Filippijns Danstheater in Amsterdam Johan Feitkamp solist bij „Die Haerlemsche Musyckcamer" Lage prijzen-verkoop Nederlands Ballet in Haarlem Bockhandel VEKO - Zijlstraat 98 VRIJDAG 8 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 iiiiiii J I 1 1 1 1 1 1 Kerkelijk Nieuws R00MB0TERGEBAK „Sursum" behaalde alle eerste prijzen G. van Meurs 40 jaar in overheidsdienst Huldiging van G. Sluys Competitieuitslagen van schaakclub VHS Jaarfeest leerlingen en oud-leerlingen van H.T.S. VERRAS MOEDER ZONDAG MET EEN BOEK! „De Kleine Stem" gaf gezellig concert Haarlemse rechtbank Vuurwerkfabrikant vervoerde wonderkaarsen zonder vergunning Nieuwe compositie van Jos. de Klerk „La vita nuova", door Haarlems Gemengd Koor Julianaschool wint de Rohlingbeker UIT STAD EN STREEK Voor Moeder alléén het beste dus voor een hoed, shawl of vest naar Jongens sneden lijsters de kop af Burgerlijke Stand van Haarlem HET FILIPPIJNS danstheater, groten deels gevormd uit in Manilla studerende jeugd, vertoeft gedurende enkele dagen in ons land. Woensdag en donderdag werden de eerste voorstellingen in het Amster damse theater Carré gegeven, vanavond en morgen kan men daar nog genieten van het kleurige kijkspel. Deze groep, in 1957 opgericht onder leiding van Alfredo Reyes en Corazon Inigo als choreografe, heeft met zoveel succes deelgenomen aan het onlangs begonnen derde seizoen van het Théatre des Nations in Parijs, dat de reeks voorstellingen in het kolossale Théa tre des Champs Elysées moest worden voortgezet. Men zou daar waarschijnlijk nóg zijn, als deze schouwburg langer be schikbaar had kunnen worden gesteld. Volgens impresario J. van Doveren „inspi reerden de beeldschone meisjes en fijnge- bouwde jongens de Franse pers tot lyri sche ontboezemingen". Een der recen senten schreef, dat het wel leek of de gra tie op de Filionijnen was uitgevonden. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat sinds het eerste Joegoslavische Dansthea ter geen enkele folkloristische groep misschien met uitzondering van de bin nenkort ook in Haarlem terugkeren de Spaanse revue „Coros y danzas" met zo weinig pretenties zo veel verras singen leverde. Wellicht moet men de in Parijs geoogste bijval hieruit verklaren, dat men zelden of nooit een dergelijk raf finement ziet toegepast in een vertoning, die in alle opzichten de charme der na tuurlijkheid heeft. ER KOMT NOG IETS BIJ: het onmis kenbare plezier is in niet onaanzienlijke mate te herleiden tot herkenning van ver trouwde elementen, die reeds in de muzi kale voorspelen werden aangekondigd. De oorspronkelijke cultuur van de „negritos" heeft ingrijpende invloeden ondergaan van velerlei kolonisten. De Filippijnen (men schrijft meestal Philippijnen) lagen reeds in het begin onzer jaartelling op de handelsroule tussen China en de Indone sische archipel. In de veertiende en de vijftiende eeuw werd het mohammeda nisme er toonaangevend. En het is nog maar nauwelijks zestig jaar geleden, dat de Spanjaarden de eilanden aan de Ver enigde Staten van Amerika moesten af staan. Veel van deze hier zeer onvolledig weergegeven geschiedenis weerspiegelt zich beminnelijk in de veelkleurige en dy namische beeldenreeks, die thans op de planken verschijnt. De prachtige weefsels der rokken, maar vooral in de eerste num mers de handgebaren en de voetstanden roepen de Indiase dans voor de geest. Men heeft zich deze verwantschap amper ge realiseerd, of men zit reeds met plezier te kijken naar een soort cotillon, die met een heuse quadrille begint, met een gestileer de flirt in de trant van een menuet wordt vervolgd en die via een meeslepende fan dango eindigt met een polka op z'n Spaans met kleppers in plaats van castagnetten. Advertentie Witte Terlenka Rekken 19.95 Zemerkortingen Bontmantels 10 tot 20% Haarlem, iijjij: Anegang 32, tel. 13541 N.V. BONTHANDEL B.B.B. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Oud-Alblas P. de Jong te Kootwijk voor Oosterwolde (Geld.) J. C. Schuurman te Bleskensgraaf. Beroepen te Gameren (toez.) G. M. v. Dieren te Ede. Beroepen door de Generale Synode als predikant voor buitengewone werkzaam heden (geestelijke verzorging leger) B. Gast te Zwolle. Gercf. Kerken Beroepen te Klazienaveen (2de pred.pl.) Joh. Dijkstra te Schermerhorn. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Stadskanaal D. Berghuis te Grootegast. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor 's-Gravendeel J. H Car- lier te Zutphen. Remonstr. Broederschap Beroepen te Amsterdam (vac.-prof. dr. G. J. Hoenderdaal) F. H. van Leeuwen te Rotterdam, die dit beroep ook aannam. Geref. gemeenten Bedankt voor Aagtekerke K. de Gier te 's-Gravenhage. Abelardo Mendoza en Zenaida Lapuz in een Philippijnse bruilojtsdans (van het eiland Luzon). Natuurlijk ontbreken de overblijfselen der morisca's niet, buitengewone bewijzen van virtuositeit met en tussen stokken. En in de afdeling van het programma, die als „dansen op het land" wordt aangekon digd, waant men zich nog niet in de sfeer van de Oudeuropese gildefeesten, of men ziet proeven van behendigheid, die men van tevoren slechts van de jongleurs van het circus uit Peking aanschouwde. Vijfendertig nummers van dartele be koorlijkheid zouden van het aardige te veel zijn geworden, als dit alles niet met zoveel vaart en vreugde, eerlijkheid en elegantie werd vertoond. Het inheemse en rituele gedeelte wordt voornamelijk op gongs begeleid, de rest (gezelschapsdan sen en nieuwere volksdansen met een lich telijk pantomimische inslag) door een voortvarend orkest van tokkelinstrumen- ten. Speciaal door het toedoen der mando lines werd men eraan herinnerd, dat de romantiek (en daartoe behoort ook het de ervaring verrijkende genoegen aan het exotische) toch altijd een soort jeugdbe weging is gebleven. En vervolgens ont stond het verlangen deze luimige parade van vrijheid blijheid, met die wonderlijke mengeling van schuchterheid en behaag zucht, tussen de groene hellingen van Bloemendaals Openluchttheater mee te maken. De wijde mestiezenrokken, de ge borduurde overhemden, kortom die rijk geschakeerde staalkaart van oude en nieuwe, oosterse en westerse klederdrach ten ter opluistering van de overwegend feestelijke gedragingen, men zou er daar nog aangenamer door worden bekoord. Wie weet is er nog een mogelijkheid te vinden deze groep hierheen te halen. Meer dan oppervlakkige bekoring moet men niet verwachten. Voor zover er van eigen- geaardheid sprake is in deze zonnige pot pourri, blijkt die alleen uit het tempera ment, de afwisseling van het springleven de met het zich laten wiegen op de melo dieuze golven van tot niets verplichtend sentiment. David Koning Het Nederlands Ballet, directrice Sonia Gaskell, heeft woensdagavond in de Haar lemse Schouwburg enige werken van zijn repertoire laten zien helaas slechts met pianobegeleiding en mechanische ge luidsweergave die hier nog niet eerder werden vertoond. „Klein Avondspel" van Rudi van Dantzig, naar zijn aard meer een lyrisch intermezzo, lijkt niet bijzon der geschikt om een programma mee te openen. Niettemin was het een kalme vreugde deze heldere uiteenzetting van be dwongen gevoel terug te zien, vooral om dat Milly Gramberg thans meer voldoening schonk dan enige weken geleden bij de première in Amsterdam. „De verloren zoon" van David Lichine behoort toch wel echt tot een voorbije pe riode. Willy de la Bye en Jaap Flier heb ben de voornaamste rollen goed uitge werkt. Maar als men ook nog de door Prokovjev voorgeschreven orkestklank moet missen, wordt de nagemaakte primi tieve extase tegen de imposante kleur vlakken van Georges Rouault een bleek gedoe. Met vreugde constateerde men de terugkeer in het repertoire van het duet door Sonia Gaskell op de Sonate van Jan Mul, een over hot algemeen zeer gelukkig geslaagde choreografie, een ietwat nostal gische reconstructie van juveniele gevoe lens in hun verwarring en mysterieuze bekoorlijkheid. Ter vertolking traden Son- ja van Beers en Peter Appel voor het voet licht. Vooral de laatstgenoemde begint zich opvallend te ontwikkelen. De poëzie bleef echter beperkt tot de regels over „het groene paradijs der kinderlijke lief den" van Charles Baudelaire, die in het programma stonden afgedrukt. Na de pauze werd „Les Sylphides" van Michael Fokine uitgevoerd met als eerste, welkome soliste de uit Frankrijk (zij was de laatste maanden danseuse étoile van de opera in Nice) teruggekeerde Linda Ma- nez in de mazurka en de twee walsen aan het slot. David. Koning Sonja van Beers en Peter Appel in de pas-de-deux Sonate" van Sonja Gaskell. Wijziging spreekuur. De Haarlemse wethouder van Onderwijs en Culturele Za ken, de heer D. J. A. Geluk, zal op maan dag 11 mei van twaalf tot één uur spreek uur houden, in plaats van op 13 mei. Onder grote belangstelling musiceerde „Die Haerlemsche Musyckcamer", dirigent André Kaart, woensdagavond in de opge friste tuinzaal van het gemeentelijk Con certgebouw. Getrouw aan een gevestigde traditie, werd een met smaak gekozen programma van muziek uit de achttiende eeuw ten gehore gebracht. Naast meer be kende werken van Handel. Bach en Haydn. bleken composities van Vivaldi en Hei- nicken respectievelijk een concert voor twee hobo's en een concerto grosso achtenswaardige vondsten van André Kaart. Het stuk van een vrijwel vergeten componist als Heinicken was zelfs een extra frisse verrassing. Waf de kwaliteit der vertolkingen van dit voortreffelijk amateurorkest betreft, deze zou op bepaalde momenten allicht verleiden het ensemble heel dicht in de buurt, van beroepswerk te klasseren. Al leen wanneer, zoals in het Fluitconcert van Haydn, oen eersterangs kunstenaar als de fluitist Johan Feitkamp het geheim van de geïnspireerde musiceerkunst in het geding brengt met al het. raffinement dat het notenbeeld geest en leven kan inblazen, wordt het duidelijk, dat het begeleidend orkest daarvan op een behoorlijke afstand blijft. Het wonder, om in de door de solist gewekte sfeer mede herscheppend werk te verrichten, blijft dan uit.. Dit is normaal en het doet niets af van het feit dat „Die Haerlemsche Musyckcamer" een voor treffelijk amateurorkest is. vooral getraind in muziek uit de pruikentijd. Met dat al was deze confrontatie bijzonder frappant en als graadmeter uiterst leerzaam. Blijkbaar was met veel animo gestudeerd op het bekende Concerto grosso in d van Handel, waarin mevrouw Mantje-Coppée, als aanvoerster van het concertino, een goede beurt maakte. De samenklank was hier opvallend mooi en de dynamiek op merkelijk: de intentie van de dirigent om de afsluitingen dynamisch af te zwakken was echter niet overtuigend. De claveci- niste van het ensemble, mevrouw Ger trude Maclaine, toonde zich solistisch een vaardige vertolkster van het Concert in d van Bach. Ook het orkest bleek met dit stuk goed vertrouwd. De klankverhouding was in het Adagio echter niet ideaal; hier had men met. de eerste lessenaars kunnen volstaan om een behoorlijk evenwicht met het zachte timbre van de cembalo tot stand te brengen. In het frisse werk van Heinicken kon men weer boeiend vioolspel van mevrouw Mantje-Coppée beluisteren en de vrij ge vaarlijke escapaden van fluitisten en hoboïsten naar hun waarde schatten. En in het Cdncert van Vivaleii werd een goed samenspel bereikt met het zuivere en puntig geritmeerde solowerk van de hoboïsten Kuyper en Kruyt. Aan het slot was er dan het niet zo erg belangrijke Fluitconcert in d van Haydn, dat echter door de meester-fluitist Feit kamp tot een juweel van klank en expres sie werd gemaakt en met virtuoze caden- zen opgesmukt. Geen wonder dat het pu bliek uifermate hartelijk op deze prestatie reageerde. Jos. de Klerk Advertentie Wij bezorgen overal SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 Het is op Hemelvaartsdag tijdens het muziekconcours van fanfarekorpsen in Maarssen (Utr.) voor de christelijke mu ziekvereniging „Sursum" uit Bloemen- daal in alle opzichten een stralende dag geworden. Niet alleen werkte het weer bij zonder mee om dit muziekfestijn tot een succes te maken, doch „Sursum" slaagde erin alle eerste prijzen in de wacht te sle pen. In de concertwedstrijd won „Sur sum" de eerste prijs met 332 punten on der leiding van de heer C. Fijma; in de marswedstrijd tezamen met het tamboers korps de eerste prijs met 57 punten (het hoogste aantal te behalen punten be draagt 60). In de wedstrijd van de tam boerskorpsen behaalde „Sursum" onder leiding van de heer W. A. Roosmalem we derom de eerste prijs met 57 punten. Door het behalen van al deze eerste prijzen was „Sursum" verplicht des avonds deel te nemen aan de ere-wedstrijd, waaraan to taal negen korpsen deelnamen. Ook hier kwam het succesrijke fanfarekorps weer als eerste uit de bus. Tenslotte werden er nog drie dirigentenprijzen toegekend, waarvan de heer C. Fijma de eerste prijs kreeg. Hedenmorgen is de heer G. van Meurs, werkzaam als hoofdcommies A op de af deling laagspanningsadrninistratie van het F.E.N., ter gelegenheid van het feit dat hij 40 jaar in overheidsdienst was, door de di rectie van het P.E.N. op het hoofdkantoor in Bloemendaal gehuldigd. Hij werd gefe liciteerd door de economisch adjunct directeur, de heer F. W. J. Straakenbroek, die hem tevens de gebruikelijke gratifica tie overhandigde. Van het Provinciaal Be stuur was er een bloemenhulde. De heer Van Meurs werd daarna op hartelijke en geestige wijze op zijn afdeling gehuldigd en ondermeer toegesproken door zijn chef, de heer J. van den Berg. Hedenmiddag heeft de jubilaris te zijnen huize. Pijnboomstraat 75 in Haarlem, een receptie gehouden en werd hij namens het .ïubileumfonds van het P.E.N. gecomplimenteeerd bij monde van de heer C. C. M. Scholten. Jubileum bij P.E.N. Op Hemelvaartsdag heeft de heer G. Sluys, wonende Oosteinderweg 465 in Aals meer, het feit herdacht, dat hij geduren de veei-tig jaar in dienst was van de elek triciteitsvoorziening van Noordholland. De heer Sluys, thans technisch opzichter- B in het district Amstelland van het PEN, is woensdag door de directie van dit be drijf op het hoofdkantoor in Bloemendaal ontvangen en toegesproken door de eco nomisch adjunct-directeur, de heer F. W. J. Straakenbroek, die hem tevens de ge bruikelijke gratificatie overhandigde. Van het Provinciaal bestuur kreeg de heer Sluys een bloemenhulde. Des middags re cipieerde de jubilaris te zijnen huize in Aalsmeer, waar de chef van het district Amstelland, de heer A. Heijsman, hem complimenteerde. De heer P. de Raadt deed dit namens het Jubileumfonds van het PEN. 's Avonds was er nog een ge zellig samenzijn met de naaste collega's. Namens hen heeft de heer J. G. A. Har- brecht de heer Sluys gelukgewenst. In de competitie van de schaakclub VHS werd een flink programma afgewerkt. Uiteraard viel ook nu weer een aantal belangrijke uitslagen te noteren. P. Brom mer snoepte ir. A. M. Schneiders de halve winst af, terwijl H. A. v. d. Bogaardt op de goed ingeslagen weg voortging. De resultaten luiden: Groep 1: R. MolH. A. v. d. Bogaardt 0-1, ir. A. M. SchneidersP. Brommer remise, drs. R. BloemA. C. v. d. Tak 0-1, J. NijmanF. A. Spinhoven afgebr., ir. A. M. SchneidersJ. Blokker afgebr. Groep 2: S. W. v. d Peijlmej. N. Bijs ter 0-1, B. Halberstadt—W. J. Saeijs 0-1, P. J. FrisP. i. d. Berken 1-0, J. Haan J. C. Andersen 1-0, J. J. H. BauerP. Bot telier rem., J. A. JonckbloedtP. Bottelier rem., P. C. JorissenG. Kruup rem. Groep 3: J. H. J. TwiskF. W. Barthel 0-1. N. W. HilleG. .J. A. Wijdoogen 1-0. ir. B. A. GeerlingsJ. Wngener 1-0. ir. B. A. GeerlingsF. J. van Tongeren 1-0. K. NedcrkoornE. Hundepool 1-0. G. de Vries J, Schaap 0-1. Groep 4: W. Geuzebroek jr.Fr. Hoek 0-1. Re.ymerinkJ. Leenheer rem.. J. Leen heerReymerink 1-0, P. RolieF. C. Olie 0-1. Zaterdag 9 mei viert het korps leer lingen en oud-leerlingen van de Hogere Technische School in Haarlem zijn jaar feest. Voor 's middags heeft de sportcom- missie roeiwedstrijden georganiseerd die tussen twee en vier uur in Spaarndam bij de Rielpol worden gehouden. De wed strijden zullen een vrolijk karakter dragen. Onder meer mogen de deelnemers elkaar zoveel ze dat willen in het vaarwater zitten. De schoolband zal het feest op luisteren. 's Avonds wordt het feest verplaatst naai de tuinzaal van het gemeentelijk Concert gebouw. waar de cabaretgroep „De Cirkel" zal optreden. Na elf uur volgt in restau rant Brinkmam aan de Grote Markt, een groot bal. Advertentie Advertentie EVEN VERPOZEN IN DE „LINIO BAR' Gezellige sfeer in het betere genre Billijke prijzen. Stella Artois bier (het beste Belgische bier PIANIST - GOOCHELAAR AB. LANG - Gasthuisstraat '26 - Tel. 21875 Het kinderkoor „De Kleine Stem" heeft woensdagavond onder leiding van Anton de Beer in het gebouw Sint Bavo aan de Smedostraat een concert gegeven. Het pu bliek, dat een hartelijke verbondenheid toonde, luisterde eerst met waardering naar de mars- en volksliedjes, die het ge zelschap „De Gong" van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling te Haarlem speelde en zong. De leider van dit ensemble Hein van Lieerden stelde er zelfs prijs op, dat de toehoorders mee gingen zingen en extra in actie kwamen bij het liedje over het fantastische Catootje, die in de Rozen straat alles kon maken wat zij maar zag. De „Kleine Stem" heeft het gebied van de kinderoperette, dat wel veel aantrekke lijks heeft, maar waarbij de mooie kinder zang zo dikwijls in het gedrang komt, ver laten. Voor dit concert waren kinderliedjes van Annie M. G. Schmidt, op muziek van Paul Christiaan van Westering gekozen, een paar aardige liedjes van M. van Eb- benhorstTengbergen en volksliedbewer kingen van Anton de Beer voor het gehele koor. De uitvoering van al deze liedjes kon men in veel opzichten waarderen, al bleven er natuurlijk wensen inzake ge lijkheid van zegging en klankkleur. Maai de eerste stappen op weg naar een echt kinderkoorniveau zijn nu gedaan. De oudere kinderen van het koor, ver enigd in een kleiner zanggroepje, toonden met de uitvoering van enige Nederlandse, Italiaanse, Franse en Duitse volksliedjes die ontwikkelingsmogelijkheid duidelijk aan. Met voorzitter Mensink hoop ik, dat meer kinderen, die van zingen houden, zich bij het koor zullen aansluiten. P. Zwaanswijk In hoger beroep eist officier van Justitie ontslag van rechtsvervolging De officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank heeft vanmorgen en in ger beroep vanmorgen ontslag van rechtsvervolging resp. vrijspraak geëist in de zaak tegen een 61-jarige vuurwerk fabrikant uil IJmuiden aan wie ten laste was gelegd dat hij in september 1957 zonder het vereiste geleidebiljct een par tij van 450 kilogram vuurwerk, z.g. won derkaarsen, van een hunker in de Heren- duinen naar een huis in IJmuiden had vervoerd en voorts dat hij zonder daar voor vergunning te hebben gekregen zijn bedrijf had uitgebreid door de wonder kaarsen in bedoeld huis te laten verpak ken. De fabrikant was in eerste instantie door de Haarlemse kantonrechter ver oordeeld. De verdachte ontkende dat hij het vuurwerk had vervoerd. Overigens wa ren het volgens hem geen wonderkaar sen maar „elektronen". Hij was wel en kele malen met de auto waarmee het vervoer geschiedde meegeweest, maar een van zijn personeelsleden had toch het vuurwerk in het huis in IJmuiden ge bracht. Hoe groot de partij was geweest k'on verdachte zich niet meer hinneren. Een Velsense politieman, die beslag op de partij had gelegd, verklaarde als ge- tuige-deskundige dat het wel degelijk wonderkaarsen waren geweest en geen las-electroden. Op de verpakking stond trouwens ook „wonderkaarsen". Een andere getuige-deskundige, de commandant van het korps ontplofbare sloffen in Den Haag, zei dat er inderdaad gelijkenis bestond tussen wonderkaarsen en las-electroden. Het laboratoriumon derzoek had uitgewezen dat het hier won derkaarsen betrof. In zijn requisitoir merkte de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, op, dat hij wel bewezen achtte dat verdachte de partij vuurwerk zonder de vereiste toestemming had vervoerd maar dat hij de strafbaarheid van dit feit niet in de wet had kunnen vinden. Ten aanzien van dit deel der tenlastelegging vroeg de officier dan ook vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en ontslag van rechtsvervolging. Met be trekking tot het tweede tenlastegelegde feit, het zonder vergunning uitbreiden van het bedrijf, was mr. Van der Valk Bouman van oordeel dat hier moeilijk van bedrijfsuilbreiding kan worden ge sproken nu het verpakken van het vuur werk in het huis in IJmuiden kilometers ver van de plaats gebeurde waar de won derkaarsen werden gemaakt. Hij vroeg ten aanzien van dit feit vrijspraak. Verdachte's raadsman, mr. J. W. Cre- feld, sloot, zich bij het requisitoir van de .officier van Justitie aan De rechtbank zal donderdagmorgen 21 mei a.s. om halftien in deze zaak uit spraak doen. Herdenking gevallenen Onze medewerker voor muziek Jos de Klerk componeerde voor de veertiende her denking van de gevallenen, die zaterdag te drie uur op de Erebegraafplaats in de duinen van Overveen plaatsvindt, een mar- cia funebre getiteld „Mortui vivos obli- gant", die door de muziekkapel van het Haarlems Politiekorps, onder leiding van de componist zal worden uitgevoerd. Wij vestigen er de aandacht op, dat hedenavond in het Gemèentelijk Concert gebouw te Haarlem door Haarlems Ge mengd Koor, onder leiding van Jan Booda. een uitvoering wordt gegeven van het be roemde oratorium „La vita nuova" van Ermanno Wolf-Ferrari op teksten van Dante. De milde zangerigheid van dit werk, dat sinds jaren niet meer in de Haarlemse Concertzaal geklonken heeft, mag gelden als een bijzondere attractie, die bovendien verhoogd wordt wanneer men weel dal de bariton Hans Wilbrink de hoofdpartij in het werk vertolkt en de begeleiding door het versterkt Noordhollands Philharmo- nisch Orkest verzorgd wordt. De avond wordt gesloten met het be roemde „Stabat Mater" van Pergolesi, uit gevoerd door het Jeugdkoor „Inter Nos", wat op zichzelf ook reeds een attractie is. Zaterdag en dinsdag (Bevrijdingsdag) heeft een aantal Bloemendaalse scholen de strijd weer aangebonden om de mr. F. P. Th. Rohlingbeker, die uiteindelijk door de Julianaschool uit Overveen ge wonnen werd. Zaterdagmorgen werden de zwemwedstrijden in Stoops Bad in Over veen gehouden en dinsdagochtend de handbalwedstrijden voor meisjes cn 's middags de micro-korfbal wedstrijden voor jongens op het terrein aan de Vrij- burghlaan in Overveen. Drie scholen, te weten de Bloemendaalse School vereniging, de Bornwaterschool en de Ju lianaschool eindigden met een gelijk aan tal punten, doch aangezien de Juliana school over de gehele linie meer overwin ningen had behaald en bovendien een be ter doelgemiddelde had, kwam deze school in het bezit van de wissélbeker. De Julia naschool had in totaal 15 punten. De or ganisatie van de wedstrijden berustte wederom bij de schoolsportcommissie on der voorzitterschap van de heer Ch. E. de Bock. Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur werd de beker door mr. F. P. Th. Rohling, daarvoor uit Wassenaar overgekomen, zelf uitgereikt. Ook de wethouder van on derwijs, mejuffrouw dr. M. E. Nolte woonde de prijsuitreiking bij. Nieuws in het kort Diefstallen. In Zandvoort zijn op He melvaartsdag twee bromfietsen gestolen, die onbeheerd stonden. Verder deed een strandbezoeker aangifte van het verliezen van een portefeuille met inhoud. De lege portefeuille is later bij de politie als ge vonden voorwerp aangegeven. Bachensemble. Zondag 10 mei, 's avonds om zeven uur brengt het Bach ensemble onder leiding van George Robert Cantate nr. 46 „Schauet doch und sehet" van J. S. Bach ten gehore. Dit geschiedt, zoals gebruikelijk, in een dienst van de Hervormde gemeente, waarin voorgaat ds. J. van der Wiel. Advertentie Dames- modemagazijnen Anegang 24 Frankestraat 3-5 Donderdagmiddag bracht een meisje in IJmuiden vier jonge lijsters naar het hoofdbureau van politie. Zij vertelde dat een troepje jongens in de Heerenduinen lijsternesten hadden uitgehaald, de nesten verbrand en de lijsters de kop afgesneden. Vier lijsters kon het meisje slechts redden. De politie zal van dit ergerlijke geval van dierenmishandeling veel werk maken. Zij heeft reeds enige aanwijzingen wie de daders zijn. BEVALLEN van een zoon, 2 mei: J. Bo- gaartLammens; 5 mei: A. M. de Prie Van Mer; J. FrisBoeré; W. Steenkist During; E. MeermanHinfelaar; C. Ver heulSchreuder; A. M. DiependaalTam; M. C. M. SeignetteWilmering; 6 mei: M H. LuijkenVan Sonsbeek; E. F. Huis Oerlemans. BEVALLEN van een dochter, 4 mei: C. E van RoodenImanse; 5 mei: F E Prin sen GeerligsWoudhuizen; J. A. van BleekStafford; P. A. JansenKuipers; 6 mei: C. M. S. BrockeZürlohe: A. G. RondeGans. OVERLEDEN, 3 mei: H. W. Veeninsa, 77 j., Brouwersstraat; G. de Vries— Her- troijs, 51 j„ Gasthuisvest; R. S. Bettink— Corba, 77 j., Craven esterlaan: 4 m -i: M. H. van 't HofHückels, 81 j., Jaftsstraat; A. van den Sanden—Van Zwijndrecht. 72 j., Kamperlaan; A. C. Goes—Kouw, 71 jaar, Kamperlaan; W. BrouwerVan der Sluis, 81 j., Kamperlaan; K. van der Linde. 4-5 i., Vorsterman v. Oijenstraat; 5 mei' J. B. Verkerk—Van de Poll, 84 j.. Floresstraat; A. Meijnckens, 4 uur. De Clerqstraat; G. M. van Wijk—Kandelaar, 69 j., Kamper laan. ONDERTROUWD, 6 mei: J. J. van der Haas en A. A. Stringer; M. D. Koopman en A. P. B. de Korte: S. van Deventer en B. W. van der Meer; J. M. Huel en S. Wij- nands; J. Dekker en W. F. Kaagman; W. Brouwer en P. Verhoef; J. B. A. Simonetti en A. H. de Lange; J. J. Kloes en A. Jochemsz: H. J. Hoffschlag en H. A. Kos ter: M. Dekker en M. .J. v. Tooren: P. Schuurman en C. T. Walker; W. T Punt en C. C. Bronder; B. Lasker en M. T. Hart; A. Koens en C. C. Heijman; P. B. van den Ban en L. A. Rietman; D. Harskamp en A Komduur; P. T. J. Dullaert en J J Dil- weg; W. Willcms en G. F. Groenendijk; A. P. Doelsman en IT. Tak. GEHUWD. 6 mei: F. A. Booms en A. I-I. J. van den Heuvel; IT. W. Bosma en C. W. C. Zoon; N. Hooft en M. A. M. van der Pol: J. Schuitemaker en C. M. Koor: F. L. Welter en C. F. U. van Amerongen- G. de Niet en A. .T. Hoebe: TI. G. van Zwam en E. van Dijk: J. C. Teunisse en A A. van Sonsbeek; TI. W. Landwehr Johann en L. A. Firing; J. Steffers en T. H. Veerman. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: M. A. Meijer en E. Bakker. J. Philippo en J. M. Mertens, W. A. Bosboom en W. M Woudstra. R. J. Nikkels en K. Dijkhuizen, J. P. Broekhof en M. F. Schabbing. GETROUWD: J. H. A. Kiens en A Th. Boekhorst. A. S. Bersee en A. J. Overmeer. GEBOREN: Ingrid G. F., d. van T. Bos en G. F. Schollen: Eugenie M Th. J„ d. van J. W. B. Verzijlbergen en J. S. Verhoeven: Matthieu IT. W. H„ z. van M. H. Schutter en A. C. A. Luijrkx: Petrus G. M„ z. van H. C. Jansen en TI. M. A. Brouwer: Anna M„ d. van J. A. van Staveren en M. T. Jonk. OVERLEDEN: C. G. Rustman-Damen, 78 j„ mej. J. E. Jesse, 90 j., mevr. M. A. W. Swarthof. 62 j BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. CornetBakker, z.; F. SteketeeAdriaanse. d.; Chr. Th. Lason- der—Couwenberg, d.; J. H. van Altena— Van Duijn, d. ONDERTROUWD: F. J. I. Voets en .T. A. Hc.fmei.jer; N. G. Diependaal en B. M. Kortendijk; A. A. Uitenhage de Mist en I. A. Verspyck; D. Eschauzier en A. Thor- becke. GETROUWD: M. M. G. Godijk en Chr. J Th. Eckhardt: J. H. ten Broecke en H. A. E. Kors. OVERLEDEN: Wed. M. EmmerDe Groot, 90 j.; E. K. Ie Nobel, 1 j.; wed G. J. CorneelissenOtter. 93 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15