M\ee% iIjotteJlLeK i Alka-Seltzer „Keukenhof" ontvangt 600.000 ste Ned. Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen herdenkt gevallenen HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Tegen OVERMATIG MAAGZUUR en NERVOSITEIT Ambonavond in hotel „De Leeuwerik" Kranslegging bij monument in Bloemendaal Kampioensfeesten bij HFC en TYBB J. J. Wensing leraarde- besteld Wasserij Van Houten is hofleverancier Heemsteeds Amateur Toneel bestaat zestig jaar Pianorecital van Janine van Mever Vlees hóórt erbij ELKE DAG! Burgerlijke Stand van Haarlem Wilde tonelen in de Haarlemse binnenstad Politieman mishandeld CADORICIN Kort nieuws PLECHTIGHEID OP EREBEGRAAFPLAATS de Rooij Ondertrouwcirculaires Premier van Ghana bezocht tulpententoonstelling Vermiste Amsterdamse jongen gevonden Drukte concentreerde zich vooral op het strand Weinig bezoek aan de bollenstreek iLin't aadeH Matroos ging spelevaren met andermans boot MAANDAG 11 MEI 1959 Prinses Beatrix heeft, zoals reeds is bericht, een gedeelte van het landgoed Drakesteijn in Lage Vuursche gekocht. In de geschiedenis van Baarn wordt dit landgoed voor het eerst genoemd in 1359. In 1642 werd. hel verheven tot ridderhofstad en vormde met het dorp De Lage Vuurse tot. 1857 een eigen gemeente met eigen rechthuis. Na 1857 werd deze gemeente bij Baarn gevoegd. In 1806 kwam het goed in handen van jhr. Paulus Willem Bosch. In de Napoleontische tijd, toen ieder een naam moest kiezen, nam de familie de naam Bosch van Drakesteijn aan en onder deze naam is ook het land goed bekend geworden. Het landgoed is de laatste tijd nogal eens ter sprake gekomen, doordat de eigenaar er bossen liet- kappen. Het gemeentebestuur kon digde toen in een spoedvergadering Advertentie 3a! Alka-Seltzer vermindert gelijktijdig overmatig maagzuur en verlicht de hoofdpijn, ontstaan door nerveuze spanningen, want elk tablet bevat niet slechts één maar een com- Jy natie van werkzame geneesmiddelen AJka-Seltzer verlicht deze ongemakken «wen snel.-- smaakt aangenaam en is heerlijk verfrissend) Vrijdagavond is er een Ambonavond gehouden in hotel De Leeuwerik te Haar lem, voorbereid door de afdeling Haar lem en Omstreken van de stichting „Dooi de Eeuwen Trouw". De voorzitter, mr. W. Boers, gaf een uiteenzetting van de Ambonese vrijheidsstrijd, waarna een vraaggesprek volgde met ir. A. Manu- satna, minister van Defensie van de re publiek Zuid-Molukken, over zijn reis naar Canada, welke hij ondernomen had op uitnodiging van de Model Verenigde Naties (Aux Nations Unies modèles, een organisatie van studenten aan de Cana dese Universiteiten) in zijn kwaliteit van hoofd van de politieke missie van de Republiek Zuid-Molukken. Daar de am bassades van Japan en Indonesië gepro testeerd hadden tegen deelneming van ir. Manusama aan een forum, en dreigden officieel te protesteren bij de Canadese regering en niet aan de modelzitting deel te nemen, besloot ir. Manusama zich te rug te trekken. In plaats van zijn spreek beurt hield hij een persconferentie, sprak hij tweemaal voor de radio en twee maal voor de televisie. Zo heeft dit „politiek incident" de Ambonzaak in het brandpunt van de belangstelling van het Canadese publiek gebracht, alsdus ir. Manusama. Het volgend onderwerp was: de integra tie van de Ambonnezen in Nederland, waarvan de voor- en nadelen werden be sproken. De heer O. D. Pattinama droeg op goe de wijze eigen gedichten voor, gewijd aan Ambon en de Ambonese vrijheidsstrijd. Tot besluit werden twee interessante films over Ambon en Saparoea vertoond, waarin de schoonheid van het land, het leven en werken van de bewoners goed uitkwamen. Zondag om precies twaalf uur schaar den zich de drie wethouders van de ge meente Bloemendaal, waarvan mr. J. C. C. W. Iiijszeler als waarnemend burgemees ter tezamen met zijn echtgenote, een twee tal raadsleden, hoofden van dienst en het vrijwel voltallige bestuur van de vereni ging oud-illegale werkers Bloemendaal, benevens een aantal belangstellenden zich rond 't monument voor de Bloemendaalse gevallenen op het Kerkplein in Bloemen daal. Aangezien de burgemeester verhinderd was aanwezig te zijn, heeft wethouder Hijszeler als loco-burgemeester namens het gemeentebestuur een krans van aronskelken aan de voet van het monu ment gelegd. De heer W. C. Bier legde als voorzitter van de B.O.I.W. Bloemendaal een tak witte violieren bij het monument. Beide bloemstukken waren voorzien van een rood, wit en blauw lint. Nadat alle aanwezigen twee minuten stilte in acht hadden genomen, was daarmede deze korte plechtigheid ten einde. een kapverbod af, ivaardoor de rest van de bossen werd behouden. Nieuwe moeilijkheden tussen de eigenaar en het gemeentebestuur rezen, toen eerst genoemde op zondag motorraces wilde organiseren. Met het oog op de zondagsrust besloot het gemeente bestuur dergelijke races te verbieden. Enkele weken geleden zijn de bossen van het landgoed voor het publiek gesloten. De mare -dat HFC en TIJBB in hun af delingen kampioen waren geworden ver spreidde zich gisteren als een lopend vuurtje door de Haarlemse binnenstad waar het omstreeks zes uur in de namid dag ontzettend druk was. De bus met de zegevierende HFC-ers werd gevolgd door een groot aantal „volgauto's" en op de Grote Markt kwam de feeststemming pas recht goed los. Bij Brinkmann kwamen al spoedig de eerste felicitaties binnen, maar eerst in de avonduren toen HFC recipieerde in de Vleeshal bleek duidelijk hoe men zich ver heugde in het kampioenschap van de good old. Van heinde en ver waren afgevaardig den van clubs gekomen. Hetzelfde gebeur de bij TIJBB. De TIJBB-ploeg maakte met enkele bussen een „ere" ronde door Haarlem Oost, het domicilie van de geel zwarte club en de TIJBB-ers hadden Brinkman op het Houtplein als feestcen- trum gekozen, waar het in de loop van de avond een drukte van belang werd. Op de receptie van HFC was Karei Lotsy de eerste spreker die zijn oude club met het fraaie succes kwam gelukwensen. De heer Jaspers bracht de gelukwensen over namens de KNVB en de heer Van der Aart feliciteerde HFC namens de afdeling Haar lem van de KNVB. De cricketclub Rood en Wit was vertegenwoordigd door de heer Van Baasbank en de hockeyclub BMHQ had de heer Schmeink afgevaardigd. Vervolgens kwam een lange rij van sprekers namens talloze verenigingen de HFC-ers hun gelukwensen aanbieden. We noemen o.a. Haarlem, EDO, RCH, Scho ten AFC, Sparta, Hercules, AFC en nog vele anderen. Alle sprekers wensten HFC veel succes in de komende promotie strijd en wanneer de helft van alle goede wensen in vervulling zal gaan wordt HFC ook inderdaad eersteklasser. Tot laat in de nacht vierden de HFC-ers het kam pioensfeest in de Vleeshal. Bij TYBB was het praktisch hetzelfde als bij HFC. Ook daar waren talloze sprekers. De meeste clubs zonden hun zelfde afge vaardigden naar het Houtplein om de heer Van Turnhout en zijn spelers geluk te wen sen met het behaalde succes. Ook HFC zond een deputatie hetgeen door de TYBB- ers zeer op prijs werd gesteld. Op de Noorderbegraafplaats is zaterdag middag teraardebesteld het stoffelijk overschot van de heer J. J. Wensing, in leven kantoorboekhandelaar en lid van het centrum-comité van Koninginnedag te Haarlem. Tijdens de feestelijkheden op de bevrijdingsdag is de heer Wensing on verwacht overleden. In de aula waren on der meer aanwezig de heer E. H. Ten- ckinck, voorzitter van het Haarlems co mité voor nationale feesten, leden van het centrum-comité en van de Zijlstraat vereniging. Nadat de heer Gosse Kroese op het or gel Traumerei van Schumann ten gehore had gebracht sprak mr. J. A. ,P. C. ten Bokkel, als voorzitter van het centrum comité Koninginnedag. een afscheids woord. Deze noemde de overledene een goede vriend en een prima lid van het comité, dat zich steeds geheel gaf en daarvoor niets terug vroeg. Het was dan ook niet vreemd dat de heer Wensing tij dens feesten in actie was, maar van de feesten niets zag. Het was zijn grootste vreugde het comité te dienen en dat heeft hij dan ook op bijzondere wijze gedaan. Daarvoor bracht mr. Ten Bokkel hem dank. De heer D. H. van de Vlerk herinnerde eraan, dat de heer Wensing ongeveer veer tig jaar zitting heeft gehad in het bestuur van de Zijlstraatvereniging, waarin hij een bijzondere plaats innam. Altijd stond hij klaar om te helpen en dat hebben de leden bijzonder gewaardeerd. De organist speelde nog het Largo van Handel en terwijl de baar grafwaarts werd gedragen Der letzte Frühling van Grieg. Aan het graf heeft de zoon van de over ledene woorden van dank gesproken. De n.v. wasserij Van Houten in Heem stede heeft het recht verkregen het ko ninklijke wapen met de titel „hofleveran cier" te voeren. Als bijzonderheid kan hierbij worden vermeld dat deze wasserij reeds sedert 1841 de was van het paleis op de Dam verzorgt. In het archief van de familie Van Houten bevindt zich nog een fotokopie van een rekening, die in 1841 aan de koning is aangeboden. Advertentie RALSTON en VERVETAL Dealer voor Heemstede en omgeving Fa. H. REE Binnenweg 89 - 89A - Heemstede - Tel. 38681 VERF - BEHANG - GLAS etc. Op 18 oktober 1898 startte een toneel ensemble onder de naam „Door Eendracht Sterk" in de „toneelzaal" van café „Land zicht", de uitspanning die destijds was ge vestigd aan. de Binnemveg, op de hoek van de Koediefslaan. Met grote overgave werd gedebuteerd in „Carranza", een drama, dat ongetwijfeld tot de vermaarde dra- kenklasse heeft behoord. De oprichters waren de heren J. .1. Glabbeek, A. Voor- derhake, G. van Hout, H. Leuven en J. G. Prins, waarvan eerstgenoemde vele jaren de functies van voorzitter en regisseur heeft- waargenomen. „Door Eendracht Sterk" is vele jaren een onderdeel van de R.-K. Volksbond geweest en bij de ope ning van het verenigingsgebouw aan de Herenweg werd de vereniging hiervan een vaste bespeelster. In de loop van haar bestaan heeft ook „Door Eendracht Sterk" de gebruikelijke op- en neergangen moeten doorstaan, waarvan als hoogtepunten kunnen worden vermeld de drie tweede en vier persoon lijke prijzen, die op toneelwedstrijden in Rotterdam, Hillegom en Lisse werden be haald. Toen later de volksbond werd onderge bracht in de Katholieke Arbeiders Bewe ging, werd ook „Door Eendracht Sterk van deze organisatie automatisch een on derafdeling; tot men er in 1953 de voor keur aan gaf de werkzaamheden geheel zelfstandig voort te zetten. De naam werd gewijzigd in „Heemsteeds Amateur To neel" en het bestuur besloot tevens het verenigingsgebouw te verlaten, om voort aan het beter geoutilleerde Minerva thea ter te gaan bespelen. Sindsdien beleeft de vereniging de grootste bloeiperiode sedert haar oprichting, want het aantal donateurs steeg van honderdzestig tot ruim zeshon derd en de werkende kring bestaat uit twintig enthousiaste leden. Hiervan is de heer J. J. Schelvis als voorzitter en regis seur al lange tijd een bezielend leider, zo dat hij hier onlangs zijn vijfendertigjarig jubileum heeft gevierd. Onder zijn regie kwamen vele verdienstelijke opvoeringen tot stand. Het zestigjarig bestaan van „Heem steeds Amateur Toneel" wordt maandag 11 mei gevierd in het Minerva theater, waar de donateurs en genodigden een ex tra toneelvoorstelling zal worden aangebo den. Opgevoerd wordt „Drie is teveel", een klucht in drie bedrijven door Johan Blaa- ser jr. en sr.; welk stuk niet werd geko zen omdat het over zulke briljante kwali teiten beschikt. In de eerste plaats wilde men de bezoekers echter een vrolijke avond bezorgen en daarbij is de rolverde ling zodanig, dat de gehele werkende kring op deze jubileumavond kan optreden; de oudste leden inbegrepen. Men kwam slechts één damesrol tekort en om ook hierin te kunnen voorzien heeft het be stuur er eenvoudig een tafereel laten bij schrijven, ten einde de betreffende jonge dame eveneens in de gelegenheid te stel len op deze feestavond van de partij te zijn. Onder auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring wordt donderdag 14 mei in de bovenzaal van het Minerva theater een pianovoordracht gegeven door de jonge Nederlandse pianiste Janine van Mever. Haar programma bestaat voor de pauze uit sonates van W. A. Mozart en Ludwig van Beethoven. Na de pauze vertolkt zij een rapsodie van Joh. Brahms, een fan tasie van Jaap Gei-aedts en een sonatine van Maurice Ravel. Janine van Mever genoot haar opleiding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, behaalde in 1950 het solo-diplo ma (C2) met het maximum aantal pun ten en een bijzondere onderscheiding voor muzikaliteit en pianistiek. Bovendien werd haar daarbij de „Fockmedaille" uitge reikt, een zeldzame en zeer hoge onder scheiding. Zij voltooide haar opleiding bij de wereldberoemde pedagoge Mai-guérite Long in Parijs en verder bij Gieseking en Carlo Zechi. Advert en tie Mijn liefste i wens is... BEVALLEN van een zoon: 4 mei: P. A. Nelis-van der Meer; 7 mei: N. C. Wal ker-van Veen; A. Rijfers-Kalkhuis; 8 mei: C. M. J. Smolders-Korver. BEVALLEN van een dochter: 4 mei: P. A. Nelis-van der Meer; 5 mei: W. P. van Raaij-Verweijmeren; 6 mei: C. de Flart- Wrublewka; 8 mei: A. Helling-Soepinem; 9 mei: A. Mulder-van der Heijden; J. van Kesteren-de Boer. ONDERTROUWD: 9 mei: J. W. A. de Bruijne en J. H. Bollee; W. van Eek en W. de Bree. OVERLEDEN: 5 mei: A. Winters-Hee- ren, 98 j., Gasthuisvest; 6 mei: N. H. Cuyon, 63 j., Esschilderstraat; 7 mei: H. Wijtkamp- Kamp, 80 j., Klarenbeekstraat; 8 mei: B. M. Smit, 26 d„ Hazepaterslaan; C. Koster, 89 j., Ripperdapark; G. J. Morseld, 79 j., Previ- nairestraat. Het bekeuren van een verkeersover- treder is zóndagavond aanleiding geworden tot een wilde achtervolging en een vecht partij tussen politie en publiek op en om de Botermarkt in Haarlem, waarbij een politieman in burger werd mishandeld en de fiets van de achtervolgende agent door omstanders opzettelijk werd beschadigd. Omstreeks half tien hield een politieman een fietser staande, omdat hij zonder licht reed. Toen de agent zijn naam wilde no teren, nam de fietser, een 17-jarige los- werkman. de vlucht. Hij rende enkele keren de Botermarkt rond met de agent op de fiets achter hem aan. Vervolgens holde hij een café binnen en toen de agent hem ook hier volgde, bemoeiden cafébe zoekers zich er mee. Zij maakten opmer kingen en belemmerden de politieman, toen deze de los-werkman wilde arresteren. De jongeman maakte hiervan gebruik om het café te verlaten. Hij rende de Gier straat in en de politieman, die niet zo gauw zijn eigen fiets kon bereiken, leende er een om de achtervolging voort te zetten. In de Gierstraat bracht een automobilist de vluchteling in het nauw, doch deze klauterde over de motorkap heen en rende verder. Daarop wist een motorrijder hem „klem" te rijden, maar de jongeman nam ook deze hindernis met gemak. In de Bree- straat wist men hem eindelijk te pakken. Met hulp van een inmiddels op het toneel verschenen collega bracht de agent de los- werkman naar het bureau, waar hij werd ingesloten. Inmiddels had een andere politieman, die in burger de Botermarkt passeerde en daar een oploop zag, het nogal zwaar te ver duren gehad. Met de kreet „Politie, politie" baande hij zich een weg door de omstan ders, doch enkelen hunner meenden hun misnoegen over dit politieoptreden met meer dan alleen woorden te moeten uiten. De agent werd op nek, rechterkaak en mond geslagen. Later arresteerde de po litie als verdacht van deze mishandeling een 52-jarige voeger en een 35-jarige meubelstoffeerder, beiden uit Haarlem. Zij werden eveneens ingesloten. De politie onderzoekt thans nog wie de fiets van de politieman, die de achtervol- king van de los-werkman inzette, heeft beschadigd. Toen men de fiets later op haalde bleken namelijk bel, dynamo en koplamp te zijn vernield. Advertentie Reeds een geringe hoeveelheid is voldoende voor een prachtige haarglans bij dames èn heren Advertentie „Kerk en Vrede". De Franse predikant André Trocmé, algemeen secretaris van de internationale broederschap der verzoe ning, die reizen heeft gemaakt door West en Oost-Europa, Japan, Amerika, Azië en Afrika, komt over zijn ervaringen spreken op maandag 11 mei, 20 uur in het Remon strantenhuis, Wilhelminastraat 22 te Haar lem. Voor deskundige vertaling wordt ge zorgd. Bromfiets gestolen. Zondag in de namiddag kwam een 67-jarige Aerden- houter in Bloemendaal aan Zee tot de on aangename ontdekking dat zijn bromfiets, die hij daar afgesloten had neergezet, tijdens de drukte was ontvreemd. De nationale bloemententoonstelling „Keukenhof" in Lisse heeft tijdens haar tienjarig bestaan een record geboekt. Van morgen werd namelijk de zeshonderddui- zendste bezoeker ontvangen. Het was de 21-jarige leerling-verpleegster Lies Tijssen uit het Wilhelminagasthuis in Amsterdam, die met haar vriendin mejuffrouw M. E. Kiliaan van haar vrije dag en het mooie v/eer heeft geprofiteerd om de bloemen tuin te bezoeken. Namens het bestuur van de bloementen toonstelling overhandigde de heer Th. Zwetsloot de totaal verraste mejuffrouw Tijssen bij de entree een grote bos prach tige gemengde parkiettulpen. Daar bleef het niet bij, want de twee verpleegsters kregen een cheque van vijfhonderd gulden voor een vakantiereis aangeboden. „Mieters, dit is heerlijk. Ik ben totaal overdonderd", riep de overgelukkige Lies Tijssen uit. Zij vertelde de gehele dag voor een bezoek aan de hof te hebben uitgetrok ken. De leerling-verpleegster houdt van bloemen en van de buitenlucht. „Mijn ka mer staat altijd vol bloemen". Als zij maar even vrij heeft, gaat zij naar haar ouders in Hoofddorp. Om de kosten vandaag zo veel mogelijk .te drukken,, zijn de twee ver pleegsters liftend naar „Keukenhof" ge komen. Vanuit Amsterdam hebben zij eerst een eind gelopen, daarna mochten zij mee- Zeer vele leden van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevange nen - naar schatting ruim vijfhonderd, tegenover de helft hiervan vorig jaar - waren zaterdagmiddag naar de Erebe graafplaats in de duinen bij Overveen gekomen om voor de veertiende keer de in de oorlog gevallenen te herdenken. Op de zonovergoten begraafplaats werd het een indrukwekkende manifestatie, die onder meer werd bijgewoond door de Commissaris der Koningin in de provin cie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller en wethouder G. Tates van Zandvoort. Prof. dr. J. Wate rink uit Amsterdam sprak de herden kingsrede uit. Om drie uur trok de lange stoet, vooraf gegaan door tamboers van het Haarlems Politiekorps met omfloerste trommen, als mede door de negentien vaandeldragers van de afdelingen van de Expogé, via de spreekruimte naar de graven op het duin. Nadat de heer K. R. van Staal als voorzit ter van het uitvoerend comité allen had welkom geheten, werd de herdenkings bijeenkomst ingezet met „Mortui vivos obligant" (De doden verplichten de leven den), een „marcia funèbre" van Jos de Klerk, uitgevoerd door de muziekkapel van het Haarlems Politiekorps onder leiding van de componist. Mevrouw Enny Mols- de Leeuwe droeg vervolgens een viertal gedichten voor, waarna prof. Waterink in de herdenkingsrede zijn visie gaf op de betekenis van gedenken en herdenken. Spreker onderscheidde twee grondbeleve- nissen: liefdevolle bewondering en schroom en bewogenheid, die beide de mens ont roeren en die in sterke mate aanwezig zijn bij een herdenking van hen. die heen gingen. In deze tijd, nu de mens zich op allerlei wijzen tot het banale keert, is het van belang te weten, dat er in de oorlogs jaren helden waren, die hun leven voor een goede zaak veil hadden. Jonge mannen en vrouwen brachten dit offer, omdat zij niet anders konden. Achter de menselijke wereld is iets anders, een roeping naar eigen visie en overtuiging, door velen be leefd als Gods roeping. Daarbij is de vraag: „Hoe leef je" van meer belang, dan „Hoelang". Prof. Waterink wekte zijn gehoor op te trachten in deze tijd idealen en normen lief te hebben en daarbij vast te houden aan dingen, die beter zijn dan bloed, vlees en stof. Prof. Waterink be sloot zijn rede met de bede „O, God, laat iets van U in ons leven openbaar worden en maakt ons waard dragers te zijn van de nationale schatten". Na de herdenkingsrede speelde de mu ziekkapel nog „Blijf bij mij Heer", een koraal uit de Mattheus Passie van J. S. Bach. Tenslotte blies pistonist C. Huijbens „The last post" over het stille duin. Daar na begaven allen zich in stilte naar boven, waar de vlag halfstok hing en het kruis scherp afstak tegen de blauwe hemel. Daar aangekomen verrichtten de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord holland, dr. M. J. Prinsen, en de heren K. R. van Staal als voorzitter van het uit voerend comité en mr. G. Ch. Aalders van het hoofdbestuur van de N.V.E.P.G. de kranslegging. Nadat de vlag was gehesen en de muziekkapel van het Haarlems Po litiekorps het Wilhelmus had doen klinken, kregen de aanwezigen gelegenheid bloe men bij de graven te leggen en daar in stille overpeinzing enige tijd te vertoeven. Advertentie Anegang 14 naast C&A Zondagmorgen bracht de premier van de republiek Ghana dr. Kwame Nkroemah vergezeld van zijn echtgenote en mr. E. O. Asafo Adjaye, hoge commissaris van Ghana voor Europa, een onofficieel be zoek aan de „Tulip show" van de heer F. Roozen in Vogelenzang. Het hoge gezelschap werd aan de ingang van de grote kas verwelkomd door de heer en mevrouw Roozen. Onder leiding van mevrouw Roozen werd allereerst de kas bezichtigd. Mevrouw Nkroemah ontving een boeket vrij zeldzame lila tulpen. Het gezelschap liet zich uitvoerig voorlichten omtrent de tentoongestelde planten en bloemen en toonde de grootste bewonde ring voor de talrijke kleurenvariaties. Met grote belangstelling werd kennis ge nomen van wat het echtpaar Roozen aan de hoge gasten over het bedrijf vertelde. Een molentje met draaiende wieken kreeg ook ruime aandacht. Na ongeveer drie kwartier verliet het ge zelschap de tentoonstelling, nadat eerst het dochtertje van de gastheer Marjan Roozen een groot boeket tulpen had aan geboden. Zondagavond trof een Zandvoortse strandpachter op het strand in Zandvoort de achtjarige Johnny van IJzendoorn uit Amsterdam zwervend aan. De jongen wordt sinds enige tijd in Amsterdam ver mist. Hij is ter beschikking van de hoofd stedelijke kinderpolitie gesteld. De 21-jarige leerling-verpleegster Lies Tijssen van het Wilhelminagasthuis in Amsterdam, die veel bij haar ouders in Hoofddorp verblijft, ontvangt als zeshonderdduizendste bezoeker van „Keukenhof" een bos parkiettulpen en een cheque van vijfhonderd gidden voor een vakantiereis met haar vriendin. Rechts mejuffrouw Tijssen, links de heer Th. Zwetsloot die het geschenk aanbood. rijden tot in het centrum van Lisse. Het laatste stuk naar de hof hebben zij even eens gewandeld. Dank zij dit liften heeft de verpleegster dus een geluksdag. Waar mejuffrouw Tijssen naar toe gaat tijdens haar vakantie, weet zij nog niet. Graag zou zij naar Scandinavië gaan. Haar vriendin zoekt liever het zuiden op. Dat is echter geen bezwaar, want zij kunnen niet gelijk met vakantie. De twee verpleegsters waren verder de gehele dag de gasten van het bestuur van „Keukenhof". Lange tijd hebben zij in de bloementuin gewandeld en van de bloe menpracht genoten. Aan zee en aan de plassen, in de duinen en de bossen hebben zondag de mensen van het prachtige zomerweer genoten. Vooral het strand was in trek. Al vroeg ging men op weg om aan zee verkoeling te zoeken. Zandvoort beleefde een topdrukte, mede door de motorraces op het circuit. Het be zoek aan de bollenstreek is sterk afgeno men. In Zandvoort waren het voornamelijk daggasten, die het strand bezochten. Er waren weinig buitenlanders, zodat de ho tel- en pensionkamers lang niet alle waren volgeboekt. Om het vervoer te verwerken werden vele extra treinen en bussen inge legd. Het overige verkeer was mede door de 30.000 circuitbezoekers overstel pend, maar de Zandvoortse politie heeft alles zonder noemenswaardige vertraging kunnen afwerken. Er deden zich in totaal zes aanrijdingen zonder persoonlijke ongelukken voor. Het strand was beide dagen bijzonder druk bevolkt en er werd vrij veel gezwommen. In Bloemendaal heeft de drukte van gisteren die van Hemelvaartsdag verre overtroffen. In de „Kennemerduinen" wer den ruim zeventienduizend bezoekers ge teld, die zich vooral bij de duinmeren en de zee ophielden. De reddingsbrigade kreeg tientallen e.h.b.o.-gevallen te behandelen. Het drukke verkeer vormde bij de kruis punten soms lange files. „Keukenhof" in Lisse zal vermoedelijk voor Pinksteren haar poorten sluiten. Van avond wordt daarover een beslissing geno men. Door het warme weer is de bloei zeer snel verlopen. Bij zomers weer verflauwt de belangstelling voor de hof. Dit bleek zondag, toen ruim vijftienduizend mensen de bloementuin bezochten. Er behoefde slechts één parkeerterrein te worden ge bruikt. Het aantal bussen was nog opmer kelijk groot: 225. Advertentie RIJWIELEN MOTOREN LOCOMOTIEF BROMFIETS 359.— Zaïulvoortsclaan 158 - Telefoon 40905 Vannacht om kwart over een hoorden twee politiemannen, die in de Grote Hout straat in Haarlem surveilleerden geplons in het water van de Raamsingel. Zij ont waarden een man, die in een plezierbootje met buitenboordmotor aan het spelevaren was. Op het politiële bevel naar de kant te komen reageerde de man averechts. Hij ging er vandoor, doch bij de volgende brug kon de politie hem aanhouden. Het bleek, dat de man, een 22-jarige Haar lemse matroos, het bootje, dat met nog andere aan een steiger bij de Houtbrug lag gemeerd, had weggenomen om zich er mee te amuseren.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9