SoleX Driehonderd „Dickensians" komen naar Amsterdam x\L i/ Taptoe van verenigde Haarlemse muziekkorpsen op Grote Markt Orgelimprovisaties in Grote Kerk door Albert de Klerk en Piet Kee 5 VOOR TIET EERST BUITEN ENCxELAND: Dickens-vrienden konden niet in Haarlem terecht Drievoudig jubileum bij hoofdwerkplaats N.S. Resultaten van onderzoek op tbc in Bloemendaal Expositie in Bloemendaals Openluchttheater Examens T oerwagen-rallye Maarse en Kroon en N.Z.H. bij de eerste tien AVADfl H.M.W. f398 Riethoff won klassement wedstrijd Kleinkunstconcours voor amateurs in Haarlem op 4, 5 en 6 augustus Draaiorgeldag op 7 augustus in Haarlem Modeshows in Vleeshal te Haarlem Bollenhandelaren gaan Euromarkt bestuderen „Touring Zandvoort" zorgt voor zes vuurwerken 375.. Burgerlijke Stand van Haarlem WOENSDAG 13 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ROND PINKSTEREN zullen in Nederland meer Dickensians'oftewel enthousiaste aanhangers en vereerders van de grote Engelse negentiende eeuwse schrijver Charles Dickens zijn dan waar ook ter wereld. Dan zal namelijk voor de eerste keer in zijn geschiedenis de jaarvergadering van de Dickens Fellowship de organisatie, waarin alle DicTiens-liefhebbers zijn verenigd buiten de grenzen van liet Verenigd Koninkrijk worden gehouden. Dit geschiedt ter erc-pan de enige branchvan de Fellowship buiten hel Engelse taalgebied: de onder hel presidentschap van Godfried Bomans staande Haarlemse afdeling. En het is slechts aan het algemeen betreurde gebrek aan voldoende hotelruimte in Haarlem te wijtendat de spectaculaire en feestelijke algemene vergadering can een zo illuster gezelschap zich voor het grootste deel binnen de muren van Amsterdam zal moeten afspelen. Een biltere pil voor Haarlem en de Haarlemse Dickens Fellowship-branch, die maar ten dele wordt verzoet door het feit, dat eerste pinksterdag de gasten als Haarlemse dag" wordt aangeboden. Dan komen namelijk de congresgangers na de kerkdienst per speciale trein naar de Spaarnestad, waar in de Vleeshal zal worden geluncht en waar liet Frans Hals museum, alsmede een orgelconcert in de Grote Kerk bezocht zullen worden. Na dit korte verblijf in de plaats van de gastheren, vertrekt men al weer spoedig naar de hoofdstad, waar het feest in rui mer behuizingen kan worden voortgezet. Behalve tweehonderdlicn Engelse gas ten komen zaterdag ook nog afgevaardig den van Dickens Fellowship-branches uit Australië, Nieuw Zeeland, Canada cn de Verenigde Staten (Boston) naar Amster dam. die tezamen met de tachtig Neder landse gastheren en gasten (de kort gele den opgerichte Nederlandse Dickcns-af- dcling in Zwolle is namelijk ook de gast van de Haarlemmers) op een de grote meester waardige wijze zullen trachten iets van zijn doelstellingen door middel van een plezierig en ten dele ook ernstig congres te verwezenlijken. Mailcoach Bij aankomst van de boottrein uit Hoek van Holland op het Amsterdamse Cen traal Station zaterdagavond om 19.48 uur staat daar een compleet orkest ter ver welkoming opgesteld, tezamen met een uit de tijd van Dickens daterende „mail- coach", bemand met figuren uit de tijd van Pickwick en Micawber. Voorafgegaan door de mailcoach, waarop het bestuur van de Fellowship zal plaatsnemen, gaat het naar hotel Krasnapolsky, waar een kennismakingsbijeenkomst gehouden wordt. De zaterdag is geheel gewijd aan het huishoudelijk gedeelte van het con gres: notulen, bestuursverkiezing en goed keuring van de jaarverslagen. Des mid dags biedt het Amsterdamse gemeentebe stuur een boottocht door de grachten aan, gevolgd door een receptie in het Interna tionaal Cultureel Centrum. Na terugkeer uit Haarlem wordt zondag een gezellig heidsavond gehouden, waarbij onder meer de Haarlemse Musyck-kamcr een concert zal geven en waarbij' de afdeling Zwolle scènes uit Pickwick ten tonele zal bren gen. Op tweede pinksterdag volgen ex cursies naar Monniken- en Volendam en naar Marken, waarna in Krasnapolsky het Advertentie Moet U zich zo laten gaan? Vaak wordt alles U tc veel. Nerveus cn overprikkeld is men dan zichzelf cn anderen tot last. Twee of drie VALDISPERT dragees geven ook de met be zigheden overladen vrouw haar natuurlijke kalmte terug. VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natuur- produkt zonder reuk of smaak. Denk eraan Vraag Uw apotheker of drogist. Drie Haarlemse spoorwegmannen, die werkzaam zijn op de hoofdwerkplaats van tie Nederlandse Spoorwegen in Haarlem, herdenken vandaag hel feit dat zij veertig jaar geleden b(j dit bedrijf in dienst traden. Het z|jn de heren B. de Groot, ploegbaas op de draaistelafdcling, D. Fcijth en C. Se ver jjn, beiden elektriciens op de afdeling elektrische apparatuur. Alle drie jubilaris sen zijn afkomstig van Zwolle cn kwamen naar Haarlem toen dc Zwolse werkplaats van de spoorwegen in 1937 werd gereorga niseerd. Ir. L. C. Koppen, chef van de hoofd werkplaats, de heer Otterspoor, technisch inspecteur II, de heer Wagensveld, tech nisch ambtenaar en werkmeester Meinsma, nebben vanmorgen de jubilarissen in hun woning de gelukwensen van de directie en het personeel overgebracht. Ir. Otten sprak woorden van dank en waardering en over handigde de gebruikelijke gratificaties. Hij stelde daarbij vast dat in het algemeen onder de oudere generaties spoormannen een grotere mate van tevredenheid heerst dan onder de jongere generatie. Ook sprak ir. Otten de wens uit dat de jubilarissen nog vele jaren in goede gezondheid bij „het spoor" werkzaam zouden blijven. hoogtepunt van het feest, een luisterrijk banket, volgt. De dinsdag na Pinksteren is de gasten door P.T.T. een verrassing bereid: in de hal van hun hotel kunnen de congressisten hun brieven van een speciaal Dickens- postslempel voorzien, waarop de beeltenis van de meester prijkt. Ondanks het feit, dat Haarlem als con- gi-esstad niet beschikbaar was, hebben de Haarlemmers voor de drieën vijftig- ste jaarlijkse conferentie (In Engeland werd de Dickens Fellowship in 1902 op gericht) een aantrekkelijk programma samengesteld. Zo hoopt de Haarlemse De Engelse schrijver Charles Dickens tijdens een voordracht afdeling, die haar hoofdkwartier in Kraantje Lek heeft, haar bestaansrecht tegenover de Engelse „Dickensians" te bewijzen. Dat er ook buiten Engeland Dickens-liefhebbers bleken te wonen, was aanvankelijk voor de Britse traditionalis ten enigszins teleurstellend. Een schijn baar onaantastbaar monopolie was daar mee. doorbroken. President Godfried Bomans heeft tijdens een bezoek bij de Engelse Dickensvrien- den aan de hand van" de in zijn bezit zijn de driehonderd biografieën van de mees ter, de Britten van het serieuze bestaan van de Haarlemse afdeling weten te overtuigen. De koele gereserveerdheid van de landgenoten van Dickens sloeg toen onmiddellijk over in het andere uiter ste: men wenste de jaarvergadering in Haarlem te houden. Welnu Haarlem zal het niet worden, maar men vertrouwt er op, dat Amsterdam een goede plaatsver vangster zal blijken te zijn. In de geest van Dickens' liefde voor al le menselijkheid en aansluitend bij de gemeenschappelijke gevoelens, die alle Dickènsvrienden over de gehele wereld delen, heeft het lid Harry Prenen een lied gemaakt, dat moet worden gezongen op de wijze van „Zie ginds komt de stoom booten waarvan wij hier tot besluit het eerste couplet laten volgen: c Zie ginds gorden Pickwick En Weller zich aan, Door Merry Old England Naar Holland te gaan. Ook hier zijn Dickensians, Ook hier is de plek, Waar 't glas voor hen klaarstaat: Three cheers! Kraantje Lek! Dezer dagen zijn de resultaten bekend gemaakt van het bevolkingsonderzoek op tuberculose, dat in maart en april in een onderzoekauto heeft plaatsgehad op veer tien standplaatsen, verspreid over de ge hele gemeente Bloemendaal. De resultaten, uitgedrukt, in cijfers en percentages (tussen haakjes de resultaten van het in 1955 plaatsgehad hebbende onderzoek) zijn als volgt: Deelnemers aan het onderzoek 7011 (6955) inwoners, 48 (51) percent: niet deel genomen, wegens onderzoek door eigen bedrijf of instelling (uit andere hoofde reeds doorgelicht) 4476 (3893) inwoners. 31 (28) percent; Niet deelgenomen, wegens verhindering U09 (1276) inwoners, 11.8 f9) percent; Niet deelgenomen, zonder opgave van redenen 1338 (1636) inwoners 9.2 (12) percent. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat bij het constateren van enige afwijking of bij vermoeden daarvan de belanghebbende reeds binnen veertien dagen na het maken van de foto bericht wordt. Vergeleken bij het bevolkingsonderzoek van vier jaar ge leden blijkt dat 774 personen meer voor het onderzoek in aanmerking kwamen en dat er in totaal 56 meer werden doorge licht dan in 1955. In de particuliere sector werden er 583 meer doorgelicht dan vier jaar geleden. De burgemeester van Bloemendaal dr. P. H. Peereboom Voller, zal op zaterdag 18 mei, des middags om drie uur, in het openluchttheater te Bloemendaal een ten toonstelling openen van werken van beel dende kunstenaars woonachtig in de ge meente Bloemendaal. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden op 11 en 12 mei voor het examen Ziekenverpleging A, de zusters: T. Blonk. M. A. Galenkamp, P. Haspels, E. M. Hei- dema, A. A. de Jong, E. C. Koster, C. J. Overzet, E. Pander, C. Plug, H. Vermeu len; J. Vink en C. H. Wolff. (Van een onzer redacteuren) Evenals verleden jaar klasseerden de bussen van autobusonderneming Maarse en Kroon uit Aalsmeer en van de N.Z.H. uit. Haarlem zich bij dc eerste tien in de dinsdag verreden toerwagenrallye van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen (K.N.V.T.O.). Maarse en Kroon met de chauffeurs J. Kentrop en D. Los werd met 129% straf- punten vijfde, wat een wandbord oplever de en de „Duinland" van de N.Z.H. be zette met 149'/2 strafpunten de negende plaats, hetgeen met de zilveren medaille van de gemeente Eist, waar de eindstreep was, werd beloond. De onbestreden win naar van deze jaarlijkse schouw van streekvervoer- en toerwagenondernemin- gen werd de R.T.M., de Rotterdamse on derneming welke het vervoer op de Zuid hollandse en Noordzeeuwse eilanden ver zorgt, met slechts 87 strafpunten. De organisatoren van dit festijn, waaraan ook nu weer door ruim veertig bedrijven werd deelgenomen, zien kans deze testrit elk jaar anders, maar ook moeilijker te maken. Verliep de oriënteringsrit nog vol gens het bekende patroon huisje-boompje- beestje de kaartleesrit was verzwaard om dat de deelnemers een op een geheel an dere schaal getekende route werd ver- si rekt dan die van de door hen gebruikte wegenkaarten. In de N.Z.H.-bus zorgde de adjunct-directeur van Haarlems Openba re Werken, ir. J. J. Fuykschot, die met de chef van het Bloemendaalse politiekorps tot de genodigden behoorde, met behulp van zijn rekenlineaal voor een prompte omrekening, hetgeen de taak van équipe- leider H. J. Kapteyn in niet geringe ma te verlichtte. Tussen de ochtend- en middagritten echter lagen de klassementsproeven op de Dorpsstraat in het uitbundig vlaggende Eist men had er daar een waar feest: van gemaakt welke zo langzamerhand een traditioneel struikelblok voor de N.Z.H.-équipe zijn geworden. Er werden latten en palen genoeg geraakt voor een slagregen van strafpunten. Bovendien was de proef dit jaar nog verzwaard met een serie voor-de-vuist-weg-vragen op ver keersgebied. Het gaat bij toerwagenrallye niet om de knikkers, maar om het spel en dat spel werd, ook al door het stralende weer, even geestdriftig gespeeld als altijd. De Eiste- naren hebben daartoe het beste beentje voorgezet door in de eivolle veilinghallen, waar de prijsuitreiking door mr. D. van Setten, de voorzitter van de K.N.V.T.O., plaats vond, een verdienstelijk amateur programma aan te bieden en voor het ove rige bliezen de harmonieën van de Gel derse en dc Brabantse tramwegen de stemming er wel in. Burgemeester W. M. C. Klein liet zich uiteraard de kans niet ontglippen om de vele kwaliteiten van zijn gemeente die bij voorbeeld het parkeer probleem voor vele jaren heeft opgelost aan te prijzen. De directeur van de N.Z.H., de heer J. J. Jurrissen. handhaafde een andere tra ditie: het slotdiner. In hotel „De Wage- ningse berg" hebben tal van sprekers, zo als vertegenwoordigers van de Rijksver keersinspectie, de Nederlandse Spoorwe gen. de politie en Openbare Werken, in tafclspeeches opnieuw van hun erkente lijkheid jegens de gastheer en zijn onder neming getuigd. Advertentie AVADA HULPMOTORHUIS J. v. DEVENTER Schagchelstraat 24 - Telefoon 17780 OOK VOOR ONDERDELEN Een met modder bedekt meisje be groet de dag: na van zondagmiddag af klem te hebben gezeten in een nau- bevrijd. we sleuj van een onderaardse grot bij Han-sur-Lesse werd de 22-jarige Jacueline Desmont dinsdagmiddag Op zaterdagavond 23 mei gaan de zes verenigde Haarlemse muziekkorpsen en de drumband Bato op de Grote Markt in Haarlem bewijzen, dat organisatoren van feestelijkheden in en buiten de stad er verkeerd aan doen de Haarlemse gezel schappen niet geregeld in hun program ma's op te nemen. Zij doen dit met een grote taptoe, die zal duren van 9 uur tot half elf en na afloop daarvan hopen zij het publiek, waarhij vele genodigden uit alle delen van het land, duidelijk gemaakt tc hebben, dat de thans geüniformeer de Haarlemse muzikanten in geen ge val voor hun collega's uit .andere steden behoeven onder te doen. De Haarlemse korpsen zullen op 23 mei niet onvoorbereid op de Grote Markt ver schijnen. Integendeel, want dan zijn er reeds veertien repetitieavonden van de ongeveer 500 deelnemers aan voorafge gaan en tijdens deze bijeenkomsten heeft de algehele leider van de taptoe, de heer Willem van der Peyl, zijn mensen bepaald niet gespaard. Zo moest hij bij voorbeeld in de eerste plaats leren lopen. Lopen voor muziekdemonstraties wel te ver staan. En daarna kwam het zo bijzonder moeilijke figuur-marcheren. Pas toen dit gelukte wist de heer Van der Peyl, dat hij niet ten 'onrechte om de steun -van de Stichting Haarlems Bloei had gevraagd. Die steun werd hem overigens gegeven, waarbij Haarlems Bloei er rekening mee hield, dat dit eigenlijk de laatste kans was die de verenigde Haarlemse korpsen kre gen omdat de muzikanten bij een eventu ele mislukking vrijwel zeker het in de toe komst bijzonder moeilijk zouden krij gen. De optimistische heer Van der Peyl is cr overigens van overtuigd, dat de tap toe op 23 mei zal slagen. Aan deze mani festatie nemen deel: Harmonie Haarlem, Harmonie Crescendo, christelijk fanfare korps Arti et Religioni, Harmonie Kunst kring Apollo, Harmonie Crescendo Spaarndam, de r.k. Harmonie St. Bavo en de drumband van Bato. Deze muzikanten zullen bovendien ge- Het gemeentelijk orgelconcert, dat dinsdagavond in de Grote Kerk door bei de Haarlemse stadsorganisten, Albert de Klerk en Piet Kee, werd gegeven, was aan de improvisatiekunst gewijd. Albert de Klerk en Piet Kee zouden eerst im proviseren op een zelfde thema en daar na zou ieder van hen met verschillende thema's als richtinggevende muzikale gedachten een spontaan geformuleerde en opgebouwde klankencompositie bren gen. Niet elk thema biedt voor een orgel improvisatie voldoende verwerkingsmo gelijkheden. Dat moet overigens ook af hankelijk gezien worden van de fantasie van de improviserende organist. Voor Albert de Klerk en Piet Kee ech ter werd het thema voor hun eerste im provisatie: de melodie van het Valerius- iied „Gelukkig is het land", een rijke bron van inspiratie. Albert de Klerk ont wikkelde zijn improvisatie als een vrije fantasie, die na een ingetogen aanhef een hoge vlucht nam. Met de lied-melo die als kerngedachte, soms met interval- modificaties of verlucht met zinrijke or namentiek en omspeeld met figuraties of contra-subjecten groeide deze improvisa tie uit tot een klankstuk met een rijke schakering van timbres. Op een geheel ander muzikaal plan hield Piet Kee zijn spel bij het belichten van de melodie van „Gelukkig is het land". Dit onderscheid betrof dan in hoofdzaak het klankengewaad, dat al di rect bij de opzet frappante kleur-contras- ten bevatte met een grote doorzichtig heid en klaarheid in het melodisch lijnen spel en van harmonische klankmenging. De twee thema's, waarop de organisten daarna zouden improviseren, bewerkten door hun gesteldheid een nog groter con trast van musiceerkarakter. Albert de Klerk bepaalde zich tot een thema van volksliedachtige aard en hij bewerkte het nu eens met evenwichtige, gezond geprofileerde imitaties tot een degelijk spel van klanken, dan weer om wikkelde hij het thema met sprankelende, briljante en geestige tonen en bracht het als een. scherzo naast fragmenten van meditatieve bezonkenheid, waarbij het beginsel der contrapuntische orde ook van betekenis kon worden. Het thema, waarover Piet Kee voor zijn improvisatie kon beschikken viel op door een zuiver muzikale abstractheid, wélke het gehele karakter van de muziek zou gaan bepalen. Ook hierbij werd de polyfonie een factor, die aan de impro visatie een eigen waarde kon verlenen. En verder was de registerkeuze, die hel derheid en timbrecontrasten bracht, weer typerend voor het klankideaal van de organist. P. Zwaanswijk Als eerste rit van de zomeravondcom- petitie om de „W. Melzbeker" liet de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" gister avond in het „Van der Aartsportpark" een klassementwedstrijd verrijden. Eddy Riethoff. de nieuwe 300 meter sprintkam pioen, behaalde in deze wedstrijd de mees te punten. Aanvankelijk scheen Bogaard de beste kansen op de overwinning te hebben door dat hij de twee eerste van de zes klasse menten wist te winnen. Maar toen kwa men Riethoff en Jansen naar voren en brachten elk ook twee klassementen op hun naam. Riethoff behaalde uiteindelijk de meeste punten omdat hij zich in alle klassementen goed had weten te klasse ren. De uitslag luidde: - 1. Riethoff met 30 punt.; 2. Bogaard met 24 pnt.; 3. Jansen met 21 pnt.; 4. Van der Geest met 13 pnt.; 5. Fennis met 7 pnt.; 6. Van Dijk met 4 pnt.; 7. Hendriks met 1 pnt.; 8. De Jong met 1 pnt.; 9. F. Vaars, 10. Konings. Een wedstrijdje voor C-klassers werd ge wonnen door Van der Horst vóór Kaam en Mathot. Op 4, 5 en 6 augustus zal in Haarlem op nieuw een amateur-kleinkunstconcours gehouden worden, dat georganiseerd wordt door de Stichting Haarlems Bloei en d'Op- rechte Amateur. De Haai-lemse ploegen zullen op 4 en 5 augustus uitkomen tegen teams uit twee andere steden en op 6 augustus heeft de finale plaats. Kandidaten voor dit concours, .dat op het Prinsenhof zal worden gehouden, kun nen zich opgeven bij Haarlems Bloei. Er is vrije inschrijving voor alle amateurs uit Haarlem en Kennemerland. zeischap krijgen van twaalf koperblazers afkomstig uit Enkhuizen. De heer Willem van der Peyl is bij het voorbereiden van deze taptoe uitgegaan van het standpunt, dat geen enkel korps solistisch diende op te treden. Hij wilde vooral de samenwerking tussen de ge noemde gezelschappen tot uitdrukking brengen, een streven, waarin hij gesteund werd door alle deelnemende muzikanten, die onverflauwd oefenden aan de vijf de len van deze taptoe, die begint onct het onderdeel „Ruimtevaart". Daarbij zijn de korpsen verdeeld in „spoetniks" en „lu- na's", die om elkaar heencirkelen. Het tweede deel is afgestemd op de discipli ne van de korpsen, het vierde is het inter mezzo en het vijfde en veruit het moei lijkste deel draagt de titel: „Holland viert feest". Hierbij zullen alle vijfhon derd deelnemers in spiraalvorm door el kaar op de Grote Markt marcheren waar na de zes korpsen zich opstellen voor de massale finale. Daarvoor heeft men overigens kunnen genieten van een mars, uitgevoerd door Bato, waarbij de muzikanten vertragend zullen lopen van 160 tot 30 passen per mi nuut. Vlak voor de finale dansen de tam boers tijdens het opstellen van de korpsen een samba. 'Hêt '-sVommig 'gedeelte, ónder leiding van Jos de Klerk, bestaat uit een roffel van 250 tamboers, het spelen1 van de taptoe- signalen door de koperblazers uit Enkhui zen, koralen door alle verzamelde mu zikanten met tot slot het Wilhelmus. Na afloop vertrekken de korpsen mas saal door de Koningsstraat. De muzikan ten zullen tijdens deze grote taptoe be schenen worden door 48 kleurlampen en talrijke felle witte schijnwerpers. De Stichting Haarlems Bloei houdt op 7 augustus op het Prinsenhof in Haarlem een draaiorgeldag waaraan zes orgels zul len deelnomen. Het programma van dit muziekfestijn, dat georganiseerd wordt door de Kring van Draaiorgelvrienden, zal ingeleid worden door mr. Romke de Waard. Tevens zullen enkele folkloristische groe pen volksdansen bij de draaiorgelmuziek uitvoeren. Op 11. 12, 13 en 14 augustus worden er in de Vleeshal in Haarlem modeshows ge houden van de verenigde Haarlemse con fectiebedrijven. Twee van deze avonden staan onder auspiciën van de Stichting Haarlems Bloei. Op een driesprong langs de weg Cas- tricum-Limmen, waar het drukke ver keer van de Velser tunnel naar Alk maar passeert, is vorige week een mo nument onthuld ter herinnering aan de tweeëntwintig daar op 7 jayiuari. en 6' april 1945 vermoorde Nederlanders Het monument is vervaardigd door de Haarlemse beeldhouwer Theo Mulder. Het stelt een hand voor die een vogel loslaat: herwonnen vrijheid. Het beeld dat in vakkringen een zeer gunstig onthaal heeft gekregen is in Et- tinger tufsteen gehakt, het is 1.30 hoog en staat op een 1 meter hoog voetstuk. Het gemeentebestuur van Castricum en dat van Limmen gaven de opdracht. Volgende week woensdag zal 's mid dags in café-restaurant „Treslong" in Hillegom onder auspiciën van de Bond van Bloembollenhandelaren en het Be drijfschap voor de Bloembollenhandel een bijeenkomst worden gewijd aan de Euromarkt. Dr. J. Buter uit Wassenaar, secreta ris van het Algemeen orgaan voor de han del en de met de handel verwante bedrij ven, zal spreken over: „Achtergronden en hoofdlijnen der integratie" .De secretaris van de Bond van Bloembollenhandelaren, mr. F. J. D. Theyse, zal het woord voeren over: „Euromarkt en bloembollenhan del". Evenals vorig jaar had stichting „Tou ring Zandvoort" de Zandvoortse Midden- standsverenigingen verzocht financiële me dewerking te verlenen bij het organise ren van een zestal vuurwerken in het ko mende seizoen. Het vorig jaar werd hier voor door de genoemde verenigingen een niet onaanzienlijk bedrag afgestaan. Of schoon men in het najaar deze verenigin gen reeds aanschreef en nadien enkele keren om antwoord verzocht, werd tot nu toe hierop nog niet gereageerd. Hoewel het bestuur van stichting Touring Zand voort zeer teleurgesteld is door dit gebrek aan medewerking van de zijde der Zand voortse neringdoenden, heeft het bestuur thans toch besloten, het komende seizoen een serie vuurwerken voor eigen rekening te laten geven, omdat men ervan overtuigd is, dat deze service aan badgasten en in woners dient te worden verleend en door hen bijzonder wordt gewaardeerd, om dat vuurwerken aan het strand altijd één van de meest geliefde attracties in het seizoen zijn. Uiteraard ziet stichting Tou ring Zandvoort zich genoodzaakt, andere in voorbereiding zijnde plannen voor het komende seizoen te laten varen, omdat de financiën door deze belangrijk hogere uit gave extra belast werden. Men zal thans het komende seizoen een serie van zes vuurwerken organiseren, vier op woensdag en twee op zaterdagavond, drie in juli en drie in augustus op nog nader te bepalen data. Advertentie Ha! Hoera! Joho! Vacantia Lekker niets doen - in de zon liggen- luieren - nergens aan denken O, la, la Wat een leven! U „bromt" er tussenuit met een SoleX? Goed zo! Mèt de SoleX hebt U plezier - van de SoleX hebt U plezier. SoleX-rijden is ontspannen rijden,Ende SoleX is de enige werkelijk veilige, betrouwbare en zui nige bromfiets. w DE IUXE SoleX de enige brom-fiets die trouw bleef aan het vei lige principe van „fietsen zonder trappen"! nu 91225 B BEVALLEN van een zoon: 7 mei: J. J. Balm-van den Beidt; 8 mei: H. A. Rans- dorp-Veldhoven; J. M. Brandse-Jongejan; A. A. Schaatsbergen-Paap; 9 mei: J. van Beest-Meijer; G. J. M. Mulder-Kilian; P. A. de Jong-Wijtkamp; F. B. C. Haak-van Meel; A. M. Rooze-Blanke; 10 mei: C. H. van Boheemen-Wempe; A. J. van den Nieuwenhoff-Heeremans; Z. A. Voren- kamp-Bresser; J. van der Wart-van der Veen; 11 mei: C. A. Koelemeijer-van Straaten; E. B. Franke-van Soest; A. van der Leest-Dol; R. Thon-van den Heuvel; G. Kaspers-Jonker; 12 mei: A. D. E. van der Boom-Flink; H. C. Gladon-Janssen. BEVALLEN van een dochter: 8 mei: C. de Roo-Rubenga; 9 mei: M. Vellema- Roeleveld; A. M. Geers-Koopman; 10 mei: A. P. M. Zürcher-Everard; H. M. van de Polder-Sandker; J. Verdam-Vannik; 11 mei: A. T. Kienjet-Busscher; S. Koper- Benink; J. Slottje-Jansen; A. M. van Zoest- Muller; C. W. Kooij-den Hartog; W. M. G. van Bakel-Put; A. Carmio-Lourens; C. B. Klootwijk-Ligtenberg; L. C. M. Harmen- zon-Schut; 12 mei: H. Been-Kloek. ONDERTROUWD: 11 mei: T. A. Zwier en T. Tiesinga; A. M. P. J. van Eeden en F. M. Delissen; Q. H. Lammers en C. A. Hofman; H. van Essen en M. F. Orlemans; 12 mei: N. G. Rutte en M. C. Bakker; J. Lind en R. Hoenders. GETROUWD: 9 mei: E. A. Engelkes en P. C. Stokman; J. G. Schultz en A. Tilstra; H. Prins en R. van Weert; J. A. Herman en W. van Riessen; W. H. G. Monker en M. W. Lode; L. H. F. Hermans en A. C. Heermans; 12 mei: A. Langereis en M. G. L. Thueré; J. A. Mulder en M. T. Mulder; T. G. C. Bouwhuis en C. T. Kühlemeier; A. P. M. Assendelft en M. F. T. van Schie; P. J. Lintjens en M. P. Dekker; C. A. Smit en G. J. Wildvank. OVERLEDEN: 8 mei: H. B. Goedhart- Noreisch, 44 j., Pol; J. Nout, 79 j.. Hooi- markt; N. Blesgraaf-Lijnzaad, 61 j., Hout markt; T. H. Oud-Battem, 73 j., Kweek tuinstraat; 9 mei: M. Spruitenburg-van 't Zelfde, 86 j., Hazepaterslaan; J. D. v. Wie- ringen 75 j., Karolingenstr. A. T. Bruins- ma, 24 j„ Hazepaterslaan; 10 mei: E. F. J. van der Schaaff-Postma, 78 j., Oosterhout- laan; K. L. Braakman-Pollard, 77 j., Gen. de la Reijstraat; G. Aalders-de Jong, 93 j., Jansstraat; 11 mei: P. J. W. van Ee-Nie- naber, 71 j., Kenaupark; P. Besse, 81 j., Thomsonlaan; W. van der Made, 85 j., Leidsevaart; S. J. Berndes, 56 j., Gasthuis- vest.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7