Vele leden achten de beursplannen onvoldoende voorbereid POLAROID halfzware Grote nationale fotowedstrijd is thans begonnen Uitstel van beslissing te verwachten Weinig kans dat beurs uit Haarlem verdwijnt too R IJ WIELEN halfzware shag iiiiimiiimiiiiiiiiiK Kinderoperette „De Witte Wolf opgevoerd door „Jong Haerlem Inzendtermijn sluit op 9 juni „REINO" WEBERBRILIEN Oooh... wat een verschil! y PERUTZ „BLOEMBOLLENCULTUUR" VERGADERT DINSDAG Burgerlijke Stand van Haarlem „Bloemb ollencultuur' Sassenheim wil geheel nieuw beursplan Amsterdamstraat wordt na Pinksteren geasfalteerd David Oistrach solist bij N.Ph.O. bij „CORNEL' Vlijtwerk van Diana Van 25 tot en met 30 mei weer inentingen tegen polio waar u dubbel van geniet! Richt uw lens op de werkende mens REINIGT REIN Inschrijfformulieren voor luilakritten verkrijgbaar „De Onafhankelijken" en „De Brug" exposeren Jeugdkorfbaltoernooi Oosterkwartier 4°or DONDERDAG 14 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT i. OVER VIJF DAGEN zal men in liet bollenvak wat opgeluchter adem halen. Dan immers heeft de Koninklijke algemene vereniging voor Bloembollencultuur een vergadering achter de rug, die in de annalen van de bijna honderdjarige vereniging ongetwijfeld als een van de belangrijkste en meest spectaculaire besprekingen zal blijven voortleven. Een vergadering ook, aan het verslag waar van men misschien zonder veel moeite een portret van de doorsnee-bollenkweker zal kunnen tekenen - al of niet met edele trekjes. De beurskwestie die op deze bijeenkomst, dinsdagmorgen om half elf in het Haarlemse Concertgebouw, aan de orde komt, is zowel actueel als oud. In de ruim twintig afgelopen jaren heeft „bloembollencultuur" al enkele keren getracht zich van dit knellend probleem te bevrijden. Echter tot nog toe zonder resultaat. Of thans spijkers met koppen zullen worden geslagen is nog een vraag. Het is niet overdreven te stellen dat de beurskwestie voor de „bollenmensen" een brandend probleem is. De discussie hier over is niet van de lucht. In de oude bol lenstreek en de nieuwe teeltgebieden zijn de vergaderingen aan de orde van de dag, bepraat men elkaar, worden suggesties gedaan en amendementen ter tafel ge bracht en durft men zich niet gemakke lijk aan een voorspelling over de uitslag van de dinsdag te houden vergadering te wagen. Natuurlijk, aan de hand van de stemmingen in de afdelingsvergaderingen zou voor dinsdag al iets over de definitieve uitslag te zeggen zijn, maar uiteindelijk gaat het om méér dan alleen de beslissing. De wijze waarop de stemmen verdeeld zijn en hetgeen aan de uitslag vooraf gaat, zijn mede van groot belang. De beslis sing zou bij vele een ongewenste onvol daanheid kunnen oproepen, welke niet be vorderlijk is voor een goede stemming in de vereniging aan de vooravond van de eeuwfeestviering. Hoewel getracht wordt de beraadslagin gen over de beurskwestie zo zakelijk mo gelijk te houden, is hier en daar een min der prettige stemming merkbaar. Het gaat hierbij niet zo zeer tegen de ver nieuwing van het Haarlemse Krelage- huis óf overplaatsing van de bloembol- lenbeurs uit Haarlem naar Hillegom. Wél tegen het bestuur van „Bloembollen cultuur" dat deze plannen ter tafel heeft gebracht en de keuze verder aan de le den overlaat. Vanzelfsprekend verdoeze len de leden hun voor- of afkeer van de verschillende plannen niet. Maar het is of bij de strijdvraag: Haarlem óf Hille gom minder dan vooi-heen de gevoelsar gumenten tegen een van de plannen een woordje meespreken. Bij vele leden is wrevei ontstaan niet zo zeer tegen het hoofdbestuur dat de plannen in de vergadering heeft gebracht, als wel te gen het dagelijks bestuur van de vereni ging dat de twee plannen heeft voorbereid. Ontstemming Ontstemming heerst bij voorbeeld over het financiële overzicht van de beurs- bouw. Op 20 april gaf het hoofdbestuur te kennen dat de jaarlijkse exploitatie van de vernieuwde beurs in Haarlem f 86.600 en in Hillegom f 84.615.- aan hogere las ten zou vergen. Om deze hogere kosten op te vangen zouden de contributies en entreegelden moeten worden verhoogd. Een week later kwamen de Verenigde Accountantskantoren in Den Haag met een op verzoek van de voorzitter, jhr, mr. Advertentie BEVALLEN van een zoon: 11 mei: D. J. Kromhout-Revet; 12 mei: A. J. P. Steen- beek-Nieuwenhuis; J. C. Otte-Bijster; J. C. M. van Henten-Van der Leen; 13 mei: D. Pluis-Dekker; J. M. van Kleef-Heeren; A. F. M. Hoogzaad-Van der Wijden. BEVALLEN van een dochter: 11 mei: J. G. van Wensveen-Rijpma: C. Brouwer- Van Scherrenberg; 12 mei: E. C. van den Boogaai-d-De Bruijn; 13 mei: P. J. F. de Brey-Rienks; C. den Os-Schlagwein. OVERLEDEN: 11 mei: M. A. Potgieser- Kuijk, 70 j., Middenlaan; 12 mei: M. van Ee-Van der Tol, 93 j., Beukenstraat; A. C. Molenaar-Sti'emming, 44 j., Schoterweg. ONDERTROUWD: 13 mei: P. G. van Nieuwmegen en E. C. van der Weijden; J. H.Budding en G.J.Kroon; P. H. M. G. Jans sen en E. W. M. Muschter; A. A. Geerlings en Q. N. Joosten; C. van Delft en M. E. Won der; G. J. van den Bosch en M. H. Moeijes; A. van Dijke en A. P. Inpijn; W. Elshout en J. Verhoef. GEHUWD: 13 mei: T. J. Overes en C. J. van der Aar; H. Poot en A. H. Berk; A. W. M. Nederkoorn en J. M. J. de Vilder; B. P. J. Uijtenhaak en J. van der Hoorn; M. G. M. van Lunenburg en A. C. M. van Leeu wen; C. M. Meinders en E. M. Winnubst; T. van Schagen en E. E. M. Zonneveld; E. G. Eliens en C. C. M. Koeleman; F. M. Was- senberg en H. M. Kleene; A. A. Jansen en B. Piers; L. van Nieuwland en C. F. M. Demmers; W. G. Bakwel en G. de Haan; S. van der Velde en M. A. Wouterloot; H. A. Tijdink en J. B. A. Bouwmeister. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den, opgesteld accountantsrapport, waar in dit accountantskantoor tot de conclu sie kwam dat bij vernieuwing van het Krelagehuis per jaar f41.775, en bij uit breiding van „Treslong" f 39.700 méér zou moeten worden opgebracht. Een ver schil in de financiële berekeningen dus van ongeveer 45 mille. Met algemene stemmen ging het hoofdbestuur met deze nieuwe berekening akkoord. De aanleiding tot het doen opstellen van dit accountantsrapport lag in de „onjuist heden" aldus het hoofdbestuur, welke in de aanvankelijke financiële verhandeling voorkwamen. Dank zij dit rapport is de voorgestelde verhoging van de entreegel den met vijftig cent verlaagd en gebracht op een gulden. Nu vraagt men zich uiteraard af, hoe het mogelijk is dat in een week tijds een geheel nieuwe financiële opzet kan worden gegeven. Vele leden hebben niet zo'n groot vertrouwen in de voorbereiding van de twee plannen, want het aantal vraagte kens is voor hen groot genoeg. Daar bij houdt men er ook rekening mee dat het accountantsrapport slechts cijfers groepeert, maar hiervan geen verklaring geeft. Voor deze verklaring moet het dage lijks bestuur zorgen. In drie hampen De leden van „Bloembollencultuur" zul len dinsdag in drie kampen verdeeld zijn. Allereerst de leden die Haarlem de ideaal ste plaats voor de beurs en zetel van de vereniging achten en het Krelagehuis ver nieuwd willen zien. De vooi-standers van Haarlem vindt men hoofdzakelijk ten noor den van Bennebroek-Vogelenzang. De tweede groep wordt gevormd door de voorstanders van het Hillegomse plan, dus: overbrenging van de beurs en zetel van „Bloembollencultuur" in het dan uit te breiden „Treslong", dat mede de be schikking heeft over een demonstratietuin en een monster- en proeftuin. In het derde kamp bevinden zich de aan hangers van de afdelingen Wassenaar en Bennebroek-Vogelenzang, welke afdelin gen bij amendement hebben voorgesteld een beslissing uit te stellen, een commis sie van deskundigen te vormen en te doen onderzoeken of een goedkoper beursplan zondèr contributieverhogingen kan worden opgesteld. Deze leden willen zich ook niet zo sterk aan de gemeente Haarlem binden. Deze amendementen zullen dinsdag het eerst moeten worden behandeld. Zij wor den ondermeer gesteund door de afdeling Hillegom, die voor alles een onder zoek door deskundigen wenst. Ook ande- ren vinden dat men te weinig tijd heeft gehad om de voorstellen te bestuderen. Aangenomen mag worden dat de voor standers van het Haarlemse Krelagehuis in de meerderheid zijn. In Noordholland boven het Noordzeekanaal, waar de teelt in de naoorlogse jaren sterk is toegeno men, acht men Haarlem de geschiktste plaats voor de beurs. Verder dan Haar lem wenst men niet te gaan. Onder hen zijn er echter, die dinsdag nog geen be slissing genomen willen zien, maar eerst de plannen grondig willen bestuderen. Is deze groep in Noordholland sterk dan maken de amendementen veel kans om te worden aangenomen en wordt een beslissing over de beursbouw uitgesteld. De verwachting is momenteel dal de amendementen zullen worden aangenomen en men niet veel verder zal komen dan de opdracht tot instelling van een deskun digenonderzoek. Te veel chauvinisme Wij hebben enkele leden van „Bloem bollencultuur" om hun mening gevraagd. Drie van deze meningen geven wij hier weer. De heer G. Rood in Bovenkai'spel staat volledig achter het Haaidemse plan. „Ik ben ex-van overtuigd dat „Bloembol lencultuur" in Haarlem haar zetel houdt. Op gi-ond van zakelijke ovex-wegingen ben ik tegen het Hillegomse plan. Dit laatste plan is het resultaat van te ver doorgevoerd chauvinisme", aldus de heer Rood, die zich echter realiseerde dat van de kwekers zware financiële offers wor- den gevraagd. Met het oog op de Europe se economische eenwording zei hij het belangrijk te achten dat „Bloembollen- cultuur" een behoorlijk „visitekaartje" in de vorm van een waardig gebouw heeft. De heer Rood zag de mogelijkheid dat als het Hillegomse plan wordt aanvaard, de kwekers uit Noord-Holland in Alkmaar of West-Friesland een eigen beurs zullen stichten. Tegen de plannen verklaarde zich de bejaarde heer P. Bakker uit Enkhuizen. „Hoogmoed ligt aan deze plannen ten grondslag. Als wij er zeker van waren dat de toestand in het bloembollenvak zo zou Mijven als thans, dan zou ik voor het Haarlemse plan zijn. Dit is de beste olaats voor de beurs, gezien de histori sche ontwikkeling en met het oog op het grote aantal leden ten noox-den van deze stad". De heer Bakker wil echter niet mee werken aan een zijns inziens te zwa re belasting van „het vak". „Voorlopig kun nen we het nog met het Krelagehuis stel len. Gezien de onzekere toekomst is uit stel van de plannen het beste". Ten slotte gaf de heer Fx*, van der Kolk uit Hillegom, voorzitter van de Hillegom se afdeling en lid van het hoofdbestuur, zijn mening. „Wij mogen niet overhaast te werk gaan. De leden hebben zich on voldoende over de plannen kunnen bera den. Ook hebben zij de mening van des kundigen niet kunnen horen. Ik ben voor uitstel en instelling van een deskundigen commissie. De vraag: Haarlem of Hille gom komt dan later aan de orde. Voorts moeten wij naar een oplossing zoeken zonder contx-ibutieverhogingen. Wij we ten niet wat de toekomst ons zal bren gen, daarom moeten wij voorzichtig te werk gaan en mogen wij ons niet voor veertig jaar aan een contract binden". De afdeling Sassenheim van de Konink lijke algemene vereniging voor Bloembol lencultuur heeft een motie aangenomen, waarin zij zich uitspreekt voor het opstel len van een nieuw beursplan, waarbij er van wordt uitgegaan dat Haarlem als plaats voor de bollenbeurs gehandhaafd blijft. Deze motie beoogt een aanvulling op de amendementen Wassenaar en Bennebroek -Vogelenzang te zijn. Mochten de amen dementen en deze motie dinsdag worden verworpen, dan spx~eekt de afdeling Sas senheim zich met 34 stemmen uit voor het Hillegomse beursplan, met dertig voor het Haai-lemse plan, tex-wijl twintig blanco stemmen zullen worden uitgebracht. Naar wij vernemen zal de dienst van Openbare Werken direct na de Pinksteren beginnen met de voorbereidende werk zaamheden ten behoeve van de asfaltering van de Amsterdamstraat in Haarlem oost. Daarmee zal een al jaren door de neringdoenden en bewoners van deze win kelstraat gekoesterde wens in vervulling gaan. Het tweede concert in de Beethoven- cyclus van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest heeft plaats op dinsdag 19 mei. Het concert, dat onder leiding staat van Henri Arends, wordt geopend met de ouverture Coriolan, waarna de zoals wij reeds vermeldden Zevende Symfonie- zal worden uitgevoerd. Na de pauze volgt het ontreden van de wereldberoemde vio list David Oistrach met het vioolconcert van Beethoven. Advertentie Doet uw keus - MAGNEET-BROMMERS HOUTPLEIN 35- 37 - TELEFOON 12493 Kunstzaal „Ten Bruggen-Cate" in Haarlem exposeert tot 1 juni werk van de schilderes Diana. De tentoonstelling werd geopend door Johfra, met wie Dia na vaak samen optrad. Johfra's werk was hier al eerder te zien. Dat van Diana lijkt veel op het zijne. Het is naar voor stelling minder griezelig te noemen. Men denkt wel aan werk van surrealisten, maar Diana's symboliek is toch een wat andere. Wel is alles even gedetailleerd en peuterig geschilderd als Johfra's werk en dat van sommige surrealisten en daarmee maakt het op mij dan toch de indruk van teken- en schildei-werk van een ijverig en toegewijd dilettante. Door een zekere argeloosheid kan het dan zelfs wel even innemen, al blijft Dia na's symboliek mij te zeer een voor in gewijden. Waar de symboliek gemakke lijk begrepen kan worden is van een gro te originaliteit niet bepaald sprake. „De Onaantastbare", een witte pauw met uit gespreide staart in een leeg larfdschap met op de achtergrond de wolk van een atoombomontploffing doet me eigenlijk alleen iets door de aandacht, waarmee die pauw is uitgewex-kt, maar doet dat dan op dezelfde wijze als een fraai stukje frivolitéwerk. Wanneer Diana gewone ondei'werpen als een stilleven met twee schedels (dat overigens toch weer een mooie symboli sche titel kreeg) schildert, dan blijkt een banale smaak als van leveranciers aan lelijke schilderijenwinkels. Tentoonstel lingen in het langgerekte Haarlem-Noord kunnen best zin hebben, maar dan moet de kwaliteit toch ten minste niet geringer zijn dan die van twee tekeningen van Dia na uit Parijs of enkele bijna abstracte aquarellen, die beter te genieten geweest waren in een wat minder goedkope om lijsting. Boh Buys In de week van 25 tot en met 30 mei zul len in Haarlem weer inentingen tegen kinderverlamming plaatsvinden. Deze betreffen in de eerste plaats de tweede behandeling voor de kinderen die van 20 tot en met 25 april de eerste injec tie ontvingen. Bovendien kunnen de kin- deren, die in april wegens ziekte of om andere redenen niet gevaccineerd werden thans de eerste injectie ontvangen. Voor deze kinderen volgt op 24 juni aanstaande de tweede behandeling, uitsluitend in het hoofdgebouw van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst. Tenslotte bestaat voor de kinderen, die in 1958 tweemaal zijn ingeënt en die in fe bruari, maart of april 1959 verhinderd wa ren de derde injectie te ontvangen, van 25 tot en met 30 mei alsnog de gelegenheid de dei'de behandeling te ondex-gaan. Advertentie De kinderopei-ette „De witte wolf", waarvan het kinderzang- en operettekoor „Jong Haerlem" woensdagavond in de grote zaal van „De Leeuwerik" een op voering gaf, speelt zich af in een echte spx-ookjessfeer. Kabouters, elfen en een elfenkoningin zijn begaan met het droevi ge lot van een prins, die door de boze toe leg van een kwaadaardige stiefmoeder in een witte wolf is veranderd. De ban der betovering kan slechts worden verbroken wanneer een meisje bereid gevonden wordt hem ondanks zijn wolvengestalte als levensgezellin te volgen. De elfenko ningin geeft de witte wolf een doeltreffend advies en inderdaad komt het zover dat Florence, de dochter van de regerende ko ning Desiderius, hem het verlossende ja woord geeft, voorwaar een daad van op offering, die echter rijkelijk beloond wordt met de ogenblikkelijke metamoi-fose van de witte wolf in een knappe vorstenzoon, „de prins van haar dromen". De opvoering hield de toeschouwers een paar uur lang geducht in spanning. Zij kregen dan ook menig leuk tafereeltje te zien en konden veel genoegen beleven aan de aardig gezongen liedjes en „aria's", aan eenvoudige dansjes en aan goed ver staanbare toneel-gesprekken. De witte wolf werd pittig en bewust ge speeld. De koning werd een model voor een meer dan democratische aanpassing, een hei-dersmeisje en een tuinmansdoch ter bleken echte „enfants terribles" in hun weigering om zich voor het karretje Op verschillende plaatsen in Haarlem en omgeving, waar openbare werkzaamhe den verricht worden, zijn de laatste da gen grote aantallen amateur-fotografen gesignaleerd die ijverig door hun zoekers turen en het ene plaatje na het andere „schieten". Het doel van deze verwoede activiteit is ons wel duidelijk, want de gro te nationale fotowedstrijd „Richt uw lens op dc werkende mens" is immers thans begonnen en welke rechtgeaarde came ra-bezitter zou niet een gooi willen doen naar een der vele aantrekkelijke prijzen, die voor deze foto-wedkamp beschikbaar zijn? We herinneren er slechts aan, dat el ke ingezonden foto tweemaal gejureerd zal worden: eerst door de redactie van onze bladen, waarbij geldprijzen van 100, 50. 25 en vijf premies van ƒ10 te winnen zijn, en daarna nog eens door de landelijke jux-y, welke onder meer prijzen in baar en in natura van 1000, 500 en f 250 alsmede diverse extra-premies te vei'delen heeft. De volledige voorwaarden van deelneming zijn gepubliceerd in on ze edities van 23 april j.l, maar bij wijze van geheugensteuntje zullen wij de voor naamste condities nog even in het kort herhalen: Deelneming staat open voor iedere ama teur-fotograaf - en wel (voor de landelij ke wedstrijd) in groep A (jongelui van 10-17 jaar) of groep B (alle ouderen). Op iedere ingezonden foto moet duidelijk de groep A of B vermeld worden, tezamen met naam, adres en (voor groep A) leef tijd en school der deelnemer. Het onderwerp omvat „de werkende mens" in de ruimste zin: er is voorts geen beperking betreffende de aard van de opnamen. Het formaat van de foto's moet tenminste 9x9 cm, of ten hoogste 18 x 24 cm zijn. Alle inzendingen moeten eigen opnamen zijn, in dit jaar gemaakt en nooit eerder gepubliceerd. Ieder mag ten hoogste 5 foto's inzenden, zowel in zwart-wit als in kleur. De bekroonde worden het eigendom van de organisato ren van de wedstrijd. Niet-bekroonde fo to's worden alleen gepubliceei'd na toe stemming van de maker en tegen vei*- goeding van auteursrechten. De inzending sluit op 15 juni en moet geschieden aan het bureau van onze bladen te Haarlem, Grote Houtstraat 93. Vandaar zullen alle ingezonden foto's dus ook de niet door ons bekroonde na jurering worden doorgezonden naar de jui-y van de lan delijke wedstrijd. Terugzending /an fo to's aan de inzenders kan alleen gebeu ren. als deze een gefrankeerde, stevige envelop bij hun inzending bijsluiten. De warmte van de laatste dagen drijft de Amsterdammers naar het water. We zien hier een groepje mensen in de buurt van het opleidingsschip „Pollux" aan de Oosterdoksdijk van de koelte genieten. Advertentie Abonnement voor het wassen van Ramen. Jaloezieën enz. Telefoon 16254 Foi-mulieren voor de luilak-oriëntatie- ritten in Haarlem zijn op donderdag en vrijdag voor leerlingen van de lagere scho len verkrijgbaar op alle Haarlemse poli tieposten en bij de opzichters van alle speeltuinen. De puzzelritten beginnen in de nacht van vrijdag op zaterdag om vier uur. Alle noodzakelijke aanwijzingen staan op de formulieren vermeld. Tijdens deze puzzelritten worden onder weg kleine versnaperingen aan de deel- nemers(sters) aangeboden, terwijl voor dc winnaars mooie geschenken beschik baar zijn. De prijsuitreiking heeft plaats op zater dagochtend tussen tien en elf uur in de Stadsdoelen bij de Botermarkt. van de koning te laten spannen. En ver der waren er nog meer figuren, zoals de twee gracieuze zusters van Florence, en een toegewijde kanselier, die hun aandeel kregen in de opvoering. De leidster van 't koor Willy van Eldik verzorgde zelf han dig de pianobegeleidingen. De regie be rustte bij mevrouw N. Kaart-Weesman. F. Zwaanswijk Advertentie de ideale zonnebril GROTE HOUTSTRAAT 166 bij de Houlbrug VOOR ALLE FONDSEN In de Nieuwe Vleugel van het Stedelijk Museum te Amsterdam exposeren tot 1 juni de verenigingen De Onafhankelijken en De Brug. Gezien mijn ervaringen de laatste jaren leek me een bezoek hier weinig belovend. Maar al begrijpt men ook nu nog dat de leiding van het museum indertijd graag dit soort tentoonstellingen buiten de deur had gehouden, men kan er toch niet geheel aan voorbijgaan. Be paalde verenigingen kunnen nu eenmaal dienen als springplank voor jongeren, die zich nog een naam moeten trachten te verwerven. De Onafhankelijken was daartoe voor de oorlog de aangewezen vereniging en verscheidene onzer nu dan toch gewaardeerde schilders en ook som- mige beeldhouwers begonnen in dit gezel schap. Het al dan niet meegaan met de kuituurkamer in de oorlog heeft veran deringen in enkele verenigingen bewerk stelligd. Toen men weer met een schone lei beginnen kon waren bepaalde figuren elders en veelal beter onder dak of had den in het geheel geen verenigingen meer van node om hun werk aan de man te brengen. Beide genoemde verenigingen zijn misschien toen wel het meest achter uit gegaan. Het is echter opvallend dit keer dat de Onafhankelijken frisser optreden, al komt men met zijn notities in de catalogus meestal misschien niet veel vei'der dan het woordje „aardig". Dan Bekking kan in ieder geval wat, gezien zijn stierenge vecht, dat me echter toch nog te zeer plaatje bleef. Mooi in grijzen is het werk van J. A. de Boer. Collard, die gelijk eni ge andere Onafhankelijken ook bij De Brug exposeert, tekent levendig en met zwier. Beslist bijzonder hier is de verte genwoordiging van de pas overleden H. A. Hage, geen grote figuur maar toch die per reikend dan bijna allen hier. Minder sterk dan de Amsterdamse Joffers was altijd de Rotterdamse H. J. Reuchlin- Lucardi, maar- hier behoort haar werk weer tot het beste. Ik sla nu maar over hetgeen ik aai-dig of „wel leuk" vond. Een uitzondering voor de Zandvoorter Gerrit P. de Vries, naar wiens ontwikkeling ik wel nieuwsgierig ben. Komt men aan Maks' grote atelierinterieur met model len, dan blijkt „wel aardig" of „wel leuk" echter ternauwernood van toepassing. Want dit is voor mij bijna het enige schil derij hier, al vergeet ik mogelijk ook niet gauw het werk van mevrouw Hofman- Gaspar. De Haarlemmer Boot is degene, die de tentoonstelling van De Brug nog de moei te waard maakt. Dat F. Erfmann beter naar de natuur werkt dan naar zijn vei-- beelding mocht ik al opmerken op een tentoonstelling van Arti en wordt voor mij hier nog eens onderstreept. Fijn zijn de tekeningen van Gerrit de Jong. Bob Buys De korfbalvereniging „Oosterkwartier' houdt tweede pinksterdag een jeugdtoer- nooi, waaraan deelnemen Aurora, Ooster kwartier, Rohda, Swift en Westerkwartier. Het toernooi wordt gehouden aan de Zo- mei-vaart en begint om 10 uur. Er wordt in 2 poules ge-- -M Advertentie Elke foto 'n tneesterschot Scherp, helder, vol nuance

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 17