Nederlands voetbalelftal leed eervolle nederlaag in Sofia VITELLA Deprimerende strafschop tegen Brull besliste match Stormvogels won protest Twee Bulgaarse doelpunten vlak voor rustsignaal Oi/cchecctiflc! Rijvers en Klaassens waren de opvallendste spelers Successen van Haarlemse clubs nog niet geweldig Nederland B versloeg Luxemburgs nationaal team gemakkelijk: 4-0 Aanvalsleider Canjels scoorde twee keer Elek Schwartz: „Dat was geen hands" Weinig perspectieven in Nederlandse ploeg NAAIMACHINES DONDERDAG 14 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Fout uitgebuit instant pudding 38 ct per pakje Steeds gevaarlijker Tweede helft Bijna IN DE KLEEDKAMER ENGEL, Gr. Heutstr. 181Tel. 14444 Real Madrid in finale Europese beker Braziliaanse voetballers versloegen Engeland In het monumentale Wassilevsky-stadion van Sofia, gelegen bij de in nevels gehulde uitlopers van het Balkan-gebergte, waarin in de middag de laatste sneeuwresten hun ongelijke strfjd tegen de zon voerden, heeft het voortreffelijke Bulgaar.se elftal voor amper 25.000 toeschouwers het Nederlands elftal met 3-2 verslagen. De tegenstelling met Istanbul was, ook wat entourage betreft, wel heel groot. Verdrongen zich daar ginds aan de boorden van de Bosporus tienduizenden voor de poorten van het stadion om tenminste nog op de zwarte markt een wel heel duur kaartje te bemachtigen, een half uur voordat de oranjeploeg en het Bulgaarse team het stadion betraden hadden waarschijnlijk nog geen duizend toeschouwers hun plaatsen ingenomen. Maar achteraf viel het toch wel mee, want toen de Oostenrijkse scheidsrechter Grill enkele minuten over zeven het beginsignaal gaf, waren er toch 25.000 toeschouwers. Het begon met een sensationele Neder landse aanval. Een vrije trap van Van der Kuil op de rand van het strafschopgebied werd door Canjels prachtig ingekopt. Ver buiten bereik van doelman Naidenov trof de bal de kruising van lat en paal. Nog geen minuut later ging een schot van Rijvers van ongeveer 20 meter af gevuurd juist iets te hoog. Het was ver rassend, maar toch waar, die eerste minu ten waren zonder twijfel voor de Neder landers geweest. Het gevaar bleef aan houden. Canjels werd in de vijfde.minuut op de rand van het strafschopgebied ge mangeld tussen spil Kortov en linksback Dimitrov. Ook toen ontbrak helaas de pre cisie bij het schieten. '^Voetbal Bijna was het eerste doelpunt al vroeg aan Nederlandse zijde gevallen toen rechtsbinnen Wassiliv langs Notermans glipte en vrij voor De Munck kwam. De DOS-keeper had stellig geen pech, want de Bulgaar schoot onbesuisd tegen hem aan en De Munck kon de wegspringende bal nog juist bemachtigen. Maar Nederland zou het eerste doelpunt scoren. De Vries zorgde voor de inleiding. Na elf minuten gaf de Rotterdamse nieu weling een afgemeten pass naar Rijvers. Direct plaatste de Feijenoordcr de bal naar Canjels, die het leer even te ver voor zich uitspeelde. De Bulgaarse doelman maakte toen een wel heel kostbare fout door werkeloos in zijn doel te blijven staan. De Bredanaar kreeg daardoor kans de bal weer onder controle te brengen en op het schot, van enkele meters afstand, dat volgde was Naidenov uiteraard kans loos (0-1). Het kleine groepje Nederlanders op de natte tribunes van het stadion vroeg zich in angstige spanning af: zou het oranje team opnieuw voor een verrassing gaan zorgen? Eén ding was echter al zeker, het Nederlands elftal speelde in deze eerste fase van de strijd een voortreffelijke par tij voetbal. Amper waren, na 25 minuten, de felle Advertentie De Vries (Sparta) die gisteren debuut maakte. zijn schijnwerpers aangeflitst of opnieuw kwam oranje gevaarlijk dicht bij de Bulgaarse doelman. Een voorzet van de naar rechts afgezwenkte middenvoor Canjels gaf De Vries een kans, maar voordat de kleine Spartaan het hoofd onder de bal had kun nen zetten had de vuist van Naidenov het gevaar al bezworen. Een goed geplaatste vrije trap van rechtsback Rakarov in de uiterste hoek scheen de balans in evenwicht te gaan brengen. Een snelle reactie van De Munck maakte echter dat de Bulgaren niet ver der kwamen dan een hoekschop. Steeds gevaarlijker werden de Bulgaar se combinaties intussen en de strijd ver plaatste zich langzaam naar de Neder landse helft. Bijna had Van der Hart die kort voor de wedstrijd telegrafisch op de hoogte was gebracht van de voor spoedige geboorte van een zoon in de 35ste minuut zelf voor die Bulgaarse tref fer gezorgd door de bal in de richting van het verlaten doel terug te koppen. Amper enkele centimeters van de voor Neder land goede kant van de paal ging de ba! over de achterlijn. Het doelpunt kwam toch, twee minuten later. Brull raakte een doorschietende bal in het strafschopgebied met de hand. Rechtsbinnen Kolov voltrok met een hard en hoog schot even later het vonnis. En eindelijk kreeg toen het Bulgaarse team van zijn eigen publiek een ovationeel ap plaus. Helaas, een fout van Van der Hart, die even de door de ononderbroken regen buien glad geworden bal te ver van zijn voet liet springen, stelde de Bulgaarse linksbinnen twee minuten later al in staat op gemakkelijke wijze een tweede doel punt te scoren. Die fout van de Nederland se stopper bracht Wassilev op enkele me ters van De Munck vrij voor het doel. De Nederlandse doelman was eigenlijk al voor de Bulgaar had geschoten volkomen kansloos. De Bulgaren hadden zodoende niet zonder veine een 2-1 voorsprong be haald en met dat prettige gevoel konden zij gaan rusten. In de nog altijd stromende regen werd aan de tweede helft begonnen. Al direct werd het duidelijk dat de Bulgaarse ploeg het juiste samenspel gevonden had. Steeds weer brachten de snelle en bewegelijke Bulgaarse aanvallers de verdediging van oranje in grote moeilijkheden. Gelukkig werd het toch geen gevecht met de rug tegen de muur, want de Nederlandse atta ques weliswaar schaarser dan de Bul gaarse stormlopen waren stellig niet on gevaarlijk. Het onverwachte gebeurde: Nederland kwam terug. En nog wel met een schitte rend doelpunt, in de 22ste minuut gescoord door Canjels. Een harde vrije schop, ge nomen door Rijvers, werd door de NAC- speler op kniehoogte ineens op de voet genomen en doelman Naidenov was kans loos. Hoog sloeg de bal achter hem in het net (2-2)/ De gelijke stand was echter maar voor heel korte duur. De 17-jarige Sokolov een maand geleden nog tegenstander van het Nederlands jeugdteam in het jeugd- toernooi van de Europese Voetbalunie verloor in diezelfde minuut nog wel in eer ste instantie een duel met de uitlopende De Munck, maar de weggesprongen bal kwam terug. Sokolov sprintte door en joeg de bal met een hard diagonaal schot in hel verlaten doel. Nog gaf Nederland zich met gewonnen. Rijvers zwoegde in het middenveld, zelfs probeerde linkshalf Klaassens enkele ma len zelf mee naar voren te trekken, doch het overwicht van het Bulgaarse team bleek te groot. Bijna had Canjels in de 38ste minuut nog voor de gelijkmaker gezorgd. Terwijl de Bulgaarse defensie zich op de Neder landse rechtervleugel concentreerde, sprintte de aanvalsleider naar de linker zijde. kreeg de bal op het goede ogenblik toegespeeld, liep enkele passen door, maar Naidenov kon het harde schot vallende stoppen. Nog gaf Nederland het niet op, en de laat ste minuten verstreken met de gehele Ne derlandse ploeg in de aanval. Een derde treffer bleef helaas uit. zodat Nederland een verdiende, maar overigens alleszins eervolle nederlaag had geleden. „Dat was geen hand tegen de bal, dat was een bal tegen de hand". Dat waren tie eerste woorden van Elek Schwartz. „Natuurlijk was het geen strafschop. Wanneer men mij van te voren gezegd had, in Sofia verlies je met 3-2, dan had ik voor die wedstrijd getekend", ging de bondscoach verder. „Maar nu er een ge lijk spel in gezeten heeft, vind ik het toch wel erg jammer, dat wij met die 3-2 genoegen moesten nemen. Vergeet niet, in Turkije hebben wij ook pech gehad". Klaassens kon al evenmin begrijpen waarom arbiter Grill die strafschop had gegeven. „Het leer was zeker in de buurt van de hoekvlag over de lijn gegaan. Nu schoot de bal op dat gladde veld door en sprong tegen de hand van Harry aan. Dat kan toch nooit een strafschop zijn". Toch was de VVV'er bijzonder reëel, want hij besloot, zijn commentaar met de woor den: „Natuurlijk, het is jammer, maar ik vind dat dit de juiste uitslag is, de Bul garen waren nu eenmaal beter. En het is bijzonder eervol vind ik". „Pech", zei Van der Hart. „In de eer ste plaats die strafschop, dat kon eenvou dig niet. En dan dat derde doelpunt. Dat was toch een zuivere gelukstreffer". Van der Kuil wreef over een pijnlijke knie. „Dat me nu zo iets al in het begin moest overkomen. Ik kon bijna geen voet meer verzetten. Toch ben ik tevreden, we hebben goed gespeeld. Maar ja, de Bulgaren waren nu eenmaal beter". „Wie er beter is kan mij niets sche len", waren de woorden van Notermans. „Ik weet ook wel dat de Bulgaren beter gespeeld hebben, maar wij hebben toch voor de beste kansen gezorgd. Neem nu eens die kopbal van Canjels tegen de lat. Ik vind het jammer, zonder die straf schop hadden wij een goede kans gehad °P een gelijk spel". De Vries had de minste woorden nodig om er het zijne van te zeggen. „Het licht is niet zo fijn als Feijenoord het heeft, maar ik vond het toch wel leuk", zei de Sparta-speler lachend. Brüll, de 24-jarige debutant, was ontroostbaar. „Dat was geen strafschop waren zjjn verontwaardigde woorden. „Ik heb geen vinger uitgestoken naar die bal. Het was gewoon aangeschoten. Trouwens het had ook geen enkel nut, de bal was meters naast gegaan". Het was bijzonder triest, dat juist deze aanvechtbare strafschop in dc 37ste minuut van de eerste helft de wedstrijd Bulgarijc-Nederland heeft beslist. Want nadat Kolcv met een hard schot het vonnis had voltrokken raakten de Nederlanders, die tot ieders verbazing in het eerste half uur de strijd hadden beheerst, gedepri meerd. Dat is de indirekte oorzaak geweest dat de Bulgaren even later zelfs een voorsprong konden nemen. Jammer, maar zelfs die ongelukkige strafschop, zelfs die verloren wedstrijd heeft niet kunnen verhinderen, dat het Nederlands elftal in Sofia een voortreffelijke indruk heeft achtergelaten. De grote winst van de wedstrijd was, dat de ploeg geen moment met de rug tegen de muur heeft moeten vechten. Zeker, er waren momenten waarin men vreesde dat de Nederlandse tegenstand volkomen gebroken zou worden, doch steeds kon de ploeg terug komen. Maar al was het dan een ongelukkige nederlaag, het is stellig geen onverdien de nederlaag geweest. Met alle respect voor de onverzettelijkheid van de Neder landse spelers zal een objectief beoorde- Ier toch moeten toegeven dat de Bulgaar se ploeg de technisch bekwamere en ook veel snellere ploeg de zege stellig heeft verdiend. De trip van het Nederlands elftal naar de Balkan heeft dus een wat ongelukkig gelijk spel tegen de Turken opgeleverd en een eervolle nederlaag in Sofia. Een ne gatief saldo dus, maar toch moet men dat niet te somber opnemen. Te meer niet, daar Nederland in Sofia een tweede wed strijd in drie dagen tijd moest spelen en Kuys niet beschikbaar was. Dat Moulijn, ook al door een blessure, niet kon spelen, heeft de ploeg stellig verzwakt. Bosselaar en Brüll waren weliswaar niet onvol doende, maar met de geroutineerde Kuys op de linksbackplaats en dus Wiersma op de hem meer vertrouwde rechtsach- terplaats en het verrassende spel van Moulijn zou de Nederlandse ploeg een redelijke kans hebben gehad op tenminste een gelijk spel. Bijzonder jammer was het ook, dat Van der Kuil de wedstrijd op halve kracht heeft moeten spelen. Al in de vijf de minuut kreeg hij een trap tegen de knie waarvan hij de gehele wedstrijd ken nelijk last heeft gehad. Uitblinkers Twee Nederlandse spelers hebben in deze moeilijke wedstrijd bijzonder de aandacht getrokken. Dat was in de eer ste plaats de steeds zwoegende Rijvers, die in het middenveld bijzonder actief was en door zijn raffinement de bekwa me Bulgaarse verdediging het vaak wel erg moeilijk maakte en Klaassens. Het zou onredelijk zijn de naam van Can jels niet te vermelden bij de prominen ten. Na zijn teleurstellende wedstrijd in Istanbul heeft de NAC'er zich voortref felijk hersteld. Jammer was het dat hij in die laatste minuten, toen hij verras send afzwenkte naar de vrije linker vleu gel, wat ongelukkig was met zijn schot. In de voorhoede had De Vries kennelijk moeite met zijn debuut en Bosselaar heeft eigenlijk maar in het eerste half uur verrassende acties kunnen onderne men. Dat Van der Hart in Sofia evenzeer zou imponeren als in de Turkse hoofdstad mocht niet worden verwacht. Opnieuw heeft de Fortunastopper goed gespeeld, al had hij ditmaal aanzienlijk meer moei te met zijn tegenstanders. Notermans wisselde vlagen van goed voetbal af met momenten van middel matigheid. De felheid van zijn spel en zijn grote werkkracht maakten echter veel goed. Brüll heeft wel onder heel moeilijke omstandigheden moeten debu teren. Het veld was erg glad en de snelle tegenstanders gaven hem weinig gelegen heid gemaakte fouten te herstellen. Het was volkomen begrijpelijk, dat de onge- Dankzij een gewonnen protest is Storm vogels erin geslaagd op gelijke hoogte te komen met Sitlardia cn GVAV, zodat de wedstrijden van maandag (Stormvogels KFC cn SittardiaGVAV) zullen moeten beslissen welke club zal promoveren naar de eredivisie. Het protest van Stormvogels betrof de op 15 maart voor de eerste divisie B ge speelde wedstrijd tegen RCH, die in een gelijkspel (22) eindigde. Stormvogels pro testeerde tegen het onjuist toepassen van de voordeel regel door scheidsrechter Sellings. Eén minuut voor tijd werd de bal namelijk in het strafschopgebied van RCH door Krist met de hand weggeslagen. De arbiter gaf echter geen strafschop, maar liet doorspelen, omdat hij meende dat de Stormvogelsspeler Brom een goede kans om te scoren had. Brom reageerde even wel niet. De spelregel-protestcommissie was van mening dat Brom inderdaad geen goede scoringskans had en erkende de na afloop genomen strafschop van Freriks als doel punt. De uitslag van de ontmoeting Storm vogelsRCH werd daardoor 32 in plaats van 22. De stand van de eerste divisie B luidt nu: Sittardia 27 17 5 5 39 69-32 Stormvogels 27 17 5 5 39 75-40 GVAV 27 17 5 5 39 55-30 HVC 27 16 3 8 35 56-46 Hermes DVS 27 10 10 7 30 46-44 Heracles 27 11 4 12 26 54-52 Excelsior 27 9 8 10 26 34-38 KFC 27 10 5 12 25 47-53 Vitesse 27 8 8 11 24 49-54 Helmondia 27 8 8 11 24 45-52 RBC 27 10 4 13 24 44-50 Volewijckers 27 8 6 13 22 40-43 RCH 28 8 4 16 20 35-61 Rigtersbleek 27 6 5 16 17 42-72 Roda Sport 27 7 2 18 16 34-68 De standen in de tenniscompetitie bieden na vier speeldagen reeds een duidelijk beeld. De successen van de clubs uit het district Haarlem zijn niet geweldig en blij ven beperkt tot de verenigingen TC Bloe- mendaai, dat met vier eerste plaatsen bij zonder op de voorgrond treedt, Brederode met het eerste en tweede team aan de top, TC Zandvoort, dat over drie leidende teams beschikt, en het debuterende Kenne- merlyccum LTC met het eerste en tweede team als kampioenskandidaten. TC Heemstede stelt tegenover twee kampioenspretendentcn twee hekkeslui- ters, terwijl Groenendaal, WOC, DHBS, Jatiloo, Velserbeek, Velsen en Bastione slechts zorgen kennen. HBC heeft nog geen „top" in de vereniging en ondervindt evenals debutant Alliance dat ieder begin moeilijk is. Duinlust zal dit seizoen op de tweede plaats blijven steken. In de overgangsklasse A kan de Haar lemse LTC zich veilig wanen en maakt zelfs nog een kansje op de tweede plaats. Thor RW 2 versloeg zondag Park Marlot 2 met 71 en stevent recht op de titel af. TC Heemstede, dat met acht ploegen aan de competitie deelneemt en door de fusie met Westrust tot de zeer grote vereni gingen is uitgegroeid, zal zich met de voor laatste plaats tevreden moeten stellen. Het treffen met Lucky Stroke zal de beslissing moeten brengen. De Aemstel-spelers klop ten Lucky Stroke met 63. De stand is overgangsklasse A luidt: Afdeling 6 Thor RW 2 Hilv. LTC 2 Haarl. LTC Park Marlot 2 4 11 4 7 4 6 4 0 Afdeling 8 Kennemerland De Aemstelsp. TC Heemstede Lucky Stroke In de overgangsklasse B zal Brederode zonder twijfel de titel prolongeren. De Santpoortenaren beschikken over een sterk team en hebben aan een puntenverdeling voldoende om zich buiten bereik van ri vaal Return te stellen. Het Nederlands B-elftal heeft in Den Bosch (De Vliert) met 4-0 van Luxem burg gewonnen, maar het ls een zege zonder enige glorie geworden. De amper 6000 toeschouwers hebben kunnen zien hoe weinig perspectief de Nederlandse B-plocg biedt. Vooral de voorhoede van het Nederlandse team stelde teleur, on danks de vier doelpunten. Tegen de zwak ke Luxemburgse nationale ploeg had de zege gemakkelijk groter kunnen zijn. Het Luxemburgs elftal heeft danig aan kracht ingeboet. De spelers uit het Groot-Hertogdom konden slechts een en kele maal gevaarlijk worden en dan nog slechts bij de gratie van de Nederlandse slordigheid. Op de wedstrijd drukte al vanaf het begin een slecht odium, want de Zwitserse scheidsrechter moest onmid dellijk na zijn eerste fluitsignaal de wed strijd laten onderbreken voor een uniek feit. Er zat te veel lucht in de bal. Toen het teveel aan atmosfeer uit het leer ver dwenen was kon het publiek al snel een Brüll, tegen wie in de eerste helft een strafschop toegekend werd. doelpunt toejuichen. Stopperspil Lettal maakte op ongelukkige wijze hands ver buiten het strafschopgebied. Voordat doelman Steffer wist wat er aan de hand was lag de door Tol (Volendam) hard in geschoten bal in het net (1-0). De Nederlandse ploeg werd door deze succesvolle start niet geïnspireerd. Vete raan Letsch kreeg zelfs twee minuten la ter een uitstekende kans om de gelijkma ker te scoren, maar Onderstal dook in de baan van het Luxemburgse schot. Scheids rechter Guidie, die enkele malen de voor- deelregel vergat toe te passen, hetgeen onder andere tot gevolg had dat een doel punt van Verhoeven (Sparta) werd weg gewuifd, kon in de 22ste minuut naar het midden wijzen. Bouwmeester (NAC) gaf Marcus (VVV) een goede pass en de Amersfoorter liet een mooi staaltje onzelfzuchtigheid zien. Hoewel zelf in goede schietpositie, schoot hij de bal naar Tol, die er nog beter voor stond. De Vplendammer had het leer slechts voor het inrollen (2-0). Het Nederlandse team dat op het mid denveld heer cn meester was door Ver hoeven en Brooymans (NAC) kon echter niet doordrukken. Het tempo zakte en er werd slechter geplaatst. Het enige ver meldenswaardige feit voor de rust was nog een schot van Brooymans tegen de lat. De voorhoede van het B-team kon niet imponeren, noch Seelen (Ajax), noch Van der Gijp (Feijenoord), noch Marcus (VVV) kwamen tot bijzondere prestaties. In de achterhoede met het Rotterdamse duo Kerkum en Veldhoen (Feijenoord) als baekstel en Anderiesscn (Ajax) als stopperspil kon de opportunistische Luxemburgse aanvallen gemakkelijk de baas. Na de rust konden de Luxemburgers aanvankelijk gevaarlijker worden. Het publiek was, ook al omdat de Nederland se ploeg nogal ingeïnteresseerd speelde, op de hand van de gasten. Alle aanmoe digingen ten spijt kreeg het Luxemburg se team niet de kans zijn kwaliteiten te tonen. De Luxemburgers konden van pech spreken toen Kettel tegen de lat schoot. Tegen het einde ging de vermoeidheid van de Luxemburgers een rol spelen. Het Nederlands B-team werd sterker en drukte dat uit door een mooi doelpunt van Marcus in de 22ste minuut en een treffer van Bouwmeester, na een glan zende dribbel in de 38ste minuut (4-0). Advertentie Alle merken, dus ruime keuze Groenendaal zal zich op de opkomende jeugd moeten verlaten en met enig geduld betere tijden af moeten wachten. Het tweede team van Haarlemse LTC heeft zich ten koste van de Heemstedenaren veilig kunnen stellen. Ook voor WOC is de situatie precair en een overwinning op Joy 2 vormt nog de enige strohalm. OVERGANGSKLASSE B Afdeling 1 Brederode 4 8 Return 4 4 Inside 3 2 Kennemerland 2 3 0 Thor RW 7 Lucky Stroke 2 Afdeling 2 TOZ Amsterd. 3 6 LTV Zaandam 3 5 Joy 2 4 2 WOC 4 1 Afdeling 7 4 7 Haarl. LTC 2 4 4 4 5 Groenendaal 4 0 In de tweede klasse vormt de leiding van Bloemendaal, Brederode 2 en Heemstede 3 een optimistisch beeld. Bij Bloemendaal is de entree van C. Nieland niet ongemerkt voorbijgegaan. Concurrent KZTV werd met niet minder dan 8—0 verslagen, zodat het kampioenschap de Bloemendalers niet zal ontgaan. Brederode 2 met Wil en Cock v. d. Broek als jeugdige, veelbelovende speel sters ontmoet nog rivaal Paraat. TC Heem stede 3, met geroutineerde krachten als Wijkhuizen en mevrouw en de heer Hid- dinga, leidt in een afgebroken strijd tegen rivaal Leidse LTC met 4—2 en zal even min het kampioenschap laten glippen. De onverwachte zege van DDV 5 op Dash 4 heeft de kansen van de Haarl. LTC 3 om de laatste plaats te ontgaan belangrijk genivelleerd. TWEEDE KLASSE Afdeling 1 Afdeling 3 TC Bloemend. 4 8 Brederode 2 4 8 KZTV 4 6 Paraat 4 6 Helderse TC 3 0 Ready '28 2 4 2 Groenendaal 2 3 0 TC Heemst. 2 4 0 Afdeling 2 Afdeling 11 Dash 4 4 6 TC Heemst. 3 3 6 Gooiland 2 4 4 Leidse LTC 3 4 DDV 5 4 4 Noordwijk SV 2 3 2 Haarl. LTC 3 4 2 Leidse Stud. 2 3 0 DERDE KLASSE Afdeling 3 Afdeling 7 Kennemerl. 3 3 6 Roomburg 2 4 Inside 5 4 5 Bloemend. 2 4 4 Joy 5 3 2 Leidse LTC 4 3 3 DHBS 4 1 Velsen 3 1 Afdeling 4 Afdeling 8 Inside 2 4 8 Katw. LTV 4 8 DEM 3 4 Roomburg 2 4 4 Groenendaal 2 0 Groenendaal 3 3 2 Velserbeek 3 0 WOC 2 3 0 Afdeling 6 Afdeling 9 TC Zandvoort 4 7 Leidse LTC 3 4 8 Leidse LTC 2 3 5 De Leidse Hout 2 4 4 Leidse Stud. 3 4 2 TS Heemst. 4 3 2 Jatiloo 3 0 Bastione 3 0 In de vierde klasse, afdeling 1 heeft Bloemendaal 4 zich buiten bereik van de rivalen gesteld en als eerste ploeg uit het district Haarlem het kampioenschap be haald. VIERDE KLASSE Afdeling 1 TC Bloemend. 4 4 WOC 3 4 Helderse TC 2 3 TC Uitgeest 3 Afdeling 2 TC Egmond a. Z. 4 TC Heemst. 6 3 Helderse TC 3 3 TC Velsen 2 4 Afdeling 5 TC Zandv. 2 Unicum Roomburg 3 Groenendaal 5 Afdeling 6 Teijlingen Groenendaal 6 Jatiloo 2 Excelsior Afdeling 7 TC Bloemend. 3 4 8 de Leidse Hout 3 4 3 4 3 4 2 Canjels, die woensdagavond twee goals maakte. lukkige penalty zijn zelfvertrouwen aan tastte. Wiersma had kennelijk veel last van de hem vreemde linksbackplaats. Vooral in het begin van de ontmoeting moest de actieve Klaassens vaak terug snellen om de gevaarlijke Abadjiev in bedwang te houden. De Munck ten slotte heeft zijn doel bekwaam verdedigd. Real Madrid heeft zich woensdag door een 2—1 overwinning in de beslissings wedstrijd tegen Atletico geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor clubs. Deze stand was reeds by de rust bereikt. Het was de derde maal dat de beide clubs elkaar ontmoetten. De eerste wed* strijd eindigde met een 2—1 zege voor Real, de tweede werd met 1—0 door Atletico gewonnen. Real Madrid zal in de finale, die op woensdag 3 juni in Stuttgart zal worden gespeeld, uitkomen tegen Reims. Het scoreverloop was: Di Stefano (1—0 voor Real), Collar (1—1), Mateos (2—1 voor Real). Ook Reims won Stade de Reims versloeg in Parijs de Zwitserse ploeg Young Boys met 3—0. Sta de de Reims komt dus uit tegen Real Ma drid. De doelpunten werden gescoord door Piantoni (2x) en Penverne (lx). Ongeveer 40.000 personen woonden de wedstrijd bij, die in het stadion van het Pare des Princes werd gespeeld. De ruststand was was 10. Young Boys behoefde slechts gelijk te spelen om in de finale te komen. Vrijwel de gehele eerste helft is Reims in het offensief geweest.' Dit was het gevolg van de Zwitserse tactiek om in de ver dediging te gaan en te trachten door snelle uitvallen de Fransen te verrassen. 3 Brederode 3 0 Leidse stud. 4 Afdeling 8 6 Katw. LTV 2 4 7 5 Bastione 2 4 5 3 2 WOC 5 4 4 4 1 Leidse LTC 5 4 0 Afdeling 9 4 7 Thor RW 14 4 8 4 6 Duinlust 4 5 4 3 Houtrust 7 4 3 4 0 Cl. te Werve 5 4 0 Afdeling 10 3 6 Kennemer LTC 3 6 3 3 Cl. te Werve 3 2 4 3 2 Lucky Stroke 6 3 2 3 1 Bastione 3 4 0 Afdeling 26 3 6 WOC 4 4 4 3 4 Heemstede 5 4 0 VIJFDE KLASSE Afdeling 9 4 8 TC Bloemend. 5 4 8 4 4 Leidse Stud. 7 4 5 4 4 Haarl. LTC 4 4 2 4 0 Kenn. LTC 3 4 1 Afdeling 10 3 6 Roomburg 4 4 8 4 5 TC Heemst. 7 4 6 3 3 LHTC 4 2 4 0 Duinlust 2 4 0 Afdeling 11 4 8 Unicum 25 4 8 3 4 Teijlingen 2 4 6 3 2 Alliance 4 2 4 0 HBC 2 4 0 Afdeling 12 4 8 TC Heemst. 8 4 6 4 5 Unicum 3 4 6 4 3 Leidse Stud. 6 4 2 4 0 Bastione 4 4 2 Afdeling 13 4 8 Leidse Stud. 5 4 2 4 6 HBC 4 0 Uitslagen De nagekomen uitslagen die voor de Haar lemse teams van belang zijn luidden: Overgangsklasse A: Thor RW 2—Park Marlot 2 81, Lucky StrokeDe Aemstel- spelers 36. Overgangsklasse B: Return Inside 5—3, TOZ—Joy 2 6—2, Thor RW 7— Lucky Stroke 2 44. Tweede klasse: KZTV —Helderse TC 5—3, DDV 5—Dash 4 5—3, Paraat—Ready '28 2 6—2, Leidse LTC— Leidse Stud. 2 62. Derde klasse: Joy 5 Inside 5 4—4, Leidse Stud. 3—Leidse LTC 2 0—8. Vierde klasse: Helderse TC 3—TC Egmond aan Zee 2—6, Roomburg 3—Uni cum 17, ExcelsiorTeijlingen 17, de Leidse Hout 3—Leidse Stud. 4 6—2, Katw. LTV 2—Leidse LTC 5 6—2, Thor RW 14— Cl. te Werve 5 7—1, Lucky Stroke 6—Cl. te Werve 3 24 gestaakt. Vjjfde klasse: TC Beverwijk—TC Bakkum 3 6—2, TC Bergen aan Zee—DEM 4 8—0, LHTC—Roomburg 4 0—8. Het Braziliaanse voetbalelftal heeft woensdagavond in Rio de Janeiro Enge land met 20 verslagen. De ruststand was 20. Ondanks de hitte 26 graden woonden ruim 130.000 liefhebbers de wed strijd by. In het bijzonder gedurende de eerste helft vielen de Brazilianen, aangevoerd door Julinho, talloze malen aan. Slechts aan het goede spel van de Engelse doel- verdediger Hopkinson was het te danken dat de score niet hoger was. De twee doelpunten werden gemaakt door Julinho (in de 3de minuut) en Henri que (in de 27ste minuut). DDV 9 Amteno 2 Afdeling 4 TC Beverwijk TC Velsen 3 TC Bakkum 3 Alliance 2 Afdeling 5 TC Bergen a. Z. TC Beverwijk 2 Velserbeek 2 DEM 4 Afdeling 7 DEM 3 WOC 6 HBC 3 Jatiloo 3 Afdeling 8 Kenn. LTC 2 Brederode 5 HBC 4 Amteno 5 TC Zandv. 3 Brederode 4 I

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 23