Horen en zien EEN JAAR M0TVRU De man aan de top Reclame van de week DE KONING DIE NIET SLAPEN KON ENSEN Agenda voor Haarlem en aankondigingen en KHAKI ZOMERKLEDING 5 ra dfü televisie Prima reportage Actie „Filmstrip" Gestreepte damespantalons De radio geeft vrijdag Kamerlid stelt vragen over wapendiefstallen uit militaire depots Politie zoekt leider van Ararat-expeditie Verzending van zeepost Funke's Roggebrood FUNKE Bakker doodt minnaar van zijn vrouw Drie huizen afgebrand D. J. Lambooy neemt afscheid van het Alg. Ned. Persbureau natuurlijk Celstraffen voor autorijden „onder invloed" -A&eek mt R0XASECTuw huw: door Cameron Hawley DONDERDAG 14 MEI 1959 De V.P.R.O. bracht gisteren een goed en vooral wat het laatste gedeelte be treft boeiend televisieprogramma op het scherm. Het begon met „De oude draaidoos" van Simon van Collem, waar in hij een vraaggesprek had met de actri ce Ank van der Moer over de nationale film „Veertig jaren", waarvan hij tevens fragmenten vertoonde. Vervolgens zag men enige Nederlandse auteurs in het Studenten-sanatorium in Laren enkele van hun zelfgemaakte liedjes vertolken: Dat de inleider van deze „Chanson-avond", de heer Marinus van Henegouwen, Set Gaai- kema als „The coming man" beschouwt, leek ons erg overdreven; waarschijnlijk zouden we dan niet ver meer komen. Nee, naar ons oordeel kan Ramses Shaffy met zijn liedje „Tanja" beter voor deze „be titeling" in aanmerking komen. Zijn lied je was het laatste wat in Laren gebracht werd. Toen begon het boeiendste gedeelte van de avond, namelijk een reportage over spastische kinderen onder redactie van dr. A. C. van Swol en onder regie van Ben Klokman. Op 15 mei 1958 wijdde de V.P.R.O. reeds een programma aan het ontstaan, het onderzoek en de behande ling van spastische kinderen door middel van een film van patiëntjes uit het Gooise Kinderziekenhuis in Huizen. Deze film uit 1958 werd gisteravond nogmaals ver toond. Maar tevens kreeg men een film te zien van dezelfde patiëntjes in 1959, zo dat men duidelijk kon zien welke vorde ringen de spastische kinderen in één jaar maakten. Een van hen was Greetje, het meisje dat tweeënhalf jaar geleden uit Aruba naar Nederland kwam om hier in het Goois kinderziekenhuis praten en lopen te leren. Het is gelukt. En niet alleen de dok toren en de verpleegsters, maar ook haar moeder kon daar getuige van zijn. Zij kon namelijk door een geste van de K.L.M. uit Aruba komen om Greetje te bezoeken. En zij was gisteravond eigenlijk de ver tegenwoordigster van alle moeders van spastische kinderen toen zij in de studio de heer Van Swol en zijn collega's harte lijk dankte voor het vele werk dat zij voor deze patiëntjes verrichten. Beeldschermer De Nederlandse Stichting voor het Ge brekkige Kind bereidt in samenwerking met een aantal Nederlandse bedrijven een nationale actie voor om gelden te verkrij gen voor de bouw van internaten voor ge brekkige kinderen. Met financiële steun van deze bedrijven werden voor de Stich ting namelijk de alleenverkooprechten verworven voor een volkomen nieuw soort projectieplaatjes. De stichting deelt dit mee naar aanleiding van de V.P.R.O.-tele- visie-uitzending van gisteren. Op 25 mei wordt in Amsterdam een aanvang ge maakt met de verspreiding van deze plaatjes. Met deze actie en de inmiddels traditioneel geworden zomerloterij, hoopt de Stichting de bedragen die voor haar omvangrijk werk nodig zijn bijeen'te bren gen. Advertentie mt. 34 t/m 44 ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG 15 en 16 MEI op vertoon van deze advertentie.15.35 Modehuis LAILA, Gen. Cronjéstr. 120 Haarl. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Kamerdmuz. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Volksliederen. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Lichte muziek. 14.20 Gram. 14.45 Idem. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie ken. 16.30 Mezzo-sopr. en piano. 16.55 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Bcursber. 17.45 Fluit en clavecimbel of piano. 18.05 Dans- muz. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Rege- riligsuitz. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Pol. caus. 19.30 Verzoekprogr. voor de militairen. 20.30 Een man naar haar wens, hoorsp. 21.00 Brabants half uur. 21.30 Rigoletto, opera (2e en 3e acte). 22.40 Gram. 22.50 De kunst van luisteren, caus. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Jazz. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 915 Gram. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 Gitaarspel. 11.20 Voor de kleuters. 11.35 Or gelenzang. AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.20 Re- geringsuitzi: Landb.rubriek: Bestrijding van vee ziekten in de grensgebieden. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Piano spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Medeö. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Tenor en piano. 14.30 Boekbespr. 14.50 Fluit en clavecimbel. 15.10 Alsof het gisteren was. VARA: 16.00 Muzikale ceus. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Metropole-orkest. 18.50 De Puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, rep. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Litt. caus. 20.20 Voordr. en piano. 20.35 De Verenigde Naties in de afgelopen weken, door mr. c. W. A. Schümann. Nederlands permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. 20.45 Kerk en Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming, caus. VARA: 21.00 Villa Sidonia, hoorspel. 21.20 Lichte muz. 21.35 Pol. cabaret. 22.05 Jazzmuz. 22.25 Bui tenlands weekoverzicht. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Vergelijkenderwijs. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Schoolradio 14.45 Gram. 16.02 Gram. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Koorzang. 20.00 Orkestconcert. 20.45 Kunst- knleidoscoop. 21.00 Ork.conc. (verv.). 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. Het Tweede-Kamerlid, de heer Koer sen (KVP) heeft aan de minister van Defensie de volgende schriftelijke vragen gesteld: „Is het waar, dat vijf jongeman nen, gearresteerd na een roofoverval te Amsterdam, hebben bekend dat zij op 13 april de wapenkamer van de technische dienst van de Koninklijke Landmacht aan de Papaverweg te Amsterdam zijn binnengedrongen en daar zes stenguns hebben weggehaald en dat zij op 30 april hebben ingebroken in een wapendepot van de Oranje-Nassaukazerne te Am sterdam en daar vier pistolen, vier re volvers en 2.000 patronen hebben meege nomen. Laatstgenoemd depot zou zijn bewaakt door een 70-jarige ziekelijke man. Is het juist, dat minutie en wapens in het depot van de Oranje-Nassaukazerne in eenzelfde ruimte liggen opgeslagen, waardoor met de wapens tegelijk munitie kon worden meegenomen? Wil de minister meedelen, of na de eer ste inbraak op 13 april onmiddellijk maat regelen zijn getrofffen om ook voor an dere wapen- en munitiedepots de be veiliging daarvan beter te waarborgen? Indien deze maatregelen niet onmiddel lijk zijn getroffen, hetgeen de inbraak op 30 april doet veronderstellen, waarom zijn deze dan achterwege gebleven? Welke maatregelen zijn thans genomen om de beveiliging, van wapen- en munitie depots zo goed mogelijk te garanderen?" Interpol, de internationale politieorga nisatie, heeft op verzoek van de politie te Rijswijk de politie in West-Europa ver zocht te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van de 30-jarige Hagenaar R.G. Hij wordt ervan verdacht een auto van een Haags autoverhuurbedrijf te heb ben verduisterd. G. is vorig jaar vertrok ken naar Turkije, waar hij als leider op trad van een expeditie van vier Nederlan ders, die de berg Ararat zouden beklim men. Enige tijd geleden zijn er berichten van deze expeditie gekomen, waaruit bleek dat men met moeilijkheden te kam pen had. Er zijn aanwijzingen dat G. en zijn metgezellen niet meer in Turkije vertoeven. Met. de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Alkes" (19/5): s.s. „Yapeyu" (22/5); Australië: m.s. „Blitar" (19/5): m.s. „Southern Cross" (22/5): Brazilië: s.s. „Alkes" (19/5); Canada: s.s. „Groote Beer" (19/5): m.s. „Seven Seas" (20/5); s.s. „Rijndam" (21/5); s.s. „Nieuw Amsterdam" (23/5): Chili via New York (23/5); Indonesië: s.s. „Aeneas" (19/5): m.s. „Ce lebes" (21/5): Ned. Antillen: s.s. „Baarn" (18/5): Suriname: m.s. „Willemstad" (20/5): Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: s.s. .Roepat" (19/5): Brits Oost-Afrika: s.s. „Europa" (21/5). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. De Spaanse folkloristische dansgroepen „Coros y Danzas" en de zigeunergroep „Zambra" hebben gisteravond in de Haarlemse schouwburg een herhaling gegeven van het „Festival Espanol en Holanda", waarmee zij maandag in' Den Haag hun korte tournee door ons land begonnen zijn. De schouwburg was slecht bezet, maar het weinig- talrijke publiek reageerde met bijna zuidelijke geestdrift op het feestelijke schouwspel, xvaarbij de voorkeur kennelijk uigting naar het optreden der „gitanas" in hun kleurige Anda- loezische dansrokken. Hier ziet men een dezer wervelend-snelle, uitdagen de maja-dansen, begeleid door gitaar muziek, ritmisch handgeklap en flamencozang. Het „Spaanse dansfeest" is, na de Haagse première, in onze edities van dinsdag door David Koning besproken. Van 15 tot en met 19 mei treden „Co ros y Danzas" en „Zambra" in Carré te Amsterdam op. Advertentie Sinds 1834 cn nog steeds stukken beter Hofleverancier Dinsdagavond kort na tien uur heeft de bakker G. R. in het Zuidlimburgse dorpje Vaesrade bij Nuth de 44-jarige chauffeur monteur G. ten O. doodgeschoten. Ten O. had een verhouding met de vrouw van de bakker. Toen hij haar dinsdagavond wil de bezoeken werd hij achter het huj.is op gewacht door de bakker, die zich verscho len had in een kippenhok. Toen de chauf feur hem tot. op 'n afstand van nauwelijks drie meter was genaderd, richtte de bak ker een automatisch pistool op hem en vuurde vijf maal. Enige kogels troffen Ten O. in het hoofd. Hij moet op slag dood zijn geweest. De bakker is daarna naar de buren ge gaan. vanwaar hij de politie in Nuth bel de. Enkele minuten later werd hij gear resteerd. Het was sinds vele jaren in het dorpje bekend, dat de vrouw van de bakker een verhouding had met de chauffeur, die geen goede reputatie genoot. Herhaalde keren was het reeds tot vechtpartijen tussen bei de mannen gekomen. In Streefkerk heeft een brand drie hui zen verwoest. De brand ontstond bij een schoorsteen en in enkele minuten stonden de drie woningen, die met riet waren ge dekt in lichterlaaie. De brandweren van Streefkerk, Nieuwlekkerland en Groot- Ammers slaagden er niet in het vuur te blussen. Alle drie de huizen brandden tot de grond toe af. Van de inboedels kon vrijwel niets wor den gered. Door deze brand zijn drie ge zinnen, totaal achttien personen, dakloos geworden. In Ter Apel is de woning van het echt paar H. Meijer geheel uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door een ontploffing in een oliekachel. De bejaar de bewoners die 's middags waren gaan rusten, werden gewekt door een hevige knal. Ternauwernood konden zij zich in veiligheid stellen. Morgen, 15 mei, zal de heer D. J. Lam booy wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd aftreden als al gemeen hoofdredacteur A.N.P., een func tie die hij sedert 1 februari 1946 heeft be kleed. Dat het A.N.P. de reputatie heeft, betrouwbaar en objectief te zijn is in be langrijke mate aan de leiding van de heer Lambooy te danken. Toen hij het hoofdredacteurschap van het A.N.P. aanvaardde, had de heer Lam booy reeds een lange loopbaan in de jour nalistiek en de voorlichting achter zich, die begonnen was bij het dagblad „De Ne derlander", waar hij reeds na enkele ja ren parlementair redacteur werd. Toen in 1934 de Regeringspersdienst werd opge richt, werd de heer Lambooy tot adjunct chef benoemd. Deze dienst werd na de Duitse invasie in 1941 noodgedwongen ge staakt en de heer Lambooy werd, na eerst nog door de bezetters gevangen gezet te zijn, ontslagen. Hij trad daarna op als hoofd van de inlichtingendienst voor bur gers van het Nederlandse Rode Kruis. Na dat de Nederlandse regering te Londen in 1944 een college van Vertrouwensman nen in Nederland had benoemd, werd hij secretaris van de door dit college inge stelde perscommissie. Op 6 mei 1945 hervatte hij zijn arbeid in overheidsdienst. Bij de instelling van de Regeringsvoorlichtingsdienst werd hij chef der persafdeling van die dienst, een ambt dat hij slechts korte tijd vervuld heeft, omdat hij zich in de iilegale tijd van het A.N.P. reeds in oktober 1944 daar aan verbonden had en het bevrijde A.N.P. spoedig een beroep op zijn werkkracht deed. Bij die gelegenheid erkende de Bui tenlandse Persvereniging zijn verdiens ten voor de voorlichting door hem tot erelid te benoemen. De heer Lambooy is erevoorzitter van de Haagse Journalistenvereniging, lid van het landelijk campagnecomité van het Nederlandse Rode Kruis, van het be stuur der Haagse afdeling van het Ko ningin Wilhelmina-fonds en van het be stuur van het Contact-Centrum op Voor- lichtingsgebied. Hij heeft zitting gehad in het bestuur vah het departement 's-Gra- venhage der Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, in het Neder landse Van Riebeeck-comité en in het co mité „Klokken voor Amerika". De heer Lambooy is officier in de Orde van Oran- je-Nassau, commandeur in de orde van de Zwarte Ster van Frankrijk en officier in de orde van de Witte Leeuw van Tsjecho- slowakije. Het Nederlandse Rode Kruis onderscheidde hem met het Kruis van Verdienste. Ruilbeurs. Zondag 24 mei wordt in de Amsterdamse Koopmansbeurs wederom de nationale tentoonstelling en internationale ruilbeurs gehouden van de vereniging „De Verzamelaar". Nagenoeg het gehele beurs gebouw is in beslag genomen door de 110 exposanten. Nu woonde er in de omgeving van de stad een oud moedertje, dat men Oetemeu noemde. Ze leefde heel alleen in een klein huisje met een rozentuintje er omheen, en iedereen in de buurt kende haar als een vriendelijk vrouwtje, dat altijd klaar stond om iedereen te helpen met goede raad. Op een dag kwam daar een man, die haar vertelde, wat hij op de aanplakbiljetten gelezen had. „Erg is dat, hè, Oetemeu, dat die arme koning niet slapen kan!", zei hij. Toen lachte het vrouwtje geheimzinnig4041 Advertentie Moderne licht-khaki PANTALONS smalle pijpen ƒ12.50 SHORTS khaki, grijs en wit ƒ8.75 Sportief gekleed PAARLAARSTEEG 1 Haarlemse rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 33-jarige koopman uit Haar lem, die in de nacht van 18 februari in de Drieherenlaan in Heemstede onder in vloed reed, uit de bocht vloog en tegen een tuinhek botste, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en één jaar en drie maan den ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek. De officier van Justitie had een maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging geëist. Een 58-jarige Haarlemse expediteur-ver huizer, die op de avond van 16 januari een aanrijding in de Berckheijdestraat in Haarlem veroorzaakte, werd veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek. De eis luidde zes weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en ondertoezichtstelling van het Consultatiebureau voor alcoholisme. Advertentie Eén motgaatje kost U méér! Bespuit tijdig Uw wollen stoffen! 3. Een radio-politiewagen was aan de overkant van de straat gestopt en Canady stak z'n hand op en riep zacht: „Ambulance" De sergeant in de politiewagen knikte en Canady keerde zich om en verrichtte de ge wone, doch vruchteloze routinepogingen om de dicht- opdringende massa terug te drijven. Dan boog hij zich weer in de taxi over het lichaam heen, zijn vingers zochten naar de zwelling van een portefeuille, die hem zou kunnen helpen bij de identificatie. Er was niets in de zakken, die hij kon bereiken zonder het lichaam te verplaatsen. Canady keek op naar de chauffeur, die nog steeds knorrig over de rugleuning keek. „Gaf-ie je een adres op?" „Kom nou, heb ik je dat dan niet verteld? De vent heeft z'n snuit zelfs nog niet opengehad. Voor ik nog maar iets wist, nam ik een duik". De politieman klemde z'n lippen opeen en greep naar z'n opschrijfboekje, hij liet de bladen door z'n vingers glippen tot hij een blanco vel vond. Met een stompje potlood schreef hij: „2 u. 35 n.m. Niet-ge- identificeerd manspersoon ineengezakt op straat voor het Chippendale Building". Z'n blik glipte over de rand van het opschrijfboekje. Voor het eerst zag hij, dat de rechtervoet van het neergevallen lichaam in het vuile water van de goot hing. Hij bukte zich, legde z'n hand onder de enkel en probeerde het been op te lichten, maar onmiddel lijk voelde hij een vreemde weerstand. Hij liet de voet weer terugvallen. Het water stroomde rond en over de schoen, een stuk nat papier spoelde over de wreef en toen nog één en nog één tot het keurig gepoet ste leer totaal verdwenen was onder de rommel. 2 u. 36 n.m. Bruce Pilcher leunde tegen het gebeeldhouwde ven ster van Julius Steigel's privé-kantoor, dat op Madi son Avenue uitkeek; hij rookte een cigaret alsof hij bezig was een kunst te beoefenen, waarin hij een groot meester was. „Het is mijn beroepsmening", zei hij op lijzige toon, trachtend z'n stem een zweem van humor te geven, dat we zojuist een verdomd snuggere paardenhan delaar onthaald hebben". Steigel grinnikte en blies z'n wangen op. Hij was een ronde, kleine kabouter met een plezierig patriarchaal gezicht. „Heb ik het je niet gezegd? Het is met een man als Avery Bullard gewoon een plezier om zaken te doen. Men kan altijd goed met hem opschieten en je hoeft nooit het gevoel te hebben, dat ie zich de kaas van z'n brood laat eten". Pilcher boog theatraal. „Natuurlijk m'n beste mr. Steigel, precies hetzelf de als men van jou kan zeggen". De oude man glimlachte, een gevleid, maar beschei den lachje. Hij was z'n loopbaan begonnen als rond trekkend marskramer met blikwaren langs de achter wegen van Oostelijk Pennsylvania. Nu, op z'n zeven tigste, was hij multi-miljonair een financiële sta tus, die hij bereikt had met opmerkelijk weinig ver andering in de uitingen van zijn karakter. Hij was een openhartig, eenvoudig man gebleven met dezelfde tin teling in zijn ogen, die eens de zuinige huisvrouwen in de dorpen van Pennsylvania had verleid om zijn Angel Food-bakblikken te kopen tegen een prijs, die tien cent boven de prijs in de stad lag. Pilcher's blik volgde een luie wolk cigarettenrook. „Ben je er zeker van, dat Bullard geïnteresseerd is?" De oude man knikte. „Natuurlijk heeft ie het niet gezegd. Mr. Avery Bullard is een zeer gewiekst man. Hij zegt niet, dat ie zo graag mijn winkels koopt, even min als ik zeg, dat ik ze zo graag vérkoop. Maar het servet vertelt het. Zag je z'n servet niet? Toen we klaar waren met eten, legde hij het op tafel en het was zó in elkaar gedraaid, dat het wel een touw leek". Pilcher boog opnieuw. „Mijn compliment voor je waarnemingsvermogen". „Sommige dingen, m'n jongen, leer je als je mars kramer bent. Als de vrouwen aan haar schorten be ginnen te frommelen, duurt het niet lang meer of je ziet centen precies zo zal Avery Bullard ons bin nenkort vijf miljoen dollar overhandigen misschien wel zes". Bruce Pilcher verlegde zijn lange benen en trok met zijn dunne vingers de vouwen in zijn broek recht, „je denkt toch niet aan contanten, Julius?" Steigel knikte. „Contanten? Ja, wat anders?" Bruce Pilcher hield zijn woorden in tot het onder deel van de seconde aanbrak, waarop hij voelde, dat het juist was om te gaan spreken. „Je bent misschien de opmerking vergeten, die ik gemaakt heb, toen ik de mogelijkheid van deze transactie suggereerde; er zijn immers tienduizend nog niet uitgegeven aandelen onder berusting van de Tredway". „Contanten zijn beter", zei Steigel onrustig. „Dat is de vraag nog". Er was een listige klank in Pilcher's stem te bespeuren. „Het Tredway-kapitaal is wijd verspreid. Er zijn geen grote aandeelhouders. Als je een tienduizend aandelen in je bezit hebt, zou je een vertegenwoordiging krijgen in de Raad van Commissarissen en dan zou je al gauw een feite lijke controle op de maatschappij hebben. Je zou Ave ry Bullard onder de duim kunnen krijgen". Steigel spreidde z'n handen uit en glimlachte. „Waar om zou ik hem onder de duim willen krijgen? Mijn duim is te oud. Ik ben zeventig". „Het zou ook niet noodzakelijk zijn, dat je alle las ten zelf droeg", zei Pilcher quasi-onverschillig. „Ik zou bereid zijn je te helpen in de Raad van Com missarissen zitting te nemen jouw belangen te ver tegenwoordigen". De oude man trok zijn schouders op en het leek wel of z'n nek verdween. Pilcher, die verzet voelde, hield aan: „Er kan een massa met de Tredway bereikt worden. Uitstekende produktiemogelijkheden, maar een onvoldoende lei ding. De grote fout is, dat Bullard absoluut een één- mans-voorstelling geeft". „Is dat verkeerd?" vroeg de oude man minzaam. „Natuurlijk. Je hoeft alleen maar te kijken naar de verhouding van netto-winst en geïnvesteerd kapitaal om te beseffen..." Een fladderende beweging van Steigel's dikke handje sneed hem de pas af. „Mijn jongen, je bent een goed advocaat je kent de wet. Je bent ook een goede financier je hebt verstand van aandelen en obliga ties. Maar ik weet ook nog wel iets. Ik ken maat schappijen. Mijn hele leven sla ik al maatschappijen gade. En als ik weten wil waarom ze een succes ge worden zijn, dan krijg ik altijd hetzelfde antwoord. Begrijp je, altijd en overal hetzelfde antwoord al tijd één man. Knoop dat in je oren, Pilcher. Wanneer je een goeie maatschappij tegenkomt, dan is dat al tijd een éénmansvoorstelling, zoals jij dat noemt". Naar Nederland. De gouverneur van de Nederlandse Antillen, drs. A. B. Spee kenbrink arriveert zaterdag op Schiphol. Als doel van het bezoek wordt te Willem stad opgegeven de behandeling van rou tinezaken met de Nederlandse autoriteiten. Hij zal voorts, samen met minister Lampe, aan de Koningin een boek aanbieden, waarin de felicitatiebladen zijn samenge bonden, waarop de schoolkinderen in de Nederlandse Antillen hun handtekening hebben gezet ter gelegenheid van de ver jaardag van de Koningin. Poortersweken. Op 22 mei zal de „Hertog van Brabant" met een gevolg van poorters in Den Bosch op feestelijke wijze worden ingehaald. Het doel van zijn komst is het openen van de „Poorters- weken". Gedurende deze weken, die tot half juni zullen gehouden worden, zullen in alle etalages ontwerpen worden geëx poseerd van middeleeuwse uithangborden, die in de komende jaren de gevels van vele zaken zullen gaan sieren. De plannen om vatten verder de reconstructie van de vroegere Leuvense stadspoort en van oude gevels en de opvoering van een St. Jans- spel. Stadsschouwburg: donderdag geen en vrijdag besloten voorstelling. Concertgebouw: donderdag 20.15 uur: Concert Koor Katholiek Haarlem. Minerva Theater (Foyer): donderdag 20.15 uur: Pianovoordracht Janine van Mever (Heemsteedse Kunstkring). Grote Kerk: vrijdag 11.30 uur: Bieaard- concert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: donderdag 19 en 21.15 uur: „Op naar Hollywood", a.l.; vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „We zien ze rennen", a.l. Frans Halstheater: donderdag 19 en 21.15 uur: „Een vreemde in rnijn armen", 14 j.; vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur, woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Die Bei- ne von Dolores", a.l. Lido Theater: donderdag 19 en 21.15 uur: „De gorilla is ontsnapt", 18 j.; vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De hel van Tarawa", 14 j.; zaterdag 23.30 uur: „De vrouw die haar man verkocht", 18 j.; maandag 11 uur: „Mysterieus Azië", a.l. Luxor Theater: donderdag 20 uur: „Car men Jones", 18 j.; vrijdag en zaterdag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Calamity Jane", a.l.; maandag en dinsdag 14 en 20 uur: „Lullaby of Broadway", a.l.; woensdag en donderdag 14 en 20 uur: „Moonlight Bay", a.l. Minerva Theater: donderdag 20.15 uur: „Ik beschuldig", 14 j.; vrijdag 20.15, zater dag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag en maan dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De circus heid", a.l.; dinsdag en woensdag 20.15 uur: „The bells of St Mary's", a.l.; donderdag 20.15 uur: „Zo begint het leven", 18 j. Rembrandt Theater: donderdag 19 en 21.15 uur: „Ciske de rat", 14 j.; vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Das Dreimaderlhaus", a.l.; zondag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", a.l. Roxy Theater: donderdag 19 en 21.15 uur: „Zijn laatste kraak", 14 j.; vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, J9 en 21.15 uur: „Overval in de dui- velspas", 14 j.; maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, dinsdag tot en met donderdag 14.30, i9 en 21.15 uur: „Charge van de lan ders", 14 j. Studio Theater: donderdag 19 en 21.15 uur: „From here to eternity", 18 j.; vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, dinsdag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Bitter Victory", 14 j.; maandag 11 uur: „Bij de kannibalen van Nieuw- Guinea", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): donder dag 20 uur: „Levensmelodie", 14 j.; vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Jerry, de schrik van het bataljon", 14 j.; zondag 14.30 uur: „Zonen van de woestijn", a.l.; maan dag tot en met woensdag 20 uur: „Der schönste Tag meines Lebens", a.l.; donder dag 20 uur: „Koning der melodieën", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: tot 22 mei dagelijks 20.30 tot 22.30 uur: avondopenstelling met kaarsverlichting. Huis Van Looy (Kamperlaan) tot 19 mei werkdagen 10—12.30 en 2.30—17 uur; zon dags 1417 uur: Expositie Jan Visser. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): tot 1 juni dagelijks 1021 uur: Expositie prof. Otto de Kat. Kunstzaal Ten BruggenCate (Reitz- straat 4): tot 1 juni werkdagen (behalve woensdag) 1117 uur, zondag 1417 uur: Expositie Diana. Stadhuis: tot 17 mei werkdagen 1417 en 1022 uur: Expositie Bond van Neder landse Architecten. (Verder raadplege men de rubriek „Uit- (Wordt vervolgd) gaan in Haarlem" van 8 mei.)

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9