Westelijk vredesplan, in vier fasen, in Genève aangeboden HAMOL-WEER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT vandaag! HET WEER WESTELIJK VREDESPLAN Voorstellen verworpen van Hoge Autoriteit inzake kolencrisis GAENDE SMORGASBORD Europa thans in vuurproef Nieuwe ploeg BERLIJNSE VERKIEZINGEN EUROPESE VEILIGHEID DUITSE HERENIGING VREDESVERDRAG KOOPVAARDIJ In de krant van heden: Zonnige perioden EEN POTLOOD LANG Nieuwe ministers worden waarschijnlijk dinsdag beëdigd BECKERING VERLOVINGSRINGEN STUURMAL 2, COHEN Zeevis niet bedreigd door vergiftiging Oude Rijn 'tis V& Ff Het woord is aan ZALMFORELLEN ETC. Svenska Restaurangen JOLWER K" 73e JAARGANG No 257 VRIJDAG 15 MEI 1959 304e JAARGANG No 105 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 gT TT g 1 II I Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. i 1 1^^^ I Verschijnt dagehjks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- I I f J f 1 I I 1 H jj J I 1 I C J J Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 X X X X XXX M X^^ V^Ib X# X fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107, t. n. v. Haarlems Dagblad/Opr. Haarl. Crt. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze reisredacteur) GENèVE, 15 mei. Het Westen heeft gisteren op de Geneefse conferentie onder de naam „westelijk vredes plan" bij monde van de Amerikaanse minister Christian Herter zijn veelbesproken onderhandelingspakket gepre senteerd. Het plan, dat men hieronder aantreft, bevat behalve de bekende hoofdpunten, een koppeling in vier fasen van Duitse hereniging en Europese veiligheid, ook nieuwe elementen, waaronder vooral een hereniging van de stad Berlijn na vrije verkiezingen. Het plan komt aan gerechtvaardigde bezorgdheden van de Sovjet-Unie tegemoet, zoals Herter in zijn toelichting onderstreepte. Herter zei, dat sinds de topconferentie van 1955 in Genève geen enkele voort gang is gemaakt om de geschillen tussen Oost en West op te lossen. Hoe gevaar lijk die geschillen zijn is in Hongarije bewezen. Vandaar, dat de drie westelij ke mogendheden willen proberen tegelij kertijd de zaak van de ontwapening en een onderhandeling over de voornaamste politieke problemen te dienen. Herter zei, dat de beste manier om de Berlijn- se crisis op te lossen ligt in de behan deling van haar oorzaak; de verdeling van Duitsland. Het Westen wil voor Ber lijn de toekomstige status van hoofdstad van een herenigd Duitsland reserveren. Herter gaf toe dat de herschepping van een Duitse staat van zeventig miljoen mensen zwaar zou gaan van consequen tie voor de toekomst. Daarom voorziet het westelijke plan in een gelijktijdige regeling van de Europese veiligheid. Het Westen weet, dat de Sovjet-Unie niet ge neigd is tot onmiddellijke vrije verkiezin gen in Oost-Duitsland en is daarom be reid eerst voorafgaande contacten tussen Oost- en West-Duitsland tot stand te la ten komen. Lloyd en Couve de Murville verklaar den zich volkomen akkoord met Herter's woorden en spraken de hoop uit, dat de Russen het driemogendhedenvoorstel ernstig zullen bestuderen en het zullen beschouwen als een serieuze poging om de kloof tussen het Westen en de Sovjet- Unie te overbruggen. Gromyko had op het gecompliceerde westelijke plan niet dadelijk een ant woord gereed. Wel had hij zich eergiste ren al tegen de methodiek van het aan elkaar koppelen der verschillende proble men verzet en dat technische bezwaar werd gisteren door de woordvoerder van de Russische delegatie herhaald. Deze woordvoerder behield zich over de inhoud van het plan zijn mening voor, maar gaf te kennen, dat de Russen die mening bin nen enkele dagen kenbaar zouden ma ken. Men hoeft geen profeet te zijn om te voorspellen, dat dit een afwijzende me ning zal zijn. Het westelijke vredesplan is zeker een logisch plan, omdat de behandelde pro blemen inderdaad nauw met elkaar ver weven zijn. Het is ook een eerlijk plan, omdat het Westen nauwelijks verder kan Advertentie KOMPLETE UITRUSTINGEN VOOR ALLE MAATSCHAPPIJEN VAN DE direkt uit voorraad. TERLENKA UNIFORMEN Uniform-Specialisten ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM - TEL. 16963 pag. Hel nieuwe kabinet1 3 Van Dag tot Dag3 Op de Praatstoel3 Economisch nieuws2 Agenda13 Feuilleton13 Uit stad en omgeving5 7 13 Weerrapporten 1 2 Haarlemse rechtbank17 Uitgaan in Haarlem15 Van Mensen en Dingen5 Televisie en Radio 15 Sport1" DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S Advertentie Verwachting tot morgenavond: Droog weer met zonnige perio den. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en noord. Wei nig verandering in temperatuur. Aan de kust echter kans op binnendrijven van mist en lage wolken en lagere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. gaan (al zit er nog enige speelruimte voor onderhandeling in) zonder princi piële concessies te doen, of levensgevaar lijke experimenten in Duitsland te onder nemen. Het is een slim plan, want het neemt de Duitse oppositie veel wind uit de zeilen. Als de Russen zich soms zou den voornemen het slechts halverwege uit te voeren, aangezien het lokaas van de gemengde Duitse commissie uit fase GENèVE (Reuter) Het Zwitserse blad „Tribune de Genève" meldt dat de afstand tussen de ronde tafel van de afvaardigingen van de vier grote mo gendheden en twee rechthoekige tafels van de Duitse vertegenwoordigingen is vastgesteld door middel van potloden. Toen de vier ministers erover spraken hoe groot de afstand moest zijn, zei Gromyko: „Zes potloden". Lloyd begon zes potloden achter elkaar te leggen, maar Gromyko protesteerde: „Ik bedoel de dikte van zes potloden". De weste lijken waren het hiermee niet eens. De ministers besloten tenslotte dat de af stand gelijk aan de lengte van één pot lood zou zifn. 2 van het plan hun een aantrekkelijke mogelijkheid lijkt om de eerste stappen naar de door hen gewenste Duitse con federatie te doen, dan zullen zij eerst de prijs van een vrij herenigd Berlijn uit fase 1 moeten betalen. Maar hoe mooi, logisch en eerlijk het plan mag lijken, het moet voor de Sovjet- Unie onaanvaardbaar zijn, want het be tekent uiteindelijk het opslokken van Oost-Duitsland door West-Duitsland en daarmee het blootstellen van het ongecon- solideerde Polen aan westelijke invloe den, een voor de Russen levensgevaar lijke wijziging van de status quo in Euro pa. Aannemelijk is dus, dat de Sovjet- Unie, na haar eigen plan tot liquidatie van het bezettingsstatuut in Berlijn, en afzonderlijke vredesverdragen met de twee Duitse staten gelanceerd te hebben, zal proberen het westelijke pakketvoor- stel open te breken, de aanlokkelijke delen eruit te pikken en hier en daar tot een gedeeltelijke overeenkomst te geraken om zo een topconferentie te wettigen. Men twijfelt immers nog steeds aan de westelijke vastbelotenheid om het pakket na een Russische afwijzing als een on verbrekelijk geheel te blijven beschou wen. Voor het eerst hebben gisteren de Duit se delegaties hun stemmen laten horen. De Oostduitser Bolz legde een principië le verklaring af, die het Russische stand punt steunde en die er de nadruk opleg de, dat de twee Duitse delegaties nu aan gelijke tafels zitten. De Westduitse dele gatieleider Grewe steunde het westelijke plan en voorts kwamen Lloyd, Herter en Gromyko gisterochtend, in een privé- conferentie, overeen de slepende confe rentie over de stopzetting der kernproe ven opnieuw leven in te blazen, door de deskundigen opdracht te geven de kwes tie der kernproeven op grote hoogte te bestuderen. (UPI) Minister Herter zal zaterdag een bezoek aan Rome brengen. Hij zal die zelfde avond naar Genève terugkeren. Advertentie BARTELIQRISSTR.. HAARLEM TEL' 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL- 223596 STURKA SPORTKLEDING (Van onze reisredacteur) GENèVE, 15 mei. Het westelijke plan dat gisteren op de Geneefse confe rentie is ingediend, bevat voorstellen inzake Berlyn, Duitse hereniging en vredesverdrag, de Europese veiligheid en ontwapening, die in vier fasen uit gevoerd zouden moeten worden. Tussen de eerste fase, vrije verkiezingen in de herenigde stad Berlijn, en de laatste fase, een vredesverdrag met Duitsland, ligt een gedetailleerd plan, waarin niet alleen de hoofdmotieven, Duitse hereni ging en Europese veiligheid, maar ook de fasen zelf onderling zo nauw ver weven zyn, dat het plan als een ondeelbaar geheel moet worden beschouwd. De belangrijkste tegemoetkomingen aan de Sovjet-Unie zyn het uitstel van vrije Duitse verkiezingen tot over 2Vi jaar en veiligheidsmaatregelen, die alle kwade kansen van mogelijke toekomstige bondgenootschappen van een verenigd Duits land dekken. Als fundamentele beginselen houdt het plan echter vast aan het recht der Duitse natie zijn eigen weg in binnen- en buitenlandse zaken te be wandelen en daarmee het uiteindelijk recht op vrije verkiezingen. Het plan wijst een gedicteerd vredesverdrag a la Versailles van de hand en stelt dat het Westen niet kan toestaan, dat de militaire balans te zijnen ongunste zal verkeren. Hier is het plan in vier fasen: la. Vrije verkiezingen onder toezicht in geheel Berlijn, een garantie der grote vier voor de vrijheid der herenigde stad en de toegangswegen daartoe, in afwachting van een Duitse hereniging; b. Een gezamenlijke belofte der grote vier tot vredelievende oplossing van geschillen, afwijzen van geweld, en een belofte tot onthouden van steun aan agressors. 2a. Instelling ener gemengde Duitse commissie van 35 leden, 25 uit de Bonds republiek (52 miljoen inwoners) en tien uit Oost-Duitsland (17 miljoen inwoners), die voorstellen moeten uitwerken tot meer technisch contact tussen de beide delen, bewegingsvrijheid en respecteren van menselijke rechten in geheel Duitsland. Voorts door het opstellen van een wetsontwerp voor vrije en geheime verkiezingen onder onpartijdig toezicht. De commis siebesluiten moeten met meerderheid van drievierden genomen worden (zodat de Oostduitsers niet weggestemd kunnen worden). Het ontwerp- kieswet moet aan een plebisciet worden onderworpen. Komt commissie niet tot een akkoord, dan een plebisciet over twee kieswet-ontwerpen; b. Uitwisseling van gegevens omtrent strijdkrachten in bepaalde Europese gebieden, beperking der totaalsterkte der vier groten, bij voorbeeld 2'A miljoen voor de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Sommige wapen- soorten moeten onder internationaal toezicht opgeslagen worden. Maat regelen tot voorkoming van verrassingsaanvallen in verscheidene gebvden van de wereld. Oost-Duitsland en de satellietstaten moeten, evenals West- Duitsland reeds deed, afzien van het recht tot produktie van atomische, bacteriologische en chemische wapens. 3a. Verkiezingen voor Duitse grondwetgevende vergadering binnen 21/* jaar, onder toezicht van Duitse en UNO- of Grote Vier-waarnemers. Opstelling van een Duitse grondwet en vorming Duitse regering met beschikkings recht in binnen- en buitenlandse zaken en bevoegdheid tot onderhandelen over Duits vredesverdrag. Tot aan de totstandkoming hiervan blijven de Grote Vier verantwoordelijk voor Duitsland en behouden het recht daar troepen te legeren b. Bij de vorming van een Duitse regering, scheppen van een zone van gelijke afmetingen en belang aan weerszijden van een gezamenlijk te trekken lijn, waarin een plafond zou liggen op inheemse en niet-inheemse strijdkrachten Na totstandkoming van een vredesverdrag moeten alle vreemde troepen uit deze zone wegtrekken wanneer de regering van het land, waar zij zich ophouden, zulks verlangt. De globale sterkte moet verder worden verminderd, bijvoorbeeld eerst tot 2,1 miljoen en later 1,7 miljoen voor de Verenigde Staen en de Sovjet-Unie. Mocht de Duitse regering toetredentot de NAVO of het Warschau-pact dan moeten de volgende veiligheidsmaatregelen worden getroffen: 1. Regeling omtrent plaatsing van troepen en installaties in grenslanden tussen" Duitsland en landen, die tot ander veiligheidsverdrag behoren. 2. Overeenkomsten tussen de Grote Vier en andere Europese landen om trent gezamenlijk optreden tegen agressors. 3. Als Duitsland zich bij de NAVO zou aansluiten, zullen de NAVO- landen hun troepen niet in het gebied van het huidige Oost-Duitsland brengen. Als Duitsland het Warschau-pact kiest, mag de Sovjet-Unie haar troepen niet verder naar het Westen legeren dan nu. 4. Sluiting van een vredesverdrag met de Duitse regering. In het gebouw van het Rode Kruis in Den Haag is ter gelegenheid van de 52ste Ridderdag onder voorzitterschap van Prins Bernhard een vergadering gehouden van het kapittel van de Orde van St. Jan, waarvan de Prins landscommandeur is. De Prins droeg de lange zwarte Johannietermantel met witte ster. Het ligt in de verwachting, dat de kabi netsformateur, prof. De Quay, nadat hij vandaag een bespreking zal hebben gehad met personen, die zich bereid hebben ver klaard een ministerspost te aanvaarden, morgen, zaterdag, aan de Koningin de lijst van kandidaat-ministers zal aanbieden. Het is niet bekend of vóór pinksteren de benoemingen nog zullen geschieden. Wel licht ligt het in het voornemen van de Koningin de nieuw te benoemen ministers dinsdag na pinksteren te beëdigen. De thans zittende ministers blijven in functie en worden dus niet opnieuw beëdigd. De heer S. van den Bergh, die dinsdag uit Amerika terugkomt van een zakenreis, zal waarschijnlijk later worden beëdigd. De tweede Kamer zal vermoedelijk niet vóór 26 mei bijeenkomen voor een debat over de te verwachten regeringsverklaring. Advertentie altijd elegance voor handen HAARLEM: GROTE HOUTSTRAAT 52 AMSTERDAM - DEN HAAG Advertentie JUWELIERS - Houtplein 15 HORLOGER5 (Van onze correspondent in Brussel) De Raad van Ministers heeft donderdagmiddag te Straatsburg het voorstel van de Hoge Autoriteit om de klaarblijkelijke crisistoestand af te kondigen op grond van de artikelen 58 en 74 afgewezen. De drie grote landen van de Economische Gemeen schap voor Kolen en Staal, West-Duitsland, Frankrijk en Italië, stemden tegen de drie Bcneluxlanden, wat er duidelijk op wijst, aldus de politieke waarnemers te Brussel, dat het hier niet gaat om een ernstig meningsverschil over de economische toestand in de gemeenschap ,maar wel om een politieke crisis. De ministers van de drie grote landen hebben tegengestemd, omdat zij het supranationaal karakter van de Hoge Autoriteit niet langer wensen te erkennen. Er wordt in Brussel zelfs ge sproken over een liquidatie van de Hoge Autoriteit op langere termijn en de inschakeling van de instellingen van de Kolen- en Staalgemeenschap in de al gemene Europese Economische Gemeenschap. Het uitvoerend orgaan van de E.E.G. is inderdaad minder supranationaal dan de Hoge Autoriteit. De Duitse delegatie heeft echter het idee verdedigd, dat er" speciale maatregelen moeten worden genomen om de Belgische kolenmijnen te helpen. De ministerraad zal waarschijnlijk aan de Belgische regering toestaan om de invoer van kolen in Bel gië te beperken. De invoer van Nederland se, Duitse en voornamelijk Amerikaanse kolen is in België in de jongste maanden zeer groot geweest, omdat de importeurs zich hebben willen dekken tegen de even tuele beperkingen in het raam van de klaarblijkelijke crisistoestand. De Bel gische mijnwerkers zouden een herscho lingssubsidie ontvangen en financiële steun zou worden verleend voor de financiering van de thans tot Vh miljoen ton gestegen onverkochte kolenvoorraad. Een woord voerder van het departement van Econo mische Zaken te Brussel logenstrafte echter het bericht als zou de Belgische re gering hebben besloten om uit de Kolen- en Staalgemeenschap te treden, zoals een Amerikaans persagentschap het heeft ge meld. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat een speciale conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken wordt bijeenge roepen om de politieke crisis rond de Kolen- en Staalgemeenschap te bespreken. Er is een ander internationaal feit, dat de eenheid van de Europese Gemeenschap der zes landen bedreigt. Met name is gisteren te Londen bekendgemaakt, dat zeven landen van de O.E.E.S. .Engeland, de drie Scandinavische landen, Portugal, Oosten rijk en Zwitserland, voorbereidende be sprekingen hebben gevoerd met het oog op het tot stand komen van een Vrij handelszone met zeven. Die Vrijhandels zone wordt beschouwd als een brug met de Europese Economische Gemeenschap, maar wanneer niet spoedig een akkoord tot stand komt, zal de Beneluxexport hier- Het is zeer onwaarschijnlijk, dat de ver giftiging van het water van de Oude Rijn invloed zal hebben op de kustvisserij, nu de kuststrook bij Katwijk besmet gebied is geworden. Een woordvoerder van het rijks instituut voor visserij-onderzoek verklaar de, dat het vrijwel uitgesloten is, dat de zeevis last zal hebben van de vergiftiging, waardoor zoveel zoetwatervissen zijn om gekomen. De hoeveelheid water in zee is zo gigan tisch in vergelijking met het water van de Rijnlandboezem, dat het vergiftigde water daarin zodanig verspreid wordt dat het zijn dodelijk effect verliest. Het zoete water pleegt boven het zwaardere zoute water te gaan drijven, zodat het pas kilometers verder zijn in vloed kan doen gelden in diepere gebie den. Maar dan is de verspreiding al zo- danig'dat er van enige invloed geen sprake meer is. Daar bovendien de meeste zee vissen zich langs de kust op de bodem op houden, is er weinig te vrezen. door zware klappen krijgen. De Benelux heeft een handelstekort tegenover de drie grote landen van de Europese Economische Gemeenschap en een overschot van ander half miljard gulden per jaar ten opzichte van de elf overige landen van de O.E.E.S., en speciaal tegenover de zeven genoemde en industrieel belangrijke concurrenten welke thans een Vrijhandelszone in het leven willen roepen. Volgende maand zou den de ministers van de zeven landen te Londen bij elkaar komen om de totstand koming van de Vrijhandelszone te be spreken. Zij willen voortvarend te werk gaan en ieder jaar hun invoerrechten met twintig percent verminderen zodat over vijf jaren alle invoerrechten zouden zijn afgeschaft op de invoer van Engelse tex tiel en auto's in de Scandinavische landen. Het zijn juist de Scandinavische landen, die goede klanten zijn van de Nederlandse en ook van de Belgische textielindustrie. Men kan dus niet aan de indruk ontkomen, dat de Europese idee een periode van acute crisis tegemoet gaat. Advertentie Chamf ort Gelooft gij dat een kat u streelt? Neen, de kat streelt zichzelf aan u. Advertentie BEIDE PINKSTERDAGEN serveren wij EXQUISE SPéCIALITéS Tafelreservering gewenst. Haarlem, Tel. 16840, Kennemerplein 5 Prof. Beel heeft de kaarten van het patience-spel, waarmee prof. De Quay zich zoveel weken had beziggehouden zonder het tot een goed einde te kunnen brengen, opnieuw geschud en in een nieuwe volg orde op tafel gelegd. En door het omkeren van een laatste kaart heeft hij het enige nog overblijvende hiaat gevuld. Want die laatste kaart bleek de beeltenis te dragen van een figuur die geschikt en bereid was om de nog vacante zetel van minister van Sociale Zaken te bezetten. De reeks was compleet. De „patience" van de hoog geleerde heren De Quay en Beel was be loond. En de heer Beel kon nu de heer De Quay laten zien hoe deze laatste het eigen lijk had moeten doen Maar met dat al is het geduld van het Nederlandse volk tijdens het schudden en hèrschudden, het spreiden en hèrspreiden van de kaarten toch wel op een zware proef gesteld, zij het dan op een niet zó zware proef als in 1956. Een periode van ruim twee maanden moge in ons land, waar men in politieke aangelegenheden niet over één nacht ijs 'pleegt te gaan, voor een kabinetsformatie geen uitzonderlijk lange duur zijn, dat neemt niet weg dat het in vergelijking met het tempo waarin het wereldgebeuren zich tegenwoordig vol trekt toch eigenlijk wel te lang is. Want evenals bij een spelletje patience is het bij de vorming van een nieuwe regering zo, dat, terwijl de rechtstreeks daarbij be trokkenen er enorm door worden geboeid, de werkeloze toeschouwers door de lange duur ervan alleen maar worden verveeld en ongeduldig worden gemaakt En het is voor die werkeloze toeschouwers moeilijk te begrijpen, hoeveel complicaties er zich kunnen voordoen, hoeveel voetangels en klemmen er moeten worden vermeden, hoeveel problemen er moeten worden op gelost vóór er een ministersploeg bijeen is, die in staat kan worden geacht, in rede lijke harmonie de landsbelangen op vruchtbare wijze te behartigen. De vraag rijst nu natuurlijk, of het aan staande Kabinet De Quay inderdaad een ministersploeg met die kwaliteiten zal blij ken te zijn. Voorspellingen daaromtrent zijn uiteraard weinig waard; de toekomst zal het moeten uitwijzen. Ten hoogste kan uit een onbevooroordeelde beschouwing van datgene, wat omtrent de leden van die ploeg bekend is, worden geconclu deerd dat het een gezelschap van over 't algemeen bekwame lieden is, een ge zelschap waarvan men ook gerust kan zeggen dat het als bestuurscollege een krachtiger indruk maakt dan dat waarmee professor De Quay een paar weken geleden bijna voor de dag was gekomen. Hoe homogeen het is, zal ook pas in de praktijk kunnen blijken. De combinatie confessioneelliberaal (zonder socialisten) is, voor zover het de na-oorlogse periode betreft, nieuw voor Nederland. Wat vroe ger herhaaldelijk is voorgekomen, is daar door nu enigszins een experiment gewor den. Dat experiment komt dan vooral daarop neer, dat er nu geregeerd zal moe ten worden zónder socialistische ministers en mèt een sterke socialistische oppositie in de Tweede Kamer. Natuurlijk is het betreurenswaardig, dat bij deze constel latie (door wiens toedoen zullen we hier buiten beschouwing laten) een groot deel van de natie niet actief kan deelnemen aan het regeringsbeleid. Maar het zal daaraan wel passief kunnen deelnemen in dien de Partij van de Arbeid althans be reid is een constructieve oppositie te voe ren, een oppositie die niet louter een voortzetting is van het negativistische ge- hekel waaraan mr. Burger zich de laatste tijd te buiten is gegaan maar waarin wèl de geest leeft van de gisteravond door ir. Vos gedane belofte dat de P.v.d.A. „elk voorstel (zal) beoordelen op zijn sociale, zijn economische en zijn politieke ver diensten". Wat het vraagstuk van de samenwerking der confessionele en liberale ministers zelf betreft, het komt ons voor dat deze samenwerking niet tot ernstige spanningen zal behoeven te leiden, aangezien de drie door liberalen beheerde portefeuilles wei nig controversiële kwesties inhouden. Om dezelfde reden lijkt het ons wat over dreven dat er in kringen van de confessio nele vakbonden gevreesd zou worden voor een (door die liberalen uit te oefenen) sterke „rechtse" invloed op de sociale wet geving van het nieuwe kabinet. Als tien tot de confessionele partijen behorende ministers, die portefeuilles als Economische Zaken, Financiën, Sociale Zaken en Volks huisvesting te beheren krijgen, hun denk beelden op sociaal gebied niet zouden kun nen handhaven tegenover hun drie libe rale ambtgenoten (nota bene van Verkeer en Waterstaat, Oorlog en Binnenlandse Zaken!) dan zou de hele kabinetsformatie een farce zijn geweest. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 1