libbe v. Lent's BOER's ilmó va* e SLOee/s Volkswagens Dagbladreclame is niet te vervangen GRAMMOFOONPLATEN MUZIEKHANDEL De Heus en Versiuijs Mod. leeg woonhuis ZATERDAG 16 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 mm mm. mass»hk] Das Dreimaderlhaus Overval in duivels pas We zien ze rennen „De held van Benghazi De circusheid „Calamity Jane mm m m-mm-mmm „De hel van Tarawa Die Beine von Dolores Journaals Afscheidsreceptie D. J. Lambooy Minister Cals: Verlaging leerlingenschaal niet geremd door gebrek aan lokalen Horecaf-bezwaren tegen de Hilton-hotels Atoomaandrijving van vliegtuig mogelijk Laatste probleem de straling overwonnen De Gaulle belooft Israel actieve Franse steun Scheepvaart Indonesiërs bezegelden contracten in Londen Nederlandse bezorgdheid De beurs van gisteren HEEFT DE BESTE VERF Krijgt U gasten OPZEELAND LINCOL SILICONEN WAS ABC MODERN WOONHUIS autobedrijven PLEEGGEZIN (Rembrandt) Men kan nu ook het overbekende verhaal van Schubert's hope loze liefde vóór Hannerl uit het „Drei maderlhaus", gekleurd in letterlijk en fi guurlijke zin, op het witte doek aanschou wen. (Figuurlijk, omdat men met de histo rische feiten wel een beetje vrij is omge sprongen, maar dat mag nauwelijks een bezwaar genoemd worden. Het is een charmant verhaal over de jonge Schubert, over zijn vermakelijke ervaringen met de uitgever Diabelli en over zijn eerste schuchtere schreden op het pad der liefde. Maar deze romantische geschiedenis in het oude Wenen, hoe genoeglijk op zich zelf ook, is niet het belangrijkste. Dat is uiteraard de muzikale lijst, waarin het geheel is gevat. Veel van Schubert's be roemde liederen worden voortreffelijk ge zongen door Rudolf Scnock, die men ook als acteur kan waarderen. Ook de Wiener Symphoniker en de Wiener Sangerknabcn leveren een belangrijk aandeel in het mu zikaal genot dat deze film de liefhebbers van Schubert's onsterfelijke muziek ver schaft. (Roxy) Als Cassidy met zijn ben de het wilde westen onveilig maakt, ro ken de pistolen en vallen er slachtoffers. Maar wee de revolverheid die zijn leven wil beteren en de bende de rug toekeert. Dan neemt Cassidy wraak. In „Overval in de duivelspas" neemt een afvallige held het tegen de bende op. Enkele overval len op postkoetsen, stadjes en banktrei- nen gaan voórbij, alvorens de brave held met de bende kan afrekenen en tot goed besluit het meisje van zijn dromen in zijn armen kan sluiten. Van maandag tot en met donderdag kan men getuige zijn van het machtige schouwspel: „Charge van de lanciers", die niet in het wilde westen, maar wel in het wilde Midden-Oosten in de jaren rond 1855 speelt (Cinema Palace). Een paard speelt, naast de gerenommeerde filmko mieken Abbott en Costello, de grote rol in „We zien ze rennen",, een titel met een dubbele betekenis, want men ziet wel degelijk paardenrennen óók. Het is dit keer wel een erg kolderachtig verhaal geworden, waarin de twee helden uitblin ken. Als het paard van een arme aapjes koetsier sterft, besluiten onze komieken er één te stelen uit de stallen van de be roemde paardenrennen van Sartoga. Het lukt, maar doordat zij per vergissing de favoriet meenemen, komen er allerlei dolzinnige verwikkelingen, die de pret al leen nog maar verhogen. Het is soms wel eens een beetje te veel „slapstick" van de oude gooi- en smijtfilms geworden, maar dit lijkt ons voor de liefhebbers van het komiekenduo geen bezwaar te zijn. (Studio) Het Britse hoofdkwartier in Noord-Afrika vraagt majoor Brand*. (Curt Jurgens) of hij het commando wil aanvaarden van een raid op het Duitse hoofdkwartier in Benghazi, waar belang rijke documenten zijn buit te maken. Brandt is in zijn hart een lafaard, maar hij aanvaardt de opdracht, omdat hij 'n de ogen van zijn vrouw Jane (Ruth Roman) een groot man wil zijn.... vooral nu zij zoveel aandacht heeft voor kapitein Leith (Richard Burton). Tot Brandts onaange name verrassing wordt Leith benoemd tot zijn onderaanvoerder tijdens de raid. Van begin af is de verhouding tussen de twee aanvoerders gespannen. Jane heeft Brandt niet verteld, dat zij Leith vroeger heeft gekend en op hem verliefd is geweest, maar Brandt heeft toch vaag het gevoel dat er iets tussen hen bestaat en de on zekerheid kwelt hem. De raid heeft suc ces. de documenten worden meegevoerd, maar op een beslissend moment durft Brandt niet met zijn dolk toesteken en Leith is de man, die zijn taak dan over neemt. Onder invloed van de ontberingen is Brandts antipathie tegen Leith uitge groeid tot een onbestemde haat. Als Brandt een schorpioen naar Leiths enkel ziet kruipen, kijkt hij als gebiologeerd toe en waarschuwt de kapitein niet. Na een zandstorm, tijdens welke Leith bezwijkt, keert een uitgeput ploegje terug op zijn uitgangspunt. Jane verwelkomt Brandt, maar hij kan zich niet losmaken va a hef pas doorgemaakte en van de herinnering aan Leith. Brandt wordt gedecoreerd voor het front van zijn troep, die maar al te goed heeft gemerkt, dat hij geen man uit één stuk is. Zich bewust van zijn falen prikt hij de medaille op een van de pop per., die in het oefenlokaal als schietschijf dienst doen. (M i n e r v a). In de avondvoorstellingen van vandaag en op de beide pinksterdagen om 2, 4.15, 7 en 9.15 uur draait een reprise van Danny Kaye's meesterlijke film „De circusheid". Een goede kans voor ieder, die deze film nog niet zag, om dit verzuim in te halen. (Luxor) In „Calamity Jane" speelt Doris Day de hoofdrol. Dat houdt in, dat er in deze film te veel misschien iets te veel gezongen en gedanst wordt. Bo vendien wordt er ook alsmaar geschoten want „Calamity Jane" is een cowboy meisje, dat in een getfucht in de nabijheid van Chicago woont. Met een postkoets gaan Jane en haar collega's allemaal stoere mannen om de zoveel tijd naai de grote stad om er inkopen te doen. Hoe wel het dorp klein is waar ze wonen, heeft het toch een eigen „theater". Soms tre den daar bekende artiesten op. Wanneer „Calamity Jane" nu weer eens naar de grote stad, Chicago gaat om er de ge bruikelijke inkopen te doen, belooft ze de cowboys een bekende actrice „Adelaid Adams" mee te nemen, die dan voor ze komt zingen. Inderdaad neemt Jane iemand mee, maar niet „Adelaid". Dat leidt dan tot allerlei conflicten, die echter aan het einde van deze vrolijke film, waar in naast Doris Day, Howard Keel de hoofd rol speelt, allemaal zijn opgelost. (Lido) Alweer een oorlogsfilm, maar nu een, waarin men geconfronteerd wordt met echte mensen in plaats van met louter „helden" en vechtmachines. Het verhaal speelt zich af op een van de klei ne eilandjes tussen de Philippijnen en Iwo Jima, waar Amerikaanse mariniers ter voorbereiding van de hoofdaanval op Japan verkenningslandingen maken, die hun enorme verliezen berokkenen. Tij dens een van deze aanvallen drijft een jonge luitenant zijn manschappen zonder noodzaak in het Japanse vuur, waarbij het gehele peloton, behalve de luitenant en een van zijn sergeants, de dood vindt. De sergeant een prachtige vertolking van Kerwin Mathews zweert dat hij zich zal wreken op de moordenaar van zijn kameraden en zo ontwikkelt zich tus sen de beide mannen een dodelijke haat, die ten slotte, maar op een andere ma nier dan men verwachten zou, tot de fa tale ontknoping leidt. Deze stille strijd tussen twee fel-contrasterende karakters tegen een achtergrond van kanongebulder en zinloze vernietiging, leverde, dankzij het sterke, sobere spel der hoofdfiguren en de beheerste regie een psychologische „thriller" van allure op, die ook in foto grafisch opzicht, een meesterwerk ge noemd mag worden. (Frans Hals). Een bont-gekleurde revuefilm met een aaneenschakeling van liedjes van Michael Jary. dansnummers en muzikale shows, waaraan o.a. mee werken Lys Assia en de omvangrijke Peters Sisters, is deze rolprent waarin de mooie onderdanen van Dolores maar een bescheiden rol spelen. Het verhaal in dit soort films is meestal ook bijzaak. Dolores treedt in een nachtclub op, maar ze wil dat voor haar ouders niet weten. Toevallig ontmoet ze een knappe dokter, die zich zonder slag of stoot door Amor's pijlen laat treffen. Daar tussen door krijgt men volop gelegenheid te constate ren dat de Duitsers ook in de „show-busi- ness" een woordje kunnen meespreken. Alles bij elkaar valt er wat dat betreft veel te genieten en dan neemt men de wat geforceerde humor van een Theo Lingen graag op de koop toe. „Spiegel van Nederland" toonde de eindstrijd van het dames-wei'eldhockey- toernooi, die in Amstelveen werd gehou den. Verder het overstelpende bezoek aan Artis tijdens de mooie dagen van de laatste weken, mét aardige opnamen van enkele nieuwe jonge aanwinsten van Ne derlands bekendste direntuin. Voorts was er een reportage van het „ei van Co lumbus" op het gebied van de ooftbouw: het natspuiten van bloesems en bomen om schade door nachtvorst tegen te .gaan, alles berustend op een natuurkundig prin cipe. Het journaal besloot met aardige opnamen van Louis Armstrongs succes sen in het landelijke Blokker. Polygoon-Profilti brengt deze week on der meer beelden van de ontvangst, die Cuba's held Fidel Castro in Amerika ten deel viel. Het. welkom van Ruslands ster ke man Kroesjtsjev aan Sukarno in Mos kou scheen niet minder hartelijk. De he ren omarmen elkaar alsof ze elkaar nooit meer zullen loslaten. Churchill's bezoek aan Eisenhower leek ons gemoedelijker toe. Verder zijn er flitsen van het recen te optreden van Louis Armstrong en zijn All Stars in ons land en kwam de finale van de schoolvoetbalwedstrijden in Am sterdam voor de lens. Tenslotte ziet men iets van de bedrijvigheid in de Scheve- ningse haven met het oog op de komende jacht op de Hollandse Nieuwe. In hotel „De Wittebrug" in Den Haag heeft de algemeen directeur van het Alge meen Nederlands Persbureau A.N.P, de heei H. H. J. van de Pol, vrijdagmiddag een ontvangst gehouden ter gelegenheid van het feit dat de heer D. J. Lambooy zijn functie als algemeen hoofdredacteur van het A.N.P. neerlegd. Honderden gasten waren uit het gehele land gekomen om te getuigen van hun waardering voor het werk, dat de heer Lambooy in zijn journalistieke functies en in tal van organisaties heeft verricht. Er waren vrijwel alle in Den Haag geaccre- teerde ambassadeurs en gezanten, de minis ter van Buitenlandse Zaken, rnr. J. M. A. H Luns, de vroegere minister-president dr W. Drees, de gevolmachtigd minister van Suriname, mr. dr. R. H. Pos, de gevol machtigd minister van de Antillen, de heer W. F. M. Lampe, de president van de Hoge Raad, dr. J. Donner, de staatssecre taris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, de staatssecretaris van Marine, vice-admiraal b/d H. C. W. Moorman, oud minister mr. dr. L. N. Deckers, de secreta ris-generaal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, mr. S. J. van Tuyll van Serooskerken, de secretaris-generaal van het. ministerie van Financiën, mr. H. A. M. var den Dries, de secretaris-generaal van het ministerie van Justitie, mr. -J. C. Ten- kink. het lid van de Raad van State F. C. baron van Aerssen Beyeren van Voshol, de burgemeester van Den Haag, mr. I-I. A. M. T. Kolfschoten, de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, de directeur van de rijksvoorlichtingsdienst, dr. J. Lammers, de oud-Commissaris dei- Koningin in Zuid-I-Iolland mi. L. G. Kes per, de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof, mr. D. J. van Gilse, de presi dent-directeur der K.L.M, de heer I. A. Aler, en de voorzitter van het Rode Kruis, mr F. H. A. de Graaff. Voorts waren er bestuursleden van de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers, leden en oudleden van de raad van beheer van het A.N.P., bestuursleden der jour nalistenorganisaties, prof. mr. dr. M. Rooy, hoogleraar te Amsterdam, vele hoofdredac teuren van dagbladen, vertegenwoordigers van de buitenlandse pers, persattaché's der diplomatieke missies en leiders van voor lichtingsdiensten en voorts talrijke ver tegenwoordigers vn organisaties, waaraan de heer Lambooy zijn medewerking heel' gegeven. Minister Cals is er niet bang voor dat de in het wetsontwerp tot wijziging van de Lager Onderwijswet voorgestelde verla ging van de leerlingenschaal in de komen de jaren onmogelijk gemaakt zal worden door gebrek aan lokalen. Hij schrijft dit in de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over dit wetsontwerp. In de ja ren 1949 tot 1958 steeg het totale aantal onderwijzers bij het gewoon lager onder wijs, voortgezet l.o. en ulo met 11.500, een jaarlijkse toeneming met bijna 1300 on derwijzers dus. Ten gevolge van de ver laging van de leerlingenschalen zal het onderwijzerskorps nogmaals met onge veer 11.000 moeten worden uitgebreid, dus met een ongeveer even groot aantal als in de voorbije negen jaren. Daar het in die jaren mogelijk is gebleken om in de lokalenbehoefte te voorzien, zij het met de overwinning van grote moeilijkheden en gebruik van allerlei noodlokalen, acht de minister de veronderstelling gewettigd dat in de komende jaren voor de verla ging der leerlingenschalen een voldoende aantal lokalen zal kunnen worden ge bouwd. Over de werving van de benodigde on derwijzers zegt de minister ook van me ning te zijn dat in de toekomst maatre gelen om het kweekschoolbezoek te stimu leren niet mogen ontbreken. Daarom zul len ook in de komende jaren in ruime ma te studietoelagen aan kweekschoolleerlin gen kunnen worden verleend. Aan de voorlichting over opleidingen voor func ties bij het. onderwijs zal veel aandacht worden besteed. Voorts zal naar de me ning van de minister de toelating van on derwijzers en bezitters van middelbare ak ten tot het afleggen van universitaire exa mens ongetwijfeld medewerken om het ambt van onderwijzer aantrekkelijker te maken. De verlaging der leerlingenschalen zal pas geschieden, als de daarvoor benodig de onderwijzers in voldoende mate aanwe zig zijn. De bond Horecaf heeft een nader adres aan de Tweede Kamer gericht waarin hij bezwaar maakt, tegen de verlening van een overheidsgarantie voor de in Neder land te bouwen Hiltonhotels. Volgens dit adres zou de overheidsgarantie niet aan de Hiltonhotels moeten worden verleend doch, door middel van een daartoe op te richten hotelfinancieringsmaatschappij, aan de Nederlandse hotellerie. De Horecaf is van mening in dat geval een aanzienlijk grotere bijdrage te kunnen leveren tot oplossing van het hotelprobleem in enkele centra van vreemdelingenverkeer in ons land, mede op grond van de met de Marshallfinancie ring opgedane ervaring. In het. adres neemt Horecaf stelling tegen de uitlatingen die mr. H. J. Kruis namens de K.L.M. heeft verstrekt inzake de Hiltonhotels. Uit deze mededelingen concludeert de Horecaf, dat „Halton-in ternational" slechts winst- en geen ver- lieskansen heeft en dat iedere Nederland se hotelondernemer gaarne bereid is onder die gunstige voorwaarden voor de Staal der Nederlanden hotels te exploiteren. WASHINGTON (UPI) Het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft pre sident Eisenhower voorgesteld toestem ming te geven voor de bouw van een vlieg tuig. dat met kernenergie voortbewogen zal worden. Dit is medegedeeld door lui tenant-generaal Roscoe C. Wilson, plaats vervangend chefstaf voor ontwikkeling hi.i de luchtmacht, aan de vereniging van schrijvers over aviatiek. Wilson zei, dat het ontwerp en de spoedige bouw van een nucleair vliegtuig uitgevoerd kunnen wor den met „bescheiden" extra fondsen, waarover liet Pentagon reeds beschikt. Wilson deelde mede, dat alle problemen voor het ontwerpen en bouwen van een dergelijk vliegtuig thans zijn opgelost. Het vliegtuig kan worden uitgerust met ballistische projectielen en een week of langer in de lucht blijven. De bescherming tegen straling was het laatste obstakel, zo verklaarde hij, maar ook dit probleem is thans opgelost en niets staat thans de bouw van een proto type van dit soort vliegtuig in de weg. De General Electric Co. is thans in staat een straalmotor te construeren, waarbij gebruik wordt gemaakt van een kernreactor. De afdeling Convair van de Generaal Dynamics corp. is bezig aan het ontwerp van het vliegtuig dat met de ze motor zal worden uitgerust. Het vliegtuig zal met iets minder dan geluidsnelheid vliegen en enkele ballisti sche projectielen en kernbommen kunnen vervoeren. TEL AVIV (Reuter) President De Gaulle heeft Israël laten weten, dat het op de actieve steun van Frankrijk kan rekenen als zijn bestaan weer wordt be dreigd. Dit is op een massabijeenkomst te Tel Aviv meegedeeld door de Franse socialistische oud-premier Quy Mollet, die zei dat De Gaulle hem had verzocht dit aan het Israëlische volk te zeggen. Mollet die ten tijde van de Suezcrisis premier was, zei dat De Gaulle het besluit om destijds Israël te hulp te komen, volledig had onderschreven. BEIROET (UPI) De secretaris-ge neraal van de Arabische liga Khalek Al- Hassouna heeft vrijdag een onderhoud gehad met de Russische ambassadeur in Cairo naar aanleiding van berichten als zou de Russische regering emigi-atie van joden naar Israël willen toestaan. Op 9 mei zou premier Kroesjtsjev tegenover een groep Amerikaanse oud-strijders hebben verklaard dat de Russische joden wellicht spoedig in de gelegenheid zullen worden gesteld naar Israël te emigreren. Dit bericht heeft in Cairo felle reacties uitgelokt. Aaglekerk, 15 175 m. z.z.o. L. Palm. n. Kaapstad. A ar dijk, 16 te Galveston. Abbedijk. 15 te Rotterdam. Acila, 15 100 m. z.z.w. Ras Al Hadd n. Rotterdam. Agamemnon, 16 te Port of Spain. Albireo, 15 430 m. n.o. St. Vincent n. Rio de Jan. Alblasserdijk. 15 v. New Orleans n. Lake Charles. Alcor, 15 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aldabi, verm. 22 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alhena, 15 220 m. n.n.w. Finisterre n. L. Palmas. Alkaid, 15 115 m. z. Rio Grande n. Antwerpen. Alnati, 29 te Antwerpen, 31 te Rotterdam verw. Alphacea, 15 120 m. n. Flores n. Cork. Alphard, 17 te Las Palmas verwacht. Alwaki, 15 ten anker Abadan. Amstelbrug, 15 300 m. n.w. eiland Bouganville naar Brisbane. Amsteldijk, 18 te Le Havre verwacht. Amstelkroon, 15 310 m. o.n.o. Port Darwin. Amstelstad, 15 v. Londen n. Aruba. Annenkerk, 16 te Mozambique. Arendskerk, 15 te Sydney verwacht. Aai, 15 25 m. z.w. Dagata n. Port Said. Arkeldijk, 16 te Alexandrië. Arnedijk, 15 te Antwerpen v. Le Havre. Artemis. 15 v. Carupano n. Pampatar. Asmidiske. 15 640 m. n.n.o. Fayal n. Baltimore. Asterope, 15 30 Om. n.o. Flores n. Hampt. Roads. Averdijk, 15 v. Rotterdam, 16 te Antwerpen. Bali, 16 te Belawan verwacht. LONDEN (UPI) In Londen zijn vrij dag door een Indonesische militaire mis sie en de Britse regering contracten on dertekend voor de levering van lichte ge pantserde verkenningswagens en para chutes door Britse fabrikanten. De con tracten werden op het ministerie van Be voorrading ondertekend door kolonel Ja- ni, hoofd van de Indonesische missie, en door vertegenwoordigers van het minis terie. Naar aangenomen wordt hebben de contracten betrekking op de levering van 180 gepantserde verkenningswagens en 1.500 parachutes voor een waarde van drie miljoen pond. De Indonesische missie vertrekt maan dag naar Parijs om te onderhandelen over de aankoop van Franse lichte tanks. Volgens goedingelichte zegslieden heeft de missie ook nieuwe uitrustingen voor een munitiefabriek in Indonesië gekocht of regelingen getroffen voor de aan koop op een latere datum van West- Duitsland alsmede een hoeveelheid mu nitie in Zweden. (Reuter) De Nederlandse ambas sadeur in Londen, baron Bentinck, heeft donderdagavond uitdrukking gegeven aan de bezorgdheid van de Nederlandse rege ring over de Britse militaire leveranties aan Indonesië. Een woordvoerder van de Nederlandse ambassade heeft persbe richten tegengesproken, dat de ambassa deur een formeel protest bij de Britse re gering zou hebben ingediend. Engeland heeft vrijdag officieel aan In donesië exportvergunningen verleend voor het betrekken van parachutes en gevechtswapens ter waarde van drie mil joen pond. Van de Indonesische ambas sade in Londen vernam Reuter, dat de vergunningen vrijdagochtend formeel in het ambassadegebouw zijn overhandigd. AMSTERDAM De handel was voor de laatste beursdag van deze week uiterst kalm en eerder wat gereserveerd in verband met het naderen de lange weekeinde. De markt blijft, wegens Pinksteren, tot dinsdag gesloten. De vaste slotkoersen uit Wallstreet werden ditmaal genegeerd en van de internationale waarden noteerde alleen Kon. Olie aan de vaste kant. Deze hoek trok nog wel enige belangstelling. De stukken werden voor binnenlandse rekening uit de markt geno men op een prijs van 170.60. De vorige slotkoers was 168.80. De pariteit Amerika kwam uit op 170.20. De arbitrage was over de gehele linie inactief'en gaf er de voorkeur aan te wachten tot dinsdag. In de Philipshoek werden de stukken afge wikkeld op 655Vz welke prijs vrijwel over een kwam met de slotkoers van de vorige dag. De obligaties Philips waren een fractie lager. Unilever en AKU beide, na een la gere opening, eveneens op het vorige slot- niveau. De K.LM-papieren kregen een iets hogere adviesprijs. De verlaagde conver siekoers van de op 1 juni aflosbaar gestel de 4 percent converteerbare obligaties AKU ad nom. 2.940.000 zal 284 bedragen. De 4 percent uitgelote obligaties AKU werden op 113 (111 1/4) geadviseerd. De internationale waarden sloten deze beurs- week af op vrijwel de hoogste prijzen. In de scheepvaartsector was het even eens zeer rustig en de koersverschillen, vergeleken bij de vorige slotkoersen, wa ren toegenaamd van geen betekenis. De leidende cultures gaven een verdeelde ten dentie te zien met merendeels iets hogere koersen. General Banden wei-den, op mede delingen uit de gehouden jaarvergadering, een vijftal punten hoger op 74 geadviseerd. De staatsfondsen kalm en doorelkaar prijs houdend. De staffellening noteerde iets boven gisteren. Verenigde machines kre gen een hogere adviesprijs op het dividend van 10 percent in contanten tegen vorig jaar 10 percent in agio-aandelen. Aandelen Kondor, die de vorige dag 13 percent ho ger noteerden op het gunstige dividend, waren wederom enige punten hoger. As- selbergs' werd op 125 (130) geadviseerd als gevolg van de dividendverlaging. Prolon gatie 3 percent. (ANP). NEW YORK Winstnemingen hadden tot gevolg dat de koers vrijdag 1 tot 3 dollar daalde. De handel had een betrekkelijk rustig verloop. Bij de spoorwegaandelen werden enkele flinke verliezen geleden, maar verschillen de ook kwamen tot een hogere koers. Het zelfde betrof waarden van de olie- en luchtvaartindustrie. Talrijke speciale aan delen boekten winsten tot 3 dollar. Met enkele uitzonderingen stegen aandelen van de metaalindustrie. Youngstown Sheet ver loor echter meer dan 3 punten. U.S. Steel en Lukens verloren elk ruim 2 dollar. In de elektronische waarden verloor Zenith meer dan 5 dollar. Ingersoll Rand daalde ruim 2 dollar, Corning Class, Thiokol, Du Pont, Eastman Allied Chemical, Motorola, Litton Industries. Texas Instruments en American Telephone daalden eveneens. Mc Intyre Porcupine steeg met 4'/2 dollar vrij wel het meest van de gehele beurs. Ook andere goudaandelen boekten winsten, voornamelijk als gevolg van geruchten dat de goudprijs zal stijgen. Aandelen van de automobielindustrie waren over het alge meen niet meer dan onregelmatig en Gene ral Motors bereikte een nieuwe top. Het industriegemiddelde kwam van 637,04 op 634,53; dat voor spoorwegen van 166,30 op 165,90 en dat voor openbare nutsbedrijven van 91,86 op 92,10. Er werden 3.510.000 aan delen omgezet van 1230 fondsen, waarvan er 457 hoger en 550 lager sloten. (UPI) Ralticborg, 16 v. Rotterdam n. Domsjö. Ranggni, 16 le Chittagong. Eatjan, 15 v. Aden n. Belawan. Batu, 15 131 m. w.n.w. Minicoi n. Djibouti. Bengkalis, pass. 15 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Biliiton, 14 v. Los Angeles n. San Francisco. Blitar, 15 te Bremen. Boissevain, 15 v. Hongkong n. Manilla. Borneo, 15 20 Om. o. Socotra n. Djibouti. Boskoop. 15 te Rotterdam n. Bremen. Breda, 14 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Caltex Arnhem, pass. 15 Kp. Bon n. Pernis. Caltex Delft, 15 185 m. o. Malta n. Bahrein. Calt. Delfzijl, 15 8 m. n.w. Schev. n. Kopenhagen. Caltex Eindhoven, 15 dw. Pantellaria n. R'dam. Caltex Nederland, pass. 15 Malta n. Rotterdam. Caltex Pernis, 15 150 m. o. Colombo n. Bahrein. Calt. Rotterdam, 15 105 m. z.z.w. Ouess, n. R'dam. Camerounkust, 15 te Freetown. Camit.ia, pass. 15 Ouessant n. Rotterdam. Casamance, 15 150 m. n.o. Kp. Villano n. Dakar. Castor, 15 220 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Cinulia, pass. 15 Bonaire n. Rotterdam. Clavella, verm. 16 v. Amsterdam n. Rotterdam. Cleodora, 15 v. Abadan n. Bombay. Colytto, 15 250 m. w.n.w. Finisterre n. Curacao. Congokust, 15 v. Dakar n. Conakry. Cradle of Liberty, 15 1200 m. z.o. Bermuda's naar Philadelphia. Daphnis, 15 le La Guaira n. New Orleans. De Eerens, pass. 15 Kuria Muria n. Bahrein. Delft, 15 90 m. w. Flores n. La Guaira. Delfshaven, 15 275 m. w. Fayal n. Rotterdam. Dordrecht, 15 v. Dakar naar? Doris, 15 v. Amsterdam n. West-Indië. Eenhoorn, 15 te Antwerpen. Elizabeth B, 15 1250 m. o. Iwakuni n. Iwakuni. Eos, 15 in Dardanellen n. Istanbul. Fravizo, pass. 15 Round eil. n. Las Palmas. Gabonkust, 15 v. Ponla Amboim n. Takoradi. Garoet, pass. 15 Majorca n. Bilbao. Graveland, 15 te Bremen. Groote Beer, 16 te Rotterdam. Heelsum, 15 te Bremen. Heemskerk, 15 200 m. o.n.o. Gibraltar n. Antw. Helena, 15 25 m. w.n.w. IJmuiden n. Emden. Kera. 14 v. Santiago de Cuba n. Fort Liberty. Hersilia, 15 840 m. n.o. Barbados n. Pt. of Spain. Hilversum, 14 120 m. o. Port Sudan n. W.-Europa. Holland, 15 v. Zanzibar n. Mona. Hoogkerk, 15 360 m. o. Ceylon n. Aden. Hydra, 15 Ie Amsterdam. Iberia, 15 85 m. n.n.w. Bergen n. Archangel. Jac. Verolme, 15 75 m. n. La Plata n. Coquimbo. Jagersfontein. 16 te Hamburg verw. v. Bremen. Japara. 15 v. Livorno n. Port Said. Jason, 14 v. Santiago de Cuba n. Jacksonville. Java, 16 v. Salif n. Aden. Johannes Frans, 15 v. Baltimore n. Seven Islands. Johan v. Oldenbarnevelt, 19 te Papete n. A'dam. Jos. Frering, 15 170 m. o. Madeira n. Monrovia. Kabylia, 16 v. Rotterdam n. Londen. Kalinga, 17 te Curacao verwacht. Kara, 15 250 m. n.n.w. Mona. Pass n. Pth. Amboy. Karakorum, 15 v. Semarang n. Bangkok. Karsik, 14 v. Singapore n. Hongking. Keizerswaard, 22 te Puerto La Cruz verwacht. Kelletia, 15 te Djibouti verwacht. Kellia. 15 te Curasao. Khasiella, 15 v. Stanlow n. Thameshaven. Kieldrecht, 15 v. Semarang n. Bangkok. Kinderdijk, 16 te Tampa. Kopionella, 20 te Trinidad verwacht. Koratia, 16 te Slanlow verwacht. Korenia. pass. 15 Calais n. Eastham. Korovina, 15 v. Yorktown n. Bachaquero. Kosicia, 15 200 m. z.w. Fayal n. Curagao. Krebsia, 20 et Cardon verwacht. Kreeft, 15 65 nr. w. Stavanger n. Narvik. Kryptos, 17 te Rotterdam verwacht. Kylix. verm. 16 v. Holtenau n. Hamburg. Laagkerk. 15 150 m. o. Sicilië n. Marseille. Laarderkerk, 15 te Bushire. Laertes. 15 te Karlshamn. Laurenskerk, 15 v. Marseille n. Genua. Lawak, 15 te New York. Leeuwarden, 15 330 m. z. Jamaica n. New York. Leiderkerk, pass. 15 Malta n. Rotterdam. Lelykerk, 15 v. Port Said h. Antwerpen. Leopoldskerk, 16 v. Suez n. Perzische Golf. Leuvekerk. 15 te Rotterdam. Liberty Bell, pass. 15 Azorcn n. Port Said. Limburg. 15 250 m. z.o. Genua n. Genua. Lissekerk, 15 v. Londen n. Port Said. Loenerkerk, 15 te Abadan. Loppersum, 15 360 m. n.w. Flores n. Hamilton. Louis Lantz, 15 te Las Palmas. Maasdam, verm. 15 v. Montreal, 24 te Amsterd. Maaskerk. 15 v. Bombay n. Aden. Macoma. 15 150 m. n.o. Okinawa n. Manilla. Maron. 15 te Curagao. Maureen, 15 817 m. w.z.w. Scillys n. Antwerpen. Medon, 15 te Carupano. Meerkerk, pass. 15 Kp. Bon n. Port Said. Meliskerk, 15 v. Akaba n. Port Sudan. Mentor, pass. 14 Grand Cayman n. Maracaibo. Merwelloyd, 15 450 m. w.z.w. Bombay n. Singap. Mississippilloyd, 15 te Khorramshahr. Mitra, 15 260 m. n.o. Diego Garcia n. Durban. Moordrecht, 15 te Antwerpen. Musilloyd. 15 350 m. w. Minicoi n. Aden. Mylady, pass. 15 Kp. Lopez n. Kouilou. Naess Commander, 15 55 m. n.n.w. K. St. Vincent naar Fawley Naess Lion, pass. 15 St. Vincent n. Rotterdam. Naess Tiger, 15 v. Schiedam n. Mena Al Ahmadi, Nieuw Amsterdam, 15 v. New York n. South.ton. Nijkerk, 16 te Adelaide. Noordam, verm. 16 v. R'dam, 25 te N. York verw Noord wijk, 15 126 m. w.n.w. Kaap Sierra Leone naar Las Palmas. Not.os, 15 30 m. o. Malta n. Piraeus. Oranje, 15 v. Tandjong Priok n. Melbourne. Oranjefontein, 16 te Kaapstad. Oranje Nassau, 18 te Barbados n. Puerto Limon. Oranjestad, 15 te Paramaribo v. La Guaira. Orion, 15 Kp. St. Vincent gepass. n. Tripolis. Ossendrecht, 15 300 m.c z.z.w. Bermuda n. Triest. Ouwerkerk, 15 te Amsterdam. Pendrecht, 15 240 m. o. Barbados n. Dakar. Peperkust. 15 v. Amsterdam n. Bordeaux. Perna, 15 240 m. z. Saigon n. Miri. P. G. Thulin, 15 te Philadelphia verwacht. Philine, pass. 15 Kp. Palos n. Mena Al Ahmadi. Toseidoin, 15 v. Antwerpen n. Amsterdam. Pr. Casimir, 15 55 m. o.n.o. Startpoint n. Glasgow. Prinses Irene, verm. 19 v. Montreal n. Rotterdam' Prins der Nederlanden, 15 340 m. n.o. Barbados naar Plymouth. Prins Willem George Frederik, 15 175 m. n.w. Kp. Race naar Le Havre. Prins Willem II, 15 te Hamburg. Proven.singel, 15 60 m. z.w. Seven Isl. n. Sorel. Pygmalion, 14 v. Puerto Plata n. Antwerpen. Randfontein, 31 te Amsterd. verw. v. L. Marques. Ridderkerk, 15 v. Aden n. Mombasa. Koebiah, 15 1610 m. z.o. Diego Garcia n. Aden. Roepat, 15 te Antwerpen. Roggeveen, 15 300 m. z.o. Sydney n. Auckland. Rondo. 15 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Rottl. 15 gemeerd te Basrah. Rijndam, 17 te Rotterdam v. New York. Rijnkerk, 15 650 m. z.w. Boma n. Las Palmas. Ru.vs, 15 120 m. n.o. Mauritius n. Mauritius. Saloum, 15 135 m. z.z.w. Las Palmas n. Nantes. Sanana, 16 te Singapore. Sarpedon, 16 te Hamburg. Scheldcllovd, 15 te Antwerpen v. Londen. Schelpwijk, 15 te Pulu Samtou. Schie, 15 50 m. o. Malta n. Rotterdam. Schiedijk, 15 540 m. n.n.o. Azoren n. Antwerpen. Schouten, 15 660 m. z.o. Kp. Howe n. Albany. Senegalkust, 15 v. Winneba n. Duala. Seven Seas, 16 te Rotterdam. Sibajak, 23 te Aden v. Sydney n. Rotterdam. Silindoeng, 15 v. Singapore n. Port. Swet.tenham. Sliedrecht, pass. 15 zuid Athene n. Wismar. Soestdijk, 15 te Baltimore. Solon, 15 120 m. z. w. Bahama eil. n. Ph.delphia. Stad Arnhem, 16 te Rotterdam. Stanvac Lirik. 15 v. Surabaja n. Sungeigerong. Statendam, verm. 19 v. R'dam, 27 te N. York verw. Statue of Liberty, 15 v. Philadelphia n. Perz. G. Steenwijk, 15 300 m. n.n.o. Flores n. IJmuiden. Stentor. 15 te Philadelphia v. Nassau. Steven, 15 v. Londen n. Rotterdam. Straat Johore, 15 v. Colomba n. Penang. Straat Malakka. 16 te Singapore. Sunetta, 15 v. Kaapstad n. Abadan. Tabian, v. Singapore n. Belawan. Tahama. 15 100 m. n.w. Alexandrië n. Suez. Tankhaven 2. 15 v. Sungeigerong n. Belawan. Tankhaven 3, 15 v. Buatan n. Tandjong Uban. Tarakan, 16 te Halifax. Teucer, pass. 15 eil. Banka n. Tandjong Priok. Texel, verm. 19 v. Rotterdam n. Antwerpen. Theobaldius, verm. 16 v. Eastham n. Curagao. Tibia, 15 45 m. n.o. Recife n. Trinidad. Tjikampek, 15 v. Kaapstad n. Luanda. Tjimenteng, 15 v. Mombasa n. Beira. Tomocyclus, 17 te Havana verwacht. Triton, 15 v. Cumana n. Caracol. Trompenberg, 15 te Jacksonville verwacht. Van Neck, 15 340 m. z.o. Thursday eil. n. Singap, Van Spilbergen,- 15 ten anker bij Bonny eil. Vasum, 15 100 m. z.w. Djeddah n. Montreal. Waterland, 15 v. Montevideo, 18 te Santos verw. Waterman, verm. 25 v. Ratterdam n. New York. Westerdam, verm. 16 v. New York n. Rotterdam. Westertoren, 15 75 m. n.n.w. Perim n. Mena. Westland, 15 te Montevideo. Wieldrecht, pass. 15 mond. Amazone, n. Manaus. Willem Ruys, 16 v. Rotterdam n. Sydney. Willemstad, verm. 22 v. Amsterd. n, Georgetown. Witm'arsum, 15 te Browsville verwacht. Woensdrecht, 15 650 m. z.z.w. L. Palm. n. L. Palm. Wonosobo. 16 v. Livorno n. Beyrouth. I.Tssel. 16 te Alexandrië. Zaankerk, 15 v. Lorenzo Marques n. Beira. Zeeland, 15 750 m. o.z.o. Halifax n. Halifax. Zonnekerk, 15 te Singapore n. Bangkok. Zuiderkruis, 30 te Amsterdam verw. v. Kaapstad. Anno 1777 Uw grootvader wist dat al FLEXA en VAISPAR DEALER Raadhuisstraat 92 Heemstede Telef. 39075 voor verhuur van modern glaswerk, serviesgoed, cou verts rti kelen ZIJLSTRAAT 24—30 Wie kwaliteit weet te waarderen zal zeker begeren. H. STAM. Telef. 14214 BESTELDIENST voor a' uw transporten klein en groot. Ook naar en van alle plaatsen Barrevoetestr. 2, tel. 18428 LEEG TE KOOP Kievitstraat 38, Haarlem-N. Ben.: 1 grote kamer; boven: 3 kamers, douche, gr. zolder. Tuin, schuur, poort. Koop som 20.000.—. G. Henstra, makelaar N.B.M., Staten Bol werk 22, Haarlem, Tel. 14363 Groot Spaarkasbedrijf vraagt wegens uitbreiding van be staande organisatie ADJUNCT INSPECTEUR Vereist: bespraaktheid en or ganisatietalent. Bij geen vak kennis volgt korte opleiding. Geboden wordt: Lucratieve werkkring en goede ver dienste. Uitv. soil, onder No. 947 bureau van dit blad Joor inruil verkregen: FORD ANGLIA de Luxe 1956 Als nieuw. FIAT 600 met roldak, en diverse OPELS Heemstede Telefoon 38810 Vereniging zoekt kinderl. (niet r.-k.) in Haarlem of omstreken voor meisje van 16 jaar, werkkring buitenshuis. Vergoeding wordt gegeven, Brieven onder No. 951 bureau' van dit blad. Het beste adres voor alle merken TICK-UPS en PLATENSPELERS Ook voor: TELEVISIE en RADIO de beste service hoek Damstraat Zie onze 6 etalages Deze zaak heeft niets uit staande met de overkant in het betere genre. 25.000 km garantie op belangrijke mechanische onderdelen. Luxe. Bestel, Combi en kleine busjes van '53 t/m '58 Off. keuringsrapporten, Bo- vag-garantie, eigen financ.. inruil Automobielbedrijf Alb. Pcrkstraat 33 - Spieghellaan 6 Hilversum - Tel. K 2950-6465 Geopend van 8 tot 21 uur. 's zondags van 10 tot 17 uur. TE KOOP aan do Vondelweg, Haarlem- Noord. 6 kamers, badk., gr. zolder, tuin, schuur, poort. 1 juni a.s. leeg. Koopsom 22.000.Huurm. vereist. G. Henstra, Makelaar N.B.M.. Staten Bolwerk 22, Haarlem Telef. 14368 GEDEPUTEERDE STATEN DER PROVINCIE NOORDHOLLAND; Maken bekend, dat in hun vergadering van heden is vastgesteld de navolgends lijst van de nummers der uit gelote obligatiën ieder groot f 1.000,in de geldlening van f 6.602.000,rentende 3°/o per resto groot f 3.004.000 ten behoeve van deze Provin cie aangegaan ingevolge hun besluit van 8 december 1937, nr. 237 en dat de aflossing zal geschieden op 1 juli 1959 bij de Incasso-Bank N.V. te Amsterdam en hare bijkan toren in andere plaatsen, bij de Nationale Handelsbank N.V. te Amsterdam, Rotter dam en 's-Gravenhage, bij de Heren Pierson en Co. te Amsterdam, bij de heren R. Mees en Zoo- nen te Rotterdam en hun bijkantoren in andere plaatsen, alsmede bij de Heren Hel dring en Pierson te 's-Gra venhage. 39 65 206 207 212 218 340 366 400 440 445 468 580 692 712 738 748 765 820 829 838 848 863 873 877 906 907 1064 1075 1117 1129 1178 1201 1242 1266 1338 1354 1376 1379 1454 1456 1473 1488 1520 1535 1560 1598 160i 1661 1669 1735 1754 1842 1847 1865 1875 1903 1905 1927 1965 1982 2039 2060 2127 2206 2218 2253 2278 2296 2315 2366 2375 2395 2396 2419 2437 2470 2471 2519 2568 2604 2621 2665 276 2778 2818 2832 2862 2917 293' 2964 2985 2996 3003 3019 303: 3050 3056 3057 3061 3097 318' 3192 3208 3220 3273 3327 336( 3414 3423 3504 3506 3509 356. 3647 3730 3765 3805 3835 384? 3845 3907 3930 3962 3972 3983 3986 4047 4071 4121 4128 4200 4250 4338 4415 4423 4432 4433 4442 4458 4496 4517 4587 4602 4605 4628 4657 4679 4685 4686 4694 4773 4780 4791 4820 4829 4843 4871 4872 4897 4898 4976 4995 5020 5034 5045 5066 5114 5130 5183 5184 5218 5227 5233 5282 5284 5365 5383 5422 5461 5505 5508 5511 5557 5569 5581 5589 5763 5771 5807 5809 5837 5879 5913 5939 6004 6035 6071 6125 6183 6198 6223 6233 6311 6325 6345 6357 6364 6369 6378 6492 64.96 6498 6517 Restant is gebleven Aflossing per 1 juli 1958 nr. 6273. Haarlem, 13 mei 1959. Gedeputeerde Staten voornoemd, Prinsen, voorzitter G. W. van Dokkum, griffier Biedt zicht aan: JONGE ADM. KRACHT met vele jaren ervaring in administratie en correspon dentie. In bezit van HBS-a diploma. Event voor halve dagen. Briever 959.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10