ZATERDAG 16 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Haarlemse politie: „Luilak-jeugd minder baldadig dan vorig jaar" Uitbreidingsplan „De Leeuwenkuil1' Medische verzorging tijdens de pinksterdagen Prof. Oud heeft vertrouwen in nieuwe regering Ludamus gaf een verzorgde opvoering van thriller Koninklijke onderscheidingen Bejaarde fietser op weste lijke randweg verongelukt UIT STAD EN STREEK Veertig jaar in dienst van gemeente Haarlem Huldiging van mejuffrouw G. Konings P. Zwart veertig jaar boekbinder Vijf doden in het verkeer Bloemendaalse bejaarden gaan dagje uit Binnenkort openstelling landgoed „Caprera" Auto tuin in gereden en over de kop geslagen Deense voetballers te gast bij Schoten ARGn^Zn. Overveen Restauratie Krelagehuis Besluit Haarlemse gemeenteraad opgeschort School-zwemwedstrijden Jubileum Bloemendaalse zondagsschoolleidster Auto in brand Verbetering van de Scheveningse haven Volgens mededelingen van de politie is de Haarlemse jeugd tijdens de traditionele luilakviering minder baldadig geweest dan vorig jaar het geval was. Slechts hier en daar moest de sterke arm er aan te pas komen om het „feest" binnen redelijke per ken te houden. Mogelijk heeft het grote, aantal politiemannen, versterkt met leden van dc reserve-politie, de jongelui weer houden al te veel uit de band te springen. Op sommige plaatsen van de stad moes ten onbeheerd staande bakfietsen het in het bijzonder ontgelden. Omstreeks twee uur vannacht duwden jongens zo'n voer tuig de Bakenessergracht in. Ook haalden zij een aantal stenen uit de rijweg en maakten aanstalten om de gracht te dem pen. De komst van Hermandad maakte aan deze bedoelingen een eind. Ook in de Gasthuisvesl werd een bakfiets te water gelaten. Bakfiets op stadhuisbordes Omstreeks zes uur vanochtend sleepten luilakvierders een bakfiets het bordes van het stadhuis aan de Grote Markt op en lieten het vehikel vervolgens langs de trap weer met een vaartje omlaag hobbe len. Tegen een uur of vijf vanmorgen sneuvelde het glas van een lichtbak van een herenmodezaak in de Grote Houtstraat. Aan de noordzijde van de Jan Gijzenvaart. in Haarlem-Noord werden enige banken uit-tuinen gesleept en zigzagsgewijs op de rijweg geplaatst. Hetzelfde lot ondergingen de rijwielrekken van een sigarenzaak aan de Santpoorterstraat. De politie heeft de daders voor een reprimande meegenomen naar de politiepost aan de Rijksstraatweg. Verkeersbord gesloopt Omstreeks half één hielden jongelui zich bij het kleuterhuis ,,'t. Zonnehuis" op de hoek van de Dreef en Hazepaterslaan on ledig met het slopen van een verkeersbord oat zij in de tuin van het tehuis deponeer den. Tuinstoelen van hetzelfde tehuis wer den met het koord van een vlaggemast samengebonden en op de rijbaan gesleept. Voor het overige bleven de activiteiten be perkt lot het besmeuren van ramen met kaarsvet, het omgooien van vuilnisbakken on dergelijke. Al met al meldden de poli tierapporten dat de Haarlemse luilakvie- ving zonder schokkende baldadigheden van de jeugd is verlopen. In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen een nieuw partieel uitbreidingsplan in onderdelen „De Leeuwenkuil" aan de Hoge Duin en Daalseweg voorlopig vast te stellen. In oktober 1957 had de raad voor dit deel reeds een uitbreidingsplan vast gesteld, maar Gedeputeerde Staten had den er bezwaren tegen en wel in het bij zonder tegen de bebouwing van het inpan dige terrein met twee villa's, alsmede te gen de geprojecteerde toegangswegen naar dit terrein, waardoor het natuurschoon zal worden geschaad. B. en W. hebben een nieuw plan laten ontwerpen. Langs de weg kunnen drie villa's gebouwd worden en het inpandige terrein zal als duinlandschap gehandhaafd blijven. HAARLEM Artsen: Bij afwezigheid van de huisarts raadplege men, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, tel. 11990. Tandartsen: zondag: A. .J. G. Hop, Sant poorterplein 19, tel. 16775; maandag: W. J. Muuse, Rijksstraatweg 506, tel. 53536. Dierenartsen: zondag: J. Jongkind. Ke naupark, tel. 14524; maandag: J. Hage- doorn, Heemsteedse Dreef te Heemstede, tel. 35521. Apotheken: Noorder apotheek, Jan Gij- zenkade 181. tel. 52956; apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Z. Sta tionsweg 12, Bloemendaal, telef. 57458. Overveen: Dokter P. M. Wijkmans, Ju- lianalaan 152, Overveen, tel. 61054. Aer- denhout: Dr. J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, Aerdenhout, tel. 42962 (eerste pinksterdag) en dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 42884 (twee de pinksterdag). Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, telef. 50075, b.g.g. 53202 (beide pinksterdagen); zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek, telef. 02502-618 (beide pinksterdagen). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen voor spoedeisende geval len tot eerste pinksterdag vier uur ge opend zijn: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206-208, Heemstede, tel. 38320 en daarna, dus ook tweede pinksterdag tot zaterdagmorgen 23 mei de Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 162, Aerden hout, tel. 40758; de 'lloemendaalse Apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, tel. 57903 (beide pinksterdagen) en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-N., tel. 02560-8284 (beide pink sterdagen). '1EEMSTEDE :ondag Artsen: G. S. Nout, Camplaan 20, telef. 3876 en A. G. Degenaar, Pieter de Hoogh- straat 11, tel. 35008. Wijkverpleegster: Zuster B. G. Badings. Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), tel. 39818. Tevens zaterdag 16 mei, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Apotheek Schotsman. Bin nenweg 206, telefoon 38320. Tevens za terdag 16 mei, des avonds na zes uur. landag Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550 en J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, telefoon 38377. Wijkverpleegster: Zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 9, telef. 34673 (bij geen gehoor, nummer 35235). Tevens tot en met vrijdag 22 mei, des avonds van zes tot elf uur). \potheken: Tot des middags 4 uur: Apo- heok Schotsman, Binnenweg 206, telef. 38320. Na 4 uur: Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772. Te vens tot en met vrijdag 22 mei, 's avonds na 6 uur. ^NTPOORT Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510. Op tweede pinksterdag: Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort- Dorp, tel. 8570. Apotheken: Op beide pinksterdagen Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. Vrijdagavond heeft de voorzitter van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, tevens voorzitter van de Tweede Kamer fractie van deze party, prof. mr. P. J. Oud, voor de leden van de St. Adelbertvereni- ging in Haarlem een voordracht gehouden over de huidige politieke situatie in Ne derland. Prof. Oud noemde de komende vier jaren voor ons land van uitermate groot belang, omdat in die periode bewezen kan worden, dat een kabinet zonder socialisten toch een sociaal vooruitstrevend beleid kan voeren. Prof. Oud zei het volsle vertrouwen te hebben in de nieuwe regering. Hij hoopte, dat de samenwerking tussen V.V.D. en confessionele partijen ertoe zou mogen leiden, dat het hier en daar bijvoorbeeld bij de Katholieke Arbeidersbeweging nog bestaande wantrouwen tegen de libe ralen zou kunnen worden opgeheven. Voorafgaande aan zijn opmerkingen over de huidige politieke toestand in ons land, gaf prof. Oud een interessant staatsrcch- telijk-historisch overzicht van de parle mentaire en politieke geschiedenis van Nederland in de laatste honderd jaar. Sprekende over de laatste jaren, merkte prof. Oud op. dat er eigenlijk nooit zo zeer een scherpe tegenstelling is geweest tussen regeringspartijen en oppositie, dan wel tussen socialisten en niet-socialisten. Daar om achtte prof. Oud de huidige samenwer king tussen de liberalen en confessionelen juist van zoveel belang, omdat deze samen werking beantwoordt aan reële politieke verhoudingen. Na de interessante inleiding volgde een geanimeerde discussie, waarbij vele leden van de St. Adelbertvereniging met, de in leider van gedachten wisselden over vraagstukken als de verhouding confessio nele en niet-confessionele partijen en de positie van openbare scholen ten opzichte van het bijzonder onderwijs. Ten aanzien van het eerstgenoemde punt noemde prof. Oud het merkwaardig, dat er politieke partijen zijn. wier programma gebaseerd is op belijdenissen van kerken en kerkge nootschappen. Op grond hiervan komt bij voorbeeld de Katholieke Volkspartij tot een programma van bezitsvorming, terwijl het Evangelie onthechting van bezit pre dikt. In wezen zijn alle politieke partijen in Nederland, aldus de inleider, gebonden aan de Westeuropese christelijke bescha ving. Eén der leden van de St. Adelbert vereniging trad met prof. Oud in discussie over het openbaar onderwijs. Volgens deze spreker zou het liberale ideaal op onder wijsgebied meer benaderd worden door het type van de bijzondere neutrale school. Prof. Oud stelde, dat de liberalen juist voor de openbare school zijn, omdat alleen daar kinderen van verschillende politieke en godsdienstige geschakeerdheid naast el kaar kunnen zitten. De r.k. Toneelgroep „Ludamus" heeft gisteravond in de Stadsschouwburg een verzorgde opvoering gegeven van „Goud en Antiek" een thriller (zegt het pro gramma) van Edward Percy. Wij vin den die kwalificatie „thriller" niet zo ge lukkig. We behoeven namelijk helemaal niet in spanning te zitten over de vraag, wie „het" gedaan heeft. We zien de da der de moord plegen, en we, weten waar om. Deze omstandigheid belast de spelers met de zware taak hun reacties op de fei ten waar te maken, met andere woorden: ze moeten complete personen zijn en geen levende stukjes van een legpuzzel. Joep van den Broek had zich voor de hoofdrol van de brave oude schurk een mooi type aangemeten. Zijn antiquair Heiss was vooral in de verhalende sccnes een geloofwaardige figuur. Als schrik en angst hem te machtig worden vervalt hij nog wel eens in een ongenuanceerd afrof felen van zijn tekst, die overigens even als bij de andere spelers „muurvast" was. Bewondering hadden we voor de perfec te ploertigheid van zijn slachtoffer Archie, die in Henk Hirs zo overtuigend gestalte kreeg, dat we hem zijn kwalijke lot van harte gunden. Joop Seignette maakte van Robert, de aanstaande schoonzoon van Heiss, de man waarop men kan bouwen. Vooral in het laatste bedrijf beheerste hij op een natuurlijke manier de situatie. Van de vrouwenrollen hadden we wat meer verwacht. In de eerste plaats van Mathilde, de zuster van Heiss, die alles meebeleeft. Zij had meer moeten zijn dan een decoratieve figuur; dan was ook het contrast met de onwetende, zorgeloze doch ter Margaret beter tot zijn recht gekomen. Els de Zwager zorgde voor een charman te verschijning en een hartelijke toon. Pau la de Prez suggereerde ons met haar ver tolking van de vriendin Joan, niet het schérp denkende meisje dat de zaak be gint te begrijpen, maar de drankzuchtige werkster vol kwalen, juffrouw Catt, was er dankzij Dora van der Linden helemaal. De inspecteur van Scotland Yard had van ons wel wat zelfverzekerder en strakker mogen optreden. Hans Gerding hield het echter wat aan de slappe kant. Ondanks deze bezwaren maakte de voor stelling als geheel een goede indruk, wat vooral te danken was aan de vaste regie van L. J. Bubenik die het spel tot samen spel maakte en aan de illustratieve ensce nering van de toneelmeester H. C. Voskui len. Een fout was voor ons gevoel het be handelen van de geheimste en geheimzin nigste situaties in een kamer met een open doorgang naar de rest van het huis terwijl de spelers het zelfs niet nodig von den hun stem te dempen. Eij Koninklijk Besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan de heer W van der Linden, wonende te Noordwüker- hout, werkzaam bij het bloembollenbedrijf gebr. Van Zonneveld en Philippo n.v., te Sassenheim, en aan de heer R. H. Smink, wonende te Haarlem, technisch beambte in algemene dienst bij Werkspoor n v. te Amsterdam. Een 74-jarige Haarlemse inwoner is vrijdagmiddag toen hij omstreeks kwart voor vier op de Vlaamseweg fietste in bot sing gekomen met een auto, die op de westelijke randweg reed. De bejaarde fiet ser werd in de berm van de weg gesmakt en is met een hersenschudding en een rib- fractuur in het Grote Gasthuis in Haarlem opgenomen. Volgens de politie heeft de fietser geen voorrang aan de automobilist verleend. Nieuws in het kort Ned. Chr. Vrouwenbond. De afdeling Haarlem-Noord hoopt op dinsdag 19 mei des avonds om acht uur haar maandelijkse ledenvergadering te houden in het Her vormde Jeugdhuis, Schoterweg 83. De heei J. G. Wittpen te Amsterdam houdt een causerie met film over de Noord- en Zuidhollandse Redding Maatschappij. Be langstellenden zijn ook hartelijk welkom. Hulpprediker-jeugdleider. Aangezien de gewone inkomsten van de Kerkvoogdij van de Hervormde gemeente Bloemendaal voorlopig niet toelieten een hulpprediker jeugdleider aan te stellen, is er een --part fonds gesticht om de aanstelling van een jongere hulp in het pastoraat mogelijk te maken. Door de reacties van vele gemeen teleden daarop kwam reeds een zodanig bedrag binnen, dat er iemand voor de tijd van tweeëneenhalf jaar kan worden aan gesteld. Gemecntclyke kwekerij. De kweke rijen van de Haarlemse gemeentelijke dienst van Hout en Plantsoenen aan de Kleverlaan in Haarlem zijn van 16 tot en met 31 mei weer voor het publiek toe gankelijk. In deze periode kan men iedere dag van tien tot twaalf, van twee tot vijf en van half zeven tot half negen bij de kwekerijen terecht. Van de zijde van Hout en Plantsoenen deelt men ons mee, dat de natuur dit jaar vroeg is, zodat in de kweke rijen van alles te beleven valt. Koster. Tot koster van de hervormde kerk aan het Kerkplein in Bloemendaal werd de heer J. Tjeertes, Lange Laken straat 12 uit Haarlem, tel. 11378 benoemd. Valse dollars. In Lisse zijn twee valse tien-dollarbiljetten ontvangen. Ze zijn bijna niet van de echte te onderscheiden, alleen de kleur is iets lichter. Vrijdag was de heer C. Boulonois, bode- portier bij het gemeentelijk bedrijf van Openbare Werken, veertig jaar in dienst van de gemeente Haarlem. Nadat de bur gemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, hem 's morgens ten raadhuize had ontvangen en toegesproken, werd de heer Boulonois ten kantore van het bedrijf gehuldigd. De directeur, ir. Chr. van der Vlis, felici teerde de jubilaris, bracht hem dank voor de wijze waarop deze zijn werk heeft ver richt en overhandigde een geschenk onder couvert. Ook de adjunct-directeur, ir. J. Fuvkschot, kon zijn dank vergezeld laten gaan van een geschenk. Namens de per soneelsleden bood hij een bedrag aan voor een buitenlandse reis. Uit de aanbieding van dit bedrag als toegift op het geschenk uit het jubileum- fonds blijkt wel dat de heer Boulonois bij het personeel in een goed blaadje staat. Nadat aan de echtgenote van de jubilaris bloemen waren aangeboden, voerde de heer P. Looyen namens de collega's nog het woord. 's Middags werd de heer Boulonois in het gebouw van de HJMV aan de Lange Mar- garethastraat gehuldigd. Hier bood de heer W. Klaassen, voorzitter van het jubileum fonds, zijn gelukwensen aan, waarbij hij een geschenk onder couvert overhandigde. Voorts richtten de heren N.-van der Lee- den en G. van Bilderbeek zich in sympa thieke bewoordingen tot de jubilaris, waar na men nog geruime tijd in opperbeste stemming bijeen bleef. Veertig jaar bij Hin n.v Vrijdag was mejuffrouw G. Konings vijfentwintig jaar in dienst van de kou sen fabrieken Hin n.v. te Haarlem. Zij is werkzaam op de afdeling verkoop. Mejuf frouw Konings werd vrijdag door de di rectie en haar collega's hartelijk gehul digd. De jubilaresse was in gezelschap van haar zuster, die zelf ook jarenlang bij het bedrijf gewerkt had. De directeur, drs. R. P. M. Hin, sprak de jubilaresse op gees tige wijze toe, waarna hij haar het tradi tionele jubileumbord, alsmede een radio toestel schonk. Vervolgens sprak de pro curatiehouder. de heer W. Ockeloen, me juffrouw Konings mede namens kantoor personeel en collega's toe, waarbij hij al lerlei herinneringen uit haar loopbaan me moreerde. De heer Ockeloen overhandig de haar een platenspeler en enige lang speelplaten. Tenslotte hadden de talrijke aanwezigen gelegenheid haar geluk te wensen. Vrijdag was de heer P. Zwart uit Haar lem veertig jaar in dienst van de boek binderij W. Knoop en Zoon n.v. te Haar lem. De heer Zwart werd door de direc tie ontvangen, die hem een geschenk on der couvert overhandigde. Mevrouw Zwart ontving een boeket bloemen. Na deze ontvangst werd de jubilaris toe gesproken door de chef van de boekbinde rij, de heer H. Th. van Looij en door de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer W. Oostmeijer. Laatstgenoemde spre ker overhandigde de heer Zwart eveneens een geschenk onder couvert en mevrouw Zwart bloemen. De heer Oostmeijer sprak tevens als vertegenwoordiger van het bestuur van de Algemene Nederlandse Grafische Bond, namens welk hij een bloemstuk overhan digde. Hedenmorgen wilde een Duitse auto op de rijksweg bij Woudenberg een andere Duitse wagen passeren. De bestuurder ver loor echter de macht over het stuur, waar door de auto begon te slingeren en om sloeg. Van de vier inzittenden kwam één om het leven, twee werden ernstig gewond. In Hilversum is de 22-jarige A. Hage- man uit Eindhoven, die met zijn bromfiets een straat in verboden richting inreed, tegen een auto gebotst. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en is korte tijd later overleden. In Rotterdam reed de 19-jarige A. Botbijl met zijn bromfiets een voor hem rijdende fietser aan. waardoor hij viel en door een andere bromfietser werd overreden. Hij werd ernstig gewond en is tijdens het ver voer naar een ziekenhuis overleden. Tussen Deventer en Holten botste een scooter tegen een truck met oplegger,waar door twee jongelui om het leven kwamen. (Zie pag. 1.) ZONDAG 17 en MAANDAG 18 MEI 1959 (PINKSTEREN) HAARLEM. Ned. Hcrv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. Zondag. 10: Ds. Joh. Brons geest. 15.30: Liturgische d'ienst voor doof stommen en slechthorenden in de Consisto riekamer van de Grote Kerk. 19: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Bijzondere kerkdienst, uitgaande van de „Bavo-Commissie" in het bijzonder kerkewerk. Medewerking van het „Oosterkerk-koor", o.l.v. de heer H. v. d. Velde. Vooraf zangdienst van 18.45-19 uur. Maandag. 10: Ds. R. Bijl. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16- 17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Prof. Dr. A. J. Rasker, van Oegst- geest. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bevestiging ambtsdragers. Medewerking van het „Oosterkerk-koor" o.l.v. dhr. H. v. d. Velde. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Wijn berger. 10.30: Ds. N. van Egmond. Bevesti ging nieuwe lidmaten. Kapel Sarepta. Haze paterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. J. de Nie. 10.45: dhr. J. de Vries, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. R. Hengstmangers, kand. t. d. H. Dienst. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Geen dienst. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Baptème. Deutsche Evang. Ge- meinde. Waalse Kerk, Begijnhof. 19.30 Uhr: Gottesdienst. Pfaarer Plantiko. Church of England. Kinderhuissingel. Whitsun Choral Communion 3 p. m. Sun day, May 17th. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkom sten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broedex-kerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking. Ds. D. E. Boeke, in de Bx-oederkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Nederl. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeenk. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondagmiddag 17. mei geen dienst i.v.m. Pinksterconferentie in Almelo. Dondei'dag 21 mei 19.30: bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag. Nassauplein 8. Zondag 10 en 17: dhr. M. de Vos. Maandag 19.30: dhr. M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Zondag 10: dhr. Jac. Klein Haneveld, evangelist te Bode graven. 17: Geen samenkomst. 20: .Jeugd- samenkomst o.l.v. Herman Spoor. Maandag 10.30: Landdag op ..Velsei'beek", Parkweg, Velsen Dinsdag 20: Bijbelbespreking en bid stond. Opwekkingssamenkomsten. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 21 mei, 20 uur: Ds. J. Visser, van Amsterdam, dank stond voor de Landdag. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30. 9: Hoog mis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef. Jans- stx-aat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7. 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Vrije Evang. Gemeente, Lange Herenstraat 6. 10: Bi*. M. Klarenbeek. uit Utrecht. 18.30: Voorganger H. Raven. 10.30: Ds. G. Kroes (litux-gie) en Ds. D. Solinger (predikatie). Donderdag 21 mei, 19.30 uur: Ds. G. Kx-oes, Wees- en Oude- liedenhuis. Remonstr. Gemeente, Oranje- kade 1. 10.30 uur: Mej. Dr. J. L. Klink. Broedergemeente, Parklaan 34. Zondag, (le pinksterdag). 10.30: Ds. H. Schutz. Verenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. Zondag. 10.30: Ds. C. Souten- dijk. Maandag. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. G. Toornvliet, van Bloemendaal. Zuid-Ooster. kerk. Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoox-- weg. 17: .Ds. D. J. Roos. Lyceum Aula, in gang Van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoorweg. Chr. Geref. Kerk, Raaks, le pinksterdag. 10.30 en 17: Ds. J. P. Géels. Maandag (2e pinksterdag). 9: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente. Riddersti'aat 29. Zondag als opgegeven. Dinsdag 19 mei. 19.30: Ds. IT. van Gilst. Oud. Geref. Gemeente in Nederl. Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30: leesdienst. Oud Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. Zon dag. 10: Hoogmis. 17: Vespex". Maandag (2de pinkstei'dag). 10 uur: Hoogmis. Geref. Gemeente, Lange Margax-ethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. O.R.G. Centrum, Westerhoutpark IA. Zondag 10.30: Ds. A. R. de Jong. Baptistengenieente, Begijnhofkapel. Zondag 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Kinderdienst. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dins dag 19 mei, 20 uur: Zusterhulp. Aposto lische Gemeente, Jacobijnestraat 15. Zondag 10 en 17: Godsdienstoefening. Maandag 10: Godsdienstoefening. Ned. Chr. Gemeenscliaps- bond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de 'familie Di-ayer, Koixden- horn 46A rd. De Christengemeenschap, Wil- helminastx-aat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Donder- dagmox-gen 8.30 uur: Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Gemeente. (Pinksterge meente). Elim-Kapel. Paul Krugex'sti'aal 36. Zondag. 10: Openbare samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomst met verschillende sprekei-s. Maandag. Geen dienst i.v.m. Cor.fex-entie te Utrecht. Don derdag 21 mei. 20 uur: Gebedssamen komst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstx-aat 14. Zondag. 10: dhr. W. Lang- sti-aat, van Rotterdam, m.m.v. Pinksterzang koor. 10: Zondagsschool. 18.45: Openlucht- dienst aan de Krocht. 19.30: dhr. C. v. Ingen. Maandag. Geen dienst, wegens conferentie in Friesland. Woensdag 20 mei 20 uur: Jeugd dienst. Donderdag 21 mei 20 uur: bidstond. I'inkstcrgeloofsgemccnschap, Nassauplein 8. Zondag 10 uur: dhr. De Reus, van Amster dam. 17: dhr. E. Schuux-man, van Haarlem. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur predi king. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeen schappelijke bijbelstudie en om 11 uur pre diking. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen. dingkerk, Wilhelminastx-aat 21. 10 en 17: Kex-kdienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Ver. De Vrije Gemeente. Zondag 10.30 uur: Voorganger de heer P. N. Kruiswijk, in Resctaurant Brinkmann aan de Gr. Markt. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Leger des Hcils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligings samenkomst. 18.45: Openluchlsamenkomst. 19.30: Veiiossingssamenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Soefi-Beweging. 11: Univer sele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. (Pinkster- dienst). Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kamerling Onnessti-aat 83 (gebouw). Zondag 16.30 tol 17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Met medewerking van Greetje Scheers, blokfluit. Maandag 10: Ds. G. H. van der Woord, van Spaaimdam. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. H. van der Loos. 19: Ds. G. Koch. Jeugdkapel. Jeugdhuis. Scho terweg. 10: Mevr. A. Koch-Ötten. Oppas dienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Zondagsschool. Noord. 11.30: Marndxschool. West. 11.30: Wijkkapel Eenhoornstraat. Zuid. 12: Julianakerk. Sionskcrk, Ekster straat. Zondag. 10.30: Ds. G. H. van der Wooi-d. Maandag. 10.30: Ds. J. S. Kroon. Ver. Doopsgezinde Gemeente. Nooi-derkapel, Advertentie Indischestraat. 10.30: Ds. S M. A. Daalder. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geuzevespei-straat. Zondag. 10: dhr. B. Greevink, evangelist te Eén. 19.30: Jeugd samenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 20 mei 20 uur: Opwekkingssamenkomst onder het motto: „Wat zegt de bijbel ervan?" Rooms Kath. Kerk. H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Barbara. Paul Kruger- straat. 6.30, 7.45, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijkssti-aatweg. 6.30, 7.30. 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avond mis). H. II. Petrus en Paulus, Tesselschade- straat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond, Bei-kenstraat 10. 10.30: Ds. P. J. Boele, van Utrecht. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. J. A. van Arkel. Sions- kerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstx-aat. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. P. de Ruig. Maandag geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. Zondag 9: Ds. J. P. Geels. 17: Ds. L. Floor Sr. Maan dag 10.30: Ds. L. S. den Boer, Sassenheim. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). Zondag. 10: Opdrachtdienst. 19: Openlucht samenkomst (Gen. Cronjéstraat). 20: Opwek- kingssamenikomst. Spreker: Kapitein J. Ver hagen. 2de pinksterdag geen diensten. Jehovah's Getuigen, Spaamdammex-weg 9. Zondag 15.30 tot 17.30 uur: Wachttorenstu die en theocratische bedieningsschool. Don derdag 20 tot 21 uur: Praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berken straat 10: Zondag 18.30-19.30 uur: Wacht torenstudie. Woensdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ncd. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. Zondag. 9: Ds. Oskamp. 10.30: Ds. van Dijl. Maandag 10: Ds. van Nieuwen- huijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. Zondag. 10.30: Ds. Henkels. Maandag. 10.30: Dr. F. C. Kamma. Pinkstergezinsdienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dra. Bethe. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort. Voorg. van de Afd. Ver. Doopsgez. Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". Zon dag. 10.30: Ds. A. J. Snaayei'. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30. 11. 12 en om 9.40: Hoog mis. O. L. Vr. Hemelvaart. 6.45. 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Jehovah's Ge tuigen, Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 9: Ds. J. E. Drost (gezinsdienst). 10.30: Ds. D. ter Steege. Kapel. 10.30: Kinder dienst. Voor kindei-en van 5 tot 12 jaar-. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. W. F. Gollerman, Doopsgez., Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 19: Dr. J. H. Stelma, bed. H. A. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. A. G. van Wijk. Herv., Alkmaar. Geref. Kerk. Tijdelijk: Kerkplein 2. Zondag 7.30: Ds. G. Toornvliet. 14: Kinderdienst voor kindex-en van 5-11 jaar in de Consis torie, Vijverweg 14A. 15.45: Ds. C. Goeman, van Haarlem-Zuid. 20.30: Ds. G. Toornvliet Dienst voor belangstellenden. Maandag. 9.30: Ds. Gabe van Duinen, van. Wassenaar-Zuid. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30. 9: Hoogmis en 11 uur. Vry Kath. Kerk, Popellaan 1. Zondag. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag. 20: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoog mis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. Zondag. 10: Ds. D. Ringnalda. Openbare Geloofs belijdenis. 17: Ds. D. Ringnalda. Voorberei ding H. A. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. Zondag. 10: Ds. J. S. Hartjes. Maan dag. 10.30: Dr. G. Ph. Scheers. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorpskerk. Zondag. 9 en 10.45: Ds. J. C. Remijn. Maan dag. 9: Ds. J. C. Remijn. Adventskerk. 9: Ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. Zondag. 10: Ds. H. Viser. 15: Ds. A. H. Schippers. Maan dag. 10.30: Gemeenschappelijke dienst in Haarlem-Noord. Voor de inwoners van de gemeente Bloe mendaal van zeventig jaar en ouder or ganiseert het comité voor de bejaarden op dinsdag 9 juni een autobustocht. Dit uit stapje zal speciaal bestemd zijn voor die bejaarden, die niet zo gemakkelijk in de gelegenheid zijn op andere wijze een tochtje te maken. Zij die voor deelneming aan deze autotocht in aanmerking wensen te komen, kunnen zich voor 20 mei op geven bij het secretariaat van het comité voor de bejaarden, Bloemendaalseweg 188, in Overveen. Alvorens het landgoed „Caprex-a" te Bloemendaal voor het publiek opengesteld wordt zal het noodzakelijk zijn enkele voorzieningen te treffen. De kosten hier- van worden gex-aamd op 5.500. B. en W. vragen de gemeenteraad dit bedrag ter beschikking te stellen. In de vergadering van de x-aad in juni zal de toegangsrege ling worden vastgesteld. Bij Koninklijk Besluit is voor vijf jaar ingaande 1 januari 1959, een jaarlijkse bij drage verleend van 2.080 in de kosten van aankoop en instandhouding van het land goed. Vanmoi-gen om elf uur is een 58-jarige dame uit Den Haag op de Herenweg in Heemstede ter hoogte van de Van Mcrlen- lran de macht over het stuur van haar pexsonenauto kwijt geraakt. De auto is een tuin ingex*eden en over de kop ge slagen. De dame is met rugletsel naar het St. Elisabethsgaslhuis in Haarlem over gebracht. Het ongeluk ontstond, toen de dame een voorgesorteerde vrachtauto links passeer de. Van tegenovex-gestelde zijde kwam een bakfiets. Om deze te ontwijken, heeft de dame haar stuur omgegooid, waardoor zij geen controle over de auto meer had. De Deense voetbalclub Bjex-ringbrd ver toeft met de pinksterdagen in Nederland en is de gast van Schoten. Dinsdagavond zeven uur spelen de Deense gasten een vriendschappelijke wedstrijd tegen Scho ten op het terrein van laatstgenoemde. RALEIGH en LOCOMOTIEF RIJWIELEN voor TOUR en SPORT in de nieuwste kleuren TEL. 53558 Het besluit van de Haarlemse gemeente raad om gedurende veertig jaar een jaar lijkse bijdrage van 35.000 beschikbaar te stellen in het exploitatietekort van het mogelyk te vernieuwen Krelagehuis, zal vermoedelijk voorlopig niet kunnen wor den uitgevoerd. Gedeputeerde Staten hebben dit besluit reeds goedgekeurd, maar thans zou het ministerie van Econo mische Zaken te kennen hebben gegeven dat de uitvoering van dit besluit moet worden opgeschort, teneinde eerst een onderzoek te doen instellen. De afdeling Haaxdem van de vereniging van leraren in de lichamelijke opvoeding heeft vrijdag in Stoop's bad in Overveen interscholaire zwemwedstrijden gehouden. In vex'band met de vele schoolreisjes na men de oudex-e jongens en meisjes niet aan de wedstrijden deel. De wedstrijden, die een vlot verloop hadden, werden be sloten met een demonstratie zwemmend redden en het werken met de autocabine, uitgevoerd door leden van Bloemendaal se-, Haarlemse- en Zandvooi'tse Reddings brigade. De voornaamste uitslagen waren: Meisjes: schoolslag: 1. R. van Klinken berg, Kennemer Lyc., 20.4 sec.; 2. C. Leen- aarts, Huish.school, 20.5 sec.; 3. L. v. Bil- dei'beek, Hildebrandschool, 20.9 sec. Rug slag: 1. M. Bernink, Sancta Maria, 18 sec.; 2. en 3. N. Loven, meisjes HBS en A. War mer, Sancta Maria, ieder 18.4 sec. Vrije- slag:: 1. S. Hellingman, Klaas de Vries- school, 15.6 sec.; 2. I. Pielage, Kennemer Lyc., 15.8 sec.; 3. M. Niedenzu, Sancta Maria, 17.9 sec. 10 x 25 meter estafette: 1. Kennemer Lyceum, 3 min. 3.3 sec.; 2. KL de Vriesschool, 3 min. 6.2 sec.; 3. Hilde- bi-andschool, 3 min. 25.1 sec. Jongens: schoolslag: 1. R. de Jong, KI. de Vriesschool, 19.3 sec.; 2. Gerritsen, Lou- rens Coster, 20 sec.; 3. V. d. Ley, Lagere Technische school, 20.1 sec. Rugslag: 1. P. Kok, KI. de Vriesschool, 17 sec.; 2. B. v. Heiningen, A. H. Gerhardschool, 17.8 sec.; 3. Schipper, Lagere Technische school, 18.3 sec. Vrijeslag: 1. H. Klaassen, KL de Vries school, 15.2 sec.; 2. H. Verheul, Ketelaar- school, 15.3 sec.; 3. R. Koedoder, A. H. Gerhardschool, 15.6 sec. 10 x 25 meter es tafette: 1. A. IT. Gerhardschool, 2 min. 42.6 sec.; 2. KL de Vriesschool, 2 min. 45.4 sec.; 3. Lagere Technische school, 2 min. 51.3 sec. Eindstand puntentelling meisjes: 1. Sancta Maria 29 pnt.; 2. Kennemer Ly ceum 41 pnt.; 3. Meisjes HBS 43 pnt.; 4. Kl. de Vriesschool 59 pnt.; 5. Hildebrand ULO 66 pnt. Jongens: 1. Kl. de Vriesschool 24 pnt.; 2. A. H. Gerhardschool 32 pnt.; 3. LTS 41 pnt.; 4. Ketelaar ULO 51 pnt.; 5. Hildebrand ULO 56 pnt. Op zondag 24 mei zal mejuffrouw N. Hogenbirk het feit herdenken dat zij ge durende veertig jaar als leidster aan.de zondagschool van de hervormde gemeente in Bloemendaal verbonden is. De viering van dit jubileum zal op die dag in een zondagsschoolbijeenkomst voor alle kinde ren in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan tussen kwart over tien en half twaalf plaats hebben. Daaxma zal er voor de ouders en oud-leerlingen gelegenheid zijn om „juffrouw Nel" in „Maranatha" tussen half twaalf en half één geluk te wensen. Varensgezellen maakte plezierritje met gestolen wagen Omstreeks kwart over twaalf in de af gelopen nacht werd de Haarlemse politie gewaarschuwd dat op de hoek van de Reitzstraat en de Tafelbergstraat in Haar lem-Noord een auto was gekanteld .°n in brand stond. Omwonenden deelden mee dat de twee inzittenden waren gevlucht. De politie toog op ondei'zoek uit en vond een van hen in de tuin achter een paar heesters. De andere had zich verstopt achter een kolenschuur in dezelfde tuin Het bleken een 24-jarige handlanger uit Bergen (N.H.) en een 19-jarige inwoner van Apeldoorn te zijn. De mannen horen op een schip thuis dat in Haarlem gemeerd ligt Zij bekenden de auto voor een ple- zierrilje uit de Soendastraat in Haarlem te hebben weggenomen. Een van de aan gehoudenen had nog 19 chocoladerepen in zijn zak die die hij uit een café aan het Soendaplein had ontvx-eemd. Beide man nen riekten naar een overvloedig gebruik van sterke drank. De politie heeft hen in gesloten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben thans hun goedkeuring gehecht aan het raadsbesluit van 4 maart 1957 inzake de uitvoering van de tweede fase der plannen voor de verbetering van de Sche veningse haven. Zij hebben echter mede gedeeld, dat een besluit tot overbrenging van de voor dit doel gevoteerde kredieten naar de dienst 1959 pas zal worden goed gekeurd, zodra financieringsmiddelen op lange termijn beschikbaar zijn. De Haagse wethouder van Economische Zaken, mr. R. M. van Reenen heeft tijdens de laatste begrotingsbehandeling mede gedeeld, dat voor de uitvoering van de tweede fase der plannen, welke omvat de verbetering van de eerste binnenhaven en de bouw van een visafslagcomplex. waai-- mede naar raming een bedrag van f 16.450.000,zal zijn gemoeid, nog de rijksgoedkeuring voor de bouw van het visafslagcomplex en de goedkeuring van Gedeputeex-de Staten voor het gehele plan ontbx-aken. Deze laatste is thans dus af gekomen, zodat het wachten nu nog is op de rijksgoedkeuring.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7