Orfeo" van Gluck bij de Nederlandse Opera Zelfs vreemdelingen kwamen naar de Haarlemse potjesmarkt UNO-expert vertelde over zijn werk in achtergebleven gebieden Ruim 2500 Haarlemmertjes namen deel aan Luilak-rit SLOT DEFECT? Radio Moors Gouden Palm voor Orfeu Negro Hoofdprijzen voor John Repko en Rob Spaan HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 \W/ Waarom meteen zo uitvaren».? Filmfestival in Cannes BLOEMEN, BALLONNEN EN TOETERS Middelbaar onderwijs in Bloemendaal Internationale Circus Show in de Haarlemmerhout Prinses Margriet bij „Coros y Danzas" Dramaturge Nel Bakker verlaat Haagse Comedie „Maandagmarkt' dinsdag op Voorstel tot opheffing deel gemeentekwekerij „DE SLEUTELSPECIALIST* Burgerlijke Stand van Haarlem N. J. van Dijck hartelijk gehuldigd ZATERDAG 16 MEI 1959 99 Na het overlijden in 1953 van Kathleen Ferrier is de „Orfeo" van Gluck van het speelplan der Nederlandse Opera ver dwenen. De vermaarde Engelse zangeres had tijdens twee seizoenen zodanig ge stalte gegeven aan de titelrol dezer klas sieke opera, dat die herinneringen naliet van niet te overtreffen poëtische schoon heid. En uit eerbied voor de nagedachtenis van Kathleen Ferrier bleef de „Orfeo" bij de Nederlandse Opera stom. Het zou trou wens een gewaagde onderneming geweest zijn, direct na het heengaan van een ver tolkster, die als het ware het werk ge dragen en tot een evenement van hoge kunstwaarde gemaakt had, met een nieuwe bezetting te laten doorgaan. Wij zijn nu zes jaar verder; en met een artieste als Anny Delorie voor de fameuze Orfeo-partij is het geen waagstuk deze reform-opera weer eens aan de beurt te laten komen. Ook deze zangeres bezit in hoge mate de vermogens om een rijk ge- timbreerd en een bijzonder karakteristiek altgeluid dienstbaar te maken aan de in nerlijke dramatiek van Gluck's schepping. Zulks hebben wij vrijdagavond in de Stadsschouwburg te Amsterdam bij de première van een nieuwe montering kun nen vaststellen. En als die persoonlijke jnterpretatiegeest met een fraaie stem kan gepaard gaan, is het verder vocaal gezien vrij eenvoudig. Want de muziek van Gluck, hoe overrijk zij ook is aan melodi sche en poëtische kracht, zo simpel is zij ook aan muzikale verwikkelingen. Zij be tekent de triomf van de edele melodie en van de zielsbewogenheid die 't zonder uiter lijk gebaar stellen kan. Virtuositeit is haar vreemd, maar zij is geladen met een in tensieve poëtische dramatiek, die bij de interpreten uit de diepste menselijkheid dient op te wellen. Van de vele Órfeo's die ik in mijn leven gezien en gehoord heb, bleek mij Anny Delorie's creatie een der sterkst doorleefde. Ook de Euridice van Erna Spoorenberg bezat de eigenschappen van een eerste-rangs vertolking. De derde solopartij, de Amor-rol, werd vertolkt door Nel Duval, die zich daarbij diende aan te passen bij een statische stijl van zingen, die met haar natuurlijke be gaafdheid weinig in overeenstemming is en waar trouwens vele operasopranen over zouden kunnen struikelen. Maar dat is ten slotte bijzaak; het gaat in het werk im mers hoofdzakelijk om Orfeo en Euridice. Behalve dan, dat de omlijsting met koor, ballet en toneelschikking mede een factor van overwegend belang is, zonder nog te spreken van de rol die het orkest in het werk te vervullen heeft. Het ballet van de Nederlandse Opera heeft zijn zware taak in het stuk goed deels zeer effectrijk vervuld. De choreo grafie was van Johan Verdoner. Vooral Advertentie Als 2 of 3 VALDISPERTdra. géea Uw zeoowen kalmeren en U daardoor Uzelf meester blijft? VALDÏSPERT is een zeker werkend, onschadelijk natnnr- prodnkt zonder reuk of smaak. Men raakt er niet aan verslaafd en het is ook bij groter hoeveel heid onsehal dig. Vergeet nooit: Vraag Uw apotheker of drogist ff f9 CANNES (Reuter/AFP) De door de Franse regisseur Marcel Camus in Bra zilië gemaakte kleurenfilm „Orfeu Ne gro" is vrijdag door de internationale jury van het filmfestival van Cannes bekroond met de gouden palm. De film vertelt het verhaal van Orpheus tegen de achtergrond van een carnaval in itio de Janeiro. De prijs voor de beste korte film ging naar de Tsjechoslowaakse rolprent i.Hier wonen geen vlinders". De Frangaise Simone Signoret werd tot de beste actrice uitgeroepen voor haar rol in de Britse film „Room at the top". De Amerikanen Dean Stockwell en Bradford Dillman deelden de prijs voor de beste acteurs voor hun rol van jonge misdadigers in de Amerikaanse film ..Compulsion" met Orson Welles, die in deze film de advocaat speelt die hen ver dedigt. De speciale comedieprijs ging naar de Italiaanse film „Polycarpus. meester kallifgraaf". De Mexicaanse film „Naza- rin" kreeg de internationale prijs. De Japanse film „De witte reiger" verwierf een eervolle vermelding. De prijs voor de beste regie ging naar de Fransman Frangois Truffaut voor zijn „Les quatre cents coups". Deze film kreeg ook de Prijs van heth Prijs van het internationale Katholieke Filmbureau. De Bulgaarse film „Stern" werd bekroond met de speciale prijs van de jury. De Franse film „Hiroshima mon amour", die buiten mededingen was ver toond, is onderscheiden met de „Prijs van de schrijvers voor film en televisie". De Nederlandse inzending kreeg „een technische vermelding" van de Franse technische filmcommissie, die deze films prees om hun „plastische schoonheid van :otografie". De Amerikaanse film „New v'ork, New York", en de Franse „Corrida 'oterdite" kregen een dergelijke vermel ding. de scènes in de onderwereld waren frap pant van illustratieve uitbeelding. Elders, in de Elyzeese velden bij voorbeeld, viel het ons wel eens op, dat pirouettes en ge ijkte bewegingsvormen kwalijk strookten met. het karakter der muziek, In totaal was het echter een prestatie die er niet weinig toe bijdroeg om deze nieuwe mon tering tot een treffend succes te maken. De samenwerking van ballet en koor was prachtig. Hier was vooral de domi nerende hand van regisseur Hans Hartleb te merken. Trouwens wat Hartleb in samenwerking met Wim Vesseur (die voor decors en kostuums tekende) met deze montering bereikte als sfeerrijk kijkstuk vol dramatische bewogenheid, kan met grote lof vermeld worden. Het is een niet te onderschatten opgave uit het eenvou dige- gegeven een boeiend geval te maken, dat tenslotte resulteert uit de muziek. En dat heeft de regisseur buiten kijf prachtig bereikt. Schitterend zelfs in de eerste drie taferelen. Het koor van Henk van Wielink was volmaakt mooi en het orkest speelde on der de vaardige en gepassioneerde leiding van Joseph Rosenstock met een warme be zieling en een gevoel voor verhoudingen, die alleen maar mogelijk zijn wanneer de dirigent die vonk weet te wekken. Van harte kunnen wij deze nieuwe montering van „Orfeo" een lange reeks van verto ningen toewensen. Jos. cle Klerk Advertentie Er is maar één plaats, waar „tout Haar lem" elkaar even voor de pinksterdagen ontmoet. Dat is op de traditionele Luilak- of Potjesmarkt, die de gehele vrijdagnacht tot zaterdagmorgen vroeg wordt gehouden op Raam- en Gasthuissingel, van Wilson- plein tot aan de Kleine Houtweg. „Tout Haarlem" wil in dit geval inder daad zeggen: iedereen. En niet alleen uit Haarlem komt men, mèt zijn begeerte naar een mooie plant of bloem, naar de feeëriek verlichte stalletjes kijken. Ook van de randgemeenten en zelfs uit de hoofdstad komt men kijken en kopen. In Amsterdam kent men het Luilakvieren ook wel en men heeft ook daar geleide pogin gen gedaan de jeugd op de vroege zater dagmorgen voor Pinksteren ver van voor deurbel en vensterraam te houden door de hoofdstedelijke vroegerds in de biosco pen te lokken, de potjesmarkt is er echter onbekend. En zo kan het gebeuren, dat Amsterdammer en vreemdeling voor de reisbureaus op het Damrak borden kan zien met de vermelding „Bezoekt vrijdag avond de Luilakmarkt in Haarlem." Als met zovele folkloristische gebruiken, trekt ook hier de vreemdelingenindustrie dui zenden bezoekers naar het evenement. Het zal dan ook niet lang meer duren of Haarlems „potjesmarkt" wedijvert met de Twentse en Achterhoekse paasgebrui- ken om de voorjaarsgunst van de vreem deling. Gisteren was het voor het eerst sinds ja ren 'n luilak-met-goed-weer. Dat was dan ook duidelijk aan het aantal bezoekers te merken. Veel meer dan anders trok men langs de met lampen verlichte kramen en de schorroepende venters. Veel meer dan in vorige jaren toen regen, kou en wind het bezoek vaak ongunstig beïnvloedden kocht men bloemen van allerlei soort, die de gehele vrijdagmiddag uit vele delen van het land met tientallen schuiten in de stadsgrachten zijn aangevoerd. En voor zover er met de aanvoer niet op gerekend was, waren de bloemenverkopers dan ook eerder uitverkocht dan in voorgaande ja- n. Behalve de bloemenventers, de ijsco mannen, de al dan niet Volendamse pa lingboeren en de verkopers van ballon nen en toeters, waren er nog anderen voor wie het luilakvieren werken was. De poli- tie-agenten, die op de Houtbrug en bij de Kleine Houtstraat met behulp van stop- boi'den het verkeer regelden, de agenten, die patrouilleerden en letten op mogelijk al te baldadige jeugdige feestvierders, verder fotografen en cameramensen van filmjournaals en de harmonikaspelers, die een vleugje muzikaliteit meegaven aan dit feest van kleur en stemming. Op een ander punt was ook een verge lijking met voorgaande jaren te maken, die leidde tot de observatie van het feit, dat voor het eerst sinds vele, vele jaren, de ballonnen het van de toeters hadden ge wonnen. Toeters waren duidelijk in de minderheid tegenover de kleurrijke en fraai gevormde ballonnetjes, die wel meer fleur aan het feest gaven, maar op het gebied van geluidsvolume maar droevig achterbleven. Een enkele deed nog wel zijn best door ontijdig te klappen, gevolgd door een hoorbaar verdriet van de jeugdi ge houder of houdster, zij waren echt niet In het verslag over 1958 van de com missie van toezicht op het middelbaar on derwijs in Bloemendaal wordt meegedeeld, dat het aantal leerlingen op 15 september op het Kennemer Lyceum 682 bedroeg en op het Thysse-lyceum 302, in totaal dus 984. Het aantal is met 8 leerlingen of 0.8 gestegen. Wegens gebrek aan ruimte had het Kennemer Lyceum zich genoodzaakt gezien kort voor het toelatingsexamen de inschrijving stop te zetten. Het aantal buitenleerlingen bedroeg 64.5 n/o. De eindexamenresultaten worden op beide scholen gunstig genoemd, alleen die van de afdeling middelbare meisjesschool van het Thysse-lyceum bleven wat achter. Daar staat tegenover dat het resultaat van hbs a op die school wel zeer goed was; alle kandidaten slaagden. Zonder douple- ren doorliep 39.1 °/o van het aantal ge slaagden de school. Voor de afdelingen hbs a en b is dat percentage 28.6. Naai de commissie meent is dit percentage bo ven het landelijk gemiddelde. Hoewel de afdeling gymnasium niet tot de bemoeienis van de commissie behoort, maakt zij gaar ne gewag van het zeer goede eindexamen- resultaat van deze afdeling der beide scholen. Tijdens de 1651 lesuren op beide scho len werd 12.9 °/o verzorgd door onbevoeg den; in 1957 was het percentage 13.33 Het ruimtegebrek, waarmee het Thijsse- lyceum in het bijzonder te kampen had, is enigszins verholpen door de bouw van twee noodlokalen, die in 1958 evenwel nog niet waren betrokken. Het hoofdgebouw bleef in de toestand, waarin het in 1957 verkeerde, dat is in een voor een school onvoldoende staat. Op het Kennemer Ly ceum is he ruimte-gebrek niet zo nijpend als op het Thijsse-lyceum, maar het be staat er nog steeds. Verbetering in de toe stand zal ontstaan indien tot fusie der beide scholen wordt overgegaan. De lichamelijke toestand der leerlingen wordt gunstig genoemd. De Academie voor voortgezet econo misch onderwijs in Haarlem heeft vrij dagavond het twaalfde cursusjaar besloten met een door de heer J. H. Textor in de aula van het Lourens Costerlyceum uitge sproken causerie over: „Ervaringen als U.N.O.-expert in de achtergebleven gebie den". Na een inleidend woord door de rector, dr. S. Elzinga, vertelde de heer Textor, die oud-voorzitter van de academie is, van zijn verblijven en reizen in toet Midden Oosten, waar hij als docent is op getreden en de regeringen van landen als Egypte, Turkije, Libanon, Soedan en Jor danië, adviezen heeft verstrekt. De inleider was onder meer belast met de vorming van ambtenaren in deze lan den, teneinde de administratieve methoden op een hoger peil te brengen. Uiteraard heeft hij als docent en adviseur een inten sief contact met de bevolking gehad en diende hij belangstelling op te brengen voor de actuele vraagstukken. De levnesstandaard in het Midden Oos ten is nog laag. De achterstand ligt hoofd zakelijk op economisch en technisch ge bied. Ook de volksontwikkeling is ten ach ter gebleven bij die van Europa en Ameri ka. Hier liggen echter de fundamenten van oude beschavingen. Thans openbaart zich een sterke drang naar vernieuwing. De volksontwikkeling is geënt op oude cul turen die echter sinds eeuwen geen dyna miek meer vertonen. Grote uitgaven getroost men zich thans voor het onderwijs. Veel aandacht wordt besteed aan de gezinsvoorlichting. Dat deze een noodzaak is, blijkt wel uit het simpele feit dat een Egyptische vrouw geen naald kan hanteren. Typisch voor een land als Turkije is, dat de middenstand er bijna geheel ontbreekt. Sterk in aantal naast de militairen zijn de handwerkslieden. In Egypte bestaat een schril verschil tussen de massa's armen en een kleine groep rijken. Pogingen om het bezit wat meer te verdelen, onder meer door landhervormin gen, ontmoeten veel tegenwerking. De heer Textor zei soms het gevoel te hebben dat om politieke redenen bepaalde misstanden in deze gebieden in het leven worden gehouden. Hij gaf een kenmerken de schets van de bevolking in de door hem bezochte landen, daarna hij opmerkte dat ons land een belangrijke bijdrage le vert in de steun aan de achtergebleven gebieden. In de rij landen die specialisten hebben uitgezonden, neemt ons land de vierde plaats in. Bij de benadering van deze gebieden, al dus de inleider, zal men eerbied moeten hebben voor het zinvolle in de andere cul tuur. Met geduld, bescheidenheid en een ruime blik zullen de specialisten zich Advertentie DE EERSTE'COÖP. ASSOCIATIE VOÖR UITVAARTVERZORGING u> ilJLWEG 63 - TEIEFOON.15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers dienstbaar kunnen maken. Als zij deze eigenschappen kunnen opbrengen, zal on getwijfeld een beter begrip voor elkaar daarvan het resultaat zijn. Nadat de heer J. Goosens namens het bestuur van de academie tot de cursisten had gesproken, sloot dr. Elzinga het cur susjaar met de hoop uit te spreken dat de academie steeds meer bekendheid zal gaan genieten. Op zijn Europese tournee heeft Circus Boltini met zijn menselijke en dierlijke bevolking in de Haarlemmerhout stand plaats gekozen. Het zal er tot en met dins dag 19 mei elke dag een middag- en een avondvoorstelling geven. Onder de titel Internationale Circus Show wordt de be zoekers een afwisselend programma voor geschoteld. Het is ons gisteravond bij de galavoor stelling eerlijk gezegd een beetje tegen gevallen. Vele nummers herinneren we ons nog van vorige bezoeken van Boltini. Ook hebben we te vaak de echte circus sfeer gemist. Natuurlijk was er de piste met de edele volboeds, het wilde dieren- nummer, de man aan de vliegende tra peze en de clowns. Maar naar onze smaak had het allemaal te veel van variété weg. Is de tijd van het circus voorbij? Vast staat dat het „hooggeacht publiek" zich niet meer zoals eertijds in grote drommen voor de hekken verdringt. Ook gisteravond bij de openingsvoorstelling bleef in de gro te viermastentent, die drieduizend toe schouwers kan bevatten, een groot aantal plaatsen leeg. De dompteur Albert Althoff zorgde met zijn leeuwen en bruine beren volgens de aankondiging voor het eerst in de geschie denis van het circus samen in een num mer optredend voor een spectaculair begin. De 5 Caballeros lieten knappe staal tjes acrobatiek op galopperende paarden zien. De parodie die Margot Gustav hier op gaven deed echter in vakmanschap hiervoor weinig onder. Cubano, de lucht acrobaat, liet een vleugje sensatie proeven met zijn „dodensprong" uit de circusnok. Een prima nummer waren de 7 Sblatte- ros, Italiaanse springplankvirtuosen in op tima forma De wijze, waarop zij meters hoog opspringend, na dubbele salto's zit tend in een stoel belanden is eenvoudig verbluffend. Paardennummers ontbre ken natuurlijk evenmin op het program ma. Mevrouw Boltini oogstte met haar vrijheidsdressuur veel succes. Orselli le verde zijn aandeel met een knap jongleer- repertoire en Edith Belli en Jo Spruyt brachten met hun dubbele hogeschoolrij kunst eveneens veel handen opeen. Het Trio Coranto nam met zijn clowne rieën de lachspieren voor hun rekening en zij deden dat vakkundig. Buiten de tent zorgde Wolf Belfis voor een letterlijk da verend slot door op zijn motorfiets als een aardsatelliet in het rond te gieren. Het leek ons een nieuwe variatie van het steile- wandnummer, maar minder riskant, het geen overigens niet wil zeggen dat we het hem graag zullen nadoen. LEERT GOED TYPEN mm WILHELMINASTRAAT 47 - TEL. 18441 Prinses Margriet bevond zich vrijdag avond onder de vele toeschouwers in Carré in Amsterdam, die met enthousias me keer op keer ovaties brachten aan de leden van het Spaans Danstheater „Coros y Danzas", dat de eerste voorstelling in de hoofdstad gaf. Tijdens de pauze werden enige dansers en danseressen aan haar voorgesteld. Naar wij vernemen zal de dramaturge van de Haagse Comedie, mevrouw Nel Bakker, waarschijnlijk nog dit jaar, haar functie bij dit gezelschap neerleggen. Mevrouw Bakker is pas betrekkelijk kort aan de Haagse Comedie verbonden. Enkele seizoenen geleden volgde zij Karl Gutt- mann op, die toen dramaturg werd bij Het Rotterdams Toneel. Het is nog niet bekend wie mevrouw Bakker zal opvolgen. Verlichte bloemenstalletjes langs Gast huis- en Raamsingel: de Haarlemse Luilakmarkt, die steeds meer een attractie voor mensen buiten Haarlem wordt. in staat veel boven het „rabarber-rabar- ber" van de voortschuifelende menigte en de lokroepen van de venters uit te komen. Behalve enige afwijkende dingen, was het meeste echter hetzelfde gebleven: tra ditioneel en dus vertrouwd voor de Haar lemmers. Hoeveel zakjes patates-frites, pa lingen, ijsco's en andere lekkernijen er verkocht zijn, is ons onbekend. In elk ge val worden deze hoeveelheden met glans geslagen door de verkoopcijfers van bloe men, planten, bollen en zaden. En wij vra gen ons alleen maar af, hoe het komt, dat de Haarlemmers juist tegen Pinksteren zo'n zin in een bloemetje krijgen en niet bijvoorbeeld met Pasen, Kerstmis, of Sin terklaas. Maar desondanks kunnen wij het volledig eens zijn met die mevrouw, die tijdens het gezellig voortslenteren uitriep: „Het is toch eigenlijk nog mooier dan een film!" Ofschoon., dat hangt voor ons toch eigenlijk wel een beetje af van welke film. Met het oog op tweede pinksterdag wordt de weekmarkt op de Gedempte Oude Gracht, Botermarkt en Raaks in Haarlem op dinsdag inplaats van op maandag ge houden. Raad Bloemendaal De gemeenteraad van Bloemendaal komt donderdagmiddag 21 mei om kwart over twee in openbare vergadering bijeen ter behandeling van drieëntwintig punten. Aan de orde komt onder meer een voorstel van B. en W. tot. gedeeltelijke opheffing van de gemeentelijke kwekerij in Aercen- hout. Enkele weken geleden hebben de leden van de raad tijdens een exeurise een bezoek aan de kwekerij gebracht en een indruk gekregen van de werkzaamheden. B. en W. stellen de raad voor tot toeken ning van een duurtetoeslag aan het daar voor in aanmerking komende gemeente- personeel voor het eerste en het tweede halfjaar 1959, tot wijziging van het ambte naren-reglement op het punt van de bere kening van de gratificatie bij ambtsjubi leum, tot vestiging van een zakelijk recht ten behoeve van hei leggen van een buis leiding onder de Vogelenzangseweg. lot het overnemen van geisers van gemeente- woningen aan de Bentveldshoek 1 tot en met 17, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor voltooiing van de openbare voorzieningen in het plan-Bovenweg en tot aankoop van grond, uitgifte in erf pacht, aanvragen en verstrekken van een lening ten behoeve van de bouw van achttien woningwetwoningen door de wo ningstichting „Sint Benediktus". Vanmorgen ver voor vier uur rinkelden in ruim 2500 Haarlemse slaapkamers een wekker. Dit kunnen wjj met zekerheid zeg gen, want dat is het aantal deelnemers aan de vjjfde Luilak-oriëntatierit, die vanmor gen in alle vroegte begon. De organisator van deze rit, de heer Huug van Hulst, had er voor gezorgd, dat de deelnemcrtjes op achttien punten in alle delen van de stad konden starten en daardoor werd vermeden dat er bij de diverse controleposten, zoals vroeger, een opeenhoping van jongens en meisjes ontstond. Nu kregen de tientallen controleurs, meestal jongens van de Haar lemse Muggenronde, de gelegenheid om de diverse formulieren van een stempeltje te voorzien en bovendien konden zij rustig allerlei versnaperingen uitdelen. Ter gelegenheid van deze lustrum-oriën- tatierit had de heer Van Hulst namelijk van talrijke vriendelijke winkeliers snoe perijen meegekregen, die met gulle hand uitgedeeld werden. Oók tijdens de puzzel- ritten, die er voor de wielrijders waren ingelast. Drie keer kregen de jongens en meisjes namelijk een gestencild papiertje, aan de hand waarvan zij hun route door de diverse buurten moesten zoeken. Bovendien was er een aantal vragen op het gebied van het verkeer en de kennis van Haarlem ingelast, zodat de deelnemers zeker genoeg te doen hadden om tot zeven uur bezig te blijven. Op dat tijdstip moesten namelijk de formulieren in de grote verkiezings bussen op de Houtbrug worden gestopt. En daar ook kwamen de verhalen en de geringe protesten los. Van jongens uit één straat, die gezamenlijk de rit in een recordtempo hadden afgelegd, van contro leurs, die hun stempeltje verloren waren en die daarom op de formulieren maar een „handtekening" hadden geplaatst en van deelnemers, die verontwaardigd vertelden, dat de controleurs niet op hun plaats ston den. Al deze vragen en protesten werden ech ter tot tevredenheid van alle partijen op gelost en toen konden twaalf volwassen krachten in het bureau van Jeugdzaken aan de Kleine Houtweg beginnen aan het tellen van de formulieren en aan het toe kennen van de punten. Bijna twee uur zat men daar te rekenen en te puzzelen, maar tenslotte kon de heer A. van Moock toch de definitieve uitslag verstrekken. Daarna begaf men zich naar de Stads- doelen bij de Botermarkt, waar enkele honderden kinderen omstreeks tien uur al weer gereed stonden om de prijzen in ont vangst te nemen. En die prijzen waren bepaald niet klein in aantal. Voor de win naars in de twee groepen voetgangers en wielrijders waren er bijvoorbeeld wisselbekers en horloges en verder gingen de jongens en meisjes tevreden huiswaarts met hengels, spelletjes, voetballen en al die tientallen bijzonder fraaie prijzen. Om halftwaalf was de prijsuitreiking af gelopen en toen pas kon organisator .Van' Hulst vermoeid een kopje koffie gaan drin ken, toen pas kon de heer Van Moock zjjn paperassen bijeengaren, toen pas konden al die andere medewerkers verlicht adem halen omdat alles weer uitstekend gegaan was en toen pas kon drs. Wim Hazevoet zijn aandacht gaan schenken aan een klein (bloeiend) cactusje, dat hjj eerder in de nacht voor slechts één gulden had gekocht, zoals hij steeds weer verzekerde. Waarmee wel bewezen is dat het luilakfeest in Haar lem leeft. By groot en klein. De uitslagen luiden: Voetgangers: 1. John Repko, Buitenrust laan 30, 14 jaar, 20 punten; 2. Lia de Rek, Spaarnwouderstraat 75, 13 jaar, 19 pnt. 3. H. J. Buitenhuis, Transvaalstraat 6 rood, 14 jaar, 19 pnt. 4. Arnoud Bosch, Trans vaalstraat 6 zw., 14 jaar. 19 pnt. 5. Matthijs Bouff, Stuyvesantplein 18 rood, 13 jaar, 18 pnt. 6. Robert Both. Sparenbergstraat 30, 14 jaar, 18 pnt. 7. Els van Hooydonk, Kle verlaan 134, 12 jaar, 18 pnt. 8. Eddy van Hooydonk, Kleverlaan 134, 14 jaar, 18 pnt. 9. Margriet Buitenhuis, Transvaalstraat 6 rood, 14 jaar, 18 pnt. 10. Johnny Steenken, Roemer Visscherstraat 160, 13 jaar, 17 pnt. 11. Elsje Weijers, Feithstraat 14, 12 jaar, 17 pnt. 12. Freek Alema, Gen. de Wetstraat 57, 13 jaar, 17 pnt. 13. Bernard Rademaker, Nagtzaamstraat 16 rood, 14 jaar, 17 pnt. 14. Jan Inpijn. Voortingstraat 49, 12 jaar, 17 pnt. 15. Lenie van der Aar, Pres. Steijn- straat 94, 14 jaar, 17 pnt. 16. Greetje Burg- Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14609 BEVALLEN van een zoon: 14 mei: E M. Drukker-van der Spek; 15 mei: J. Hoogeduin-Vermeulen; E. C. Hoogendijk- van der Peel. BEVALLEN van een dochter: 13 mei: N. Barth-Heijnen; 14 mei: J. van Nassau- Ransijn; J. Frank-van Dansik. ONDERTROUWD: 15 mei: C. H. Bos man en W. H. G. de Rooi; L. Schilp en W. J. van Eerden. GEHUWD: 15 mei: C. Huttinga en J. M. de Wit; B. J. Bruning en H. J. Cuijon; J. Gerlofs en L. T. Jantze; J. E. Visser en P. Filius; J. Bottema en C. Kampman. OVERLEDEN: 12 mei: F. Beers, 69 j., Kamperlaan; C. H. van der Vet, 45 j., Gast- huisvest; 13 mei: J. L. Ruigrok-van Wel, 44 j., Meeuwenstraat; 14 mei: C. Schab- bing, 82 j., Maerten van Heemskerkstraat; P. Taling, 71 j., Archipelstraat; J. Kneep- kens,. 74 j., Schreveliusstraat; E. R. Hirsch, 81 j., Van Nesstraat; G. J. Dekker, 66 j., Overtonstraat; Z. Prosee, 83 j., .Wester- houtpark. hart, Zocher=traat 48, 11 jaar, 17 pnt. 17. Gerard Penn.irts, Badelochstraat 52, 12 jaar 17 pnt. 18. Trudy Straathof, Hannie Schaft- straat 33, 10 jaar, 16 pnt. 19. Aat Eken, Van Zeggelenplein 8, 13 jaar, 16 pnt. 20. Wim v. d. Aar, Pres. Steynstraat 94, 12 jaar, 16 pnt. 21. Ton Burghart, Zocherstraat 48, 14 jaar, 16 pnt. 22. Freddy Halewijn, Oltman- straat 6, 14 jaar, 16 pnt. 23. Jan v. d. Ma nakker, Meidoornplein 6, 11 jaar, 16 pnt. 24. Hannie Burghart, Zocherstraat 48. 12 jaar, 16 pnt. 25. Mar ja Bosch, Transvaalstraat 6 zwart, 12 jaar, 15 pnt. Wielrijders: 1. Rob Spaan, M. v. Heems kerkstraat 56 rd., 12 jaar, 25 punten. 2. Han Ludding, Grebberstraat 12, 12 jaar, 25 pnt. 3- Ge Hooft. Busken Huetstraat 4, 14 jaar, 25 pnt. 4. Imre Gras, G. v. Aemstelstraat 166, 14 jaar. 25 pnt. 5. Wim Geuzebroek, Lorentzkade 144, 14 jaar, 25 pnt. 6. R. Boerrigter. Busken Huetstraat 41, 13 jaar, 25 pnt. 7. Ingrid Geuzebroek, Lorentzkade 144, 13 jaar, 25 pnt. 8. Theo Doevendans, Elzenplein 13, 13 jaar, 25 pnt. 9. Harry Wim Wierda, Kleverparkweg 37, 12 jaar, 25 pnt. 10. Arnold Bulters, A. v. d. Leeuwstraat 57, 12 jaar, 25 pnt. 11. Ton de Bruin, Busken Huetstraat, 13 jaar, 25 pnt. 12. Rob Knook, v. d. Meerstraat 7, 14 jaar, 25 pnt. 13. Gert Kgrsenbarg, Prins Bernhardlaan 104, 11 jaar, 25 pnt. 14. Jan Reinder Roede Van Baerlestraat 38. 14 jaar, 25 pnt. 15. Arie de Jong. Solostraat 14, 13 jaar, 24 pnt.16. Sas- kia van Dongen, Bilderdijkstraat 9 rood, 14 jaar. 24 pnt. 17. Wim Dijkers, Genestet- straat. 24, 14 jaar, 24 pnt. 18. Paulien Fren- leen, Croesenstraat 23, 12 jaar, 24 pnt 19. Hans Hirs, Ten Katestraat 49, 14 jaar, 24 pnt. 20. Z. Hofmans, Frankenstraat 8," 14 jaar, 24 pnt. 21 Paula van Vuuren, Cremer- straat 65 zwart, 13 jaar, 24 pnt. 22. Fred Buenting, Schoterveenstraat 29, 14 jaar, 24 pnt. 23. Priscilla Weener, Julianalaan 312, 12 jaar, 24 pnt. 24. K. v. d. Horst, Oranje boomstraat 47, 13 jaar, 24 pnt. 25. Margot v. d. Winden, Slachthuisstraat 13, 13 jaar, 24 punten. Jubileum bij Unionfabrieken Vrijdag was het veertig jaar geleden, dat de heer N. J. van Dijck, chocolade bewerker bij de Union chocoladefabrie ken in Haarlem, bij dit bedrijf in dienst trad. Vanmorgen was er in de kantine van de fabriek een feestelijke bijeen komt, waarbij de jubilaris door directie en personeel hartelijk werd gehuldigd. De directeur van de Union-fabrieken, de heer P. J. Kapteijn, richtte waarde rende woorden tot de heer Van Dijck. Hij overhandigde de jubilaris een geschenk onder couvert, alsmede de gouden ere medaille en het eregetuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Namens het personeel sprak de heer J. van Poelgeest de jubilaris toe, waar na deze dank bracht voor de belangstel ling en de geschenken*

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9