halfzware De Dickensians houden van korte beschaafde uitroepen Bloemendalers exposeren in het Openluchttheater DE NIEUWE VOOR VEELEISENDE ROKERS FOTOKOPIEËN 'fBrieven aan de redactie De beurs Amsterdamse Beurs iLCu't /zgxL&£ e Weemoedig slot van vierdaagse conferentie IVI n W Burgerlijke Stand van Haarlem Vanavond orgelbespeling in Grote Kerk door Piet Kee Schip botste tegen Melk- brug in Haarlem Harmonie „Eengezindheid" won tweede prijs RALSTON «n VERVETAL Fa. H. REE EEN KWALITEITSPROOUKT VAN BIGGELAAR - ROOSENDAAL UIT STAD EN STREEK Prof. P. J. Jans benoemd tot oud-katholieke bisschop van Deventer Lichtdrukkerij de Rooij Kunst temidden van de natuur Renners van „De Kam pioen" versloegen „Olympia" de Rooij Techn. Tekenmateriaal Bouw van priëeltjes wordt in Bloemendaal mogelijk Opheffing van deel der kwekerij te Aerdenhout MOTOREN Haarlemse korfballers speelden goed in Pinkstertoernooien Toernooi van „Het Oosten" dit keer internationaal DINSDAG 19 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT RUIM TWEEHONDERD BRITTEN zijn met hun gelijksprakige broeders uit Canada, de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeiand het Kanaal overgestoken om hier tussen de dijken en rivieren Charles Dickens te eren. Amsterdam was heel mooi, een beetje blauw, een beetje grijs en een beetje lichtgroen met onder de bruggen asfaltkleurig water, toen zij vrijdagavond aankwamen. De Dickensians liepen vrolijk en onbekom merd als kinderen die naar een partijtje gaan, achter de muziek aan tot hun plaats van bestemming in een smal straatje met donkergrijze huizen, waar op de balkons jonge meisjes in lichtgele, zachtrose en appelgroene jurken stonden te wuiven. Men trad binnen en het feest kon beginnen. Eerst zag men nog overal kleine eilandjes van mensen, maar weldra begon het kruisen tussen de tafeltjes en het over en weer praten. Goedgehumeurd pikten zij hun huzarenslaatjes van de borden, zongen ge zamenlijk van „Oh, Land of hope and glory", luisterden met voldoening naar de voorlezing van de telegrammen van H.H.M.M. de Koninginnen van Engeland en Nederland en van de Dean of St. Paul's, vertelden de Nederlanders hoe zij zich al maanden verheugd hadden op hun bezoek, stelden „moeilijke" vragen over wat er in de opera gespeeld werd, welke schilderijen van Vermeer in het Rijksmuseum hingen en gingen toen welgemoed naar bed. 'DE VOLGENDE dag ging men na de zakelijke vergadering, waarbij allerlei kleine dames, met gehaakte hoedjes op het hoofd onbeschroomd melden dat zij uit Canada of Nieuw-Zeeland aangereisd kwamen uit varen op het Y en in de grachten. Het hoogtepunt van deze tocht was het bezoek aan het burgemeesters huis met zijn prachtige lambrizering en meubilair; vooral toen men foto's van Ko ningin Elzabeth en Prins Philip ontdekte. „The Queen!" klonk het aan alle zijden. Ook de tuin werd met veel belangstelling bekeken. Geef de Brit een stukje grond en hij zal u een vakkundig betoog houden over de kwaliteit van de grond, het gras en de moeilijkheden van het elk jaar in bloei brengen van rododendrons, 's Avonds bood het gemeentebestuur van Amster dam een ontvangst aan in het I.C.C., waar de Engelsen zich zowel van de voortreffe lijkheid van onze spijs en drank als van de ongedwongenheid van onze hooggeplaats- ten konden overtuigen. Een zacht muziek je begeleidde de uitroepen van „What a wonderful day", terwijl glazen koele witte wijn en stukjes gember met kaas en der gelijke werden rondgediend. Zachtjes zingend daalden laat in de avond kleine grijze dametjes de trappen af om zich door het stille Vondelpark huiswaarts te begeven. Haarlem ZONDAGMIDDAG werd Haarlem, de geboorteplaats van vele beroemdheden, zoals Coster, Frans Hals, Haarlemmer Olie en de „Haarlem Branch" van de Dickens Fellowship, bezocht. In de Vlees hal werd de lunch gebruikt en de Haarlem se bloemenmeisjes speldden er met onge looflijke snelheid de aanwezigen een tulp op en zongen tot afscheid een liedje in het Engels „How sweet", hoorde men alom. Daarna spoedden de Dickensians zich naar de Groote Kerk, waar zij genoten van het orgelspel van Klaas Bolt; vervol gens door de Heilige Landen naar het Frans Halsmuseum waar behalve de schilderijen ook het leerbehang en de gobelins ernstig en nauwkeurig bekeken werden. De heer Phaff, als vertegenwoordiger van de bur gemeester, ontving de Dickensians in de Ridderzaal en sprak er zijn spijt over uit dat het welkom dat hij ze wilde toeroepen, meteen een afscheid moest zijn. De heer Greaves toonde, in zijn dankwoord, zijn afgunst op de Haarlemmers die in zo'n mooi stadje mochten wonen, duidelijk. Maar zijn gevoelens zullen ongetwijfeld 's avonds in Amsterdam tot een benau wende top gestegen zijn, toen hij de leden van de Haarlemse Musijck-Camer zeven tiende en achttiende eeuwse muziek hoor de spelen. Zij waren in kostuums uit" Dickens tijd gestoken; dames met luifel- hoeden en zwarte haartressen en heren met bakkebaarden en fijne kanten jabots om de kin voerden op vaardige wijze de strijkstok of bliezen de fluit, terwijl hun flesgroene jassen, roestbruine vesten en moei-beikleurige japonnen het oog geboeid hielden. De leden van de „Zwolle Branch" voerden een stukje uit de Pickwick Pa pers op, de heer Greaves joeg de dames schrik aan door zijn verbeelding van de ijselijke schurk uit „Great Expectations". De Dickensians zagen de film over het bezoek van koningin Elizabeth aan Neder land met gepaste trots aan en wezen elkaar de gebouwen die zij nu uit eigen aanschou wing kenden. Tijdig ging men naar bed om de volgende dag weer geheel fris te zijn voor Monnikendam, Marken en Vo- lendam. Een stevige bries zorgde ervoor dat het zeevarend volk aan zijn trekken kwam, kalm op het dek gezeten maakte men elkaar attent op de bijzonderheden, de klompen kwamen nu eindelijk ook in zicht, emmers en bezems lieten zien dat het straatje schrobben nog floreert, alles was zoals het op de folders staat. In Am sterdam teruggekeerd repte men zich om Advertentie VtL'£2S ■1 00^ 11 1 1 nv Mrl ft> 663» J VVV Vlees hóórt erbij ELKE DAG! BEVALLEN van een zoon: 15 mei: L. J. te NieVosshard; 16 mei: A. M. Zijlstra Van Leeuwen. BEVALLEN van een dochter: 14 mei: M. V. MeuickVan den Dries; 15 mei: A. M. van der HoornPrins; A. M. Riksman Duijndam, J. J. Breuring—Verhoef, 16 mei: J- M. G. VeeningsVan Es, A. Goris Koopman, A. HeisenAckermann. OVERLEDEN: 14 mei: A. M. Opdam, 43 j-, Kamperlaan. 15 mei: E. C. Wempe Caspers, 67 j., Vaartstraat. 16 mei: A. Ba telaan, 80 j., Zomerstraat. zich in feestdos te steken voor het af- scheidsbanket. DE ENGELSE GEAVOONTE is eerst te eten en dan te speechen, maar zij hadden de Nederlanders verzocht alles op hun eigen manier te doen. Op het eerste ge zicht maakte dat wel de indruk of zij de inboorlingen in hun kafferkraal wilden be studeren, maar bij nader inzien blijkt hier uit dat zij de ware reizigers zijn; zij gaan op reis voor het andere, het vreemde, het onbekende. Naar Nederlandse gewoonte werd dus het maal van »üd tot tijd onder broken voor een toespraak. „De onsterfelijke herinnering" OVER DEZE AVOND hing iets van de sfeer van een zonnige stille herfstdag, als het K.N.M.I. al gesproken heeft van nacht vorst. Ondanks de feestelijk versierde ta fels, de zilveren kandelaars, de fleurige toiletten en het, vuurwerk sproeiende ijs, was er iets gedempts, iets van hot nade rende afscheid. „How proud we are, and how sad" (hoe trots zijn we en hoe droe vig) was de titel van de toespraak van de president van de „Haarlem Branch", God- fried Bomans en dat typeerde eigenlijk de sfeer van de ganse avond. Iedereen zocht nog eens die mede-Dic- kensians op waarmee hij het bijzonder goed had kunnen vinden, adressen werden opgeschreven, men vertelde elkaar hoe bijzonder prettig het geweest was. Onder tussen werden de toespraken afgestoken. De heer Heldring sprak de leden van over zee toe. Deze lieten zich ook niet onbe tuigd. Mrs. Bonfield uit Liverpool herhaal de op verzoek nogmaals haar Nederland se rede, waarmee ze alle harten won zo wel door haar originele uitspraak van on ze taal als door haar pogingen om in tien lessen het Nederlands meester te worden. Nadat mevrouw M. Wilkens-Honig als eer ste vrouw in de reeks van drieënvijftig jaarspeeches „The Immortal Memory of Dickens" (de onsterfelijke herinnering) had uitgesproken, bedankte de heer Grea ves de gastheren voor vier verrukkelijke dagen, die maar één smet hadden: het wa ren namelijk maar vier dagen geweest. Door de donkere straten van Amsterdam zag men toen allerlei dames en heren zich vrolijk pratend naar de laatste trein rep pen. De conferentie was ten einde. Advertentie De organist Piet. Kee zal vanavond van aclr tot negen uur opnieuw het orgel van de St. Bavokerk in Haarlem bespelen. Het programma luidt: Passacaglia 'Die trich Buxtehude); Veni creator spiritus (Samuel Scheidt); Ciaconna in f kl t. (Jo- hann Pachelbel); „Komm, Gott, Schópfer, Heiliger Geist" (Joh. Seb. Bach); Fantasie en fuga in c. kl. t. (Carl. Phil. Em. Bach): ,,Kcmm. heiliger Geist. Herre Gott" (Jo- hnn Nepumuk David): Partita over .Frisch auf gut G'sell" (Hugo Distier); Preludium en fuga no. 3 (Henk Badings). Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is het 225 ton metende schip „Op hoop van zegen" bij het passeren van de Melkbrug over het Spaarne in Haarlem met deze burg in aanvaring gekomen. Het ijzeren hek op de brug werd. over een afstand van ongeveer een meter vernield. Het schip liep slechts geringe averij op. De aanvaring is vermoedelijk ontstaan door een defect aan de scheepsmachine waardoor de schroef niet meer op het be vel „volle kracht achteruit" reageerde. Hoewel men eerst dacht dat het mecha nisme van de brug eveneens was bescha digd en de brug voor het verkeer te land niet meer gebruikt kon worden, bleek de ze vrees later ongegrond. Het harmoniekorps „Eensgezindheid" uit Halfweg heeft tweede pinksterdag op een muziekconcours in het openluchttheater in Soest de tweede prijs behaald. De jury kende het korps 263 punten toe. Het ver eiste minimum voor een eerste prijs was 288 punten. Het tamboerkorps van de ver eniging verwierf een eerste prijs in de mars wedstrijd. Advertentie Dealer voor Heemstede en omgeving Binnenweg 89 - 89A - Heemstede - Tel. 38681 VERF. - BEHANG - GLAS etc. Advertentie De enige^ Halfzware die üacht en tóch pittig is. En... in handige tabakszak! Er is ook GOLDEN MIDWAY Halfzware shag in de gewone verpakking. Nieuws in het kort Verbouwing. B. en W. van Hillegom stellen de gemeenteraad voor om een geld lening van 107.205 te aanvaarden ten behoeve van de financiering van de ver bouwing van het gebouw van de dienst voor Sociale Zaken in Hillegom. Stukadnorscommissic. In Haarlem is een plaatselijke commissie voor het stuka- doorsbedrijf geïnstalleerd. Deze commissie heeft tot taak het bevorderen van de goede samenwerking tussen werkgevers en werk nemers, het bevorderen van de juiste na leving en doorvoering van de C.A.O., als mede het voorkomen van dreigende ge schillen. Als voorzitter fungeert de heer J. W. Roosen jr. en als secretaris de heer A. J. Nodelijk, Zwaardstraat 11, Haarlem. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder voor Volkshuisvesting mr. J. C. C. W. Hijszeler, zal vanavond geen spreek uur houden. Advertentie reeds een minimale hoeveelheid maakt het kapsel van dames èn heren luchtig en glanzend. Eerste pinksterdag is in alle kerken van het kerkgenootschap der Oud-Bisschop pelijke Clerezie (Oud-katholieken) in Ne derland bekend gemaakt dat de aartsbis schop van Utrecht van dit kerkgenoot schap heeft benoemd tot bisschop van Deventer kanunnik prof. P. J. Jans. thans president van het seminarie te Amersfoort. Prof. Jans volgt de op 13 maart overleden bisschop van Deventer, mgr. E. Lagerwev. op. De nieuwbenoemde bisschop is te Hilver sum geboren. Hij is thans negenenveertig jaar. In 1034 is hij tot priester gewijd. Van 1937 tot 1039 was hij kapelaan te IJmuiden gedurende de oorlogsjaren van 1939 tot 1945 pastoor te Amsterdam. Sedert 1945 is hij president van het Oud-katholieke seminarie te Amersfoort en tevens hoog leraar. Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ (Verkort weergegeven) Beknotting. Met niet weinig verwonde ring zal menigeen kennis genomen heb ben van de uitlatingen van Z.E. minister Aartien. Wat toch is het geval? Rotterdam, Europa's grootste zeehaven, mag voor zijn luchthaven geen startba nen maken van 1800 m, omdat er dan praktisch alle vliegtuigen kunnen landen Rotterdam, dat na voltooiing van het delta plan een ongekende opbloei tegemoet gaat, moet, voor wat het luchtvaartverkeer betreft, beknot worden. Wij vechten zogenaamd voor vrijheid en democratie, doch de regering tracht zo zoetjes aan met de fluwelen handschoen hetzelfde te bereiken, wat elders met ijze ren greep gedaan wordt. C. P. O. Houtmarkt. Haarlem is onze mooie bloemenstad. Men zou het niet zeggen, als men op de Houtmarkt bij het Spaarne komt. Een straat, die weliswaar dood loopt, maar toch openbare weg is en waar het wegdek blinkt van het vuil en de olie. Ook liggen er stukken ijzer en oud roest op straat. Op dit plekje van zijn stad kan een echte Haarlemmer bepaald niet trots zijn. EEN ABONNEE In de kleedkamer van het Openlucht theater te Bloemendaal is tot en met 31 mei een tentoonstelling te bezichtigen van werken van twintig beroepskunste naars uit Bloemendaal. Hiermee zet het gemeentebestuur een traditie voort om in het voorjaar het werk van inwoners op de voorgrond te stellen. Voor de vierde keer was de tentoonstelling ingericht en zaterdagmiddag heeft burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller een inleidend woord gesproken en het doel van de ten toonstelling uiteengezet. Dat doel is de beroepskunstenaars con stant met het publiek in contact te bren gen. De burgemeester gewaagde met dankbaarheid dat de heer Wentzel uit Aerdenhout steeds bereid is geweest de affiche te verzorgen door het maken van een tekening. Men kan spreken van een strip. Hij is begonnen met een ontwerp van een ei; uit het ei ontstond een jaar later een lelijk jong eendje. In het derde jaar was het eendje uit de kluiten gewas sen, maar het bleek dat het een veer had gelaten. De oorzaak ervan was dat er een scheiding was gemaakt tussen de amateurs- en beroepskunstenaars. De amateurs konden niet meer deelnemen. Op de affiches, die thans in de gemeen te hangen, is te zien dat het eendje op een voetstuk is geplaatst. Is dat niet wat ge- NEW YORK De aandelenmarkt was onregelmatig en dat demonstreerde zich in het afbrokkelen van tabakswaarden en het positieverbete- ren van aandelen goudmijnen. De handel nam een adempauze na het hoge tempo van de laatste dagen. De door gezagheb bende zegslieden voor nonsens aange merkte geruchten dat de Amerikaanse re gering verhoging van de goudprijs over weegt, en de hogere prijzen die het metaal in Londen maakt, warén aanleiding voor speculatieve aankopen. In deze groep wer den winsten tot 4 dollar geboekt. Auto- en staalwaarden en metalen wa ren vast. Chemische fondsen begonnen on regelmatig, maar sloten vaster. De zwaar ste slag in de industriële fondsen werd geïncasseerd door American Tobacco, dat 3V2 dollar moest prijsgeven. De oliefondsen en elektrische uitrustingen waren licht on regelmatig. Caterpillar tractor was hei krachtigste fonds van de maandagbeurs Het boekte een winst van 10 1/4 dollar en kwam op IO8V2. een nieuw record, op het bericht dat een aandelensplitsing van 3 op 1, en een hoger dividend, worden over wogen. Alle labakswaarden daalden met American Tobacco: de oorzaak hiervan een weekbladartikel over kanker en roken Enkele speciale waarden vielen scherp terug, zoals Zenith, dat lx/z dollar liet Merck verloor 5 dollar in de pharmaceu- tische fondsen, waar Warner Lambert 3 dollar winst boekte. Het industriegemiddelde kwam van 634,53 op 633,53; dat voor spoorwegen van 165,90 op 166,22 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92,10 op 91,95. De aan- delenomzet daalde tot 2.970.000. Van de 1260 verhandelde fondsen sloten er 439 hoger en 592 lager. (UPI) Slotkoers Heden vrijdag ann gr? 3-3%°/o Nederl. '47 93 93% 3% Nedl. 1962/64 98% 98% Woningbouw 6 °/o 111 111% Pr. A'dam '56 I.. 81 Pr. A'dam '56 II. 95% Px*. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I.. 92% Pr. R'dam '52 II.. 92 Pr. R'datn '57 100% A.K.U 322y. 324 Calvé Delft 605 610 Van Gelder Zonen 230 231 K. N. Hoogovens. 510 510 Nederl. Foro 298/4 299 N. Kabeltabriek. 399 gew.Philips Gloeil 656% 665 Pref.PhilipsGloeil 26714 Unilever 583 585 Wilton Fvenoord. 205 204 Werf Gusto 163 Dordtsche Petrol. 738'/, 74.' Kon. Peti-oleum.. 170,70 171.30 250 250 A'dam Rubber 89 88 K.L.M f 124 - f 109.- Holl. Aniex. Lijn. 150 152% K.N.S.M 147% 149 N. Scheepv Unie 133 135% v. Nievelt Goudr. 124% 12" Phs. v. Ommeren 237 242 H.V.A 14?% 142 Delimaatsch&ppij f 159 2' f 159 Amsterd. Bank 289 28.'' Nat. Handelsbank 155% 155 Ned. Handel Mij 232 Rotterd. Bank 266 266 Twentsche Eank 241 Anaconda Copper 67% 67'. Bethlehem Steel. 52% 94 U.S. Steel 95% 52% General Motors.. 5VA 51 84-% 86% 27,4/i« z 27% vaarlijk? vroeg spreker zich af. Boven het theater en het eendje vliegt een grote meeuw en spreker wilde deze vergelijken met de kritiek. Hij hoopte dat deze vogel later kleiner zal worden en de kritiek op bouwend zal zijn. Plet eendje heeft de nei ging niet tevreden door het leven te gaan; het gemeentebestuur zal zich echter het lot blijven aantrekken. Als men het eendje wil misverstaan moet men het zelf we ten. Spreker sprak de wons uit, dat het eendje verstandig zal opgroeien en zich menselijk zal gedragen. Moge het eend je het volgend jaar weer op de affiches prijken en de grote vogel dan een plaats hebben gevonden op de achtergrond. Ten slotte bracht de burgemeester dank aan de heer J. Th. van Steenwijk voor de wij- Ec lino van de Aerdenhouter Wentzel, die voor de vierde maal de affiche voor de jaarlijkse tentoonstelling in het Openluchttheater le Bloemendaal heeft gemaakt. ze waarop deze met beperkte middelen de expositie heeft ingericht en aan de twin tig Bloemendalers die werk hebben be schikbaar gesteld. De derde clubontmoeling van het seizoen tussen het Haarlemse „De Kampioen" en „Olympia" uit Amsterdam, die tweede pinksterdag in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, is een dubbele triomf ge worden voor de renners uil de Spaarnestad. Eddy Ricthoff werd winnaar van de hoofd wedstrijd voor amateurs en Gé Fennis zegevierde in de strijd der nieuwelingen. Alleen de rit voor aspiranten werd door Balver! een Amsterdamse overwinning. Na de nederlagen in de twee voorgaande ontmoetingen, kwamen de Haarlemse ren ners ditmaal uitstekend voor de dag. In de strijd der amateurs en nieuwelingen, die gezamenlijk van start gingen, nam Riethoff al spoedig na de start het initiatief tot de aanval. Hij kreeg daarbij enkele ronden later gezelschap van zijn clubgenoten Otte en Van der Geest en gezamenlijk wisten deze drie renners de voorsprong verder op te voeren. Voor Otte werden de inspannin gen tenslotte teveel en hij verdween kort voordat Riethoff en Van der Geest het pe loton dubbelden, van het strijdtoneel. In het beslissende sprintje tussen de twee Haarlemmers toonde Riethoff zich de snel ste. De uitslag luidde: 1. Riethoff (Kamp.), de 60 km in 1 uur 34 min. en 3 sec. 2. Van der Geest, 3 H. van Steyn, 4. F. Vaars, 5. P. de Jong, 6. Van Dijk (allen Kamp.), 7. Douwes, 8. Kalsbeek (beiden Olympia). Uitslag nieuwelingen: 1. Fennis (Kamp.), 2. Van Vlijmen, 3. Borghart (beiden Olym pia), 4. Nijssen (Kamp.), 5. Stakenburg (Olympia). Bij de aspiranten, die een wedstrijd over 30 kilometer reden, zegevierde Balvert (Olympia) in een tijd van 49 min. en 54 sec., 2. Van Steyn (Kamp.), 3. Rutgers (Olympia). Advertentie Anegang 14 naast C A Indien de gemeenteraad van Bloemendaal zich kan verenigen met een voorstel van B. en W. zal het in de toekomst mogelijk zijn houten priëeltjes. tuinhuisjes en berg plaatsen voor tuinmeubelen, tuingereed schap en dergelijke op te richten. Op dit ogenblik is dat volgens de bouwverorde ning niet toegestaan. B. en W. zijn van oordeel, dat het oprichten van houten ge bouwtjes voor deze doeleinden zij het dan ook onder bepaalde voorwaarden en op beperkte schaal, geen bezwaar behoort te ontmoeten in Bloemendaal met zijn vele grote particuliere tuinen. De fundering van de gebouwtjes dient, naar de mening van B. en W„ dan in ieder geval van steen of beton te worden vervaardigd. Zoals wij reeds meedeelden hebben B. en W. van Bloemendaal de gemeente raad voorgesteld tot gedeeltelijke ophef fing van de gemeentekwekerij aan de Veldlaan te Aerdenhout. De koude kas voor het kweken van de 40.000 voorjaars- en zomerplanten ten behoeve van de plantsoenen, alsmede de boomkweke rij zal worden gehandhaafd. Met het kwe ken van de planten hiervoor is het no dig, dat gedurende de maanden februari, maart en april een deel van de kassen in gebruik is, waarvoor dan dient te wor den gestookt zal een bedrag gemoeid zijn van f 12.650. De aankoop van deze planten bij derden zou f 14.000 kosten. Wegens de voorzieningen ten behoeve van de laanbeplantingen en de plantsoe nen is het houden van een deel van de boomkwekerij van gx-oot belang, daar de bomen hier enige jaren opgeplant staan, waardoor zij zich aanpassen aan de zan dige bodem. Het behoud van dit deel van de kwekri.i is volgens B. en W. bovendien van belang, omdat daar op zeer voorde lige wijze heesters worden gekweekt. De kosten van de koude kas, boomkwekerij en de aanwezige bergplaatsen worden ge steld op f 16.450, waarbij nog komt f 1.500 voor de versieringen. Als de raad zich met het voorstel van B. en W. vex-enigt zullen de grote tropi sche kas en de twee varenkassen kunnen vervallen. De mogelijkheid hiertoe is naar de mening van B. en W. aanwezig voor de kassen voor de kaapse planten. Deze planten worden uitsluitend gebezigd voor het aanbrengen van versieringen bij bij zondere gelegenheid. Overwogen wordt een vorm te vinden, waarbij bij voorbeeld door het inbrengen van de planten elders, regelmatig de palmen, varens enzovoort kunnen worden betrokken. Als de raad zaal vijf keer wordt versierd, zal een be drag van f 1.500 per jaar nodig zijn. Hand having van eigen kassen voor deze doel einden zou een jaai-lijkse uitgave beteke nen van f 6.050. Advertentie RIJWIELEN D.K.W.-BROMFIETS 725.— Zandvoortselaan 158 Telefoon 40905 De Haarlemse korfbalverenigingen heb ben goede resultaten geboekt op de pink stertoernooien. Blauw Wit-tocrnooi. Haarlem legde in dit toernooi beslag op een 1ste en 3de prijs; Sport Vereent werd tweemaal tweede. De Raven-toernooi. Nieuw Flora I speel de 5 wedstrijden, won er drie en verloor er 2, waardoor de Haarlemmers als derde ein digden. Ook de aspiranten behaalden een derde prijs, nadat zij door middel van strafworpen voor de tweede prijs waren uitgeschakeld. Jeugdtocrnooi Oosterkwartier. Ooster kwartier eindigde als eerste in de A-afde- ling; tweede werd Westerkwartier en derde was Rohda. In de B-afdeling behaalde Rohda de eer ste prijs, tweede werd Westerkwartier en Aurora eindigde als derde. Roda-toernooi. Watei-vliet I, dat aan dit toernooi deelnam, won met 2-1 van Roda, speelde 3-3 tegen Swift en verloor met 5-2 van DVD. Luio-toernooi. Aan dit toernooi, waaraan Haarlem en Oosthoek deelnamen, won eerstgenoemde met 6-0 van Vicus Orientis, doch verloor met 3-0 van Luto 2 en 3-2 van Olympia I. Oosthoek I speelde gelijk tegen Luto 3 (2-2), doch verloor van Olympia 2 en Ar chipel 2 met resp. 2-0 en 2-1. Naar wij vernemen zal de Haarlemse schaakclub Het Oosten van 5 tot en met 12 september weer een groot schaaktoer nooi organiseren. Voor het eerst zal het toernooi een internationaal karakter dra gen door het meespelen van twee Joego- slaven en een Belg. Eén der JoegosUven. Javanovic, zal deel uitmaken van de ere- groep die naar alle waarschiinli.ikheid verder zal bestaan uit de spelers H. Bouw meester (winnaar 1958), Th. van Sclwltin- ga N Cortlever, Fr. Roessel en B. I Wit huis Uiteraard zullen ook diverse sterke spelers uit- Haarlem en omgeving deel nemen. In één van de reserve-zeskampen zal ook de sterke Joegoslaaf Pavlovic uit komen. De wedstrijden worden evenals verleden jaar gespeeld in gebouw Cul- tura" aan de Jansstraat in Haarlem. Advertentie ZOEKT U 'N DRUKKER voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel. 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11