Taptoe 1959 werd succes door prima organisatie JiottoMex r COJO halfzware Huisvestingsmoeilijkheden van beide lycea nopen tot fusie Koninklijke Shell-prijs voor wetenschappelijk onderzoek B. en W. van Haarlem vragen één miljoen voor woningen in Parkwijk DE NIEUWE VOOR VEELEISENDE ROKERS FOTO-ALBUMS MAANDAG 25 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bouw van 47 huizen aan De Glip Politie zoekt getuigen van aanrijding De «nlg^ Halfzware die zacht ea tóch pittig is. Ea... in handige tabakszak! Curato rium van Thijsse- en Kennem erlyceum: Tijdelijke omlegging van buslijn 11 de Rooij Successen voor Wethouder Westerveldschool in de schoolkorfbalcompetitie UIT STAD EN STREEK Hollandsche Mij der Wetenschappen Prof. ir. H. T. Zzviers ontwierp plan voor huizen voor maatschappelijk onaangepasten Afscheidsdienst van ds. G. J. Waardenbnrg HZW speelde „Er zit muziek in" Bloemendaalse brandweer gaat een dag uit Kampeerder gewond door omgewaaide, vlaggemast Onder grote belangstelling en begun stigd door de weersomstandigheden al zal aan het einde een koud briesje menig een naar een kop koffie hebben doen ver langen is zaterdagavond de Taptoe Haarlem 1959 gehouden. Naar schatting vijfentwintighonderd Haarlemmers heb ben tweeëneenhalf uur lang genoten van een even feestelijke als gedisciplineerde vertoning. De Grote Markt leent zich wel bij uitstek voor een muzikaal kijkspel als dit en de leider van het geheel, de heer W. van der Pijl, had uiteraard dankbaar de mogelijkheid benut die de rotonde vóór het stadhuis hem bood, met als coulissen voor het aantreden en afmarcheren de Ko ningstraat en de Zijlstraat. Aan deze vijfde Haarlemse Taptoe, ge organiseerd onder auspiciën van Haar lems Bloei, werkten voor de eerste maal uitsluitend plaatselijke korpsen mee, te weten in alfabetische volgorde: Apollo, Arti et Religioni, „Crescendo" uit Haar lem, „Crescendo", Spaarndam, harmo niekorps „Haarlem" en „Sint Bavo". Aan dit laatste jonge korps dat nog niet in het bezit van eigen uniformen is, was een bescheiden rol toebedeeld: een aantal ko ralen en Valeriusliederen werden met goe de smaak uitgevoerd bij wijze van inter mezzo tussen de oefeningen. Voorts had men de gewaardeerde medewerking van de Enkhuizer drumband gekregen die in hun rode jasjes en witte broeken, baret op 't hoofd, een zeer goede indruk maak ten; alsmede van de drumband „Bato", waarvan vooral de vele jeugdige deelne mers de aandacht trokken. Men zag en hoorde piepjonge meisjes gewiekste r'of- feltjes slaan waarbij het paardestaartje parmantig omhoog wapperde onder het blauwe mutsje, men stond te kijken van de kordate manipulaties van een achtjari ge tamboer-majoor en van de bijzonder be kwame vrouwelijke tamboer-majoor die nog een „tiener" is. Aan deze drumbands had de heer Van der Pijl trouwens een groot aandeel gegeven. Zo kon men de dis cipline bewonderen waarmee de figuren werden gelopen in het nummer „ruimte vaart", een spel van projectielen die om een centraal hemellichaam cirkelen. In dien men gezien heeft hoe de oefeningen van de zes korpsen en de twee drumbands vrijwel foutloos verliepen, krijgt men enig besef van de langdurige voorbereiding die aan dit alles voorafgegaan is. Alles klop te als een bus en het hele programma (dat alleen wel wat korter had kunnen zijn) werd zonder hapering afgewerkt. Een bijzonder aandeel leverden de»korp sen nog in een aantal door onze mede werker Jos. de Klerk gedirigeerde num mers, eigen composities waarbij vooral opvielen het voor deze gelegenheid ge componeerde „Hollands Glorie" en een fraaie bewerking van het stedelied „Haar lem's Tempe", naar de melodie van Ja cobus Nozeman. Dat al deze stukken uit muntten door vakbekwame zetting zal niemand verwonderen van iemand die zo thuis is het wereldje van onze Nederland se korpsen. Vóórdat tegen half twaalf, de afmars geblazen werd, voerden nog enkele spre kers het woord. Wethouder D. J. A. Geluk sprak zijn" vreugde uit over het feit dat deze manifestatie een succes geworden was ^oör de samenwerking van zes Haarlemse bonden; voorts betrok hij ook de politie 'Advertentie B. en W. van Heemstede hebben aan de gemeenteraad een plan voorgelegd voor de bouw van 47 woningen ten westen van de Glipper Dreef. Deze woningen zullen in negen blokken worden neergezet. Voorts zijn er zes garages aan de Thor- beckelaan en twee dagwinkels aan de ver bindingsweg tussen Thorbeckelaan en Glipper Dreef geprojecteerd. De stich- tingskosten worden geraamd op: grond- kosten 168.237,20 en bouwkosten 827.815. De woningen zullen in drie ty pes worden gebouwd. De huurprijs is voor lopig berekend op respectievelijk 16,65, 12,25 en 9. Bij de huizen zullen ge meenschappelijke tuinen worden aange legd. De huurders zullen met 0,30 per week in het onderhoud van de tuinen moe ten bijdragen. Er zullen twee binnenplant- soenen worden aangelegd, waar omheen 41 huizen worden gebouwd. Voor het on derhoud van deze plantsoenen wordt van deze bewoners 0,55 per week gevraagd. De gemeenteraad zal dit bouwplan in zijn vergadering van donderdag behandelen. Zondagmiddag is door onbekende oor zaak in de Brederodestraat in Zandvoort, ter hoogte van het Groen van Prinsterer- plein, een aanrijding ontstaan tussen een personenauto en een motor. De bestuurder van de personenauto is, zonder zich om de gevolgen van de aanrijding te bekomme ren, doorgereden. De bestuurder van de motor, een 33-jarige Haagse bankwerker, is licht gewond. De duo-passagiere, een negentienjarige Haagse kantoorbediende, liep ernstige verwondingen aan hoofd en benen op. Beiden zijn naar het Grote Gast huis in Haarlem overgebracht. De Zand- voortse politie verzoekt getuigen van het ongeluk, zich te melden. Zaterdagavond laat zijn door een nog onbekende oorzaak een personenauto en een motor met elkaar in botsing gekomen op de Noordboulevard. De duo-passagiere van de motor, een 22-jarige machine-stik- ster uit Amsterdam, kwam te vallen en brak een linker onderbeen. Zij werd over- gebx-acht naar het Grote Gasthuis in Haarlem. en de verschillende medewerkers van de gemeente in zijn dankwoord. De heer Cnossen, voorzitter van de Haarlemse mu- ziekfederatie, richtte zich in het bijzon der tot het gemeentebestuur dat deze avond mogelijk gemaakt had, voorts dank te hij „Haarlem's Bloei" en Jos. de Klerk die bloemen en sigaren ten geschen ke kreeg. De voorzitter van de Enkhui zer Drumband en de heer Hamaker, voor zitter van „Bato" sloten de rij van spre kers. Allen hadden woorden van lof voor de heer W. van der Pijl die de ziel van deze onderneming geweest is en die de hele demonstratie met een bewonderenswaar dige koelbloedigheid geleid had. Het bleek dat dit de honderdste door hem georgani seerde taptoe met meer dan vijf koi-psen was en dit was een extra reden hem te huldigen met bloemen en geschenken, on der andere een ets van het stadhuis. En daarna keerde men voldaan, zij het wel wat koud, huiswaarts. Sas Bunge Advertentie Er is ook GOLDEN MIDWAY Halfzware shag in de gewone verpakking. EEN KWALITEÏTSPRODUKT VAN BIGGELAAR - ROOSENDAAL Naar aanleiding van de fusieplannen tussen het Kennemerlyceum en het Jac. P. Thijsselyceum hebben wij een gesprek gehad met de voorzitter van het curato rium van de nieuwe school die de naam Kennemer Schoolgemeenschap krijgt ir. K. W. H. Leeflang, die allereerst wees op een onjuistheid in het artikel in ons blad van vrijdag, dat aan deze kwestie ge wijd was. Volgens ir. Leeflang zijn de leden van de curatoria van de beide scholen niet af getreden, omdat zij het met de fusieplan nen niet eens zouden zijn. Na ampele be spreking van de plannen hebben beide cu ratoria zich unaniem vóór de samenvoe ging verklaard. Om de werkzaamheid van de beide colleges met betrekking tot de nieuw te stichten school te vergemakke lijken werd besloten tot de vorming van één curatorium. De leden hebben toen hun mandaat ter beschikking gesteld, waarna het bestuur van de Vereniging Kennemer Lyceum een nieuw curatorium heeft be noemd, dat uit dertien leden bestaat, waar van elf oud-curatoren. Vijf leden van de twee vroegere colleges zijn niet tot het nieuwe curatorium toegetreden, waarvan twee wegens overwegende bezwaren te gen de fusieplannen. Ir. Leeflang zette nog eens de overwe gingen uiteen, die hebben geleid tot de fu sieplannen. De belangrijkste hiervan was de huisvesting van de beide bestaande scholen. Het gebouw van het Kennemer lyceum is te klein geworden en wat het Jac. P. Thijsselyceum betreft: ondanks de unieke huisvesting in „Elswout" ble ken de bezwaren ook hier van overwegen de aard te zijn. Zo is het bestaande ge bouw voor het geven van modern onder wijs volmaakt ongeschikt Afdoende ver bouwing is technisch onmogelijk en werd geweigerd door eigenaren.Voor verbou wing of uitbreiding (die ter plaatse onmo gelijk is) is geen subsidie te verkrijgen. Al deze bezwaren maakten, dat men ging uitzien naar een andere mogelijkheid, die men gevonden meende te hebben in een samenvoeging van beide scholen, waarbij zich achter het terrein, dat thans in ge bruik is door het Kennemer lyceum nog een stuk grond in eigendom van de ver eniging bevindt. Hierop zou gemakkelijk een uitbreiding te realiseren zijn. Wat de structuur van de nieuwe school betreft wil men aansluiten bij de traditio nele vormen van beide bestaande scholen: het Kennemer lyceum als school voor ver antwoord modern onderwijs en het Jac. P. Thijsselyceum als school, waarbij spe ciale aandacht wordt besteed aan de indi viduele leerling. De vraag rees, of een nieuwe gecombi neerde school niet te veel een massabewe ging, een „onderwijsfabriek" zou worden. Deskundigen in het curatorium toonden zich hiervoor niet zo bevreesd als vele ouders. Zij grondden hun optimistische verwachtingen op ervaringen met soortge lijke scholen in het buitenland opgedaan. Het reëel bestaande gevaar van mas sificatie zou door verschillende maatrege len tot geringe omvang kunnen worden te ruggebracht. Dit kan bijvoorbeeld door de wijze van schoolbouw, waarbij men denkt aan pa- viljoenbouw, door het splitsen van de school in kleine eenheden (kleiner dan de tegenwoordige scholen) met eigen verant woordelijke leiders. Het contact tussen de school en de ouders over hun kinderen komt dan in handen van deze afdelings leiders. De deskundigen en het curatorium zijn na rijp beraad tot de conclusie geko men, dat de vele voordelen van de „gro te" school de mogelijke bezwaren over treffen. Door de toepassing van een ver doorgevoerde differentiatie hoopt men het onderwijs geleidelijk te kunnen aan- Advertentie RIJWIELEN MOTOREN fiL&2pt XL üt 't toxLeA VICTORIA BROMFIETS f 685.— Zandvoortsclaan 158 Telefoon 40905 Met het oog op de tijdelijke afsluiting van de spoorwegovergang aan de Wester gracht in Haarlem zal buslijn 11 van van daag af tot maandag 1 juni worden omge legd. In de richting HeemstedeAerden- hout rijden de bussen via Leidsevaart linkerzijde Westergracht Van Oosten de Bruynstraat Dahliastraat Pijlslaan Parnassiakade. In de richting Haarlem Noordwest (Rijklof van Goensplein) wordt deze route in omgekeerde richting gereden. De halte Westergracht/Kwakel wordt tij delijk verplaatst naar de andere kant van de kwakel. De halte hoek Lorentzkade/ Pijlslaan wordt verplaatst naarde Pijls laan. De haltes op de Lorentzkade bij de Vlaamse weg, de Gibraltarstraat en het Theemsplein worden tijdelijk opgeheven. passen, waarbij vernieuwingen pas zul len worden doorgevoerd, op het ogenblik, dat zij werkelijk verantwoord zijn. Ir. Leeflang deelde ons mee, dat men thans de principiële toestemming van Den Haag voor de nieuwe plannen heeft. Op het ogenblik is men zover, dat men kan overgaan tot het uitwerken van een schets- plan. De uitwerking van de pedagogisch- didactische grondslagen van het plan is opgedragen aan een commissie bestaan de uit rectoren en docenten. Hoewel men zich niet verheelt, dat de realisering van de plannen nog op tal van moeilijkheden kan stuiten, is men aldus ir. Leeflang, die bij het curatorium alge meen van oordeel, dat de samenvoeging nodig is en dat er geen andere weg meer openstaat. Advertentie Anegang 14 naast C&A De finales van het schoolkorfbaltoernooi te Haarlem brachten de Wethouder Wes terveldschool een drievoudig succes. Het eerste en derde twaalftal behaalden een eerste prijs, het tweede twaalftal legde be slag op de tweede prijs. De winnaars waren: Afd. B: 1. Hildebrandschool; 2. Centrale School I 2. Afd. Cl: Winnaarsronde: 1. Weth. Wes- sterveldschool 1; 2. Vondelschool 1. Verlie zersronde: 1. Rijksleerschool 1; 2. Theo Thijssenschool. Afd. CD: Winnaarsronde: 1. Chr. Huy- gensschool 2; 2. Noorderschool 1. Verlie zersronde: 1. Weth. Westerveldschool 3; 2. Weth. Westerveldschool 2. Na afloop reikte de heer Vreeling de prijzen uit terwijl de heer H. Arends, voorz. HKB, dank bracht aan de dienst der lichamelijke opvoeding, scheidsrech ters en Rode Kruis voor de zeer grote medewerking. Nieuws in het kort Bedrijfsbrandweren. Zaterdagmiddag zijn in Uithoorn wedstrijden gehouden voor bedrijfsbrandweren in Noordholland, waaraan vijftien bedrijfsbrandweren mee deden. Het maximaal te behalen aantal punten bedroeg 260. De eerste prijs werd toegekend aan de ploeg van de N.V. Phi lips Telecommunicatie Industrie in Laren (N.H.) met 193 punten. Nummer 2 werd Bensdorp N.V. te Lussum met 187 punten en nummer 3, drukkerij De Spaarnestad, Haarlem, met 178 punten. Goed afgelopen. Een vierjarig jongetje stak zondagmiddag om drie uur het Prin sen Bolwerk in Haarlem over juist toen een vrachtauto naderde. Het knaapje werd door de linker voorzijde van de wagen ge raakt en tegen het wegdek geslingerd. Het ongeluk liep betrekkelijk goed af. Slechts met schaafwonden aan het gezicht en de armen en vermoedelijk een lichte hersen schudding is de jongen naar de ouderlijke woning aan het Prinsen Bolwerk over gebracht. Benoemingen. B. en W. van Heem stede hebben de raad voorgesteld tot lid, respectievelijk plaatsvervangend lid van de commissie van advies voor de gemeen schappelijke vleeskeuringsdienst Haarlem en omstreken te benoemen de heer J. C. Corver en mr. O. H. van Wijk. Op de voor dracht voor een plaatsvervangend lid van de welstandcommissie komen de volgende namen voor: 1. de heer L. H. P. Waterman in Amsterdam; 2. ir. A. H. J. Paardekoper in Lisse. „Humanilas". Op woensdag 27 mei houdt de afdeling Haarlem van de vereni ging voor maatschappelijk werk op huma nistische grondslag ..Humanitas" in restau rant Brinkman aan het Houtplein de al gemene jaarvergadering. Behalve het jaar verslag zal een bestuursverkiezing aan de orde komen. De heer M. J. Goedée zal een causerie houden over de Deltawerken en deze met lantaarnplaatjes toelichten. Ten slotte zal men de organisatie van de in juni te houden collecte nader bespreken. Kandelaar gestolen De eigenaar van een restaurant in Zand voort kwam tot de ontdekking, dat een zilveren kandelaar, staande op een der restaurant-tafels, werd vermist. De re cherche in Zandvoort heeft in verband hiermede aangehouden een 24-jarige kunst schilder uit Amsterdam. Advertentie uZJ shirts met exclusieve TRUBFLEX - TRII OM boord. U voelt hem niet Zaterdag hield de Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen in haar ge bouw aan het Spaarne te Haarlem haar 207de jaarvergadering onder de leiding van haar voorzitter, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de op 13 juni 1958 overleden secretaris dr. J. A. Bierens de Haan. Hij herinnerde aan de woorden, welke hij bij de begrafenis had gesproken en die in druk zijn verschenen. De voor zitter resumeerde zijn beschouwing als volgt: „Een geleerde in de eerste plaats, een geleerde en daarbij een experimen tator, die tevens algemene conclusie ver mocht te trekken uit zijn experimenten. Daarnaast een man van grote eerbied voor en belangstelling in het verleden, ook wat men de „petite histoire" pleegt te noemen, welke zo vaak verhelderend werkt voor het begrip van het verleden. Een kunstzinnig man tevens en een be zadigd genieter van wat het leven de be schaafde mens te genieten geeft." Voorts herdacht de overleden directeur W. F. Pahud de Mortanges en de leden dr. C. Hoitsema en prof. dr. P. H. G. van Gilse. Vervolgens heette de voorzitter de nieuwbenoemde secretaris prof. dr. ir. R. J. Forbes, welkom en sprak zijn grote ver trouwen uit in de wijze, waarop deze ge leerde, die een grote belangstelling heeft voor de historische zijde der natuur wetenschappen, zijn functie in de toe komst zal vervullen. Tenslotte vermeldde de voorzitter met grote voldoening het sluiten van een over eenkomst tussen de Bataafse Internationale Petroleum Maatschappij en de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, waarbij bepaald werd, dat de nieuw ingestelde Koninklyke/Shell prjjs zal worden toege kend door een commissie uit een aantal deskundige leden van de Hollandsche Maatschappij gekozen. De prijs is groot f 10.000en zal in de loop van dit jaar voor het eerst worden uitgereikt. Deze prijs is naar de gever de „Koninklijke/Shell Prijs" genoemd; en zal beurtelings ten goede komen aan een wetenschappelijk onderzoek op het ge bied van biologie, geologie, medicijnen, natuurkunde, scheikunde en wiskunde. De prijs zal dienen ten behoeve van te verrichten of lopende onderzoekingen en niet mogen zijn een beloning voor reeds gedaan wetenschappelijk onderzoek. De voorkeur zal worden gegeven aan nieuwe en oorspronkelijke onderzoekingen. On derzoekingen ten dienste van krijgskundige belangen komen niet in aanmerking voor mededinging. Zowel in Nederland woon achtige natuurlijke personen als Neder landse instellingen kunnen voor de prijs in aanmerking komen, tenzij die personen of instellingen in zulke financiële om standigheden verkeren dat de kosten ver bonden aan wetenschappelijk onderzoek door hen zelf kunnen worden gedragen. Nadat de secretaris het jaarverslag had uitgebracht hield het lid mevrouw prof. dr. A. Ch. Ruys een voordracht over „Keerzijde der Vooxoxitgang". Tot nieuwe leden benoemde de ver gadering prof. dr. I. Boerema, Amster dam, dr. H. C. Hamaker, Eindhoven, prof. dr. J. F. Koksma, Amsterdam, en prof. dr. H. Ch. van de Hulst, Leiden. D-- bate van het Pieter Langerhuizen Lambertuszoon fonds werd dit jaar toe gekend aan liet Universiteitsmuseum van de Rijksuniversiteit te Utrecht ten be hoeve van de samenstelling van een be schrijvende catalogus van hare physische instrumenten. Als de Haarlemse raad het door B. en W. gevraagde krediet van ruim één miljoen gulden voor grondvoorschotten en stich- tingskosten aanvaardt, zal binnenkort be gonnen kunnen worden met de bouw van 62 woningwetwoningen voor maatschappe lijk onaangepaste gezinnen, die door prof ir. H. T. Zwiers zijn ontworpen in het uit breidingsplan Parkwijk. Behalve deze woningen omvat het plan tevens acht werkplaatsen, terwijl er voorts in de be doelde huizen 63 geijsers zullen worden aan gebracht. De woningen zullen f 980.482,69 gaan kosten, de werkplaatsen f 34.078,60 en de geijsers f 9207. Het project van prof. Zwiers is tot stand gekomen in nauw overleg.met de stichting „Bijzondere sociale zorg en maatschappe lijk buurtwerk Haarlem". De woningen hebben op de begane grond een woonkamer, keuken, wasruimte en w.c., en op de verdieping zijn drie slaap kamers geprojecteerd. Bovendien krijgen acht woningen op de begane grond nog een extra slaapkamer. Elke woning wordt ver der voorzien van 'n afzonderlijke schuur en een eigen achtertuin. Aan de voorzijde van de huizen komen geen tuinen, maar een eigen stoep met straatklinkers ter breedte van twee meter. De woningen hebben een bijzondere inrichting en afwerking met het oog op het gestelde doel. Een en ander leidt tot grotere kosten, hetgeen uiteraard weer verhogend werkt op de huur. Een hogere huurprijs is echter juist door de categorie bewoners waarvoor de woningen bestemd zijn bezwaarlijk" op te brengen. Teneinde hieraan tegemoet te komen heeft de minister van Volkshuisvesting en De bekende Haarlemse predikant ds. G. J. Waardenburg heeft zondagavond in de Grote Kerk zijn afscheidspreek gehou den in een plechtige dienst en voor een toegewijd gehoor, onder wie zich ook de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. J J. Prinsen, en zijn echtgenote en (namens het gemeentebe stuur van Haarlem) wethouder mevrouw mr. A. J. Scheltema-Conradi bevonden, alsmede verscheidene collega's uit Haar lem, leden van de Provinciale Kerkver gadering der Hervormde Kerk en van de classis en vertegenwoordigers van de Oecumenische Raad van kerken van Haarlem en omgeving. In het preludium voor de dienst speelde de organist Klaas Bolt een aan de met emeritaat gaande predikant opgedragen compositie van de organist Adriaan Kousemaker uit Goes op het thema „Lof zij den Heer", welk gezang na het votum ook het openings lied van de dienst werd. Ds. Waarden burg had de gezangen in de orde van dienst zo gekozen dat zij te zamen een cyclus van christelijke feestliederen vormden van advent tot en met Pinkste ren. Na schuldbelijdenis, genadeverkon diging, geloofsbelijdenis, Schriftlezing en gebed sprak de predikant eerst een per soonlijk woord tot zijn gemeente als een „bezinning op wat was en komt", waar in hij onder meer de gedurende zijn ambtsperiode in Haarlem gestorven col lega-predikanten herdacht en met dank baarheid herinnerde aan het volle en rijke leven, dat hij in Haarlem als dominee heeft gehad. Het meeste daarvan, ook zijn klachten over het gebrek aan ker kelijk medeleven in Haarlem, kwam ook reeds tot uiting in een artikel, dat naar aanleiding van dit afscheid reeds eerder in ons blad is verschenen. Hij koos de tekst voor zijn preek uit Mattheus 11, waarin Christus rust belooft voor alle vermoeiden en beladenen, die tot Hem komen. Ds. Waardenburg ves tigde eerst de aandacht op het vooraf gaande, dat hiervan niet los kan worden gezien, namelijk een andere uitspraak van Jezus, „Ik dank U, Vader, Heer des hemels en der aarde dat Gij deze dingen voor wijzen en verstandigen verborgen hebt, doch aan kinderkens geopenbaard". Men moet dit naar hij zei niet lezen als een afwijzing van wijsheid en verstand of een verwerping van de wijsbegeerte. Het hele leven steunt op wetenschappen als natuurwetenschap en techniek en de hulp van het wijsgerig denken is, naar hij zei, moeilijk te missen bij de bezinning op levensvragen. Het gaat in dit tekstwoord over de verhovaardiging van de mens, die zich pantsert met zijn kennis en zijn scepsis, de mens in wie het kind is ge storven. Het kenmerk van het kind is zijn openheid en die openheid is voorwaarde voor het kennen van God. Slechts daar door groeit er in een mensenziel een die pere rust, die in stand blijft ook al wordt het moderne denken om hem heen be heerst door angst en onrust. Na de preek zong mevrouw Bep Mis set-Van Andel het Arioso „Dank sei Dir, Herr" van Georg Friedx-ich Handel. De aanwezigen in de dienst kregen na afloop gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van ds. Waardenburg. Bouwnijverheid zich bereid verklaard een extra bijdrage te verlenen. Per woning komt dit in dit geval neer op een extra bijdrage van ongeveer één gulden per week. De huur van de woningen is voorlopig becijferd op gemiddeld 14,25 per woning per week, waarop in mindering kan wor den gebracht de extra bijdrage van 1,— zodat de uiteindelijke huur voorlopig 13,25 zal bedragen. De huur van de werkplaatsen zal voor lopig gemiddeld 6,25 per werkplaats per week bedragen. De kosten van de grond voor de wonin gen bedragen tenslotte 220.746,— en voor de werkplaatsen 9.519,—. B. en W. ver zoeken de raad om een grondvoorschot van 220.746,en een bouwvoorschot van 980.482,69 te vragen en te aanvaarden uit 's rijks kas. In „Ons Gebouw" aan de Kamerlingh Onnesstraat in Haarlem heeft de toneel vereniging van „Haarlem-Zuid-West" za terdagavond een vlotte opvoering gege ven van het blijspel in drie bedrijven „Er zit muziek in" van Kees van Schaik. De geschiedenis speelt zich geheel af in het kantoortje achter de grammofoon platenwinkel van Antoon Veltman. Deze Veltman, die. de zaak- van zijn ouders verkocht, kan hat. tempo van de moderne tijd en vooral de voorliefde van de jeugd voor jazzplaten niet meer bijhouden. Als het doek opgaat, is hij door zijn dokter uit vissen gestuurd, omdat hij nogal over spannen is en de moeilijkheden in zijn ge zin niet meer aan kan. Deze rol met zijn wisselende stemmingen bleek de heer Wim Laarman bijzonder goed te liggen. In mevrouw Hilda van Veenendaal als zijn vrouw Miep had hij een uitstekende tegenspeelster, die alle strubbelingen tus sen de vader enerzijds en zijn dochter, zoon en aanstaande verloofden anderzijds steeds weer wist te sussen. Evenwichtig heid en goede mimiek kenmerkten haar snel. De rol van de kwasterige klant Nico Davelaar. die vader Veltman ertoe wil overhalen klassieke platen in zijn zaak te verkopen en die tevens een oogje op doch ter Els heeft, werd door Henk Russell goed waar gemaakt. Zeker verdient hier ook vermelding de kleinere, maar voor treffelijk gespeelde rol van een andere klant, opa Stevens, waarvoor Jaap Ooster ling (vroeger een Ramplaanspeler) alle lof toekomt. Renie Haan als Stien Snij der, de zuster van Veltman, en haar man (Ton Kooreman) vervullen hun rollen, waaraan de komische noot niet vreemd was, met veel overtuiging. De jonge mensen, namelijk dochter Els, zoon Frans, de winkelbediende Jaap van Wijk en later de nieuwe hulp, Son- ja de Waal, hadden wat vlotter in hun bewegingen kunnen zijn. Doch dat is een kwestie van routine. De rolkennis was over het algemeen goed en regisseur Jan de Jong komt alle eer toe voor hetgeen hij bereikte. Het zelfgemaakte decor vol deed uitstekend. Advertentie In mei heeft u er voordeel bij' VAN ALTENA te bellen en voor de laagste voorjaarsprijs uw kolen te bestellen. Kleverpark 21 B Telefoon 11716 De Bloemendaalse vrijwillige brandweer gaat morgen, dinsdag, ter gelegenheid van het vijfendertig jarig bestaan, een dag uit. Het gezelschap vertrekt omstreeks negen uur in autobussen naar een onbekende bestemming en keert om ongeveer zeven uur des avonds bij gebouw „Domi" terug. Hier staat de brandweer dan nog een feestavond te wachten. Tussen des morgens acht en des avonds twaalf uur zal de Haarlemse brandweer zo nodig de taak van de afdelingen Bloe- mendaal, Overveen, Aerdenhout en Voge lenzang overnemen. Tengevolge van de harde wind brak zon dagmiddag omstreeks zes uur op het ter rein van de Haarlemse Kano Vereniging aan de Schalkwijkerweg in Haarlem-Oost een vlaggemast af. Een 40-jarige inspec teur van een autoindustrie uit Haaxdem, die op het terrein kampeerde, kreeg de mast op hoofd en schouders. Hij is met een hersenschudding naar het Diacones- senhuis overgebracht. I

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9