ROOS iÊs VOGELKOOIEN Typiste en handige jongen KOOPJES DE VRIES n.v. Amsterdamse Beurs VERDWIJNT RADICAAL ALCOCHIN SPECIAAL Duursma spuit alles! BOEKHOUDEN GROTE TOMADO DEMONSTRATIE TOMADOSNELKOOKPAN Plaats een Gr jent je MAANDAG 1 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Ambtenarengerecht Vrouwelijke agenten van politie protesteren tegen ontslag Huldiging van jubilerende adjudant A. Vroon Leerlingenuitvoering UIT STAD EN STREEK .4 mateurtoneel Gastvoorstellingen door „Nut en Genoegen" Ontvangsten van B. en W. op Haarlems Stadhuis Vijf bromfietsen en auto gestolen Haarlemmermeer Gemeente schaft vijfde vuilnisauto aan Leerlingen uitvoe ring in jeugdhuis te Bloemendaal Scheepvaart ■tdi VACANTIE LUC. WALGIEN Gen. Cronjéstraat 136 1e klas SERVICE-MONTEUR VER TEGENWOORDIGER 1. CHAUFFEUR 2. MAGAZIJNBEDIENDE r Beschaafde meisjes gevraagd fAAMBEIEN BROZE BREKENDE NAGELS GAAF EN STERK Twee voormalige vrouwelyke agenten van politie, die tot voor kort in Haarlem dienst deden, hebben by het Ambtenaren gerecht te Haarlem geprotesteerd tegen het ontslag dat hun per 1 april van dit jaar door de burgemeester van Haarlem was verleend. Beide dames, 26 en 27 jaar oud, waren met ingang van 1 april 1957 bij de Haarlm- se politie in dienst getreden als aspirant agente van politie met een proeftijd van twee jaar. Per 1 januari 1958 waren zij bevorderd tot agente van politie. Zij zou den tijdens de proeftijd zijn ontslagen we gens het niet voldoen aan de gestelde eisen van bekwaamheid en geschiktheid. De gemachtigden van klaagsters, de heer G. Th. Leenders van de Katholieke Politie bond en de heer D. Rook van de Christe lijke politieorganisatie, bestreden in de zitting van hedenmorgen de rechtmatigheid van het ontslag en verzochten het Ambte narengerecht het ontslagbesluit te vernie tigen. Zij stelden dat hier geen sprake meer kon zijn van een ontslag tijdens de proeftijd, omdat deze proeftijd met de be vordering van klaagsters tot agente van politie was geëindigd en overigens ook niet aan klaagsters was meegedeeld dat de bij de aanstelling bedongen proeftijd nog steeds van kracht was. De gemachtigde van de burgemeester van Haarlem, hoofdinspecteur P. Sandijck. wees er op dat aspirant-agenten van po litie in de regel na ongeveer een jaar een examen afleggen en dan het politiediploma kunnen verwerven. Ook na hun eventuele bevordering tot agent van politie is het echter noodzakelijk dat de bekwaamheid en geschiktheid van de politie-ambtenaar aan de practijk worden getoetst. De proeftijd van twee jaar eindigt dus niet bij de be vordering tot agent van politie, maar blijft onverminderd van kracht. Volgens de heer Sandijck is het ontslag aan klaagsters rechtmatig geschied. Hij verzocht de hand having van het ontslagbesluit. Het Ambtenarengerecht zal te zijner tijd iri deze zaak uitspraak doen. In tegenwoordigheid van burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard en diens echtgenote, alsmede van het vrijwel vol tallige personeel van het Heemsteedse po litiekorps met uitzondering van de korps chef, hoofdinspecteur A. Berentsen, die wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn, is adjudant A. Vroon vanmorgen in het verversingshuis Groenendaal gehul digd met het oog op zijn zilveren jubileum bij het Heemsteeds politiekorps. De burgemeester prees in zijn toespraak de vele goede eigenschappen van de jubi laris en herinnerde aan het feit, dat de vader van de heer Vroon de jubilaris in 1934 in de geheimen van het politiewerk inwijdde. De heer Vroon werd in 1942 be last met recherchewerk, voor welke taak hij over tal van gaven beschikt als bijvoor beeld: scherpzinnigheid, speurzin, vertrou wen, tact, intuïtie en mensenkennis. Daar naast roemde mr. ridder van Rappard zijn vele goede menselijke eigenschappen. Met het uitspreken van woorden van waar dering en dank overhandigde de burge meester een geschenk onder couvert. Namens de korpschef voerde inspecteur H. Brouwer het woord. Hij memoreerde de vijfentwintig jaar, dat hij met de jubilaris heeft samengewerkt en herinnerde dank baar aan de goede geest van samenwer king, die adjudant Vroon door zijn werk met de hoofdstedelijke politie heeft tot stand gebracht. „Contacten en tact sieren onze adjudant", aldus besloot inspecteur Brouwer zijn toespraak, waarna hij de jubilaris een vulpenset overhandigde en mevrouw Vroon bloemen. Hoofdagent W. Brouwer sprak namens de politiesportvereniging en belichtte ad judant Vroon als sportman, waarna de heer B. W. Pelder, brigadier-rechercheur, de jubilaris toesprak namens adjudant Last, de collega-brigadiers en de recherche kamer. Ook hij overhandigde een cadeau. Mede namens de Bond van Christelijke Politieambtenaren voerde wachtmeester eerste klasse C. J. de Buck van de rijks politie in Bennebroek het woord, waarna de opperwachtmeester O. van der Velde, eveneens van de rijkspolitie Bennebroek, de samenwerking roemde, die mede dank zij adjudant Vroon bestaat tussen de rijks politie Bennebroek en het Heemsteedse politiekorps. Tot slot sprak adjudant Vroon een kort dankwoord, waarna alle aanwezigen ge legenheid kregen hem met zijn jubileum te complimenteren. Zaterdagavond werd in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal de jaarlijkse voordrachtsoefening gehouden van de piano- en vioolleerlingen van het echtpaar Van der Glas-Boosman. Wel beschouwd was het een jubileumuitvoering want het was juist vijfentwintig jaar ge leden, dat Pie en Chris van der Glas voor 't eerst een openbare revue van hun disci pelen organiseerden. Het werd dit keer een manifestatie van pedagogische vorming, waarop niet minder dan zevenenvijftig programmanummers moesten afgewerkt worden, en die niet minder dan vier uur in beslag nam. Het is ons daarbij opgevallen hoe de goede smaak in de keuze van de voor drachtstukken en -stukjes een hartelijk woordje meesprak, wat wees op een dege lijke esthetische vorming, en dat de tech nische opgaven binnen de mogelijkheden gehouden werden, zodat de prestaties een bevredigend verloop konden hebben. Uitgesproken talenten, die de flair van hun aangeboren geschiktheid in 't geding brachten, wisselden af met leerlingen die door extra ijver de hun aangewezen taak tot een aanvaardbaar resultaat wis ten te brengen. En wellicht heeft deze ma nifestatie er toe bijgedragen het besef te wekken bij allen, dat de uren van hun muziekstudie goed bestede tijd zijn en te vens het voornemen te doen ontstaan da gelijks een half uur vroeger op te staan om hun technische vaardigheid in viool- of pianospel nog intensiever te ontwikkelen. Het zou een hopeloze taak zijn gedetail leerd in te gaan op de verrichtingen van deze overladen muziekavond, die evolueer de van primaire voordrachtstukjes voor piano tot briljante proeven van viool spel. Het echtpaar Van der Glas-Boosman werd terecht door zijn dankbare leerlin gen hartelijk gehuldigd. 7os. de Klerk Nieuws in het kort Brandjes. Zondagmiddag omstreeks kwart voor vijf en vanmorgen omstreeks negen uur is de Overveense brandweer uitgerukt voor branden, die onder de grond woedden in de omgeving van Domp- vloedslaan, nabij de Willem de Zwijger laan in Overveen. Tengevolge hiervan is ruim zestig vierkante meter berm opge brand. Door het storten van zand is men erin geslaagd het vuur te bedwingen. Duinbrand. Zondagmiddag omstreeks vier uur heeft bij de Westerduinweg in Bentveld een duinbrand gewoed. De brandweer kon niet voorkomen, dat on geveer 800 vierkante meter duinbegroeiing in vlammen opging. Subsidie. Als de gemeenteraad van Bennebroek hiermee akkoord gaat, zal het Christelijk Gemengd Koor een gemeente lijke bijdrage van 75 ontvangen als bij drage in het tekort, dat de uitvoering van het koor dit jaar heeft opgeleverd. Eerste prijs. Het vrouwenkoor Z.I.G.E.A. onder leiding van de dirigente mevrouw Rie Vring-Servaas heeft op het Nederlands koorfestival te Hilversum zaterdagavond in de eerste afdeling een eerste prijs behaald met 374 punten. Het koor moet nu op 27 juni in de finale uit komen. Jubileum. Donderdag 4 juni zal het vijfentwintig jaar geleden zijn. dat de heer J. L. J. M. van der Weiden bii de wasserij van n.v. Peperkorn in Heemstede in dienst trad. De heer Van der Weiden begon als jongen op de afdeling sorteer- en wasserij en werd later tot stoker van het bedrijf benoemd. Sinds 1944 is hij als chauffeur- besteller werkzaam. Donderdagavond om half acht zal de jubilaris in de kantine van het bedrijf worden gehuldigd door directie en collega's. Enige weken geleden heeft de Heem steedse toneelvereniging „Nut en Genoe gen" haar winterseizoen besloten met enige opvoeringen van Martin van Spaan- doncke toneelspel „Sleutelgeld", welke voorstellingen destijds kritisch onbespro ken zijn gebleven, omdat de vereniging met deze opvoering deelnam aan het door de Nederlandse Amateur Toneel Unie georganiseerd toneelconcours. Nu heeft zich onverwacht de gelegenheid voorgedaan toch nog even op de indivi duele spelersprestaties terug te komen, omdat „Nut en Genoegen" zaterdag avond in hotel „De Leeuwerik" met „Sleutelgeld" een gastvoorstelling ver zorgde voor de Haarlemse toneelvereni ging „Tot Ons Genoegen", die te elfder ure was verhinderd gevolg te geven aan het voornemen tot opvoering van Henk Bakkers blijspel „Zonnebrand en bla ren". De donateurs van „T.O.G." zijn met deze programmawisseling volledig aan hun trekken gekomen, want het een voudige, doch hoogst actuele onderwerp van het gespeelde stuk heeft het publiek de gehele avond kennelijk uitermate ge boeid. Daar komt nog bij. dat de bezoe kende verenigingover spelers beschikt, die van een dergelijk stuk de opvoering geven welke het 'Verlangt. Hoe dikwijl^ heeft mevrouw R. Beck-Wierijn immers reeds bewezen, dat zij bij „Nut en Genoe gen" de aangewezen speelster is om van een enigszins sentimenteel geschreven rol als die van moeder Bakels toch een aan nemelijke en ontroerende gestalte te ma ken. Heel goed was ook Theo Teeuwen als de door de woningnood getroffen Jan Bakels, die een nog sterker indruk zou hebben achtergelaten wanneer hij zijn tekst soms in minder kort-afgebroken zin nen had gelanceerd. Adrie Booms-Car- pentier bleek eveneens voldoende bij machte tot het uitbeelden van zijn jonge echtgenote. Verder wist Jan Bank een aardige typering te maken van het glib berige woekeraartje Van Dijk en schaar de ook Piet Leuven zich onder de beste spelers door zijn rustige en natuurlijke uitbeelding van de humane fabrieksdi recteur Tak. Ten slotte zagen wij van Nel Griekspoor-Klootwi.ik een gemoedelijke tante Ans en speelden Hannie van den Bos-de Graaf en Herman Booms de sym pathieke huisvrienden. Na afloop van de voorstelling verscheen de voorzitter van „T.O.G." op het toneel, om regisseur L. Beek en zijn spelers, die als redders in de nood fungeerden te bedanken voor hun boeiende opvoering. Bonbons voor de da mes en sigaretten voor de heren waren de stoffelijke bewijzen van deze waarde ring. Burgemeester en Wethouders van Haar lem zullen op zondag 7 juni omstreeks twaalf uur op het stadhuis het bestuur van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek- bond en de officials van het op 6 en 7 juni te houden Nationaal Optreden 1959 of ficieel ontvangen. Het college zal daarna om kwart over één het défilé afnemen van de aan de sportoptocht deelnemende gym nastiekverenigingen. Op woensdag 10 juni ontvangen B. en W. op het stadhuis de prijswinnaars van de door de Natuurbeschermingscommissie Zuid-Kennemerland georganiseerde na- tuurpuzzeltocht. In de afgelopen weken hebben tal van schoolkinderen namelijk deelgenomen aan een tocht, waarbij een bezoek moest worden gebracht aan par ken, plantsoenen en andere objecten, die voor de natuurbescherming van belang zijn. Aan deze tocht was een prijsvraag verbonden en het zijn de winnaars van deze prijsvraag, die op 10 juni op het stad huis worden ontvangen. In het afgelopen weekeinde zijn in Zandvoort vijf bromfietsen en een auto gestolen. Het laatste voertuig behoorde toe aan een inwoner van de badplaats. Verder verdwenen waardevolle voorwer pen uit een Duitse, een Engelse en een Belgische auto. De recherche heeft een der bromfietsen kunnen opsporen. Drie Haarlemmers hebben bij de poli tie aangifte gedaan van vermissing van het zadel van hun bromfietsen. Zij had den zaterdagavond omstreeks kwart voor acht hun fietsen langs de Planetenlaan in Haarlem-Noord geplaatst en toen zij later op de avond terugkeerden was het zadel verwijderd. Voor de aanschaffing van een vijfde vuilnisauto stellen B. en W. van Haarlem mermeer de raad voor een krediet van 46.000.- beschikbaar te stellen. In zijn toelichting merkt het college op dat de voortdurende toeneming van de werkzaamheden der vuilnisophaaldienst als gevolg van de uitbreiding der plaat selijke bebouwing en ook de binnenkort nog te verwachten belangrijke uitbreiding der dorpen, het reeds thans noodzakelijk maken maatregelen te nemen die een goe de functionering van de dienst waarborgen. Voorts achten B. en W., het gewenst om in die delen der gemeente waar tot dus verre slechts eenmaal per week huisvuil wordt opgehaald, t.w. de ringdijkgedcel- ten welke van de Cruquiushrug af langs de Kaag tot de Aalsmeerderbrug langs de omtrek der gemeente liggen, binnenkort het vuilnis twee keer per week te doen ophalen. In de muziekzaal van het Gemeen schapshuis in Zandvoort, hebben de leer lingen van de muziekschool Aad en Jan Plas zaterdagavond proeven van hun mu zikale bekwaamheid afgelegd. Bij vele pupillen konden we sinds vorig jaar een aanzienlijke vooruitgang bespeuren. Dit was bijzonder het geval met de prachtige vertolking van de Impromptu Op. 90 no.2 van Fr. Schubert door een twaalfjarige leerlinge. Nadat de allerkleinsten, wegge doken achter de grote vleugel, op koste lijke wijze hadden bewezen hoe moeilijk de eerste schreden zijn op het muzikale pad, beluisterden we o.m. zeer geslaagde vertolkingen van „l'Hirondelle" van Beet hoven en „Menuet" van Shield. Bijzonder voldeed ook het vioolspel in het Allegro uit het vioolconcert in D gr.t. van Rieding. Het programma kreeg vooral na de pau ze, toen de gevorderden optraden, een boeiend muzikaal karakter. We beluister den fraaie vertolkingen van het Allegro uit de Sonate in F gr. van Mozart, Arabes- quen van Debussy en Schumann, waarna met begeleiding van een strijkorkest on der leiding van de heer Jan Plas een cel lo-leerling het Largo speelde uit het cel loconcert in D gr. van Tartini, vervolgens een vioolsolist het Allegro uit het vioolcon cert in G klein van Vivaldi, waarna de avond besloten werd met een bewonde renswaardig knappe uitvoering van het pianoconcert in G gr. t. van Joh. Chr. Bach, waarin de nog jeugdige piano-so list een opmerkelijke muzikaliteit ont plooide. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3%°/o Nederl. 47 92% 92% 3 °/fl Nedl. 1962/64 98% Woningbouw 6 °/o 11 IK 111% Pr A'dam '56 I 83 11 -v iil"srrftnT rit Pr A'dam '56 II 96 'Pr A'dam. '56 ill 95% Pr R'dam '52 I Pr R'dam '52 li. 91 Pr R'dam '57 A.K.U 350 379 Calvé Delft 593 600 Van Gelder Zon^n 244K 245 K N Hoogovens 524 525 Nederl. Ford 341 343 N Kabelfabriek 410 415 gew.Philips Gloeil 669 681 Pref.PhilipsGloeil 262 Unilever 581 616 Wilton Fyenoord 214K 215 Werf Gusto 159 Oordtsche Petrol 721 '/s 730 Kon. Petroleum f 164.70 166.20 Billiton 280 280 A'dam Rubber 92% 92Vs K.L.M f 130.20 131.— Holl Amer. Lijn 160' /g 164 K N SM 151% 155 N Scheepv. Un.e 138% 143 v. Nievelt Goudi 129'/} 123 ex-div Phs. v. Ommeren 252% 242 ex-div H V.A 148% 154% Delimaatschappij 170.5( ƒ183.- Amsterd. Bank 285 286% Nat. Handelsbank 156 157 Ned. Handel Mij 227 227>/z Rotterd Bank 264 265 Twentsehe Bank 241 Anaconda Copper 66'/z 66% Bethlehem Steel 52% 52% U.S. Steel 95% 99 General Motors.. 51% 81% Shell Union 84' li 84 Tidewater 27|B/ifl 27% Aagtedijk, 31 dw. Kp. Palos, 1 te Marseille Aardijk, 31 le New York. Abbekerk, pass. 31 Gibraltar n. Port Said. Abida, 31 180 m. o. Cayenne n. Curacao. Agamemnon, 30 v. Mobile n. Houston. Akkrumdijk, 31 te Londen. 390 w.z.w. Dakar n. Las Palmas Aldabi, 31 v. Santos n. Rio de Janeiro. Algenib. "31 50 m. o. Recife n. Rosario. Alhena. 1/6 te Santos. Alioth, 30 290 m. w. Dakar n. Las Palmas. Alkaid, 31 te Las Palmas. Alkes, 31 55 m. n. St. Paulsrocks n. Rio de Ja. Almkerk, 31 v. Genua n. Marseille. Alnati, 31 v. Antwerpen te Rotterdam. Alphard, 31 te Bremerhaven verwacht. Ameland, 6/6 te Punta Cardon verwacht. Amerskerk, 1/6 te Genua. Amsteldijk, 31 te Rotterdam. Amstelkroon, 31 690 m. o.z.o. Seychell. n. M'b; Andijk, 31 385 m. n.n.w. Flores n. Le Havre Annenkerk. 31 v. Aden n. Suez. Argos, 31 te Hamburg. Ariadne, 30 v. Amsterdam n. Oran. Asmidiske. 31 505 m. n.w. Fayal n. Rotterdam. Asterope, 31 650 m. o. Kp. Race n. Holland. Astrid Naess, 31 175 m. o. Hatteras n. New York Attis, 29 te New Orleans. Barumun, 1/6 te Singapore. Batjan, 31 ton anker Khosichang. Batu, pass. 31 Tanger n, Halifax. Bcngkalis, 31 te Londen. Beninkust, 31 te Lagos. Bennekom, 31 380 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Borneo, 31 60 m. w. Gibraltar n. LiverpooL Boskoop, 31 v. Amsterdam n. West-lndië. Bieda, 31 v. Rotterdam n. Bremen. Bussum, 31 90 m. z.w. Ras Fartak n. Rotterdam. C'alamares. 1/6 te Los Angeles v. Bolivar. Caltex Arnhem, 31 45 m. n.n.w. Bone n. Sidon. Caltex Eindhoven, 31 v. Sidon n. Portland. Calt. Leiden, 31 810 m. n.w. Fremantle n. Colombo. Caltex Rotterdam, 31 v. Suez n. Rastanura. Caltex The Hague, 31 te Vizagapatnam. Carrillo, 31 90 m. z.z.o. Tehuantepec n. Armuelle3. Castor. 30 v. Amsterdam n. Edinburgh. Celebes, 1/6 te Genua. Charis, 29 v. Miragoane n. Mobile. Cities Service Valley Forge, pass. 31 Kuria Muria naar Mena. Clavella, 31 v. Rotterdam n. Bodo. Corilla, 1/6 te Cairns verwacht. Cradle of Lib., 31 40 m. o.no. Algiers n. Pt. Said. Dalerdijk, 31 500 m. o.z.o. Bermuda n. Curagao. De Eerens, 31 te Doka. Doris, 1/6 v. Curagao n. Oranjestad. Drente. 31 15 m. z.o. Ras Al Hadd n. Dubai. Eemdijk, 31 v. Houston n. Le Havre. Eenhoorn, 1/6 te Kalivya. Kernland. 31 v. Las Palmas n. Amsterdam. Ena, 31 te Fortaleza. Fos, 31 60 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Esso Nederland, 1/6 te Suez. Frfavizo, 31 60 m. o. Madeira n. Las Palmas. Friesland SSM, 1/6 tc A'dam, verm. 2 n. Setubal. Gabonkust, pass. 31 Dakar n. Le Havre. Guineekust. 30 te Amsterdam. Hathor, 31 30 m. n.w. Kp. Sidero n. Alexandrië. Hccuba, 31 370 m. w.z.w. Madeira n. Pt. of Spain. Heelsum, 31 330 m. n.w. Finisterre n. Bermuda, v. Heemskerk. 31 30 m. o. Singap. nl L. Marques. Helena, 30 v. Amsterdam n. San Juan. Helicon, 30 21 m. n.w. Kp. Maysi n. Tampa. Hera, 31 60 m. o. Trinidad n. Bremen. Hermes, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Hestia, 31 v. Caibarien n. Rotterdam. Hilversum, 30 te Finnart verw. v. Perzische Golf. Hoogkerk, 31 te Genua. Ivoorkust, 31 v. Freetown n. Antwerpen. Japara KRL, 31 10 m. w.z.w. Minicoy n. Belawan. Jason, 29 v. New York n. La Guaira. Johannes Frans, 1/6 v. Seven Islands n. Ph.delph. Joseph Frering, 31 150 m. o. Madeira n. IJmuiden. Jupiter, pass. 31 Burlings n. Algiers. Kalvdon. 1/6 v. Stockholm tc Kalmar verwacht. Kara, 31 v. Curacao n. Savannah. Karachi, 31 te Surabaja. Karakorum. 31 ten anker rede Belawan. Karimata, 28 v.t Singapore n. Bangkok. Keizerswaard, 2/6 te Eastham verwacht. Kenia, 31 250 m. n.o. Martinique n. Curacao. Kennemerland. 1/6 te Salvaror. Kermia. 31 v. Napels n. Lavera. Khasiella, 31 v. Hamburg te Rotterdam. Kieldrecht, 31 te Chalna. Koningswaard, 31 420 m. z.o. Colombo n. Aden. Kreeft, 31 590 m. w.z.w. Valentia n. Wabana. Kryptos, 31 tc Rotterdam. Kylix. 31 te Port Said. Laagkerk, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, 1/6 te Balikpapan. Laurenskerk, 31 60 m. z.z.o. Bender Abbas naar Bahrein. Lekkerkerk, pass. 31 Gibraltar n. Le Havre. Le Mire, 1/6 te Penang. Limburg, 31 v. Cadiz n. Antwerpen. Lindekerk, 31 50 m. n.w. Lissabon n. Port. Said. Lissekerk. 31 220 m. n.n.w. Aden n. Dubai. Loenerkerk, 1/6 te Assab. Leuvekerk, 31 25 m. n.w. Algiers n. Port Said. Maas. 1/6 te Tripoli. Maashaven, 31 80 m. z.z.w. Finisterre n. Antw. Maaskerk. 31 te Valencia. Medon. 30 te Amsterdam. Meerdrecht. 31 330 m. o.n.o. Azoren n. Rotterdam Memnon. 30 v. Puerto Plata Dominica n. R'dam. Mentor. 30 v. Paramaribo n. Amsterdam. Mississippilloyd. 31 130 m. o. Colombo n. Chalna. Mod.iokerto, 31 v. Aden n. Djeddah. Montferland, pass. 1/6 Ouessant n. Rio de Jan. Mylady, 31 v. Port Gentil n. Tabou. Nanusa, 31 v. Slina Cruz n. Nagoya. Nestor. 1/6 v. Mara'-rubo n. New Orleans. Noordwi.ik, pass. r uissabon n. Monrovia. Oberon, 31 v. Amsterdam n. West-lndië. Oldekerk, 31 te Bremen. Orion, 31 v. Latakia n. Alexandrië. Orestes, 31 te Amsterdam. Osiris, 31 te Antwerpen. Ouwerkerk, 31 te Amsterdam. Peperkust, 31 30 m. z.w. Bissagos eil. n. Conakry. Philine, 1/6 te Mena Al Ahmadi. Prins Casimir, 1/6 te Montreal. Prins Frederik Hendrik, 30 v. Detroit n. Chicago Prins Fred. Willem, 31 4 m. n. Scillys n. Le Havre. Prins Johan Willem Friso, 1/6 te Leixous. Prins Willem George Frederik, 1/6 te Bremen. Prinses Irene, 31 v. Rotterdam n. Harwich. Pioven.singel, 31 51 m. z.o. Dennishead n. Stettin. Purmerend, 1/6 te Lagos. Pygmalion, 31 te Amsterdam. Randfontein, 31 v. Southampton n. Antwerpen. Rcmpang, 31 200 m. z.z.w. Chagos arch. n. Aden. Reza Shah The Great, 31 55 m. o. Kp. Ras Fartak naar Suez. Roepat, 31 190 m. z. Freetown n. Kaapstad. Roggeveen, 31 v. Dunedin n. Devonport. Rondo, 29 v. Port Said n. Lissabon. Rotti, 31 te Abadan. Rijnkerk. 31 te Duinkerken. Scheldelloyd, 30 v. Rotterdam n. Port Satd. Schie. 31 te Amsterdam. Sibaiak, 31 100 m. o. Malta n. Cowes. Slamat, 31 540 m. z.o. Guam n. Balboa. Sliedrecht, 31 te Wismar v. Novorossisk. Scestdijk, 31 te Antwerpen. Solon, 30 v. Curacao n. Maracaibo. Stad Leiden, 31 ten anker Suez. Stad Rotterdam, 1/6 te Freetown verw v. IJmuid. Stad Schiedam, 31 110 m. w. Trondheim n. Gent. Stad Utrecht, 31 v. Rotterdam n. Antwerpen. Steenwijk, 31 560 m. z. Kp. Race n. Norfolk. Steven, 31 90 m. z.z.w. Ouessant n. Limasol. Statue of Lib., pass. 31 Perim n. Mena Al Ahm. Stanvac Talangakar. 1/6 te Sungcigerong. Statue of Liberty, 31 12 m. n.w. Perim n. Mena. Stentor, 30 te Port of Spian verwacht v. Aruba. Straat Banka. 31 te Fremantle. Straat Lombok, 1/6 te East-London. Straat Magelhaen, 31 te Singapore. Straat Soenda, 1/6 te Melbourne verw. v. Adelaide Sunetta, 31 150 m. z. Golf v. Oman n. Abadan. Taria, 31 390 m. z.o. Ceylon n. Durban. Tawali, 30 v. Rotterdam n. Marseille. Tegelberg, 2/6 te Maceio verwacht. Teiresias. 31 te Newport Mon. Texel, 30 v. Amsterd. via Londen n. Arab. Golt Theobaldius. 31 ten anker Maracaibo. Ijibadak, 1/6 te Surabaja. Tjiluwah, 31 v. Tandj. Priok n. Semarang. Tweelingen, 31 450 m. w.z.w. Scillys n. P. Ordaz. Van Linschoten. 1/6 te Durban. Van Neck, 31 v. Pt. Swettenham n. Manilla. Van Noort, 31 v. Hongkong n. Singapore. Van Riebeeck. 1/6 te Singapore. Vivipara, 30 v. Amsterdam n. Mena Al Ahmadi. Vlist, 31 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Waal, 31 v. Amsterdam n. Rotterdam. Waterland. 31 120 m. z.z.w. Finisterre n. A dam. Waterman, 31 450 m. z.o. Kp. Race n. New York. Westerdam, 30 v. Rotterdam n. New York. Westertoren, 31 165 m. z.o. Suez n. Suez. Wieldrecht, 31 ten anker Puerto La Cruz. Willem Ruvs, 31 v. Colombo n. Singapore. Woensdrecht, 30 v Rotterdam n. Fao. Wonosari, 31 rede Belawan. I.Jssel, 31 63 m. w. Kp. Matapan n. Rotterdam. Zonnekerk, 31 te Kobe. Zuiderkerk, 31 710 m. w.z.w. Cocos n Fremantle. korti ng op wollen, zijden en katoenen coupons SLEEFVAART Atlas. 29 te Rotterdam. Blankenburg. 1/6 te Rotterdam. Cycloop en Maas, 1/6 te Aden. Friesland, 1/6 v. Rotterdam n. IJmuiden. Noordholland, 1/6 v. Rotterdam n. IJmuiden. Schelde. 1/6 v. Rotterdam n. Noordzee. Tyne, 29 te Rotterdam. KLEINE VAART Alcetas, 31 7 m. n. Borkumrif n. Delfzijl. Atlas, 31 100 m. n.n.o. Kp. Villano n. Antwerpèn. Bab T, 29 v. Hudiksvall n. Zaandam. Bloemgr pass. 31 ET 16 v. Mantyluoto n. A'dam. Boreas. 31 dw. Kp. Tenez n. Piraeus. Draco. 29 v. Aarhus n. Amsterdam. Elsa, 29 v. Wifstavarf n. Huil. Flevo, 30 te Amsterdam n. Svendborg. Ilias, 31 70 m. z. Ouessant n. Rotterdam. Kaap Falga, 28 te Rundvik v. Karskaer. Kaap St. Vincent, passa 29 Kiel n. Norrköping Manto, 31 te Kp. Serrat n. Ceran. Marianne. 30 25 m. van Tessel vuursch. n. Rouaan Midas, 29 v. Ancona n. Triest. Nero. 29 le Duinkerken n. Tanger. Pavo. 29 Brunsbüttel gepass. n. Karskaer. Phidias, pass. 31 Terschellingerbank n. A'dam Plato, 31 30 m. n. Majorca n. Genu. Ponza, 29 50 m. n. Terschelling n. Kingslynn. Quo Vadis. 29 v. Par te Terncuzen. Schippersgracht. 31 te Kiel n. Helsinki. Thaletas, 31 te Kp. Tenez n. Lissabon. Twee Gebroeders. 29 v. Famagusta n. Limassol. MET I vloeibaar voedsel voor uiv haar oor fouten tn telefonisch ogegeven advertenties kun en wjj geen verantwoorde jkheid aanvaarden De Administratie Ook textlelstof. ANTONIESTRAAT 45 laariem Tel 18266 Tel. na 6 uur 17605. Wij verhuren alle KAMPEER- BENODIGDHEDEN VERGIERDEWEU 52 Telef. 54407 GEBR. VEE NI NG A Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, tel. 15265 Gcd. Oude Gracht 62 Vrijdag 12 Juni vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het assbciatie-examen DEC. 1959 Voor deze snelle cursus is vereist een behoor lijke intelligentie, werklust en doorzettingsver mogen. Boekhoudkundige vooropleiding is niet noodzakelijk. In 1958 slaagden 1315 cursisten n.l. 796 voor Pr. Dipl. (Ass.), 302 voor M.B.A. (Ass.) en 217 S.P.D.-M.O. Gemiddeld slaagt 80 van onze candidaten binnen de gestelde opleidingstijd. Inl., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 95 en van 79 uur aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TELEFOON 16372 EXAMEN0PLEID1NG HUGAS, ELGERSMA, P0TGIESER DEN HAAG-HAARLEM-AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN ■L- met de nieuwe TOMADO ELECTRISCHE APPARATEN mixers, fruitpers enz.) èn de op dinsdag èn woensdag a.S. van 10—12 en 2—6 uur. hoort Tornado thuis TECHNISCHE HANDELMIJ. vraagt voor de Buitendienst een grondige kennis van electrische tractie (gelijkstroom) vereist. Spoedige indiensttreding noodzakelijk. Brieven onder no. 44 aan het bureau van dit blad. SAN-O-MATIC, Koninginneweg 8, Zandvoort vraagt Persoonlijke aanmeldingen van 912 en van 25 uur. Bi,i grote VO.LKS- EN VARIA-VERZEKERING MM bestaat te Haarlem voor mannen tot 40 jaar ge legenheid opgeleid te worden tot HBS of MULO is liet noodzakelijk, wél Ijver en plichtsbetrachting. Gedurende opleiding gegarand. inkomen Borgstelling vereist. Brieven onder no. 23, aan het bureau van dit blad. DE VOS EN MOEN N.V,. Spaarne .36, vraagt voor licht bestelwerk. Persoonlijk aanmelden. GEVRAAGD NETTE HULP IN DE HUISHOUDING van 8.3014 uur. In gezin zonder kinderen, geen was aan huis. Loon f 30.per week netto. Reis kosten worden vergoed. Prima referenties vereist Aanmelden: Mevr. Sanders. Laurillardlaan 15, Santpoort-Zuid. Hofleverancier oor de mangel, de persen en voor diverse andere werkzaamheden. N.V. WASSERIJ VAN HOUTEN Blekersvaartweg 47 - Heemstede - Tel. 33372 SCHROMPELEN WEG Pijn en jeuk verdwijnen bloeden houdt op ^-De wetenschap heeft thans» /een nieuwe helende substan-p tie ontdekt met de verbazing- ■/t wekkende eigenschap de f aambeien eenvoudig te doenS ywegdrogon - pijn verdwijnt,!» 9. bloeden houdt op. Toegepast», 'fi in SPERTI, doet dit weefsel- t 'i vernieuwende Bio-Dvne zelfs F de meest hardnekkige aam- K SPERTI is zacht en desinfec- i terend - bevat géén verdo- f i> vende middelen. Voor veili- 5 V ge, rechtstreekse behande- .♦ling van aambeien, SPERTI J It zalf f3.30 per tube, supposi- jjjtoria f 4.90. n C-/1 i i IN TWEE WEKEN Of u kousen spoelt, kopjes wast of brieven tikt - elke vrouw heeft vaak last van lelijke splijtende nagels. Nü kunt u heel vlug van dit ge tob afkomen: met NUNALE, een medicinale olie die diep onder de nagelriem door dringt. NUNALE bevat alle opbouwstoffen om een gezon de nagelgroei te bevorderen. NUNALE - in praktische stift-flacon f2.40 - geneest uw nagels, houdt ze altijd soepel en gezond. VOOR DINSDAG en WOENSDAG Waardebon No. 1 Ook te Bennebroek) MARGARINE 2 pakjes 59 Bon aan de kassa inleveren Waardebon No. 2 (Ook te Bennebroek) l rollen BESCHUIT van 39 voor 29 Bon aan de kassa inleveren Waardebon No. 5 Ook te Bennebroek) Irotc ONTBIJTKOEK van 42 nu voor 35 Bon aan de kassa inleveren Waardebon No. 4 Ook te Bennebroek) Ingk. HAVERMOUT 500 gram voor 22 Bon aan de kassa inleveren (Ook le Bennebroek Vet Spek 500 gram 59. Blanke basterd Suiker ïDO gr. voor 52. Choco Iagel 250 gr. van 45 -oor 39. Reclame 'voffie p. pak van 109 voor 95 Grote prijsverlaging Lamsvlees. Lamsborst van f 1.50' nu per 500 gram f 1.15. Lamscote- letten van f 1.75 nu per 500 gram f 1.45 Lamslappen, mager, van de bout, van f 2.40 nu per 500 gram f 1.88 (Ook te Bennebroek Grote Kropsla 2 vooi 25. Mooie gele Andjj vie p. pd. 20. Grote Bloemkool 35. Wortel tjes per bos 45. 3 zoete Sinaasappelen 25

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10