Atlantische gemeenschapsgedachte door Londens congres versterkt 4U- r Deze lente Van dag tot dag Waarom en wat nu? Het komt aan op onze wilskracht en op ons solidariteitsgevoel BADCOSTUUMS VOGELZANG de <=Praatótoel Gaat u met vakantie? Sukarno bezoekt Japan Otto Klemperer moet rust houden Kerkelijk Nieuws Nationale herdenking van Calvijn in Amsterdam Nederlandse „Mariner" in India neergestort Eisenhowers broer Milton met Nixon naar Moskou DONDERDAG 11 JUNI 19 5 9 Hoe slim Gromyko's nieuwe voorstel In Genève in elkaar geknutseld is, hoeveel schijnbare concessies het aan het Westen doet, het moet iedereen duidelijk zijn, dat het volslagen onaanvaardbaar is. Een Al- duitse commissie, met gelijke vertegen woordiging van Oost- en West-Duitsland, zal nooit een hereniging, ten hoogste een confederatie bereiken, waarin West-Bérlijn door de Duitse Democratische Republiek zal worden opgeslokt. Het voorstel is zelfs met een dubbel ultimatum gewapend, zowel in het geval het Westen het aanneemt, als wanneer het wordt verworpen. In het eer ste geval dreigt hernieuwing van Kroesj- tsjev's oude ultimatum van zes maanden tot een van twaalf. In het tweede kan de dreiging van een apart vredesverdrag met de DDR en druk op West-Berlijn zelfs onmiddellijk ingaan. Gromyko heeft natuurlijk zeer goed ge weten, dat het Westen zijn voorstel zou verwerpen. Wat heeft de Sovjet-Unie be wogen dit voorstel toch te doen, dat alle preliminaire onderhandelingen voor de topconferentie en de topconferentie zelf kan torpederen? Meer dan één waarnemer houdt het er op, dat het Westen heeft overvraagd met zijn eis tot schriftelijke garantie voor handhaving van de status quo in West- Berlijn tot aan een Duitse hereniging. Die eis is pas tijdens de conferentie werkelijk zwaar gaan wegen. Aanvankelijk bestond de neiging Lloyd te volgen in zijn ge dachte dat een stilzwijgende overeenkomst, dat er voorlopig niet aan de situatie in West-Berlijn getornd zal worden, het maximum was dat men zou kunnen los krijgen. Gromyko erkende in Genève de legaliteit van het bezettingsstatuut en Kroesjtsjev had ook MacMillan in Moskou gezegd heel goed te begrijpen, dat de westelijken zich niet uit Berlijn willen laten jagen. Maar de Russen konden onmogelijke de ga ranties geven, die hun plannen in Duitsland voor eeuwig zouden kunnen blokkeren. Lloyd die van mening was, dat het Westen in West-Berlijn een moeilijk verdedig bare stelling heeft, wilde wachten totdat er op een topconferentie globale ruil zou worden bedreven, waarin het Westen een oplossing voor Berlijn door een concessie elders zou kunnen verkrijgen. De eis van garantie tot aan de hereni ging is door de Westduitsers gelanceerd en Adenauer heeft er Eisenhower voor mee gekregen. De Amerikaanse en Franse delegaties, die, ten onrechte, in Gromyko's aanvankelijke erkenning van de legaliteit der westelijke aanwezigheid een bewijs Van zwakte zagen, probeerden daarop dit standpunt er bij Gromyko door te druk ken. Zij hebben daarmee wind gezaaid en storm geoogst De tweede westelijke mis rekening is de mening geweest dat Kroesj tsjev haast had om tot een topconferentie te komen. Het Westen, behalve de Britten, heeft de sterkte van zijn positie eenvoudig overschat. De gang van zaken in Genève heeft Macmillan's mening bevestigd, dat de ministersconferentie voor de top de zaken alleen maar zou compliceren. Ook zijn stelling, dat men de Russen niet tot terugkrabbelen kan bewegen door zonder meer het been strak te houden dreigt te worden bewezen. Wat nu? Er zijn nog optimistische waar nemers, die menen dat men na de weste lijke verwerping van het Russische voor stel eenvoudig weer verder zal gaan pra ten over het slotcommuniqué en datum, agenda en plaats van de topconferentie. Zij geloven dat het Russische voorstel eenvoudig een drukmiddel was om het Westen even aan zijn zwakke positie te herinneren en tot bescheidenheid te manen. Die kans is inderdaad niet uitgesloten. De meerderheid der waarnemers gelooft echter dat de delegaties na nog enkele dagen praten hun koffers zullen pakken en de conferentie als mislukt zullen beschou wen. We zijn dan waar we op 27 novem ber vorig jaar waren. Dezelfde dreiging hangt ons dan boven het hoofd. Alleen het middel van overleg is aangetast en de westelijke positie is er niet gunstiger op geworden, nu men de Russen er toe ge bracht heeft hun eisen verder vast te leg gen en misschien een deel van hun drei gementen te gaan verwezenlijken. Dat zal op den duur wel tot nieuw onderhandelen aanleiding geven, maar dan op de ongun stige basis van een werkelijke dwang, die Macmillan zozeer gevreesd heeft en juist had willen voorkomen en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden? Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE Het Rembrandthuis. De jaarlijkse zomertentoonsteRing in het „Rembrandt huis" in Amsterdam is dit keer gewijd aan oud-testamentische tekeningen van de kunstenaar. De expositie getiteld „Het oude verbond" bij Rembrandt omvat on geveer honderdvijftig tekeningen en wordt zondagmiddag 14 juni voor het publiek opengesteld. (Van onze correspondent in Londen) Het Atlantische congres heeft de taak vervuld, waarvoor het bijeengekomen was. Het heeft een reeks aanbevelingen opgesteld, die de niet-militaire bepalingen van het NAVO-verdrag, welke in feite de hoofdinhoud ervan vormen, tot leven moeten brengen terwijl de politiek-mili- taire samenwerking zou worden verbe terd. Het congres was zich er van bewust dat de volledige uitwerking van het ver drag van levensbelang voor de naaste toe komst is. Hoewel verstokte beroepspoliti ci wellicht hooghartig op een rommelig congres als dit neerzien, omdat de reali teit al gauw uit het oog wordt verloren, was de betekenis van dit Atlantische sa menzijn vooral dat er een stuk verant woordelijke publieke opinie werd gemobi liseerd. Indien de NAVO moet worden uitgebouwd, dan moet de stoot hiertoe van onderaf komen. Men heeft de hand in eigen boezem ge stoken, eerlijk de tekortkomingen van het Atlantische bondgenootschap erkend en daarbij het inspirerende ideaal van een waarlijke Atlantische gemeenschap voor ogen gehouden. Het congres heeft zijn ver langens neergelegd in een vijftal rappor ten met aangevelingen. De beknopte eind verklaring, die gisteravond nog niet be schikbaar was omdat president Fens met een belangrijk amendement in zijn zak in het vliegtuig naar Nederland was gestapt, is daarvan slechts een zwakke afspiege ling, zoals ook de slotresoluties, wegens de onvermijdelijke haken en ogen, verwa terd zijn. Het voornaamste concrete voorstel, dat mogelijk het eerst voor verwezenlijking vatbaar is, betreft de oprichting van een Atlantisch studiecentrum voor internatio nale politiek, dat misschien in Amster dam zal worden gevestigd, al was de Ne derlandse delegatie er niet geestdriftig voor. Zijdelings kan er een zekere opvoe dingskracht uitgaan van een Atlantisch in stituut op het Europese vasteland, waar voor vooral van Amerikaanse kant sterk wordt geijverd. Het instituut, dat zich eni germate met het onderwijs zal bezighou den, maar vooral wetenschappelijk speur werk zou verrichten, moet door de in dustrie, internationale opvoedkundige stichtingen en andere particuliere instel lingen worden gefinancierd, mogelijk aan gevuld door regeringsbijdragen. Er werd tevens op aangedrongen de At lantische gemeenschap meer tot de be volkingen te laten spreken door middel van een internationale onofficiële organi satie om voorlichting aan de gehele we reld te verstrekken vooral als tegengif te gen communistische propaganda. Binnen het kader van NAVO of zelfs van de af zonderlijke NAVO-regeringen zou een der gelijke organisatie waarschijnlijk ave rechtse resultaten bereiken. Hier ligt de zwakke zijde van de opvoeding tot inter nationalisme onder de NAVO-vlag, maar algemeen overheerste de mening dat het verkeerd zou zijn nieuwe organisaties op te richten. Het in wezen civiele karakter van NAVO zal, naarmate de nadruk van het Oost- West conflict op het economische en socia le komt te liggen, -ongetwijfeld sterker op de voorgrond komen, Van belang is ook de verwijzing naar eventuele Atlantische ver vlechting (integratie), hoewel dit nog een hersenschim lijkt. Men wil echter naar een Organisatie voor Atlantische Economische Samenwerking (OAES) toe om vooral ook de rijke hulpbronnen van de vrije wereld, buiten die in de West- europese landen ten volle te gebruiken. De hulp aan de economisch achtergeble ven gebieden stond op dit congres in het middelpunt. De grote stuwkracht was hier Eric Johnston, de Hollywoodse filmmag naat, een ascetisch en innerlijk diepbe wogen mens en de beste spreker van het congres. Hij hamerde erop dat het geven van geld hij is Eisenhower's adviseur voor de Amerikaanse economische hulp verlening niet voldoende en vaak het minst belangrijke is. De onderontwikkel de volken vragen voor alles om erkenning van hun menselijke waardigheid en een plaats onder hun „eigen" zon. Van groot belang was ook dat de nood zaak onderstreept werd van betere raad pleging van de „kleine" NAVO-landen door de grote, al wordt een werkelijk ge meenschappelijke politiek nog onbereik baar geacht. Palewski, de leider van de Franse de legatie. deed aan het slot van het congres een hartstochtelijk beroep op de deelne mers ervoor te zorgen, dat de loffelijke besluiten door de regeringen zouden wor den uitgevoerd. Deze spontane rede was kennelijk bedoeld als een pleister op de wonde, ontstaan door de ruwe verstoring door de Franse regering van de NAVO- strategie. Hieraan dient echter te worden toegevoegd, dat er in het congres veel sympathie voor het Franse standpunt be stond, al betreurde men het dat de bom op een verkeerd moment was gebarsten. De Franse reactie was mede een gevolg van een hartekreet van de Amerikaan Douglas Lewis, oud-ambassadeur in Lon den, die op het gevaar van het toenemende nationalisme, ook in de NAVO-kring, wees. Dit bedreigt de beschaving, welke wij juist willen beschermen, zo zei hij, het congres werd overigens door menig an der op het hart gebonden, dat de meeste problemen van psychologische en daar na pas van politieke of economische aard zijn. Alleen grote morele waarden zoals solidariteit, waarvan president Fens in zijn slotwoord gewaagde, kunnen het Wes ten voor ondergang behoeden. Men besef te sterk dat de economische en politieke samenwerking in Atlantisch verband op soepele wijze moet worden verwezenlijkt, maar de nationale gevoeligheden zijn nog zo sterk, dat het congres Macmillan's aan prijzing van het Britse gemenebest als het schoolvoorbeeld voor de ideale wereldor ganisatie niet zo heel best kon verdragen.. In de kring der Nederlandse delegatie was men er goed over te spreken dat het congres de economische en sociale be moeienissen wilde uitbreiden tot buiten het geografische gebied van de NAVO, al was men niet al te optimistisch dat de voorstellen ook zouden worden uitgevoerd. Over het algemeen zijn onze landgenoten tevreden over hetgeen er op dit congres is bereikt. Keizer Hirohito van Japan begroette president Sukarno van Indonesië bij diens aankomst op het vliegveld van Tokio. Het was gisteren de vijfde en laatste dag van zijn bezoek als gast van de regering. Hij zal echter tot 19 juni in Japan blijven als een parti culiere bezoeker. Nadat Otto Klemperer, nauwelijks her steld van een ernstige ziekte, sedert twee weken de muzikale voorbereidingen voor de uitvoeringen van Tristan und Isolde m het Holland-Festivla geleid heeft, hebben zich de laatste dagen opnieuw gevolgen van die ziekte gemanifesteerd, zodat zijn artsen hem hebben gelast zijn werkzaam heden te staken en voorshands rust te houden. Ferdinand Leitner, eerste dirigent van de Opera in Stuttgart, heeft zich op ver zoek der directie van Holland-Festival be reid verklaard de leiding der uitvoeringen van Tristan und Isolde over te nemen. Ned. Herv. Kerk. Benoemd tot bijstand in net pastoraat te Dantumawoude J. Brons, emeritus predi kant. te Scherpenisse. Aangenomen naar Wassenaar (vac. dr. H. J. Honders) J. J. F. Franck te Utrecht. Geref. Kerken Beroepen te 's Gravenhage-Loosduien (6de pred. pl.) J. Wildschut te Zeist. Advertentie ((W5 lie' g 19.75 -59.75 Exclusieve modellen, zowel in lastex als in coton-imprimé. Import uit Zwitserland, Frankrijk en Israël. n.v. modemag. - gr houtstr. 26-30 - haarlem Het gereformeerd protestantisme heeft gisteravond in de Westerkerk te Amster dam zijn nationale Calvijn-herdenking gehouden, vooruitlopend op diens geboor tedag )10 juli 450 jaar geleden) en ter her innering aan de verschijning van diens „Onderwijzing in de christelijke leer" in haar uiteindelijke vorm (400 jaar geleden). De drie sprekers deden, in de geest van Calvijn, een klemmende oproep uitgaan tot eenheid der christelijke kerken. Dr. Em- men, secretaris-generaal van de Neder lands Hervormde Kerk, eerde de Geneefse hervormer als een van Nederlands geestelijke erflaters, die zijn geestverwan ten heeft geleerd zich in hun opvattingen var vrijheid en recht en in hun sociale en politieke handelen te richten naar het Evangelie. Profesor Berkouwer (gerefor meerd) legde in een bewogen rede de na druk op de hunkering en de hartstocht die Calvijn hebben bezield voor de eenheid dor kerk, waarbij kerkisme en confessionalisme hem vreemd was. De hooggeleerde be toogde dat Calvijn de moederkerk, met af wijzing van de traditie als laatste beroeps instantie heeft willen terugbrengen onder hel onverkorte gezag van de overmacht van het Evangelie. Professor Dankbaar (hervormd) gaf een overzicht van de con tacten die de hervormer in Genève heeft gehad met verschillende figuren, die een grote invloed hebben gehad op de organi satie en liturgie van de Nederlandse ker ken en op de eenheid van onze natie. De indrukwekkende dienst, waarin de toe spraken werden afgewiseld mèt gebeden, zingen van psalmen en gezangen, op oude en nieuwe wijzen, duurde bijna twee uur. Vandaag is dus een druile rig eind gekomen aan de droom van gouden lentelicht over zee en zand. Wat ons nu voorlopig nog overblijft is het zoeken naar weemoedige allite raties om de vergankelijkheid van het zonnige leven te be schrijven en daardoor de somberheid van dit grijze regenweer met een poëtisch bloempje te garneren. Nu de sluier van miezel en mist de einder afsluit en de zon in het westen ondergaat zonder dat men haar zien kan, hebben alle bruine en rode mensen zich van de stranden teruggetrokken in hun bestaantje van bakstenen muren zij dragen weer zelfbinders en regenjassen, zij gaan weer over asfalt en stoeptegels en zij lezen de krant weer met hernieuwde aandacht. Zij hebben zich weer ingesponnen in de co cons van kleine en grote zorgen, stabiele genegenheden en beproefde gewoonten. Hun vlinderachtige fladderingen in de stralende zon zijn dooi de regen doorweekt en opge lost. Zij zijn weer gewone mensen geworden, nadat ze ongewone genieters van plot selinge geneugten zijn ge weest. Dat doet de lente. Dit jaar getijde slaat vonken uit zielen en doet toverachtige bloemen ontluiken in onmeet bare seconden en blust van de ene dag op de andere al het schoons door een kil bad van nevelachtige treuzelregen of blaast de bloemen stuk tegen de natte grond. Wat doet de lente met de mensen? Zij geeft hun koortsen en dromen en onwezenlijke avon turen tussen sprookjesachtige decors een zon die nooit tevoren zo vreemd en fasci nerend onderging, een meeuw die nooit tevoren zo menselijk verloren in de oneindigheid dwaalde, een avond die nooit tevoren zo stil en rimpeloos de wereld afsloot. En een nachtelijke hemel van fluweel, die nooit tevoren zo hoog en zo beschermend geweest kan zijn. En dan laat zij als met een spotlach het gordijn van grijze nevels voor onze neuzen zakken en zij wist onze voetstappen uit, die in het warme zand gedrukt schenen voor altijd. En als men dan, misschien beschaamd doch zeker ont daan. zich haastig schikt in de rechte koers van het ijverige leven, scheurt zij opnieuw de wolken vaneen en giet de gouden stroom in overdaad uit over het land en de men sen. Dan maken zich uit de steden weer de rijen los, die als lava naar de zee vloeien en dan van voren af aan ontmoeten overal de mensen elkander zo nauw, zo duide lijk, zo onverholen. Het is een spel van droom en werkelijkheid, dat nergens begint en overal eindigt en waarin zelfs de nachten geen leekten doch schakels zijn. Is het 'n wonder, dat men in deze tijd nieuwe zekerheden vin den kan en zoveel stra lende verbondenheden ont dekt. waaraan men tevoren zo achteloos is voorbijgegaan? Men kan dat alles voor zich zelf tot hooggestemde waar den vertalen, doch niet ieder mens zoekt in het leven zo hoog en in zulke poëtische normen. Sommigen vinden zichzelf stralend terug in een nuchtere kleinigheid, in een stukje materie dat voor hen een ideaal betekend heeft. Zo moet ik denken aan de karavaan, die ik over de duinrand heen zag afdalen naar de zeereep op die warme, helderblauwe zondagmorgen: een xylofoon van gestalten, van groot tot klein, vijf in ge tal afgemeten achter el kander zwoegend met gebogen schouders, ieder een vierkant pak torsend en in elkanders voetstappen tredend met standvastige doelbewustheid. Zo zouden vijf mensen van oase naar oase door de Sa hara kunnen gaan. doch zij gingen van Amsterdam naar Zandvoort en het was de lente die hen van Amster dammers had omgetoverd tot pioniers. Zij hadden hun leventje achtergelaten tussen de muren van hun huis daar er?ens in West of in Beton dorp en zij hadden enkel die vijf vierkante pakken meege nomen. In die pakken zat hun nieuwe leven, hun heil voor deze dag hun stralende verbondenheid. De voorste man lang benig en hoekig, met grijze slapen en de handen van een boekhouder gaf het stop sein. De karavaan stond stil en verzamelde zich op de uit verkoren plek. Drie jongens van afdalend formaat, doch allen langbenig en hoekig en met handen van toekomstige boekhouders, legden hun can- vaspak naast dat van vader. De moeder, die de kolonne sloot, droeg het kleinste pakje, zoals dat behoort. En toen gebeurde het wonder. De mannen doken neer op hun knieën en bleven gebogen bezig met frutselen en ont hullen als vaardige gooche laars. Onder hun handen ont loken glanzende voorwerpen die werden uitgevouwen en aaneengekoppeld, vastge schroefd en samengespannen. Er groeide een staketsel, een tent, een tehuis uit de kleine, vierkante nakken. Er ontston den tafeltjes en stoelen, luchtbedden en kooktoestellen, drinkbekers, theeketels, een ganse huisraad van alumi nium en plastic. Er ontbloeide een nederzetting van vol maakte orde op het zand een woning voor vijf mensen die een nieuw leven hadden gevonden en met elkander in gladde discipline de basis voor hun natuurbestaan bouwden. Een vader, drie zonen en een moeder uit Amsterdam werden in enkele uren tijds een rondborstige pioniers familie van oertraditie en rechtschapenheid een samenleving aan de rand van de wereld, onder de blote hemel van het blote bestaan, op het blote zand van het blote strand. Een maatschappij op blote benen, die nergens an ders paste dan daar, aan de rauwe rand van de zee. Toen moeder en zonen zich hadden uitgestrekt op de luchtbedden en ligstoelen en de voorraad krentebollen was weggewerkt, bleef de vader rusteloos knutselen en prutsen aan de woning, die zijn gezin beschermde tegen de mee dogenloze elementen: tegen het aasje wind en het stuif zand, tegen de ballen van de rondom spelende kinderen en tegen de koperen zon. Hij zette tentharingen recht, trok koorden strak, streek plooien in het zeil glad en effende de bodem. Hij wierp een zand- wal op, verkende met scherpe blik de verten en stak een natte vinger omhoog naar de wind. Hij zat die ganse zondag geen ogenblik. Hij leefde zijn leven als man der wildernis ten voeten uit en tot op de bodem der mogelijkheden. Als ik hem zou hebben ge vraagd in welke richting Am sterdam lag, zou hij verachte lijk hebben geantwoord: „Amsterdam? Nooit van ge hoord". En toen de zon haar rode licht op de lage wolken legde alvorens naar de diepte te gaan, begon het afbraak- en inpakwerk met dezelfde kalme hartstocht, dezelfde discipline, dezelfde zwijgende doelbe wustheid. De tent werd weer vijf kleine pakjes, die op de vijf gebogen schouders wer den gelegd. De karavaan zette zich in beweging vijf lange schaduwen, die geluidloos verdwenen achter de duin- kam. Vijf mensen die teruggingen naar Amsterdam, doch hun eigenlijke leven zorgvuldig ter ruste hadden gelegd op de rimpelige zandvlakte, waar het zou blijven sluimeren en wachten op hun terugkomst. Was deze lange, hoekige man een boekhouder of een Bedoein? Hij was wat de lente van hem gemaakt heeft en hij blijft dat achter zijn boe ken, tussen de muren van zijn kantoor, tussen zijn dierbaren in huis. En ergens in dat huis wachten vijf nette, vierkante pakken om op het sein van de zonnedag te worden opge nomen en weggedragen naar de zandige wildernis. Op zekere dag nemen wij allen ons eigen nette, vierkante pakje, met ons heil voor een nieuwe dag, od om het te dragen naar waar ons ver langen en onze levensvreugde met open armen roerloos op ons wachten. Morgen mis schien al? Dat doet de lente met de mensen. Het regent nu in tussen »-"'et meer, zie ik. En een hand van licht wuift uit de verte. Hallo zonneschijn! Het spel begint opnieuw. J. k Wat is de waarheid? Waar de mens zijn talent vandaan heeft om het eigen stoepje schoon te vegen en alle dingen in eigen voordeel om te keren, is mij geen raadsel meer. Hij wordt ermee geboren. Ik heb dit talent ontdekt in twee kin deren van zes, een jongen en een meisje, die het meesterlijk hanteerden. Zij ston den bij een oversteekplaats met uitge rekte halzen naar verkeersvrije momenten uit te zien. Ik vatte hun handjes en leidde hen veilig naar de overzij. Daar stond een groepje kleine kennissen van het tweetal, kennelijk bereid tot spot over de verkeersangst van mijn twee be schermelingen. Er was dus een prestige in het geding. En dat werd op geniale wijze gered. „Zo," zei het jongetje aan mijn linker hand, „u bent er." En het meisje ver klaarde luid tot de groep: „Deze meneer durfde niet over, en nu hebben wij hem meegenomen." De groep stond verstijfd van ontzag, doch ontdooide vlak daarop in warme spot voor mij. En ik kon niets bewijzen. Helemaal niets. R. Agteran Bij de stad Goa in India is woensdag morgen een Martin-Mariner amfibievlieg tuig van de Nederlandse Marine veronge lukt. Vier der inzittenden kwamen hierbij om, vier anderen werden ernstig ge wond. Het toestel was onderweg van Nieuw Guinea naar Nederland toen het, op weg van Ceylon naar Karachi, nabij Goa een motorstoring kreeg, die de piloot dwong tot het maken van een noodlanding. Deze mislukte en het vliegtuig verongelukte. De omgekomenen zijn: luitenant-ter-zee waarnemer tweede klasse M. J. A. Baar- spul, luitenant-ter-zee tweede klasse oud ste categorie J. Quispel, sergeant-vlieg tuigmaker A. Dijkema, en korporaal- vliegtuigmaker L. Bemer. Ernstig gewond werden: luitenant-ter zee-vlieger tweede klasse oudste catego rie P. A. M. Landsdaal, sergeant-vlieger S. Bruin, sergeant-vlieger-telegrafist C. N. Gabeler en sergeant-vliegtuigmaker C. Koster. De heer Landsdaal is gehuwd en woont in Biak. De heer Bruin is eveneens ge huwd, hij is 31 jaar en woont in Ooster hout. Eveneens gehuwd zijn de heer Ga beler, wonende te Den Haag, 36 jaar, en de heer Koster, 36 jaar en wonende te Katwijk aan Zee. De heer Quispel was gehuwd en woonde te Biak. Hij was 31 jaar. De heer Baar- spul was ongehuwd, 24 jaar en woonde te Utrecht, de heer Bemer woonde te Kat wijk aan de Rijn, was gehuwd, 31 jaar en de heer Dijkema was eveneens gehuwd, woonde te Katwijk aan de Rijn en was 30 jaar. Drie gewonden bezweken Kort voor het ter perse gaan van d«t nummer is officieel door het ministerie van Defensie bekendgemaakt, dat drie der vier ernstig gewonden inmiddels aan hun ver wondingen overleden zjjn. De toestand van de enige overlevende van het achttal, ser geant-vlieger S. Bruin, is ernstig. Vluchten gestaakt Een commissie van onderzoek vertrekt heden van Schiphol naar Goa, teneinde een voorlopig onderzoek in te stellen. De minister van Defensie heeft naar aanlei ding van dit ongeluk (het tweede binnen een jaar) besloten, de ferry-vluchten met marinevliegtuigen van en naar Nieuw- Guinea te staken. 'Advertentie HEBT U MORGEN ƒ49.75 TER BESCHIKKING? Dan hoeft u niet in een miezerige stemming te raken door regen regenregenWant met een Mercury of Guildhall Egyptisch ka toenen regenjas verzekert u zich daar afdoende tegen! Zelfs in de grootste plensbuikeurig en voornaam van snit. Zo blijft u heer in de regen. Zo blijft u ook al regent het pijpe- stelen altijd in een zonnige stemming. Gen. Cronjéstraat 40 - 44 Haarlem - Telefoon 54679 WASHINGTON (UPI) Het Witte Huis heeft meegedeeld dat dr. Milton S. Eisen hower, een broer van de president, vice- president Nixon zal vergezellen op diens reis naar de Sovjet-Unie. Nixon, die in Moskou op 25 juli de Amerikaanse inzen ding op de handelsbeurs van Moskou zal openen, vertrekt waarschijnlijk op 22 juli per straalvliegtuig uit Washington.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5