CARAVAN-KAMP EIGEN HUT PHILADELPHIA Haarlemse Kamer van Koophandel op bezoek in Haarlemmermeer Honderd jaar liefdadigheid in Guurt Burrets Hofje Kamer blijft vakantieregeling voor Haarlemse slijters ontraden EXCURSIE COLLECTE Voor Finnen en Zweden TROUW HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Amateurtoneel „Sabrina" Jubilaris G.E.B. werd hartelijk gehuldigd GESLAAGD EXPERIMENT Problemen de Rooij FAMILIEDRUKWERK Zevert dagen in en om Haarlem n DONDERDAG 11 .JUNI 1959 Aan de Kampervest, in Haarlemtussen de Kleine Houtstraat en het Spaarne, staat een oud maar nog stevig huis. Het staat wat apart van de overige bebouwing. De zijmuren zijn met dicht klimop begroeid, en aan de. voorkant omsluiten onvriende lijke hekken vrat eens twee bleekveldjes moeten zijn geweest. Weelderig onkruid groeit er nu op kniehoogte. In de voor deur is een koperen spreekluikje. Op de verweerde gevelsteen kan men met moeite een door stof en tijd bijna onlees baar geworden naam en jaartal, ontcijfe ren: Guurt Burrets Hofje 1859. We hebben de geschiedenis van dit honderdjarige hofje eens nageslagen. In het door haar geschreven aardige boekje ..Geschiedenis en beschrijving der Haar lemse hofjes" vermeldt dr. Gerda H. Kurtz, archivaris der gemeente Haarlem, dat het Guurt Burrets Hofje zijn ontstaan heeft te danken aan een ruilovereen komst op 6 jui 1859, waarbij de direc teuren van Teyler's Stichting aan de leden van het r.k. Parochiaal Armbestuur een stuk grond afstonden aan de Kamper vest tussen de Voorkamp en de Rozema rijn steeg een gedeelte van het toen malige Essenplein in ruil voor het ter rein van het Guurt Burrets Hofje in de Nauwe Appelaarsteeg. achter het ge bouw van Teyler's Stichting. Hieruit zou dus op te maken zijn dat het hofje eerst in de Nauwe Appelaar- steeg gevestigd was, maar zekerheid hier over bestaat er niet. Wel staat vast, dat het. Guurt Burrets Hofje zijn naam heeft ontleend aan Guerte Borritsdochtèr, we duwe van Claes Willemsz, die in 1598 in haar testament bepaalde dat een deel van haar goederen zou toekomen aan Symon Claesz. Backer en Claes Jansz. Verwer, met de bedoeling, dat dezen daarvan haar huis in de Jansstraat van boven tot be neden zouden inrichten tot „camerkens voor arme, schamele personen en wat er zou overschieten op renten zouden zetten om daaruit het onderhoud der camerkens en de uitdeling van turf en dergelijke aan de bewoonsters te betelen". Na de dood van Guerte Borritsdr. op 13 maart 1605 werd haar huis verbouwd tot een hofje voor zes oude vrouwen. Zeer waarschijnlijk was dit hofje hetzelfde als dat van Claes Jansz. Verwer, dat latei- naar de Nauwe Appelaarsteeg werd ver plaatst. Vijf cent per week Het Guurt Burretshofje bestond uit vier woningen. De bejaarde bewoonsters ont vingen als ondersteuning vijf cent per week alsmede per jaar tien ton turf, zevenhonderd houten en twintig pond boter. Van oudsher is het door twee regenten bestuurd. In 1783 kwam het hofje in de Nauwe Appelaarsteeg, evenals het Ver- wershofje op het Groot Heiligland en het hofje Hemelpoort in de Schaghelstraat, onder het bewind van de regenten van het St. Jacobsgodshuis. Ook thans nog staat het Guurt Burretshofje aan de Kam pervest onder dit gezag. Het wordt op het ogenblik bewoond door vier bejaarde r.k. dames, die vrije woning en een kleine ver goeding genieten. Dat ook in het genre van de zogenaam de pretentieloze amusementsblijspelen stellig rangen en standen bestaan, wordt de recensent pas goed duidelijk, wanneer zijn bezoek aan „Zonnebrand en blaren" de volgende avond moet worden afgewis seld met een visite bij „Sabrina". Want wat in het eerstgenoemde stuk recht op de man af geschiedt, met toepassing van al lerlei reeds dikwijls beproefde kluchtspel effecten, wordt in „Sabrina" bereikt langs de moeilijker te bewandelen zijwegen van spirituele dialogen en situaties, wel ke op minder triviale humor berusten. De naam „Sabrina" is in ons land niet geheel onbekend gebleven door de succes volle opvoeringen, die de toneelgroep „Theater" enige jaren geleden van dit blijspel heeft gegeven. Voorstellingen on der regie van Ko Arnoldi en met hem, Lies Franken, Rie Gilhuys en Kees Brusse in de voornaamste rollen. De latere verfil ming met niemand minder dan Audrey Hepburn heeft deze populairiteit nog be langrijk verhoogd. Het is trouwens een bij zonder amusante historie over de dochter van een chauffeur bij de Amerikaanse geldaristocratie, die na een vijfjarig ver blijf in Parijs een verbluffende metamor fose heeft ondergaan. Want vertrokken als een sprietig wicht, dat in de bomen klom om bij de werkgevers van haar vader op tafel te kunnen kijken, keert zij bij deze familie terug als een allercharmantste en zeer zelfbewuste jongedame. Zoals het in een modern sprookje betaamt gaan haar wensen volledig in vervulling en vindt ook deze Assepoester aan het slot haar prins. Het was de toneelvereniging „Vriend schap Zij Ons Doel", die haar seizoen dinsdagavond in de Stadsschouwburg met een opvoering van dit blijspel heeft afge sloten, een voorstelling, welke de spelers bij het publiek het beoogde succes in rui me mate heeft opgeleverd. Desondanks gebiedt de eerlijkheid erop te wijzen, dat regisseur Theo Dammiaans met. de keuze van dit stuk de capaciteiten van de wer kende kring in ruime mate heeft over schat, althans wat de spelers betreft, die de familie Larrabee gestalte moesten ge ven. Geen moment zijn zij erin geslaagd de illusie te wekken alsof het hier een dynastie van miljonairs betrof, waarvan de leden een enorm landgoed bewonen en nauwelijks weten hoeveel auto's zij be zitten. Dit geldt nog het meest voor de beide zoons David en Linus, die niet al leen hun uiterlijke verschijning tegen had den, maar bovendien de nonchalante dis tinctie misten, welke men nu eenmaal met dergelijke richards in verband brengt. De enige uitzondering werd gevormd door Arien Koekoek, die de filosofische Julia Ward rustig en trefzeker van de vereiste allures wist te voorzien. Rie Dammiaans slaagde evenzeer als de hartelijke Mar garet Verder dienen vermeld de languis sante Gretchen van Dini Brinkman en de sober gehouden Tom Fairchild van Henk van den Eijkhof. Wij hebben Gé Dijkstra voor het laatst, bewaard. Dit jeugdige speelstertje karakteriseerde de titelrol met een volledig ontwapenende charme en een natuurlijke frisheid, welke geluk kige eigenschappen de keuze van het st.uk bijna rechtvaardigden. De opvoering werd dan ook voornamelijk haar succes. Wat de verplaatsing naar de Kamper vest betreft schijnt het vast te staan dat het initiatief tot de hiervoor vermelde ruilovereenkomst is uitgegaan van de directeuren van Teyler's Stichting. Op 24 april 1857 besloten zij aan het paro chiaal r.k. Wees- en Armbestuur voor te stellen de gebouwen en gronden van het Guurt Burrets Hofje in de Nauwe Appe laarsteeg en grenzend aan de grond van Teyler's Stichting, aan de stichting over te dragen, onder aanbod dat de directeu ren van de stichting elders een ander hofje zouden laten bouwen en aan het Armbestuur in eigendom overdragen. Als plaats hiervoor werd het Essenplein in de Kamp voorgesteld, waar het gemeente bestuur van Haarlem genegen was grond te verkopen. Daar het Armbestuur aan vankelijk bezwaren tegen deze plaats had, heeft het nog tot 1859 geduurd, al vorens dit terrein werd aangekocht en d§ acte van ruiling op 22 juli 1859 onder tekend. Het hofje is gebouwd naar het ont werp van K. de Geus, opzichter over de gebouwen van Teyler's Stichting en tevens stadsarchitect. Op 11 mei I860 werd het nieuwe hofje aan het paro chiaal r.k. Armbestuur overgedragen. In al die jaren is er nauwelijks iets aan het uit- of inwendige van het hofje veranderd. Maar als modern teken des tijds prijkt op het dak een televisiemast. Woensdag heeft de heer F. Rusman uit de Pepijnstraat 31 in Haarlem onder gro te belangstelling in het gebouw van de H.J.M.V. aan de Lange Margarethastraat in Haarlem de dag herdacht dat hij veer tig jaar geleden in overheidsdienst, trad. Thans is de heer Rusman werkmeester bij het G.E.B. in Haarlem. De jubilerende ambtenaar kreeg vele geschenken, waar onder een volledige kampeeruitrusting, hetgeen hem bij het, vissen een liefheb berij die hij intensief beoefent stellig te stede zal komen. Zijn echtgenote kreeg bloemen. Velen voerden het woord. Zij prezen de werklust en de collegialiteit van de jubi laris. Waarderende woorden werden on der meer gesproken door: ir. J. C. W. Swart, directeur van de produktie van het G.E.B.; J. van Arkel, de directe chef van de heer Rusman; de directeur van het ge meentelijk gas- en waterbedrijf in Bloe- mendaal, de heer J. Buiter; de voorzitter van de Haarlemse visvereniging; de voor zitter van de jubileumcommissie van amb tenaren op jaarloon, technisch hoofdamb tenaar J. P. Griffioen en de heer J. Arend- sen, oud-collega van de jubilaris en een vooraanstaand figuur in de visvereniging. Het Guurt Burretshofje aan de Kam pervest in Haarlem zoals het er nu van buiten uitziet. v'V y \*,vs caxva-.v a.' «c - DE LEDEN van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken hebben woensdag gelegenheid gehad een voor velen van hen betrekkelijk onbekend gebied in het rayon van de Kamer wat grondiger te leren kennen. Bij wijze van experiment zoals de voorzitter, de heer B. F. Enschedé, het uitdrukte werd de algemene ledenvergadering namelijk op die dag in Hoofddorp gehouden, waarvoor het gemeentebestuur van Haarlemmer meer niet, alleen gastvrijheid bood, in het van binnen zo aantrekkelijke raadhuis, maar waarbij het de leden tevens had. uitgenodigd nader kennis te nemen van de uitgestrekte gemeente en haar verschillende mogelijkheden en problemen. Deze laatste werden op heldere wijze uiteengezet door de sociograaf van de gemeente Haarlemmermeer, drs. J. Achterstraat. Het huishoudelijk gedeelte van de ver gadering omvatte behalve een korte be sloten zitting, een aantal punten, waarbij wel het belangrijkste was: het advies, dat de Kamer op verzoek van B. en W. van Haarlem moest uitbrengen over het vraag stuk van een vakantieregeling van slijters. Reeds eerder had de Kamer hierover ad vies uitgebracht, namelijk op 6 januari van dit jaar. toen aan B. en W. van Haar lem werd ontraden een x'akantieregeling te doen vaststellen. Sindsdien is de winkel sluitingswet in zoverre veranderd, dat met ingang van 1 april van dit jaar een advfes van een Kamer van Koophandel inzake deze materie bindend werd verklaard. Op deze grond heeft, de Haarlemse gemeente raad in zijn vergadering van 6 mei de aangelegenheid om een nieuw .advies naar de Kamer van Koophandel teruggestuurd. Het bestuur van de Kamer stelde de leden voor geen verandering te brengen in het aanvankelijk door de Kamer ingenomen standpunt: met andere woorden opnieuw een vakantieregeling te ontraden. Tegen deze opvatting kwam van de zijde van één der leden critiek. Dit lid stelde, dat een meerderheid van de Commissie Midden stand uit de Kamer vóór een vakantie regeling geweest was en dat ook de meer derheid van de Haarlemse slijters vóór een vakantieregeling was. De voorzitter was daarentegen van me ning, dat het voor het prestige van de Kamer niet bevorderlik zou zyn, ais men nu met een tegengesteld advies zou komen, temeer waar zich naar zijn OQrdeel geen nieuwe feiten hebben voorgedaan, die een dergelijk afwijkend advies zouden recht vaardigen. Bovendien zou, berekend naar de omzetcijfers van de Haarlemse slijters. 70 percent van hen tegen een vakantie regeling zijn. Bij het in stemming brengen van het voorstel konden de leden zich met 11 tegen 7 stemmen met het voorstel ver enigen, zodat besloten werd B. en VV. opnieuw een vakantieregeling te ontraden. Behalve deze huishoudelijke vergade ring bestond de rest, van het programma uit een uiterst prettige kennismaking met de Haa.rlemmerm.eer en zijn proble men. Drs. Achterstraat gaf na de lunch in het raadhuis een overzicht van de vraagstukken, waarmee de gemeente heeft te kampen. De Haarlemmermeer lijdt nog steeds, a.ldus drs. Achterstraat, aan de „agrarische noemer", waaronder zij destijds is gebracht. Als symptoom hiervan noemde hij het feit, dat er onvol doende arbeiderswoningen zijn voor de onderbrenging van werkkrachten van de steeds in belangrijkheid toenemende industrie. Het contingent van 5070 wo ningen per jaar achtte hij onvoldoende, temeer waar gebleken is, dat de industrie voor het eerst- belangrijker geworden is dan de ambachtelijke bedrijven en reeds lang belangrijker is dan de land- en tuin bouw, tenminste als men afgaat op het aantal werknemers in elk der genoemde bedrijfstakken. Van de 23.000 werkende mensen in de Haarlemmermeer vinden er 14.000 werk op en nabij het Schipholcomplex. Van de 9.000 anderen werken er 2.700 in de land en tuinbouw, 1.800 in de industrie en 1.700 in de ambachtelijke bedrijven. Van de rest zijn er 1.700 in de handel werk zaam en 600 bij het verkeer (Schiphol uitgezonderd). Een probleem vormt het afnemen van akkerbouw en veeteelt. De hierbij afgestoten werkkrachten moeten elders werk vinden, hetgeen niet gemak kelijk is, omdat omscholing moeilijk is. Alleen de tuinbouw heeft naast de industrie nog uitbreidingsmogelijkheden. Drs. Achterstraat noemde de totale werk gelegenheid in de Haarlemmermeer wel voldoende. Slechts een juiste gerichtheid vormt een probleem. Ditzelfde speelt een rol bij de vestiging van middenstands- zaken. Zo was er bijvoorbeeld tot nu toe in Badhoevedorp (8.500 inwoners) géén enkele schoenwinkel. Spreker achtte in deze meer initiatief noodzakelijk, wil het verzorgingsniveau van de dorpen zich ten minste behoorlijk aanpassen. Naast deze theoretische uiteenzetting kregen de leden van de Kamer van Koop handel gelegenheid te over zelf van enige aspecten van de ontwikkeling van de ge meente kennis te nemen. Zo was er 'S mor gens een excursie naar de n.v. De Cirkel, fabriek van stalen meubelen in Zwanen burg, waarbij de gasten door de directeur, de heer J.Schröfer, wérden rondgeleid. Des middags werd een excursie per bus ge maakt, waarbij de gehele Haarlemmermeer werd doorkruist en men de verschillende dorpskernen in ogenschouw kon nemen. Uit. de reacties van de leden kon men op maken, dat het initiatief de vergadering in Hoofddorp te houden, zeer op prijs werd gesteld, welke mening door de voorzitter, de heer B. F. Enschedé, tijdens een toe spraak in het raadhuis nog eens werd be krachtigd. Dat deze gevoelens wederkerig waren bleek uit de waarderende toespraak, die burgemeester mr. G. C. van der Wil ligen bij dezelfde gelegenheid tot zijn gas ten richtte. Advertentie Anegang 1.4 naarst C A „Ik vind het bést léuk als we even praten samen over 't. kamp, maar maak alstjeblieft geen reclame voor me. Stel je voor, dat hier "nog meer men sen naartoe komen. Ik zou niet weten waar ik ze met hun caravans neer moest zet ten. Tegenwoordig is het in het seizoen al propvol". Aldus de heer E. H. van Breemen eigenaar en be heerder van het caravan- kamp ..Dennendal" in Zand - voort aan Zee, die erin ge slaagd is in acht jaar tijd een onbeduidend braaklig gend stuk grond te veran deren in een modern geou tilleerd kampeerterrein, dat tot alle uithoeken van de wereld bijzonder grote be kendheid heeft gekregen. „We begonnen op 15 juli 1951", zegt mevrouw Van Breemen, die haar man bij staat bij al die ingewikkelde problemen, die nu eenmaal samengaan met het beheren van een kampterrein en die zonder enige moeite de draad van een diepgaand gesprek weer opvat, ook al is ze in die tussentijd drie keer weg geroepen. „We begonnen met niets", zegt de heer Van Breemen. „Je moet goed begrijpen de gemeenteraad had mijn plannen met zes tegen vijf stemmen' aangenomen. Dus echte medewerking was er toen niet. We zijn onmiddel lijk een paar w.c.'s gaan bouwen en we vonden het ai een prestatie, dat we het eerste jaar met moeite 29 wagens naar ons terrein toe kregen. Over die toiletten kan ik je hele drama's ver tellen. we zitten hier 1 meter 75 onder het gemeenteriool dus je kunt wel begrijpen wat een smeerboel dat gaf Nu is alles echter geregeld. We hebben 17 w.c.'s en een elektrische pomp, die ervoor laten lopen van 1 mei tot 1 oktober, maar daar krijg je de kans niet toe. Dit jaar bij voorbeeld had ik tijdens Pinksteren al een vol terrein De mensen komen wanneer ze zin hebben. En dan gooi je de boel maar open. Trouwens over net publiek hebben we meestal niet te klagen. Ook over de buiten landers niet. We krijgen hier van alles. Nederlanders na tuurlijk, veel Duitsers ook en verder Engelsen, Zweden, Noren, Finnen, Belgen. Fran sen en caravan-kampeerders van andere werelddelen. We hebben hier Zuid-Afrikanen gehad, een familie uit Per- zië, een gezin uit Tahiti en een echtpaar uit Nieuw-Gui- nea. Verder staan we nog steeds in correspondentie met een schapenfokker uit Perth in Australië, die hier één nacht, wilde blijven, maa<- die na achttien dagen nog niet vertrokken was. Zo Ge zellig vond-ie het. Kijk, je moet met de men sen kunnen opschieten, maar toch moet je niet over je laten lopen. Want, dan is het zo een chaos en dan ben je in een oogwenk je predikaat „ANWB - Bondskampeerter- rein" kwijt. En dat zou ver schrikkelijk zijn. want daar heb je dan jaren voor ge werkt. Ze weten hier wie de baas is en dat is maar goed Dok. Toch zal ik eigenlijk wei blij zijn als ik met oktober de boel kan sluiten. Het is leuk werk. maar vermoeiend. Dan gaan we samen met vakantie. Ja, met de caravan We hebben pas een nieuwe gekocht, maar ik trek er al 32 jaar met zo'n ding mee op uit. Vroeger, toen ik nog machinist bij de „Neder land" was ook al. Je zou zeggen, dan heb je toch al wat van de wereld gezien, maar met zo'n caravan is 't altijd weer een belevenis. Dit jaar hoop ik, dat we naar Spanje kunnen. Ik beschouw die tochten meestal als een soort dienstreis. Overal kijk ik rond en zo af en toe steek je weer wat op. Het klinkt misschien wat arrogant, maar erg veel te verbeteren hebben we hier niet. Het is langzaam ge groeid, maar uit de reacties van de andeer kampeerders heben we wel begrepen, dat onze outillage goed verzorgd is. En dat doet je toch wel wat. Of we hier in de buurt al leen zijn. Nee, zeker niet, verderop heb je nog Dicky Pomper van het „Duinzand", ook een mooi terrein en bij Bloemendaal is er nog het „Helmgat", dat pas geopend is. Maar schrijf vooral, dat het geen concurrenten zijn. Vrienden, ja dat wel. Trouwens vijanden hebben we niet". De stadsbeiaardier, de heer Arie Peters, zal op de maan dagen 15 en 29 juni, 27 juli en 7 september des avonds van 7 tot 8 uur excursies lei den naar de beiaard van de Grote Kerk in Haarlem. Daarbij zullen de speeltrom- mel en het stokkenklavier kunnen worden bezichtigd. Toegangsbewijzen dienen vooraf aan de kosterij van de Kerk, Oude Groenmarkt 23, te worden afgehaald. In de week van 15 tot 20 juni zal in Haarlem de jaar lijkse collecte gehouden wor den van Humanitas, de ver eniging voor maatschappe lijk werk op human'stische grondslag. Van 15 tot 2C juni zal er met lijsten rondgegaan wor den en op 20 juni wordt een ieder verzocht iets in de col lectebussen te doen. Collectanten kunnen zich aanmelden bij de volgende adressen: Linschotenstraat 87 rood, Van Zeggelenstraat 44, Kam. Onnesstraat 5, Rijksstraatweg 473, Tweede Hogerwoerdstraat 42 en Van Kinsbergenstraat 46. De heer en mevrouw Van Breemen voor hun caravankamp in Zandvoon aan Zee. zorgt, dat alles afgevoerd wordt. Verder hebben we hier kantoortjes, een kan tine, een winkeltje en nog allerlei andere opstallen. Overal zit een verhaal aan vast. We draaiden eens eer plaatje voor de gasten en toen kwam er een meneer van de BUMA. die rechten wilde hebben. Met dat win keltje kreeg ik ook al narig heid, want ik had natuuilijk geen vergunningen. De ANWB heeft er voor ge zorgd, dat alles in orde kwam, maar die winkel heb ik verleden jaar aan de kant gedaan. Het werd te druk. Trouwens we kunnen nu ook het werk nauwelijks aan. In de drukke maanden, juni, juli en augustus, we ken we hier de hele dag met negen man. En 's avonds stap je niet in je bed. maar je ploft erin. Doodmoe ben je dan. De hele dag moet je natuurlijk op het terrein zijn en overal waar de kampeer ders geen raad mee weten moet jij opknappen". „Ja", zegt mevrouw Van Breemen, „het klinkt mis schien wat gek, maar ze zien alleen een vraagbaak in je. Met de gekste dingen komen ze bij je aan boord. Maar ik ben vroeger verpleegster ge weest, dus dan ben je wel wat gewend." „We hebben nu zo in de drukke tijden 180, 190 cara vans op het terrein", ver volgt de heer Van Breemen. „En daar gaat heel wat ruimte in zitten. Elke wagen acht of negen meter toege wezen en als je dat bij el kaar optelt, dan ben je gauw uitgepraat. We doen altijd ons best om het seizoen te In het tijdschrift Neder- land-Noord-Europa wordt in het laatst uitgekomen num mer de lezers een uitgebrei de reportage over Haarlem aangeboden. In het Fins en in het Zweeds vertelt me vrouw R. K. Boersma-Luo- majoki vier pagina's lang allerlei bijzonderheden over de Spaarnestad, waarbij zij vooral aandacht schenkt aan de hier gevestigde indu strieën. Vier met zorg ge kozen foto's verlevendigen het artikel, terwij] op de voorpagina van het tijd schrift een foto uit Haarlem prijkt van hoe kan het ook anders de Grote Markt. Dezer dagen hebben ouders en vrienden van het afwij kende kind in Haarlem en omstreken een afdeling op gericht van de landelijke vereniging „Philadelphia". De voorzitter van deze or ganisatie, de heer J. J. Don- dorp te Hilversum, zette het doel en streven van „Phila delphia" uitvoerig uiteen. „Wat moeten wij met onze afwijkende kinderen doen, wanneer moeder door ziekte of anderszins uitvalt?", zo vroeg de heer Dondorp zich af, „wat gaat er gebeuren wanneer de ouders over lijden? Waarheen moet hel kind wanneer het voor ge zondheid eigenlijk naar strand of bos moet worden uitgezonden? Welke moge lijkheden bestaan er fiscaal en sociaal voor deze kinde ren en bun ouders?". Aan al deze vragen wijdde de heer Dondorp uitvoerig, aandacht en hij onderstreep te daarmee de noodzakelijk heid, dat er in Haarlem een onderafdeling van „Phila delphia" gesticht diende te worden. Aan het slot van deze avond, die onder lei ding stond van de heer W. F. Jansen, gaven zeventien aanwezigen zich als lid op en twee als donateur. In het comité, dat voorbe reidingen zal treffen om in september opnieuw een ver gadering te beleggen, waar bij men dan wil komen t.ot de verkiezing van een defi nitief bestuur, namen zitting de voorzitter en de secretaris van het. bestuur van de oudercommissie van de Ds. Blaauwschool, de heren T. Koops en P. Leeuw. Zij, die zich willen opge ven als lid of donateur van .Philadelphia" kunnen dit doen bij het hoofd van de Ds. Blaauwschool, de heer W. Tromp, Linnaeuslaan 1, t-Iaarlem (tel. 36545) of bij de neer R. Koops, Iepenlaan 35, Halfweg (tel. 02907-5057). Drie jaar geleden bouw den ze een hut: Gerard, Jaap en Hugo Bettink uit de Van Dortstraat 66 in Haarlem. En het werd een heel bijzondere. Want ach ter in de tuin, in een grote populier is inmiddels haast een „huis" verrezen, een huis van groen hout met een echte ingang. Hugo, de jongste speelt er het meest in, met zijn vriendjes. Soms ook eten Aan de heer Brunig Ra venhorst is wegens 35-jarige trouwe dienst bij mevrouw C. van Hardenbroek van Ammerstol in Haarlem de medaille en oorkonde van de Nederlands-^ Vereniging van Huisvrouwen uitgereikt. De boom-hut van de jongens Bettink in de Van Dortstraat in Haarlem. ze er. Gerard is de hut gaan maken op aanraden van zijn vriendje Robby. Maar toen hadden de jongens alleen maar een verhoging wille,i hebben, van waaruit zij de hele buurt konden verken nen. En nu is het al bijna een huis, waar zij haast iedere dag inzitten. Toch zijn ze er nog niet helemaal tevreden mee. Hij moet nog groter worden. Gerard, de oudste van het drietal bouwt er daarom af en toe nog iets bij. Mevrouw Bettink vindt het allemaal best, maar de oma van Gerard, Jaap en Hugo is steeds maar bang dat de jongens nog eens uit de boom zxdlen vallen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7