Uitgaan in Haarlem De man aan de top AÊphenaar JSJIK, TUKIE EN TOKA" Q Naaimachine Kort en bondig Agenda voor Haarlem Gebeente van de graven van Holland wordt herbegraven 4 „De Bankrovers" Jack Dixon weer voor de Britse t.v. De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma De negen muzen TONEEL MUZIEK AMATEURTONEEL TENTOONSTELLINGEN Bestuursmutatie bij Horeca Restaurateurs voelen wel voor collectieve reclame Eerste scheepvaartoverleg in Washington Globale revue der opinies kopen NAAR SCHAAP LOPEN Puzzelrit Kennemer Motor- en Autoclub door Cameron HawHey VR IJ DAG 12 JUNI 195 9 „De bankrovers", een televisiespel van Malcolm A. Hulke en Eric Paice, bleek voldoende detailspanning te hebben om de onwaarschijnlijkheid van het verhaal overkomelijk te maken. In uitstekende de cors en in een goede regie zag men Maxim Hamel als duchtige schurk de beste pres tatie leveren. Wim van den Heuvel, Her- bert Joeks, Guus Verstraete en, in iets min dere mate, Rob Milton speelden verdien stelijk het viertal dat in de macht is van de boef en nooit op de gedachte komt om de bandiet eens op het hoofd te slaan. In het voorprogramma bleek „Huids kleur als clubtrui" een oppervlakkige do cumentaire over het rassenvraagstuk. Dr. L. de Jong sprak in zijn politieke praatje over.drie maal raden Genève. Beeldschermer Naar wij vernemen vertrekt de televisie regisseur van de VPRO, Jack Dixon, bin-* nenkort naar Londen om de uitzending voor te bereiden van het televisiespel „The great gamble" dat onder zijn regie op zondagavond 12 juli voor de Britse tele visie wordt uitgevoerd. Reeds eerder re gisseerde Dixon een spel voor de Engelse televisie. Hij bereikte toen een hoog waar deringscijfer in de opinie van het Britse publiek, dat zijn uitzending honoreerde met een zevende en achtste plaats in de topprogramma's. Vandaar de uitnodiging opnieuw de regie te voeren over een spel voor de Engelse televisie. Dixon vertelde ons dat hij vandaag de rolbezetting zou vaststellen. Hij beschikt over twee boeken met. personalia en foto's van alle Engelse acteurs en actrices. Telefonisch geeft hij aan de Londense producent zijn voorkeur op. Met dit overleg is een hele dag telefo neren gemoeid Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.IS Gewijde muz. 7.30 De douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. (9.35 9.40 Waterst.). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Alt en piano. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus.muz. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Idem. 14.10 Fanfare-ork. 14.30 Kroniek van letteren en kunsten.14.55 Kamerkoor. 15.15 Metropole-ork. en soliste. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 De springplank. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act.. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Kamerorkest en sclist. 20.35 Gevar. progr. 21.30 Amus.progr. 22.10 De knipperbol, caus. 22.20 Gram. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebeden liturg, kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 -24.00 Gram. HILVERSUM IT. 298 M. 7 00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 2O.00—24.00 VARA. VARA: 7 00 Nieuws. 7.10 Gvmn. 7.20 Gram. 3.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.05 Gym nastiek voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Gram. 10.55 Hoorsp. 11.25 Buitenl. weekoverzicht 11.40 Viool, cello en contrabas. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Instr. kwintet. 13.40 Muziekrevue. 14.15 Streekuitzend. 14.40 Hammondorgelspel. 15.05 Boekenwijsheid. 15.25 Koor. Noordhollands Fil- hsrm.ork. en sol. 16.05 Belasting van vermogens winsten, caus. 16.20 Vers van de pers. 16.45 Va- kantietips. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 In Bijbel- land. caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.35 Promenade-orkest, en solist. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hoe was dat ook weer? 22.00 Sportnieuws. 22.30 Instr. sextet. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Muz.kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Gram. 15.15 Idem. 15.30 Vlaamse muz. 15.45 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Gram. 17.30 Gevar. muz. 18.00 Mannenkoor. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.30 Gram. 21.00 Idem. 21.15 Amus.muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogromma. 23.00 Nieuws. 23.05 Gram. 23.45—24.00 Idem. VOOR ZATERDAG NTS: 20 00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Balletprogr. 21.00 Filrnprogr. 21.20 Act. 21.30—22.35 Gevarieerd programma. Advertentie Van Nelle bestellen Ton N'aeff. Een comité in Dordrecht heeft aan de Amsterdamse beeldhouwer .Jansma opdracht gegeven een gedenk teken te ontwerpen, dat. aangebracht moei worden in de gevel van het geboortehuis van de in 1B7G in Dordrecht geboren en in 1053 in haar vaderstad overleden schrijf ster Top Naeff. Men heeft gelden inge zameld en doet dat nog om uitvoering van het ontwerp van de beeldhouwer mo gelijk te maken. Het gemeentebestuur van Dordrechl zal daarbij zijn steun verlenen Leerlingenuitvoering. De jaarlijkse leerbngenuitvoering van de Heemsteedse Dans- en Balletstudio H. van der Moolen wordt dit keer gehouden op dinsdag 30 juni in het gebouw van de HKB aan de Tempeliersstraat te Haarlem. Het pro gramma vermeldt de gebruikelijke dan sen an balletten door leerlingen en gevor derden. in de choreografie van Gini van der Moolen. Zij worden door Ineke Bosch aan de piano begeleid. De algehele leiding van deze uitvoering berust bij mevrouw B. van der Moolen. Zondag 14 juni, Openluchttheater 20 u.: Toneelgroep „Theater" geeft een voor stelling van „Iphigeneia in Aulis" van Euripides onder regie van Richard Flink en in de vertaling van mr. Evert Straat. De hoofdrollen in dit st.uk worden ver tolkt door Robert de Vries, Caro van Eyck, Carl van der Plas en Anne-Marie Heyligers. Zaterdag 20 juni, Openluchttheater 20 u/. Nogmaals geeft Toneelgroep „Theater" een voorstelling van „Iphigeneia in Aulis". Zondag 14 juni, Concertgebouw 12 uur: Vijfde jaarlijkse zangersdag van de Katholieke Arbeiders Beweging. Eenen twintig koren uit alle delen van het land zullen hieraan meewerken. Zondag 14 juni, Bakcnesserkerk, 19 uur: Het Haarlems Bachensemble verleent onder leiding van George Robert zi.i" medewerking aan een kerkdienst. Uit gevoerd zal worden Cantate 72 „Alles nur nach Gottes Wille" van Joh. Seb. Bach. Maandag 15 juni, Grote Kerk 15.3016.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma wordt op de dag van uitvoering bekend gemaakt. Dinsdag 16 juni. Grote Kerk 20 uur: Albert de Klerk en Piet Kee besluiten de César Franck-cyclus. Donderdag 18 juni, Grote Kerk 20—21 uur: Improvisatieconcert door beiaardier Arie Peters. Hij zal composities van onder anderen Mozart, Haydn, Créman en Peters ten gehore brengen. Donderdag 18 juni, Concertgebouw 20,15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft een zomerconcert met als soliste de pianiste Tiny Bresser. Het programma omvat onder meer werken van Haydn, Mozart en Ravel. Vrijdag 19 Juni, Concertgebouw 19.30 uur: Leerlingen van het Haarlems Muziek instituut geven een uitvoering. Vrijdag 19 juni, Grote Kerk 11.3012.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma dat hij ten gehore zal brengen omvat onder andere werken van Handel, C. Seixas en Timmermans. In het Goede Uur, dagelijks tot 22 juni, 21—22 uur: Klassiek grammofoonplaten- concert van werken van Bela Bartók. Maandag 15 juni. Stadsschouwburg 20 u.: De Haarlemse toneelvereniging „Door inspanning uitspanning" geeft een op voering van „Mijn zoons" van Arthur Miller. Teylermuseum. Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fos sielen, mineralen, natuurkundige instru menten 1017 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur, zondagen 1316 -uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend tot en met augustus van 1017 uur. Op zon- en feestdagen van 1317 uur. Van !7 juni tot 30 juli expositie „Haarlems Zilver" onder auspi ciën van Stichting Elias Voet. Dezelfde openingstijden. Voormalig woonhuis Jacobus vau Looy (KI. Houtweg 103): op donderdagen ge opend van 10—12.30 en van 13.3017 uur. op zondagen van 14—17 uur. In 't Goede Uur: Expositie Ploos van Am- stel tof 1 juli 10--22 uur. Galerie Espace: Expositie Karei \ppel tot 15 juni. Dagelijks geopend van 1117 uur. Des zondags gesloten. „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg 103): Expositie „Met. Cornelis van Noor- dc door Haarlems vermakelijke lands douwen". Tot 22 juni dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 uur. Des zon dags 1417 uur. Criiaiiius-museum: Historische stoomma chines en grote maquette van Neder land met waterstanden en overzicht overstromingsramp februari 1953. Ge opend op werkdagen van 9—12.30 en van 14.30—17 uur. Vleeshal: Tentoonstelling „Natuurbescher ming", van 6 juni tot 15 juni, dagelijks geopend van 922 uur, ook des zondags. Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie Van Nelle bestellen (Van onze Haagse redacteur) Een vooraanstaande figuur in de Neder landse hotelkringen heeft donderdagmid dag afscheid genomen van het Bedrijf schap Horeca, waarvan hij vier jaar voor zitter is geweest: de heer J. G. Meijer, nog steeds voorzitter van de vereniging „Horecaf" en directeur van het Scheve- ningse hotel Wittebrug, waar ook deze ze ventiende openbare vergadering van het Bedrijfschap Horeca werd gehouden. De heer Meijer werd in hartelijke be woordingen uitgeluid door de eerste plaatsvervangend voorzitter, de heer J. A. Wagener, een van de vertegenwoordigers van de sterkste werknemersorganisatie in het horecabedrijf, de Nederlandse Bond van hotel, café en restaurantperso- neel. Deze herinnerde eraan, dat de heer Meijer „schier halsbrekende toeren Ijeeft moeten verrichten om het Bedrijfschap p.b.o.-rijp te maken door inschakeling van de werknemersorganisaties op basis van pariteit. De scheidende voorzitter heeft steeds getracht de soms levendige tegenstellingen in het Bedrijfschap door zijn charmante leiding te overbruggen. De heer Meyer bracht op zijn beurt het onzekere begin van Horeca in herinnering en de grote plannen welke men toen had: bescherming van de naam hotel, vaststel ling van een hotelreglement, regeling van de verhouding hotel-reisbureau. Al zijn juist deze wensen nog verwezenlijkt, toch is de balans van vier jaren Bedrijfschap niet ongunstig. Er zijn een heffings- en een inschrijvingsverordening gekomen, het vakonderwijs is geregeld, een produktivi- teitscentrum opgericht en een waarborg fonds gevormd. Tussen de publiek-rechte- lijke en de „vrije" vakorganisaties is een nuttige wisselwerking gegroeid. De vergadering, welke onder leiding stond van de nieuwe voorzitter, de heer G. J. M. Moussault, kon door middel van de rekening en verantwoording over 1958 ervan kennis nemen dat in het laatste jaar van het. voorzitterschap van de heer Meyer nogal drastisch het mes was gezet in de huishouding van het Bedrijfschap, het geen aanzienlijke bezuinigingen heeft op geleverd. Collectieve reclame. Bij de rondvraag, waarbij de secreta^- ris van het Bedrijfschap, drs. A. W. Merk, meer aan het woord was dan de voorzit ter, liet de vertegenwoordiger van „Hore caf", dr. J. F. van Saarloos, tevens direc teur van de Exploitatiemaatschappij Scheveningen, een proefballonnetje op over een te voeren collectieve reclame campagne teneinde de psychologische be zwaren van het publiek tegen een gere geld bezoek aan horecabedrijven weg te nemen. Dr. Saarloos oogstte met die sug gestie nogal wat bijval, maar de verte genwoordiger der werknemers de heer J. A. Wagener wees erop, dat er niet zo zeer psychologische dan wel financiële remmen uit de weg dienen te worden ge ruimd wil men de klantenkring van het horecabedrijf vergroten. De gebruikelijke protesten tegen de soms wat radikale invorderingsmethoden van het BUMA ontbraken ook thans niet en gaven tot heel wat meer discussie aan leiding dan de suggestie van de heer Wa gener, dat het Bedrijfschap nu ook eens van zijn bevoegdheid gebruik moet ma ken om een verordening van de loon- en arbeidsvoorwaarden voor het hotel-, café- en restaurantpersoneel vast te stellen. Op die gedachte ging namelijk niemand in. (Van onze correspondent in Washington) De heer De Vries, Nederlands directeur- generaal voor de Scheepvaart, verklaar de zich „redelijk voldaan" na afloop van de informele scheepvaartbesprekingen tus sen negen Europese staten en Amerika te Washington. Een woordvoerder van het State Department maakte evenwel be kend, dat er geen veranderingen in de Ame rikaanse scheepvaartpolitiek in zicht wa ren als gevolg van de conferentie. De Ne derlandse en andere Europese delegaties zouden gaarne wijzigingen tot. stand heb ben zien komen in de Amerikaanse poli tiek op dit punt, maar zij hadden die toch niet verwacht als gevolg van dit eerste scheepvaartcontact op hoog niveau. Deze eerste informele conferentie-dag is vroeger geëindigd dan men had ver wacht. Dit contact was voldoende voor een globale revue der diverse standpunten. De meningsverschillen zijn niet opgeheven, doch algemeen werd een uitwisseling van gedachten nuttig geacht ter bereiking van een grotere harmonie. De leden van de Nederlandse delegatie zijn echter van oor deel, dat men wel zestig dagen nodig zou hebben gehad voor een waarlijk grondige uiteenzetting. In de toekomst zal daarvoor wellicht nog gelegenheid zijn. Het slot, van het uitgegeven communiqué is in dit verband belangrijk. Daarin wordt namelijk verklaard, dat de gedelegeerden tot de conclusie zijn gekomen, dat nader op de problemen moet worden ingegaan en dat eventuele nieuwe problemen moe ten worden bestudeerd. De afgevaardig den zouden daarom hun regeringen willen aanbevelen „informele schikkingen" te treffen, die de discussie van zulke proble men zouden vergemakkelijken. De formulering van het slotcommuniqué is ietwat vager uitgevallen dan wat En geland gedurende de conferentie had voor gesteld. De Britse minister Watkinson had gesproken van „een informele werk groep". Desgevraagd gaf de Nederlandse gedelegeerde, de heer De Vries, na afloop van de conferentie als zijn mening te ken nen. dat „informele schikkingen" een permanent karakter zouden dragen en een constant contact zouden garanderen tussen de betrokken landen. Indien zulk een permanent contact inderdaad tot standkomt, mag men spreken van een be scheiden doch nuttig resultaat. Advertentie Van Nelle bestellen Tsjik en Tukie keken vol bewondering naar boven. Ze klapten in hun handen. Toka vloog een paar kringen boven hen rond.; toen daalde hy weer netjes op het gras naast. hen. „Zie, je", lachte het paardje. „Zo doe ik het; en zo ben ik hier gekomen!" Tukie aaide hem over zijn snuitje. „Wat knap!", zei ze. „Fijn, zeg, als je zo vliegen kan!" Toka sloeg een vlieg weg met zijn staart en knikte. „Ja, het is wel prettig en gemakkelijk; je kunt op je gemak overal heen, waar je wilt!", zei hij. Advertentie BEVERWIJK - HAARLEM ZAANDAM Kruisstraat 25 Haarlem Tel. 12921 De Kennemer Motor- en Autoclub heeft haar leden uitgenodigd tot het deelnemen aan een met, zorg uitgezette puzzelrit voor auto's, scooters, motoren en bromfietsen op zondag 14 juni. Deze rit telt mee voor het kampioenschap van het district „Zaan streek". De lengte van de route bedraagt voor de bromfietsen ca. 35 km en voor de overige voertuigen ca 70 km. De gemid delde snelheid bedraagt respectievelijk 20 en 36 km. per uur. Zoals gewoonlijk vindt de start plaats om 14 uur bij café „De Groentenbeurs". Inschrijvingen vanaf 13.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 2.50 per persoon, waarop de leden van de KMAC en OMC een reductie van 1.— genieten. Het gaat weer om mooie prijzen. De Rijnsburgse gemeenteraad heeft be sloten een bedrag van achthonderd gul den beschikbaar te stellen voor een tijde lijke herbegrafenis van de stoffelijke res ten, welke acht jaar geleden tijdens op gravingen aan de voet van Rijnsburg's hervormde kerk werden gevonden. De op gravingen geschiedden onder auspiciën van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek. De resultaten" leverden, althans voorlopig, de bevestiging van de veronderstelling, dat ter plaatse de gra ven van Holland begraven lagen. Tijdens een destijds in de Leidse lakenhal voor de vereniging Oud-Leiden gehouden le zing heeft de Amsterdamse hoogleraar W. Glasbergen daarover interessante bijzon derheden meegedeeld. Men neemt aan, dat Petronella van Saksen in 1132 in de onmiddellijke omgeving van de huidige hervormde kerk te Rijnsburg een abdij heeft gesticht. In het einde ian de zes tiende eeuw was van deze abdij nauwe lijks meer dan een ruïne over, welke in 1811 op last van de toenmalige regering werd gesloopt. Het is zeer waarschijnlijk, dat de huidige kerk in ver verleden tijden een groot westblok had met twee torens, waarvan er thans nog één staat. Bij het bodemonderzoek in 1951, dat zich voornamelijk uitstrekte in de richting van het dwarsschip der voormalige abdij kerk, stootte men op enkele grafkuilen waarin tal van skeletten zijn gevonden. Dr. Dijkstra deed in diezelfde bijeenkomst nog enkele interessante mededelingen over deze skeletten, die vermoedelijk af komstig zijn van de leden van het Hol landse gravenhuis. Hij zei dat het thans vaststaat dat een van de gevonden ske letten moet worden toegeschreven aan Flori.s de Vijfde „der Keerlen god",-die in 1296 door de edelen in de nabijheid van het Muiderslot is vermoord. Afgaande op de meer dan twintig verwondingen, die men na een grondig onderzoek van het skelet heeft aangetroffen, gaf dr. Dijkstra een reconstructie van de moord. Volgens hem moet de graaf bij de allereerste door Gerard van Velzen gepleegde aanslag reeds bewusteloos zijn geweest. Van Vel zen, die de graaf van voren moet hebben aangevallen, moet hem acht slagen en vier schampsJagen hebben toegebracht. Uit alles valt af te leiden, dat deze man de schedel van Floris de Vijfde trachtte te kloven Ofschoon ook Herman van Woer den bij deze aanslag was betrokken hij viel de graaf van achteren aan moet de dodelijke slag door Gerard van Velzen zijn toegebracht. Het lijk van de graaf, dat na de moord naar Alkmaar is overge bracht, is later in Rijnsburg begraven. Brand te Groningen. Een uitslaande brand in het perceel van een muziekhandel aan de Herestraat te Groningen, heeft woensdag de bovenverdieping van dit oude huis go'eddeels verwoest. Het vuur is naar alle waarschijnlijkheid ontstaan doordat een elfjarig zoontje van de winkelier op een rommelkamertje met lucifers heeft ge speeld. Vijf uren na het uitbreken van de brand was de Groninger brandweer nog aan het nablussen. De schade is aanzienlijk. Sla. Een familie in Wateringen is woensdag onwel geworden, na het eten van sla. Een aantal huisdieren, dat afvalblaad- jes van deze sla gegeten had, ging dood. Een onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek gaf door tussenkomst van de keuringsdienst, van waren de zekerheid, dat deze sla door bespuiting ernstig was vergiftigd. De producent was een tuinder uit Rijswijk, tegen wie procesverbaal werd opgemaakt. Advertentie Van Nelle bestellen 1 26. Natuurlijk deden ze dat allemaalAlderson en Grimm en Dudley ook.... ze glipten het directie kantoor binnen voor die eeuwige kleine geheime confe- renfietjes.maar Walling was de ergste, verreweg de ergste! Het geluid van schuivende stoelen drong door de muur en Shaw keek op zijn horloge. Vier minuten voor zesvier minutende anderen gingen nu zeker naar boven. Hij kon nog wel een minuut wach ten. Dan zou hij er zeker van zijn, dat ze allemaal in de directiekamer waren, als hij binnenkwam. Se dert de dood van Fitzgerald had Loren zijn binnenko men bij vergaderingen zorgvuldig uitgekiend, zodat de anderen bij zijn arriveren gedwongen waren op te zien, zich afvragend of hij feitelijk al de plaats vervangend directeur was, ook al was de formaliteit van zijn verkiezing nog even uitgesteld. Zijn horloge vertelde hem nu, dat hij 'geen secon de langer mocht wachten. Haastig greep hij een nieuwe zakdoek en het speciale budget-rapport, liep de deur uit en de trap op; hij zette z'n gelaat in de bestudeerde glimlach van spottende nieuwsgierigheid, die hij zo vaak had waargenomen op de portretten van industrie-leiders, die op de omslagen van het Business Week'-tijdschrift verschenen. Toen zijn hoofd op gelijke hoogte met de bovenste verdieping kwam, zag Loren Shaw, dat zijn plan dub bel gefaald had. Dev andere onderdirecteuren stonden nog buiten de directiekamer en vormden een halve cirkel rond Miss Martinen Walling was er ook bij! Hun ogen waren niet op hem gericht, dus vouwde hij het rapport zorgvuldig op en stak het in z'n borst zak. Het tijdstip was belangrijken dit was niet het geschikte moment. Erica Martin's stem golfde hem tegemoet, toen hij bovenaan de trap kwam en naar de groep toeliep.... „maar ik ben er zeker van. dat hij om zes uur dertien hier zal zijn. Die twee treinen rijden zo kort na el kaar, dat hij gemakkelijk de een heeft kunnen mis sen en de volgende wel heeft gehaald. Hij heeft ook niet werkelijk gezegd, dat hij met de trein van vijf vier en vijftig kwam. Ik heb dat geconcludeerd uit het feit, dat hij de vergadering om zes uur bijeenriep" Shaw liep verder, zijn ogen op Erica Martin ge richt, de blikken van de anderen vermijdend. „Is Mr Bullard er nog niet?" „Nee. Eddie belde op van het station. Hij wacht nu op zes uur dertien". Shaw liet zijn blik gaan over de gezichten van de vier onderdirecteuren; onmiddellijk zag hij de gele genheid om door hun ergernis een mooie tegenzet te doen. Zijn glimlach bleef, verbreedde zich nog wat om aan te duiden, dat een extra halfuurtje wachten hoegenaamd niet erg was. Bescheiden legde hij de hand op de knop van de deur. Dan, met een gebaar van een gastheer, maakte hij de weg voor zijn gasten vrij en duwde de deur open. „Heren, er is geen enke le reden waarom wij het ons niet gemakkelijk zou den maken". 'Hij voelde zich een moment overmoedig worden, toen de troep uit elkaar ging en langs hem heen door de deur naar binnen ging. Niemand bleef achter niemand betwistte hem zijn positieniemand keek zelfs naar hem. Voorzichtig berekende hij zijn volgende stap. Loren Shaw draaide zich juist van de deur af, toen Miss Martin op het punt stond in haar kantoor te verdwij nen. „O eh, Miss Martin?" „Ja?" Hij stond bewegingloos, dwong haar een stap naar hem toe te doen. „Het valt me in, Miss Martin, dat er misschien bepaalde rapporten kunnen zijn, die mr. Bullard op deze vergadering zou willen bespreken. Is er soms iets, waarvan u denkt, dat ik het voor hem klaar kan leggen?" „Het spijt me mr. Shaw, maar ik kan u niet vertel len waar de vergadering over gaat. Ik weet het niet." Hij voelde een scherpe woede in zich opkomen, toen hij haar zag omkeren en haar kantoor binnenlopen. Het kostte strijd om de glimlach terug te winnen, die nodig was vóór hij de directiekamer binnenstapte. Grimm en Walling stonden aan het andere einde van de kamer, met hun rug naar hem toe. Hij liep om de tafel heen, kwam dicht genoeg bij hen om iets van hun gesprek op te vangen. Het ging over zoiets als phenol- formaldehyde-hars. Ze wisten geen van beiden waar de vergadering over ging. Hij liep verder naar Fred Alderson, die een op schrijfboekje uit z'n zak had gehaald en iets neerkrab belde terwijl Dudley sprak. Vóór hij kon horen, waar het over ging, had Alderson z'n boekje alweer dicht en stak het in z'n vestzak. Dudley hield op met praten. Het was een klemmend stilzwijgen. Shaw richtte zijn ogen op Alderson. „Blijkbaar hebben de zaken zich in New jYork sneller ontwikkeld dan we verwachtten." Alderson keek hem onbevangen aan. „Ik-wel, ik weet niet presies, war er allemaal aan de hand is." „Niet?" Shaw gal zijn stem een onmiskenbaar ac cent van verrassing, hetwelk hij snel wist te verande ren in een behendige, verraste verontschuldiging. „Sorry Fred, ik was er haast wel zeker van, dat de baas tegen jou erover gesproken had." Hij hield zijn ogen op Alderson gericht, slechts lang genoeg om er zeker van te zijn, dat het schot raak geweest was. De stilte in de kamer vertelde hem, dat niemand zijn woorden gemist had. Hun gezichten, die hij gade kon slaan, toen hij traag een stoel vanonder de tafel vandaan schoof, bevestigden, dat hij een be langrijke indruk had gemaakt. Ze waren knock-out, al lemaal.. en ze wisten het! Ze vonden het niet leuk, maar het kwam er toch maar opaan!.. Ze konden er niets tegen doen. 'Zijn handpalmen werden opnieuw vochtig en hij nam zijn zakdoek, die hij met een zwaai opende alsof hij een vlag ontrolde. De telefoon ging over in Erica Martin's kantoor. Ze nam de hoorn van de haak. Het eerste geluid van de stem van degene die opbelde bracht onmiddellijk een trek van ergernis op haar gelaat, maar ze was wel zo voorzichtig dit niet in haar stem te laten doorklin ken, toen ze antwoordde: „Het spijt me, Mrs. Prince, maar Mr. Bullard is nog niet gearriveerd." Ze wachtte, ze hoorde de woorden maar half, die in haar oor zoemden als het gezanik van een luide vlieg. „Ja Mrs. Prince, ik zal hem vragen U op te bellen, zodra hij tijd heeft." Erica Martin haalde diep adem en toen, alsof ze een oefening in zelfcontrole deed, liet ze de opgeslo ten lucht langzaam en gelijkmatig ontsnappen. (Wordt vervolgd) Stadsschouwburg: Vandaag en zaterdag geen voorstellingen. Concertgebouw: Vandaag 19.30 uur: Uit voering Haarlems Muziekinstituut. Zater dag besloten voorstelling. Grote Kerk: Vandaag 20 uur: Orgel concert door Hendrik Lasschuit met de hoboïst G. van Koten. Openluchttheater: Zaterdag 20 uur: En semble met „De getemde feeks". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 16.15 uur: „Ketenen van de haat", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „De dictator", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zater dag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Sterne über Colombo", 14 jaar. Dinsdag 14.30 en 20 uur, woensdag en don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Die Ge- fangene des Maharadscha" (tweede deel), 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Paspoort der schande", 18 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Wilde vruchten", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Hel zesde continent", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Vrijheren van het oerwoud", alle leeftijden. Donderdag 14 en 20 uur: „Bernardine", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „De vrouw die tweemaal leefde", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Paradijs onder de horizon", alle leef-, tijden. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Drie mannen in de sneeuw", alle leef tijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Kind hearts and coronets", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De glimlach van een zomernacht",, 18 jaar. Zondag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag eh zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur „Het pantermeisje". 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De goudrovers". 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met don derdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „Een huis vol heksen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Bij de kannibalen van Nieuw-Guinea", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur: „Jacht op ontvoerde vrouwen", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „Pas opval niet", alle leef tijden. Dinsdag en woensdag 20 uur: „Pro fessor Cupido", alle leeftijden. Donderdag 20 uur: „The rose Tatto". 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 15 juni op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie Karei Anpel. Huis Van Loo.v (Kamperlaan): Tot 22 juni dagelijks van 10 tot. 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur: Tentoonstelling .Met. Cornelis van Noorde door Haarlems vermakelijke landsdouwen". In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur.' Expositie Ploos van Amstel. Vleeshal: Tot 15 iuni dagelijks van 9 tot 22 uur: Tentoonstelling Natuurbescher- mingscommissie Zuid-Kennemerland. Badhoevedorp: (Burg. Van Amersfoordt- laan): Tot 1 iuli werken i>an zeventiende- eeuwse beeldhouwers. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vandaag). Advertentie Van Nelle bestellen

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6