Donderdag 25 juni: start van Tour-karavaan in Mulhouse KIEKEN KNVB-beker was voor VVV na teleurstellende finale Zwitser Vaucher won etappe, maar Junkermann werd niet bedreigd Amerikanen speelden zeer goed honkbal in Olympisch Stadion Bergentraject is veel zwaarder dan in de Ronde van vorig jaar cM Vaderdag Weinig strijdlust meer in Ronde van Zwitserland Ook Zeeland gaat roeien Vanavond op Haarlem- veld tegen Nederland 17 geknipt om te De Zwitserse renners voor de Tour Fraaie zege van Enthoven Piet de Haan tweede op het eiland Man Loting van Nederlandse Wimbledon-deelnemers Emerson en Nielsen in Londen verslagen Coppens en Wilkes in het Amsterdams elftal KNCB-team speelt tegen Eastcate CC Jubileum wedstrijd van Hermes DVS Harry Wouters niet in finale in Parijs Ondanks tweede plaats in de puissance DWT won in Naarden van De Vest (3-2) Om wereldkampioenschap HCK-reserves leiden in Overgangsklasse A PONDERDAG 18 JU NT 19 8 9 Nog enkele dagen, dan is het weer zo- ver Dan is Mulhouse gedurende een halve week niet meer gewoon Mulhouse, de gèzellige stad aan de voet van de Vo gezen, doch Tourstad, waardig gekeurd om het vertrek van de Tour de France 1959 te organiseren. De 120 renners van de tien Franse en buitenlandse ploegen zullen er met hun ploegleiders, mecaniciens, verzorgers en beel hun hebben en houden aan materiaal neerstrijken. De reclame karavaan komt cr de straten en pleinen bevolken en de lucht zal er trillen van het geschetter en bet geschreeuw, waarmee sportbladen, scheerapparaten, smeerkaas en honderd andere artikelen worden aangeprezen. De scholen gaan voor enkele dagen dicht en de jeugd zal niet eerder tevreden zijn dan nadat zij favorieten en niet-favorieten een handtekening heeft laten zetten. Aan al die opgewonden, kermis-achtige drukte komt pas donderdag 25 juni een einde, wanneer de stoet zich in beweging zet voor de eerste van de 22 etappes van deze 46ste Ronde van Frankrijk, „la gran de bouclé". Wielrennen Tour-baas Jacques Goddet heeft niet lang nodig gehad om te bepalen hoe de ronde 1959 er in principe uit zal zien. De tour van 1958 was een onmiskenbaar suc ces geworden, waarom dan iets verande ren, is kennelijk zijn gedachtegang ge weest. De rustdagen keerden terug in het schema, maar verder bleven formule en structuur gehandhaafd. Zelfs de richting, waarin het bontge kleurde lint van renners en volgers zich drieënhalve week lang door en soms om Frankrijk zal bewegen, is dezelfde als vorig jaar. Dat betekent een inbreuk op de traditie, die wil, dat de ronde het ene jaar de wijzers van de klok volgt, het andere jaar er tegenin gaat. Ook dit jaar voert het parkoers dus „om de noord" door west naar zuid met een lange aan loop van negen nagenoeg vlakke etappes naar Bayonne aan de voet van de Pyre neeën. Het is een traject, waarop de rouleurs, slechts gehinderd door hier en daar een helling zoals de venijnige Citadel van Na men en de korte maar bijzonder steile klim over de muur van Geraardsbergen, alle gelegenheid krijgen de klim-specia- listen in de bergen tot de uiterste krachts inspanningen te stimuleren. De „grimpeurs" Want achter deze aanloop van bijna 2000 km. waarin een tijdrit van Blain naar Nantes is opgenomen en die wordt ge volgd door een rustdag aan de zonnige stranden van de Golf van Biskaye, ligt het domein der „grimpeurs", van Bayon ne tot Chalon, hetgeen eveneens een af stand van bijna 2000 km. beslaat Hoewel het gehele bergen-complex on getwijfeld zwaarder is dan vorig jaar, is het Pyreneeën-traject wat beperkt. De Aubisque, anders een der gevreesde ber gen, is niet opgenomen en na de Tourma- let in de 10de en de Aspin en de Peyre- sourde in de 11de etappe keert de kara vaan de Pyreneeën alweer de rug toe om via Albi en Aurillac het Centraal Massief op te zoeken. Daar zal de 1465 meter hoge Puy de Dóme in een 14 km. lange tijdrit met een soms afschrikwekkend hoog stij gingspercentage een waardig opvolger van de Mont Ventoux blijken te zijn. Zware Alpen-ritten De tweede rustdag op zondag 12 juli in St. Etienne is de adempauze tussen deze rit tegen het horloge een etappe, die wellicht al van beslissende betekenis is en de Alpen. Advertentie (.en... om foto-artikelen te geven!) Woensdag zijn de namen bekend ge maakt van de Zwitserse renners, die in de Zwitsers-Duitse ploeg zullen deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Het zijn: Rolg Graf, Ernst Traxel, Heinz Graf, Al- cide Vaucher, Max Schellenberg en Er- win Schweizer. Reserves zijn Ernest Ecuyer en Attilio Moresi. De nieuwe Nederlandse amateurkam pioen op de weg Dick Enthoven heeft woensdag in het Belgische Ursel op fraaie wijze een wegwedstrijd voor amateurs op zijn naam gebracht. Hij legde het par koers van 114 km. af in 2 uur 55 min. en had een voorsprong van 45 sec. op num mer twee, de Belgische favoriet Troo- beeckx. Twee bijzonder zware etappes voeren de renners, die de inspanning van de voor afgaande dagen hebben overleefd, van Grenoble over Val d'Isère naar St.. Vin cent in Italië en vandaar de volgende dag over Zwitsers grondgebied naar Annecy. Twee ritten van respectievelijk 240 en 251 km. met op de Franse nationale feest dag (14 juli), de start van de eerste op de top van de Lautaret en dan over de krach ten slopende serpentines van reuzen als de Galibier, de Télégraphe, de Iseran, de kleine St. Bernard en na Aosta de grote St. Bernard (2000 m.), de Zwitserse For- claz, de Mégève en op 20 km. voor An necy de Forclaz de Montmin. Het berg-complex, kennelijk weer met alle zorgvuldigheid afgewogen tegen de mogelijkheden van de specialisten, is ten einde. Maar tussen Chalon en Dijon komt dan nog een laatste tijdrit om enkele even tuele oneffenheden in de rangschikking weg te werken en dan zal het er wel weer op neer komen, dat Dijon-Parijs, nu via Troyes over 331 km., de lange triomf tocht van de al zekere winnaar wordt, een triomftocht, die aan de slot-apotheo- se in het Pare des Princes in Parijs op za terdag 18 juli voorafgaat. Aantrekkelijk traject De ruim 4330 km., die over 22 etappes in 24 dagen zijn verdeeld, zijn weer door de meesterhand van een ervaren par koers-bouwer uitgezet. Wij schreven het reeds, het voorbeeld van 1958 lag voor de hand, maar de tour-dii-ectie stond voor de taak het grootste wieleravontuur van het jaar een avontuur te doen blijven en dus moest een nieuwe aantrekkelijke route ge vonden worden, die geheel paste in het schema 1958. Toen was de Mont Ventoux het pièce de resistance. Het was een tijdrit die ook in derdaad van beslissende invloed was, maar die daarnaast ook de aanleiding vormde voor een grillig, volkomen onver wacht en daardoor uiterst spectaculair en spannend slot. Goddet mag een herhaling van deze sensatie, waarbij Gaul eerst ge wonnen leek te staan, vervolgens als kans loos werd gekwalificeerd en tenslotte, bevestigd door de laatste tijdrit, toch triomfator werd, niet verwachten. Het is echter begrijpelijk, dat monsieur Jacques het idee-Ventoux niet wilde loslaten en hij schakelde tussen Pyreneeën en Alpen de Puy de Dome in. Piet de Haan is als tweede geëindigd in de woensdag gehouden wielerwedstx-ijd voor professionals op het eiland Man. Winnaar was de Ier Shay Elliott, die de 100 mijl (160.93 km.) aflegde in 4 uur 47 min. 56.6 sec. Tweehonderd meter voor de finish lag De Haan nog in leidende po sitie, maar met een machtige eindsprint versloeg Elliott dé Nederlander in de laatste meters. De derde plaats werd be zet door de Brit Brian Robinson; de Ne derlander Rentmeester klasseerde zich als vierde met een achterstand van slechts 1.2 seconde op de winnaar. T ennis Voor onze landgenote Marian Moritz is de loting voor het dames enkelspel van het Wimbledon-toei-nooi niet ongunstig geweest. In de eerste ronde heeft zij een bye en in de tweede ronde moet zij aan treden tegen de onbekende Zwitsei-sc mejuffrouw Studer. Mocht zij dit duel winnen dan komt zij tegenover een zeer stei'ke speelster te staan namelijk Angela Mortimei-, die als tweede is geplaatst. Fredy Marinkelle staat voor een moei lijker taak. In de eerste ronde ontmoet zij de Franqaise Florence de la Coui'tie, die haar wel eens meer voor onoplosbai-e pro blemen heeft gesteld. Piet van Eysden komt in de eex-ste ron de van het heren enkelspel uit tegen de Westindische Davis Cupspeler Ian Mac- Donald. De tegenstander van Willem Ma- ris is nog niet bekend. Deze moet zich nog klasseren uit het schiftingstoernooi. Twee geplaatste spelers voor Wimble don, de Deen Kurt Nielsen en de Austra liër Roy Emerson, zijn woensdag in de derde ronde van de Londense tenniskam pioenschappen op Queens Club uitgescha keld. Nielsen werd verslagen door Krish- nan (India) met 46, 06 en Emerson moest zijn meerdere erkennen in de Ame rikaan Jack Frost 64, 36, 75. Een andere Australiër, Bob Mark, ver sloeg de Engelsman Billy Knight met 63, 79, 63, waarmee de laatste Brit uit het heren-enkelspel verdween. Olmedo en Fraser, respectievelijk als no 1 en 2 geplaatst voor Wimbledon, kwamen vlot door de derde ronde. Olmedo won met 64, 75 van de Fransman Darmon en Fraser versloeg met 62, 61 de Span jaard Gimeno. In het dames-enkelspel werd de Rus sische Dmitrieva in de kwartfinales uit geschakeld door de Italiaanse Pericoli: 8—6. 8—6 Het Venlose VVV heeft woensdagavond in Den Haag de finale van het toernooi om de KNVB-beker gewonnen. De Ven- loërs versloegen ADO met 4-1, na met de rust reeds een voorsprong te hebben ge had van 2-1. De finale werd bijgewoond door 25.000 toeschouwers. Amper een half uur maar heeft het klei ne groepje VVV-supporters in het onzeke re verkeerd over het resultaat van deze teleurstellende bekei'-finale. Toen de ploeg uit Venlo zich na een aarzelend be gin had hersteld en het initiatief van de Hagenaars, die in de 8ste minuut door mid- VVV's aanvoerder Nass gaat op de schouders. Het heeft de Duitser Junkermann woensdag weinig inspanning gekost om in de voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland, die tevens de langste was en leidde van Kandersteg naar Neuchatel over 226 km, zyn leiderstrui te behouden. Wel iswaar eindigde hij met een achterstand van zeven minuten op de etappewinnaar, de Zwitser Vaucher, die zich in gezelschap bc.ond van zyn landgenoten Hollenstein en Schellenberg en de Belg Oelibrandt, maar dit schaadde zyn positie geenszins, gezien hun plaatsen in het algemeen klasse mens. De hitte en de in feite reeds gevallen beslissing ten aanzien van de eerste plaats hadden de strijdlust in de karavaan ge doofd en slechts even vlamde het vuur op. toen de 1511 meter hoge Jaunpas moest worden „genomen". Bahamontes meldde zich als eerste op de top met 50 seconden voorsprong op de Zwitser Gimmi en Jun kermann. In de afdaling ontstond er een peloton van twintig man, waai-bij Junker mann, die zich er in het geheel niet om bekommerde, dat de Zwitser Vaucher, Hollenstein, Schellenberg en de Belg Oeli brandt er tussenuit trokken. Zij zagen hun activiteit beloond met de eei'ste vier plaat sen in het dagklassement en een belang rijke tijdwinst in het algemeen klassement. Al moesten zij hiervan nog acht minuten prijs geven, want hun maxiinale voor sprong had een kwartier bedragen Van de Nederlanders kwamen Piet van Est en Van Wetten ditmaal het beste voor de dag met respectievelijk een tiende en elfde plaats. Van den Borgh werd ex aequo 19de geklasseerd en behield zijn zesde plaats in de algemene rangschikking De uitslag van de zesde etappe van de Ronde van Zwitsei-land, Kandersteg-Neu- chatel (226 km), luidt: 1. Vaucher (Zwits.), 6 uur 37 min. 37 sec.; 2. Hollenstein l Zwits.) z.t.; 3. Schellenberg (Zwits.) z.t.; 4. Oelibrandt (Belg.) z.t.: 5. Junkei-mann (Did.) 6.44.49; 6. Bahamontes <Sp.) z.t; Voetbal De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft Rik Coppens toestemming gegeven om op 30 juni als gastspeler op te treden in het Amsterdams elftal, dat dan in het Olympisch stadion in Amsterdam tegen Real Madrid speelt. Ook Faas Wilkes zal met de Amsterdammers meedoen. 7. Gimmi (Zwits.) z.t.; 8. Anglade (Fr.) z.t.; 9. Demunster (Belg.) 6.46.41; 10. Piet van Est (Ned.) z.t.; 11. Van Wetten (Ned.) z.t.; 19. ex aequo een aantal renners, bij wie Van den Borgh (Ned.); 31. Van Bi'eenen (Ned.) 7.04.34; 36. Nolten (Ned.) 7.06.31. Het algemeen klassement luidt: 1. Jun kermann (Did.) 32 uur 42 min. 59 sec.; 2. Anglade (Fr.) 32.53.18; 3. Bahamontes (Sp.) 32.54.14; 4. Tinazzi (It.) 32.55.08; 5. Dotto (Fr.) 32.59.38; 6. Van den Borgh (Ned.) 33.15.51; 7. Gimmi (Zwits.) 33.18.26; 8. Fischerkeller (Did.) 33.24.13; 9. Traxel (Zwits.) 33.27.49; 10. Graf (Zwits.) 33.28.55; 25. Van Wetten (Ned.) 33.51.56; 32. Van Breenen (Ned.) 34.10.—; 33. Piet van Est (Ned.) 34.20.51; 37. Nolten (Ned.) 34.35.39. Cricket Donderdag 2 juli zal op het terrein van ACC in Amsterdam een cricketwedstrijd worden gespeeld tussen een team van de Eastcote CC en een elftal van de KNCB. Het KNCB-team zal bestaan uit: P. van Ai-kel (HCC) aanvoerdei-, H. van Eek (Quick, Hg) wicketkeeper, C. Burki (Quick-N), H. Klarenbeek (Union), H. Meyers (Spai'ta), F. Mulder (HBS), R. On- stein, C. J. de Ruig (beiden Rood en Wit), R. Raayen (VRA), H. Rijkens (HCC) en A. Sti-oink (PW). Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van Hermes DVS zal de jubilerende vereniging zaterdag 27 juni in Schiedam een wedstrijd spelen tegen het KNCB- elftal. Het KNCB-team is als volgt samenge steld: A. Terwiel (VOC) aanvoerder, D. In- gelse (Quick-N) wicketkeeper, D. de Baare (ACC), P. van Arkel (HCC), A. de Beus (HCC), V. L. Borrani (Sparta), W. van den Bosch (HCC). J. Oosterholt (Excelsior), J. Scheffer (PW), W. van Weelde (VOC) en E. W. C. Vriens (HCC). VOETBAL. DWS-A heeft in Luzern met 21 gewonnen van de club met die naam. Bij de rust had Luzern de leiding met 10. In de 85ste minuut moest de wedstrijd ge staakt worden wegens een hevige regen bui. denvoor Timmer de leiding hadden geno men, had overgenomen, werd het al gauw duidelijk dat de zege wel naar de Lim burgers moest gaan. ADO, dat geen mo ment leek op de ploeg die een week te voren in een bijzonder goede wedstrijd landskampioen Sparta had vei-slagen, kon VW geen moment bedreigen. In eerste instantie door fouten van de Haagse defensie kwam VW dan ook zon der veel moeite aan een 2-1 voorsprong bij de rust. Zelfs de omstandigheid dat Timmer in de 43ste minuut een goede kans kreeg gelijk te maken, toen arbiter Roo mer de Hagenaars een strafschop toeken de, kon daaraan niets veranderen. Toen Jan Klaassens, in de 10de minuut van de tweede helft, na een solorush de stand op 3-1 bracht, was het pleit eigen lijk al beslist. Dat Schatorjé een kwartier later de score nog op 4-1 bracht was dan ook eigenlijk alleen nog maar van belang voor de statistici. Nadat de ADO-jeugd de Limburgers met bloemen had gehuldigd, kon KNVB-voor- zitter Schroder de beker aan de verheug de aanvoerder Nass overhandigen. En daarmee was een einde gekomeh aan de beker-finale 1958-'59 die even teleurstel lend was als de beker-competitie zelf. Advertentie In Zeeland gaat men roeien. Liefheb- bei-s voor deze mooie tak van watersport hebben de hoofden bij elkaar gestoken en besloten de eerste roeivex-eniging in Zee land op te richten. Op de eerste propaganda-avond bleek de belangstelling bijzonder groot. Een fa briek in Middelburg bood als eerste een bedrag van duizend gulden aan en -men heeft reeds toezeggingen van andere bedrijven. De secretaris-penningmeester van de Ned. Roeibond, mx\ F. Ie Coultre, noemde Zeeland een ongekend dox-ado voor de roeisport. Hij noemde o.a. het kanaal door Walcheren, waar zeer zeker vijf- baanwedstrijden gehouden kunnen wor den. De eerste Zeeuwse roeivex-eniging zal in Middelburg gevestigd wox-den. Men hoopt reeds in augustus te kunnen starten. Paardesport Op de tweede dag van het Europees kampioenschap voor springruiters in het Pare des Princes in Parijs heeft onze landgenoot Harx-y Woutex-s van den Oudenweyer voor een bijzondex-e prestatie gezorgd. Met de ruin Huber tus eindigde hij ex aequo eerste in de tweede kwxxlificatieproef, de puis sance. De Ruiter uit Eist maakte zo wel in de eex-ste ronde als in de bar rage een foutloos parcoux-s. De puissance was bijzonder zwaar. Het parkoex-s, dat acht hindex-nissen telde tot een hoogte van 1.60 meter, was 420 meter lang en bevatte behalve de muur, o.m. een oxer, double bar en een vaste wal met boom van 1.70 meter bi-eed. De barrage ging over 6 hindernissen, waai'bij de muur een hoogte had van 1.80 meter. Harx-y Wouters reed met Hubertus bijzon der goed in tegenstelling tot de eerste dag toen de ruin in het jachtspringconcours driemaal weigerde voor de sloot en daar door uitgeschakeld werd. In het concours de puissance was geen sloot opgenomen. Ook Bertie Uytendaal, de Nederlandse kampioen, begon goed met Hanko. Tot aan de voox-laatste hindernis. Toen weigerde het paard en Uytendaal kx-eeg een flinke reeks strafpunten. Door de onvex-wachte weigering van Hubertus in het jachtspringen is Harry Wouters nu definitief uitgeschakeld voor een plaats bij de eerte vier, die na de kwalificatieproeven zaterdag de finale van het kampioenschap betwisten. Diskwali ficatie betekent namelijk 0 punten. De px-estatie van Bertie Uytendaal leverde nog negen punten op, maar daar Hanko woens dag in de puissance zoveel strafpunten op liep is ook hij kansloos geworden voor een der ereplaatsen. De uitslag van de puissance luidt: 1. ex aequo: Hugh Wiley (V.S.) met Nau tical, Hans Gunther Winkler (Duits land) met Halla, Favorski (Rusland) met Manevr; 2. Harry Wouters van den Oudenweyer (Ned.) met Hubertus, Pie- tro d'Inzeo (Italië) met The Quiet Man, Fritz Thiedeman (Duitsland) met Gode- wind; Francisco Goyoaga (Spanje) met Sea Leopard. Na twee proeven is de stand voor het kampioenschao als volgt: 1. Francisco Goyoaga (Spanje) 34.143 pnt.; 2. Hans Gunther Winkler (Duitsland) 32.143 pnt.; 3. Pietx-o d'Inzeo (Italië) 30.143 Het Olympisch stadion, bevolkt door een kleine 3000 mensen, heeft gisteravond niet getrild van emotie. Daarvoor was het krachtsverschil tussen de Wiesbaden Flyers en de Spangdahlem Spartans te groot. De uitslag, 191 in het voordeel van de Spar tans, die dus vanavond op het Haarlem- terrein spelen, liet geen twijfel over de krachtsverhouding. De mannen uit Wies- baden hadden hun beste pitcher niet bij Honkbal zich en dat drukte zijn stempel op deze wedstrijd, die, ondanks gemis aan span ning, toch het aanzien volkomen waard was. Want waar ziet men in Nederland in cén wedstrijd een homerun, acht twee- honkslagen en veertien honkslagen vallen en waar ziet men in negen innings vyf achttien-karaats dubbelspelen maken? Van die drieëntwintig voltreffers namen de Spartans er zestien voor hun rekening. Het Nederlands A-team zal het zeer zwaar krijgen tegen deze ploeg die slechts één veïdfout maakte. De Wiesbaden Flyers en de Spangdahlem Spartans beiden slechts eenmaal ver slagen in de competitie hebben de Ne derlandse honkballiefhebbers weer eens laten zien, hoe honkbal gespeeld moet wor den. Snel, zeer snel wisselend, zonder el lenlange gesprekken en diep geconcen treerd spelend. Zij hadden daar zelfs geen gravelpaden en werpersheuvel voor nodig, al wai-en de worpen van de pitchers nogal eens aan de lage kant. Maar ook dit had zijn voordelen, want nu kon men genieten van de schittex-ende vangtechniek der catchex-s, die bovendien zeer scherp op de honken gooiden. Opmerkelijk was verder het byzonder goede aangooien van de buitenveldcrs, die het eenmaal presteerden om een tik, die de bal diagonaal over het voetbalveld ruim VOETBAL. In Milaan is woensdag een wedstrijd gespeeld tussen Milaan en Bota- fogo. Het werd een gelijk spel: 2—2 na pt.3. Fritz Thiedemann (Duitsland) 29.143 een 21 voorsprong voor Milaan bij rust. pt.; 5. William Steinkraus (V.S.) 26.143 pt. De water polocompetitie Met enige invallers heeft DWT in het zwemstadion in Naarden De Vest een 32 overwinning afgedwongen, waardoor de Haarlemmers nu in de tweede klasse B van de zomercompetitie vier punten uit drie wedstx-ijden hebben behaald. De jeug dige Vest-spelers trokken regelmatig naar voren, waardoor zij de DWT-aanvallers vrij lieten liggen. De DWT-midvoor Hans Jansen had dan ook al twee keer raak ge schoten toen de rust inging. Na de hervatting maakte de DWT-mid- achter een zware fout en zijn tegenspeler kreeg prompt een strafworp te nemen (12). Direct hierna kwam de DWT-ver- dediging onder druk en bij een vex-warde situatie voor .'t DWT-doel werd de gelijk maker geboren (2—2). In de strijd om het winnende doelpunt werd de Haarlemmer Jan Eichhorn voor een overtreding het water uitgezonden. Zeer tegen de vex-hou- ding' in zegevierde DWT na het op tacti sche wijze uitbuiten van een vrije worp door Fons Roozekrans (23). VZV doet het in deze afdeling niet best. Zij verloor op eigen terrein met 51 van DAW. Overige uitslagen: dames derde kl. B: VZV—HVGB 9—0; competitie kring Haarlem: AJ II: VZV—DWR b 5—1; HZV HPC 6—2. Handbal Op verscheidene plaatsen in Oostenrijk zijn de wedstx-ijden om het wereldkam pioenschap handbal voortgezet. De resul taten waren: Groep A: Linz: DuitslandZweden 187 (ruststand 8—3); Klagenfurt: Oostenrijk BDenemarken 105 (53). Groep B: Bruck/Mur: HongarijeRoe menië 1218 (49); Wenen: Oostenrijk Zwtserland 15—13 (8^). Na twee wedstrijddagen is de stand in het wereldkampioenschap handbal in bei de poules als volgt: Poule A: 1. Duitsland 2 gespeeld, 2 ge wonnen, 0 verloren, 4 punten; 2. Zweden 2—1—1—2; 3. Oostenrijk B 2—1—1—2; 4. Denemarken 2020. Poule B: 1. Roemenië 2204; 2. Zwitserland 2112; 3. Oostenx-ijk 2—112; 4. Hongarije 2—020. honderd meter van de thuisplaat bracht, tot een honkslag te degraderen. De bal was zo snel terug, dat de slagman er zelfs niet over dacht het tweede honk te bereiken. Het veldspel was tx-ouwens over het alge meen zeer goed verzorgd. De verliezende ploeg, die negentien punten tegen kreeg, maakte slechts vijf fouten, die maar drie punten opleverden. Van de drie pitchers, die Wiesbaden nodig had om de Spartans te stuiten, was de linkshandige Spregie het meest overtuigend. De tweede werper, Shoy, boezemde zeer weinig ontzag in. Hij kreeg zes slagmensen tegenover zich. Drie daarvan gaven een tweehonkslag, twee een honkslag en de zesde man kreeg 4 w. De stand kwam toen van 120 op 170. Even tevox-en had Starks een „grand slam homer" een homerun met drie honken bezet geslagen. Verdere namen te noemen heeft geen zin. Alle spelers die vanavond op het HFC Haarlem-terx-ein verschijnen zijn klassespelers, die elke Ne derlandse combinatie kunnen overklassen. Tydens de wedstrijd hebben wy ons weer kunnen ergeren aan het bedelen van de jeugd om ballen, knuppels of petten. Dubbel jammer is het, dat de volwassenen de jeugd steunen door de mensen, die dit gebedel tegen willen gaan, uit te jouwen. Het is te hopen dat men in Haarlem voor bereid is. De Amerikaanse honkballers die giste ren zegevierend uit de strijd kwamen in het Olympisch stadion in Amsterdam, spe len vanavond (aanvang half zeven) op het Haarlem-terrein en niet op het EDO-veld zoals wij gisteren abusievelijk vermeld den. De honkbalcompetitie In de overgangsklasse van de honkbal- competitie is de positie van de HCK- en Schotenreserves aanzienlijk verbeterd door nederlagen van Neptunus en Tjika- long. Ook RCII behield een kansje door HFC Haarlem te verslaan (15-12). TIJBB moest in Rotterdam tegen het laagge plaatste RFC met een 15-1 nederlaag ge noegen nemen. In de tweede klasse B zorgde THB voor een grote verrassing door Schoten te verslaan. HHC 2 nam hier de leiding over door een 8-4 zege op de GA-reserves. In de tweede klasse C waren geen verrassingen, al bood Bloe- mendaal Schiedam goed weerstand (10-11). In de overgangsklasse A behaalde HCK een gemakkelijke overwinning op een zwak TIW. Bij de Kinheimex's stond Rin- gersma op de plaat en H. Maat bleek aan slag een grote troef (12-6). OVVO 2 zorg de voor een grote verrassing door het nog ongeslagen Neptunus te verslaan en dit nog wel zonder werper Den Dekken, die de vorige week werd uitgeschakeld door een keiharde bal, die zijn hoofd raakte. TIJBB zakte naar de op een na onderste plaats door een duidelijke 15-1 nederlaag tegen RFC. In de overgangsklasse B zag Schoten 2 haar zwoegen beloond. Na een zeer grote achterstand te hebben ingelopen, haalden de Schoten-reserves zaterdagavond om half acht de honken uit de grond. Toen pas waren de Catchers met 20-14 versla gen. Leider Tjikalong werd verrast door de Sparta-reserves (18-15) en daardoor staat Schoten 2 er thans relatief het meest gunstig voox\ Rooswijk stelde zich definitief veilig door een 15-7 zege op Thor. Door een 8-4 zege op VVGA 2 hebben de HHC-x-eserves de leiding genomen in de tweede klasse B. Dit kon omdat Schoten 3 door THB verrast werd (5-4). Opmerke lijk waren hier de resultaten van de hek- kesluiters RCH 2 en SC Haarlem 2. Bei de ploegen boekten overwinningen, waar door Rivalen weer op de laatste plaats te rechtkwam. In de tweede klasse B maakte Rood Wit geen fout. Van JOS werd met 13-17 ge wonnen. Zowel EDO 2- als Bloemendaal zijn dicht bij de overwinning geweest, maar moesten uiteindelijk de winst aan resp. Shell en Schiedam laten. De standen zijn: Overgangsklasse A: HCK 2 7-11 Neptunus 7-11 OVVO 2 6—8 RCH 6—8 HFC Haarlem 7—5 RFC 7—5 TYBB 7-4 TIW 7—2 Tweede klasse B: HHC 2 6—8 Schoten 35—7 RCH 2 6—5 SC Haarlem 2 65 Rivalen 54 9-1 HHJ. VVGA 2 7—7 DSS 6—6 Overgangsklasse B: Tjikalong 7-11 Schoten 26-10 Sparta 2....7-10 Rooswijk 78 Thor 6—6 SVV 64 Catchers 7—2 Spartaan 6—1 Tweede klasse C: Laakkwartier 6-10 Schiedam 6-10 Rood Wit7-10 Shell 6—8 JOS 7-6 Bloemendaal 6—4 EDO 2 6—2 ABC 2 6—0

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15