Twee openluchtbaden zijn voor stad als Haarlem beslist onvoldoende Op 27 juni wordt bad aan Kleverlaan heropend „REBNO" PERRY Bekijk het door de bril! Oooh...wat een verschil! PERUTZ Plan-Planetenlaan nog niet aan verwezenlijking toe Waterverbruik in Haarlem nam in 1958 met 191.294 m3 toe Het softbalprogramma Burgerlijke Stand van Haarlem Corinthians Ladies komen naar Nederland GLAZEMAKER Soldaat uit Haarlem stal morfine Examens Riethoff winnaar van vijfde zomeravondrit D O N UliRDAG 18 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 Zwemmen is zalig, niet zwemmen is zielig" - kan men in een der Haarlemse zwembaden lezen. Met deze slagzin als uitgangspunt zou men kunnen zeggen dat er in onze stad wel veel zielige mensen moeten wonen. De meesten van de rond 168.000 inwoners zwemmen nooit. En dit geldt zeker voor de volwassenen. Wat de kinderen betreft, ligt. de zaak wel veel gunstiger. Dit is in belangrijke mate te danken aan de vlucht die het schoolzwemmen heeft genomen. Het zwembadenprobleem in Haarlem is reeds jarenlang urgent. Het is een der zorgenkinderen van het gemeentebestuur en daarnaast ook van allerlei ge meentelijke en andere instanties die er bij betrokken zijn. Eén daarvan is de gemeentelijke dienst voor de lichamelijke opvoeding, sport en jeugdzaken. De directeur, de heer S. Heijers Jr., heeft zo zijn ideeën over de zwembaden in onze stad. Maar hoe de toestand nu is en hoe deze zich in de komende jaren nog zal ontwikkelen - één ding stelt hij nadrukkelijk vast: een zwembad is niet alleen een zaak van plezier en luxe, maar ook en vooral van pedagogische noodzaak. Daarom is hij voorstander van de bouw van schoolinstructiebaden,Zo mogelijk in elke. stadswijk één. Hij is er van overtuigd dat in de diverse stadsdelen een latente behoefte aan een zwembad aanwezig is. Zodra men een accommodatie schept komt deze behoefte tot uiting. Dat heeft de praktijk beivezen. Daarom moet men de latente behoefte - hoe moeilijk het ook is deze exact te bepalen - als uitgangspunt nemen bij da bespreking van recreatievraagstukken. En dus ook van het zwembadenprobleem. Sinds geruime tijd kan men in Haar lem gerust spreken van een noodsituatie. De stad telt twee gemeentelijke open lucht-zweminrichtingen: aan de Klever laan in Noord en aan de Houtvaart in West. Dan is er nog het particuliere over dekte Sportfondsenbad en men kan ook niet anders dan Stoop's Bad in Overveen noemen, omdat dit talrijke Haarlemmers, en zeker uit het westelijke deel van de stad, tot zich trekt. In het zich nog uitbrei dend Haarlem-Oost is geen enkel zwem bad. Weliswaar doet de te geringe badac- commodatie zich voornamelijk voelen op warme dagen in de gemeentelijke zweminrichtingen aan de Kleverlaan en Houtvaart schat men het percentage vas te bezoekers slechts op vijf a zes de noodzaak van nog ten minste twee baden moet men niet in de eerste plaats aanto gen door te wijzen op de drukte op topda gen, maar op de uitbreiding van de stad en de latente behoefte die in elk stadsdeel be staat. De noodoplossing in de vorm van de verbetering van de inrichting aan de Kle verlaan, waarvoor de gemeenteraad be goot drie ton te voteren, zal de toestand ongetwijfeld iets gunstiger maken. De laatste jaren meden vele zwemliefheb- bers het bad, omdat er onhygiënische toe standen zouden heersen. Er zaten algen in het water en dat deed onsmakelijk aan. Er bestond een geregelde controle en uit hét oogpunt van volksgezondheid was de toestand niet zo erg als het leek. Het bad zal nu wel populairder worden. Op 27 juni wordt het officieel heropend en vele zwemlustigen in Haarlem-Noord die er hun neus voor optrokken, zullen op slag „bekeerd" zijn als zij zien hoe de in richting is opgeknapt. Plannen En hoe staat het nu met de plannen voor de nodige nieuwe zweminrichtingen? Daar is eerst het plan voor een bad aan de Pla- netenlaan. Op aandrang van de gemeente raad is er door Openbare Werken een de finitief schetsplan gemaakt. In januari van dit jaar is dit bij B. en W. ingediend. Het ontwerp is reeds in de Sportraad ge weest en thans is het aan de commissies van bijstand voorgelegd. Wethouder D. J. A. Geluk, die wij naar de mogelijkheden van realisering vroe gen, toonde zich vrij pessimistisch ge stemd. Hoewel hij er onmiddellijk aan toevoegde: „Iedereen met een beètje ge zond verstand is ervan overtuigd, dat het bad er moet komen. Als we kijken naar de steeds ongunstiger situatie van de binnen wateren denk aan de vergiftiging in Rijnland! moeten wij wel tot de con clusie komen, dat wij niet langer kunnen wachten." Behalve echter mogelijke financiële be zwaren, telt ook de kwestie van de rijks- goedkeuringen mee. Het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, dat alle bouwplannen moet goedkeuren, heeft de zwembaden een lage plaats op de ur- gentielijst gegeven. Voor de verbouwing van het bad aan de Kleverlaan heeft men de goedkeuring ca veel moeite kunnen verkrijgen, mede dank zij het feit, dat het hier een bestaand bad betrof. De heer Geluk betreurde het, dat men in het algemeen zo'n lage rangorde toekende aan zaken, die voor de volksgezondheid van zulk een eminent belang zijn. Andere zwembaden één in Haarlem-Oost en één in Schalkwijk zijn nog helemaal niet aan de beurt. De dienst van Openbare Werken heeft hiervoor nog geen schetsont werp kunnen maken, omdat men over stelpt is met opdrachten voor andere ob jecten. Afgezien van deze praktische moeilijk heden is het echter - zo meent de direc teur van „lichamelijke opvoeding" wen selijk, dat men zo spoedig mogelijk een of meer plannen klaar heeft liggen. Plotse ling kan het klimaat gunstig zijn; in Den Haag kan men ineens de teugels even la ten vieren en dan is het uitermate be langrijk dat de gemeente niet met lege handen staat. B. en W. hebben al eens gezegd dat zij na de bouw van een bad aan de Planeten- laan die van een inrichting in het Burge meester Reinaldapark in Haarlem-Zuid- Oost het meest urgent achten. De kans dat het oostelijk stadsdeel, en daarmee ook het nieuwe Parkwijk en later voorlo pig Schalkwijk met haar 40.000 inwoners, binnen enkele jaren een zwembad heeft, is nagenoeg nihil. Naar de mening van de heer Heijers is de behoefte aan recreatie in het alge meen en aan een zwembad in het bijzon der het grootst in het uitbreidingsplan- Holland Nautic. Want de kinderrijke Transvaalbuurt is een troosteloze wijk. waar elke vierkante centimeter bebouwd is en men haast geen spiertje groen ziet. Instructiebaden Het ideaal van de directeur van de dienst voor lichamelijke opvoeding is de aanleg van schoolinstructiebaden, in elke stadswijk ten minste één. In de huidige schoolzwemregeling kunnen de leerlingen van de vijfde en zesde klas van alle Haar lemse lagere scholen twee jaar lang een keer per veertien dagen zwemmen. De ge meente huurt hiervoor het Sportfondsen- bad en een deel van het Stoop's Bad af. Gemeentelijke instructeurs geven in sa menwerking met de gymnastiekleraren BINNEN: Op zomerse clagen verdrin gen de baders elkaar. Dit beeld kan men waarnemen in elk zwembad in Haarlem. Het is helaas nog niet te bezien wanneer in het nijpend tekort aan accommodatie zal zijn voorzien. BUITEN: Zodra de zon schijnt en het een beetje warmer wordt, komen ze weer, de zwemlustigen. Vooral de kin deren reageren onmiddellijk en al, spoedig vormen zich lange rijen. Ge duldig wachten ze tot er weer een groep naar binnen mag om de warme kleren te verwisselen voor het zwem- tenuc. Dikwijls moeten ze binnen het uur het water weer verlaten en plaats maken voor een nieuwe groep van popelende liefhebbers aan de andere •••-Ti rinnrcn.. „Naaste toekomst" Het Haarlemse gemeentebestuur was dertien jaar geleden nog op timistisch gestemd over een spoedige oplossing van het zwembadenvraag- stuk. In ons blad van 26 maart 1946 ver scheen namelijk het belicht dat „bij het gemeentebestuur het plan be staat in de naaste toekomst twee nieuwe zweminrichtingen te bou wen. Een zal er komen in het „Fuik park" aan het Zuider Buiten Spaar- ne en een in het Noorder Sportpark in Haarlem-Noord. Vermoedelijk zal het „Fuikpark" het eerst aan bod komen. Het wachten is natuurlijk op materialen", aldus het bericht. Thans, dertien jaar later, kan men niet anders dan constateren, dat de moeilijkheden rondom dit probleem toch wel groter zijn gebleken dan het toenmalige gemeentebestuur in zijn optimisme meende. we natuurlijk de laatsten zijn die daarop hopen. Maar het zou niet de eerste keer zijn dat juist in een tijd van arbeidsver ruiming met de aanleg van een in veler ogen luxueus object als een zwembad zou worden begonnen. Een zwembad is ech ter niet alleen een zaak van plezier en luxe, het is een pedagogische noodzaak", aldus de heer Heijers. Oost zwemt in West Met dat al moet men het in Haarlem nog maar doen met wat aan accommoda tie beschikbaar is. Typerend voor de hui dige toestand is het, dat tijdens het be zoek dat wij aan het bad aan de Hout vaart brachten, direct al de eerste kinde ren op onze vraag waar zij vandaan kwa men antwoordden: „Zuidpolderstraat" of „Prins Bernhardlaan". Kinderen van de grens van de stad in Oost komen zwemmen in West. Dwars door de gevaren van het stadsverkeer heen. Zij komen ook uit Noord, maar dat zal na de heringebruikneming van het. bad aan de Kleverlaan wel minder worden. Overigens doet men van gemeentewege zijn best om de inrichtingen aan Klever laan en Houtvaart steeds weer aan de eisen van de tijd aan te passen. De ver betering van het eerste bad is vrij radi caal geweest, maar ook aan de Houtvaart zit men niet stil. De chef van de gemeentelijke zwemin richtingen, de heer J. Renout, heeft in de winterperiole met enkele mensen het schilderen van de bassinbodems ter hand genomen en scheuren gedicht. De nieuwe groepskamers zien er keurig uit. In het najaar is men van plan langs de bassins een betonnen rand te leggen, opdat het be zwaar van in het water rakend schoenen- vuil wordt ondervangen. Op het program ma staat ook het schilderen van de deuren der kleedhokjes. De traditionele kleuren zullen wijken voor frisse moderne tinten. Trots laat de heer Renout ons de machi nekamers zien, waar de zuiveringstank juist weer in d» eiuminiumverf is gezet van de scholen les. In totaal komen pe: keer zeventig kinderen in het water en de ze worden in kleinere groepen verdeeld al naar gelang de geoefendheid. Men be haalt met dit schoolzwemmen goede re sultaten. Volgens een rapport van de con sulent van het lichamelijk onderwijs van het Rijksschooltoezicht verlaat slechts 5 a 6 percent van de leerlingen van de Haarlemse en Bloemendaalse scholen de school zonder zwemdiploma. Een onaangename consequentie van de schoolzwemregeling is echter dat bij ge brek aan voldoende baden een groot deel van de jeugd, die middelbaar-, nijver heids-, middelbaar technisch- of een ande re vorm van voortgezet onderwijs volgt, niet kan zwemmen. Daarom, aldus de heer Heijers, moeten er ten minste vijf instructiebaden komen met een waterdiep te die loopt van 40 tot 180 centimeter. De bestaande baden worden dan belangrijk ontlast en kunnen beter aan de eisen van de zwemsport, en daarbij niet te verge ten de wedstrijdsport, voldoen. En deze eisen zullen nog hoger worden als de jeugd langer leerplichtig zal zijn en de demo cratisering van het middelbaar onderwijs zich voortzet. Het ideaal van de heer Heijers zal ech ter nog jaren van zijn verwezenlijking ver wijderd blijven. „Misschien moeten we wachten op een laagconjunctuur, hoewel en ae wieltjes van oe 14U kranen een glan zend rood laagje hebben gekregen. Boven dien worden ze elke winter in het vet ge zet. Dat is op zichzelf al een heel karwei. In groepen Tijdens ons bezoek was het niet erg druk in het bad. Er stond een frisse wind en de zon liet zich nagenoeg niet zien. Maar niet zodra schijnt de zon volop of van alle kan ten stromen de zwemlustigen, van wie de kinderen het leèuwedeel vormen, toe. En al spoedig is het bad vol en blijven buiten rijen bezoekers staan. Zij mogen op be paalde tijden in groepen een duik gaan ne men en binnen het uur moeten de baders plaats maken voor de volgende groep die zich buiten verdringt. Niet zelden is de aan wezigheid van een regelende politieman noodzakelijk. Maar dit verschijnsel zou men kunnen waarnemen bij elke zweminrichting, die men in Haarlem nog zou bouwen. We zei den het reeds: de drukte op topdagen be paalt niet de noodzaak van meer zwem baden. Zodra men een accommodatie schept komt de latente behoefte tot uiting. Daarom is het te betreuren dat zeker in de eerste jaren aan deze behoefte niet zal kunnen worden voldaan. En al is de toe stand dan nog niet zo somber als in Rot terdam, waar in het zuidelijke stadsdeel met zijn 200.000 inwoners nog geen enkel zwembad is het is te hopen dat spoe diger dan men nu denkt het getij zal keren en het zwembadenprobleem in Haarlem tot het verleden zal behoren. Uit het jaarverslag van het gemeente lijk waterbedrijf te Haarlem over het jaar 1958 blijkt, dat men in november van het vorig jaar begonnen is met de bouw van het derde secundaire pompstation terwijl voorts in januari 1959 een begin werd ge maakt met het maken van de eerste zes pompputten. Na algehele uitbouw van de ze winning tot 56 pompputten, welke ge leidelijk naar behoefte zal geschieden, zal hieraan rond 4,5 miljoen kubieke me ter per jaar kunnen worden onttrokken. Teneinde het in het noordelijk deel van de winplaats gewonnen diepduinwater te kunnen afvoeren is het noodzakelijk, dat spoedig een begin gemaakt wordt met het leggen van een afzonderlijke pijpleiding naar het voorfiltergebouw, hetgeen in twee etappes,, respectievelijk in 1959 en 1960, kan geschieden. Voor de voorziening van Delftwijk kwam. aldus het jaarver slag, de transportleiding gereed door de Noorderhout met een zinker door de Jan Gijzenvaart. Wegens het voornemen om met de bouw van de eerste woonblokken in Schalkwijk reeds dit jaar te beginnen komt voor uit voering van de te leggen tweede ring- transportleiding een zinker door het Zui der Buitenspaarne in aanmerking in het verlengde van de Crayenesterlaan met aansluitende leidingen. De mogelijkheid, dat het per 1 januari 1958 verhoogde tarief voor particuliere ver bruikers aanvankelijk zou leiden tot een geringe daling van 't verbruik is niet ver werkelijkt. Integendeel, het verbruik door deze categorie steeg van 3.078.048 kubieke meter in 1957 tot 3.269.342 kubieke meter in 1958, hetgeen in hoofdzaak moet wor den toegeschreven aan de betere sanitai re installaties in de nieuwe woningen. Medio augustus 1958 werd het sedert de oprichting van het bedrijf per kwartaal af lezen van de watermeters vervangen door een aflezing en incasseren per twee maan den. zulks in combinatie met de gewone meters voor gas en elektriciteit. Voor cir ca achtduizend verbruikers werden de driemaandelijkse verbruikstijdvakken voorlopig verlengd tot viermaandelijkse waarbij aflezing plaats heeft gecombi neerd met de muntmeters voor gas en elektriciteit. Door deze wijzigingen werd een meer efficiënte werkwijze verkregen voor de gemeentelijke incassodienst. wel ke met de aflezing van de meterstanden en de incassering van de verschuldigde gelden wegens verbruik van gas, water en elektriciteit is belast. Het softbalprogramma voor de komende week luidt: Eerste klasse: 22 juni: HCK Schoten: PinguinsOVVO; TYBBRoos- wijk. 23 juni: HHCCatchers. 26 juni: CatchersTYBB: RooswiikHHC; Scho ten—OVVO; VVGA—HCK. Tweede klasse A: Pinguins 3DIO: DSSMeteoor. Twee de klasse B: HCK 2—Schoten 2; DCG—SC Haarlem. Derde klasse A: ShellVVGA 2; P.loemendaalHCK 3: EDO 2Shell. Der de klasse B: SC Haarlem 2—RCH 2; HCK 4—TYBB 3; EHS—DSS 2. Vierde klasse A: DIO RCH 3: Terrasvogels 2Meteoor 2. 3—HCK 5; Bloe- 2. Advertentie REINIGT REIN Dagelijks schoonhouden van Kantoren Scholen en Werkplaatsen TEL. 16254 BEVALLEN van een zoon: 15 juni: E. Terwee-Heidebrink; 16 juni: M. A. Knol- Pluis; C. H. Geel-Proost; M. J. Miedema- Van der Smissen; M. Broekhuizen-Spaar garen; A. Konings-Does <2 zoons). BEVALLEN van een d o c h t er; 16 juni: P. M. van der Veldt-Hagen; J. van Scha- gen-Nooteboom; 17 juni: A. Verhagen- Tasma. ONDERTROUWD: 17 juni: J. H. de Wit en S. E. Th. ten Pas; IJ. Eekhof en J. E. Knibbe; J. H. Witte en H. A. van Egmond; A. Zwemmer en H. M. Geutskens; J. N. Hadders en E. Verdonk; C. Wolf en G. de Vos; J. Verheijden en G. Kruidenier; J. H. G. Takes en E. P. M. van Schaik; M. van Leuven en J. M. van de Manakker; J. W. J. Tap en P. H. Schouw; L. Koster en J. van Amstel; W. P. Romhout en A. G. E. Hooge- nes; A. J. Mulder en M. Mulder; Th. M. Groeneveld en A. M. Bekker; J. G. Kooij en A. van der Velde; M. Stolvoort en W. van Zalen; C. Quist en A. Teeuwen; H. Wij- nalda en J. Janssens; J. F. M. Broekhuizen en T. C. Lagerweij; J. Misset en L. M. In 't Veld; F. Kooreman en E. Ravenhorst; C. J. Bosloper en E. van Steijnen. OVERLEDEN: 15 juni: A. Th. Bosch, 58 j., Molukkenstraat; C. van Oostrum, 48 j., Gasthuisvest; C. Minnigh-Visser, 87 j„ Alexanderstraat; 16 juni: A. van Drunen, 64 j., Hazepatex-slaan; B. G. van der Voort, 8 mnd., Gasthuisvest; R. C. van Aalst-Van Overstraeten, 78 j., De Clercqstraat; 17 juni: P. N. Lanting, 71 j., Mrt. van Heemskerk straat. GEHUWD: 17 juni: J. J. M. Kohier en W. J. M. Heppenstrijdt; C. C. Merckens en H. Klepper; L. A. Litchfield en C. J. C. de Munk; J. W. Stange en P. S. Rozenhart; A. P. M. Zantvoort en J. J. M. van Soest; C. M. de Vos en L. M. Eggerding; L. B. Tonnissen en M. G. Meerman; J. Th. Mul en H. C. Bleeker; E. J. Hoefgeest en E. M. M. Th. Heems; W. F. Koene en A. M. Koster. Zij spelen op 1 augustus op Haarlem.veld tegen DC O Aangespoord door het succes van de vo rige zomer besloot het bestuur van de da- mesvoetbalclub DCO ook voor deze zomer contacten met Engelse dames te leggen. Nadat een jaar geleden de Manchester United Ladies in ons land speelden, komt over ruim een maand opnieuw een Engel se vereniging hier op bezoek, the Corin thians Ladies. Van zaterdag 18 juli tot maandag 27 ju li maken de Haarlemse dames een trip door Engeland, vier wedstrijden worden gespeeld, in York, Leeds, Manchester en Ashton. Op zaterdag 1 augustus arriveren de Britse dames op Schiphol, waarna in de namiddag de eerste wedstrijd wordt ge speeld op het terrein van HFC „Haar lem". De volgende dag speelt men in Enk huizen (terrein van West-Frisia) op woensdag 5 augustus op het ZFC-terrein en zaterdag, de 8ste tot besluit op het DWV-complex in Amsterdam. Op zondag 9 augustus wordt afscheid genomen van de Britse gasten. Advertentie RUDGE-JUNCKER RIJWIELEN BARENDSESTRAAT hock KAMPERSTR. Telefoon 13797 De krijgsraad in Den Haag heeft een 21-jarige dienstplichtige soldaat uit Haar lem veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van 125 gulden. Hij werd ervan beschuldigd, vorig jaar zomer 26 ampullen met morfine ontvreemd te hebben uit de rustkamer van een foerier aan wie hij als hulp was toegevoegd. De soldaat, die in de farmaceutische in dustrie werkzaam is, had hiermee een handeltje willen drijven. Hij had reeds twee ampullen bij wijze van monster aan een vriend gegeven. Later heeft hij, bang geworden, de overige ampullen vernietigd. De auditeur-militair eiste een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van 150 gulden. Hij ver zocht echter vrijspraak van de eveneens ten laste gelegde overtreding van de opiumwet. Amsterdam. (Gem. Univ.). Kandidaatsexamen aardrijkskunde: I. v. d. Post. K. E. de Haan, P. J. v. d. Ham, Amsterdam: J. Scheelbeek, Hilversum. Doctoraalexamen fysische geografie: Th. W. M. Levelt, Heemstede. Doctoraalexamen rechten: S. C. M. v. d. Kley, Amsterdam. Doctoraalexamen Frans: A. Luttik, Amsterdam. Kandidaatsexamen Frans: mej. A. Bergsma en J. M. J. Bloemen, Am sterdam. Doctoraalexamen biologie: mej. H. A. W. Smit en R. Boddeke, Amsterdam. Doctoraal examen aardkunde: R. B. Kluivinga, Amsterdam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: mej. A. G'. J. Haaze, mevr. C. W. de Wit-Ovinge, J. M. Tii Witters, N. A. M. v. d. Laar, G. N. v. Vark, J. J. C. Schats, P. V. Lambeck. R. Bac, Tjan Sing Boen, S. Dusseldorp. K. Wiedhaup en (met lof) J. J. Th. Gerding. allen te Amsterdam. Utrecht. Kandidaatsexamen wis- en natuurkun de AL. Hornsveld, Soestdijk: G. H.-Bardermijer, Doorn: Th. G. H. Meester, Bilthoven; C. J. van der Want, Veldhoven: H. M. Muller, De Bilt; C. van Zwol, Amersfoort: J. Hardebol, De Bilt; W. J.( M. van der Linden, Eindhoven; H. Kruuk (cum laude), Eindhoven: L. H. Meijs. Tilburg; mej. F. M. Westendorp. Utrecht: mej. M. A. Ascherman Arnhem: H. Lusse, Rotterdam: mej. A. A. J. Mauritsz, Tilburg; W. A. A. Wammes, Vianen. Doctoraalexamen farmacie: M. H. Voor huis. Bunnik. Doctoraalexamen biologie: J. G. Aalbers. Breukelen; P. G. C. van Stratum, Horst. Doctoraalexamen aardrijkskunde: Th. G. Cowan. Utrecht. Doctoraalexamen scheikunde: P. J. L. Reynen, Utrecht; H. H. Einmahl. Hilversum. Doctoraalexamen natuurkunde: J. C. A. Kroot, Doetinchem. Advertentie Voor ieder een passend RIJWIEL of BROMMER Gazelle - Magneet - HMW - Solex enz. Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 Eddy Riethoff is winnaar geworden van de vijfde zomeravondrit om de „W. Metz"- beker. In deze rit, welke dinsdagavond door de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" als een klassementswedstrijd in het „Van der Aartsportpark" werd ver reden, wist Riethoff tien punten meer te behalen dan zijn naaste concurrent Aad Straver. De uitslag luidde: 1. Riethoff 35 pnt.; 2. Straver 25 pnt.; 3. Van Dijk 15 pnt.; 4. Bouma 13 pnt.; 5. Konings 13 pnt.; 6. Bo gaard 8 pnt.; 7. Hendriks 8 pnt.; 8. Peters 7 pnt.; 9. Sminia 7 pnt.; 10. P. de Jong 5 pnt. De tijd van de winnaar over de 60 kilometer was 1 uur 28 min. en 21 sec. Een wedstrijd voor C-klassers over 30 kilometer leverde het navolgende resul taat op: 1. Vergers in 44 min. en 58 sec.; 2. Jansen; 3. Van Kaam; 4. Assema, 5. Croese. Papieren guldens. De minister van Financiën heeft de medewerking verzocht van de centrale directie van de PTT bij het uit de circulatie nemen van papieren guldens, die aan de PTT-kantoren worden aangeboden. Ongeveer 10 percent van de in circulatie zijnde guldens bestaat nog uit papiergeld. Advertentie -'V Perutz - de parel onder de films 1 Scherpe, heldere foto's, vol nuance en kontrast. Elke foto 'tt meesterschot!

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3