Morgen begint in Mulhouse de Ronde van Frankrijk Fredie Marinkelle al in de eerste ronde verslagen door Fran^aise Comité van instellingen wil delen in opbrengst nationale sporttoto Luxemburgse renners lieten op zich wachten Ook Nederlands heren- dubbel uit de strijd Verzet tegen leuze „voor de sport, door de sport" WOENSDAG 24 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Sterk veld renners in Ronde van Nieuw Vennep WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN Gaat u met vakantie? De Kieler Woche Haarlem versloeg AZC, dat protest aantekende Nederlands softbalteam tegen „The Comets" Om schaakkampioenschap midden-Kennemerland Dagorder van nieuwe Staatssecretaris 25JUNI-1e ETAPPE-238 KM ETAPPEPLAATS Tohaal22etappes en 2 rushdagen a De minutieus werkende Tour-organisatie heeft in het hartje van de fabrieksstad Mulhouse zijn tenten opgeslagen, waar enkele honderdtallen Elzassers samendrom den om het altijd weer spectaculaire gezicht, dat aan de start van de Tour voorop gaat, van dichtbij te bekijken. Een ideaal werkterrein voor de handtekeningenjagers, die bijzonder goed gedocumenteerd zijn en duidelijk de bokken van de geiten weten te scheiden. De bokken zijn in dit geval de renners, van wie er dinsdag nog niet veel acte de presence gaven. Vooral het ontbreken van de Franse vedetten was voor de toeschouwers een grote teleurstelling. De Nederlanders waren er, gereed om aan het grote avontuur te beginnen. Een groot avontuur is het zeker. Gerrit Voorting. die met zijn tiende Tour in het vooruitzicht als capitaine van de Nederlanders beschouwd wordt, drukte het kernachtig uit: Als je hier eenmaal bent, denkt je, wat ben ik be gonnen. Maar thuis en daarmee bedoelde de Roosendaler het wedstrijdwezen in ons land is het ook zo rooskleurig niet. We zullen er het beste van proberen te maken. Bij deze woorden streek Voorting over de grote pleister op zijn linkerknie, die hem tot enkele dagen geleden uit de Tour leek te houden. Piet Damen was wat spraakzamer dan het vorig jaar, toen hij nog als een beschei den jongeling met grote ogen alle voorbereidingen sprakeloos volgde. Jaap Kersten sukkelde een beetje met maagklachten. Het is geen wonder, want de jongens hebben door de warmte veel te veel gedronken. Dat is zondag in Groesbeek al begonnen, aldus de Amsterdamse soigneur Leen Jansen, een broer van de radiozangeres Maria Zamora. Daan de Groot, Piet van Est, Piet de Jongh en Martin van den Borgh. allen al routiniers in het tourvak, hielden zich wat hun verwachtingen betreft op de vlakte, maar hielden een nauwlettend oogje op het werk van de mecanicien. En onze nieuweling Bram Kool? De Delftenaar is niet voor een kleintje ver vaard en, na de in de Dauphiné opgeda ne ervaringen keek hij alsof alles hier voor hem al gesneden koek is. Veel tijd om rond te kijken was er echter niet, want voordat de grote drukte begon, stapten de Nederlanders op de fiets. We gaan eens kijken waar we laatst op de weg na de Ronde van Zwitserland een ongeluk heb ben gehad, opperden Piet van Est en Piet Damen. Acht ja, laten we een stukje gaan Wielrennen fietsen, zei ook Daan de Groot. Het re sultaat was een verkenning van de eerste dertig kilometer van het parkoers van donderdag. In een kalm tempo, want de broeiende hitte lokte niet tot grote activi teit. Jeng Goldschmidt bracht inmiddels de boodschap mee, dat Charly Gaul, Marcel Ernzer, Aldo Bolzan en Jempy Schitz pas woensdagochtend te verwachten zijn. En die mededeling verwekte op zijn zachtst gezegd nog al wat wrevel onder de Neder landse ploegmakkers. Gaul, die als win naar van de vorige Tour onder nummer één start de nummers van de ploeg lo pen dus tot en met twaalf kon ook niet toegejuicht worden tijdens de officiële voorstellingsceremonie, die dinsdagavond in Mulhouse werd gehouden. Vele geruchten Wat er ook gebeurt, ik ga onder geen beding met Lorono aan één tafel zitten, aldus had Frederico Bahamontes, de be faamde Spaanse klimmer, nog enkele da gen halsstarrig verklaard. Welnu, Frede rico behoeft zich over de tafelindeling bij de maaltijden geen zorgen meer te ma ken. Zijn aartsvijand, Jesus Lorono, zal niet starten. Hy werd in de ploeg van Lan- garica vervangen door Antonio Suarez. Ook in de Italiaanse ploeg is een wijzi ging gekomen. De jeugdige Pambianco, De Halfwegse wielerclub „De Bataaf" houdt donderdagavond 25 juni in samen werking met de Oranjevereniging „Bea trix" in Nieuw-Vennep weer een wieler ronde voor onafhankelyken, amateurs en nieuwelingen. Tal van bekende streek- favorieten zullen in deze ronde van start gaan. Onder hen bevinden zich de plaatselijke favorieten Wim Bogers (vorig jaar win naar), Gep Cuvelier en André Reekers, de Badhoevedorpers Ab Sluis, Eef Balk en Henny Schouten, Henk Buis uit Vijfhuizen, Thijs Bouma uit Spaarnwoude, de Heem- stedenaar Henk Peters, Frans Braat uit Aalsmeer, de Halfweggers Mik Snijders (winnaar Ronde van Brabant), Gerard Wesseling en Jan Fransen en nagenoeg alle Haarlemse renners, waaronder Cees Piers (winnaar in Kortenhoef), Aad Stra- ver, Loek Vaars, Eddy Riethoff, Theo Mathot, Wil Blommaert, Ronald Hendriks (winnaar in Limmen bij de nieuwelingen), Gé Fennis, Eddy Sminia, Cees Jansen etc. De start is om kwart over zeven en de af te leggen afstand 75 kilometer. Start en finish zijn aan da Previnaireweg In Nieuw- Vennep. die sedert de Ronde van Italië last heeft van een knieblessure, moest voor de eer bedanken. Alfredo Binda heeft Gastone Nencini als zijn vervanger aangewezen, maar om onbekende redenen heeft Nenci ni niet op de uitnodiging gereageerd en nu is de robuuste Ernesto Bono als twaalf de man opgenomen in de squadra, die door Binda dit jaar vanuit een aparte „gene- raalsauto" zal worden gedirigeerd. Op de plaats, welke aan de Italiaanse ploeg voor het in orde brengen van de fiet sen naast de permanence in Mulhouse is toegewezen, stond de auto met de Ita liaanse kleuren voor Binda en zijn assi stenten gereed, maar de ploegleider der auzzuri verwaardigde de witte wagen met geen blik. Hij liet zijn chauffeur een im posante, lichtblauwe en van chroom blin kende Alfa Romeo voorrijden, wenkte ver volgens secretaris-generaal Jean Gar- nault en maakte deze duidelijk: Dit is de wagen, waarin ik de tour rijdt. Jean Garnault, de gevreesde dirigent van de renners- en volgerskaravaan wist niet hoe hij het had. Hij keek van Binda naar de blauwe cabriolet en van de ca briolet weer naar Binda. Toen brak hij los in een stortvloed van woorden, met veel gezwaai van armen onderstreept. Binda liet de storm over zich heengaan, begon een rustig gesprek en tien minuten later was de man, die gewend is zonder enige souplesse de lakens uit te delen, ak koord gegaan: Binda rijdt de Tour in de wagen, die nij ook in de Ronde van Italië gewend is te gebruiken. Zoals ieder jaar zijn de leden van de Franse nationale ploeg bijeengekomen in het restaurant boven in de Eiffel- toren in Parijs om samen nog een ferme maaltijd te gebruiken en een grondige bespreking te houden alvo rens de ontberingen van bijna een maand fietsen tegemoet te gaan. Op de foto ziet men Louison Bob et met enkele koks lachend toekijken, ter wijl Raphael Gémiani zich aan een stukje vakwerk in de keuken waagt. Een nieuwe concessie aan de Italianen was dus gedaan. Een nieuwe, want zoals bekend heeft Tourbaas Jacques Goddet zich alleen van de deelneming der Italia nen in deze Tour kunnen verzekeren, door te beloven, dat hij in augustus of septem ber naar Italië zal komen om de formule en de structuur voor 1960 met de Italiaan se wielerbazen te bespreken. De Italianen komen niet naar Parijs, neen, Goddet komt naar Italië. En inmiddels wist men het dan ook wel als vrijwel zeker te voorspellen: onder Italiaanse druk zal de Tour volgend jaar niet in landen-, doch in merkenploegen ge reden worden. De namen van de verschil lende merken zijn dit jaar met veel gro tere letters op de truien van de renners aangebracht dan voorheen en voor een goed 'verstaander is dit het halve woord, waaraan hij genoeg heeft Wat de Nederlandse Tourtoekomst dan wel mag zijn? Een antwoord had men er niet op maar en dat kwam dan weer uit de geruchtenkoker behalve die van enkele rijwielmerken werd ook de naam genoemd van een Nederlandse gloeilam pen- en radio-industrie en daarbij viel bo vendien de naam: Kees Pellenaars.. Op de zonovergoten banen van Wimble don, waar duizenden toeschouwers een plaatsje op de tribunes hadden bemachtigd, is dinsdag de strijd om de titel in het dames enkelspel begonnen. Verrassingen bleven uit, maar enkele geplaatste speel sters hebben toch al hun krachten moeten aanspreken om de volgende ronde te be reiken. Het 19-jarige Amerikaanse meisje Sally Moore was één van die geplaatste speelsters. Met grote moeite versloeg zij haar 6 jaar oudere tegenstandster Fay Muller uit Australië. Bijna 2 uur heeft deze partij geduurd. Sally Moore heeft zich via een 57, 86, 64 overwinning op Fay Muller voor de derde ronde geklas seerd. Angela Mortimer, finaliste van het vorig jaar, won zonder een game af te staan met 60 60 van de Spaanse Maria Weiss en ook zij heeft hierdoor een plaats in de derde ronde veroverd. Voor de Braziliaanse kampioene Maria Esther Bueno heeft hel duel in de eerste ronde ook geen moeilijkheden opgeleverd. Met 61, 63, stuurde zij het Britse meis je Pauline Edwards naar de kleedkamer. T etinis De als derde geplaatste Amerikaanse Beverly Fleitz, die in 1955 runner-up was, heeft op het centre court een felle strijd tegen de Zuidafrikaanse Renee Schuurman geleverd. De eerste set was voor de stevige Ziud-Afrikaanse. Met haar uitstekende ser vice bracht Beverly Fleitz haar tegen standster daarna in moeilijkheden en de twee volgende sets waren voor haar: 64, 64. Christine Truman, van wie de Britten heel veel verwachten, had het niet gemak kelijk. Dat de last op haar schouders - zij werd als nummer één geplaatst - zwaar is, kwam in de partij tegen de Engelse on derwijzeres Susan Water tot uitdruk king. Christine Truman won het duel, doch de cijfers, waarmee zij zegevierde (6—3, 7—5) spreken voor zichzelf. Fredie uitgeschakeld In de eerste set heeft Fredie Marinkelle in de party tegen de Francaise Florence de le Courtie volkomen gefaald. Haar ground- strokes waren uitgesproken slecht en het was geheel niet vreemd, dat zij deze set Men moet het comité van instellingen voor overleg inzake sportprijsvragen ze ker niet zien als een waarvan de leden „profiteurs" zouden zijn, die „een graan tje willen meepikken" bij de opbrengst van de nationale sporttoto, die binnen kort is te verwachten. Het comité staat volkomen open tegenover de noden van de sport, maar de leden hebben in hun ogen gerechtvaardigde wensen omtrent de verdeling van de opbrengst van de sporttoto". Dit verklaarde mr. J. W. Geertsema op een persbijeenkomst in Den Haag als woordvoerder voor een veertiental landelijke organisaties, werk zaam op het gebied van het maatschap pelijk werk, op het terrein van de volks gezondheid in de ideële internationale ar beid, die zich in het comité hebben ver enigd. Het is vooral tegen de leuze „voor de sport, door de sport" dat het comité zich met kracht meent te moeten verzetten, al moet echter zijn standpunt niet wor den gezien als een regelrecht antwoord op de door de Nederlandse Sportfedera tie vorige week gedane mededelingen over deze aangelegenheid. Het comité heeft een aantal argumen ten naar voren gebracht, waaruit naar zijn mening zou moeten blijken, dat de wensen van de charitatieve instellingen ten opzichte van de sporttoto gerecht vaardigd zijn. Men is in de eerste plaats van mening dat de regering, afgaande op het rapport van de commissie Wiai'da, een monopo liepositie zou scheppen voor de nationale stichting, die de sportpool zal organise ren. Elke organisatie kan op dit ogenblik vergunning vragen aan de minister van Justitie om een sportpool te organiseren. Na de voorgestelde wijziging van de lo terij wet zal er slechts één sportpool zijn. Er is volgens het comité geen enkele doorslaggevende reden, waarom de op brengst daarvan nu alleen aan de sport ten goede zou mogen komen. Het comité neemt, ten tweede, niet aan dat allen, die aan de wekelijkse, dan ge legaliseerde, sportpool zullen gaan deel nemen, daarmee ook de belangen van de sport willen behartigen. Het is, volgens het comité, te verwachten dat vele deel nemers geheel onverschillig zullen staan tegenover de sport. Als zeer belangrijk punt ziet het comi té, dat mag worden verwacht dat de toch al teruggelopen inkomsten van de cha ritatieve instellingen nadelig zullen wor den beïnvloed door de sterk stijgende in zetten van een gelegaliseerde voetbalpool. Een onmiddellijk gevolg zou al zijn, dat de, overigens niet zo hoge, inkomsten, welke enkele instellingen ten deel vallen uit de opbrengst van de nationale vereni ging „Caritas", zouden wegvallen. Over de monopolisering merkt men ook nog op, dat men een uiterst onaangena me situatie kan verwachten, wanneer de instellingen zich moeten gaan beraden over een andere moderne wijze van fonds vorming, wanneer men niet in de sport pool zou meedelen. Men zou dan met sportprijsvragen vergelijkbare kans spelen moeten gaan organiseren, die de in het rapport Wiarda bepleite concentratie van activiteiten eer verloren zouden doen gaan. Men zou de instellingen dan echter niet kunnen afhouden van het organiseren van zulke kansspelen, als men niet zou mogen delen in de baten van de mono polistische sportpool. Als laatste van de argumenten voert de commissie nog aan, dat het een charita tieve instelling (het Koningin Julianafonds in 1949) was, die zich als eerste serieus heeft bezonnen op een wekelijkse voetbal pool. Daarbij dient echter te worden aange tekend, dat de toenmalige minister van Justitie de toestemming voor deze pool heeft geweigerd, om redenen die op deze persconferentie niet werden uiteengezet. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden? Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor hel laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE VERDIENSTEN MR. DONY BELOOND De Kandahar Ski Club, de leidende or ganisatie op ski-gebied in Oostenrijk, heeft mr. Fr. L. M. Dony, voorzitter van de Ne derlandse Ski Vereniging, benoemd tot in vitatie-lid voor het leven. Dit is een zeer hoge onderscheiding, die de heer Dony werd verleend voor zijn verdiensten voor de ski-sport in het algemeen. Het enige andere invitatie-lid is Prins Bernhard. met 60 verloor. Herstel kwam in de tweede set. Het was een lust voor het oog om. Fredie te zien spelen. Zy had controle op haar slagen en met prachtige stopvolleys en goed geplaatste ballen langs de lynen in de hoeken veroverde zy punt na punt. Het Nederlandse kamp hoopte, dat zij ook in de derde set zo spelen zou, maar deze hoop vervloog snel. Het lukte niet meer en met 62 voor de Franpaise kwam het einde. Fredie Marinkelle was uitgescha keld. Het duel tussen onze landgenote Marian Moritz en de Engelse mevr. Brock is fel geweest. Het werd een gevecht vanaf de baseline. De eerste set moest de Neder landse aan haar tegenstandster laten, maar gewonnen gaf zij zich beslist niet. Met 75, 64 won Marian de laatste twee sets. Angela Mortimer wordt in de derde ronde haar tegenstandster en dat zal helaas wel het einde van het toernooi voor Marian betekenen. De Zuid-Afrikanen Gordon Forbes en Abe Segal hebben niet meer dan een uur nodig gehad om het Nederlandse heren dubbel Willem MarisHans van de Weg in de eerste ronde te verslaan. Vooral Se gal was te sterk voor de Nederlanders. Zijn service was keihard en voor de Nederlan- dex-s niet te retourneren. Bovendien scoorde Segal met zijn volleys en dodelijke „over head play" menig punt. Hans van de Weg was de zwakke schakel in de Nederlandse combinatie. Hij verloor veelal zijn service- game. Verrassing Enige opschudding verwekten de neder lagen van de Zweden Davidson en Ulf Schmidt, die het vorig jaar de Wimble dontitel in het heren dubbelspel bemach tigden. Nu verschenen zy met andere part ners op de banen. Schmidt speelde met Lundqvist en werd in vyf sets verslagen .door de Australiër Howe, die met de En gelsman Becker een paar vormde. David son, die met Stockcnberg uitkwam, verloor van het Franse duo GrindaMolinari in straignt sets. De uitslagen De belangrijkste uitslagen luidden ver der: Heren dubbelspel, tweede i-onde: Davies en Wilson (G.B.) versl. Bx-ichant en Jancso (Belg./Statenl.) 75 97, 64. Legenstein en T. Ulrich (Statenl./Den.) versl. Frost en Woodcock (V.S./Austr.) 4 6 6—3, 6—2, 6—1. Mackay en Olmedo (V.S.) versl. Gulyas en Javox-sky (Hong./Tsj.sl.) 75, 36, 6 3 64. Pietrangelie en Sitola (It.) versl. Hann en Warwick (G.B.) 63, 79, 62, 10 8. Laver en Roy Mark (Austr.) versl. Chu en Mei (China) 64, 64, 60. Grinda en Molinari (Fr.) versl. Davidson en Stockenberg (Zw.j 61. 6—3, 63; Emerson en Eraser (Austr.) versl. Gasiorek en Sknoecki (Po len) 6—2, 6—0, 6—4; Baily en Sanders (Austr.- Z.-Afr.) versl. Neilsen en J. Ulrich (Den.) 1—6 6—3, 8—10, 6—2, 6—1; Forbes en Segal (Z.-Afr., versl. Willem Maris en Van de weg (Ned.) 6-^ 0—4, 6—3; Becker en Howe (G.B./Austr.) versl Lundqvist. en Schmidt (Zw.) 26, 26, 86, 6—4. 6—2; Mulloy en Patty (V.S.) versl. Hicks en Net te (Austr.) 8—0, 26, 6—8, 64, 6—3. "TXrie partijen int de eerste ronde van het he ren enkelspel, die maandag niet tot een einde kwamen, zijn dinsdag uitgespeeld. De uitslagen hiervan waren; Stockenberg (Zweden) versl Hammill (Z.-Afr.) 4-6, 6—2, 6-4, 8—10, 6—3; Garrard (N.-Zeel.) versl. Nette (Austr.) 9-11. G—3, 10—8, 6-4; Baily (Austr.) versl. Sherman (V.S.) 4—6, 6-4, 7—5, 7—9, 8—6. De belangrijkste resultaten van de dinsdag ge speelde wedstrijden in het dames enkelspel 1ste en 2de ronde waren: mej. Fageros (V.S.) versl. mej. Clark (G.B.) 6—3, 7-5; mej. I. Buding (sta- tenloos) versl. mej. A. Guri (Sp.) 6—2, 7—5; rnej. M. Arnold (V.S.) versl. mej. J. A. Fulton (G.B.) 6—1. 6—1; mej. A. Mortimer (G.B.) versl. mej. T. Weiss (Sp.) 6—0, 6—0; mej. Pat Ward (G.B.) versl. mej. J. W. Cawthorn (G.B.) 6—3, 6—4; Ann Hay- don (G.B.) versl. mej. D. Thomas (Austr.) 6—1, 6—0; Maria Esther Bueno (Braz.) versl. mej. P. Edwards (G.B.) 6—1, 6—3; Marian Moritz (Ned.) versl. mevr. H. Broek (G.B.) 6—8, 75, 64: Darlene Hard (V.S.) versl. mej. Hultkrantz (Zwits.) 6—1, 6—0; Baverly Baker Fleitz (V.S.) versl. Renee Schuurman (Z.-Afr.) 26, 64, 64; Christine Truman (G.B.) versl. mej. Waters (G.B.) 6—3, 7—5; Yola Ramirez (Mex.) versl. mej. Yates- Bell (G.B.) 6—2, 6—1; Christine Mercelis (Belg.) versl. mej. Grundy (G.B.) 6—1, 6-4; mej. Wheeler (G.B.) versl. mej. Dmitrieva (Rusl.) 64, 64; Eda Buding (statenl.) versl. mej. Hannah (G.B.) 6—2, 6—4. Mej. De la Coui-tie (Fr.) versl. mej. F. Marinkelle (Ned.) 60, 36, 62. Zeilen Dinsdag zijn de zeilwedstrijden van de „Kieler Woche" voortgezet. De voornaam ste uitslagen waren: Drakenklasse: 1. Sorrentino (It.) met Aretusa; 2. Van Duyl (Ned.) met Trintel 2; 3. Cosentino (It.) met Venilia; 9. C. Groot (Ned.) met Vagans Semper; 11. J. Bier (Ned.) met Joy; 18. A. Visser (Ned.) met Goede Hoop; 19. Warners (Ned.) met Van guard. In het klassement na twee dagen heeft Cosentino de leiding. De Duitser Raven- borg is tweede en daarna volgen twee Nederlanders, Van Duyl en Groot, die res pectievelijk de derde en vierde plaats be zetten. Finnjollenklasse: 1. Schwai-z (Denemar ken) met Dok; 10. W. Maarse (Ned.) met Finnig; 11. L. Gerhards (Ned.) met Fire bird. De Deen Schwarz veroverde door zijn zege tevens de eerste plaats in het alge meen klassement. Flying Dutchman-klasse: 1. Rolf Mulka (Did.) met Macky VI; 2. Kreidel (Did.) met Butzemann; 6. N. OexTemans (Ned.) met Glider, In het klassement heeft Mulka de lei ding voor Kreidel. Sharpieklasse: 1. Modersitzki (Did.) met Wiebke. 5,5 meter-klasse: 1. Scholl (Did.) met Hojwa; 2. Lapanje (It.) met Sparviere. Scholl is na twee wedstrijddagen reeds zeker van de eindzege. Hij heeft 34 punten en zelfs als hij in de derde race geen punten haalt, kan de Italiaan Lapanje, die met 17 punten de tweede plaats bezet, al leen nog maar gelijk met hem komen. Starklasse: 1. Straulino (It.) met Merope III; 2. Hütschler (Braz.) met Pimm, Strau lino deelt rnet Chanceral (Fr.) de eerste plaats in het klassement na twee dagen. Hütschler is derde. ATLETIEK. Armin Hary, de snelle Duit se sprinter, is voorlopig uitgeschakeld. Drie weken volledige rust om te begin nen, zo heeft zijn trainer, Bert Sumser, meegedeeld naar aanleiding van een nieu we ontsteking in de rechter bovendij. De waterpolocompetitie Haarlem kreeg dinsdagavond in Stoop's bad in Overveen voor de derde klasse C van de competitie KNZB AZC uit Alphen aan de Ryn op bezoek. Haarlem won met 42, maar AZC tekende protest aan we gens het aan Haarlem toekennen van een doelpunt, dat op onreglementaire wyze zou zyn gemaakt. Het was een pittige strijd, waarin Bui zerd het eex-st scoorde (01). Na enige ver geefse Haarlem-aanvallen maakte Hollan der gelijk (11). Bij een duel op de AZC- helft tussen de Haarlem-midvoor en de AZC-midachter stopte de scheidsrechter het spel en liet zich de bal aanreiken. Na de ingooi van de scheidsrechter kwam Jan Paanakker in het bezit van de bal en zon der dat een tweede speler deze had aange raakt schoot Paanakker in (2—1). Hier tegen werd na afloop door AZC protest aangetekend. Na de hervatting bracht Paanakker de stand cp 31, maar na een strafworp van Kamper werd het 32. Nadat eerst van beide partijen één speler het water uit was gezonden volgde er nog een Haarlem speler. Met deze spelersmeerderheid trok AZC veel te veel naar voren en Hölsken scoorde uit een strafworp 42. Haarlem heeft nu de eerste helft van de competitie ongeslagen afgesloten. De uitslagen van wedstrijden gespeeld voor de zomer-waterpolocompetitie waren: dames res. tweede kl. A: Neptunus Amers foort 2—DWT 2 3—3. Res. tweede kl. B: ADZ 2—DWT 4 7—0. Derde kl. C: De Zijl- Haarlem 00, heren res. tweede kl. B: Haarlem 3HPC 2 04. Comp. Kring Haarlem: dames eerste kl. DWT 5NVA 1 0—10. Afd. AM I: DWT a—VZV a 3—4. Afd. AM II: VZV b—DWT b 5—0, heren eerste kl.: Hillegom—DWT 4 10—0. Afd. AJ II: DWT—HPC b 6—2. Softbal De opstelilng van het Nederlands soft balteam, dat zondagavond op het Bloe- mendaalterrein tegen het Amerikaanse team „The Cornets" speelt, luidt: Werp ster: Mieke Wemerman (HHC); achter- vangster: Marijke Tieland (HCK); eerste honk: Tineke Andrea (HHC), tweede honk: Carla Papegaai (OVVO), derde honk: Ilse Burger (Pinguins); korte stop: Emmy Hofstra (HHC); verx-eveld: Els ter Meulen (HHC), Dini Houtison (Catchers) en Riet Vermaat (Pinguins). Reserves: Gex-da Jansen (RCH), Wil van Maanen (Rooswijk), Renee de Haas (HHC), Nel Goedhart (HCK), Fien Zunner (HCK), Truus Biesbrouck (RCH). Schaken Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling op 1 juli te starten met de strijd om de persoonlijke schaaktitels van Midden- Kennemerland. Nadat voorgaande jaren steeds in een hoofdklasse werd gespeeld zullen dit keer ook een eerste- en tweede klasse worden geformeerd. De uiteindelij ke kampioen in de hoofdklasse zal gerech tigd zijn deel te nemen aan de strijd om de persoonlijke Noordhollandsche schaak titel. Ook de eerste klasse kampioen zal naar deze wedstrijden worden afgevaar digd. De kans is zelfs aanwezig dat in bei de klassen een tweede speler zal kunnen meespelen. Aan het kampioenschap van Midden- Kennemerland zal worden deelgenomen door spelers van verenigingen die hun do micilie hebben in de lijn HaarlemAlk maar. Het gaat hier dus om de clubs Kijk Uit (IJm.), Pat Mat en Weenink (beiden Beverwijk), Santpoort, Lasker (Uitgeest) en Castricum. Vast staat in elk geval dat de reeds twee jaar achtereen kampioen geworden L. G. Mostertman uit Beverwijk zijn titel niet zal kunnen verdedigen, nu hij het af gelopen seizoen van Pat Mat naar het Haarlemse VHS is overgegaan. Over de deelnemende spelers is nog niets bekend. De organiserende vereniging, Pat Mat, streeft er naar in de hoofdklasse de sterk ste spelers van de onderscheidene vereni gingen samen te brengen. Al naar gelang de deelname zal er in zes kampen worden gespeeld. Gespeeld zal worden in het Sta- tenhuis, Velserweg 12 in Beverwijk. Sport in het kort VOETBAL. De KNVB deelt ons mee, dat de oefenmeester, de heer R. Dellow, op zijn verzoek de overeenkomst met de ver eniging SHS heeft beëLndigd. Het bestuur van SHS heeft zich hiermee akkoord ver klaard. VOETBAL. De eerste-divisieclub AGOVV heeft ae voorhoedespeler S. de Vries op diens eigen verzoek op de transferlijst ge zet, waarop ook is geplaatst de achterspe ler W. Jonker, met wie het bestuur geen nieuw contract meer zal aangaan. VOETBAL. De Franse voetbalploeg Sta de de Reims heeft dinsdag in Tiflis met 5—2 verloeren van Dynamo Tiflis. Bij de rust leidden de Russen reeds met 41. De nieuwe staatssecretaris van Defen se, generaal Calmeyer heeft tot de land macht de volgende dagox-der gericht: „Als staatssecretaris van Defensie heb ik mede in het bijzonder de verantwoor delijkheid aanvaard voor het volgens de richtlijnen van de minister van Defensie voeren van het beleid betreffende de Ko ninklijke Landmacht. Voortgekomen uit haar gelederen, doe ik dit in het volledig vertrouwen te kunnen rekenen op de plichtsbetrachting en toewijding van allen, die de eer hebben in de Koninklijke Land macht te dienen. Ik ben er van overtuigd, dat wij er in zullen slagen de Nederlandse landstrijd krachten hun belangrijke plaats in het schild der atlantische volkeren bij voort during op doeltreffende wijze te doen ver vullen".

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7