r „Jou krijg ik nog wel," zei de verdachte tegen de officier HARTENDORP Amsterdamse Beurs 17696 Tel.52760 Plaats a 2e STUURMAN (dipl. S. II) b 3e STUURMAN (dipl. S III) c 4e STUURMAN (dipl. S III) d ASSISTENT- WERKTUIGKUNDIGE DeOUESTOOKHAARD T. WATERBOLK TEL. 55027 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 GEVECHT IN DE RECHTSZAAL Het „wasbord" tussen Delft en Overschie verdwijnt Wegver betering binnen een halfjaar gereed Grootscheepse legeroefening Wijziging voorgesteld van Mammoetwet Toestand Louis Armstrong is iets verbeterd Lesvliegtuig neergestort Een dodeeen gewonde Rusland wenst zone zonder kernwapens op de Balkan De beurs van gisteren „Jachtakten" voor rijksambtenaren Ideeënbus moet beter gevuld worden Scheepvaart Zoekt U een meisje voor de morgenuren? een Groentje enige 2e automonteurs enige huipmonteurs enige leerling-monteurs een wagenwasser-poetser MONTEUR de 'ROLEX' regenmantel VRIJDAG 26 JUNI 1959 In de grote zittingszaal van het Bredase paleis van justitie is het donderdag tot een gevecht gekomen tussen een verdach te, een Hagenaar, de deurwaarder en drie wachtmeesters van de rijkspolitic. Met de kreet: „jou krjjg ik nog wel, jongen", richt te de verdachte zich tot de officier van Justitie, mr. A. van Overveldt, waarna hij in wilde drift ontstak. De drie wacht meesters hadden een halve minuut nodig om de dolle man te overmeesteren, waar na hij de zaal uitgebracht kon worden om in het Huis van Bewaring tot kalmte te komen. De officier had twee en een halfjaar gevangenisstraf geëist wegens poging tot inbraak. Samen met een andere Hage naar was de verdachte, die een zwaar strafblad heeft, op 9 februari van dit jaar naar Breda gekomen. Volgens de tenlas telegging hadden ze aan de Wilhelmina- singel aldaar een vergeefse poging ge daan een woning binnen te dringen en zich Het traject Delft-Overschie van rijks weg 13 zal binnen een half jaar van „was bord" of „roetsjbaan" veranderd zijn in een mooie twee maal driestrooks weg met gescheiden rijbanen. Het is niet onmoge lijk, dat dan tevens reeds verlichting is aangebracht. De kattenruggen van de bruggen en de ribbels, ontstaan door het verzakken van de slappe ondergrond, zul len dan verdwenen zijn. De verzakkingen van deze in het begin der dertiger jaren aangelegde weg zijn door de vele meters dikke slappe ondergrond ontstaan. Het is echter niet mogelijk gebleken deze onder grond tot 15 meter diep toe uit te bagge ren. Door het aanleggen van een noodweg, die straks als derde rijstrook en parkeer- strook wordt ingericht, wordt het verkeer langs de werken geleid. De oude weg wordt opgebroken, waartoe de modernste machines, zoals een asfaltploeg, worden gebruikt. De steen uit de onderlaag, on geveer 70.000 ton, wordt in hoeveelheden van 500 ton per dag per schip naar Oos telijk Flevoland vervoerd om daar voor de wegenbouw te dienen. Het oude zand- bed wordt verwijderd, de slappe onder grond uitgediept, waarna een zandbed van i50 cm. wordt aangebracht. Daarop komt een laag beton van 23 cm., waarop ach tereenvolgens een schokbrekende laag, een asfaltbetonlaag en tenslotte de slijt laag worden aangebracht. Het zandbed is verdikt om de trillingen van het zware ver keer uit de weke ondergrond te houden. Na het voltooien van dit traject zal het viadukt bij Overschie „uitgekraagd" wor den tot een driestrooksweg, de fietspaden zullen naar beneden Worden "gebracht. Een stukje Rotterdamsche Schie wordt ge dempt. Daarna- zal met- spoed hetwegge deelte Overschie-verkeersplein-Blijdorp worden verbeterd. In uitvoering is ook de verlegging van het weggedeelte tussen de Rijswijkse Hoornbrug via Ypenburg naar de Bras serskade bij Delft. Dit nieuwe weggedeel te komt drie meter lager dan het oude stuk. Hierdoor wordt de veiligheid in ver band met de luchtvaart verhoogd. Het gehele werk aan rijksweg 13 vergt 21 miljoen gulden. Dit was goedkoper dan het aanleggen voor 30 miljoen gulden van de nieuwe Beneluxweg Den Haag weste lijk van Delft naar de Nieuwe Waterweg en verder naar de Volkerakdam en Wil- lemstad-Antwerpen. Deze weg en enige provinciale wegen zullen omstreeks 1970 klaar moeten zijn. NAVO-generaal Speidel en vele bui tenlandse militaire attachés hebben het hoogtepunt van de vijfdaagse legeroefe ning „Panta Rei" bijgewoond: de over steek van de Maas tussen Mook en Venlo. Er namen 11.000 manschappen van de landmacht, gesteund door 2000 voertui gen, aan deel. Omstreeks vier uur in de nacht heeft de aanvallende partij (de Blauwen), het regiment infanterie Oran je Gelderland, onder leiding van kolonel P. A. Christen, commandant van de 41ste gevechtsgroep Ermelo, de grote aanval ingezet. De verdedigers (de Groenen), het regi ment infanterie voormalige Limburgse Jagers onder aanvoering van kolonel P. A. Coors, commandant van de 44ste ge vechtsgroep Steenwijkerwold, kon niet voorkomen, dat de „Blauwen" de rivier overstaken en zich op de andere zijde nestelden. Van maandag hadden de troepen zich vanuit het gehele land verzameld. In te genstelling tot andere oefeningen kwa men hier vrijwel gelijkwaardige tegen standers tegenover elkaar te staan. Drie compagnieën van elk honderd man staken met bootjes de Maas tussen Mook en Venlo over en na enige schermutse lingen nestelden zij zich in de vijande lijke linies. Later konden deze infiltran ten voor een belangrijk deel de reserves en de aanvoer van de „groene" vijand vinden. Omstreeks vier uur kwam de gro te aanval. Een half uur tevoren had men drie grote „atoombommen" in de vijan delijke linies tot ontploffing gebracht.g Het voorgenomen plan om dit met vuurballen te doen werd opgegeven in verband met de grote droogte. De legerleiding heeft er ook met veel zorg op toegezien, dat de gewassen op het veld geen schade opliepen. Gesteund door Piper Cups, die als bom menwerpers dienstdeden en die bom bardementen (met zakjes talkpoeder) op de vijandelijke stellingen uitvoeren, sta ken de „blauwe" troepen met geruisloze -ilatgeboomde schepen en gehuld in een •onkgordijn de Maas over. De „groene" vijand werd teruggedre ven tot de lijn Horst-Venray waarna de blauwen" met assistentie van de genie vlotten bouwden, waarop artillerie en 'ichte tanks de rivier overgevaren konden worden. Generaal Speidel sprak zijn bijzondere tevredenheid uit over het verloop van de oefening tot dat moment. Hij zei getroffen te zijn dooi de grote geestdrift, waarmee de troepen aan de oefening deelnamen. in Prinsenbeek schuldig gemaakt aan het stelen van enkele auto-onderdelen. Toen de president aan de verdachte vroeg of hij het ook niet wenselijk achtte, eens door een psychiater te worden onderzocht, was het antwoord: „Ik heb lange tijd bij de ter beschikking gestelden gezeten en daar wordt iedereen gek van, ook die dokter." „Dus u wilt het niet?" vroeg de president. „Ik niet," zei de verdachte. Toen hield de officier zijn requisitoir. Na de eis vroeg de president: „Wat hebt u daarop te zeggen, verdachte?" Het ant woord luidde: „Ik zou willen voorstellen, dat de officier van Justitie zich eens door een psychiater laat onderzoeken." Daar op ging hij op de vuist met zijn bewakers. De potigste wachtmeesters van de par- ketgroep hadden de dienst in de zaal over genomen toen later de tweede verdachte, ook een zware jongen met een ernstig strafregister, terecht moest staan met zijn maat als getuige. Deze man had in het Huis van Bewaring een briefje naar zijn medeverdachte geschreven, dat door de bewakers was onderschept. Daarin werd de eerste verdachte van verraad beschul digd en kreeg hij de raad zijn verklarin gen in te trekken, omdat het „samen en in vereniging" plegen van een inbraak altijd zwaarder gestraft wordt en hij dus ook zichzelf benadeelde door het „ver raad" vol te houden. De president van de rechtbank trachtte de tweede Hagenaar tot een bekentenis te brengen, maar deze bleef hardnekkig ontkennen medeplichting te zijn geweest. In alle rust werd de zaak verder afge werkt. Tegen nummer twee werd drie jaar gevangenisstraf geëist De verdedigers in beide zaken betoogden en bepleitten cle mentie. Uitspraak op 2 juli. Bij de Tweede Kamer is thans de aan gekondigde nota van wijzigingen op het wetsontwerp op het voortgezet onderwijs ingediend. In de toelichting van minister Cals wordt gezegd dat het is gebleken, dat de structuur van het wetsontwerp aanlei ding heeft gegeven tot de opvatting, dat daarin het fundamentele onderscheid tus sen openbaar en bijzonder onderwijs niet of althans niet voldoende tot zijn recht komt. De minister stelt er bijzonder prijs op, de mogelijkheid van deze opvatting uit te sluiten. Ook hij is van mening, dat het voor de overheid bij de uitoefening van haar taak ten aanzien van het onderwijs een principieel verschil maakt, of zij met openbaar dan wel met bijzonder onderwijs te doen heeft en dat het essentiële onder scheid tussen openbaar en bijzonder on derwijs in de wetgeving duidelijk aan de dag moet treden. Teneinde elk misverstand op dit punt uit te sluiten, wil de minister in het wetsont werp enige wijzigingen aanbrengen, waar door duidelijk tot uitdrukking komt. dat er wel eisen van deugdelijkheid zijn, waar aan het uit1 dé openbare kas bekostigd bij zonder onderwijs evenzeer moet voldoen als het openbaar onderwijs, maar dat overigens de taak van de overheid ten opzichte van het openbaar onderwijs ener zijds en ten opzichte van het uit de open bare kas bekostigd bijzonder onderwijs an derzijds principieel verschillend is, met na me aan de ene kant een regelende taak betreft en aan de andere kant een taak van het stellen van voorwaarden, waaraan het bijzonder onderwijs moet voldoen, wil het op bekostiging van overheidswege recht kunnen doen gelden. In een adres aan de Tweede Kamer hebben de besturen van de samenwerken de verenigingen voor economisch onder wijs er bezwaar tegen gemaakt, dat de splitsing atheneum-A en atheneum-B niet in de wet maar bij algemene maatregel van bestuur zal worden bepaald volgens het wetsontwerp op het voortgezet onder- wijs. De besturen menen, dat zowel op net atheneum-A als op het atheneum-B net gedifferentieerde onderwijs, wil 't vrucht dragend zijn, gedurende tenminste drie leerjaren moet worden gegeven. De minister spreekt in zijn ontwerp van economische en maatschappelijke vakken maar geeft niet aan wat daaronder moet worden verstaan. Bij de opsomming van de vakken staat ten aanzien van de eco nomische vakken uitsluitend de economie vermeld. De besturen menen unaniem, dat de handelswetenschappen (bedrijfsecono mie. bedrijfsadministratie, statistiek, recht enz.) op een schooltype, waar de studie van de economische en maatschappelijke vakken op de voorgrond staat (atheneum- B) onder geen voorwaarde kunnen ontbre ken. Invoering van latijn zal schadelijk zijn voor de zo dringend gewenste verdie ping van het onderwijs in de overige vak ken, zo menen zij. Volgens de besturen dient in de wet te worden aangegeven welke richtingen er binnen het havo mo gelijk zijn en met ingang van welk leer jaar de splitsing begint. Eén van de rich tingen dient te zijn de sociaal-economische. De huidige middelbare handelsdagschool zou gemakkelijk te transformeren zijn en een havo-school met sociaal-economische richting. De toestand van jazztrompettist Louis Armstrong is iets verbeterd. Zijn huisdok ter, dr. Alexander Schiff, en twee Italiaan se specialisten deelden de pers mede, dat Armstrong lijdt aan een acute longziek te en bovendien aan chronische emphyse ma, welke laatste ziekte een gevolg is van trompetblazen. De doktoren legden uit dat emphysema een abnormale uitzetting van het longweefsel is. Trompettisten en ande re blaasmusici hebben vaak last van deze ziekte en zijn meer vatbaar voor long ziekten als longontsteking, aldus de art sen. Armstrong blaast al vijfenveertig jaar de trompet. Bij Varsseveld (Gld.) is een Piper Super Cup-vliegtuigje van de vliegbasis Ypen burg neergestort. Volgens mededelingen van de Lucht machtvoorlichtingsdienst is één inzittende gedood en een ander ernstig gewond. Het vliegtuig was op een instructievluchf voor laagvliegen. MOSKOU (Reuter) —De Sovjet-Unie heeft aan tien landen nota's gestuurd over haar voorstel voor een zone zonder kern wapens en raketten op de Balkan en in het gebied van de Adriatische Zee. De tien landen zijn Albanië, Bulgarije, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittannië, Italië, Joegoslavië, Roemenië, Turkije en de Verenigde Staten. De weigering van de landen in het be trokken gebied om bedoelde wapens op hun bodem te hebben zou een grote bij drage zijn tot de Europese veiligheid, al dus de nota's. De Sovjet-Unie keert zich tegen de instemming van Turkije en Ita lië met de inrichting van Amerikaanse atoom- en raketbases op hun grondgebied en tegen het „voornemen" van Grieken land dergelijke bases toe te laten. Groot- Brittannië Frankrijk en de Verenigde Staten wordt verzocht de totstandkoming van bedoelde zone te vergemakkelijken en samen met de Sovjet-Unie de veiligheid en onafhankelijkheid van de landen in de zone te garanderen. AMSTERDAM Bij een kalme affaire was het Damrak vast gestemd voor de internationale waar den onder leiding van de Unileverpapie- ren. Ook in de lokale afdelingen werden merendeels hogere koersen tot stand ge bracht.. Van Wallstreet ging een flinke stimulans uit, doordat de Nederlandse waarden aldaar weer in de belangstelling stonden en vast sloten. Daarnaast waren ook de Amerikaanse waarden tegen het slot van de markt in New York aan de vaste kant. De gang werd er in Amster dam in gebracht hoofdzakelijk door aan kooporders van Duitse zijde en dan voor namelijk in Unilever. Ook voor AKU had Duitsland wederom belangstelling. Een on ander trok kopers aan en het publiek plus de beroepshandel gingen tot aankopen over. De verkooplimit.es waren wederom schaars. Het hoogste niveau van de dag kon weliswaar niet behouden blijven maar er werden, door de internationale waar den, behoorlijke koerswinsten geboekt. Deze beliepen voor Unilever ongeveer J6 punten, voor Philips en AKU ongeveer 5 punten terwijl aandelen Kon Olie bijna een gulden boven pariteit New York no teerden. Voor AKU ging het gerucht dat de dochtermaatschappij, de American Enka een hoger dividend zou voorstellen. Zekerheid hieromtrent kon bij informaties niet worden verkregen. De scheepvaarten kwamen doorelkaar, bij geringe zaken, goed voor de dag met koerswinsten van 1 tot 3 punten. Aan de forse winst van de vorige dag voor Certi ficaten Deli, werd nog een paar gulden toegevoegd. Ook Amsterdam Rubber en HVA werden gevraagd. Staatsfondsen op het niveau van de vorige dag. Aandelen Albatros kregen slechts een Bied- en een laatkoers. Claims Meteoor werden iets hoger geadviseerd. Dit duidt op een groeiende belangstelling voor de aanstaande 5 percent converteerbare obli gaties van deze maatschappij. Het divi- dendvoorstel van Güntzel en Schumacher van 12 percent in contanten tegen vorig jaar 7 percent was voor de beurs een zeer prettige verrassing. De aandelen werden dan ook enige punten hoger geadviseerd. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Auto- en oliewaarden leidden de New Yorkse beurs. Tegen sluitingstijd nam de omzet toe, zoals de vorige dag. De tikkers bleven op de transacties ten achter. Autowaarden werden tegen het einde goed gekocht en American Motors mon teerden meer dan 2 dollar. Chrysler steeg een dollar. De olies waren een verrassing in de opleving tegen het sluitingsuur. Na lange tijd in de "prdrulckine te zijn ge weest, keerden zij terug. Richfield steeg 4 dollar, Kerr-McGee meer dan 1, Atlantic Refining ongeveer 2 en Standard Oil of New Jersey met een belangrijke fractie. Amerada, dat het grootste deel van de dag meer dan een dollar lager had genoteerd, kwam terug en werd vast. Ook in de staal- waarden was een opleving met uitzonde ring van Lukens. Lukens daalde meer dan 3 dollar. Goede winsten werden geboekt door Brunswick Balke, General Tire, Lo- rillard. Goodyear en Harris Intertype. De omzet bedroeg 3.250 .000 aandelen. Van de 1198 verhandelde fondsen sloten er 563 hoger en 427 lager. Het industriegemid delde kwam van 634,27 op 637,23; dat voor openbare nutsbedrijven van 86,04 op 86.15 en dat voor spoorwegen van 167,15 op 167,74. (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3l/2°/o Nederl. %7 93 93VI6 3 °/o Nedl. 1962'64 98% 98 Woningbouw 6 °/o 11254 112% Pr. A'dam '56 I-- 805-4 Pr. A'dam '56 II. 9454 Pr. A'dam '56 III 94 Pr. R'dam '52 T.. 89 Pr. R'dam '52 II. 88% Pr. R'dam '57.... A.K.U 349 350 Calvé Delft 542 542 Van Gelder Zonen 22854 230 K. N. Hoogovens. 500 500 Nederl. Ford 21454 315 N. Kabelfabriek. 379 J4 380 gew.Philips Gloeil. 629% 632 Pref.PhillpsGloeil. 236 Unilever 572 574 Wilton Fyenoord. 204 206 Werf Gusto 149% 149% Dordtsche Petrol. 69054 705 Kon. Petroleum 154,80 158.10 Billiton 252 254 A'dam Rubber 95% 95% K.L.M. f 124.- f 122,50 Holl. Amer. Lijn. 156 155% K.N.S.M 151 151 N. Scheepv. Unie 139% 139 v. Nievelt Goudr. 122% 122% Phs. v. Ommeren 248 249 H.V.A 153% 158 Delimaatschappij 171.- f 172.- Amsterd. Bank.. 28554 285% Nat. Handelsbank 145 146 Ned. Handel Mij 222% 222 Rotterd. Bank 258 257% Twentsche Bank. 235 Anaconda Copper 63% 63 Bethlehem Steel 54 54 U.S. Steel 98% 98 General Motors.. 49V,6 50% Shell Union 75 76% Tidewater 25% 2654 Aan alle rijksambtenaren is door het kabinet van de minister-president een „jachtakte" uitgereikt. Hij stelt de houder ervan in staat ongelimiteerd te jagen op „verbeteringen in de rijksdienst, zoals het voorkomen van tijd-, energie- of mate- riaalverlies. De Rijksideeënbus kan wel wat voller worden, vandaar dit nieuwe en originele idee. De „jachtakte" is een na bootsing van de echte akten. Er is ook een gefingeerd wetsartikel aangehaald: „jacht akte, als bedoeld in bus-kruit no. 15, bladz. 1, le en 2e kolom, geldig tot 1 okto ber 1959 in het gehele ideeënrijk". Links onderaan prijkt een (bijna echt) stempel en op de plaats van de pasfoto heeft men op de akte „Le Penseur" van Rodin afgebeeld. Dit alles om de rijksambtenaar tot vrucht bare ideeën te inspireren. Aagtedijk, 26 te Tanga. Aalsdijk, 26 te Halifax. Aardijk, 25 v. Massawa n. Djibouti. Abbekerk, 26 te Cebu. Abida, 25 360 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Acila, 25 te Curagao v. Trinidad. Adonis, pass. 25 Harwich n. West-Indië. Akkrumdijk, 25 v. Newport n. Cristobal. Alca, 25 te Livorno. Algol, 25 600 m. z.z.w. Canar. eil. n. Las Palmas. Alhena, 25 te Montevideo verwacht. Alkaid, 25 v. Rotterdam n. Rosario. Alkes, 25 te Rosario. Almdijk, 25 500 m. z.o. Nw.foundl. n. Le Havre. Almkerk, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Alphard, 25 600 m. n.n.o. Fern. Noronha n. Santos. Alwaki, 25 120 m. n. Bougaroni n. Rotterdam. Ameland. 25 te Recallada n. Curagao. Amerskerk, 25 v. Hamburg n. Bremen. Ampenan, 25 te Singapore. Amstelland, 26 te St. Vincent. Amstelkroon, 25 290 m. n.o. L. Marques (bestem.) Amstelmolen, 25 te Rotterdam. Amstelvaart. 25 v. Ceuta n. Port Said. Angolakust, 25 v. Duinkerken n. Antwerpen. Annenkerk, 26 te Rotterdam. Appingedijk, 25 v. Pt. of Spain n. Rio de Janeiro. Arendsdijk, 25 460 m. o. Bermuda n. Miami. Arendskerk, 25 600 m. n.o. Seychellen n. Aden. Argos, 26 te Famagusta. Ari, 25 100 m. n.o. Singapore n. Osaka. Asmidiske, 25 220 m. z. Sable eil. n. Amsterdam. Asterope, 25 340 m. z. Halifax n. Holland. Attis, 22 te Houston. Bali, pass. 25 Singapore n. Penang. Balong, 25 70 m. z.o. Gavdo n. Port Said. Banggai, 25 530 m. z.o. Manilla n. Cristobal. Batjan, 25 v. Singapore n. Port Swettenham. Batu, 25 te Houston verwacht. Bawean, 26 v. Aden n. Bahrein. Bennekom. 25 te Amsterdam. Bengkalis, pass. 25 Startpoint n. Genua. Blitar, 25 360 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Borneo, 25 te Londen v. Antwerpen. Boskoop, 26 te Willemstad. Britsum, 25 te Newport verwacht. Calamares, 25 v. Cristobal n. Charleston. Caltex Arnhem, 25 55 m. w. Gibraltar n. Sidon. Caltex Eindhoven, 25 17 m. w.n.w. Pantellaria n. Rastanura. Calt. Leid., 25 520 m. o.z.o. K. Leeuwin n. Hobart. Calt. Rotterd., 25 180 m. w.n.w. P. Said n. R'dam. Caltex The Hague, 25 50 m. n. Muscat n. Bahrein. Calt. Utrecht, 25 10 0m. z.w. Karachi n. Abadan. Camerounkust pass. 25 Ouessant n. Freetown. Carrillo, 25 v. Barrios n. Libertador. Casamance. 25 330 m. n.n.w. L. Palmas n. Dakar. Castor, 25 520 m. n.o. Barbados n. Barbados. Ceronia, 27 te Darwin verwacht. Cinulia, 25 v. Punta Cardon n. Brisbane. Cistula, 25 240 m. z.o. Calcutta n. Pladju. Clavella, 27 te Stockholm verw. v. Rotterdam. Cleodora, 25 80 m. z.w. Bassein n. Singapore. Concepcion, 24 400 m. n.o. Kp. Verd. eil. Ti. Itajai. Coolsingel. 26 te Threerivers. Cradle of Liberty, 25 70 m. n.o. East-London n. Philadelphia. Crania, pass. 25 Pantellaria n. Rotterdm. Cumulus, 25 v. station n. Rotterdam. Daphnis, 26 te Georgetown. Delft, 25 300 m. z.w. Landsend n. Emden. Diemerdijk, 25 te Antwerpen. Dorestad, 24 350 m. w. Colombo n. Mena Al Ahm. Drente, 25 700 m. z.z.w. Calcutta n. Calcutta. Elizabeth B, 27 te Balboa verwacht. Ena 25 v. Kuayaquil n. Curagao. Eos, 25 70 m. o. Gibraltar n. Tripoli. Esso Amsterdam, 25 v. Aruba n. Rotterdam. Eravizo, 25 35 m. z.w. Bishoprock n. Canar. eil. Friesland SSM, 28 et Vlaardingen verwacht. Gaasterkerk, 25 v. Penang n. Aden. Gabonkust, 26 te Bordeaux. Graveland, 26 te Rio de Janeiro. Guineekust, 25 15 m. w. Port Gentil n. Matadi. Haarlem, 25 te Amsterdam. Hathor, 25 op Elbe n. Hamburg. Hector, 25 te Rotterdam n. Algiers. Heelsum, 25 te Corpus Christi verwacht. Hera, 25 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hoogkerk, 25 v. Rotterdam n. Genua. Jac. Verolme, 25 186 m. o.z.o. Boston n. Baltimore. Jason, 25 te Puerto Cabello verwacht. Java, 25 te Abadan. Johannes Frans, 26 te San Antonio. Joseph Frering, 25 te Las Palmas v. Monrovia. Jupiter, pass. 25 Kp. Villano n. Amsterdam. Kaap Hoorn, 26 te Beyrouth verwacht. Kabylia, 26 in Kielerkanaal n. Nynashamn. Kadydon, 25 300 m. z.w. Azoren n. Curagao Kalinga, 25 v. Punta Cardon n. Buenos Aires. Kamperdijk, 25 750 m. w. Landsend n. Antwerp. Kara. 25 110 m. o. Recife n. Buenos Aires. Karakorum, 25 v. Genua n. Marseille. Karimata, 25 v. Sorong' te Manokwari verwacht. Karimun, 25 110 m. n.o. Massawa n. Damman. Karsik, 25 te Singapore verwacht. Kasimbar, 27 te Merauke v. Kaimana. Katelysia, 25 v. Malta n. Mena Al Ahmadi. Kelletia, 6/7 te Mena Al Ahmadi verwacht. Kellia, 3/7 te Rotterdam verwacht. Kenia, pass. 25 Isle of Grain n. Thames. Kerkedijk, 25 te Rotterdam. Kertosono, 25 v. Port Said n. Genua. Khasiella, 26 v. Rotterdam n. Curaga. Koningswaard, 26 te Amsterdam. Kopionella, 1/7 te Curagao verwacht. Koratia, 30 bij Landsend verwacht. Korenia, 25 te Balikpapan. Korovina, 4/7 te Curagao verwacht. Kosicia, pass. 26 Ouessant n. Curagao. Krebsia 6/7 te Nynashamn verwacht. Kreeft, 25 90 m. n.n.w. Bergen n. Rotterdam. Kryptos, 25 v. Hamburg n. Holtenau. Kylix, 27 te Balikpapan verwacht. Langkoeas, 25 te Songkhal. Larcnberg, 25 v. Abidjan n. Takoradi. Leersum, 25 ten anker in Tawayihbaai. (repar.). Leiderkerk, 25 90 m. z.o. K. Spartivento n. Pt. Said. Lekhaven, 20 te Las Palmas. Lelykerk, 25 300 m. z. Suez n. Muscat. Lib. Bell, 25 900 m. o.n.o. Barbados n. Ph.delphia. Lombok, 25 te St. Nicolaas verwacht. Loosdrecht, 25 te Suez. Loppersum, 25 450 m. z.o. Kp. Race n. Le Havre. Maaskerk, 25 te Bremen v. Stettin. Macoma, 26 te Balikpapan verwacht. Marnelloyd, 25 180 m. n.o. Midway n. S. Francisco Meliskerk, 25 220 m. n. Kp. Guardafui n. Aden. Memnon, 25 te Amsterdam n- Barbados. Mentor, pass. 25 Elbe 1 v. Hamb. n. Antwerpen. Minos, 25 te Kemi v. Abö. Mitra, 9/7 te Hamburg verwacht. Modjokerto, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Molenkerk, 26 te Madras verwacht. Musilloyd, 25 v. Londen n. Antwerpen. Mylady, 26 te Gdansk verwacht. Naess Command., 25 23 m. n.n.w. Bone n. Fawley. Naess Tiger, pass. 25 Villano n. Rotterdam. Noordwijk, 25 100 m. n.n.o. L. Palm. n. Monrovia. Notos, 24 30 m. n.n.w. Kp. Villano. Oldekerk, 25 v. Suez n. Djibouti. Gmmenkerk, 25 180 m. n.o. Finisterre n. R'dam. Oranje, 25 100 m. n.o. Minorca n. Southampton. Oranjefontein, 24 v. L. Palmas n. Southampton. Oranjestad, 25 v. Madeira n. B'ort de France. Orestes. 26 te St. Thomas. Osiris, 25 v. Trinidad n. Paramaribo. Ossendrecht, 25 v. Baltimore n. Hamburg. Ouwerkerk, 26 te Port Elisabeth. Overijsel, 25 v. Aden n. Port Said. P. G. Thulin, 26 te Philadelphia. Philippia, 1/7 te Rotterdam verwacht. Pieter S, 26 te Rotterdam verwacht. Prinses Irene, 25 v. Montreal n. Chicago. Prins Alexand., 25 57 m. z.z.w. Napels n. Piraeus. Prins Frederik Willem ,26 te Montreal. Prins Willem IV, 26 te Glasgow verwacht. Prins Willem V, 26 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso, 25 700 m. z.o. Kp. Race naar Montreal. Prins Willem van Oranje, 25 800 m. n.o. Belle Isle naar Montreal. Pr. Fred. Hendr., 25 800 m. w. Scillys n. Londen. Purmerend, 25 740 m. n.o. Barbados n. Algiers. Pygmalion, 25 420 m. n.o. Azoren n. Azoren. Raki, 25 te Basrah v. Khorramshahr. Randfontein, 25 v. Amsterdam n. Southampton. Ridderkerk, 26 te Kaapstad. Rijndam, 26 te Quebec. Roggeveen, 25 315 m. o.z.o. Timor n. Bangkok. Rondo, 25 335 m. o. Miamibeach n. Los Angeles. Rotti, 25 45 m. n.o. P. Swettenham n. P. Swettenh. Ruys, 25 te Sa ntos verwacht. Sanana. 25 v. Singapore n. Pnompenh. Sarpedon. 26 te Santiago. Scheldelloyd, 25 te Singapore. Schelpwijk, pass. 25 Mona eil. n. Landsend. Scherpendrecht, pass. 25 Bizerta n. Houston. Schie, 26 te Rhodos. Siberoet, 25 250 m. w. Labuan n. Haiphong. Silindoeng, 25 te Sydney verwacht. Sliedrecht, pass. 25 Gibraltar n. Wismar. Sloterdijk, 25 te Baltimore. Solon, 25 150 m. w.n.w. Ouesant n. Antwerpen. Stad Amsterdam, pass. 25 Kp. Villano n. IJmuid. Stad Arnhem, 24 v. Gent n. Narvik. Stad Gouda, 25 v. Genu. n. Lagoulette. Stad Leiden, 25 225 m. z.z.w. L. Palmas n. Pepel. Stad Rotterdam, pass. 26 Las Palmas n. Freetown. Stanv. Talangakar, 25 v. S'gerong n. Tj. Uban. Statendam, 25 660 m. n.w. Flores n. Southampton. Statensingel, pass. 25 Kristiansand n. La Guaira. Statue of Liberty, 25 240 m. n.w. Ascencion naar Philadelphia. Stentor, 2te La Guaira v. New Orleans. Steven, 25 60 m. n.w. Cyprus n. Aalborg. Straat Banka, 25 120 m. o. Meylon n. Bombay. Straat Lombok, pass. 25 East-London n. Kaapst. Straat Mozambique, 26 te Penang verwacht. Straat Torres, 25 v. Semarang n. Brisbane. Sunetta, 25 te Beira. Tabinta, 25 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tamara, 25 120 m. z. Porto Rico n. Landsend. Tankhaven 3, 26 te Sungeigerong verwacht. Tara, verm 27 v. Rotetrdam n. Bremen. Taria, 3/7 te Abadan verwacht. Tegelberg, 25 v. Durban n. Mauritius. Teucer, 25 te Cochin verwacht. Texel, 25 180 m. n.o. Aden n. Durban. Thelidomus, 3/7 bij Landsend verwacht. Theobaldius, 25 te Amuay Bay verwacht. Tiba, 25 225 m. n. Paulrocks. Tibia, 26 te Ardrossan. Tjiluwah, 25 30 m. z.o. Swatow n. Osaka. Tjinegara, 25 120 m. o.z.o. Diego Garcia n. Penang. Tjisadanc, 26 te Kobe. Tjimenteng, 25 300 m. n.w. Seychellen n. Port Swettenham. Tomocyclus, 26 te Portland Maine verwacht. Tweelingen, 26 v. Rotterdam n. Narvik. Van Cloon, 27 te Mount Maunganui verwacht. Van der Hagen, 25 v. Hongkong n. Saigon. Van Heemskerk, 26 te Lagos. Van Noort, 25 120 m. n.o. Japen n. Suva. Van Spilbergen, 25 650 m. o.n.o. Maur. n. Penang. Vasum, 28 te Rotterdam verwacht. Vlist, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Waingapoe, 25 v. Bahrein n. Muscat. Waterland, 25 160 m. z.z.w. Kp. Vine. n. Santos. Waterman, 25 190 m. o. Sable eilu. n. Nev- Vork. Westertoren, 25 v. Mena Al Ahm. n. Singapore. Westland, 25 v. St. Vincent n. Amsterdam. Wieldrecht, 25 370 m. z.z.o. Mona n. Paulsboro. Willem Ruys, 25 v. Pitcairn n. Balboa. Willemstad, 25 600 m. n.o. Barbados n. Madeira. Woltersum, 25 rede Galveston n. Houston. Wonosobo, 26 te Bushire. IJssel, 25 te Rotterdam n. Malta. Zeeland, 25 te New York verw. n. Paulsboro. Zonnekerk, 25 te Yokohama v. Shimizu. Zuiderkruis, 25 135 m. w. Landsend n. Lc Havre. Zwijndrecht 26 te Corpus Christi verwacht. KLEINE VA.\RT Bab T, 25 te Gjedser n. Zaandam. Bloemgracht, 23 v. IJmuiden n. Mantyluoto. Boreas, 25 20 m. n.o. Ouessant n. Bremen. Draco, 25 te Aarhus n. Amsterdam. Elsa, 25 58 m. n.o. Oland n. Huil. Flevo, 23 v. Rotterdam te Gothenburg. Tlias, 24 v. Genua n. Livorno. Jonan, 25 te Barcelona v. Genua. Joost, 24 Kiel gepass. n. Ostrand. Kaap St. Vincent, 24 v. Gruvon n. Groningen. Manto, 25 te Rotterdam n. Duinkerken. Midas. 25 te Rotterdam n. Lissabon. Pavo, 24 v. Amsterdam n. Oxelosund. Phidias. 25 dw. Lissabon n. Antwerpen. Philetas, 26 60 m. o.z.o. St. Vincent n. Lissabon. Plato. 25 20 m. n. Bilbao n. Bilbao. Ponza, 24 v. Amsterdam n. Oxelosund. Quo Vadis, 25 op Humber n. Newcastle. Strabo, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Thaletas, 24 v. San Feliu n. Tarragona. Tilly, 24 dw. Terschelling n. Gefle. Twee Gebroeders, 24 te Amsterdam n. Rotterdam. Vrijburgh, 25 90 m. z.z.o. St. Vincent n. Rouen. Westerdok, 25 te Cromer n. Boston. SLEEPVAAKT Cycloop. 24 te Marseille. Hector. 26 te Hoek van Holland. Maas, 25 te Hoek van Holland. Nestor. 26 te Hoek van Holland. Rode Zee, 22 te Palermo. Stentor, 24 v. Blyth n. Harlingen. Titan, 24 te Amsterdam. Zeeland. 23 360 m. w.n.w. Acapulco n. Osaka. Dt Speciaalzaak Cronjéstraat 43 RUILT UW OUDE STOFZUIGER IN Ook voor Reparatie Uw oude Stofzuiger Is geld waard! U kunt dezt inruilen bij aankoop van er nieuwe. Keuze uit alleen klas fabrikaten o.t- Hoover Erres, Ruton. Holland Electn Excelsior KOK, Kruisstraat 5 Haarlem Telefoon 1X90 Gevraagd: N.V. Amsterdamsche Rijtuig Mij. HOUTPLEIN 21 - HAARLEM - TEL. 10338 B(j het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kan aan de Centrale te Velsen worden geplaatst een voor montage-, onderhouds- en reparatiewerkzaam heden aan electrische installaties voor de Centrale. Diploma L.T.S. en V.E V. sterkstroomhulpmonteur of -monteur vereist. Ervaring in bovenomschreven werkzaamheden gewenst. Gegadigden dienen bereid te zijn als invaller in de continudienst van de schakelwacht dienst te doen waarvoor een vergoeding van 228.per jaar word', verleend. Bruto-salaris: op 26-j. leeftijd en ouder, liggende tussen de grenzen 365-26 en 439.91 p. mnd. (excl. comp. huurverh.), afh. v. opl., ervaring en leeftijd Beneden 26 jaar gelden leeftijdslonen. Schriftelijke sollicitaties met recente pasfoto, welke niet wordt teruggezonden, te richten t.an de Directie. Ign. Bis- pincklaan 19 te Bloemendaal. f n.v. Amsterdamse Maritiem Transport Mij DE RUYTERKADE 139 - AMSTERDAM Voor één onzer moderne turbine-tankschepen zoeken wij voor onmiddellijke indienst treding: met tanker-ervaring. met tanker-ervaring. (Bij voorkeur in bezit van voorlopig diploma) Persoonlijke sollicitaties gaarne spoedig aan bo venstaand adres. die alles slaat is aan de markt f295, U moet geen oliehaard kopen! alvorens u de nieuwe ETNA gezien heeft. Zeer laag in prijs, keurig mo del, 11.500 K. Call. Folders kunt u vragen in onze winkels Gen. Cronjéstraat 94 en Marnixstraat 63. OP DE FIETS... OP DE BROMMER... (nu voor speciale prijs Dubbel popeline in allerlei voorjaars- tinten... Flinke kraag, diepe zakken. Op de rug - sportief - een pas 1 En deze mantel heeft vooraan een schootje dat u dichtritst bij regen extra be scherming op brommer en fiets 1 Met hoofddoekje. Maten 38-48. En <ie prijs is 20 gulden lager: thans 39.75 AQUAPERL, de extra-fijne poplin met changeant-effect... Aquaperi regenmantels in verschillende modellen en kleuren: leuk ge voerd, bij elk weer charmant en tent-dicht m de regen! Eveneens 20.- goed koper: thans 49.73 aw Modehuis HAARLEM GROTE HOUTSTRAAT 54 Taf. J1955~

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3