TYPEN PONT GEMEENTE HAARLEM WERKSPOOR Eindexamen doen is ook in Australië een opgave P. C. Hartog Zoon Amsterdamse Beurs GARAGE meisje Constr. bankwerkers Mach. bankwerkers Elektr. lassers Montagewerkers Zoals men de man aan zijn kleren kent 6 Geslaagden bewierookt als wonderkinderen Duitse autodieven gepakt Kort nieuws Examens HPC oppermachtig in titelwedstrijden KNZB HPC won zwemvierkamp van AZPC, Meeuwen en Nereus Nieuw Europees record kogelslingeren Adspirantenfeest van Chr. Gymnastiekverbond Nieuw ruiterpad in de Kennemerduinen Jaarvergadering AVNRO Burgemeester reikt verkeersdiploma's uit Muziekkapel concerteerde Directeur Twentse bank neemt afscheid Scheepvaart RECHTSBIJSTAND AUTOVERHUUR ZONDER CHAUFFEUR In dit dagblad a IN DAG 29 J U N 1 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'1 (Van onze correspondent in Sydney) De jeugd van de middelbare scholen in Nederland zit op het ogenblik in de exa mentijd. Velen hunner zullen misschien, bij zeventig of tachtig graden Fahrenheit verzuchten: „Zat ik maar in Australië, daar is het nu winter en hebben ze ten minste geen last van de warmte". Zo is het niet. Hoe vreemd het ook moge klin ken, ook in Australië hebben de onder- wijs-autoriteiten, net als in Nederland, de heetste maanden van het jaar uitgekozen om examens af te nemen. „Heet" bete kent hier geen zeventig, maar negentig of honderd en meer graden, want hier ne men ze examen af in november/decem ber, het hartje van de Australische zomer. Waarom juist de heetste maanden daar voor worden bestemd is een raadsel. Maar hoe warm het ook is, de vele dui zenden leerlingen, die allen gedurende de veertien dagen van het examen zitten te zweten, vormen het middelpunt van de pu blieke belangstelling. De gehele bevolking leeft met de jongens en meisjes mee, en dat geldt niet alleen voor familieleden, vrienden en kennissen. Zij die met vlag en wimpel slagen, prijzen veroveren en stu diebeurzen krijgen, wordt met foto en ver haal in de grote dagbladen lof toege zwaaid. Eindexamen is een nationale ge beurtenis. De kranten in de zes hoofdste den van Australië waarvan sommige oplagen hebben tot zevenhonderdduizend exemplaren behandelen de eindexa mens der middelbare school als het be langrijkste nieuws van de dag, enkele we ken lang. Het bericht dat men geslaagd is, moet de leerling uit de krant verne men. Officieel bericht ontvangt hij pas maanden daarna. Er worden hele bladzijden gewijd aan de prestaties van de beste leerlingen .In de laatste jaren treden daarin vooral im migrantenleerlingen naar voren, want het is voor een Australiër nog altijd een won der, dat een jongen (of meisje), die zon der kennis van de Engelse taal in Austra lië aankomt, in vijf jaar tijd vloeiend En gels leert en bovendien een of meer „vreemde" talen spreekt. De kranten ver melden over de beste leerlingen niet al leen hun prestaties, de vakken, die zij ge studeerd hebben en de punten, die hun zijn toegewezen, maar ook de presentjes, die zij van hun ouders ontvangen, wat hun .plannen zijn voor de toekomst, enzovoort. Het is een vraaggesprek, zoals gewoon lijk slechts een filmster of staatsman overkomt. Sommige kranten beschrijven de historie van het gehele gezin van de geslaagde leerlingen, hun methode van studie, de sporten, die zij beoefenen, hoe laat zij opstaan, en naar bed gaan, enzo voort. En dat alles geldt jonge mensen van vijftien, zestien of zeventien jaar. Met de universitaire studenten gebeurt hetzelfde. Ook hier worden de examens in het-heetst van de zomer afgenomen. Voor de afgestudeerden wordt een massa-bijeen komst belegd, waaraan per faculteit hon derden studenden deelnemen. De diplo ma's worden uitgereikt in een kleurrijke ceremonie van in purper geklede hoogle raren en in toga gehulde docenten en af gestudeerden, compleet met de „metse laars-baret". Ook dan uit de pers zich in lofzangen, want de Australiër heeft een grote bewondering voor intellect „Captain" In de afgelopen examenperiode schreef een groot dagblad over Ineke Schelling: „Een jong Nederlands meisje, dat acht jaar geleden op school kwam. Zij kon toen geen woord Engels spreken en sjouw de een Nederlands-Engels woordenboek mee. Na enkele weken schafte ze dat af en een paar maanden later sprak ze vloeiend Engels. Later werd ze als eerste immi grante in Nieuw Zuid Wales school-captain (de door de leerlingen en de leraren geko zen leidster van alle leerlingen van de school, die namens hen het woord voert op bijeenkomsten en ten voorbeeld strekt aan anderen). Dit was zo'n gebeurtenis, dat de minister van Onderwijs c melding van maakte in het parlement. Een andere uitblinker was Cornelius Ju lius „uit Nederland, die een studiebeurs van de Kamer van Koophandel kreeg en nog twee andere beurzen ontving van voortgezette studie aan twee schoolinstel- lingen". Het systeem van beurzen is wijd verbreid. Behalve de overheid, die er zo'n tweeduizend uitgeeft, zijn er honderden an dere, welke verstrekt worden door particu liere instellingen aan iedereen, die van buitengewone intelligentie getuigt, zonder rekening te houden met het gezinsinkomen. „Prefect" Een derde uitblinkster was de Neder landse Anneke Nak, die in 1958 tot „pre fect" werd gekozen. Op elke middelbare school kiezen leerlingen en leraren enke le „prefects", die in de uitvoering van hun taak, zowel wat betreft studie als sport, een voorbeeld geven aan anderen Ook van In de Daltonstraat te IJmuiden hebben in de nacht van zaterdag op zondag twee 18-jarige Duitse jongens, beiden uit Mön- chen Gladbach, een personenauto gestolen. De politie zette een achtervolging in en alarmeerde de omliggende plaatsen. De Amsterdamse politie wist een half uur later de Duitsers in te rekenen. Zij zijn naar Velsen teruggebracht en in het po litiebureau opgesloten. Zwemmen in Scherpenzeel. Sinds een week beschikt Scherpenzeel over een zwembad, dat tot stand is gekomen door een grote burgerzinlening. De raad heeft nu, met de stemmen van de P.v.d.A-fractie en de fractie van Gemeentebelangen tegen, besloten het bad op zondagmiddagen open te stellen voor de jeugd van 13 tot 21 jaar, als de temperatuur van het water door het college van B. en W. geschikt wordt ge acht. De tegenstemmers wilden het bad de gehele zondag openstellen. Het is nu voor jongens anderhalf uur toegankelijk en voor meisjes eveneens anderhalf uur. Voor vol wassenen is het bad de gehele dag ge sloten. deze keus van een „nieuwe Australiër" tot „prefect" maakten de kranten met grote koppen en foto's melding. Studeren op een middelbare school in Australië is voor een immigranten-leerling somstijds een onder vinding als van een droomprins of -prin ses, die bewierookt wordt. Er is ook na ijver, maar in het algemeen nemen de Australische klasgenoten het nogal ge moedelijk op, wanneer een immigranten leerling de „primus inter paris" wordt. Niet omdat de Australiër minder intelli gent zou zijn, maar omdat een immigran tenleerling zich harder uitslooft en wat de Nederlandse immigranten aangaat van huis uit een geschiktheid heeft mee gekregen om zijn belangstelling tot een wijdere horizon uit te strekken. Haarlem. Voor het eindexamen HBS-A zijn ge slaagd aan het Lorentzlyceum te Haarlem: de dames Irene Bogaards, Mar ja de Bruijn en Trudy Sipkes en de heren Jan Bakker, Andries Beek man. Johan Jutten, Kees Starreveld en Rob de Vries. Afgewezen: geen. Delft. Ingenieursexamen vliegtuigbouwkundig ingenieur: R. R. Pelsmaeker, Utrecht. Propaedeu- tisch examen bouwkundig ingenieur: P. Bos, Lisse. Bij de wedstrijden om de beste presta ties en kampioenschappen Kring Haar lem, die zondagmiddag in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede werden ge houden, heeft de Heemsteedse zwem- en poloclub HPC, die ook de wedstrijden or ganiseerde, van de tien titels die ver- zwommen werden er acht behaald. De twee overige titels gingen naar VZV in Velsen. Hennie Vlaanderen, HPC, lever de de beste prestatie in de 50 meter vrije- slag meisjes (32 sec.) gevolgd door haar clubgenote Liesje Remer (33,8 sec.) en M. Bernink, DWT (34 sec.). In de 200 meter vlinderslag heren viel de prestatie van Jan Bontekoe, HPC te loven. De eerste 100 meter bleef hij Rudi Prins, HPC op de hielen volgen maar hij moest uiteindelijk de tweede plaats af staan aan Jan Eichhoorn DWT. De uit slag was 1. R. Prins, HPC, 2 min. 56,5 sec.; 2. J. Eichhoorn, DWT, 3 min. 5,5 sec.; 3. J. Bontekoe, HPC, 3 min. 15,3 sec. In de 100 meter vrijeslag dames zege vierde wederom Hennie Vlaanderen. HPC in 1 min. 10,2 sec. na Hannie Band, HPC, (1 min. 11,9 sec.) naar de tweede plaats verwezen te hebben. Derde werd Liesje Remer, HPC, (1 min. 15,6 sec.) B. de Jong, HPC, legde met 32,6 sec. beslag op de titel 50 meter vlinderslag jongens, J. Bontekoe, HPC, volgde met 3' sec. en kwam op de tweede plaats. Een spannend duel leverde de 100 me ter vrijeslag heren. Rudi Prins, HPC, liet met 60,4 sec. P. de Bruyn, DWT (1 min. 2,7 sec.) en J. Kobus, VZV, (1 min. 3,1 sec.) achter zich. Het derde succes boek te Hennie Vlaanderen, HPC, in de 4 x 25 meter wisselslag persoonlijk dames met 0.6.sec. Voor Hennie Band, HPC, finishte zij in 1 min. 20,4 sec.; 2. H. Band, HPC, 1 min. 21 sec.; 3. Marijke van Koten, VZV, 1 min. 27,4 sec. VZV verdrong HPC in de 4 x 50 meter wisselslag estafette jongens naar de twee de plaats door 2 min. 25,1 sec. te noteren; HPC kreeg 2 min. 26,5 sec. en HPC II 2 min. 44 sec. De 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes was wederom een overwinning voor HPC in 2 min. 40,9 sec.; 2. VZV 2 min. 45,6 sec.; 3. Haarlem 2 min 46,1 sec. Van meet af aan nam Rudi Prins, HPC, de leiding in de 4 x 25 meter wisselslag persoonlijk om met 1 min. 8,8 sec. als eerste te eindigen, 2. P. de Bruyn, DWR, met 1 min. 12.9 sec. en 3. Jan Eichhoorn. DWT, met 1 min. 17,5 sec. Het laatste nummer van het program ma de 5 x 50 meter vrijeslag estafette meisjes gaf een fraaie strijd te zien tus sen de ploegen van HPC en VZV waar uit laatstgenoemde club zegevierend te voorschijn trad met 3 min. 4,9 sec.; 2. HPC 3 min. 7,2 sec.; 3. DWT 3 min. 17,4 sec. In Amersfoort werd zaterdagavond de vierde en laatste ontmoeting gehouden van de zwemvierkamp tussen AZPC uit Amers foort, HPC, Heemstede, Meeuwen, Am sterdam en Nereus, Zaandijk. De Heem stedenaren kwamen wederom als over winnaars uit de strijd door 50,5 pnt. te behalen; AZPC boekte 68 pnt.; Nereus 58.5 pnt. en De Meeuwen 109 punten. Met deze uitslag is de eindstand van deze vier kamp geworden: 1. HPC 178 pnt.; 2. Ne reus 244,5 pnt.; 3. AZPC 354 pnt.; 4. De Meeuwen 377 pnt. De voornaamste uitslagen van de wed strijden zijn: 50 meter rugslag jongens: 1. B. de Jong, HPC, 34,6 sec.; 2. J. Bonte koe, HPC, 35,5 sec. 50 meter vrije slag meisjes: 1. C. Bakker, Nereus, 31,9 sec.; 2. H. Vlaanderen, HPC, 33.2 sec. 25 meter schoolslag jongens: 1. H. Steemeyer, Ne reus, 17,3 sec.; 2. R Loeb, HPC. 18.5 sec. 25 meter rugslag meisjes: 1. L. Remer, HPC, 16,4 sec.; 2. N. Dix, HPC, 18,4 sec. 100 meter vrije slag jongens: 1. J. Bonte koe, HPC, 1 min. 7,5 sec.; 2. B. de Jong, HPC, 1 min. 8,8 sec. In de 100 meter vlinderslag dames legde Hennie Band, HPC, beslag op de eerste plaats en vestigde met. de uitslag 1 min. 27.6 sec.; een nieuw clubrecord. De HPC liet in de 5 x 50 meter vrije-slagestafette meisjes 3 min. 19,8 sec. noteren. In de 4 x 100 meter wisselslagestafette heren werd door de HPC-ploeg 5 min. 23,4 sec. genoteerd. De heren-waterpolowedstrijd HPCNereus bleef onbeslist (2-2). HPC zegevierde met het nemen van doelwor- pen. Tijdens atletiekwedstrijden in Warschau heeft de Rus Wassili Rudenko met een worp van 68,27 m. het Europees record kogelslingeren verbeterd. Het oude stond sinds 22 oktober 1956 met 67,32 m. op naam van Rudenko's landgenoot Michael Krivo- nosov. Geboeid hebben zaterdagavond in het Openluchttheater van Bloemendaal circa 1800 kinderen en volwassenen het verloop van het oude sprookje Assepoester, gespeeld door een jeugd-operette-gezelschap uit Den Haag, gevolgd en een ooi-verdovend gejuich steeg op toen bleek, dat Assepoester de enige was aan wier voet het gevonden muiltje paste. Maar reeds eerder op de avond was het enthousiasme groot geweest en wel bij het bekend maken van de uitslagen van de 's middags gehouden gymnastiek- en marswedstrijden voor aspiranten. De gymnastiek wedstrijden moesten enkele keren onderbroken worden door de over vloedige regen, doch de organisatie was goed voorbereid en de zeer uitgebreide jury werkte vlot, zodat het programma zonder noemenswaardige stagnatie kon worden afgewerkt. Aan deze, door de Kring Amsterdam en Omstreken van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond georganiseerde wed strijden namen veertien verenigingen deel waarvan sommige ook met hun tamboer korps, omdat deze bij de marswedstrijd af zonderlijk beoordeeld zouden worden. De vereniging Oranje-Nassau uit Am sterdam spande de kroon bij de gym- nastiekwedstrijden. Zij ging naar huis met drie ereprijzen, twintig eerste en een twee de prijs. De ereprijzen gingen overigens alle naar Amsterdam en werden gewon nen door NOS, Het Funen en Vlug en Vaardig. De verenigingen uit Kennemerland kun nen eveneens op goede wedstrijden terug zien. Kracht en Vriendschap uit Haarlem ver wierf negen eerste, tien tweede en zes derde prijzen; FIT Santpoort zes eerste en drie tweede prijzen. De Christelijke Gymnastiekvereniging IJmuiden legde beslag op achttien eerste, acht tweede en twee derde prijzen. Het tamboerkorps verwierf de eerste prijs in de marswedstrijd. Hercules Beverwijk verwierf elf eerste prijzen en een tweede prijs. De Gazellen uit Haarlem wonnen vijf eerste, drie twee de en een derde prijs. Voor de liefhebbers van de paardesport, met name voor hen, die van een der Over- veense maneges via de duinen naar het strand rijden is zaterdagavond een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. De ruiters behoeven nu niet meer via de Zee weg naar het Bloemendaalse strand te rij den, hetgeen door het drukke verkeer al tijd gevaar kan opleveren. Zeven ruiters, namelijk vier heren, onder wie de hoofd- duinwachter van de Kennemerduinen, de heer J. van Daalen, die na ruim twintig jaar niet meer te paard gezeten te hebben, aanvankelijk wat onwennig de schimmel van het Kennemer Rijcentrum uit Over- veen bereed, mejuffrouw J. van Os uit Heemstede, die het witte lint doorknipte en twee nog zeer jeugdige amazones, heb ben zaterdagavond het nieuwe ruiterpad, dat bij de eerste ingang van de Kennemer duinen op de Zeeweg is, „ingereden". Voor het zover was, heeft een van de ruiters, de heer D J. Glasz uit Aerdenhout, de lof trompet gestoken over de leiding van de Kennemerduinen. die zich veel moeite heeft getroost het ruiterpad, dat ongeveer drie kilometer lang is en achter de Erebegraaf plaats ter hoogte van het kruis uitkomt te verwezenlijken. Ir. C. E. M. Roderkerk was wegens vakantie verhinderd aanwezig te zijn. Vele moeilijkheden moesten uit de weg worden geruimd en de heer Glasz liet niet na ook hoofdduinwachter Van Daalen in deze hulde van de paardesportliefheb- bers in de wijde omgeving van Bloemen- daals duingebied te betrekken. Nadat me juffrouw Van Os het lint had doorgeknipt, trokken de zeven ruiters de duinen in om het nieuwe ruiterpad te verkennen. Op de dezer dagen gehouden jaarlijkse ledenvergadering van de Algemene Ver eniging van Nederlandse Reserve-Officie ren, afdeling Haarlem, werd het bestuur als volgt samengesteld: K. J. van Duren, voorzitter; J. Kniep, secretaris; J. W. Buisman, penningmeester; A. Hebly, vi- ce-voorzitter en F. C. Conijn, tweede se cretaris. Het voorstel tot naamswijziging met het oog op de uitbreiding van het arbeids terrein der afdeling werd met algemene stemmen goedgekeurd. Bennebroek In totaal hebben in Bennebroek 116 jon gens en meisjes dit jetar deelgenomen aan het verkeersexamen. Hiervan kwamen er 105 voor het verkeersdiploma in aanmer king. Bij het schriftelijk examen waren er vier die geen enkele fout hadden en bij het praktische examen was er slechts één met nul fouten, zodat het aantal uit te reiken verkeersinsignes niet groot was. Burgemeester Van der Hoop van Sloch- teren heeft de diploma's uitgereikt. Nadat hij had gewezen op de noodzaak dat men zich in het verkeer correct gedraagt door zich aan de verkeersregels te houden, bracht hij dank aan wachtmeester J. de Buck, die zich veel moeite heeft getroost om de kinderen op de hoogte te brengen van de verkeersregels. Broeder Augustinus, hoofd van de r.k. jongensschool, dankte wachtmeester De Buck voor de prettige wijze, waarop deze de kinderen had onderwezen. Hij bood een goedgevulde fruitmand aan, vergezeld van een boeket bloemen voor mevrouw De Buck. Daarna volgde een tractatie voor de kinderen, waarna zij nog enkele films te zien kregen, ondermeer een kleurenfilm van het laatste bloemencorso. Zandvoort In het kader van de door stichting „Tou ring Zandvoort" georganiseerde zomer avondconcerten, concerteeerde voor de eer ste maal in dit seizoen de Zandvoortse muziekkapel onder leiding van de heer J. J. Wildschut zaterdagavond in de muziek tent op het Raadhuisplein. Een program ma van populaire en licht klassieke mu ziek werd ten gehore gebracht, waaronder verscheidene nieuwe nummers te beluis teren vielen. Een vrij talrijk publiek bleek het gebodene zeer te waarderen. POSTDUIVEN VLOGEN De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" nam deel aan een wedvlucht van St. Quentin af, over een afstand van 294 km. Gelost om zes uur, arriveerde de eerste duif om 9.14 uur op het hok. De uitslagen waren: Corn. Koper: 110; R. Engelander 2, 6, 9, 11; K. Driehuizen 3; J. B. Koper 4; W. Driehuizen 5; Jan Koper 7, H. Lansdorp 8, Th. v. d. Meulen 12 en J. Schrander 13. Op deze laatste „Vitesse vlucht" werden kampioen de heren: 1. R. Engelander, 2. Th. v. d. Meulen, 3. Corn. Koper. Li tsse In de narcissenzaal van „Treslong" in Hillegom heeft een groot aantal dames en heren zaterdagmiddag de heer J. D. Haije bij zijn veertigjarig dienstverband geluk gewenst en tevens afscheid van hem ge nomen. De jubilaris was tot voor kort di recteur van de Twentse bank in Lisse en heeft nu zitting in het bestuur van het westelijk rayon van die bank. Door het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd gaat de heer Haije op 1 juli de Twent se bank verlaten. Na zijn pensionnering blijft hij echter toch de belangen van de bank behartigen, want dan krijgt hij zitting in de commissie van toezicht op het wes telijke rayon van de bank. De heer Ledeboer, voorzitter van het westelijk rayon, richtte zich eerst tot me vrouw Haije met dankwoorden voor de steun die zij haar man steeds heeft gege ven. Zich tot de heer Haije wendend zei de heer Ledeboer, dat zij meer dan twintig jaar prettig hadden samengewerkt. De heer Burgerhout bood 't gebruikelij ke geschenk aan. „We zijn u dankbaar voor de goede samenwerking. Moge uw grote ervaring twintig jaar in het zui den en twintig jaar in het westen des lands nog vele jaren tot onze beschik king blijven". De heer W. Vreeken, procuratiehouder bij de bank in Lisse. voerde het woord namens de kantoren uit de omgeving. Hij bood een jubileum- en een afscheidscadeau aan: gravures, een album en langspeelplaten met muziek van Brahms die vier dames hebben overhandigd. In een van humor tintelend dankwoord richtte de heer Haije zich tot de diverse sprekers. Nadat de heer A. P. Zwager uit Amsterdam nog had gesproken volgde een drukke receptie. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 ui 3-3'Wo Nederl. '47 93 4 93% 3% Nedl. 1962'64 98'4 97% Woningbouw 6 112K 1124 Pr. A'dam '56 I.. 804 Pr. A'dam '56 II. 954 Pr. A'dam '56 III 944 Pr. R'dam '52 1 Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 984 A.K U 35f 347 Calvé Delf-t .5394 53.8. Van Gelder Zonen 230 231 K. N Hoogovens 510 510 Nederl. ^ord 317 317 N. Kabelfabriek 382 383 gew.Philips Gloeil 6294 630 Pref.PhilipsGloeil 237 Unilever 573 5714 Wilton Fyenoord 202 202 Werf Gusto. 1474 1474 Dordtsche Petrol 7114 712 Kon Petroleum 1 158.10 159 Billiton 259 259 A'dam Rubber 95 95 K.L.M f 124. f 124. Holl. Amer. Lijn 155 4 156 K.N S.M 151 152 N. Scheepv. Unie 1384 1374 v. Nievelt Goudr. 1244 125 Phs. v. Ommeren 247 247 H.V.A 1564 157 Delimaatschappij 171.50 f 171. Amsterd. Bank 2894 2894 Nat. Handelsbank 146 4 146 Ned. Handel Mij 2244" 224 Rotterd. Bank 2564 2564 Twentsche Bank 236 Anaconda Copper 62 li 624 Bethlehem Steel 54% 54 U.S. Steel 98 974 General Motors.. 504 504 Shell Union 764 78 Tidewater 26% 27 Abbekerk, 28 te Manilla. Abida, 28 400 m. z.vv. Azoren n. Bachaquero. Aagtedijk, 29 te Dar Es Salaam. Aagtekerk, 29 v. Zanzibar n. Dar Es Salaam. Aalsdijk, 28 te Boston v. Halifax. Agamemnon, 28 v. Mobile n. Houston. Akkrumdijk, 28 280 m. n.o. Horta n. Cristobal. Alcor, 27 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Aldabi, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Algol, 28 200 m. z.w. Kp. St. Vincent n. Antw. Alhena, 29 te Santos verwacht. Alkaid. 28 100 m. n.n.o. Kp. Finist. n. L. Palmas. Almdijk, 30 te Rotterdam verwacht. Almkerk, 28 v. Vlissingen té Amsterdam. Alphard, 28 90 m. n.n.o. Recife n. Santos. Aipherat. 29 te Rio de Janeiro. Ameland, 28 200 m. z.z.o. Rio de Jan. n. Curacao. Amerskerk, 29 te Antwerpen verwacht. Amstelpark, 28 130 m. n.o. Fayal n. Ceuta. Amstelmolen, 27 v. Rotterdam n. Dagenham, Ampenan, 30 te Bangkok verwacht. Appingedijk, 28 425 m. n.o. Belem n. Rio de Jan. Area, 27 v. Los Angeles n. Cardon. Arendsdijk, 28 600 m. o.n.o. Miami n. Miami. Arendskerk, 29 te Aden verwacht v. Brisbane. Argos, 29 te Iskenderun. Asmidiske, 28 580 m. n.w. Fayal n. Amsterdam. Balong 27 v. Suez n. Aden. Bantam, 27 v. Colombo n. Port Said. Batjan, 29 te Belawan. Billiton, 29 te Damman verwacht. Bintang, 29 te Artificial eil. verwacht". Bloemfontein, 29 te Bombay verwacht v. Karachi. Bonita, 28 v. New York n. Laceiba. Boskoop, 28 v. Willemstad n. Pampata. Breda, 27 te Willemstad verwacht v. Point Fortin. Britsum. 26 te New Orleans. C'alamares, 29 te Charleston verwacht. Caltex Amsterd., 28 100 m. w.n.w. Malta n. Sidon. Caltex Delfzijl, 29 v. Rotterdam te Vlissingen. Caltex Eindhoven, 29 v. Suez n. Rastanura. Caltex Leiden. 28 te Hobart. Caltex Nederland, 28 175 m. w. Az. n. Pt. Arthur. Caltex Rorinchem, 29 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Rotterdam, 28 41 m. n.w. Malta n. R'dam. Caltex The Hague, 28 te Abadan. Caltex Utrecht, 29 te Abadan verwacht. Camerounkust, 28 290 m. z.z.w. Kp. St. Vincent naar Freetown. Carillo, 28 v. Libertador n. Gothenburg. Cartago, 29 te Havana. Charis, 27 v. Fort Liberte n. Tampa. Casamance, 28 200 m. n. Dakar n. Dakar. Castor, 27 te Barbados verwacht. Celebes, 28 v. Singapore n. Port Swettenham Cinulia, 28 v. Panamakanaal n. Brisbane. Clavella, 29 v. Stockholm n. Norrköping. Colytto, 29 te Curagao. Concepcion, 26 115 m. z. Boa Vista n. Itajai Corilla, 28 v. Singapore n. Ilo Ilo. Crania, 28 te Ceuta v. Mena. Cradle of Liberty, 28 400 m. z.w. Walvisbaai Philadelphia. De Eerens. 28 te Ummsaid. Dinteldijk, pass. 23 Cherbourg n. Londen, Dongedijk, 28 te Los Angeles. Doris, 28 te Galveston. Eemdijk, 28 te Rotterdam. Eenhoorn, 29 v. Bremen te Rotterdam. Elizabeth B, 28 v. Cristobal n. Port Neches. F.na. 29 v. Panamakanaal n. Curasao. Eos, 29 te Tripoli. Fravizo, 29 te Teneriffe. Freetown. Friesland SSM, 28 te Rotterdam. Gaasterland, 28 te Bahia. Garoet. 27 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Gaasterland, 28 te Bahia verwacht. Giesenkerk, 28 te Hsingkang v. Shanghai. Gooiland, 29 te Paranagua verwacht. Graveland, 28 te Santos. Groote Beer. 27 v. New York n. Rotterdam. Haarlem. 28 v. Amsterdam n. Zuld-Pacific. Hathor, 29 v. Hamburg te Rotterdam. Hector. 28 90 m. z.w. Ouesant n. Algiers. Hera, 28 v. Amsterdam n. West-Indië. Hestia, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Heelsum, 29 te New Orleans verwacht. Hoogkerk, 27 v. Amsterdam n. Singapore. Holendrecht, 28 v. Haifa n. Dakar. Hydra 28 te San Juan. Isis, 28 360 m. w. Bermuda n. Laguaira. Jagersfontein, 28 v. Lorenzo Marques n. Durban. Jason, 29 te Barahona verwacht. Johannes Frans, 28 te Coquimbo verwacht. Jos. Frering, 28 100 m. w.z.w. Berlenga n. IJmuid. Jupiter. 27 te Rotetrdam. Kaap Hoorn, 28 v. Suez n. Abadan. Kabylia, 28 te Stockholm. Kalydon, 28 750 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Kamperdijk, 28 te Antwerpen v. New York. Kara, 28 250 m. o.z.o. Rio de Janeiro n. B. Aires. Karachi, 28 v. Belawan n. Djibouti. Karakorum, 28 50 m. w. Gibraltar n. Bilbao. Karimata, 28 te Biak. Karimun, 28 270 m. z. Muscat n. Damman. Karsik, 28 120 m. o.z.o. Sabang n. Reunion. Kellia, 28 60 m. z. Azoren n. Rotterdam. Kermia, 28 v. Port Said n. Ceuta. Kertosono, 28 120 m. z.z.o. Napels n. Genua. Kieldrecht, 29 te Cochin. Koratia, 28 400 m. w.n.w. Kp. Finist. n. Eastham. Korenia, 28 te Bunju. Kosicia, 28 400 m. n.o. Terceira n. Curagao. Kreeft, 28 v. Rotterdam n. Vigo. Kryptos, 28 v. Fredericia n. Pernis. Kylix, 27 rede Balikpapan. Laertes, 27 v. Rotterdam n. Singapore. Langkoeas, 28 te Singapore. Leersum, 29 v. Aden n. Suez. Leiderkerk, 28 v. Suez n. Aden. Lekhaven. 28 310 m. z.z.w. K. Finisterre n. Antw. Lekkerkerk, 28 te Hamburg. Lelykerk, 28 190 m. o.n.o. Aden n. Muscat. Le Maire, 28 te Saigon. Lcto, 28 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 28 te Kuwait. Lissekerk, 28 voor anker op Shat Al Arabrivier. Loosdrecht, 28 175 m. n.w. Alexandrië n. R'dam. Loppersum, 28 700 m. w.n.w. Finist. n. Le Havre. Luna, 27 v. Volos n. Saloniki. Lutterkerk, 28 v. Abadan n. Kuwait. Maas, 28 40 m. z.z.w. Lissabon n. Rotterdam. Maasdam, 27 v. Southampton n. Cobh. Maaslloyd, 27 te Freeport. Malea, 28 te San Fernando. Mariekerk, 28 v. Marseille n. Rotterdam. Maron, 29 te Baltimore verwacht. Maureen, 28 v. Corpus Christi n. Jacksonville. Meerkerk, 29 te Chalna. Meliskerk, 27 v. Aden n. Suez. Mentor. 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Meres N. 28 te Montevideo v. Ascuncion. Merwede, 28 v. Dakar n. Takoradi. Merwelloyd, 28 v. Djakarta n. Singapore. Mirfak N, 28 te Montevideo v. Santos. Modjokerto, 28 te Bremen. Muiderkerk, 29 Bedibunder verwacht. Musilloyd, 28 te Hamburg. Naess Commander, 30 te Fawley v. Mena. Naess Lion, 28 180 m. w. Medina n. Suez. Naess Tiger. 29 v. Rotterdam n. Ostermoor. Neder-Elbe, 28 600 m. o. Guardafui n. Singapore. Nestor, 28 55 m. n.w. Ouesant n. Amsterdam. Nias, 28 te Buena Ventura. Moordam, 27 v. New York n. Rotterdam. Noordwijk, 28 150 m. z.z.w. Dakar n. Monrovia. Notos. 23 15 m. n. Sigli n. Malta. Oberon, 28 25 m. o.n.o. Margarita n. Willemstad Ommenkerk, 28 v. Rotterdam, 29 te Hamburg. Ootmarsum, 23 v. IJmuiden te Bremen. Oianje, 29 te Southampton. Oranjefontein, 29 te Antwerpen. Oraniefontein, 28 v. Southampton n. Antwerpen. Oranje Nassau, 26 te Amsterdam n. Cowes Roads. Perna. 29 te Singapore. Polydorus, 28 v. Adelaide n. Liverpool. Polyphemus, 29 te Gorgetown. Prins Alexander, 29 te Derince v. Piraeus. Prins Frederik Hendrik, 29 te Londen verwacht. Prins der Nederlanden, 28 te Puerto Limon. Prins Willem V, 28 v. Rotterdam n. Le Havre. Prins Willem III, 29 te Montreal. Prinses Irene, 28 in Welandkanaal n. Chicago. Pygmalion, 28 240 m. w. Azoren n. Cd. Trujillo. Raki, 28 v. Abadan n. Kuwait. Rempang, 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Riouw, 28 v. Amsterdam n. Marseille. Rondo, 28 te Cristobal. Rijndam, 28 v. Montreal n. Southampton. Sabang, 28 te Port Swettenham v. Singapore. Saloum, 28 te Duinkerken. Scheldelloyd, 28 v. Singapore n. Bangkok. Schie, 29 v. Piraeus n. Malta. Senegalkust, 29 te Antwerpen verwacht. Sibajak, 26 320 m. w.n.w. Finisterer n. Fremantle. Silindoeng, 29 te Brisbane. Slamat, 29 te Houston verwacht. Solon, 28 te Amsterdam. Stad Alkmaar, 28 15 m. w. Gotland n. Amsterdam. Stad Amsterdam 28 te IJmuiden. Stad Arnhem, 28 45 m. w.n.w. Stadlandt n. Narvik. Stad Gouda, 27 v. La Goulette n. Ceuta. Stad Leiden, 29 te Pepel. Stad Rotterdam, 28 100 m. z.z.w. Kp. Blanc naar Stad Schiedam, 28 80 m. n.w. Bergen n. Gent. Stanvac Link. 29 et Sungeigerong. Statue of Liberty, 28 650 m. z.w. Kaap Verd. eil. naar Philadelphia. Steenwijk, 28 220 m. z. Las Palmas n. Freetown. Stentor, 29 te Guanta verwacht. Steven, 28 42 m. n.o. Malta n. Ceuta. Strat Banka, 29 te Bombay. Straat van Diemen, 28 v. Rio de Jan. n. Santos. Tabian, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Tankhaven III, 28 te Tandjong Uban. Tara, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Tawali, 28 te Madras. Teiresias, 28 v. Suez n. Aden. Tero, 29 rede Santos ten anker. Themis, 28 v. Curagao n. Georgetown. Theobaldius, 28 v.t Amuaybay n. Hamburg. Tjikampek, 28 te Port Harcourt. Tjitjalengka, 28 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tomori, 28 25 m. n.w. Scillys n. Port Said. Utrecht, 28 te Tandjong Priok. Van Cloon, 28 te Auckland verwacht. Van der Hagen 28 te Saigon. Van Heemskerk, 29 te Accra. Van Spilbergen, 28 600 m. z.w. Ceylon n. Penang. Vasum, 28 te Rotterdam. Vivipara, 28 te Suez. Waterland, 28 100 m. z.z.w. F. Noronha n. Santos. Weltevreden, 29 te Baltimore. Westertoren, 28 540 m. w. Bombay n. Singapore. Westland, 28 220 m. z.w. Madeira n. Amsterdam. Willemstad, 28 1050 m. w.z.w. Madeira n. Madeira. Witmarsum, 28 te Antwerpen v. Hamburg. Wonosobo, 29 te Bandar Shapur. IJssel, 28 44 m. n.o. Ouesant n. Levaletta. Zonnewijk, 28 te Londen v. Antwerpen. SLEEPVAART Hector, 28 v. Rotterdam te IJmuiden. Oceaan, 26 te Houston. Stentor, 27 te Harlingen. Zeeland, 25 180 m. z. Kp. San Lucas n. Osaka. Zonnekerk, 27 v. Yokohama n. Nagoya. Zuiderkruis 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Zwarte Zee, 29 te Newcastle. KLEINE VAART Bab T. Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Bloemgracht, 28 dw. Waterweg n. Abö. Draco, 28 20 m. n. Texel n. Amsterdam. Elsa, pass. 28 S-2-boei v. Sundsvall n. Huil. Flevo, 25 v. Gothenburg te Norrsbron. Julia Mary, 28 5 m. z. Beachyhead n. Oporto. June, 25 v. Southampton te Plymouth. Kaap Falga, 26 v. IJmuiden n. Ostrand. Kaap Sint Vincent, 26 30 m. z. Er n. Groningen. Lucas Bols 1, 27 Terschelling gepass. n. A'dam. Lijnbaansgracht, 26 v. Ramo n. Amsterdam. Manto, 27 te Helwick n. Newport. Mare Liberum, 28 dw. Villano n. Dakar. Marianne, 28 te Thyboron n. Amsterdam. Pavo, 26 Brunsbüttel gepass. n. Oxelosund. Phidias. 26 120 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Ponza, 26 Kiel gepass. n. Oxelosund. Schippersgracht, 27 v. Kotka n. Helsinki. Thaletas, 26 v. Valencia n. Alicante. Tilly, 25 Kiel gepass. n. Gefle. Twee Gebroeders, 27 v. Rotterdam n. Genua. Volstrekt enige kennisgeving. Op 24 juni overleed tot onze diepe droefheid, on. ze lieve Moeder, Behuwd- moeder en Beppe en mijn lieve Mevrouw, Vrouwe MARIA CLARA JOHANNA VAN SLOOTEN, Weduwe van Samuël Hendrik Brantsma in de ouderdom van 84 jaar. Amsterdam: G. F. Brantsma A. G. Brantsma- van Heerdt tot Eversberg Zandvoort: A. H. Brantsma W. J. Brantsma- Swens Zandvoort: M. C. van Fenema- Brantsma H. M. van Fenema en kleinkinderen Overveen: R. Visser. Overveen, 29 juni 1959 Terhoffstedeweg 28. De crematie heeft heden plaats gehad. Liever geen bezoek. RECTIFICATIE Von Winning Vrouwenarts AFWEZIG TOT 15 JULI Dr D. Bloemers Vrouwenarts PRAKTIJK HERVAT P. E. J. Ouborg Oogarts PRAKTIJK HERVAT W. C. W. Loggers Arts Bastiaansstraat 106, Haarlem PRAKTIJK HERVAT Bur. Kraneveld, Zfjlweg 21 Telef. 20707, behandelt alle voorkomende rechtszaken. Kant. v. 9-5; 's av. v. 7-8 u. Haarlemse Vereniging tot bestrijding der tuberculose Jaarlijkse aLgem. vergadering op donderdag 9 juli om 5 uur in ons gebouw, Orionweg 75 ZOMER-SPOEDCURSUR duur ca. 2 maanden. Aanvang deze week. Haarlem, Oude Gracht 71 INST BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HAAR LEM geven hierbij kennis van hun voornemen om met toepassing van artikel 20 van de Wederop- bouwwet vergunning te verlenen tot uitbreiding van de kerk aan de Lingestraat alhier. Het bouwplan ligt ter inzage ter gemeentesecre tarie van Haarlem, afdeling openbare werken, volkshuisvesting en bedrijven, van 30 juni 1959 tot en met 4 juli 1959, van 9.00 tot 12.00 uur. Eventuele bezwaren tegen voormeld bouwplan kunnen gedurende genoemd tijdvak schriftelijk bij hun college worden ingediend. TURFMARKT 26 en 18 - HAARLEM - TEL. 16066 SPECIAAL MORRIS VERHUUR OPL. DOKTERSASSISTENTE A.S.O.P. l-|arige dagopleiding. Praktisch werk bij artsen gedurende de gehete cursus! Voldoet a. d. normen van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst. AANVANG NIEUWE CURSUS MEDIO SEPTEMBER htl. e« prospectus.- Amsf. Stichting tot Opleiding van Praktijkau., Lutmaiiroat 13-15. A'dam, Telefoon 795325. Dagelijks van 10 tot 17a. Op klein kantoor komt wegens huwelijk plaats voor 1618 jaar, zelfst. afwisselend werk. Brieven onder no. 261 aan het bureau van dit blad. bedrijf tf utrecht vraagl voor haar montagewerk bh d* Kon Ned Hoogovens ervaren ro v.l.) Sollicitanten geheven zich te melden bl1 het Gewestelijk Arbeidsbureau te HAARLEM, elk* woensdagavond tussen 7 en 8 uur. k«nt men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert. Ie uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10