SSatte&iüi Aanvragen voor medewerking bij de stichting van scholen in „Schalkwijk" Joacim won tienkamp van HAV „Haarlem" voor De Reus en Van Zijl Jeugd Luchtvaart-cadetten op Schiphol geïnstalleerd R.k. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland MAANDAG 6 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Onderwijskwesties in de raad Haarlemse lycea wonnen atletiekwedstrijden in Groningen Haarlemse politie hield twee Duitsers aan Zij bekenden inbraken en diefstal van bromfiets (LeiptlLiti 't ïaxLuJL „Capri" Compleet 995. W. VOET EN ZONEN Orgelbespeling op dinsdagavond ZANGFESTIVAL TE HAARLEM Burgerlijke Stand van Haarlem Examens Zomerconcert van „Musica Laica" Bos- en Duintocht Kamp „De Zeemeeuwen" kreeg reddingsmateriaal Zomerfeest van Die Waeckende Leeuwe Zeshonderd wandelaars trokken door polderland Twee jubilarissen bij Droste Cafeetje omvergereden met gestolen auto Bosch en Hovenschool won wisselbeker Ab Sluis winnaar in Bovenkarspel Eindstrijden zomer- en bekercompetitie B- en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om medewerking te verlenen aan het bestuur van de stich ting christelijk nationaal schoolonder wijs „Dr. J. Th. Visser" te Haarlem, dat gevraagd heeft de nodige gelden te mogen ontvangen voor de stichting van een bij zondere school voor gewoon lager onder wijs op een nader aan te wijzen terrein in het uitbreidingsplan „Schalkwijk" in Haarlem-Zuidoost, welk gebouw ruimte moet bieden aan tenminste 211 leerlin gen en zal bestaan uit zes klasselokalen, elk bestemd voor ten hoogste 48 leerlin gen. Eenzelfde verzoek voor een even grote school is binnengekomen van het r.-k. kerk- en schoolbestuur van de parochie van Onze Lieve Vrouw van de H. Rozen krans en van de H. Dominicus te Haar lem. Ook deze school zal geplaatst die nen te worden in „Schalkwijk". B. en W. verzoeken de raad om ook hier de ge vraagde medewerking te verlenen. Voorts heeft het bestuur van de stichting voorbereiding r.-k. parochie „Parkwijk" in Haarlem om medewerking verzocht bij de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs op een na der aan te wijzen terrein in het uitbrei dingsplan „Parkwijk" in Haarlem-Oost, welk gebouw ruimte zal moeten bieden aan tenminste 211 leerlingen en dat zal be staan uit zes klasselokalen, elk bestemd voor ten hoogste 48 leerlingen. B. en W. verzoeken de raad verder om een bedrag van f 3500,- uit te trekken voor de verandering van inrichting van het lo kaal voor de lichamelijke oefening van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Dutrystraat 1. Voorts zal er voor het verbeteren van de ondeugdelijke vloeren van twee klasselokalen van de bijzondere school aan de Westergracht 3 een bedrag van f 1620,- nodig zijn. Het aanschaffen van meubilair en het treffen van enige kleine voorzieningen voor de scholen met den Bijbel in Haarlem vergt f1189.-. B. en W. stellen vervolgens de raad voor om de heer dr. J. A. W. Groenewegen te Dunedin (Nieuw-Zeeland) te benoemen tot leraar aan het Lourens Costerlyceum. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Beatrixschool (Gil les Schoolmeester 3) staan achtereenvol gens: 1. mevrouw A. J. Waller te Bloe- mendaal; 2. mevrouw D. W. J. Bosscha- Hahn te Haarlem en 3. mejuffrouw M. C. E. Mohl te Haarlem. De voordrachten ter benoeming van twee onderwijzeressen aan de Prof. Kohn- stammschool (Jan Prinslaan) luiden: eer ste voordracht: 1. mejuffrouw A. J. Den ker te Den Helder; 2. mevrouw D. W. J. Bosscha-Iiahn te Haarlem en 3. mejuf frouw M. C. E. Mohl te Haarlem. Tweede voordracht: 1. mevrouw D. W. J. Bosscha- Hahn te Haarlem; 2. mejuffrouw A. J. Denker te Den Helder en 3. mevrouw J. W. Koppenol-Andréa te Haarlem. De voordrachten ter benoeming van twee onderwijzeressen aan de Lorentz- school (Leidseplein 33) luiden: eerste voordracht: 1. mejuffrouw M. C. E. Mohl te Haarlem; 2. mejuffrouw G. S. van Advertentie Leeuwen te Haarlem en 3. mejuffrouw A. J. Denker te Den Helder. Tweede voor dracht: 1. mejuffrouw G. S. van Leeuwen te Haarlem; 2. mejuffrouw M. C. E. Mohl te Haarlem en 3. mevrouw D. W. J. Bos- scha-Hahn te Haarlem. De meisjesploegen van de twee Haar lemse middelbare scholen: het Lourens Costerlyceum en het Christelijk Lyceum Marnix van St. Aldegonde, hebben, tijdens de zaterdag te Groningen gehouden wed strijden, beslag gelegd op de beide hoofdprijzen. Tien scholen, districtskampioenen, ont moeten elkaar daar. In de meerkamp werd het Lourens Costerlyceum kampioene en het M. v. St. Aldegondelyceum tweede. De nationale estafette 5x80 m., werd door de meisjes van het Christelijk Ly ceum Marnix van St. Aldegonde gewon nen. De jongens van de laatstgenoemde school veroverden de derde plaats, in de meerkamp en de estafette 4x100 m. De Haarlemse politie heeft in de nacht .'an zaterdag op zondag twee Duitsers, een 21-jarige landarbeider en een 17-jarige metselaar, beiden uit Dusseldorp, gear resteerd, die bekenden twee inbraken te hebben gepleegd en een bromfiets te heb ben gestolen. Het tweetal had geen geldige papieren. Om kwart over vier in de bewuste nacht zagen twee surveillerende politieagenten op de hoek van de Spaansevaartstraat en de Generaal Cronjéstraat twee bromfiet sen staan, waarvan een met een Duits nummerbord. In de Javastraat signaleer den de agenten twee mannen, van wie er één op sokken liep. Het bleken Duitsers te zijn, die echter geen geldige papieren konden tonen. Een hunner had f 27 aan klein geld bij zich. De politie arresteerde het tweetal en nauwelijks waren de mannen op 't bureau of een 32-jarige Haarlemmer kwam ver tellen dat hij in het Julianapark een paal schoenen had gevonden. En om vijf uur in de morgen deed een 28-jarige houtbewer ker uit de Bantamstraat aangifte doen van diefstal van zijn bromfiets uit zijn tuintje. De Duitsers bekenden ingebroken te hebben in een cafetaria aan het Juliana park en ook in drie huisjes op volkstuinen aan de Geuzenvesperstraat. In een der tuintjes vond men namelijk een sigaretten doosje met een Duits merk. Uit een der huisjes namen zij een bekertje suiker weg Advertentie Géén droomscootcr Maar een ECHTE scooter Vraagt vrijblijvend proefrit Zandvoortselaan 158, Aerdenhout, Tel. 40905 Advertentie Grote Houtstraat 165 Tel. 12136 Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem op dins dagavond 7 juli van acht tot negen uur door de organist Albert de Klerk luidt: Messa Delli Apostoli, Girolamo Fresco- baldi; Praeludium et Fuga E dur, Joh. Sebastian Bach; a. Chant de peine, b. Chant de joie. Jean Langlais; Sonatine, a. Allegro con spiritu, b. Larghetto, c. Rondo, Josef Friedrich Doppelbauer. Dit werk werd in 1956 bekroond bij de com positieprijsvraag, uitgeschreven door de commissie Internationaal Orgelconcours. Zaterdagmiddag zijn op de luchthaven Schiphol een aantal adspirant-cadetten en een sectie-commandant van de Jeugd Luchtvaart Brigade van de groep Kenne- merland plechtig geïnstalleerd. Het aan tal secties van deze groep is daarmee op drie gebracht. De plechtigheid werd bij gewoond door de ouders van verscheide ne cadetten en andere genodigden, onder wie de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, en de bur gemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema. Nadat de plaatsvervangend nationaal commandant der J L.B., mr. J. C. Lank hof, en de afdelingscommandant J, van der Akker, de in carré opgestelde secties hadden geïnspecteerd, werden de sectie commandant J. L. A. Busé en de cadetten A. G. Brij der, J. Caffin, E. Heesterman, M. M. W. Kasteleyn, B. J. Koedijk, K. F. Kool, J, W. Kruyer, A. P. van Litsenburg, A. van der Mey, M G. Neurdenburg, W. A. Philippo, R. Rijntjes, J. Thuis, G. To ning, H. A. Varkevisser en J. Vonck door eerstgenoemde geïnstalleerd. In zijn toespraak wees mr. Lankhof er op dat steeds meer jongeren zich tot de luchtvaart aangetrokken voelen en de Jeugd Luchtvaart Brigade komen ver sterken. Na het deel en sterven van de J.L.B. te hebben uiteengezet besloot mr. Lankhof met de verwachting uit te spre ken dat de nieuwe cadetten de goede Het bestuur van de R.-K. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland heeft dit jaar wederom de Haarlemse gemeentelijke concertzaal uitverkoren als plaats voor het jaarlijkse zangfestival van de bond. Het was de zesde keer, dat aan het R.-K. Stedelijk Gemengd Koor „Haarlem" medewerking gevraagd werd voor de organisatie van het zangersfeest en wederom werd dit een waarborg voor een ordelijk verloop van de wedstrijden. Zondag hebben drieëntwintig koren zich aan het oordeel onderworpen van een jury, die gevormd werd door Frans van Amelsvoort, Felix de Nobel en Herman Strategies Uitkomend in de tweede afdeling ge mengde koren zette „Amicitia" uit Aker sloot de wedstrijd uitstekend in. „Komt al uit Zuiden" van Turnhout kreeg even eens een te waarderen uitvoering (le prijs, 352 p.) „Santa Lucia" uit Zoeterwoude stond voor de moeilijkheid onder een plaatsvervangend dirigent te moeten op treden (240 p. geen prijs). Gunstiger kon „Huygenwaert" uit Heerhugowaard zich laten gelden (2e prijs, 328 p.). De uitspraak was onduidelijk en de ritmiek wat stroef bij „Immaculata", zingend in de tweede afdeling vrouwenkoren (2e prijs, 303 p.). De derde afdeling gemengde koren was vertegenwoordigd door „Arti et Caritate" uit Rotterdam. Het liet een frisse kank horen (2e prijs, 314 p.) Enige onrust klonk in de voordracht van het gemengde koor „Rokazano" uit Noordwijkerhout (le prijs, 349 p.). Als eerste in de eerste afdeling gemeng de koren trad op de zangvereniging „Sint Gregorius" uit Lisse met een verzorgd programma (le prijs, 343 p.). „La vita nuova" uit Zwaagdijk zong „Locus iste" van Bruckner ongelijk van voordracht en klank. Goede kwaliteiten had de vertolking van „Exsultate justi" van Viadana (le prijs 337 p.). Het hoor „Maria Christina" uit De Weere zong „Locus iste" zonder de noodzakelijke samenhang en weinig begrip (2e prijs, 297 p.) Inhoudloos was het zingen van „Zang- lust" uit 't Zand, toen het „Locus iste" liet horen (2e prijs, 296 p.). Levendige zang hoorde men van „Zingen is Leven" uit Warmenhuizen (le prijs, 349 p.). „Vox Laeta" uit Roelofarendsveen gaf een ver zorgde eerste uitvoering van een koor werkje van Oscar van Hemel. Een van de beste prestaties van het fes tival werd de uitvoering door „Exsultate justi" van Viadana (le prijs met lof, 387 p.). Een goed koor met heldere stemmen bleek het R.-K. Dameskoor uit Den Helder (le prijs, 354 p.). Het Westfries Dames koor uit Spanbroek gaf een frisse uitvoe ring, vaak met mooie klank (2e prijs, 325 punten.). Het tweede gedeelte Het tweede gedeelte van het festival werd ingezet door het R.-K. Haarlemse Kinderkoor, dat enkele aantrekkelijke kin derliedjes voordroeg en door het R.-K. Stedelijk Gemengd Koor Haarlem, dat bui ten beoordeling met twee koorwerken van voornaam karakter de wedstrijden kwam opluisteren. De afdeling uitmuntendheid gemengde koren was nu aan de beurt. Het eerste koor „Bel Canto" uit Kethel, gaf met het zingen van het verplichte werk van Oscar van HAARLEM. 4 juli 1959. BEVALLEN van een zoon: 2 juli: A. M. Jansen-van Poelgeest; 3 juli: A. M. van den Eijnde-van der Asdonk; M. E. van de Graaf-Lodewijk; 4 juli: M. C. Plantenga- van Diemen. BEVALLEN van een dochter: 3 juli: N. Verschoof-Reuijl; B. S. Roosen-Schrei- ber; 4 juli: C. M. Kaptijn-Kiphardt. OVERLEDEN: 2 juli: A. L. E. Kramer- Momm, 91 j., Kleine Houtweg; G. Nap- Prins, 54 j., Caninefatenstraat; K. Mulder, 66 j., Antoniestraat; H. Bloem, 61 j., Vinkenstraat; 3 juli: A. C. van Leeuwen- van Vugt, 81 j., Kamperlaan. GETROUWD: 4 juli: C. T. M. Smit en en uit een ander" een busje koffie. Ook de I H. J. Poppe; L. M. Duivenvoorden en H. diefstal van de bromfiets gaven zij toe. I Veenendaal; W. F. Hahn en S. van Hoge- De Duitsers zijn ingesloten. zand; G. Scheltema de Heere en R. Chabot. Hemel een vluchtige klankenimpressie, hetgeen wel het maximum aan indruk was, die met deze compositie te maken viel. Contact met het fenomeen muziek kwam hierna met Diepenbrocks schone compo sitie „Christus is opgestanden", die door het koor verantwoord gezongen werd (2e prijs, 304 p.). Nieuwe muzikale aspecten kwamen er niet niet de uitvoering van het verplichte werk door „Sint Caecilia" uit Noord-Schar- woude. Muziek hoorde men weer toen het koor „Venite exultemus" van Sweelinck met fraaie klank tot uitvoering bracht (le prijs, 345 p.). „Sursum Corda" uit Oudorp behaalde de tweede prijs (327 p.). Eén koor slechts kwam uit in de afdeling uitmuntendheid voor vrouwenkoren. Het was „Sint Caecilia", ook uit Noord-Schar- woude, dat met de fraaie voordracht van composities van Da Vittoria en Caplet. voor een nieuw hoogtepunt van het festival zorgde (le prijs met lof, 366 u.). Eenzaam in de ere-afdeling voor ge mengde koren stond „Arti et; Religioni" uit Naaldwijk (le prijs, 349 p.). Twee mannenkoren kwamen hun krach ten meten in de superieure afdeling. De „Verenigde Westfriese Zangers" uit Wog- num behaalde de le prijs (343 p.). Een zelf de peil kon het mannenkoor „St. Caecilia" uit den Haag niet bereiken (2e prijs, 266 p.) Een zonderlinge, van alle stijlbegrip en kunstzinnig inzicht gespeende uitvoering hoorde men van het Nederlands Bloemen koor uit Bovenkerk (220p. geen prijs). Een betere indruk gaf „Nieuw Leven" uit Heiloo, maar de technische problemen die de gezongen werken van Bruckner en Diepenbrock stelden, werden slechts ten dele overwonnen (2e prijs, 294 p.). P. Zwaanswijk Rotterdam (Staatsexamens muziek). Geslaagd voor blokfluit A: H. W. Odijk, IJmuiden; voor piano A. mej. W. J. Door nebosch, Haarlem. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde G. Laman te Waal- re; kandidaatsexamen Nederlandse taai en letterkunde mej. M. E. Harberts (Den Haag), mej. J. P. J. Kropff (Utrecht),, W. Hogendoorn (Leiden), G. H. C. Soeteman (Rotterdam) en D. W. de Ruiter (Leiden). Doctoraal examen ethnologie W. Lesquil- lier (Velp). Kandidaatsexamen klassieke taal en letterkunde mej. H. A. Goslinga (Beverwijk). Doctoraal examen klassieke taal- en letterkunde mej. M. de Haas (Arnhem) (cum laude) en P. J. Sijpesteijn (Rotterdam) (cum laude). Doctoraal exa men Nederlands recht U. v. d. Valk (Was senaar) en O. L. O. de Witt Wijnen (Leiden). Doctoraal examen geneeskunde II: J. Ardon (Rotterdam), W. de Bruijne (Leiden), J. S. van Dam (Amsterdam), J. M. C. v. d. Does (Arnhem), Ch. J. Drevijn (Rotterdam), Th. A. Eversdijk Smulders (Zwolle), M. Hyvan (V.S.), L. B. J. Rex- winkel (Rijswijk), J. Thompson (Rotter dam) en N. J. Zimmerman (Voorburg). Semi-artsexamen: dr. R. Brouwer (Lei den), M. R. Halie (Apeldoorn), Kwa Hian Goan (Oegstgeest), H. Ponssen (Den Haag) en H. E. Schütte (Oegstgeest). Artsexamen: A. Heyl (Den Haag), H. Kerkhofs (Den Haag), G. J. Kiers (Lei den), J. M. J. v. d. Pol (Eindhoven), H. Smith (V.S.) en B. O. de Vries JVoorburg). AMSTERDAM (Gem. Un.). Bevorderd tot apotheker A. H. M. van der Bergh en J. S. Tjiong, Amsterdam; kandidaats examen psychologie mevrouw J. M. Bos- ma-Redeker, Haarlem; mevrouw M. Dib- bits-Noordhoek Hegt, mej. W. Wessels, mej. A. H. Hagenaar, G. A. Kohnstamm, P. A. Pattipilchy en J. C. T. van Dillen, allen Amsterdam. geest in het korps zullen bewaren en alles zullen doen om hun theoretische en prak tische kennis van de luchtvaart uit te breiden en te verdiepen. De heer Van der Akker las vervolgens de grondregelen der J.L.B. voor, waarna mr. Lankhof mededeling deed van ver scheidene bevorderingen. Bevorderd zijn de sectie-commandant J. B. Does tot sec tie-commandant eerste klasse tevens waarnemend groepscommandant, cadet voorman C. A. van Fenema tot cadet voorman I, en de cadetten J. R. Broers, P. R. van der Mije en J. de Haan tot cadet-voorman. De plechtigheid werd be sloten met een défilé voor de genodigden, die zich vervolgens naar de H-kantine van de KLM begaven waar cadet J. Caffin een korte inleiding heeft gehouden over de luchtvaart. De Jeugd Luchtvaart Brigade telt op het ogenblik zeven groepen, namelijk Am sterdam, Kennemerland, Den Haag, Rot terdam, Woensdrecht Twente en Gronin gen. De J.L.B. is een burgerlijke en hoe wel de leden een uniform dragen dat veel gelijkenis vertoont met dat van de Ko ninklijke Luchtmacht genieten zij geen enkele militaire status. Het doel van de J.L.B. is haar leden door lessen, films en excursies bekend te maken met de di verse takken en mogelijkheden van de luchtvaart. Jongens van vijftien tot en met negentien jaar kunnen tot de J.L.B. toetreden. Naast de luchtvaart wordt ook veel aandacht besteed aan de sportbe oefening, die op het CIOS in Overveen plaatsheeft. De bijeenkomsten van de groepen Kennemerland en Amsterdam worden iedere zaterdagmiddag gehouden in door de KLM op Schiphol ter beschik king gestelde instructielokalen De in structeurs zijn kaderleden die grotendeels in de luchtvaart werkzaam zijn. Zaterdagavond gaf het r.k. gemengd koor „Musica Laica" zijn traditionele zo merconcert. Het feit, dat velen naar de muziekzaal van Brinkman waren geko men om op deze warme zomeravond de uitvoering bij te wonen, zal zeker ook zijn beïnvloed door de feestelijke gebeurtenis sen, die de koorvereniging in de loop van dit jaar ten deel vielen. Het tweede lustrum werd onlangs op feestelijke wijze gevierd en in de afgelopen maanden werden con courssuccessen behaald op het nationaal koorl'estival te Hilversum en tijdens de fi nale hiervan, die verleden week gehou den werd en waar het Haarlemse koor, dat uiteraard zware concurrentie had, het aantal punten, dat de eerste maal 363 be droeg, op 373 wist te brengen en als derde eindigde. „Musica Laica" gaf een zeer gevarieerd concert. Onder andere werden de bekroon de concoursnummers („Rondedans" van Herman Strategier en „Jungfrau, dein' schön' Gestallt" van H. L. Haszler) ten gehore gebracht, alsook Schotse en Neder landse volksliederen, een viertal negro spirituals die zeer in het bijzonder in de smaak vielen. Als massaal slotstuk had men het „Slavenkoor" uit Verdi's opera „Nabuchodonozor" gekozen. Het programma van koorzang werd af gewisseld door solozang door mejuffrouw Leida v. d. Wakker. Zij zong twee gedeel ten uit Mozart's „Figaro" beide dooi de dirigent, de heer Goossens, begeleid op de piano. Het optreden van mejuffrouw Van de Wakker werd door de aanwezigen beloond met een ovationeel applaus en een bloemenhulde aan het slot van dit zo ge slaagde concert van „Musica Laica". Aan de zestig kilometer nachtwandeling door de Kennemer bos en duinen, georga niseerd door de LAT, hebben de volgende Haarlemmers met succes deelgenomen: F v. d. Berg, H. Boersma, R. Branger, W. v. d. landen, L. Vos, E. Vos, H. Hekelaar, J. Verges, T. Kluyskens, B. Reynders. Enige tijd geleden heeft de heer J. W. Th. Fibbe sr., die in het kamp „De Zee meeuwen" in Bloemendaal aan Zee een huisje heeft, het initiatief genomen om dit kamp, waar deze zomer niet minder dan 255 gezinnen van zee en strand genieten, aan reddingsmateriaal te helpen. Er werd een „Commissie van Vier" gevormd en inderdaad slaagde men er in zoveel geld bijeen te brengen dat er vijf zwemvesten met luchtpatronen, fluiten en drie plastic lijnen met haspels konden worden aange schaft. Zondag heeft de heer Fibbe onder grote belangstelling van de kampbewoners en ook van vele strandbezoekers dit reddings materiaal aan de kampleiding overge dragen. De heer Fibbe kwam tot dit initiatief nadat er verleden jaar een zestienjarige kampbewoner in zee verdronk en men de ervaring opdeed dat het bezit van eigen reddingsmateriaal in het kamp nabij de zee een dwingende noodzaak is. De heer Fibbe wees er voorts op, dat men nu ook over geoefende redders in het kamp zal moeten kunnen beschikken. Drie leden van de Bloemendaalse red dingsbrigade, gaven ten slotte onder lei ding van de heer T. van der Pol deels met het nieuwe materiaal van „De Zeemeeu wen" en deels met eigen materiaal een demonstratie. In „Nieuw Berkenrode" in Heemstede heeft de Heemsteease hervormde padvin- dersgroep „Die Waeckende Leeuwe" za terdag een zomerfeest gehouden. De op brengst hiervan was bestemd voor het aanschaffen van kampmaterialen en an dere benodigdheden voor de troep. De pad vinders probeerden met de gebruikelijke attracties, zoals touwtrekken, rad van avontuur en diverse verkoopstands het be nodigde geld te verkrijgen. Zelfs bleek men de beschikking te hebben over een mysterieuze „Spaanse", die gaarne be reid was de bezoeker tegen een luttel be drag een al of niet waarschijnlijke toe komst te voorspellen. Medewerking ver leende „Yoalie", een padvindersorkestje uit Haarlem. De jeugdige spelers beschik ten over een uitgebreid repertoire, dat met een verkwikkend enthousiasme werd uitgevoerd: van de moderne schlagers tot een spontaan „Lang zal hij leven!" ter ere van een jarige hopman. Dit zomerfeest werd 's middags geopend door de districtscommissaris, hopman Pool, die zich in zijn toespraak verheugde over de saamhorigheid tussen oudercom missie en leiding, welke uit de opzet van een dergelijk zomerfeest is gebleken. Het bezoek is verder de gehele dag bijzonder bevredigend geweest, zodat de leiding met het financieel resultaat stellig tevreden zal zijn. Een alleraardigst intermezzo van dit feest bestond uit de macaroniemaaltijd met pannekoeken, welk menu eerst buiten met vereende krachten op een vuurtje ge reed was gemaakt. Later op de avond werd nog gelegenheid voor een dansje ge geven. Onder ideale weersomstandigheden heeft de Vicon Jeugdwandelgroep zater dag een wandeltocht gehouden. Voor dit evenement hadden zich zeshonderd wan delaars laten inschrijven, ondermeer af komstig uit Haarlem, IJmuiden, Hille- gom, Soest en Vinkeveen. De afstanden bedroegen tien, vijftien en twintig km. Tus sen twee en drie uur had de start plaats bij de Vicon-kantine. Met twee drumbands de plaatselijke drumband „Irene" en een drumband uit Hillegom, ging men door het dorp. Langs de routes waren ter aanmoe diging veel toeschouwers aanwezig. On danks het warme weer zongen de deelne mers uit volle borst. Na afloop werden in de Viconkantine de prijzen uitgereikt. Iede re deelnemer die de tocht volbracht had ontving een speciale medaille met draag- lint. Verder waren er diverse mooie prij zen beschikbaar gesteld. De heer G. F. Gerritsen, Kastanjeplein 16 te Haarlem hoopt donderdag 9 juli vijfen twintig jaar in dienst te zijn van de n.v. Droste's cacao- en chocoladefabrieken. De jubilaris zal om halftwaalf door de directie worden ontvangen, en daarnta zal het per soneel hem huldigen. De neer A. Dweelaard sr, Bellamystraat 23 te Haarlem is op zondag 12 juli vijftig jaar in dienst van Droste. De huldiging is bepaald op maandag 13 juli. Bij voor atletiek eigenlijk iets te warm weer hield de HAV „Haarlem" op het ter rein aan de Kleverlaan haar jaarlijkse on derlinge wedstrijden. De grote hitte verg de niet alleen veel van de deelnemers, maar ook van de juryleden, die van des morgens tien uur tot des middags vijf uur doorlopend in actie zijn geweest. Er werd bij deze onderlinge wedstrij den een traditie hersteld door er voor het eerst sinds jaren weer een tienkamp aan te verbinden, die deze keer zelfs een na tionaal tintje kreeg door de deelneming van de bekende hoogspringer Knol van Thor uit Roozendaal. Knol sprong even als Krans, die buiten mededinging op za terdagmiddag meedeed, 1.81 m. hoog, maar deze fraaie hoogtesprong maakte hem toch niet tot één van de kansheb bers voor de eerste plaats. Want eigen lijk stond het na de eerste vier nummers al vast, dat Joacim deze tienkamp zou gaan winnen, vooral na zijn fraaie 53.6 sec. op de 400 m. Spanning was er eigenlijk nog alleen maar, of Joacim erin zou slagen het Haarlemse record op de tienkamp van Doornbosch te verbeteren. Hij slaagde daarin net niet, want hij kwam tot 5119 punten, terwijl Doornbosch twee jaar ge leden 5158 punten bereikte. Een verte- sprong van 6.78 m., die echter ongeldig was, bewees echter overduidelijk, dat het record van Doornbosch aan een zijden draadje heeft gehangen. Overigens liet Doornbosch zelf zich ook niet onbetuigd bij de enkele nummers, waaraan hij mee deed. Een vertesprong van 6.81 m., 13.89 m. bij het kogelstoten en 38.79 m. bij het dis cuswerpen bewijzen duidelijk, dat deze veelzijdige atleet zijn vorm aan het terug vinden is. De Reus werd tweede bij de tienkamp met 3997 punten en Van Zijl der de met 3152 punten. De zeskamp voor senioren was voor La gendijk, die tot 2612 punten kwam vooi Meuwese met 2475 punten en Steenber gen met 2464 punten. Dank zij een uitste kende 800 m. plaatste Kiewit zich eerste bij de junioren A met 2460 punten. Door deze goede 800 m. van Kiewit werd Masci- ni, die de gehele tijd aan de leiding ge weest was, namelijk teruggezet naar de tweede plaats met 2316 punten. Duits werd hier derde met 2151 punten. Ook bij de B-junioren viel de beslissing pas bij het laatste nummer, de 500 m. Weyers liep deze 500 m. zo voortreffelijk, dat hij van de derde naar de eerste plaats opklom met 2794 punten. H. Leuwener werd hier twee de met 2529 punten en de derde plaats was voor A. Mascini met 2296 punten. G. Molenaars won geheel volgens de verwachting de vijfkamp voor de C-junio- ren met 2172 punten, terwijl de sprinter Thuis de tweede plaats veroverde door 1880 punten te verzamelen. D. Mulder be machtigde 1594 punten en dat was vol doende voor de derde plaats. P. van Beek verraste met een overwinning bij de D- junioren. Deze jongen, die nog maar heel kort aan atletiek doet, viel vooral op bi de sprint en bij het vèrspringen. Zijn pun tentotaal was 964 en daarmede bleef hij drie punten voor op P. de Vos, die tot 961 punten kwam. H. van Goor bereikte 933 punten. J. Swartsler won bij de welpen met 35 punten voor R. Mantje met 33Vs punten en H. Souverein met 30'/2 punten. Bij de oudste deelnemers, de veteranen, won Th. Wernik met 1394 punten. Bleys- wijk kwam hier tot 1163 punten en Van Huystee tot 829 punten. Twee jongens uit Nijmegen hebben za terdagavond ingebroken in een bakkerij te Wassenaar. Zij namen een geldkistje met 1400 weg en gingen er met de bestel auto van de bakkerij vandoor. In Rotter dam reden zij in volle vaart tegen de uit spanning ,,'t Vaantje" aan de Grintweg,. In bewusteloze toestand zijn zij opgenomen in een ziekenhuis. De een, een 22-jarige bankwerker, had een verbrijzelde onder kaak en een wervelfractuur en zijn vriend, een 22-jarige matroos een schedelbreuk. De uitspanning en de woning werden vernield. De bewoners, de 57-jarige exploi tant, zijn vrouw en zijn zestienjarige zoon, liepen geen letsel op. De bestelauto werd eveneens vernield. Tussen de brokstukken vond men het nog ongeopende geldkistje. Zwemwedstrijden in Heemstede Zaterdagmiddag zijn in de Zwemvijvers „Groenendaal" in Heemstedede jaarlijkse schoolwedstrijden georganiseerd door de zwem- en poloclub HPC. De Crayenester- school, die verleden jaar beslag op de wis selbeker legde, moest deze afstaan aan de Bosch en Hovenschool. De voornaamste uitslagen zijn: 25 meter schoolslag: meisjes l.o. van 10 tot 11 jaar: 1. Velthuys, Crayenesterschool, 22,1 sec; 2. S. Philippo, Willinkschool, 22,2 sec; Meisjes 12 jaar en ouder: 1. T. Koning, Crayenesterschool, 20,7 sec; 2. I. Prince, Nic. Beetsschool, 20,7 sec; Jongens 10 en 11 jaar: 1. E. Gonlag, Crayenesterschool, 23,3 sec; 2. H. Wassenaar, Bosch en Hoven school, 23,4 sec; Jongens 12 jaar en ouder: 1. F. Maas, Bosch en Hovenschool, 20 sec; 2. T. Geuzenbroek, Bosch en Hovenschool, 20,1 sec; Meisjes ULO tot en met 14 jaar: 1. E. Voges, Bronsteeschool 20,9 sec; 2. N. Dix, Bronsteeschool, 20,9 sec; Meisjes ULO 15 jaar en ouder: 1. L. Blei, 18,9 sec; 2. G. Poen, Bronsteeschool, 20 sec; Jongens ULO tot en met 14 jaar: 1. Brouwer, Bronstee school, 18,8 sec; 2. R. Abma, Bronsteeschool 20 sec; Jongens ULO 15 jaar en ouder: 1. J. Poen, Bronsteeschool, 17,3 sec; 2. B. IJsel de Schepper, Gerrit Bargerschool, 18,2 sec. 25 meter vrije slag, meisjes l.o., 10 en 11 jaar: 1. M. Dijkstra, Bosch en Hovenschool, 19.4 sec; 2 J. Baay, "Voorwegschool, 20,8 sec; Meisjes 12 jaar en ouder: 1. A. Philippo, Willinkschool, 17,4 sec; 2. M. Weeteling, Crayenesterschool 18 sec; Jongens l.o. 10 en 11 jaar: H. Wassenaar, Bosch en Hoven school, 18,8 sec; 2. P. Berndsen, Dreefschool, 20,1 sec; Jongens l.o. 12 jaar en ouder: 1. T. Geuzenbroek, Bosch en Hovenschool, 16.5 sec; 2. F. Maas, Bosch en Hovenschool, 16.6 sec; Meisjes ULO tot en met 14 jaar: 1. N. Dix, Bronsteeschool, 15,8 sec; 2. E. Voges, Bronsteeschool, 16,9 sec; Meisjes- ULO 15 jaar en ouder: 1. M. v. de Hoeven, Bronsteeschool, 15,5 sec; 2. L. Blei, Bron steeschool, 15,6 sec; Jongens ULO tot en met 14 jaar: 1. T. Brouwer, Bonsteeschool 14,3 sec; 2. B. Pietersen, Bronsteeschool, 15,3 sec; Jongens ULO 15 jaar en ouder: 1. J. Poen, Bronsteeschool, 13,8 sec; 2. J. Dix, Bronsteeschool, 15,9 sec. 5 x 25 meter vrije slag estafette: meisjes- ULO: 1. Crayenesterschool, 1 min. 41,4 sec; 2. Dreefschool, 1 min. 43,4 ec. 5 x 25 meter vrije slag estafette jongens l.o.: 1. Bosch en Hovenschool 1 min. 32,4 sec; 2. Crayenesterschool, 1 min. 37,9 sec. 5 x 25 meter vrije slag estafette meisjes- ULO: 1. Bronsteeschool, 1 min. 27,5 sec.; Jongens ULO: 1. Bronsteeschool, 1 min. 16,8 sec. Eindstand puntentelling: 1 Bosch en Ho venschool 41 pnt; 2. Crayenesterschool 34 pnt; 3. Voorwegschool 15 pnt; 4. Dreef school 13 pnt; 5. Nic. Beetsschool 10 pnt; 6. Willinkschool 7 pnt. Na de wedstrijden reikte de heer A. J. J. Verspoor aan de winnaars de prijzen uit. Ab Sluis heeft de Ronde van de Bakker straat op zijn naam gebracht. Samen met de Brabander Van der Ven en de Amster dammer Wuurman, die hij in de sprint versloeg, was de Badhoevedorper in de slotfase van de strijd uit het peloton ont snapt. In deze Ronde van de Bakkerstraat, die zondagmiddag door „Ijsvermaak Boven karspel" in samenwerking met de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" in Bo venkarspel werd gehouden, wisten Sluis, Van der Ven en Wuurman zich met nog vijftien ronden te rijden uit het peloton los te rukken en een beslissende voorsprong te veroveren. Daarvoor hadden vooral de Beverwijker Jan Groot en de Haarlem mers Cees Piers en Loek Vaars bij de verschillende schermutselingen de aan dacht op zich gevestigd. De uitslag luidde: 1. A. Sluis, Badhoe vedorp, de 80 km. in 2 uur 6 min. en 12 sec.; 2. L. v. d. Ven, Vlijmen; 3. J. Wuur man, Amsterdam; 4. J. v. d. Putten, Den Haag; 5. H. Zilverberg, Goirle; 6. C. Piers; 7. A. Straver, beiden Haarlem; 8. N. Wal- ravens, Den Bosch; 9. L. Vaars, Haar lem; 10. M. Snijder, Halfweg; 11. J. Groot, Beverwijk, tevens leidersprijs. Dinsdagavond worden op de volleybal- velden van speeltuin „Flora" aan de Van Oosten de Bruiinstraat in Haarlem de eind strijden gespetiu V bil de beker- en zomer competitie van de Nederlandse Volleybal- bond. Bij de prijsuitreiking zal men een leer zame Tsjechische volleybalfilm vertonen. De eindstanden in de bekercompetitie luidden: Dames-A: De Blinkert 3—4, HBC 3—4, OVRA 34 en Eclecta 3—0. Na beslissings wedstrijden: 1. De Blinkert, 2. HBC, 3. OVRA. Dames B: Die Raeckse 3—6, HBC 3—4, Gios 32 en O.G. 30. Dames C: Spaarne- stad 3—6, JBS 3—2, OVRA2 3—2 en WIK 3—2. Heren A: OVRA 3—6, Eclecta 3—2, Gios 3—2, HBC 3—2. Hcren-B: WIK 3—6, Gios 2 3—2, HVS 3—2 en OVRA2 3—2. Heren-C: OVRA 3 3—6, FES 3—2, Spaar- nestad 3—2 en WIK 2 3—2. Zomercompetitie: dames-A: Gios 3—5, HBC 34, FES 33 en Oranje Zwart 30. Dames-B: VOS 4—8, FES 2 4—2 en Soza 4—2. Heren-ASSH 4—8, HBC 4—6, JDD 4—3, Soza 42 en Oranje Zwart 41. Heren-B: Energie 4—8, Scania 4—6, Sringbokken 4—4, Scania 2 4—2 en Soza 2 4—0.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7