Gele trui-drager Vermeulin liep weer een minuut op rivalen uit Renners van Nelux werden door pech achtervolgd De tour in cijfers Nederlanders in Tour zijn verre van opgewekt meer Wereldrecord voor Lauer op de 110 meter horden: 13.2 sec. Twaalfde etappe verliep uiterst saai 9 o; Daan de Groot mag uit het ziekenhuis Vier van Het Spaarne roeit in Luzern ftPlO&TFl Nederlandse turnploegen naar Hamburg Waterpoloploegen tegen de Belgen Ruime overwinningen van Haarlem en DWR Mr v. Eindstanden handbal Olmedo won, Mackay verloor Het honkbalprogramma Rode Ster komt in Nederland spelen Geen akkoord bereikt in staalindustrie in V.S. Incident in Polen tussen overheid en katholieken WOENSDAG 8 JULI 1959 De heer Jean Dubois was teleurgesteld. Een weck geleden had hfj urenlang voor het kaartenkantoor in Albi staan wachten om tegen een behoorlijke prijs verzekerd te zü« van een tribuneplaats aan de finish van de twaalfde etappe van St. Gaudens naar AIbi, de traits d'union tussen de Pyreneeën en het central-massif. Tweeduizend franken had de heer Dubois neergeteld in de verwachting zijn uiteraard Franse favorieten in het wezen te kunnen schouwen, zoals by de renners de uitdrukking luidt. In het wezen schouwen betekende in dit geval voor de heer Dubois op zyn gemak Roger Rivière, Jacques Anquetil en Louison Bobet langs zich te zien trekken. En waarom deze Albinees zo teleurgesteld was? Omdat hy ternauwernood de tyd kreeg de tricolores in het binnenstormende peloton, waarin ook Gaul, Bram Kool, laap Kersten en Piet Damen zich bevonden, te onderscheiden, Iaat staan de „azen" eruit te halen. De Zwitser Rolf Graf, die deze 184 km lange etappe won met een wiel voorsprong op gele-truidrager Michel Vermeulin en de Ier Elliott, die 10 seconden voor de grote groep de derde plaats veroverde, interesseerden hem niet. Ook niet Ernzer, Piet van Est, Martin van den Borgh, Aldo Bolzan en Piet de Jongh, die door pech in de laatste 20 km twee minuten en twintig seconden hadden verloren en evenmin Gerrit Voorting, door een lekke band 10 km voor de eindstreep ver achter geraakt. De etappe heeft in feite niets te betekenen gehad. Een ruim 100 km durende ontsnapping van Busto en Lebuhotel was het enige, waardoor de doezelende karavaan niet helemaal in slaap viel. Toen het tweetal 20 km voor Albi de witte vlag hees en zich aan het jagende peloton overgaf, had tot ieders verrassing Vermeulin met Graf de benen genomen en uiteindelijk was de winst van 1 min. 26 sec. van Vermeulin op zijn naaste concurrenten in het algemeen klassement het enige opmerkelijke feit in de rit naar Albi. usvm Na het vertrek uit St. Gaudens in de vallei van de Garonne week het decor van de met eeuwige sneeuw bepoederde Pyre neeën toppen om plaats te maken voor bronsgele korenvelden langs de door reus achtige platanen beschaduwde wegen. Het was broeierig warm en die beklemmende hitte was er de oorzaak van dat in de eer ste 40 km niets bijzonders gebeurde. Busto, die in de richting van zijn geboortstreek Aveyron reed, zorgde voor de eerste op- De uitslag van detwaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk een rit van St. Guadens naar Albi over 184 km, was: 1. Graf (Zw./ Did.) 4 uur 25 min. 36 sec. (met bon. 4.24.36), 2. Vermeulin (Parijs Noord Oost) z.t. (met bon. 4.25.06); 3. Elliott (Int. ploeg) 4.26.22; 4. Darrigade (Fr.) 4.26.32; 5. Sabbaddini (West Zuid West) z.t. 6. Groussard (West Zuid West) z.t.; 7. Plattner (Zw./Dld.) z.t.; 8. Gainche (WZW) 9. Van Aerde (Belg.); 10. Ro binson (Int. ploeg); 11. Christian (Int. ploeg); 12. Kool (Nelux); 13. Schellemberg (Zw./D.); 14. Buysse (België); 15. Lebuhotel (WZW); 16. Anquetil (Fr.); 17. Van Geneugden (Belg.); 18 Mahé (WZW); 19. Hoevenaers (Belg.); 20. Thomin (WZW); 29. Saint (WZW); 34. Bran- kart (Belg.); 40. Bobet (Fr.); 41. Rivière (Fr.); 50 Hassenlorder (Fr.); 54 Robic (Parijs-N.-O.); 56. Kersten (Nelux); 77. Gaul (Nelux); 89. Adriaenssens (Belg.) allen in dezelfde tijd als Darrigade, 4.26.32; 96. Ex aequo een groepje met Ernzer (Nelux). Van Est (Nelux), Van den Borgh (Nelux), Bolzan (Nelux) en De Jong (Nelux) in 4.27.56; 104. Voorting (Nelux) 4.31.17. Goddet, directeur van het „wielercircus' Tour de France. Het algemeen klassement na de twaalfde etappe luidt; 1. Vermeulin (Parijs-N.-O.) 63.00.34; 2. Desmet (Belg.) 63.03.17; 3. Hoeve naers Eelg.) 63.04.22 4. Saint (WZW) 63.11.48; 5. Anglade (Centr.-Z.-Fr.) 63.12.57; 6. Mahé (WZW) 63.13.24; 7. Rivière (Fr.) 63.14.13; 8. Baldini (It.) 63.15.04; 9. Baiiamon- les (Sp.) 63.15.13; 10. Gaul (Nelux) 63.15.25; 11. Adriaenssens (Belg.) 63.16.70; 12. Anquetil (Fr.) 63.16.11; 13. Pauwels (Belg.) 63.16.35; 14. Graf (Zw./Dld.) 63.16.54;- 15. Janssens (Belg.) 63.18.01; 16. Gauthier (Centr.-Z.-Fr.) 63.18.04; 17. Bobet (Fr.) 63.19.09; 18. Robinson (Int. ploeg 63.20.19; 19. Bono (It.) 63.20.50; 20. Mari- gil (Sp.) 63.22.39; 26. Brankart (Belg.) 63.24.15; 29. Darrigade (Fr.) 63.26.11; 35. Ernzer (Ne lux) 63.29.19; 39. Damen (Nelux) 63.32.19; 45. Bolzan (Nelux) 63.34.29; 55. Hassenlorder (Fr.) 63.38.51; 65. Van Est (Nelux) 63.42.08; 6S. De Jongh (Nelux) 63.43.07: 69. Van den Borgh (Nelux) 63.13.58; 73. Voorting (Nelux) 63.44.63; 75. Géminiani (Frankr. Nat.) 63.45.00; 80. Kool (Nelux) 63.4S.02; 84. Kersten (Nelux) 63.19.41. Het ploegenklassement van de 12de etappe luidt: 1. Zwitsers-Duitse ploeg (Graf, Platt ner en Schellemberg) 13.17.40: 2. Parijs Noord Oost 13.18.10; 3. Internationale ploeg 13.19.26; 4. Ex aequo: Frankrijk Nationaal, West-Zuid- West. België, Centraal Zuid, Spanje, Italië en Nclux-ploeg (Kool, Kersten en Damen) 13.19.36. Na de 12e etappe luidt het algemeen klas sement: 1. België (Desmet, Hoevenaers en Adriaenssens) 139 uur 23 min. 46 sec.; 2. Frankrijk Nationaal 189.49.33: 3. Parijs Noord Oost 189.51.33; 4. West Zuid West 189.52.22: 5. Centraal Zuid 189.54,15; 6. Spanje 190.03.51: 7. Italië 190.06.22: 8. Zwitsers/Duitse ploeg 190.12.11; 9. Nelux-plocg (Gaul, Ernzer en Damen) 190.17.09; 10. Internationale ploeg 190.26.53. De prijs van de strijdlustigste renner werd in de twaalfde etappe toegekend aan de re gionaal Busto. Lebuhotel, die tezamen mei Busto meer dan 100 km voor het peloton heeft gereden kreeg de prijs voor de groot ste pechvogel. De Italiaan Fallarini, die met een achter stand van 31 min. 52 sec. op de winnaar na het sluiten van de controle arriveerde, mag niet meer starten. Hierdoor zijn er nu nog 105 renners in de strijd. Na de twaalfde etappe luidt het, punten klassement: 1. Darrigade (Fr.) 394 pnt.; 2. Hoevenaers (Belg.) 246 pnt.; 3. Dejouhannet (Centr.-Z.-Fr.) 216 pnt.; 4. Anquetil (Fr.) 207 pnt.; 5. Vermeulin (Parijs-N.-O.) 203 pnt.; 6. Graf (Zw./Dld.) 201 pnt.; 7. Graczyk (Fr.) 183 pnt.; 8. Rivière (Fr.) 179 pnt.; 9. Van Aerde (Belg.) 177 pnt.; 10. Van Geneugden (Belg.) 176 pnt. 9JULI-UeETAPPE 231 KM CLERMONT-EERRANÖ fl Nadaillah gtf LaBourboule I Diane140lm Tauves c^*°^A^LaMorf- Dore I48km Lo Rvendeix 1139m AURILLAC 0 Ravikullering ABerg PuyMaryl589m winding. Met Mastrotto, Manzaneque, Rohrbach en Buysse aan zijn wiel probeer de de regionaal weg te komen, maar het peloton reageerde onmiddellijk en haalde de vluchtelingen terug. Ook de poging van Bouvet om aan de aandacht van de groten te ontsnappen liep op niets uit. En zo trok de karavaan door het wijn centrum van Noe (55 km). Even voor Mu- ret (68 km), na een mislukte ontsnapping van een twaalftal, bij wie zich Jaap Ker sten bevond, maakte Busto de sprong, die enig leven in de brouwerij bracht. Met Lebuhotel bereikte Busto Toulouse (89 km) met een voorsprong van 1 min. 20 sec. op de grote groep. Aangemoedigd door tien duizenden bewoners van Frankrijks vijfde stad wist het tweetal op de brede boule vard van dit fabriekscentrum een minuut te winnen. En de voorsprong groeide. Langzaam weliswaar, maar na 97 km was het toch al drie minuten. Toen begonnen de Franse nationalen zich te roeren. Voortdurend trachtte een der tricolores aan de waak zaamheid der anderen te ontsnappen en het gevolg was, dat de achterstand op de kop lopers steeds kleiner werd. Bij het binnen rijden van het stroomgebied van de Tarn (116 km) hadden zij reeds een minuut prijs moeten geven. Bij de ravitaillering in La- vaur (126 km) nog een minuut. Het langgerekte peloton had echter meer tijd nodig om de gevulde musettes in ont vangst te nemen en dat gaf de regionalen weer moed. Zij zagen kans het verschil weer op te voeren tot 2 min. 15 sec, maar moesten uiteindelijk de ongelijke strijd op geven. Na 169 km streken Busto en Lebu hotel, die meer dan 100 km in de hoop hadden geleefd de vette prijzen aan de finish onderling te kunnen verdelen, de vlag. Peehduivel slaat toe Precies op de plaats waar het bord de laatste 20 km aangaf, sloeg de peehduivel toe. „Gaul heeft een lekke band". Dit be richt van de Tourradio deed alle volgers met een schok ontwaken uit de lichte slui mering, veroorzaakt door het weinig op windende verloop van de etappe. Tijd om de Luxemburger op achterstand te zetten, kreeg de concurrentie echter niet. Want Ernzer stond onmiddellijk zijn fiets af aan zjjn baas, die nog aan de staart van het peloton kon aansluiten. Jeng Goldschmidt kreeg het druk. Een eindje verder moest Bolzan van de fiets wegens een lekke band. Het was nog niet genoeg. Want Piet van Est, die met Martin van don Borgh en Piet de Jongh op de ach terblijvers was blijven wachten, kreeg ook een lekke band. En tot overmaat van ramp gebeurde het zelfde nog eens met Gerrit Voorting in de laatste 10 km. Toen waren Goldschmidt en de iiaisonwagen in geen velden of we gen meer te bekennen. De Roosendaler moest zelf repareren en maakte zich niet meer druk. Geheel alleen als voorlaatste ging Voorting, die zich niet had willen forceren om misschien een minuut van zijn achterstand in te lopen, over de eindstreep. Inmiddels waren Graf en Vermeulin aan de haal gegaan en zagen kans in de laatste 15 km een voorsprong van 56 sec. te be vechten. Op de Boulevard Magenta had de snelle Graf geen moeite om de eerste Zwitserse etappezege te bewerkstelligen sinds 1954, toen zijn leermeester Ferdi Kübler, die het voorbeeld van zovele ster ren van voorheen heeft gevolgd en thans in de Tourkaravaan als .lournalist meerijdt, in Millau zegevierde. Daan de Groot zal vandaag het zieken huis in Toulouse, waarin hij was opgeno men na een val in de etappe Bayonne— Bagnères de Bigorre, verlaten. Zijn toe stand is goed. Roeien Voor de internationale roeiwedstrijden, die- op 11 en 12 juli op de Rotsee in Luzern zullen worden gehouden kwamen inschrij vingen uit 12 landen binnen. Voor dit be langrijkste toernooi voor de Europese roei- kampioenschappen, die in augustus in Ma con worden gehouden, bestaat grote be- langsl dling. De sterkste Europese ploegen zullen dan ook naar Luzern komen. Nederland heeft met een groot aantal ploegen ingeschreven. In het nummer twee zonder stuurman zijn 14 inschrijvingen, waaronder die van Aegir. Nereus zal in het nummer vier met stuurman starten (13 ploegen). In het skifnummer starten be halve de 4 Nederlandse skiffeurs Bakker, Van Weezenbeek, Redelé en Rentmeester ook alle groten, zoals Kocerka (Polen), Rabeder (Oostenrijk), Mackenzie (Austra lië) en Fehling (Oost-Duitsland). De vier Nederlandse skiffeurs hebben tezamen ook ingeschreven in 2 dubbel tweeën voor de „Hollandia-Roeiclub Am sterdam"). In het nummer acht schreven 10 ploegen uit acht landen in. Aegir zal hier starten met zijn succesvolle ploeg. In het nummer vier zonder stuurman schreef Het Spaarne in. In dit nummer hebben zich 18 ploegen gemeld. De Spaarneploeg, bestaande uit Brit- zel, De Jongh, Lobel en Gmelich Meyling, moet het hier opnemen tegen Moto Guzzi (Italië), meermalen Europees kam pioen, de RAF-ploeg van het vliegveld Benson, Antwerp Sculling Club, en ploe gen uit Boekarest, Maagdenburg, Milaan en Bydgoszcs (Polen). Turnen Op 2 augustus zullen als slot van een cursusweek in Hamburg internationale turn wedstrijden worden gehouden, waar aan door een Nederlands dames- en heren team zal worden deelgenomen. Beb Ipen- burg, Nel Fritz, Rini de Wolf, Nel Wam- bach, Alie Zondervan, Griet van Essen en een nog nader aan te wijzen turnster zullen de damesploeg "ormen, terwijl Jagers, Lammers, Pruys, Den Broeder, Van der Berge, Vissenberg en De Groot gekozen zijn voor het herenteam. Aan deze wedstrijden kunnen alleen turners en turnsters deelnemen, die de leeftijd van 25 jaar nog niet hebben be reikt. Behalve Nederlandse en Duitse teams komen ook Deense plo«"°n in deze wedstrijden uit. BOKSEN. Tijdens bokswedstrijden die in de openlucht in Calais zijn gehouden heeft de Franse bantam Elysee Castre door opgeven in de 6e ronde gewonnen van de Nederlander Hein van der Zee. W aterpolo De Nederlandse waterpolo-zeventallen (senioren en junioren), die het komende weekeinde in Apeldoorn tegen de Belgen uitkomen, zullen uit de volgende spelers worden samengesteld: Senioren: Nico de Meij (Het IJ), Harry Vriend (Het IJ), Fred van Dorp (AZ en PC), Wim v. Spingelen (HZ en PC), Cees van der Toren (GZC), Ben Kniest (Nep- tunus, Arnhem), Anton de Boer (Robben). Haro Ran (Zian), Hans Müller (Dolfijn) en Fred van der Zwan (DZV). Jeugd: Nico de Meij (Het IJ), Hans Aalders (DZV), H. Wouda (Meeuwen). C. Wormgoor (UZSC), Joop Buys (Zwemlust). Pieterse (DAW, Ouwerkerk (LZC), Sikma Nereus) en Flik (BZZ, Zwolle). De verwachting dat De Zijl DWR in eigen omgeving flink zou kloppen is niet bewaarheid. De Leidse dames gingen met 40 ten onder. Kort na het begin scoorde Ali Drogtrop en na vier minuten spelen zwom Joke Drogtrop zich geheel vrij en gaf de bal toen goed over aan haar zus Gerda. die de ruststand op 20 voor DWR bracht. Na de rust buitte Roeltje Pesch een DWR-speelstersmeerderheid uit en maakte er met een schot in de rechter be nedenhoek 30 van en bracht tenslotte de eindstand op 40 voor DWR. Do stand van de derde klasse C luidt: DWR 6 4 0 2 8 15—18 DES 5 3 1 1 7 20— 9 Haarlem 4 2 1 1 5 9— 7 ZIOS 5 1 1 3 3 11—14 De Zijl 6 T 1 4 3 T0—17 In de derde klasse C he; ft Haarlem met dubbele cijfers gewonnen van BZPC uit Bodegraven. De doelman van de gasten was een wel zeer zwakke schakel in de verdedigingske'ten. Het begin gaf een gelijkopgaande strijd te zien. BZPC nam door Domburg de lei ding, Jan Paanakker maakte gelijk, waarna Hans Krom met een fraaie drukbal een Haarlem-aanval afrondde. Nadat Klaas Zwijnenburg er 22 van had gemaakt, nam Haarlem het initiatief. Met een serie van drie goals bracht Jan Paanakker de ruststand op 52 en in de tweede helft voerde hij de stand op tot 82. Toen nam Herr Hölsken het scoren over; en dat be tekende 122. De stand van de derde klasse C is nu: Haarlem 6 5 0 1 10 41—17 AZC 5 4 0 1 8 20— 7 LWV 5 3 0 2 6 15—16 BI. Beugel 5 1. 0 4 2 2—17 BZPC 5 0 0 5 0 13—34 De uitslagen waren: dames res. tweede kl. A: DWT 2Nereus 3 140; res. tweede kl. B: DWT 3—GZC 2 9—1; heren res. tweede kl. B: Haarlem 3Neptunus Amersfoort 4 27. Comp. Kring Haarlem KNZB: dames eerste kl.: NVAVZV 2 1—2, DWT 5— HPC 2 0—3. Afdeling AM I: DWT a— DWR 0—0. Afdeling AM II; NVA—VZV b 3—2. Afdeling AJ I: Haarlem—HVGB 7—1. Ik heb geen moed meer, zei Martin van den Borgh gisteren in Albi. Als ik morgen nog zo'n pijn in mijn rechterknie heb, stap ik af, zei Piet van Est. Ik zit steeds voor in, maar de rest van onze ploeg zwalkt een beetje mee in de staart van het pelo ton. Als het zo door gaat en Gaul wint, ondanks alles, toch nog de ronde, dan be hoeven we niet op één cent te rekenen, zei Gerrit Voorting. Het is een kleine bloemlezing van het geen aan de finish in het kokende en bra dende Albi viel te beluisteren. Met andere woorden; het gaat niet goed in de Nelux- ploeg. Martin van den Borgh blijft door pech achtervolgd er. de Limburger wordt er moedeloos onder. En toen ik op een ge geven moment goed voorin reed, moest ik terug om Bolzan te helpen, terwijl hij drie man bij zich had, ik begrijp er niets van. Het is een uiting van teleurstelling, die morgen misschien weer vergeten is. maar wat Gerrit Voorting vertelde, geeft toch wel te denken. Onze jongens denken dat ze wel kunnen meedelen in de pot als Gaul de Tour wint, maar diezelfde Charly kon wel eens een streep door de rekening ha len als wij niets anders doen dan maar een beetje meefietsen. Wij rijden als ploeg lang zo sterk niet meer als in de eerste week. Vandaag is er zwaar gekoerst, met telkens aanvallen van de Fransen, maar nooit waren we aan de kop sterk genoeg om een eventuele debacle te kunnen voor komen. Het is ook de mening van Klaas Buch- ly, dat de Nederlanders bezig zijn op het verkeerde paard te wedden. Verleden jaar werd er geld verdiend. Nu zit iedereen te wachten op zijn portie van de winst van Gaul, maar ze vergelen dat dat altijd min der is, dan wanneer ze er zelf ook wat aan doen. Het is de afspiegeling van de stemming in een ploeg, die met uitzondering van Gaul bij de eerste dertig van de algeme ne rangschikking geen man telt. Binda verloor weer een renner Binda, de gentleman-ploegleider der Italianen, die zijn grote blauwe Alfa Ro meo al lang weer heeft geruild met de doodgewone, maar kennelijk meer be trouwbare officiële ploegleiderswagen, heeft in twee dagen twee van zijn sterk ste renners verloren. Na het uitvallen van Favero, ruriner-up van het vorig jaar, moest nu Fallarini worden afgevoerd. De met zijn lichtblond haar en blauwe ogen meer op een Fin dan op een Italiaan ge lijkende Fallarini, die in de ronde 1958 in de zevende etappe van St. Brieuc naai Brest zo ernstig viel. dat men 24 uur lang voor zijn leven vreesde, kwam ver na hel sluiten van de controle in Albi aan. Hij was doodziek. Vele malen was hij onder weg afgestapt omdat de benen niet meer wilden en maag en darmen in opstand waren gekomen. De warmte heeft hem te pakken, heette het, maar wie de arme Giuseppe over de streep zag komen, moest onwillekeurig ook aan een andere oor zaak denken Niet de strijdlustigste, dan maar de ongelukkigste De wijze, waarop in de twaalfde etappe van de Tour de prijs van de ongelukkigste renner is toegewezen, is een unicum in de Tour. Samen met Busto had Lebuhotel een ontsnapping van ongeveer honderd kilo meter op touw gezet. Lange tijd heeft het De kosten van de Ronde bedragen oa.2miljoen gulden,zelden wordtei dan ook wins! gemaakt Alleen het vaststellen van de route kost al ca 10.000 gulden De organisatoren halen hunwinstuitde enorm gestegen verkoop va n j^jn kranten tijdens de ca 400.000 gulden is het totaal aanprijzen en premies in de Ronde ca2S000gld moeteen stad betalen wil zij een etappeplaats inde Ronde zijn mi ca 750.000 gld.moet deredamekaravaan aan de leiding van de Ronde betalen er zelfs naar uitgezien dat de ritzege naar een van deze twee zou gaan, maar op twintig kilometer voor de finish werden beiden ingehaald. Aan wie de prijs voor de strijdlustigste renner? Beiden hadden evenveel werk gedaan, doch slechts één renner kan de premie krijgen. De inter nationale jury besloot Busto van Centraal Zuid de voorkeur te geven. Het was onder deze omstandigheden de grootste pech die Lebuhotel van West-Zuid-West na een dergelijke rit kon overkomen en zo werd de man die geen lekke band had gehad, bij geen valpartij betrokken was geweest, en geen spoorbomen voor zijn ogen had zien sluiten, de ongelukkigste renner. Tijdens atletiekwedstrijden in Zürich heeft de Duitse atleet Martin Lauer de 110 meter horden gelopen in 13.2 sec. Dit is een verbetering van het wereldrecord Het oude stond met een tijd van 13.4 sec. op naam van de Amerikanen Jack Davis en Milton Campbell. Lauer's prestatie betekent uiteraard ook een nieuw Euro pees record. Kort nadat de Keulse atleet, die 's och tends nog aan de hogere technische school in Mtinchen college had gelopen en toen met het vliegtuig naar Zürich gekomen Atletiek was, zijn record op de 110 meter vestigde, verrichtte hij opnieuw een topprestatie. Op de 200 meter horden liep Lauer een tijd van 22,5 sec. Dit betekende een ver betering van het wereldrecord voor 400 meter banen van de Amerikaan Charles Tidwell met 0,1 sec. Er werden in Zürich de baan was snel, en de weersomstandigheden ideaal nog meer goede prestaties verricht. Zo liep Lauer's landgenoot Karl Kaufmann de 400 meter in 46,4 sec. De snelste tijd dit jaar in Europa gemaakt. Daarmee was hij echter slechts tweede achter Chuck Carlson (V.S.), die een tijd maakte van 46 seconden precies. De Amerikaan Mel Schwartz kwam bij De handbalcompetitie DISTRICT WEST A Eerste klasse Dames Heren Amstel 14 27 Sport Vereent 14 22 Sagitta 14 21 WVGV 14 19 Athleta 14 19 UD 14 18 V riendschap 14 14 Rapiditas 14 14 JHC 16 13 Concordia 14 12 AVA 13 12 IJmond 14 12 DSG 14 11 AHC 14 9 HHC 15 8 BHC 14 6 AOG 14 1 Dames Tweede kl. A Tweede kl. B Spirit 15 24 DWS 14 25 Blauw Wit 15 22 ADO 14 22 Tavenu 13 15 Tonegido 14 15 BSV 13 12 VZV 13 13 Laren 13 12 Concordia 14 13 Niloc 2 13 10 De Kruisster 14 10 Attila 13 9 Lijnden 13 8 UD 13 2 De Foresters 14 4 Heren Tweede kl. A Tweede kl. B. Lyndcn 15 21 Aalsmeer 2 12 17 Attila 15 19 Niloc 2 12 16 Zdv. meeuwen 14 17 Amersfoort 12 13 SSVU 14 16 Achilles 12 11 Tonido 14 13 Laren 12 11 Unitas 14 12 HOC 12 8 Vriendschap 14 9 Concordia 2 12 6 HHC 14 7 AFDELING HAARLEM Eerste klasse Dames Heren De Blinkert 15 30 De Blinkert 11 20 IJmond 15 23 Rapiditas 2 12 17 TYBB 15 17 AVA 12 16 Concor. (Hill.) 14 13 Tonegido 11 12 HBC 14 13 AHV 11 8 HOC 15 13 IJmond 2 12 7 Rapiditas 15 13 THB 11 0 Full Speed 14 6 Zdv. meeuwen 15 2 Dames Tweede kl. A Tweede kl. B TYBB 2 12 23 Concordia 2 14 23 IJmond 2 12 19 ADO 2 15 19 Van Nispen 12 13 IEV 13 18 DSO 11 11 DeBlinkert 2*) 13 13 De Blinkert 3 10 4 HBC 2 13 5 Concordia 3 11 4 IJmond 3 14 0 Rapiditas 2 12 2 Heren Tweede klasse [Jmond 3 15 24 De Blinkert 2 12 11 Z.meeuwen 2 13 19 De Blinkert 3 13 4 Concordia 3 13 14 Rapiditas 3 8 0 '-) Verliespunten wegens niet opkomen. T ennis Barry Mackay, de jeugdige Amerikaan die doordrong tot de halve finales heren enkelspel van de Wimbledon kampioen schappen, heeft dinsdag in Baasstad (Zwe den) een nederlaag geleden tegen Thorvald Moe. Deze volkomen onbekende 19-jarige Noorse speler zegevierde met 6-8, 6-4, 6-3, 6-3. Wimbledon-kampioen Olmedo won van de Noor Jan Bibow met 6-0, 6-1, 6-0. het polsstokhoogspringen tot 4,50 meter en een andere Yank, Bill Woodhouse, won de beide sprintnummers in resp. 10,4 en 21,2 sec. Op de 100 meter werd voor de Zwitser Müller en de Pool Schmidt de zelfde tijd afgedrukt. De Duitser Paul Schmidt had geen moeite om de 800 meter te winnen in 1 min. 47.7 sec. De Oost-Duitser Friedrich Janke zegevierde op de 3000 meter in 8 min. 7 sec. Het Bekerprogramma voor de Haarlem se honkbalclubs luidt: woensdag 8 juli: Rood-WitDIO; HCK THB. donderdag 9 juli: BloemendaalKenne- merland: HHCSportclub Haarlem. Voetbal Rode Ster (Belgrado), de kampioensploeg van Joegoslavië, zal woensdag 5 augustus in het Maurits-stadion in Geleen een licht- wedstrijd spelen tegen Fortuna. Van deze kampioensploeg van Joegoslavië maakt on der meer linksbuiten Zebec, die uitgeko men is voor het FIFA-elftal, deel uit. Zebec werd enkele weken geleden overgenomen van Partisan. Sport in het kort SCHERMEN. Tijdens een plaatselijk schermtoernooi in 'het Noordfransè stadje Evreux is de 28-jarige degenschermer Bernard Maillard gedood in een gevecht met een Zweedse dokter. De punt van de degen van de Zweed schampte op 'n ge geven moment af van Maillard's borst- protector, schoot onder zijn oksel en trof midden in de hartslagader. De Fransman overleed vrijwel onmiddellijk. Het toer nooi werd gestaakt. ZWEMMEN. Maandagavond worden in de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem zwemwedstrijden gehouden om het kampioenschap op de 1500 meter. Er wordt gezwommen één serie van 6 dames en 2 of 3 series van zes heren. Om kwart voor zeven hoopt men met de afwerking van het programma te beginnen. De president van de Steel Workers Union. David MacDonald heeft medege deeld vice-president Nixon ervan in ken nis te hebben gesteld, dat er geen vorde ringen zijn gemaakt bij de besprekingen met de werkgevers en dat het lopende looncontract na middernacht van 14 juli niet verder verlengd zal worden. Naar het schijnt heeft MacDonald met zijn mededeling het genoemde tijdstip tot het uiterste gemaakt voor het bereiken van overeenstemming bij de verlengde be sprekingen over het collectieve looncon tract. Liet op 30 juni aflopende contract werd /.oals bekend tijdelijk verlengd tol midden-juli met wederzijds goedvinden van vakvereniging en werkgevers, nadat president Eisenhower dit verzocht had. Al dus werd het uitbreken van een staking voorkomen en konden de vastgelopen on derhandelingen worden voortgezet. WARSCHAU (UPI) Honderdei rooms-katholieken hebben op de avond van 26 juni een poging gedaan het stad huis en het politiebureau in de Poolse stad Kransik Fabrvczny te bestormen, aldus is in Warschau vernomen. Twintig tot vijftig personen zouden zijn gewond. Ongeveer twintig betogers werden gearresteerd. Aanleiding van de ongeregeldheden was een besluit van het gemeentebestuur een ka nel te laten afbreken. Krasnik Fabrvczny is een nieuwe stad. gebouwd rondom een metaalverwerkende fabriek. In het stadsplan is geen kerk op genomen. Een onofficieel comité van rooms-katholieken stichtte een kapel. Vorige week gaf het gemeentebestuur op dracht de kapel, die zonder vergunning was gebouwd, af te breken. Bij het be- kendworden van dit bericht verzamelden zich enkele honderden vrouwen op de markt. Op relletjes beluste jongelui voeg den zich bij de vrouwen en tegen het val len van de avond werden h;-t gemeentehuis en het politiebureau met stenen bekogeld. Met behulp van versterkingen uit Lublin herstelde de politie de orde, naar verluidt door gebruik te maken van stokken en traar.gasbommen. De Poolse pers heeft no.g geen melding gemaakt van het gebeurde. Westelijke waarnemers in Warschau beschouwen de relletjes als een geïsoleerd incident.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7