Wedstrijden om de atletiektitels leverden twee nieuwe records op Nederland werd eerste in spannende landenwedstrijd Twee medailles voor Joke Bijleveld, Smit, Koch en Delnoye Solex de Luxe f 375.- Strijd om Haarlemse tennistitels zondag op „Eindenhout" besloten Eervolle tweede plaats voor skiffeur Redelé in Luzern „Zwaar weer-zeilers" kwamen op de Braasem aan hun trekken Heida versloeg Haus en Essajas op 800 m. Prijs in zware dressuur voor prins Bernhard Jongere spelers boekten zeer goede resultaten 13 Haarlems softbalteam te sterk voor Amsterdam Concours hippique in Enschede HARDEBELT Van Duyl met „Trintel" zesde in Kopenhagen In zuinigheidsrit Nederlanders verloren van West-Duitsland Gatsonides met vingerhoedje benzine verslagen MAANDAG 13 JULI 1959 De Nederlandse atletiekkampioenschappen, zondag op de Nenyto-sintelbaan in Rotterdam gehouden, hebben naast twee recordverbeteringen, bij het kogelstoten door Corrie van den Bosch en bij de jeugd bij het discuswer pen door Loes Boling, tal van goede prestaties opgele verd- Weliswaar werden de sprinttijden door de wind voordelig beïnvloed, maar op de langere afstanden en de technische nummers was diezelfde wind vaak een hinderlijke handicap. Trouwens de weergoden hebben 0p deze dag niet meegewerkt. Drie atleten en een atlete legden beslag op twee titels, namelijk de Haagse sprinter Hans Smit op de 100 en 200 meter, Kees Koch op discus en kogel, Joep Delnoye op de 1500 en 5000 meter, terwijl Joke Bijleveld de sterkste was op de 100 meter en het vèrspringen. Corrie van den Bosch uit Oisterwijk had naar onze mening evenveel recht op een tweede titel. Zij kwam namelijk met haar laatste poging bij het kogelstoten tot een nieuw Neder lands record van 14.38 meter. Het oude stond met 13.99 meter op naam van Dini Hobers en zij versloeg met miniem verschil haar rivale Willy CysouwBakker op de 80 meter horden. De jury van aankomst besliste anders en plaatste Willy CysouwBakker als eerste. Zoals ge zegd verbeterde de 18-jarige Loes Boling het Nederlands discus jeugdrecord met een worp van 44.67 meter en deze prestatie bleek tevens voldoende voor de titel. Softbal strijd, die zaterdag en zondag te Duisburg wordt gehouden, waardig te zijn, al onder vond de V en L-er op de 200 meter meer tegenstand van zijn clubgenoot Marius Bos, dan hem lief zal zijn geweest. De tijden 21.3 sec. en 21.4 sec. spreken voor zich. Op de 100 meter won hij onbedreigd in 10.6 sec. voor junior Frans Beker uit Leiden, die 10.7 sec. deed noteren. De Maastrichtse wever Joep Delnoye, momenteel in uitstekende vorm, heeft zijn kunnen getoond op de 1500 meter tegen de Trekvogel Meindert Blankenstein en de Nederlandse kampioen van het vorige Atletiek jaar, Harry Janssen. In hoog tempo, met zijn typische kleine pas lopend, dicteerde hij het verloop van de strijd en hoe heftig het gevecht ook achter hem woedde, geen moment heeft hij twijfel laten bestaan wie de sterkste was. Zijn tweede titel op de 5000 meter is een presentje geweest, want de nagenoeg ongetrainde Henk Viset en de Leidenaar De Haas hebben hem geen moment kunnen bedreigen. De tijden waren er dan ook naar. Kees Koch prolongeerde zijn titel op kogel en discus met respectievelijk 15.52 en 51.58 meter. Breed grijnslachend stapte de Rotterdamse reus op het ereschavotje en tot tweemaal toe drukte hij de rechter hand van voorzitter Ad Paulen zo hard, dat de toeschouwers op de tribunes riepen „Kees, niet zo hard hoor". De enige dame, die twee Nederlandse kampioenschappen mee naar huis nam, was de Celebes-atlete Joke Bijleveld. Op de 100 meter startte zij zo snel, dat Nan nie Haase, Hannie Bloemhof, Ine Terlaak- Spijk en Ria van Kuyk geen kans zagen dicht bp haar te komen. Bij het vèrsprin gen kwam zy, na enkele minder goed ge lukte sprongen, tot 5.92 meter en Wemmy SpierenburgScholtmeyer, die met haar laatste poging 5.91 meter bereikte en ongetwijfeld onze beste vèrspringster is bleef enige decimeters verwijderd van haar beste prestatie (6.20) in Maastricht. De ongetwijfeld spannendste race heb ben de toeschouwers gezien op de 800 meter. Direct na de start scheidden zich de sterkeren van de zwakkeren en lagen Henk Heida, Siegfried Essajas, de 24- jarige atleet uit Suriname, en Henk Haus op kop. Na 400 meter in 55 sec. had de Eindhovenaar Haus de leiding overgeno men met Essajas en Heida op zijn hielen. Toen kwam de verwachte inzinking van Haus en de sprong van Essajas op 300 me ter voor de finish, die onmiddellijk werd beantwoord door Heida. Een spannend duel ontwikkelde zich op de laatste 200 meter. Schouder aan schouder gingen bei den door de bocht, elkaar geen duimbreed toegevend. Centimeter na centimeter schoof Heida naar voren en totaal leeg gelopen stortten de lopers zich door de finish. Henk Heida, irr 1957 werd hij twee de achter Blankenstein en in 1958 tweede achter Henk Haus, had voor de eerste maal in zijn atletiekcarrière een Neder- lar dse titel veroverd. Geheel vrijuit ging Heida echter niet. In de laatste bocht raakte hij per on geluk overigens enige malen de arm van Essajas, die hierdoor uit balans ge raakte. Van invloed op de prestatie was het echter niet, want de fysieke kracht van Essajas was niet voldoende om de laatste aanval van de Amsterdammer te beantwoorden. De tijden waren geen af spiegeling van het kleine verschil tussen beide atleten. Henk Haus werd in de slot fase gepasseerd door Van Dorst, Spieren- brug en Van der Broek. Op de overige nummers werden die atleten kampioen, die; gedurende dit sei zoen reeds de beste prestaties 'hadden ge- De finish van de 100 meter heren: kampioen werd Hans Smit (tweede van links). Op de tweede plaats kwam Beker (geheel links) en derde werd Wapstra (geheel rechts). leverd. Bij de dames waren dat Nel Zwier, die na haar Engels kampioenschap ook de Nederlandse titel op het nummer hoog springen verwierf. Ine TerlaakSpijk op de 400 meter en een tweede plaats achter Nannie Haase op de 200 meter. De aspi- rant-politie-agente Gerda Kraan die op de 800 meter de goede tijd van 2 min. 12.9 sec. liet afdrukken en Nannie Haase met een goed gelopen 200 meter in 24.4 sec. Teleurstellingen waren er voor Dini Ho bers, die reeds enige tijd met een blessure sukkelt en de door ziekte ongetrainde Hannie Bloemhof. Bij de heren was Jan Parlevliet onge naakbaar op de 400 meter horden, een raadsel blijft het waarom hij nog geen kwartier later in de serie van de 400 me ter uitkwam en later op de middag met een matige derde plaats achter Fred Moerman en Karenbeld in de finale van de 400 meter uit de baan stapte. Waarom niet één nummer gelopen en dan een goe de tijd gemaakt? Eef Kamerbeek was de snelste man op de 110 meter hof den un 14.6 sec. en Peter Ned er hand finishte slechts 0.1 sec. achter hem. Als onderdeel van de Amsterdamse Sportweek werd de stedenontmoeting Am sterdam-Haarlem gespeeld. Het werd een kleurloos duel, waarin het Haarlems ne gental, dat niet op zijn sterkst kon uit komen, met 7-1 zegevierde. In alle onder delen van het spel waren de Haarlemse dames haar tegenstandsters de baas. Wil van Maanen (Rooswijk) wierp goed en stond Amsterdam slechts twee honksla- gen toe en de Haarlemse veldsters lieten haar slechts een maal in de steek. Het werpen van mej. De Goede (OVVO) kon niet imponeren, maar haar veldsters faal den meermalen. Yvonne Immer sloeg haar homer nu ditmaal in de vijfde in nings en in de zevende slagbeurt zorgde Tineke Andrea met een driehonkslag voor vuurwerk. Het Haarlems negental kwam enigszins verzwakt in het veld. Werpster Tineke v. d. Net was ziek en de Pinquins-hitters Vermaat en Burger waren verhinderd. In de eerste vier innings zag het er naar uit, dat Amsterdam van die verzwakking zou profiteren. Amsterdam nam in de eer ste innings een 1-0 voorsprong, die een slagbeurt later door Marijke Tieland werd genivelleerd. Zij scoorde op een lage tik van Els ter Meulen, die foutief werd ver werkt. In de vierde innings werd Amster dam gevaarlijk, toen bij de stand 1-1 Wil van Maanen tweemaal een vrije loop weg gaf, goed veldspel voorkwam echter pun ten. In de vijfde innings nam Haarlem een voorsprong. Met een uit sloeg Yvonne Immer de bal tussen de verrevelders door dat betekende 2-1. Truus Biesbrouck, door een fout op de honken gekomen, scoorde 3-1 na honkslagen van Tineke An drea en Pien Immer. In de laatste drie innings kregen de Am sterdamse dames ook geen kansen tot scoren. Goed veldwerk, vooral van Truus Biesbrouck en Emmy Hofstra, stond daar borg voor. In de laatste slagbeurt, sloegen de Haarlemse dames nog eens fel toe. Em my Hofstra opende met een honkslag en Truus Biesbrouck volgde, door een fout, op de honken. Een driehonkslag van Ti neke Andrea bracht de stand op 5-1. Zelf scoorde Tineke Andrea op een honkslag van Pien Immer. Marijke Tieland bepaal de, na een tik van Wil van Maanen, de eindstand op 7-1. De opstelling van het Haarlems team was: Wil van Maanen (Rooswijk), Marijke Tieland (HCK), Ti neke Andrea (HHC), Truus Biesbrouck (RCH), Els ter Meulen (HHC), Emmy Hofstra (HHC), Hetty Veenstra (Pin- guins), Pien Immer (HCK) en Yvonne Immer (HCK), die in de zevende innings werd vervangen door Nel Goedhart (HCK). Corrie van den Bosch, die het Neder lands record kogelstoten verbeterde. Op de derde en laatste dag van het in ternationale concours hippjque in Ensche de hebben vijfduizend toeschouwers kun nen genieten van prachtige prestaties. Prinds Bernhard won 's ochtends met Arquebuse de eerste prijs in de zware dressuur om de Prix Saint Georges. Hij bevond zich des middags, vergezeld van prinses Beatrix, onder de toeschouwers. Het spannendste nummer was de landen- Paardesport wedstrijd met equipes van Nederland, En geland en Duitsland en een gemengde Duits-Oostenrijkse ploeg. Het Nederland se team, bestaande uit Wouters van den Oudenweyer met Kubertus, Yelstra met Kabilla en Scheeren met Berenice werd eerste met voor beide manches een totaal van 0 strafpunten 373,4 sec. De combinatie Scheeren-Berenice maakte tweekeer een foutloos parcours in de snelle tijden van respectievelijk 90,6 sec. en 88,o sec. De vier ruiters, die in dit nummer twee- keer zonder strafpunten bleven, reden nog een barrage om uit te maken wie de prijs voor de beste persoonlijke prestatie kreeg. Lady Sarah Fitzallen- Howard met Oors- keit won deze barrage vóór Lanckohr (Did.) Scheeren en Wouters. Ook in het laatste springnummer, het jachtspring- concours om de prijs van de stad Almelo toonde Sarah Fitzallen haar goede vorm. Zij reed een foutloos parcours in 74.4 sec. Er waren 12 hindernissen, niet hoger dan 1.30 meter in een parcours van 740 meter lengte. De fouten op de hindernissen wer den omgezet in strafseconden (7 voor iede re fout). De jonge Groninger Velstra met Fermer was de beste Nederlander. Hij werd tweede in 80.2 sec. De uitslag was verder: 3. Lanckohr (Duitsland) met Astor 80.8 sec., 4. Lanc kohr met Titan 82.6 sec., 5. Mevr. Maria Guenther (Duitsland) met Harald 89.4 sec. 6. Ebben (Nederland) met Schwartz- drosoel 90.2 sec., 7. Lt. kol. Talbot Ponson- by (Engeland) met Red Port 91.4 sec. 8. Gockel (Duitsland) met Wendelin 93 sec. Zaterdag was het internationale spring nummer om de grote prijs van de stad Enschede voor de Duitser Lanckohr die ook in de barrage Titan zonder fouten in 46.6 sec. over de tien verhoogde hinder nissen (maximaal 1.70 m.) bracht. Onze landgenoot Wouters van den Oudenwey er kwam met Hubertus in 49.4 sec. op de tweede plaats. Negentien combinaties ble ven in het parcours foutloos. Toen ston den er vijftien hindernissen van maxi- Het toernooi om de tennistitels van het district Haarlem van de zestigjarige KNLTB, is zondag na zeven dagen strijd op de banen van het tennispark „Einden- hout" met de vijftien finales besloten. De deelneming aan het B- en C-toernooi was bijzonder groot men moest zelfs zeven tig inschrijvers weigeren doch de be langstelling voor het A-toernooi was be treurenswaardig klein, zodat slechts vier partijen (in het heren-enkelspel) de kwart finales vooraf gingen. Het zal de kwali teit van dit overigens zeer interessan te toernooi ten goede komen als ook de „top" van het Haarlemse tennis meer be langstelling toonde. Het is verheugend dat de jeugd zich weer meer heeft doen gelden en onmis kenbaar een opmars heeft ingezet. Vooral Fred Neelissen en Tom Okker traden op de voorgrond, maar ook de prestaties van Wil en Cock v. d. Broek en Watse Herin ga verdienen aandacht en we mogen hier aan toevoegen de fraaie resultaten van de wat oudere maar toch nog veel belo vende Yvonne Harms en Ton Den Hartog, die in de eindstrijd van het gemengddub- belspel het geroutineerde Heemstede-dub bel mej. J. v. d. Duim-K. v. d. Horst met 4-6, 6-3 on 6-4 terugwezen. De winnaars van het heren-dubbelspel, A. den Hartog (links) en C. Nieland. In het herenenkelspel leverde Fred Nee lissen een knappe prestatie. Nadat hij vorig jaar het B-toernooi op zijn naam bracht, drong hij nu door tot de finale door achtereenvolgens H. Borgerding, S. Okker en K. v. d. Horst te verslaan. In de eindstrijd kwam Neelissen tegenover Cees Nieland die enige jaren zijn domici lie in Amsterdam had. De WOC-speler weerde zich uitstekend maar moest ten slotte met 6-2 en 6-4 de kracht van Nie land erkennen. In het damesenkelspel ging de strijd voor de derde maal tussen mej. J. van der Duim en Kea Okker. Hoewel Kea Ok ker in de eerste set het spel leidde, ging de winst, niettemin naar mej. Van der Duim, die voortreffelijk verdedigde en maal 1.40 m. in een parcours van 680 me ter lengte dat met een minimum tempo van 350 meter per minuut binnen 117 se conden gereden moest worden. De verdere uitslagen luiden: Pry's van Diana (geschiktheidsproef voor jachtpaarden, nationaal) 1. Hen- drickx (Grathem) met Hella, 2. Hardick (Enschede) met Ironv, 3. Mej. Jochim van Nootdorp met Ballytarsney. Prijs van de stad Oldenzaal (springcon cours „speel uw spel", internationaal, 14 hindernissen van 1.20 meter tot 1.40 me ter in 60 sec.) 1. Scheeren (Ned.) met Be renice 760 pnt., 2. Mary Rose Williams (Eng.) met Happy Ending 730 pnt, 3. Lanckohr (Did.) met Astor 690 pnt., 4. Hendrickx (Ned.) met Bijou 680 pnt., 5. Wouters van den Oudenweyer (Ned.) met Pourquoi 670 pnt., 6-7 Guenther (Did.) met Harald en Scheeren (Ned.) met Bal- timore beiden 660 pnt., 8. Velstra (Ned.) met Ferner 650 pnt. Zaterdag begon in Luzern de interna- 'tlónafe Rotsdé-regatta. Op de eerste dag er warenruim vijfduizend tóeschóif-' wers wonnen Duitse ploegen drie num mers. Het weer was niet best. Eerst drukkend, toen een onweer, en daarna viel de regen in stromen neer. De finale van de twee zonder stuur man werd gewonnen door Germania uit Dusseldorp in 7 min. 23,8 sec., voor Do- nau Linz (7.13.4) en de Seeclub Luzern (7.23.9). Het team van Aegir uit Gronin gen IJzeren en Parlevliet dat in zijn derde serie vierde was geworden, kwam in de finale als achtste aan in 7.39.29. Nereus deed het in de vier met stuur man beter. Achter Germania Dusseldorp (7.50.8) bezetten de Amsterdamse stu denten de tweede plaats in 6.52.5. Bakker en Rentmeester (Hollandia, Am sterdam) roeiden zich in de finale van de double-sculls door een serie-overwin ning in 6 min. 48,2 sec. en ten slotte kwam Aegir bij de achten op de vierde plaats in 6.22.7. Het nummer werd gewonnen door de sterke ploeg van Wiesbaden- Biebrich-Neuss-TJlm/Donau in 6 min. 13,1 Advertentie SOLEX SERVICE STATION Rijksstraatweg 249 - Haarlem-N. - Tel. 57455 De Canadees Walter Windeycr heeft met „Tip" de „Dragon Gold Cup", een in ternationale zeilwedstrijd voor draken, die zondag; te Kopenhagen eindigde, gewonnen. Hij vergaarde 7035 punten. De Nederlan der Van Duyl, die hoog-geklasseerd stond, viel door minder goede resultaten op de laatste wedstrijddagen terug tot de zesde plaats. De uitslag van de vijfde en laatste race was: 1. Walter Windeyer (Canada) met „Tip". 2. Cosentino (Italië) met „Venilia". 3. Aage Birch (Denemarken) met „Chok". 7. W. van Duyl (Ned.) met „Trintel II". Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Windeyer (Can.) 7035 pnt. 2. Birch (Den.) 7021 pnt. 6. Van Duyl (6420 pnt.) Op de eerste dag van de internationale Braassemweek konden vooral de „zwaar- weerzeilers" hun hart ophalen. Bijna 300 jachten kwamen aan de start, waaronder ook Belgische en Duitse. Voor enkele was de strijd met de elementen te zwaar. Som migen gaven op, anderen werden daartoe door averij wel gedwongen. Vooral toen omstreeks de middag de wind plotseling in een bui tot stormkracht aanwakkerde, Zeilen vielen er veel brokken. Eigenlijk kregen de zeilers in de eerste van de serie van vijf wedstrijden alles wat een zeiler maar mogelijkerwijs mee kan maken. Regen, zonneschijn, harde wind en storm in de buien. Toch was er goede en eerlijke sport, waar de uitstekende wedstrijdbaan met in de windse start cn finish alle mogelijkhe den toe bood. In de Sharpies Olympia-jollen en Finn- jollen was het veld internationaal maar alleen de Duitser Jost Münster van de Segelverein Altona bracht het tot een goede plaats. Hij werd tweede achter Jan van Staveren. In bijna alle klassen waren het de erkende zwaar-weerzeilers, die hun kans om de zege te behalen, uitbuit ten. Bij de Regenbogen ging dit gepaard met een langdurig duel tussen John Hof land en G. A. Bakker, ondanks dit gevecht dat vooral in het lange kruisrak van de eerste ronde zijn hoogtepunt vond in vele kleine slagen langs de wal, bleven de bei de rivalen nog op een grote afstand van de rest van het veld Koos de Jong kreeg zijn kans om de wedstrijd van de Finn- jollen te winnen toen Leo Gerhards fraai in eerste positie liggend in een gijp om sloeg. Gerhards slaagde erin zijn schip weer recht te krijgen en nog als zesde bin nen te komen. In deze eerste wedstrijd zijn, zoals dat in een serie wedstrijden al tijd het geval is, de krachten onderling verkend en in de komende dagen zijn dus nog mooie en spannende races te verwach ten. sec. Het Oostduitse team van Dynamo uit Potsdam werd tweede en de Italiaan- %e" pl'Öëë'' Cór'azzièri 1 Rórha derde. De tweede dag begon met Nederlandse successen. In de eerste heat van de skiffs zegevierde de Amsterdammer Re delé (Hollandia) in 7 min. 22,51 sec. De Fransman Clerc werd tweede in 7.28,48. Ook Van Weezenbeek (Hollandia) zorgde Roeien voor een overwinning. Hij werd in 7 min. 23,31 sec. eerste in de tweede serie, voor de bekende Poolse skiffeur Kocerka, die 7 min. 25 sec. nodig had. De vier met stuurman van Nereus werd in de finale tweede in 6 min. 48,94 sec. Winnaar werd evenals zaterdag in de serie Germania Duesseldorf in 6 min. 45,72 sec. In de finale van het skiffnummer boek te Redelé een zeer eervolle tweede plaats achter de Europese en Olympische kam pioen Stuart Mackenzie. De Australiër zegevierde in 8 min. 0.29 sec., de tijd van de Amsterdammer was 8 min. 1.30 sec. De Pool Kocerka moest met de derde plaats genoegen nemen. Hij had meer dan zes seconden achterstand op Redelé. Van Weezenbeek, werd vier in deze eindstrijd. De uitslag van de finale der skiffeurs was: 1. Mackenzie (Australi) 8.00.29; 2. Redelé (Hollandia-Amsterdam) 8.01.30; 3. Kocerka (Polen) 8.07,58; 4. Van Wee zenbeek (Hollandia-Amsterdam) 8.08.46; 5. Clerc (Frankrijk) 8.15.44. De finale van de double sculls eindigde in een Nederlandse zege. Bakker en Rent meester van Hollandia bereikten het eerst de finish in de tijd van 6 min. 46,9 sec. Ex aequo op de tweede plaats wer den de Birmingham Rowing Club en de Ariel Rowing Club geklasseerd. Beide ploegen noteerden 6 min. 54,6 sec. Bij de achten won de ploeg van Wies- baden-Biebrich-Neus-Ulm/Donau in 6 min. 8,9 sec. voor het Italiaanse team Coraz- zieri Roma, dat 6 min. 9,8 sec. noteerde. Aegir uit Groningen bracht het niet ver der dan tot de vierde plaats. De tijd be droeg 6.22.2. T ennis met een vaste slag constanter speelde; 8- 6. In de tweede set liep mej. v. d. Duin spoedig uit tot 3-0 en prolongeerde ten slotte haar titel met 6-2. Op eenvoudige wijze behaalden Cees Nieland en Ton Den Hartog in het heren- dubbel de tweede titel. K. v. d. Horst en S. Okker werden met duidelijke cijfers 6-0 en 6-3 verslagen. In het damesdubbel werd de eindstrijd gevormd door de HLTC speelsters K. Ok ker en M. van der Valk Bouman en de Brederode-speelsters Wil v. d. Broek en mej. E. Scherpenzeel. Men gaf elkaar weinig toe; de eerste set eindigde met winst voor de dames Okker en Van der Valk Bouman (7-5) maar in de tweede set kwam de balans weer in evenwicht; 8-6. In de beslissende set nam het HLTC-duo een 3-0 voorsprong doch werd-hierna vol komen overspeeld en verloor ten slotte met 7-5. B-toernooi In het B-toernooi versloeg de 15-jarige Tom Okker zijn vriend Watse Heringa in de finale met 6-1 en 6-S. Later klopten de ze jeugdigen in de eindstrijd van het he- rendubbel hun tegenstanders J. Brandse en E. Barten; 6-2 en 7-5. In het damesen kel speelde Cocky van der Broek een zeer intelligente partij tennis tegen Yvonne Harms. Nadat Cocky van der Broek de eerste set kansloos verloor (6-1), wijzigde zij haar speelwijze volkomen en won door deze tactische manoeuvre de volgende sets met tweemaal 6-4. In het gemengd dubbel liet Yvonne Harms echter de titel niet glippen en met T. Titulaar won zij van mej. L. v. d. Harst en W. Heringa met tweemaal 6-2. De titel in het damesdub- belspel kwam in handen van de dames Zurcher en Ottolini die met 6-2 en 7-5 over mej. C. van der Broek en mevr. Froh- lich zegevierde. Ter gelegenheid van het zestigjarig be staan van de KNLTB vond in restaurant Brinkmann een feestelijke prijsuitreiking plaats. De heer T. Rogmans, voorzitter van het district, overhandigde met een toepas selijk woord de bekers aan de winnaars. Na de prijsuitreiking dankte de heer C. Nieland namens de deelnemers het orga niserende comité, met name de wedstrijd leider de heer Fuchs, voor de prettige en bijzonder vlotte organisatie. Op de banen van de HLTC aan de Span jaardslaan in Haarlem begint dinsdag het toernooi om de tennisjeugdtitels van het district Haarlem van de KNLTB. Men zal niet alleen in het enkelspel, maar ook in het dubbelspel dit jaar weer voor het eerst de krachten meten. Schaken Duitsland heeft de schaaklandenwed- strijd tegen Nederland met ll1/» tegen 8V» punt gewonnen. Op de eerste dag hadden de Duitsers reeds een 6-4 voorsprong ge nomen en ook op de tweede dag kwamen zij tot een 5V*-4Vs overwinning. De uitslagen waren: Donner (Ned.)Un- zicker (Did.) 0-1; Prins (N.)Schmid )D.; V2-V2; Bouwmeester (N.)Darga (D.) 0-1; Cortlever (N.)Niephaus (D.)V2-'/2; Van Scheltinga (N.)Pfeiffer (D.)Vi-,/2; Kra mer (N.)Tscher (D.) V2-V2; Van der Berg (N.)—Wolk (D.) 1-0; Spanjaard (N.) Biales (D.) V2-V2; Orbaan (N.)Scheipl (D.) 1-0; Van Donk (N.)—Joppe (D.) 0-1. De tweede partij tussen de dames Fenny Heemskerk (N.) en Friedl Rinder (D.) ein digde evenals op de eerste dag in een over winning voor mevrouw Rinder Maus Gatsonides is in de Europese Mobil economy run 1959. die de afgelopen week verreden werd. met een vingerhoedje ben zine verslagen door de Fransman Gustavo Mangin. Beiden namen aan de zuinigheids- rit deel met een Citroen id 19. Gatsonides gebruikte over de totale afstand van 2201.5 km 133,50 liter benzine, Mangin 133,48 liter, een verschil dus van twee centiliter. Maus werd daardoor tweede in zijn klasse en derde in het algemeen klas sement. Ook twee andere Nederlandse deel nemers kwamen tot ene goed resultaat: M. Bijlsma uit Zandvoort, die met een Wolseley 1500 deelnam, kon zondagmiddag de prijs voor de overwinning in de ci linderinhoudsklasse van 1300 tot 1600 cc in ontvangst nemen. H. Haenen jr. uit Heer len, die met een Opel Kapitan in de slag was, eindigde als tweede in de klasse van 2000 tot 2600 cc. Met de overige drie Nederlandse deel nemers ging het minder voorspoedig. Piet Jetten uit Boxmeer en H. Gerritsen uit Apeldoorn werden donderdagavond gedis kwalificeerd, omdat zij die dag te laat door de finish kwamen. G. Hermens uit Rosmalen gaf deze zelfde donderdagavond op.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3