In SCH0US KINDERLAND Een Greep... UIT ONZE Z0MER0PRUIMING! 't binnenhuis n.v. VERKOOPSTERS EN LEERLINGEN 1e SCHILDER De staalstaking Amsterdamse Beurs gebeurt iets bijzonders HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Eisenhower doet beroep op de partijen Eerste zomerhelft was echt zomers Minister opgeofferd voor betere relaties? Op Cyprus circuleert oproep tegen Makarios Emigratie naar Australië Quatorze juillet-parade was grootste na 1945 Vijfduizend verdachten in Algerije vrijgelaten Luisteraars en kijkers Nieuwe voorstellen van Hoge Autoriteit Landbouwcomité over het sociaal-economisch beleid Winnaars Europese teken en opstellenwedstrijd Expeditie naar Emmaketen in Suriname De beurs van gisteren Scheepvaart AUPING-INTERIEURMATRAS met zomer en winterkant, Nóg is S C H O U S TANDARTS ASSISTENTE SPOORBIELS en WISSELHOUTEN Adverteert in dit blad Opticien - filiaalhouder gevraagd een ASSISTENT Portierster-telefoniste (intern) DINSDAG 14 JULI 1959 President Eisenhower heeft een beroep gedaan op werkgevers en werknemers in de Amerikaanse staalindustrie een staking te vermijden. Als geen overeenstemming wordt bereikt zal te middernacht deze sta king beginnen. De perssecretaris van de president, Hagerty, zei dat de president in het belang van de leden der vakbonden, der staalmaatschappijen en van het publiek hoopt dat de vakbond en de industrie zul len blijven voortgaan te streven naar een regeling. De vakbonden der Amerikaanse metaal bewerkers hebben hun looneisen vermin derd tot een loonsverhoging van vijftien dollarcents per uur. De werkgevers ver werpen deze eis echter, daar zij menen dat inwilliging ervan zal leiden tot infla- tionaire stijging der staalprjjzen. De ver tegenwoordigers van werkgevers en werk nemers zetten hun beraadslagingen heden voort doch geen der partijen heeft uiting gegeven aan hoop, dat een overeenkomst zal worden bereikt. Inmiddels zijn in Pittsburgh reeds vele hoogovens gedoofd. Voor tienduizenden metaalarbeiders was er maandagavond jongstleden na het verrichten van de dag taak, geen werk meer. De voornaamste Amerikaanse staalgebruikers zijn met het oog op de sinds lang verwachte staking, reeds weken geleden tot voorraadvorming overgegaan. (Van onze weerkundige medewerker) Een zwaar gevecht heeft de warme lucht zaterdag nog geleverd om stand te kunnen houden, hetgeen niet is gelukt. Over Drente en Groningen trokken zater dagmiddag enkele onweersbuien, waar van er één over een lengte van 75 km. (Diever-Assen-Eelde-Stedum-Waddenzee) en over een baan van 8 km. breedte bij zonder zware hagelval veroorzaakte. Ha gelstenen met een doorsnee 4 a 5 cm. vie len er bij duizenden. Ook ging deze hagelstorm met wervel winden gepaard. Inmiddels drong de koele lucht verder naar Duitsland, de Alpen. Oostenrijk en Polen door. Fris is het geworden als gevolg van een krachtige westenwind, waarin bij ons de middagtemperatuur weinig hoger dan 18 C. komt, een temperatuur die vrijwel gelijk staat met die van het zeewater. Overmorgen (16 juli) beginnen wij aan de tweede helft van de zomer, wanneer wij deze klimatologisch van 1 juni tot eind augustus rekenen. De eerste helft is in vele opzichten zeer zomers geweest met in De Bilt ongeveer 420 uren zon (nor maal 320 uren) en totaal 16 zomers dagen (normael 12). Wanneer ook de tweede helft van deze zomer kans ziet een zo goed figuur te slaan dan kunnen vrijwel alle vakantie gangers dit jaar tevreden zijn. Een klein intermezzo van wat koeler weer moet zo nu en dan wat verfrissing brengen, maar na het midden van de week zal het zo merweer zich geleidelijk weer moeten herstellen. Er is boven de oceaan al weer wat minder koele lucht in aantocht. In 1957 en 1958 was het met het warme zo merweer na half juli gedaan en werd het koel en regenachtig. Perzië en Rusland TEHERAN (UPI) Te Teheran circu leren berichten dat de minister van bui tenlandse zaken, Djalal Abdoh, aan de sjah zijn ontslag heeft aangeboden. De Perzische ministerraad zal nog over de kwestie beraadslagen. Minister Abdoh is de laatste maanden het doelwit van de Russische propaganda machine. Hij wordt door Moskou be schouwd als de man die het defensiever drag met de Verenigde Staten tot stand heeft gebracht. „Stroman van de imperia listen" is dan ook de gebruikelijkste aan duiding, die radio-Moskou voor de minis ter gebruikt. (Reuter) Volgens politieke kringen zal het ontslag van Abdoh de weg effenen voor betere betrekkingen met de Sovjet- Unie. Volgens berichten in te Teheran verschijnende bladen heeft de Sovjet-Unie al over een verbetering der betrekkingen gesproken. Wellicht zulfen spoedig bespre kingen op regeringsniveau worden gehou den. NICOSIA (UPI) Vele vooraanstaan de Grieks-Cyprioten hebben vandaag ano nieme, getypte brieven ontvangen waar in hun wordt verzocht aartsbisschop Ma karios niet langer te steunen en generaal Grivas als leider te erkennen. De brieven geven aanleiding tot het ver moeden, dat Grivas zich er wellicht op voorbereidt aan de macht te komen met een nieuwe beweging op Cyprus. Het is algemeen bekend, dat vele voormalige lei ders van de EOKA niet tevreden zijn met de overeenkomst, die te Londen inzake Cyprus is tot stand gekomen en met Ma karios hebben gebroken. Men neemt aan dat de brieven zijn geschreven en over de post gezonden door deze dissidente frac tie. In de brieven wordt verklaard dat „Ma karios niet verbonden is met de vrijheids strijd van het volk van Cyprus, dat hij verraden heeft door de overeenkomsten van Zürich en Londen te ondertekenen". De Australische minister voor immigra tie, de heer A. R. Downer, die pas in Australië is teruggekeerd van een reis door Europa, heeft in Melbourne verklaard dat Australië in de komende 12 maanden 11.000 Duitse en 15.000 Nederlandse immi granten hoopt aan te trekken. De minis ter verwacht dat er steeds meer emigran ten uit de Scandinavische landen en West- Duitsland naar Australië zullen komen, hoewel de Westduitse regering de emigra tie van haar onderdanen niet aanmoedigt. Minister Downer verklaarde voorts dat er meer activiteit in de vorm van bijstand nodig is om 15.000 Nederlanders naar Australië te laten komen. PARIJS (Reuter) Frankrijk heeft dinsdagochtend de verjaardag van de be storming herdacht door een grote militai re parade de grootste sedert 1945 op de Champs Elysées te Parijs. Aan deze parade namen 14.000 man en 750 voertui gen deel. Toen de militaire stoet zich in beweging zette, vloog een formatie van 117 vliegtui gen van alle typen van de Franse lucht strijdkrachten over de Champs Elysées. Jachtbommenwerpers trokken drie stre pen in de lucht in de nationale kleuren, rood, wit en blauw. President De Gaulle heeft op het offi ciële podium op de Place de la Concorde vlaggen van de landen van de Franse gemeenschap overhandigd aan de minis ters-presidenten van de gemeenschap. De ze plechtigheid was bedoeld als symbool op de eerste 14 juli van de Franse ge meenschap. Reeds van dinsdagochtend vier uur af stonden mensen langs de route van de parade. Vóór de parade i-eed president De Gaulle, gekleed in generaalsuniform, van de Are de Triomphe aan het ene eind van de Champs Elysées naar de Place de la Concorde aan het andere eind. Op deze rit werd hij vergezeld door de bereden republikeinse garde. ALGIERS (UPI) President De Gaulle van Frankrijk heeft aan de vooravond van „Quatorze juillet", de vrijlating gelast van 5.000 verdachten uit de internerings kampen of uit „toegewezen woonplaat sen" in Algerije. Op 1 juli bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen 2.556.469 tegen 2.548.734 op 1 juni. In hetzelfde tijdvak steeg het aantal televisietoestellen van 477.966 tot 489.650. Op 1 juni waren er 498.522 aangeslotenen op het draad- omroepnet tegen 499.711 op 1 mei. De Belgische kolencrisis Naar van welingelichte zijde vernomen wordt heeft de Hoge Autoriteit besloten een tweetal voorstellen te doen aan de ministerraad van de E.G.K.S., die zich op 23 juli aanstaande daarover te Luxemburg zal uitspreken. Voorgesteld wordt de Belgische regering toe te staan een bedrag van 541,6 miljoen Belgische frank te besteden aan subsidies voor de kolenmijnen (voor een afzet van ten hoogste 7,5 miljoen ton), teneinde de ze mijnen schadeloos te stellen voor de verminderde inkomsten, die het gevolg zijn van de verlaging van de Belgische kolenprijzen, waartoe onlangs besloten werd om de mijnen in staat te stellen het hoofd te bieden aan de concurrentie van de andere-bekkens in de E.G.K.S.. Het tweede voorstel houdt; in het; verlenen van goedkeuring aan de uitkering door de E.G.K.S. van een bedrag van 12 miljoen dollar aan loon-hulp, als bijdrage in de over drie jaren te verdelen herscholing van ongeveer 27.000 arbeiders, die getrof fen worden door het plan tot sanering van de Belgische kolenindustrie. Aan de minis ters zal verzocht worden toe te staan dat onmiddellijk voor dit doel een krediet van 6 miljoen dollar wordt geopend. Het Koninklijk Nederlands Landbouw comité heeft een telegram gezonden aan de Tweede Kamer over het sociaal-econo misch beleid. In dit telegram geeft het comité te kennen, vooral, zoals het zegt, naar aanleiding van de door de drie vak centrales uitgeoefende aandrang om de in onze economie aanwezig geachte ruimte te besteden tot opheffing van de beste dingsbeperking, dat ook in het landbouw- prijsbeleid de beperkingen allerminst overwonnen zijn. Met name moet hier ge wezen worden op het afwentelen van een deel van het zogenaamde marktrisico van de melk op de producenten, alsmede op de zeer onvoldoende beloning, welke aan de produktiefactoren grond en gebouwen wordt toegekend, aldus het telegram. De Nederlandse boerenstand verwacht, dat er voldoende armslag blijft bij het te voeren sociaal-economisch beleid, om een goede landbouwpolitiek te voeren, waarbij met name met genoemde factoren rekening wordt gehouden, zo zegt het comité. Ongeveer dertigduizend leerlingen van middelbare scholen en kweekscholen in Nederland hebben meegedaan aan de Europese tekeningen- en opstellenwed strijd die georganiseerd werd door het Ne derlands comité „Europese schooldag". Na een uitvoerige selectie zijn vijf tekeningen en veertien opstellen overgebleven die in aanmerking kwamen voor een der negen internationale prijzen of een der tien na tionale prijzen. De leerlingen van de deel nemende scholen waren ingedeeld in drie leeftijdsgroepen, namelijk van twaalf tot veertien, van veertien tot zestien en van zestien tot twintig jaar. De winnaars van deze wedstrijd zijn in de eerste groep; 1. Olga Geers (Middel burg); 2. Saskia de Boer (Amsterdam); 3. Sjef Ruys (Blerick). Zij ontvingen respec tievelijk boekenbonnen van veertig, dertig en vijfentwintig gulden. De tweede groep: 1. Annemarie van Ewijck (Den Haag); 2. Fokert Visser (Zaandam) en 3. Tessie van de Warenburg (Heerlen). In de derde groep: 1. Hans Kanters (Rotterdam); 2. Nonnie Tjong-a-Tjoe (Breda) en 3. Oda Coppes (Maastricht). De eerste twee win naars van deze groep mogen een reis ma ken van Straatsburg door Frankrijk, Luxemburg, Duitsland en Nederland. De internationale jury wees als eerste prijswinnares in de tweede groep aan, Annemarie van Ewijck. Op 18 juli zal haar de prijs in Straatsburg door de burgemees ter van Straatsburg worden overhandigd. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, drs. G. C. Stuben- rouch, zal op 16 juli in de hal van het Ministerie van Onderwijs in Den Haag namens de minister de overige prijzen uit reiken. Vrijdagmorgen vroeg is een expeditie het binnenland van Suriname ingetrokken op weg naar de Emmaketen. Deze expe ditie is maandenlang voorbereid. In janu ari en februari pleegde prof. dr. J. Lan- jouw, voorzitter van de WOSUNA, in Su riname overleg waarbij hij niet alleen van de regering, maar ook van de troepen macht in Suriname alle medewerking ver kreeg. Daarop kwamen naar Paramaribo voor deelneming aan de expeditie dr. F. P. Jon ker, privaat docent en wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, botanicus en leider, J. J. Zen- sink, wetenschappelijk ambtenaar aan de gemeente universiteit van Amsterdam, geomorfoloog en bodemkundige, en A. G. II. Daniels, assistent aan de rijksuniversi teit te Utrecht, botanicus. Aan de tocht zal ook deelnemen ir. H. T. L. van Eyck, geo loog van de Geologisch Mijnbouwkundige Dienst Suriname. De Emmaketen werd reeds bereikt door de militaire expeditie onder leiding van kapitein F. Boeschen, die een basiskamp bouwde en een pad kapte in de richting van de Hendriktop, die eveneens met suc ces werd beklommen. Het is nooit moge lijk gebleken, luchtfoto's te maken van de Hendriktop. daar deze altijd door wolken omhuld is. De expeditie zal daarom ook ten behoeve van de luchtkartering hoogte metingen doen. Voorts zullen monsters van planten en van de bodem worden ge nomen voor bestudering in het laborato rium. Een van de hoofddoeleinden is ook het onderzoek van de mistbossen. AMSTERDAM De eerste dag van de nieuwe beursweek bracht weliswaar weinig zaken, doch de stemming was aan de vaste kant. Voor de internationale waarden ging de stimulans uit van aandelen Philips, die vrijdag jongstleden in Wallstreet goed voor de dag kwamen. AKU droeg tot de gunstige stem ming voor de internationale waarden bij tengevolge van de sterk gestegen winst van de Amerikaanse dochtermaatschappij van het rayon-concern de American Enka. De hitte van de voorafgaande dagen was op het Damrak verdwenen en hiermede was het vermoeiende gevoel van de beursbe zoekers niet meer aanwezig. Toch resul teerde dit niet in een grotere activiteit, omdat het publiek grotendeels uit de markt bleef. Het buitenland was nog wel actief maar ook hieraan moest geen al te grote betekenis worden gehecht. Parijs is van daag en morgen gesloten. Aangezien er hoegenaamd geen verkooporders aanwezig waren, domineerde de lichte vraag waar door koerswinsten ten opzichte van de slotkoersen van vrijdag jongstleden tot stand kwamen. In AKU ging nog het meest om door belangstelling van het publiek, de arbitrage voor Duitse rekening, en de beroepshandel. Op 366 V2 bedroeg de koers winst van de AKU-aandelen vandaag circa 6 punten. Philips was op 639V2 bijna 4 punten hoger evenals Unilever op 579. Kon. Olie had gedurende het eerste beurshalfuur vrijwel niets te doen. Daarbij kwamen er wat kopers opdagen waardoor de koers steeg van 155.50 tot ƒ.155.90. Hierdoor kwamen de aandelen tegen de vorige spot prijs te liggen en noteerden iets:' bóven pariteit New York. De KLM-papieren werden op de slotprijs van vrijdag gead viseerd. De druk van de verkoop van stocks Scheepvaartunie begint sterk af te ne men. Dit kwam de stemming voor de scheepvaartwaarden ten goede. Aandelen Kon. Boot liepen op van 157 1/4 tot 158 3/4 en boekten een koerswinst van ruim 2 pun ten. Scheepvaartunie een punt hoger op 132%. Ook de overige scheepvaartwaarden waren prijshoudend tot iets beter. De cul- tuurmarkt was nauwelijks prijshoudend tot eerder iets lager bij geringe omzetten. De drukte in deze sectoren die eind vorige week aanwezig was, was vandaag geheel verdwenen. Op de staatsfondsenmarkt blijft het nog steeds kwakkelen. Over vrij wel de gehele linie waren de prijzen weer lager vergeleken bii die van het vorige slot. Bankaandelen doorelkaar hoger, ter wijl de stemming voor locale waarden gun stig was te noemen. Prolongatie 3 percent. NEW YORK In de opwinding van een te verwachten mislukking van de onderhandelingen over het arbeidsconflict in de staal-industrie met als gevolg een langdurige staking, vergat Wallstreet zijn oude axioma's en verkocht overal aandelen, voornamelijk de staalwaarden. De verliezen stapelden zich hoger en hoger op tegen sluitingstijd. De gehele staal-afdeling .registreerde verliezen tot meer dan drie dollar. De koperwaarden gingen scherp achteruit. Speciale waarden werden in vele gevallen zwaar getroffen. Verkopen brachten de afdeling auto-waar- den tot stilstand nadat deze een goede stemming had getoond. De spoorwegen voegden zich bij de daling met verliezen tot twee dollar in Norfolk and Western. De daling in staalwaarden verwonderde de markt-deskundigen die het oude axioma: „verkoop nimmer op stakingsnieuws" in gedachten hadden. De staalverliezen brach ten verkopen in andere afdelingen. De ver koop van staalwaarden, met dalingen va riërende tot bijna drie dollar in de beste der beste, U.S. Steel, was het omgekeerde van wat insiders verwacht hadden. Che micaliën daalden scherp met grotere ver liezen dan in de staalwaarden. De grootste verliezer was Allied Chemical met meer dan 2 dollar gedaald, en Du Pont met meer dan 2 dollar. Aluminumwaarden waren de gehele dag krachtig. Reynolds Metals ste gen bijna 4 dollar, Alcoa bereikte een nieuw maximum met een winst van meer dan een dollar. Ook Kaiser en Aluminum waren krachtig. International Business Machines daalde meer dan 14 dollar voor steun werd gevonden. Automobielwaarden daalden fracties tot meer dan een punt, in Ford, een van de grote drie. De koerswaarde van de op de New York- se beurs genoteerde aandelen, is met in totaal 2 miljard dollar gedaald als gevolg van aanbod veroorzaakt door de groeiende bezorgdheid over de mogelijkheid van een staking in de staalindustrie. Dit is het Aagtedijk 13 v. Beira, 14 te Lorenzo Marques. Abbedijk 13 v. Weser n. Antwerpen. Abbekerk, 13 v. Yokohama n. Shanghai. Abida 13 950 m. w.z.w. Madeira n. Spezia. Agamemnon 13 v. Curasao n. Georgetown. Akkrumdijk 14 te La Libertad. Alamak 13 v. Rotterdam n. zee (proeftocht). Albireo 13 90 m. z. Vitoria n. Bahia. Alblasserdijk 14 te New Orleans verwacht. Aldabi 14 te Rotterdam. Alhena 13 380 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. L. Palm. Alioth 13 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alkaid 13 70 m. o.n.o. Vitoria n. Rosario. Alkes 13 v. Buenos Aires n. Santos. Alkmaar 13 400 m. n. Amazone rivier n. B. Aires. Alphacca 14 te Baltimore. Amsteldijk 13 640 m. w. Landsend n. Le Havre. Amstelpark 13 225 m. z.o. Suez n. Aden. Angolakust 13 te Amsterdam Aiendskerk pass. 13 Gibraltar n. Duinkerken. Argos 13 65 m. n.n.o. Villano n. Rotterdam. Ariadne 14 te Rotterdam. Arkeldijk, 13 v. Singapore, 14 te Pt. Swettenham. Arnedijk 13 500 m. n.n.o. Azoren n. Le Havre. Artemis 13 op Orinocorivier n. Ciudad Bolivar. Asmidiske 13 420 m. z.o. Kp. Race n. Hpt. Roads. Asterope 13 385 m. z.o. Kp. Race n. Hpt. Roads. Altis 12 v. Haiti n. New Orleans. Banggai 13 1550 m. w. Balboa n. Cristobal. Bantam 13 te Genua. Barumun 13 te Singapore. Bawean 13 v. Kuwait n. Chalna. Bennekom 12 v. Port of Spain n. San Nicolaas. Bintang 13 te Genua verwacht v. Genua. Bonita 14 te La Ceiba. Breda 14 te Bachaquero. Caltex Arnhem 13 200 m. z.z.w. Ushant n. Pernis. Caltex Delft 13 90 m. z. Goa n. Bombay. Calt. Eindhov. 13 205 m. o.z.o. Massawa n. Suez. Caltex Pernis pass. 13 Ouessant n. Port Said. Caltex The Hague 13 300 m. o.z.o. Colombo naar Singapore. Camerounkust 13 225 m. z.z.o. Lagos n. Matadi. Camitia 13 v. Curagao n. Punta Cardon. Casamance 13 180 m. z.z.w. K. Finist. n. Bordeaux. Cinulia 12 125 m. w. Tahiti n. Brisbane. Cistula 13 v. Pladju n. Singapore. Cities Service Valley Forge 13 150 m. w. Algiers naar Mena. Clavella 17 te Rotterdam verw. v. Hammerfest. Congokust 13 te Le Havre. Coolsingel 13 500 m. z.z.o. Groenland n. R'dam. Cradle of Liberty 13 te Philadelphia. Daphnis 12 te Amsterdam n. Hamburg. Drente 13 v. Calcutta n. Djakarta. Eemdijk 14 te Havana. Eemland 14 te Recife. Eenhoorn 14 te Saloniki verwacht v. Piraeus. Ena verm. 14 v. Durban n. Curacao. Eos 13 30 m. w. Rhodos n. Syracuse. Esso Amsterdam 13 360 m. w. Villano n. Aruba. Esso Nederland 13 105 m. z. Kreta n. Fao. Fravizo 14 v. Teneriffe n. Las Palmas. Friesland KRL 14 te Port Sudan. Gaasterland pass. 13 Ouessant n. Amsterdam. Gabonkust 12 v. Abidjan n. Takoradi. Geertje Buisman 14 te Sfax. Groote Beer 13 v. Rotterdam n. New York. Grootekerk 14 Hongkong. Guineekust 12 te Pointe Noire n. Abidjan. Hathor 13 90 m. z. Kreta n. Beyrouth. Hector 13 v. Beyrouth n. Latakkia. Heemskerk pass. 13 Kp. Villano n. Genua. Helicon pass. 12 Nuevitas n. Maracaibo. Hera 14 te San Juan. Hersilia 14 te Rotterdam. Hestia 13130 m. w. Finisterre n. San Juan. Holendrecht, 13 400 m. z. Accra n. Luanda. Hoogkerk 13 65 m. n. Guardafui n. Singapore. Houtman 13 215 m z.w. Adraide n. Auckland. Isis 12 v. St. Marc n. Fort Liberte. Japara 11 v. Tandjong Priok n. Tandjong Mani. Johannes Frans 13 v. Cristobal n. Montreal. Joseph Frering pass. 13 Burlings n. Monrovia. Kaap Hoorn 13 43 m. n. Muscat n. Kaapstad. Kr-loekoe 14 te Sorong verw. v. Fak Fak. Kaiinga 13 v. Buenos Aires n. Curagao. Kalydon 21 ter hoogte Landsend verwacht. Kara 13 220 m. z.z.o. Kp. San Roque n. Curagao Karachi 13 v. Port Said n. Genua. Karimata 13 te Banjuwangi. Katelysia 20 te Singapore verwacht. Keizerswaard 22 te Curagao verwacht. Kelletia 19 te Rotterdam verwacht. Kenia 15 te Curagao verwacht. Kennemerland pass. 14 Finisterre n. Recife. Kieldrecht 13 v. Aden n. Suez. Kinderdijk 13 te Tampico. Kopionella 12 v. Baton Rouge n. Casablanca. Korenia 13 te Niigata verwacht. Kosicia 13 700 m. n.o. Sint Eustatius n. Landsend. Krebsia 30 te Curagao verwacht. Kryptos 14 bij Hoek v. Holl. verwacht. Laagkerk 13 40 m. o. Gibraltar n. Port Said. Laarderkerk pass. 13 Pantellaria n. Port Said. Laertes 13 700 m. w.n.w. Minicoy n. Singapore. Langkoeas 13 v. Belawan n. Colombo. Leeuwarden 13 te Cristobal. Leiderkerk 13 420 m. z.z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Lekkerkerk pass. 13 Finisterre n. Marseille. Leto 13 75 m. z. Gnvdo n. Port Said. Liberty Bell 13 165 m. o. Malta n. Port Said. Lombok 13 210 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad. Lutterkerk pass. 14 Perim n. Suez. Maasdam 13 570 m. o. Kp. Race n. Galway. Mataram 13 v. Colombo n. Suez. Mentor 12 800 m. n.o. Guadeloupe n. Pt. a Pitre. Merwelloyd 14 te Belawan. Mississippilloyd 13 v. Penang n. Pt. Swettenham. Mitra 13 te Rotterdam (dokken). Molenkerk 14 te Aden. Muiderkerk 13 100 m. o. Port Said n. Suez. Munttoren 13 100 m. z.w. Ras Fartak n. Fao. Musilloyd pass. 13 Kp. Finisterre n. Port Said. Mijdrecht 13 v. Tuapse n. Montevideo. Mylad.v 13 510 m. w. Freetown n. Tabu. Naess Commander 13 200 m. n.o. San Juan naar Amuaybay. grootste verlies dat sedert meer dan een maand is voorgekomen. De totale omzet was 3.360.000 aandelen. Van de 1.234 verhandelde fondsen sloten er 343 hoger en 697 lager. Het industrie gemiddelde daalde van 663.56 tot 657.35, dat van spoorwegen van 172.22 tot 170.46 en dat van openbare nutsbedrijven van 88.78 tot 88.58. (UPI'Reuter). Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3%°/o Nederl. '47 93 92"Vi« 3% Nedl. 1962/64 98'/,, 98 Woningbouw 6 °/o 111% lll'/j Pr. A'dam '56 I.. 8014? Pr. A'dam '56 II. 96'/ï Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. 90 Pr. R'dam '57 99% A.K.U 366 363 Calvé Delft 556 555 Van Gelder Zonen 226% 225 K. N. Hoogovens. 539 538 Nederl. Ford 315 312 N. Kabelfabriek. 393 393 gew.Philips Gloeil. 639'/! 635 Pref.PhilipsGloeil. 248 Unilever 576% 573 Wilton Fyenoord 207 207 Werf Gusto 155V2 Dordtsche Petrol. 698 696 Kon. Petroleum 155,80 f 155.30 Billiton 255% 255 A'dam Rubber 93 VÏ 92 K.L.M f 123. f 123. Holl. Amer. Lijn. 157 157 K.N.S.M 158% 158 N. Scheepv. Unie 132'/2 131% v. Nievelt Goudr. 125 125 Phs. v. Ommeren 250 250 H.V.A 149% 149% Delimaatschappij f 181,50 f 180.— Amsterd. Bank 317'/s 317'/2 Nat. Handelsbank 140 141 Ned. Handel Mij 236 Rotterd. Bank 275 275 Twentsche Bank. 249 Anaconda Copper 62% 61% Bethlehem Steel. 55% 55 U.S. Steel 101% 99% General Motors.. 56% 55%. Shell Union 78% 76% Tidewater 24% 25% Nanusa 13 v. Makassar n. Surabaja. Noordwijk 11 te IJmuiden. Notos 11 80 m. n. Alexandrië n. Alexandria. Nijkerk pass. 13 Timor n. Aden. Oberon 13 270 m. n.w. Porto Rico n. Willemstad. Ootmarsum 13 260 m. n.w. Finisterre n. Hamilton. Oranje 13 te Cannes. Oranjefontein 12 te Hamburg. Oranje Nassau 13 te Barbados. Oranjestad 13 te Georgetown verwacht. Orion 13 Kp. Finisterre gepass. n. Lissabon. Papendrecht pass. 13 Gibraltar n. Novorossik. Parkhaven 13 144 m. z..w. Recife n. Las Palmas. Pendrecht pass. 13 Bermuda n. Curagao. Peperkust 13 150 m. z.z.w. Ouess. n. Amsterdam. Perna 13 250 m. n.w. Penang n. Chittagong. Philippia 14 v. Cowes Roads n. Mena Al Ahmadi. Polydorus 14 v. Aden n. Port Said. Prins Alexander 13 v. Napels n. Livorno. Prins Casimir 13 190 m. w.n.w. L'end n. Londen. Pr Fred. Hendrik pass. 13 Startpoint n. Glasgow. Prins Wilem van Oranje 13 900 m. n.w. Scillys naar Plymouth. Prins Willem II 14 te Londen. Provenierssingel 12 140 m. z.z.w. Grand Cayman naar San Pedro. Purmerend 13 180 m. o. Sicilië n. Piraeus. Pygmalion 12 120 m. w. Jamaica n. Pto. Barrios. Randfontein 13 v. Kaapstad, 14 te Port Elisabeth. Reza Shah The Great pass. 13 Pantellaria naar Port Said. Ridderkerk 13 125 m. n.w. Lissab. n. Duinkerken Riouw 12 v. Port Said n. Aden. Rijndam 13 400 m. w. Bishoprock n. Halifax. Roebia 13 te Antwerpen v. Bremen. Saloum 13 105 m. o. Las Palmas n. Dakar. Samarinda 16 te Tanga verwacht. Scherpendrecht 13 te Houston verwacht. Siaoe 13 v. Rangoon n. Penang. Sibajak 12 500 m. w. Galapagos n. Tahiti. Silindoeng 13 v. Sorong n. Sandakan. Sloterdijk 14 te Rotterdam. Sommelsdijk 13 te Norfolk verw. v. Baltimore. Soestdijk 12 170 m. z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Stad Alkmaar 15 te Amsterdam verwacht. Stad Amsterd. 13 415 m. o.n.o. K. Race n. A'dam Stad Delft 13 dw. Key West n. Houston. Stad Gouda 13 500 m. z.o. Kp. Race n. Baltimore. Stad Leiden 13 120 m. z.z.w. K. Finist. n. IJmuid Stad Schiedam 13 75 111. n. Bergen n. Gent. Stad Utrecht 12 v. Baltimore n. Vlaardingen. Stad Rotterdam 13 230 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar IJmuiden. Stanvac Bcnakat 13 v. Buatan n. Sungeigerong. Statensingel 14 te Willemstad. Steenwijk pass. 13 Kaapstad n. Beira. Stentor 13 te Houston. Steven 13 170 m. n. Terschelling n. Fowey. Straat Johore 14 te Singapore verwacht. Straat Lombok 13 te Dar Es Salaam. Straat Malakka 14 te Mombaasa. Straat Mozambique 14 te East-London. Straat van Diemen 13 v. B. Aires n. Montevideo. Sunetta 13 te Abadan. Tabinta 14 v. Livorno n. Genua. Tahama 13 90 m. o.z.o. Sicilië n. Antwerpen. Talisse pass. 13 Gibraltar n. Halifax. Tamara pass. 13 Kp. St. Vincent n. Banias. 'ïara pass. 13 Ouesant n. Recife. Tegelberg 13 150 m. z. Kp. Padaran n. Hongkong. Themis 12 v. Paramaribo n. Amsterdam. Theobaldius 13 380 m. w. Finisterre n. Hamburg. Tjibodas 13 480 m. z.w. Hongkong n. Singapore. Tjikampek 13 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Tjiluwah 14 te Singapore. Tjisadane 14 te Nagoya. Tomocyclus 19 te Houston verw. v. Portland. Tomori 13 240 m. o. Kp. Guardafui n. Belawan. Towa verm. 18 v. Santos n. Montevideo. Tweelingen 13 600 m. o.n.o. Kp. Race n. Wabana. Van Cloon 13 180 m. n.o. Timor n. Singapore. Vasum 14 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Waal 13 5 m. n. Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Waterland 12 v. Santos n. Montevideo. Wieldrecht 13 675 m. str.afw. Manaus n. Manaus. Willem Ruys 18 te R'dam verw. Wonogiri 13 500 m. o.n.o. Saigon n. Saigon. Wonorato 13 v. Manilla, 14 te Ilo Ilo. Wonosari 13 te New York verwacht. IJssel 13 v. Piraeus n. Saloniki. Zonnewijk 13 dw. Fatherpoint n. Montreal. Zwijndrecht 13 500 m. n. Azoren n. Landsend. KLEINE VAART Admiralengracht pass. 13 Kiel n. Helsinki. Bab T 11 v. Sundsvall n. Holmsund. Bloemgracht 13 zuidp. Oland n. Amsterdam. Boreas 13 20 m. z. Kp. De Gata n. Izmir. Draco 12 te Rhodos n. Syracuse. Ilias 12 te Hamburg n. Amsterdam. Inspecteur Mellema 13 te Nordernev n. Boston. Kaap Falga 12 dw. Vlieland n. Amsterdam. Lijnbaansgracht 13 te Mantyluoto. Manto 12 te Malaga n. Cadiz. Nero 11 v. Oporto n. Amsterdam. Pavo 10 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. strabo 12 te Savona n. Genua. Twee Gebroeders 12 te Napels n. Palermo. Westerdok 13 dw. Smithknoll n. Rotterdam. SLEEPVAART Blankenburg 12 t.h.v. South Foreland. Clyde 11 v. Ferrol te Maassluis. Noordzee 11 v. Malta. Divanbed, in moderne grijze kleur, 15 jaar garantie Matrasdek, Compleet 80 cm breed 89.75 90 cm breed 99.75 EN VELE HONDERDEN ANDERE KOOPJES De verkoop begint morgen 15 juli om 9 uur Ziet de etalages moderne woninginrichting iulianapark 58-60-62 tel 54530 9' IN DE VISHAl aan de Grote Markt tel. 02500 - 11266 Het wordt een -.adikale opruiming per 15 JULI. Als wij binnenkort teruggaan naar de herbouwde zaak, verhuizen de bestaande voorraden niet mee. Nu kunt u dus profiteren van sterk af geprijsde kwaliteitskleding voor zomer eniets voor het najaar. WOENSDAGMORGEN om 9 uur begint het feest voor uw kind en het voordeel voor u. te huur gevraagd voor handelsonderneming, event, met enige bedrijfs ruimte. Makelaarskantoor W. Bos. v: d. Spiegellaan 29. Heemstede, tel. 34271. Slagersbediende en halfwas gevraagd- Bij H. J. Akkermans. Zand- voortselaan 161, Heemstede, telefoon 42158. Voor direct of per 1 augus tus gevraagd. Brieven no. 358. Grote voorraad en ruime sortering. Hoenderdos en Molenaar Laurens Reaellaan 66 Haarlem, relet. K 2504-203 Alleen 1e krachten gelieven te solliciteren. Brieven onder no. 362, bur. v. d. blad. SCHOENMAGAZIJN FRANSSEN vraagt voor haar nieuw te openen zaak. GROTE HOUTSTRAAT 114. HAARLEM Schriftelijke sollicitaties Leidsestraat 80. Amsterdam. „RIVAR O" OVERHEMDEN-INDUSTRIE vraagt NET MEISJE voor eenv. werk aan de BOORDENPERS met mogelijkheid voor opleiding tot strijkster. - Hoog loon. - Prettige werkkring. - Pers. aanm. dagel. van 96 u. en vrijdagavond van 7 tot 8. Stoofsteeg 6. ALBERT HEIJN vraagt voor de Supermart te Haarlem voor de SLAGERIJ AFDELING Leeftijd tot 35 jaar. Brieven met vermelding van leeftijd, burg. staat en voorzien van recente pasfoto te zenden aan Albert Heijn N.V., Afdeling Personeelszaken, Westzijde 30. ZAANDAM. Het DIACONESSENHUIS HAARLEM vraagt per 1 september a.s.: Min. leeftijd 18 jaar. Uitsluitend schriftelijke soil. in de besturende zuster. GEMEENTE HAARLEM Bij de gemeentereiniging enz- wordt gevraagd een Leeftijd tot 40 jaar. Salaris bij een leeftijd van 26 jaar of ouder 89.63 per week. Kindertoelage overeenkomstig rijksregeling. Diploma L-T.S. (Ambachtsschool) strekt tot aan beveling. Eigenhandig, niet met ballpoint geschreven sollicitaties met uitvoerige inlichtingen over de vroegere en hui dige werkkring, binnen 10 dagen na heden inzenden aan de burgemeester van Haarlem, stadhuis Haarlem. Op de omslag vermelden: nr. 9239 HD.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3