Brandende zon had in eerste etappe geen medelijden met Muggenjongens Negentigduizend mensen bezochten zondag liet Zandvoortse strand UITSLAGEN FOTOKOPIEËN Brieven aan de redactie zomer-opruiming 5 VAKANTIESPELEN Programma voor woensdag Programma orgelconcert door Piet Kee Examens Burgerlijke Stand van Haarlem Sythoff winnaar van Markthallenronde Lichtdrukkerij de Rooij H. van den Hoek nam afscheid van het C.I.O.S. J. v. d. M13 E ZOEKT U 'N DRUKKER Gift van honderd gulden voor Reddingbrigade UIT STAD EN STREEK Speeltuin „De Dartele Jeugd" geopend „Sneeuwwitje" komt op 23 juli naar Haarlem Bedrijfsvoetbal in Haarlem Haarlemse Cricketbond DINSDAG 21 JULI 19-9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT OOSTERHOUT, MAANDAG - De deelnemers aan de Haarlemse Muggenronde hebben maandag begrepen wat het betekent om Tourrenner te zijn. Al die jongens die 's morgens vol goede moed begonnen waren aan hun eerste etappe naar Oosterhout, zochten na ruim 135 lange kilo meters al vroeg bek-af hun slaapzak op. De moordende hitte, de zware bosrit en de moeilijke voetbalwedstrijd waren genoeg om de 59 renners direct in slaap te laten sukkelen. Negenenvijftig renners, inderdaad, want al direct na het begin noteerde Tourleider Van Hulst een uitvaller. Tot die ene zieke Mug is de „schade" echter beperkt gebleven en alle overige jon gens zijn veilig en wel, gebruind, maar moe in het vriendelijke Brabantse Oosterhout gearriveerd. John Munk van de Trans, vaalbuurt vooral zal bijzonder prettige herinneringen aan dit dorpje hou den, want na afloop van de eerste dag mocht hij de Muggentrui aantrekken. Fred de Droog een razendsnel B-klassertje, bezette met slechts één punt achterstand de tweede plaats. En ook de verschillen tussen de andere ren ners onderling zijn na deze eerste etappe nog bijzonder gering. In voorgaande jaren klaagden de renners en volgers maar al te dikwijls over de regen, de wind en de kou, maar dat was gisteren bepaald niet het geval. Van de start tot de finish brandde de hete zon en het werd tegen het einde zelfs zo erg, dat een paar jongens er de brui aan gaven. Juist op dat moment arriveerde echter de grote wagen van de kwartiermakers die enkele jongens met fiets en al meenam naar Oosterhout, het aardige dorpje dat als eerste etappe plaats van de Mug genronde zal fun geren. Zij waren echter niet de eerste uitvallers. Even voorbij Lisse, waar de karavaan in de verte een grote brand op het terrein van de Keukenhof zag woeden, stapte Dick Ramakers van de ploeg van Spaarn- dam van dé fiets. Hij kon het tempo niet bijhouden, voelde zich ziek en wilde het liefst maar zo snel mogelijk naar huis, naar zijn bed. Even later was hij al met een vriendelijke automobilist op weg. De Muggenronde was voor Dick van korte Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin: Speeltuin Zaanenoord, Zaanenstraat: Films in het clubgebouw, 's Morgens voor kinderen van 4—7 jaar, 's mid dags voor kinderen van 812 jaar. Speeltuin Kindervreugd, Godfried van Bouillonstraat: Eerste kleuterdag naar Groenendaal voor kinderen van 46 jaar. Vertrek 9.30 uur. Speeltuin Mariagaarde, Westergracht: Wandeltocht naar de Kennemerdui- nen. Leeftijd 913 jaar. Vertrek 9.30 uur. Het programma van het orgelconcert, dat Piet Kee vanavond in de Grote Kerk van Haarlem geeft, omvat de volgende werken: Preludium en fuga in g van D. Buxte- hude; Canzonetta in e van D. Buxtehude; Partita over „Was Gott tot, dasz ist wohl- getan" van J. Pachelbel; Preludium en fuga in c van J. S. Bach; „Schmucke dich, o liebe Seele" van J. Brahms; „Ach wie nichtig, ach wie flüchtig" van H. Distier; Psalm 5 van C. Kee en Preludium en fuga nr. Ill van H. Badings. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte-examens (gehele akte): mej. M. Aschmoneit. Haarlem; D. Zittema, Amstelveen; D. J. de Vries, IJmuiden: F. J. J. v. Ballegoij, Amsterdam; C. Baart. Amsterdam; J. J. Joldersma. Velsen-Noord; J. de Haan, Be verwijk. Voor gedeelte A: mej. M. G. H. Ver baak, Castricum: mej. A. C. J. van der Zee, Alk maar: C. P. Polderman, Nieuvver-Amstel. Voor gedeelte B: P.. van Veen, Den Helder; P. W. B. Cornelissen. Amsterdam; J. C. Beffers, Amster dam: J. H. Stevens, Haarlem. Amsterdam, Examen Engels m.o.-A: F. A. van der Kroef, Haarlem. HAARLEM. 20 juli 1959. BEVALLEN van een zoon: 17 juli: E. A. M. Neeskens-van den Berg; 18 juli: J. M. Veen-Cornelisse; K. Ruzius-Kroeze; W. Gaastra-Leusink; G. J. Loog-Does; A. .J. Koelemij-Opdam; A. G. de Vlieger- van der Slot; M. H. Vlaar-Houweling: 19 juli: A. Bank-Lucke; M. J. Bosch-Post; H. de Zwart-van Koninghoven; S. J. Wam- bach-van Acker; B. Kees-Baints; M. A. den Haan-de Geus; 20 juli: J. C. Waas- dorp-Meijer; A. W. Brands-Janscn; H. J. Lamberts-Zuurveen; W. A. M. Frensen- van Warmerdam. BEVALLEN van een dochter: 18 juli: C. Zeegers-Buitenhuis; 19 juli: J. van Boekei-Verkerk; A. Tijssen-Donker; J. T. M. Fonville-van Tongeren; 20 juli: H. Kroon-Zuijderland. OVERLEDEN: 17 juli: B. de Jong, 67 j„ Slachthuisstraat; 18 juli: W. A. Delhez- Verheggen, 72 j., Aelbertsbergstraat; M. J. Dolfing, 3 d„ Brouwersplein; A. M. Mann- Koch, 78 j„ Gasthuisvest; A. Aufderheijde- Jongkind, 86 j„ Voorhelmstraat; E. van Gessel-Vreeke, 83 j., Pegasusstraat; A. J. van Schooten. 69 j.. Kamperlaan; 19 juli: M. Bogaard, 14 j„ Scheepmakersdijk. GETROUWD: 20 juli: W. Gardien en E. A. Kroder; J. M. Antonisse en C. M. van den Berg. De roltrap naar de wielrijderstunnel onder de Maas in Rotterdam was poor de renners van de Muggenronde een grappige onderbreking tijdens de 135 km. lange eerste etappe naar Oosterhout. duur geweest, maar 25 kilometer. De ove rige jongens fietsten echter in straf tempo dóór érL'af en töë''bererkte de wijzer van de snelheidsmeter van onze volgwagen het cijfer 30. En op deze manier was de achter stand op het tijdschema, die was veroor zaakt door het achterblijven van ploeg leider Teun van der Berg en mecanicien Mooijekind wegens panne spoedig inge lopen. Bij Oegstgeest kwam er echter weer een kink in de kabel. Even waren de voorop rijdende ploegleiders de juiste richting kwijt en zo belandden vier auto's op een wat achteraf gelegen rijwielpad. Een van de twee agenten die daar het verkeer ston den te regelen vatte deze overtreding bij zonder ernstig op. „Ik zal jullie bekeuren", riep hij kwaad en hij trok zijn opschrijfboekje. Jaan Duin dam van de bagage-auto en Rinus Gude van de foeragewagen kregen ieder een bon. De andere chauffeurs konden rustig doorrijden. „Ik ga jullie vakantie niet ver knoeien", zei de andere agent, daarmee de naam van zijn korps weer wat ophalend. Verder ging het weer door Voorschoten en Leidschéndam, waar de motoragenten de karavaan veilig door de drukke straten leidden. Maar in Delft kreeg mecanicien Mooije kind weer heel wat werk. Twee lekke ban den moest hij plakken en bovendien begaf de ketting van de fiets van Hans Hirsch (Vogelenbuurt) het. Ook ploegleider Dirk Trap stak echter de handen uit de mouwen en in een oogwenk plakte hij de band van Henk Os' fiets. Hij kwam met zijn ploeg nog net. op tijd om snel tijdens een korte rust een flesje limonade te drinken. In Rotterdam begeleidden enkele po litiemannen de Muggenjongens naar de wielrijderstunnel en zonder oponthoud fietste men even later naar het Zuidplein, waar gegeten werd. Dordrecht bereidde do jongens een bij zonder hartelijk welkom. Want precies op het punt, waar de renners er sinds de start in Haarlem honderd kilometer hadden op zitten, stonden enkele tientallen toeschou wers om de jongens toe te zwaaien. Daar na begon de pech de Muggen weer te achtervolgen. In drie kwartier tijd repa reerde de heer Mooijekind twee kromme wielen, drie gebroken kettingen en een gebroken vork. Dit alles had weer tot ge volg dat men steeds meer op het zo nauw keurig vastgestelde tijdschema achter raakte en bij de Moerdijkbrug bedroeg de achterstand reeds meer dan een uur. Bovendien was de hitte nu ook bepaald niet bevorderlijk voor het volhouden van het voorgeschreven gemiddelde van 15 km per uur. En zodoende arriveerde men in de di verse plaatsen van doorkomst steeds iets te laat. Twee jongens ging het echter toch nog iets te hard. Hans Hirsch en Wim Otte stapten namelijk bij Zeven bergsehoek doodmoe in de grote vrachtwagen van de kwartiermakers en Nico Pas verkoos de zachte kussens van de „amusementsauto" boven het harde fietszadellje. In Made werd alles echter weer iets ge zelliger. Enkele boeren waren op het uit stekende idee gekomen om een tuinslang op de coureurs te richten, die daardoor wat verfrist, maar toch erg moe in Oosterhout arriveerden. Tourleider Van Hulst meende dat hij zijn jongens eerst maar eens flink moest laten eten om weer een beetje op verhaal te komen. En de loco-burgemees ter van Oosterhout. de heer J. Willems, was het daar volkomen mee eens. In een grote feestzaal, waarin een enorm draai orgel voor vertier zorgde, deed de kara vaan zich te goed aan de grote hoeveel heden aardappelen, boontjes, apnelmoes, worteltjes, doperwten, gehakt en ijs toe. En daarna stapten de renners opnieuw op de fiets om langs een kanaal een (ver korte) bosrit tc gaan rijden. Op een stof fige kiezelweg startten eerst de A-klassers (jongens van 15 jaar) voor oen fiets- en loopwedstrijd over ongeveer anderhalve kilometer. En vijf minuten later begonnen de B-jongens (14 jaar) aan deze vrij zware ongave. Henk van Luijck (Vondelkwartier) toonde zich bij de A-klassers de sterkste, op één lengte gevolgd door John Munk die daardoor 19 punten vergaarde en tevens Lex Minke verdreef van de eerste plaats in het algemeen klassement. Bert van der Pol (Amsterdamse buurt) was. bij de B-klassers het eerst aan de eindstreep, maar toch kon hij (door zijn slechte resultaten in de eerder gehouden verkeerscompetitie) niet doordringen tot de too van het algemeen klassement. Dat lukte Frèd de Droog (Bomenbuurt) wél, want hij bezet op het ogenblik achter John Munk de tweede plaats in het algemeen klassement, waarin door een vrij inge wikkeld systeem van de Ronde-admini strateur Rinus van Heiningen de A- en B-klassers door elkaar voorkomen. In het dagoloegenklassemenl bezet de Transvaalbuurt de eerste plaats, gevolgd door de Bomenbuurt, welk laatste team zich no'g net niet van de-eerste plaats-in het algemeen ploegenklasscment liet ver dringen. Na al dit gefiets hadden elf Mu^en- jongens nog fut genoeg om tegen een elf tal, samengesteld uit jongens uit Ooster hout een voetbalwedstrijd te spelen, waar voor honderden Oosterhouters naar een klein zandveldje waren gekomen. De gast- heertjes wonnen met 20, maar dat deed aan de uitstekende stemming niets af. Wel verlangden de Muggenjongens naar hun bed, dat zij opgemaakt vonden in de tenten van het kamneerterrein de Katjeskelder, waar de kwartiermakers zes twintig- persoonstenten hadden opgezet. Om tien uur gingen de jongens naar bed, om tien over tien sliepen ze een unicum in de geschiedenis van de Muggenronde. En pas toen konden de leiders aan het samenstellen van de klassementen en aan het verdelen van de taken voor dinsdag beginnen. Want voor die dag stond er op nieuw een lange rit (100 kilometer) op het programma, aan het slot waarvan in Weert een sprintwedstrijd zal worden ge houden, die zal moeten beslissen wie de volgende dag de Muggentrui zal dragen. Maandagavond dacht niemand daar eigen lijk nog aan. Tourleider Van Hulst niet, die tegelijk met zijn jongens zijn bed op zocht, mecanicien Mooijekind niet, die tot laat in de avond kapotte fietsen stond te repareren, fotograaf Theo Kiihbauch niet, die laat in de nacht zijn foto's ging^weg- brengen en al die jongens niet die allang in de bossen van Oosterhout diep lagen te slapen. Met hongerige magen van jonge, ge zonde ..Tourrenners" weet men wel raad. Al moeten de boterhammen lan(js de iveg worden klaar gemaakt, de Muggenjongens zijn van hun hich- pakket verzekerd. De uitslag van de eerste etappe van de Muggenronde luidt: A-klasse: 1. Henk van Luijck (Von delkwartier; 2. John Munk (Transvaal);. 3. Adri Sijpestijn (Indische buurt)4. G. Ekelman (Zuid); 5. Jan Dijkstra (Leidse buurt). B-klasse: 1. Bert van der Pol (Am sterdamse buurt); 2. Jaap Engel (Am sterdamse buurt); 3. Ab Koelemeijer (Vondelkwartier); 4. George van der Linden (Transvaal); 5. Fred de Droog (Bomenbuurt). Het algemeen klassement luidt; 1. John de Munk (Transvaal) 45 pnt.; 2. Fred de Droog (Bomenbuurt) 44 pnt.; 3. tot en met 6. Harry Katteler (Zuid), Henk van Luijck (Vondelkwartier), Ab Koelemeijer (Vondelkwartier) en Dick Meijer (Vogelenbuurt) allen 43 pnt.; 7. Jan Dijkstra (Leidse buurt) 42 pnt.; 8. tot en met 10. George van der Linden (Transvaal), Adri Sijpestijn (Indische buurt) en Lex Minke (Bomenbuurt) allen 41 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Bomenbuurt 375, 2. Transvaal 370, 3. Vondelkwartier 356, 4. Indische buurt 353, 5. Spaarndam 352, 6. Vogelen buurt 328, 7. Harmenjansbuurt 310, 8. Zuid 297, .9. Leidsebuurt 283, 10. Am sterdamse buurt 281 pnt. De wielerronde van de Markthallen, die zondagmiddag op het marktterrein in Am sterdam werd gehouden en,waarvoor het startsein gegeven werd door „Dorus" (Tom Manders), is gewonnen door Theo Sythoff uit IJssclmonde. Hij had in deze spannende wedstrijd een en twee ronden voorsprong veroverd. De Haarlemmer Cees Piers werd in deze strijd eervol twee de en zijn stadgenoot Loeit Vaars legde be slag op de vijfde plaats. Voor deze Markthallenronde bestond een flinke belangstelling. De renners, ze ventig in getal, zorgden bovendien voor een pittige strijd. Als eersten slaagden de Amsterdammers Wuurman, De Jong en De Vries erin om een ronde voorsprong op het peloton te veroveren. Er moesten toen nog 49 van de 120 ronden gereden worden. De strijd was nog geenszins in het voor deel van de drie demarranlen gestreden. Want na hen wisten nog 13 renners, waar onder Sythoff, Piers, Visser en Vaars een volle ronde voorsprong te behalen. Van de zestien leiders toonde Sythoff zich in deze ronde onbetwist de sterkste, want helemaal alleen wist hij nogmaals een ronde uit te lopen. Helsloot en de Haarlemmers Piers en Vaars met hun „gedubbelde" stadgenoot Mathot hebben nog een moedige pc ging gedaan om Syt hoff tot de orde te roepen, doch daarmee hadden zij geen succes. Ten slotte kregen ook zij nog een ronde achterstand aange meten van Sythoff. Piers wist in de slot fase nog een sprint te ontlopen en legde zodoende beslag op de tweede plaats. De uitslag luidde: 1. Th. Sythoff, IJssel- monde, de 100 kilometer in 2 uur 41 min. en 58 sec.: C. C. Piers. Haarlem: 3. R. de Jong, Amsterdam,; 4. H. Moorman Amsterdam: 5. L. Vaars, Haarlem; 6. C. Visser, Santpoort; 7. J. Redecker, Am sterdam. In de voorwedstrijd voor nieuwelingen welke gewonnen werd door de Hagenaar Krielaart, wisten de Haarlemmers Sminia en Bogaard z>ch respectievelijk als acht ste en negende te klasseren. De vier in Haarlem logerende Denen kwamen in de ze. wedstrijd in het stuk niet voor. Alleen Madsen en Andersen kwamen in het grote peloton over de eindstreep. Zij vielen ech ter buiten de prijzen. Advertentie Schagchelstraat 14 s- NIEUWSTE PROCÉDÉ Vanmorgen heeft de heer H. van den Hoek, die per 1 augustus is benoemd tot directeur van het Centraal Instituut voor de Opleiding van Sportleidsters in Arnhem, in tegenwoordigheid van de directeur, do centen, ander personeel en leerlingen van het Centraal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders in Overveen, afscheid van dit instituut genomen, waar hij ruim elf jaar is werkzaam geweest. De directeur van het C.I.O.S. in Over veen, de heer W. Dooijes, sprak zijn vreug de erover uit, dat één van de docenten van het instituut op zulk een eervolle plaats is benoemd. Het speet hem, dat het C.I.O.S. één van zijn meest bekwame docenten gaat verliezen, al verheugde het hem, dat het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de capaciteiten van de heer Van den Hoek heeft erkend. De heer Dooijes schetste in het kort de loopbaan van de afscheidnemende docent, die elf jaar geleden aan het C.I.O.S. werd be noemd, eerst als administrateur en sinds 1955 als docent in de medische vakken. De directeur roemde het medisch inzicht in sportproblemen van de heer Van den Hoek. Namens het personeel bood de heer Dooijes een album met foto's aan, alsmede bloemen voor mevrouw Van den Hoek. Voorts overhandigde de directeur een bureaulamp en een sigarettendoos met asbak. Mede namens de inspecteur lichamelijke opvoeding J. Nieuwenhuis en de chef van het bureau Lichamelijke Opvoeding en Snort van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. Miede- ma, sprak de heer C. Ras, inspecteur lichamelijke opvoeding van het departe ment. Hij uitte zijn waardering en dank voor hetgeen de heer Van den Hoek in zijn functie van docent aan het C.I.O.S. heeft gedaan. De heer Ras overhandigde de nieuwe directeur zijn officiële benoeming. Voorts spraken nog de voorzitter van de C.I.O.S.-club, de heer D. Timmermans, en één der leerlingen, de heer Theo Marijt, die beiden de scheidende docent huldigden voor diens verdiensten voor het Overveen- se instituut en voor de leerlingen daarvan. De heer Marijt bood enige boekwerken aan. De heer Van den Hoek dankte alle spre kers voor hun vriendelijke woorden en geschenken en uitte zijn waardering voor de steun, die hii van het denartement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft ondervonden. Advertentie Inkoop - Verkoop - Ruilen - Huurkoop Radio's Bandrecorders - Pick-ups Gram.platen - T.V. - enz. onder garantie. AMSTERDAMSTRAAT 20 - 22 - TEL. 17601 (Verkort weergegeven) Om de Kaap. In de inleiding van het artikel over St. Helena (Erbij van 18 juli staat, dat Kaap de Goede Hoop de zuide lijkste punt van Afrika is. Dat is fout. Ge noemde kaap ligt aan de westkust. De zuidelijkste punt heet Kaap Agulhas of Naaldkaap. Ze werd door de Portugese ontdekkers zo genoemd, omdat daar toen de.naald van het kompas geen afwijking van de meridiaan toonde. Het. is niet goed te zeggen: de reis gaat om Kaap de Goede Hoop. Wél mag men zeggen: de reis om de Kaap. Met het woord Kaap wordt dan niet bedoeld een bepaalde landpunt, maar de vroegere Nederlandse Kaapkolonie, kort heidshalve de Kaap genoemd. A. L. C. BEEKMAN. Meer dan negentigduizend mensen heb ben zondag Zandvoort bezocht. Een bij na even groot aantal lag 's middags op het strand van de badplaats te zonnen. Dit is gebleken tijdens de eerste verkeers- en strandtelling, die zondag onder auspi ciën van het strandschap is gehouden. Onder leiding van de heer N. H. Klomp, chef van de afdeling huisvesting ter se cretarie, zijn tellers van 's morgens acht tot 's avonds acht uur in de weer geweest. De resultaten van de verkeerstelling waren als volgt; in totaal kwamen binnen 89.987 personen, van wie via de Zandvoort- selaan 40.143 en via de Zeeweg 30.353, over het fietspad van Noordwijk 1840. Met 27 treinen kwamen 9.228 personen en met 177 N.Z.H.-bussen 8.423 de badplaats binnen. Op de Zandvoortselaan telde men 6823 Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12201 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN' 44 Onverwachte reactie De voorzitter van de Zandvoortse Red dingsbrigade, de heer J. G. Bisenberger, heeft een verheugende reactie gekregen op het artikel „Redden zonder geld" in onze rubriek „Van mensen en dingen" van donderdag 16 juli. De heer Bisenber ger had de klacht geuit dat de waarde ring van de zijde van de badgasten voor het werk van de reddingsbrigade bepaald niet groot is. Maandag ontving hij van een onbeken de een brief, waarbij een bedrag van hon derd gulden was ingesloten. De brief schrijver wilde hiermee zijn grote waar dering voor het prachtige werk van de reddingsbrigade laten blijken. Hij sprak daarbij de hoop uit dat zijn voorbeeld zal worden nagevolgd. auto's, 31 bussen, 1373 motorfietsen, 2363 bromfietsen en 5803 fietsen. Over de Zee weg kwamen naar Zandvoort: 5242 auto's, 59 bussen, 1043 motoren, 1450 bromfietsen en 1884 fietsen. Het fietspad door de dui nen van Noordwijk naar Zandvoort blijkt druk te worden bereden: 457 bromfietsers en 631 fietsers maakten er zondag gebruik van. Ook de wandelaars werden geteld. Via de Zandvoortselaan kwamen er 1349 naar de badplaats, via de Zeeweg 2208 en via net fietspad Noordwijk 752. Ook zijn cijfers bekend van het uitgaan de verkeer. Over de Zandvoortselaan ver trokken 38.299 personen, via de Zeeweg 23.227 en via het fietspad Noordwijk 1622. De Zandvoortselaan moet meer verkeer uit Zandvoort verwerken dan de Zeeweg. Van het uitgaande verkeer reden 6378 auto's, 38 bussen, 1491 motoren, 2432 bromfietsen en 5828 fietsen via de Zand voortselaan weg. Ook 984 wandelaars ko zen deze richting. Het uitgaande verkeer over de Zeeweg was als volgt: 4277 auto's, 53 bussen, 993 motoren, 1258 bromfietsen, 1376 fietsen en 372 voetgangers. Over het fietspad naar Noordwijk ver trokken 494 bromfietsers, 635 fietsers en 493 wandelaars. Het uitgaande trein- en busverkeer werd niet geteld. Op het strand Bij de telling bleek hoe groot 's mor gens om elf uur het aantal strandbezoe- kers was. Op dat uur bevonden zich niet minder dan 46.478 mensen op het strand. In zee waren er 5248. 's Middags om drie uur waren er op het Zandvoortse strand van de grens Noordwijk tot de grens van Bloemendaal bijna tweemaal zo veel mensen, namelijk 89.408 bezoekers, van wie er 10.585 in zee waren. Gemiddeld was dus 1 op 9 personen aan het baden. Relatief hoger is het aantal baders op de plaatsen, waar geen paviljoens zijn. Echter relatief lager bij het tentenkamp, alsmede ter hoogte van het centrum. In vergelijking met het aantal strandbezoe- kers dat om elf uur werd geteld, was de strandbevolking om drie uur ter hoogte van het centrum zelfs meer dan verdub beld. Op de tweede zondag in augustus zal de telling worden herhaald. Nieuws in het kort Concert. Woensdagavond zal de Haar lemse Accordeonvereniging „Esmeralda" o.l.v. haar dirigent Adriaan Oort een con cert geven in de muziektent in het Bloe- mendaalse Bos. Het programma bestaat uit enkele semi-populaire werkjes; spe ciaal voor accordeon gecomponeerd, naast enige arrangementen. Brandje bij ,,'t Helmgat". Maandag middag tussen vijf uur en half zes werd een begin van brand gemeld op het cara vanterrein van ,,'t Helmgat" nabij Bloe mendaal aan Zee. De Overveense en Bloe- mendaalse brandweer behoefden niet meer op te treden, aangezien de kampeerders met de kampbeheerder, de heer Borst, er inmiddels in geslaagd waren, de brand te blussen. Ongeveer honderd vierkante me ter duinbegroeiing ging verloren. Koningin Emmaschool. De heer G. de Zeeuw te Haarlem is met ingang van 1 no vember 1959 benoemd tot hoofd van de Koningin Emmaschool aan het Roerdomp plein te Haarlem-Noord. Hij volgt de heer J. Jongkind op, die benoemd is tot leraar aan de christelijke H.B.S. te Enschede. Advertentie AmsterdamRokin 116, Tel. 32958 Rotterdam. Den Haag. Utrecht. Arnhem. Hilversum Zaterdagmiddag is onder grote belang stelling de nieuwe speeltuin ,.De Dartele Jeugd" aan het Flevoplein in Haarlem- Noord van de Haarlemse Katholieke Ver eniging voor het Gezin geopend. De vele genodigden hadden zich tevoren verzameld in de Feestzaal Noord, waar zij werden toegezongen door het familiekoor Schoonebeek, waarna de voorzitter van de nieuwe speeltuin, de heer A. Lambert, de aanwezigen met een hartelijk woord van welkom begroette. Hij sprak zijn dank uit aan het gemeentebestuur, aan de parochie en tot de andere speeltuinen, die aan de totstandkoming van de nieuwe speeltuin hadden bijgedragen. De voorzitter van de Haarlemse Katho lieke Vereniging voör het Gezin, de heer H. van Liemt, voerde het woord, evenals pastoor A. van Eeden en de ere-voorzitter van de vereniging, de heer W. van Liemt. Deze laatste constateerde met veel vreug de de gestadige groei van het speeltuin werk, waarvoor de steun van de gemeente, ook in de toekomst, onmisbaar is. Met voldoening mocht de heer Van Liemt ver der vaststellen, dat de rooms-katholieke speeltuinen nergens zo goed georganiseerd zijn als in Haarlem. Vervolgens trok het gezelschap op de vrolijke tonen van de rooms-katholieke harmonie St. Bavo naar de speeltuin aan het Flevoplein, waar de heer W. van Liemt de verenigingsvlag hees. Pastoor Van Eeden wijdde vervol gens de speelwerktuigen, waaronder zich uniek in Haarlem enige wigwams bevinden. Van degenen, die bij deze opening van hun belangstelling blijk gaven, noemen wij de heer J. A. Dorresteijn, directeur van de gemeentelijke dienst voor Hout en Plantsoenen, het raadslid mejuffrouw A. W. H. M. Bolsius en verdere vertegen woordigers van de hoofdcommissaris van politie, van de Haarlemse Raad voor de Jeugd en van andere speeltuinen. In het begin van dit jaar werd een aan vang gemaakt met een speciale radio- jeugdtournee, die voor deze eerste keer onder de auspiciën staat van de AVRO. Anneke Elro met haar Sprookjestoneel is aangezocht om deze tournee te verzor gen. Het eeuwenoude sprookje „Sneeuw witje" werd voor deze tournee geheel op nieuw bewerkt, de figuren met zorg geko zen en kostuums hiertoe speciaal ontwor pen. Men zal zich dan ook werkelijk enige- uren in een echt sprookjesland wanen. Het enige optreden met deze tournee in Plaar- lem zal plaatshebben op donderdag 23 ju li in het Concertgebouw. Aanvang half drie. De uitslagen in de bedrijfsvoetbalcompetitie van afgelopen week luiden: Afd. A: WW—Figee 1 0—3. Afd. B: OCSI 1—VES 3—2; VVV 2—HSM 2—5. Afd. C: Figee 2-SVOW 2 2—3: Nebima 2—Hilco Afd. D: Dijkstra-OCS 2 4—4; Planeta—J. G. Nelis 0—6. Het programma is: dinsdag 21 juli C: Hilco—Figee 2 (Slaperdijk) dinsdag 21 juli C: Dijkstra—Nautamix (Sp'dam) woensdag 22 juli A: VVV 1—GIH (Spaarndam) woensdag 22 juli B: HSM—Tranivogels (Sl'dijk) donderdag 23 juli C: OCS 2—Planeta (Sl'dijk) vrijdag 24 juli A: VVW-SVOW 1 (Slaperdijk) De ranglijsten per 19 juli zijn: Afd. A: Afd. B: 6 9 OVN 6-11 8-11 5—7 4—6 5—4 HSM WW 6—4 VES ..6 4 GIH 5—0 VVV 2 ..7 2 Afd. C: Afd. D: Heeremans v. L.. 5-10 J. G. Nelis 7-11 5 6 7-11 Hilco 6 6 78 7 5 OCS 2 66 SVOW 2 6—4 6 5 5—3 H S 5 2 Haarlem 3BMHC 2, gewonnen door BMHC 2 met 48 runs. (BMHC 2 79. E. Bron- gersma 44, F. Lanting 6 v. 30, H. Peschar 2 v. 31, J. W. Meijer 1 v 8; Haarlem 3 31. E. Brongersma 4 v. 13, Ph. Schouw 5 v. 12). De stand in de H.C.B. is nu: B.M.H.C. 2 6 5 0 1 10 Haarlem 4 6 5 0 1 10 R&WB5 4 0 1 8 R&WC6 2 2 2 6 Haarlem 5 7 2 0 0 4 Haarlem 3 7 1 1 5 3 R&WA7 1 1 5 3 WIELRENNEN. Naar de K.N.W.U. meedeelt, heeft ook Canada ingeschreven voor de wereldkampioenschappen wiel rennen die in augustus in Amsterdam en in Zandvoort zullen worden gehouden. I

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9