Muggenrenners fietsten tegen door het land van Maas en wind in Waal EXAMENS Haarlemse politiekapel aan de finish in etappeplaats Bilthoven Zomeracademie voor orgel officieel in het Haarlemse stadhuis besloten HAARLEMS DAGBLAD 11 Consultatiebureau van Witte Kruis Weer twee Duitse jongens in Zandvoort ingesloten Klassementen Hi; Gesprek tussen B. en W. van Haarlem en minister Kwestie bollenbeurs in welwillender sfeer Atmodes en „Haarlem" naar Malmö Frederico Bahamontes niet naar Zandvoort Verdacht van zedendelict Handpoppen-theater Merlijn treedt op B. en W. hebben bij minister stappen ondernomen Uitbreidingsplannen Aanleg van persleiding voor waterwinning Holland Festivalprijs uitgereikt ARGDsrZn. OVERVEEN Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERDAG 25 JULI 1959 OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De rijders van de Muggenronde moesten ook enige rvieren oversteken. Nog geen nieuive huisvesting In antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid de heer J. Prikkel (Arta.) naar aanleding van de huisvesting van het con sultatiebureau van het Witte Kruis aan de Vergierdeweg in Haarlem Noord, delen B. en W. van Haarlem mee, dat het college er nog niet in geslaagd is een passende huurwoning voor dit consultatiebureau te vinden. B. en W. willen alle mogelijke medewerking geven aan voorstellen, die door het bestuur van de vereniging te dezen aanzien zullen worden gedaan. De Zandvoortse politie heeft twee Duit se jongens aangehouden en ingesloten, die worden verdacht van diefstal van winkel goederen Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een bromfiets. Voorts werden ten nadele van een aannemer in een restaurant twee bankbiljetten van 25 gulden ontvreemd. BILTHOVEN, VRIJDAG. De vijfde Haarlemse Muggenronde zit er bijna op, maar nog steeds kan niemand zeggen wie er zaterdagmiddag als winnaar over de eindstreep aan de Richard Holkade zal fietsen. De spanning zit er nog volop in en in de etappe van Deurne naar Bilthoven over ongeveer 100 kilometer is men na de klassementsrit eigenlijk nog niet veel wijzer geworden. Ab Koelemeijer nam de leiders trui van Adrie Sypestijn over, maar de verschillen zijn nog zo gering, dat men over de einduitslag niets verstandigs kan gaan beweren. En mede daardoor blijft de stemming erin hoewel vrijdag af en toe wel duidelijk werd, dat de jongens naar huis verlangen. Sommige coureurs klaagden over hoofdpijn, anderen maakten een klein beetje ruzie maar toen ze na een fikse fietstocht door het land van Maas en Waal in Bilt hoven arriveerden waren ze nog maar ongeveer 80 kilometer van huis ver wijderd en die wetenschap hield de moed erin. En ze verlangen naar- Haarlem, al willen de meeste renners het niet bekennen. Bij het uitdelen van de post merkten we het echter duidelijk, want de jongens, die een brief of kaart van thuis hadden gekregen kropen onmiddellijk in hun tent om alles een paar keer te lezen en te herlezen. De uitslag van de klassementsrit aan het einde van de vijfde etappe luidt: A-klasse: 1. Gé Koeleman (Indische buurt) 29 min. 03 sec.; 2. Dick Meyer (Vogelenbuurt) 30 sec.; 3. Henk van Luijk (Vondelkwartier) 30 sec.; 4. Fred Ausma (Indische buurt) 30 sec.; 5. Ge Ekelman (Zuid) 30 sec. B-klasse: 1. Ab Koelemeyer (Vondel kwartier) 29.04 sec.; 2. Bert van der Pol (Amsterdamse buurt) 30.3 sec.; 3. Joop Engel (Amsterdamse buurt) 31.04 sec.; 4. Bert van der Voort (Zuid) 31.08 sec.; 5. Fred de Droog (Bomenbuurt) 32.05 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Ab Koelemeyer (Vondelkwartier) 120 pnt.; 2. Adrie Sijpcstijn (Indische buurt) 118 pnt.; 3. Bert van der Voort (Zuid) 113 pnt.; 4. Gé Koeleman (Indische buurt) 110 pnt.; 5. Bert van der Pol (Amsterdamse buurt) 108 pnt.; 6. Fred de Droog (Bomenbuurt) 105 pnt.; 7. Henk van Luijk (Vondelkwartier) 101 pnt.; 8. Fred Ausma (Indische buurt) 100 pnt.; 9. Dick Meijer (Vogelenbuurt) 99 pnt.; 10. .Joop Engel (Amsterdamse buurt) 98 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Indische buurt 2035 pnt.; 2. Bomenbuurt 1992 pnt.; 3. Vogelenbuurt 1867 pnt.; 4. Amsterdamse buurt 1823 pnt.; 5. Vondelkwartier 1806 pnt.; 6. Leidsebuurt 1763 pnt.; 7. Zuid 1760 pnt.; 8. Spaarndam 1745 pnt.; 9. Transvaal- buurt 1717 pnt.; 10. Harmenjansstraat 1650 pnt. Voor het eerst in deze Muggenronde was het vrijdag wat minder warm en broeie rig. Er stond een frisse wind, die welis waar voor wat afkoeling zorgde, maar die de jongens pal tegen hadden, waardoor het tempo soms wat zakte en het tijdsche ma in de war dreigde te komen. De heer Van Hulst scheen daar echter een soort voorgevoel van te hebben, want vroeger dan anders trommelde hij zijn jongens uit de tenten en om half negen zaten de ren ners al weer op de fietsen. Dwars over de Peel trok de Muggenstoet langs de ge huchtjes Rips, Westerbeek en Oploo naar Ledeakker zonder dat er iets bijzonders gebeurde. Alleen de ploegleiders John Munk sr. en Frans Pennarts bleven ge ruime tijd achter omdat een van de brom fietsen defect was en ploegleider Otto Jaquet zat wat suffig achterin het peloton omdat men hem volkomen vergeten was te wekken. Zo uit de slaapzak moest hij zonder ontbeten en zich gewassen en ge schoren te hebben achter de Muggenkara- vaan aan, waar hij vlak bij Mill een ge sprekje had met een langs fietsende boe rendochter en dat identiek was aan al die korte ontmoetingen die alle ploegleiders onderweg met de boerenbevolking heb ben. Boerendochter: ,.Wat is dat?" Otto: „De Muggenronde". Boerendochter: „Waar gaat dat van uit?" Otto: „Dat gaat ergens van uit." Boerendochter (die jongens ziet aanko men): „Fietsen ze?" Otto: „Ja, ze fietsen." Boerendochter: „Oh". Otto: „Woon je hier". Boerendochter: „Ja, op een boerderij. We hebben vijf koeien, twee varkens en drie pinken". Otto: „Oh". En daarmee was dit interessante ge sprek weer afgelopen, waaruit dus duide lijk wordt dat er ook voor de ploegleiders nog heel wat te leren is onderweg. Vierdaagse Inmiddels was de karavaan Grave ge naderd, waar nog juist de laatste wandel groepen, die deelnamen aan de Nijmeeg se vierdaagse, passeerden. Ongeveer vijf honderd meter fietsen de jongens over het wandelparcours en alsof het van tevoren afgesproken was wandelde daar het de tachement Haarlemse politiemannen voorbij. Onmiddellijk daarna verliet men weer de weg waar de wandelaars aan de laat ste van hun moeilijke kilometers bezig waren en via de brug over de Maas bij Grave bereikten de jongens Wychen en Hernen, waar gegeten werd. De heer Van Hulst beval na de broodmaaltijd de jongens de rennerspetjes op te zetten omdat de zon, ondanks de harde wind toch weer fel stak. Zonder noemenswaardige gebeurte nissen fietsten de Muggen dikwijls nage staard en vooral nageloeid door de rood bonte koeien, die soms tientallen meters meedraafden om toch vooral maar niets te missen. Een welkome onderbreking was het vaartochtje over de Waal met de veerpont van Ochten en het ritje over de Rijnbrug even verderop. Bij Kesteren arriveerde de Muggenka- ravaan op de grote verkeersweg en toen ging het in een vlot tempo langs Rhenen, Eist, Amerongen, Leersum, Doorn, Drie bergen, Zeist en de Bilt naar Bilthoven. Overal werden de Muggen door de dui zenden vakantiegangers hartelijk toege- iuigd en het verheugende is, dat dekjon gens in nog geen enkel opzicht blasé ge worden zijn en nog steeds vriendelijk te- rugzwaaien, In Bilthoven stond een heel gezelschap Haarlemmers de Muggenronde op te wach ten, waarbij wij wethouder D. J. A. Geluk, de heer S. Heyers Jr. en drs. W. Hazevoet zagen, welke laatste nog geen enkele Mug genronde heeft overgeslagen en steeds weer bijzonder enthousiast is. Bij Bilthoven werd op een doodstille weg een individuele tijdrit over bijna 600 meter verreden, waarbij de jongens gestart wer den door geluidsman Keesman en afge- vlagd door Rinus van Heinigen, die ijverig de gemaakte tijden noteerde, die Daan Spaargaren en Piet Turkenburg met een stopwatch opnamen Pas tegen het einde van deze klasse mentswedstrijd kreeg de strijd een span nend karakter, want toen kwamen de cracks in actie. Gé Koeleman van de In- dischebuurt, die wij al meer in onze ver slagen tegenkwamen was met 29,03 sec. net iets sneller dan Ab Koelemeijer (29,04) en vervolgens kwamen er niet minder dan vier jongens met 30 sec., namelijk Dick Meijer, Henk van Luijk, Fred Ausma en Gé Ekelman. Door deze uitslagen kwamen er weer enkele verschuivingen in het algemeen klassement naar voren, want Ab Koele meijer nam de leiderstrui weer over van Adrie Sijpcstijn, terwijl Bert van der Voort als derde met geringe achterstand op de loer bleef liggen. In het ploegenklassement slaagden de jongens uit de Indischebuurt erin de Bo men-ploeg van de eerste plaats te ver dringen. De klassementen zijn echter in geen ge val al definitief. Voor zaterdag stond er namelijk in Haarlem nog een ploegentijd rit op het programma, waarbij ook de ren ners apart nog punten kunnen verdienen. Vrijdag achtte de administrateur van de ronde, Rinus van Heiningen, het daarom bepaald nog niet uitgesloten, dat in Haar lem weer een andere renner in de Muggen- trui zou starten. Gerry en Ferrie en Daan Vrolijk, die de muggen s avonds bezighouden. De muziekkapel van de Haarlemse politie zorgde voor een grote verras sing. Onmiddellijk na het bezoek aan de Vierdaagse vertrok zij naar de etappeplaats Bilthoven, waar zij voor de deelnemers aan de Muggenronde een concert gaf. Vrijdagavond kregen de Muggenjongens na het eten in de Ernst Sillemhoeve in Bilthoven een bonte avond aangeboden, die werd verzorgd door Truxini, het duo G- ry en Ferry en door de Haarlemse politie kapel, die net uit Nijmegen terugkwam en die plotseling het kampeerterrein in Bilthoven kwam opmarcheren. En daardoor vergaten alle Muggen en leiders de moeilijkheden, die zij de afge lopen dagen hadden meegemaakt. Ook John Munk Jr. die 's middags in zijn fou- ragezakje een springlevende kikker vond, ook Frans Pennarts, die van Doorn af was komen lopen omdat zijn brommer verde re dienst weigerde en ook Tourleider Huug van Hulst, die met tevredenheid ziet, dat de spanning in zijn Muggenronde tot en met de laatste dag behouden blijft. (Van onze Haagse redacteur) Om ruim elf uur vanmorgen hebben de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, en de wethouders van Financiën en Openbare Werken, de heren W. C. Bak ker en W. F. Happé, het departement van Binnenlandse Zaken in Den Haag optimis tischer verlaten, dan zij er een uur tevoren waren binnengegaan. Het onderhoud met de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. II. Toxopeus, in aanwezigheid van de secretaris-generaal mr. J. M. Kan, over de gemeentelijke steun aan de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur ter modernisering van het Krelage- huis, is in een welwillender sfeer verlopen dan men had durven hopen, zo vernamen wij van de Haarlemse gemeentebestuur ders, al merkte burgemeester Cremers op, „dat men ons het vuur na aan de schenen heeft gelegd". De minister en de secretaris-generaal hebben zich echter niet uitsluitend bepaald tot vragen en opmerkingen over de for mele kant van het geschorste raadsbesluit, maar zij hebben ook, getuige de vele aan tekeningen welke zij hebben gemaakt, met belangstelling de argumenten van het col lege aangehoord, welke aan het algemene stedelijke belang en met name dat van het behoud van markten en beurzen, waren ontleend. Burgemeester Cremers heeft het alge mene aspect van de zaak toegelicht, wet houder Bakker, in een uitvoerige docu mentatie, de financiële kanten en wethou der Happé heeft gewezen op de noodzaak van de modernisering van het Krelagehuis als een onderdeel van een verbeterde outillage van de stad. Uiteraard is het nog te vroeg om uit dit gesprek reeds enige conclusie te trekken. Het ligt voor de hand. dat ook de minister en zijn adviseurs enige bedenktijd nodig hebben om tot een antwoord te komen op de vraag ,of zij het geschorste raadsbesluit ter vernietiging dienen voor te dragen of niet. Maar in elk geval gaat burgemeester Cremers vandaag met vakantie met de gedachte, dat hij niet voor een reeds bij voorbaat verloren zaak heeft gevochten. Maandagochtend vroeg vertrekken een ploeg van Atmodes en de H.A.V. „Haar lem" voor een trip naar Zweden. In Mal mö zal in een tweetal clubontmoetingen worden uitgekomen. Hoewel beide ploegen zeker niet in hun sterkste formatie uitkomen, zullen toch enkele goede atleten de trip meemaken, zo zal voor Atmodes de Olympische kandi date voor de sprint Ellen Oit in Malmö aan de start verschijnen en voor de H.A.V. „Haarlem" zal de bekende tienkamper Joacim en de jeugdige middenafstandlopers Kiewit en Wegers. De trip, die tien dagen zal duren, zal onder leiding staan van de heren Busé en Reuvers. Frederico Bahamontes, de winnaar van de Ronde van Frankrijk 1959, zal geen deel uitmaken van de Spaanse ploeg, die zal uitkomen in het wereldkampioenschap op de weg op zondag 16 augustus in Zand voort. Het vlakke parcours ligt hem, de bergkoning, niet. Van de zijde der Spaan se Wielerbond is echter geen enkele offi ciële verklaring over het niet opstellen van Bahamontes gegeven. De ploeg ziet er nu als volgt uit: Milot, Chacon. Bover, Segu. Manzaneque, Sua- rez en Botalla. Voor de baankampioen- schappen zijn slechts ingeschreven de stayers Guillermo Timoner en Pedro Go- mila. Advertentie Speciaal voor het even-vlug- doen van een fijn wasje tijdens de vacantie, brengt White Rose een handige REISVERPAKKING 6 sachets in etui f 1.25 verkrijgbaar bij: drogisterijen, parfu merieën, lingerie-, dames- en heren modezaken De politie in Hillegom heeft een 45-jarige man uit Heemstede ingesloten die ervan wordt verdacht niet nader te noemen han delingen met een jeugdig meisje te hebben gepleegd. De man zal voor de officier van Justitie in Haarlem worden geleid. Van 27 juli tot 5 augustus zal het Heem- steedse handpoppentheater Merlijn onder leiding van Rien Baartmans en Maaike Hobbel in de Vleeshal te Haarlem elke middag om halfdrie uitvoeringen voor de jeugd geven. Onder meer zullen worden opgevoerd „Toverhoed", „Onderwater- avontuur" en „De fluit van Bozebol", welk laatste stuk onlangs in première is gegaan. De hoofdfiguren Rihie (het aapje) en Slingertje zijn geen onbekende figuren voor de Haarlemse jeugd, omdat de poppenspelers dit seizoen al 34 voorstel lingen voor Haarlemse scholen hebben gegeven. Gratificatie politiepersoneel Naar aanleiding van de schriftelijke vragen, die het Haarlemse raadslid de heer J. Prikkel (Arb.) op 19 juni van dit jaar heeft ingediend, waarbij hij had aange drongen op het doen uitkeren van een gratificatie aan het politiepersoneel bij het verlaten van de dienst op dezelfde wijze als dit krachtens het ambtenarenreglement reeds geschiedt met het rijkspersoneel, hebben B. en W. van Haarlem stappen ondernomen bij de ministers van Binnen landse Zaken en Justitie, teneinde te ver krijgen, dat het ambtenarenreglement voor de gemeentepolitie 1958 op de gewenste wijze wordt aangevuld. B. en W. delen de heer Prikkel mee, dat zij hem met het antwoord van beide ministers in kennis zullen stellen. HAARLEM. Voor het middenstands examen zijn te Haarlem geslaagd: J. P. v. d. Wiel, A. Wies, A. Willeme, G. C. Wil- lemse, H. U. J. Willemse, M. G. J. Wil- lemse, A. W. Willems, P. Willering, M. A. WillmsEsselaar, J. Winkel, A. Winke laar, N. Winters, H. R. Wit, H. C. Worm, G. A. Wubbels, A. Wijnhoven, U. Wijma, N. B. Zandbergen, C. Giffard, M. H. A. Zandvoort, G. J. Zeinstra, A. Zekveld, H. Zoet, P. J. Zonneveld, A. W. M. Zoon, J. A. J. ZuydamPellikaan, W. C. Zwanen burg, G. Bos, A. P. van Dijk, P. J. R. Lampe, T. Poort, A. C. Tesseïaar, H. v. d. Water. Afgewezen: 3. Het examen is be ëindigd. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte-examens (ge hele akte: de dames: C. A. Hilhorst te Den Helder; de heren: J. H. Dolle te Plaarlem; H. Birkhoff te Amsterdam; J B. Kaleveld te Alkmaar- P. A. de Graaf te Den Helder; R. J. L. de Vries te Zaandam: J. R. Berken bosch te Zandvoort; P. T. Struiksma te B. en W. van Haarlem leggen de raad ter vaststelling voor: het uitbreidingsplan Schalkwijk, wijk A 1", alsmede het uit breidingsplan „Leeuw en Hooft", omvat tende het gebied begrensd door de Zui- derhoutlaan, de Emauslaan en de zuide lijke grens van het H.F.C.-terrein aan de Spanjaardslaan. Voorts stelt het college voor de beslis sing over het uitbreidingsplan „Omgeving Rijnstraat" te verdagen voor de tijd van drie maanden. Ten behoeve van het transport van het door de nieuwe diepduinwaterwinning te leveren water is een persleiding van vijf duizend meter lengte nodig, die tevens ge bruikt kan worden voor de afvoer van het door het secundair pompstation Zuid opge pompte water. Het is te verwachten, dat het secundair pompstation Noord in sep tember in gebruik genomen kan worden. Daarom achten B. en W. van Haarlem het noodzakelijk op korte termijn het eerste gedeelte van de genoemde persleiding ter lengte van achttienhonderd meter van het pompstation Zuid naar het voorfilterge bouw te doen aanleggen. Hiervoor vraagt het collége de raad een krediet van f218.000. Vrijdag in de vooravond werd ten stad- huize de Zomeracademie voor organisten officieel gesloten. De cursussen werden dit jaar gevolgd door achttien organisten, in hoofdzaak buitenlanders, waaronder Oos tenrijkers, Amerikanen, Finnen, Duitsers. Uit vluchtige contacten met deze en gene en uit informaties verstrekt door de leer krachten bleek, dat deze studieweken een bijzonder prettig en vruchtbaar verloop hebben gehad, wat trouwens ook naar bui ten gebleken is uit het orgelconcert van donderdag, waarmee zes deelnemers don gen naar cle prijs die uitgeloofd was door de directie van het Holland Festival. Het totaal der manifestaties, verbonden aan het Internationaal Improvisatiecon cours en aan de Academie waaronder ook excursies naar beroemde Nederlandse orgels heeft de cursisten indrukken ver schaft die ze als een rijk bezit mee naar huis nemen; aldus luidde het oordeel van ieder deelnemer die wij hierover polsten. Wethouder D. J. A. Geluk sprak een woord tot afscheid, dankte dr. J. Obermayr en zijn docenten Anton Heilier, Gustav Leonardt, Luigi Fernando Tagliavini en Cor Kee, en reikte aan de cursisten het getuigschrift der deelname uit. Dan ivas er nog de bekendmaking van de Holland Festival-prijs, bestaande uit een aquarel van Kees Vemvey. Mr. H. G. Reinink had, wegens ongesteldheid, daar toe dr. J. Hulsker, lid van het dagelijks bestmtr van het Holland Festival afge vaardigd. Deze deelde mee dat vier van de zes organisten die donderdag speelden door de jury als gelijkberechtigd waren aangewezen en dat het lot had moeten beslissen wie de prijs zou verwerven. Dit bleek dan te zijn de Oostenrijker Max Zweimüller. De drie anderen waren: Traute Neu- mann-Stallart, Oostenrijk; Jeams Waever, Amerika en Frans van Doorn, Nederland. De gegadigden werden verrast met de or gelcomposities van Sweelinck. Max Zwei müller dankte voor de onderscheiding en maakte zich mede tot tolk van de collega's cursisten om van hun dank voor de hun verrijkende ervaringen in de orgelstad Haarlem te getuigen. Enkhuizen; R. Keijzer te Zaandijk; J. G. E. Brand te Amsterdam; G. L. Bakker te Enk huizen; A. Rietdijk te Driehuis; A. J. M. Mooten te Hoofddorp; Th. A. v. Kooten te Overmeer (Nederhorst den Berg). Voor gedeelte A: Mej. M. M. v. Leuven- steijn te Den Helder; de heren: E. J. W. Duineveld te Amsterdam; E. Rietberg te Wieringerwerf. Voor gedeelte B: Mevr. de Jong-Kramer te Hyppol.ytushoef: de heren: G. A. Mantjes te Zaandijk; G. de Jong te Den Helder; J Faber te Broek op Langendijk; J. W. Smit te Aerdenhout. Nagekomen van 13 juli: J. M. Verhoeven te Heemstede; G. Elswijk te Wormerveer; J. J. M. van Spaandonk te Velsen-Noord; M. G. Clement te Amsterdam, allen voor B. OVERVEEN. Aan het Centraal Instituut voor de opleiding van Sportleiders te Over- veen zijn geslaagd: 's-Gravcnhage. Tekenen m.o.-akte m.a.: C. Arntzen. Amsterdam; J. A. J. van Genk, Dorst; P H. Groot, Velsen; M. A. van Houdt, Amers foort: F. G. M. van Roessel. Schijndel: C. M. Ver- dcnschot, Hulst; R. E. Wijdicks. Breda. Amsterdam. Examen Engels m.o.-AC. de Boer, Haarlem: J. R. Hermanides, Amsterdam: H. Kroesbeek, Rotterdam; dr. E. D. Kunst, Amster dam: J. J. Eindhout. Utrecht; E. Thomas. 's-Gra- venhage en J. Zuger Amstelveen, en de dames J. R. Boogcrt, Wassenaar; M. Th. de Rooy, 's-Gra- venhage en N. v. Schaik, Apeldoorn. Hoofdspecialisaties Voetbal: J. J. Doornbos, Haarlem; W. Jesse, Amsterdam: H. Kaasjager, Slie- drecht; A. J. A. Meijer, Delfgauw; H. Th. Reuvers, Treebeek; G. Romer, Delfzijl; C. Ruseier, Amsterdam; J. G. F. M. Seelen, Venlo; E. H. Söllner, Hoogeveen: J. W. Wezenberg, Ermelo. Gymnastiek: W. A Bode, Amsterdam; J. Dienaar, Amsterdam; J. Haftka. Hellevoet- sluis; G. Hesse, Amsterdam; J. F. de Kaper Rotterdam; J. de Lange, Delft; Th. M. Ma- rijt, Amsterdam: J. J. van Meeteren, Tiel; J. B. Stithoff, Driebergen. Judo en jioe jitsoe: W. W. v. d. Bles, Haarlem; J. A. Bonte, Delft; J. A. Mulder, Bussum; J. T. Persijn, Bolsward; H. Sper- mon, Utrecht; G. Zwezerijnen, Utrecht; T. Monteiro, Winterswijk; H. O. Kreytz, Arn hem. Zwemmen: J. H. F. Demandt, Maastricht; H. J. J. M. v. d. Hurk, Eindhoven; J. Ris, Amersfoort; Ch. C. Ritton, Amsterdam; P. O. R. E. Soumokil, Amsterdam; M. Wories, St. Michielsgestel; N. Hoorn, 's Graven- hage. Schermen: A. A. J. S. Monshouwer, Dor drecht; R. Oudijk, Delft; F. P. Wilmans, Amsterdam. Advertentie RALEIGH en LOCOMOTIEF RIJWIELEN voor TOUR en SPORT in de nieuwste kleuren TEL. 53558 Tennis: A. P. Bakker, Rotterdam; J. H. Boerop Utrecht; R. Molleman, 's-Graven- hage; H. Ch. Schmid, Haarlem; H. Schmohl, Noordwij k. Nevenspecialisaties Volleybal: J. H. Boerop, Utrecht; G. Hesse, Amsterdam; H. Kaasjager, Slie- drecht; W. I. W. Kuijpers, Maastricht; A. A. J. S. Monshouwer, Dordrecht; J. A. Mulder, Bussum; R. Oudijk. Delft; J. Ris, Amersfoort; E. H. Söllner, Hoogeveen; J. B. Süthoff, Driebergen; M. Wories, St. Michielsgestel. Basketbal: J. J. Doornbos, Haarlem; W. Jesse, Th. M. Marijt, Ch. C. Ritton; F. P. Wilmans, allen Amsterdam; H. Sperman, Utrecht. Boksen: W. J. Greuel, Heerlen; J.'Haft- ka, Hellevoetsluis; J. T. Persijn, Bolsward; H. Th. Reuvers, Treebeek; G. Römer, Delf zijl. Schoonspringen: J. H. Boerop, Utrecht; Th. M. Marijt, Ch. GD Ritton, beiden Am sterdam. Badminton: A. P. Bakker, Rotterdam; J. I-I. Boerop. Utrecht; H. Ch. Schmidt, D. H. Wolting, beiden Haarlem. BEVALLEN van een zoon: 23 juli, J. C. SchutzelaarsBroeken; J. MastDijk stra; E. PaulisseKraefft. BEVALLEN van een dochter: 23 juli, M. van NimwegenSpoor; M. W. van Wooningvan der Smissen; I. S. Swiers— Van Gelder; G. van den HoornZeven bergen; E. M. T. HaamansHarren; M. H. ZandstraKloek; 24 juli, W. Smit—Rus man. OVERLEDEN: 22 juli, A. B. Haasbeek, 66 j„ Grote Houtstraat; 23 juli, P. M. van der Kloot Meijburg, 76 j„ Wagenweg; P. N. Mul, 47 j„ Frankenstraat. GEHUWD: 24 juli, J. T. J. ter Beek en N. de Graaf; M. G. Wakker en P. M. Seijsener.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11