Amsterdam hoopt op herleving van zijn graanhandel K.ID Protesten uit Rotterdam worden kinderachtig" genoemd ZATERDAG 25 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Medische verzorging tijdens het weekeinde Voorzitter Aalsmeerse bloemenveiling afgetreden Dit seizoen bijna 5000 km gefietst Geslaagd voor kleuterhulp Brand bij houthandel Concert in Hoftuin Vakantiespelen voor jeugd beginnen weer Vroegere postbestelling in morgenuren Drukte voor de brandweer Hier bin ich De zoon van de kalief Les Trie keurs De tiengeboden De genadeloze wreker Je kunt 't toch niet meenemen „Circusparade" De nacht voor de première Journaal Waarschuwing in VS. Plasticzakken een gevaar voor kinderen 99 (Van onze Amsterdamse redacteur) De argumenten, die het Rotterdams comité van Graanhandelaren bezigt om het Amsterdamse graanoverslagbedrijf van Tradax de voet dwars te zetten, noemt de Gemeentelijke Dienst voor Ha ven en Handelsinrichtingen te Amster dam kinderachtig. Amsterdam is niet ge heimzinniger dan andere gemeenten met zijn voorstellen aan de gemeenteraad. De raadsleden konden uiteraard vertrouwe lijk kennis nemen van alle stukken, die op de vestiging van het Amerikaanse be drijf betrekking hebben, maar men hangt de concurrentie niet aan de neus wat de details van de plannen zijn. Tradax, die aan de monding van de St. Lawrence-rivier in Canada een enorm graansilobedrijf heeft gebouwd, zoekt sinds enige tijd naar een geschikte plaats in West-Europa om een soortgelijk be drijf te vestigen. Daarbij zijn de mogelijk heden van Rotterdam, Amsterdam, Ant werpen, Hamburg en Bremen met elkaar vergeleken. Amsterdam is om redenen, die niet uitsluitend op zakelijk gebied lig gen, als een geschikte haven uitverkoren. Amsterdam zal bepaalde faciliteiten moeten verlenen, die betrekking hebben op de mogelijkheid om graanschepen te ontvangen. De gemeente gaat niet verder dan het beschikbaar stellen van kapitaal, dat nodig is voor het gereedmaken van terreinen en voor de aanleg van kademu ren. Het geïnvesteerde geld komt er via de huur- en de havengelden ruimschoots uit. Het bouwkapitaal voor de graansilo zal komen uit een n.v., waarvoor de Tra dax de K.N.S.M. en de Stoomvaartmaat schappij Nederland wil interesseren. De garantie van de gemeente Amsterdam, waartegen de Rotterdamse graanhande laren protesteren, bestaat uit de toezeg ging dat de Amsterdamse haven in de ko mende vijftig jaar geschikt zal zijn om graanschepen van Tradax te kunnen ont vangen. Tradax is een dochteronderneming van een van de vier grote wereldgraanhan- HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma J. H. Mathot, tel. 11990. Tandartsen: G. A. v. d. Burg, Rusten- burgerweg 26, Bloemendaal, tel. 55869. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: Marnix-Apotheek, Marmx- straat 65, tel 56357; fa. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. HEEMSTEDE Artsen: A. J. van Ravenswaay, Zand- voortselaan 70, tel. 27913. Wijkverpleegster: Zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, tel. 39509. Tevens 'in de week van zaterdag 25 tot en met vrijdag 31 juli, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197. Tevens in de week van zaterdag 25 tot en met vrijdag 31 juli, des avonds na zes uur. BLOEMENDAAL Artsen: C. Eenhoorn, Bloemendaalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Over veen, tel. 56409. Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 40404. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal. tel. 52129; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5. Aerdenhout, tel. 42119 en zus ter W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek, tel. 02502-618. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284 en de Heemsteedse Apotheek, Binnen weg 98, Heemstede, tel. 38197. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, tel. 2181. Tandartsen: Th. H. v. d. Meulen, Hoge- weg 76, tel. 2003 (zaterdag van 12—13 en 1920 uur, zondag van 1011 en 1920 uur). Wijkzusters: Zuster S. M. de Wilde, Zee straat 67, tel. 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, tel. 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem tel. K 2500-13174. Apotheken: Gedurende juli en augustus zijn de beide in Zandvoort gevestigde apotheken, Wijnr.e, Haltestraat 8 en Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, geopend van 8 uur 's morgens tot 10.30 uur 's avonds. Van zaterdag 25 t.m. vrij dag 31 juli nacht, en zondagsdienst: De Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: J. Roemeling Frima, Kruis weg 1013, tel. 02540-6220. Nieuw-Vennep: E. v. d. Weg, Hoofdweg 1179, tel. 02546-280. ..Zwanenburg: D. A. Rynders, Amster damsestraatweg 60, Halfweg, tel. 4593. Dierenartsen: G. E. Bras, Leidsevaart 76, Haarlem, tel. 02500-10759. HALFWEG Artsen: D. A. Rijnders, Amsterdamse straatweg 60, Halfweg, tel. 4593. BENNEBROEK Arts: G Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 02502-430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502-618. HILLEGOM Artsen: A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. LISSE Artsen: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. SANTPOORT: Artsen: dr. J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheken. Apotheek de Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. delsondernemingen, waarvan er reeds drie in Europa zijn gevestigd. Wat de ta riefkwestie betreft mag men volgens de gemeente Amsterdam niet vergeten, dat de graan- en elevatormaatschappij te Rot terdam in Nederland een monopolistische positie inneemt. Ook het niet zo best flo rerende graanoverslagbedrijf in de Am sterdamse haven, de S.E.G., is sinds 1903 in Rotterdamse handen. Het spreekt van zelf, dat er voor de Tradax geen enkele reden is om de tarieven met de concurren tie te gaan bespreken. Het gemeentebestuur van Amsterdam stelt zich op het standpunt, dat het geen enkel bezwaar mag hebben tegen tarieven die lager zouden liggen dan in Rotterdam. Graan is een eerste levensbehoefte en men mag zich er alleen maar over ver heugen, zo stelt men, dat door de ontwik keling van de techniek de transportkosten van graan zo goedkoop mogelijk worden. Uit de cijfers die in de hoofdstad be kend zijn, blijkt dat de aanvoer van graan in Rotterdam in 1952 circa 1.715.000 ton bedroeg tegen Amsterdam 563.000 ton. In 1958 was de Rotterdamse graanaanvoer gestegen tot 4.229.000 ton (volgens de Rot terdamse graanhandelaren zelfs tot zes miljoen ton), terwijl de aanvoer in Am sterdam was gedaald tot 282.000 ton, hoe wel de hoofdstad veel gunstiger ligt ten opzichte van de graanafnemers in Neder land. Amsterdam, dat de laatste tientallen ja ren zijn graanbeurs geleidelijk zag verlo pen, grijpt thans de gelegenheid aan om dit verlies te herstellen. Een herleving van de graanhandel zal ongetwijfeld ook vele activiteiten meebrengen voor andere instellingen, zoals banken en verzeke ringsmaatschappijen. Het ligt in de be doeling van Tradax in Amsterdam een kantoor te openen, dat alle Europese za ken van de maatschappij zal behartigen. Naar verluidt zal hiertoe een deel van het in aanbouw zijnde havengebouw worden gehuurd. Wat de Rotterdamse graanhandel met zijn protesten denkt te bereiken, is de ge meente Amsterdam niet duidelijk. ,.Dit is een zo normale zaak, dat wij niet aan de goedkeuring van de plannen door Ge deputeerde Staten behoeven te twijfelen, zo zegt de hoofdstedelijke overheid. In de vrijdag gehouden jaarlijkse ver gadering van de Centrale Aalsmeerse Bloemenveiling is het bestuur gemachtigd de plannen verder uit te werken tot uit breiding van de bestaande gebouwen, waarmee ongeveer anderhalf miljoen gul den gemoeid zal zijn. De voorzitter van de veiling, de heer W. Maarse Jbzn., heeft zijn functie, die hij sinds 1932 vervulde, neergelegd. Van 1938 af was hij tevens waarnemend directeur. In deze periode heeft hij bijna alle regerende vorsten uit ifuropa als gasten in de veilinggebou wen mogen begroeten en de hoogste func tionarissen en diplomaten uit vrijwel de gehele wereld. De ledenvergadering benoemde de heer Maarse tot erevoorzitter van de veiling. Lis se De heer Koos Faas in Lisse heeft een fietshobby. Hij wil trachten dit seizoen de vijfduizend km. te halen. Daartoe nam hij o.a. deel aan de Laurarit (zeshonderd km. in vier dagen) en trapte daarna in Brabant 260 km. De ronde van midden- Nederland zal hem ook onder de deelne mers hebben. Met deze ronde van 180 km. zal de heer Faas de vijfduizend km. dicht genaderd zijn. Met de examens ter verkrijging van het diploma voor kleuterhulp zijn aan de R.-K. Huishoudschool St. Elisabeth in Lisse de examens afgelopen. Dit diploma behaalden Attie Beelen, Corrie Bergman, Trix den Butter, Ellie Oofferhoff, Ada den Elzen, Joke van Haaster, Fia Jonkman, Ineke van der Meij, Willie Schroder, Ria van der Voort en Cobi van der Zon. Deze meisjes werkten 's morgens in en gezin met kleu ters en een baby onder toezicht van de moeder van het gezin, 's Middags gingen ze naar school en ontvingen onderwijs in kinderverzorging, opvoedkunde, vrije ex pressie, biologie, godsdienstleer, naaien en koken. Verschillende geslaagden gaan door voor kinderverzorgster en verpleegster. Hillegotn GESLAAGD Dezer dagen behaalden het midden standsdiploma de dames J. van Beek, J. van Brakelde Nijs, La. A. M. Lamers en de heren G. van Klaveren en A. M. M. Pijnakker, allen in Hillegom. Vrijdagmiddag om vier uur ontstond brand in een opslagplaats van houtkrullen bij een houthandel aan de Van Meerbeek straat in Hillegom. Dank zij snel optreden van de brandweer kon de brand spoedig worden geblust, waardoor de schade be perkt bleef. GESLAAGD De heer C. M. M. Straathof in Hillegom is geslaagd voor het examen midden standsdiploma, algemene handelskennis. Vanavond concerteert de Hillegomse Harmoniekapel onder leiding van haar dirigent, de heer J. Zonneveld, in de Hof- tuin. Het programma van dit laatste open luchtconcert vermeldt onder andere: „Leichte Kavalerie" van Fr. van Suppé. het Faustballet, „La fille du régiment". Maandag beginnen in Hillegom de va kantiespelen voor de jeugd weer, geor ganiseerd door het comité „Ontspanning in de vakantie". Alle kinderen die zich hebben opgegeven, hebben al een deel nemerskaart ontvangen. Men kan zich nog opgeven bij kapelaan Van de Waard, St. Joseph-pastorie, ds. J. Veenendaal, Prin ses Irenelaan 29, en de heer De Jong, Leembruggenstraat. Zandvoort In Zandvoort zal met ingang van maan dag de ochtendpostbestelling ongeveer anderhalf a twee uur eerder worden ge steld. Door de sterke groei der gemeente en uitbreiding van het aantal wijken was het de laatste tijd zó, dat vele inwoners hun ochtendpost eerst om elf uur, soms wel om twaalf uur ontvingen. De huidige directeur van het postkan toor in Zandvoort, de heer J. Buisman, tracht te bewerkstelligen dat de bestellers reeds des 's morgens om zeven uur met hun bestelling zullen kunnen vertrekken, hetgeen anders op z'n vroegst om negen uur het geval was. Ook de pakketpost zal door deze maatregel vroeger kunnen wor den bezorgd. Deze maatregel geldt voorlopig nog maar tot 15 september. Vrijdag was het weer een drukke dag voor de Zandvoortse vrijwillige brand weer. Omstreeks elf uur werd alarm ge geven voor een duinbrand, ontstaan ach ter het station. Het bleek dat uit de vuil- verbrandingskuil vonken waren gewaaid, die de duinbeplanting deden vlam vatten. Het brandje was spoedig geblust dank zij de medewerking van het publiek. Daarna moest men uitrukken naar de uitgebran de manége aan de Zandvoortselaan, waar zowel des morgens als des avonds stro op nieuw was gaan smeulen. ZONDAG 26 JULI 1959 HAARLEM. Ned. Ilerv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. N. van Egmond. Radio dienst. 15: Hongaarse dienst o.l.v. Ds. J. Kerekes. 19: Ds. R. Bijl. Nieuwe Kerk, Nw. Kerksplein. 10: Ds. Chr. Kousemaker. Noor- derkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. D. J. Spaling, van Schiedam. Ooster- kerk, Zomerkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk dhr. K. van Willigenburg. 10.30: Jeugd dienst. Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder- kerk dhr. J. E. van Epen. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. J. v. d. Wiel. Jaeobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Ds. Leering, van Bever wijk. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. E. Boeke. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. R. Bijl. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk, Begijnhof. 19.30 Uhr: Gottes- dienst Pfarrer Plantiko. Grote Kerk. Woens dag 29 juli n.m. 8 uur: Avondstilte. Medita tie: Ds. N. van Egmond. Hendrik Lasschuit, (L i d o). Caterina Valente en Bill Ha ley (eventjes maar) zijn de belangrijkste zichtbare sterren in de Duitse komedie „Hier bin ich, hier bleib' ich". Op de ach tergrond werkt ook het orkest van Kurt Edelhagen energiek aan deze echte vakan tiefilm mee. Natuurlijk zingt Caterina er haar bekende Duitse liedjes in en danst zij kris-kras over het toneel. Om dit mo gelijk te maken heeft de scenarioschrijver voor een verhaaltje gezorgd, dat haar aan haar trekken doet komen. Door een amb telijke vergissing is zij gehuwd met een echte graaf. Deze wacht met zijn tante op het vermogen van een oude oom, die ech ter nog niet dood wil gaan. Om een schan daal te vermijden speelt Caterina haar rol van gravin mee. Voor komische verwikkelingen zorgen verder nog een diefachtige kelner, een on handige „verloofde" van Caterina, een dienstmeisje, dat aan Indische „yoga" doet en een jaloerse, blonde secretaresse. Heel aan het slot komt dan de „Rock 'n roll"-koning Bill Haley op de proppen, die ondanks zichzelf voor een ouderwetse gooi- en smijtkluchx zorgt. Kortom het ligt er allemaal een beetje té dik op, maar wie ervan houdt kan deze week naar Lido. (Frans Ha 1 sDe variaties op het thema van 1001 nacht overtreffen de 1001 zo langzamerhand. Ditmaal hult Tony Cur tis zich in oosters gewaad om het meisje van zijn dromen te vuur en te zwaard, door dik en door dun, te veroveren. Dat gaat niet zonder slag of stoot, maar het lukt. Echte romantiek volgens Amerikaans recept met een sneufje van de Orient. (Luxo r). De belangstelling voor „Zondaars in spijkerbroeken" blijkt groot. Wil men zich in de levenshouding der jon geren verdiepen of is de belangstelling van een oppervlakkiger karakter? De film tracht een positieve beoordeling te geven. Het negativisme liegt er intussen niet om, maar het zet aan het denken. (Minerva). Tot en met donderdag zijn de avondvoorstellingen gewijd aan de eerlijk bedoelde, groots gemonteerde en spectaculaire taferelen, welke de film „De tien geboden" in zich sluit. Het romantisch surplus verzwakt de intenties, maar tot de verbeelding spreekt het allemaal wel. Des middags halen Laurel en Hardy hun dwaze streken uit bij de luchtbescherming. (R o x y). Tot en met maandag hou den Steve Cochram en Dian Brewster de gemoederen in beweging, wanneer een groep bandieten, schrik en terreur ver spreidend, wordt aangepakt en op een ge voelige manier zijn trekken thuis krijgt. De sterkste, die het recht aan zijn zijde heeft, zegeviert. Dat is Steve. Van maan dag af „Vijf helse uren", een modern psy chologisch drama van de misdaad. (Studio). De reprise van deze zo merse komedie naar het toneelstuk van Kaufmann en Hart zal menigeen amuse ren. Daarom is deze nieuwe inzet van Capra's film alleszins toe te juichen. (Cinema P a 1 a c e). Wie werkelijk van het circus houdt, zal wel geboeid blij ven kijken naar „Circusparade", een Rus sische documentaire over het leven in en om de piste. In prachtige kleuren krijgt men goed trapezewerk, knappe acrobatiek en gewaagde dressuurnummers voorge zet. Wie het circus dus van heel dichtbij wil meemaken, zal aan zijn trekken komen. (Rembrandt). De revuefilm „De nacht voor de première" draait om Ma- rika Rökk, weliswaar van de oude Duitse filmgarde maar r.og vol jeugdig élan. Eerst ziet men haar optreden in Zuid- Amerika, maar dan vertrekt zij hals 'over kop naar Duitsland, waar zij de aanstaan de schoonvader van haar dochter eens de waarheid zal vertellen. Dat is dan onge veer de inhoud van het verhaaltje, waar bij nog vermeld moet worden dat zij ver zeild raakt in een smokkelcomplot. Voor de rest is het amusementsmuziek van begin tot het eind. Met onder meer Louis Armstrong en zijn All Stars en Helmut Zacharias met zijn wonderviool. Genoeg muziek voor de liefhebbers dus om het in bonte kleuren gestoken verhaaltje op de koop toe te nemen. Het journaal „Spiegel van Nederland" was deze week bijzonder goed. Na een grappige reportage over het internatio nale goochelconcouis in Enschede, volgde een prachtig overzicht van de expositie „Dertig eeuwen Mexicaanse kunst", die in het Haags gemeentemuseum gehouden wordt. Met de camera's hebben we wer kelijk deze gigantische expositie bezocht en er een goede indruk van gekregen. Vooral de belichting van de verschillende beelden was uitstekend. Nederlands nieuws geeft een goed ver zorgde repotage van de Vierdaagse. De camera's hebben voorts de cirkelgang van een schip in boeiende beelden vastgelegd, vanaf het moment dat het schip te water gaat tot het ogenblik dat de zeereus naai de sloperij stoomt. In Suriname worden door het dichte oerwoud kanalen gegra ven om gekapte bomen gemakkelijker te transporteren. Hiervan zag men enkele fraaie beelden. En tenslotte was de ca mera gericht op een zomers onderwerp: kinderen die in het water dartelen en ra votten. NEW YORK, 24 juli, (UPI) In de Verenigde Staten zijn dit. jaar minstens 79 zuigelingen om het leven gekomen door verstikking teweeggebracht door plasticzakken, zo is uit een onderzoek van TJPI gebleken. Vele staatsinstellingen en de federale regeringen hebben ouders van kinderen de waarschuwing gegeven de dunne plasticzakken buiten het bereik van Min kinderen le houden. Verleden maand begon een nationale advertentiecampagne voor het veilig gebruik van de zakken, die algemeen gebruikt worden om schoon wasgoed te verpakken. De industrie waarschuxvde ervoor de zakken nimmer te gebruiken als onderleggers in wiegen, boxen en kinderbedjes en ook nimmer als speel goed aan kinderen te geven. De zakken dienen te worden verscheurd en ver nietigd. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK GEHUWD: S. Dane en J. A. Slot. GEBOREN: Christiaan Martinus Frede- rik, zoon van: C. M. F. Seijlhouwer en M. J. v. Zanten. OVERLEDEN: J. E. K. v. d. Schaaf, oud 49 jaar, echtg. v. C. G. v. d. Waaij (vrouw); H. J. Drost, oud 54 jaar, ongeh. (man). orgel. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie van de Broe- derkerk. Dagelijks geopend voor stilte, medi tatie en gebed van 10-12 en 35.30 uur. Dins dag 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking in de Broederkerk. Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente (Volle Evangelie). Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst (ook Ma- leise dienst). Woensdagavond 19.30 uur: bid stond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3. Zondagmiddag 15 uur: dienst. Donderdagavond 30 juli 19.30 uur: bidstond. Ilerv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer M. de Vos. Woensdag 29 juli 19.30: Ds. L. Vroeg- indewey, van Delft. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Servaas, Belgische Evangeli sche Zending. Gent. 17: dezelfde. 20: Jeugd- samenkomst. Spr. Dick Lugthart, van Ede. Dinsdag 20: Zendingsbidstond voor Nieuw- Guinea o.l.v. W. Könemann. Zaterdag 20: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Op- wekkingssanienkomsten. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. Donderdag 20 uur: dhr. J. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30. 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozen krans, Spaarne. 6, 7.30. 9. 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan, Amsterdamstraat. 6.15. 7. 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. L. Evelijn, van Enkhuizen. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. van de Guchle, van Oosterbeek. Ver. Doops gezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Broedergemeente, Park laan 34. 10.30 uur: Ds. H. Schutz. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. D. J. Roos. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Oud Geref. Gemeenten in Nederland, Park laan 21. Zondag 10 en 16.30: leesdiensten. Geref. Gemeente, Lange Margarethastraat. 10 én 16.30: leésdienst. O.R.G. Centrum, Wés. terhoutpark IA. 10.30: Dsi A. R. de Jong. Vrije Evangelische Gemeente, Lange He renstraat 6. 10: Br. B. Sijl. van Huizen. 18.30: Voorganger H. Raven. Maandagavond 8 uur bidstond. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim Kapel, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Geen zondagsschool tot september. 19: Op. wekkingssamenkomst met verschillende sprekers. Donderdag 20 uur: Gebedssamen komst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr. C. v. Ingen. 18.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. W. Zeegers. Woensdag 29 juli 20.15: Jeugd dienst. Donderdag 30 juli 20 uur: bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap. Ged. Oude Gracht 47. 10 uur: dhr. S. Priester. 17 uur: dhr. E. Schuurman. Woensdag 29 juli n.m. 8 uur: Bidstond, Schotersingel 99. Haarlem. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. Zon dag 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer. Koudenhorn 46A rood. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Baptistenge meente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: dhr. J. Boschma. 20.15: Jeugdsamenkomst. Zevende. dags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Ie dere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeen schappelijke bijbelstudie en om 11 uur pre diking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Ge meente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Wekelijkse samenkomsten zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Leger des Heils, Schagchel- straat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlossings samenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings- school en praktische toerusting tot de predi king van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83 (gebouw). Zondag 16.30-17.30 uur: Wacht torenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theo cratische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. J. C. Koppert, legerpredikant. Immanuëlkerk, Van Egmond- straat. 10: Ds. J. Kroon, van Spaarndam. 19: Ds. G. Koch. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Zondagsschool. Va kantie. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam- West). 10.30: Ds. J. S. Hartjes. 19: Ds. Groenveld, van Amstelveen. Kapel Sions kerk. Jeugdkerk (12-16 jaar) vakantie tot 13 sept. 10.30: Oppasdienst. Zondagsschool (6-12 jaar). Vakantie tot 30 augustus. Rooms Kath. Kerk. II. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. II. Elisabeth en Barbara, Paul Kruger- straat. 6.30. 7.45. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. .10.45 en 12 uui. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avond mis). II. II. Petrus en Paulus, Tesselschade- straat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", verlengde van de Geuzevesperstraat. Zaterdag 25 juli 19.30 uur: Openluchtsamenkomst aan de Eksterstraat, hoek P. C. Hooftstraat. Zondag 26 juli 10 uur: dhr. L. G. Sussenbach. 19.30: Jeugdsamenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Woens dag 29 juli n.m. 8 uur: Opwekkingssamen komst. Spreker dhr. D. Boschma. Zondags school voor kinderen tot 12 jaar in het speel tuingebouw „Vondelkwartier", Vergierdeweg. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dra. E. Schneider-Vijlbrief. Geref. Kerk. Koning kerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. L. G. Pleysant, van Leeuwarden- West. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. L. G. Pleysant. 17: Ds. H. W. Wierda. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 19: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. Coppoolse. 17: Ds. S. van Zwoll. Jehovah's In Rheden, waar de grote bosbrand tussen de Posbank en de Onzalige Bossen heeft gewoed, laaide ook giste ren het vuur weer op. Na drie uren zwoegen wist de brandweer, krachtig gesteund door met gasmaskers uitge ruste militairen, de vuurzee te doven. Ongeveer vijf hectaren bos waren toen echter verloren gegaan. Ook bij de Wapenberg in Ugehelen en in de ge- meentebossen van Hilvarenbeek moes ten brandweerlieden en militairen in actie komen om het vuur een halt toe te roepen. Getuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15.30- 17.30 uur: Wachttorenstudie en theocratische bedieningsschool. Donderdag 20-21 uur: Prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30- 19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). 10: Heiligings samenkomst. 20: Verlossingssamenkomst. 19: Openluchlsamenkomst (hoek Gen. Cronjé- straat/Dr. Leijdsstraat). Alle bijeenkomsten staan onder leiding van Br. en Zr. Wiegers, van korps Ede. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9: Geen dienst. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen, viering H. A. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. v. d. Wiel. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. G. Waardenburg. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. Geen dienst. Verenigde Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". 10.30 uur: Mej. N. Luikinga. Rooms Kath. Kerk. II. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en orn 9.40: Hoogmis. O. L. Vr. Hemel vaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan 10. Ds. A. J. van Sluijs, van Enschede. 17: Ds. F. Vroon, van Rotterdam. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Ds. F. Vroon. 17.30: Ds. A. J. van Sluijs. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. J. Bos. Jehovah's Getuigen, Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 uur gemeen schappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. P. A. Elderenbosch. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. M. Leendertz, Doopsgezind em. pred. te Haarlem. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. N. van Eg mond. van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Ds. J. C. Wisse, van Ber gen op Zoom. Open-Deur-Dienst. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk, Vijver- weg 14. 9.30: Ds. G. Toornvliet. 15.30: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 29 juli 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds. G. Koch, van Haarlem-N. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. W. T. Nijen- huis, legerpredikant te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 19: Ds. de Jong, van Voorhout. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. J. D. Koers; van Den Haag. Chr. Geref. Kerk. 10: leesdienst. 15: Ds. J. Kampman, van Rijnsburg. Geref. Gemeente. 10 en 16: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. H. Knoop. em. pred. Rotterdam/Delfshaven. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: Leesdien sten. Donderdag 30 juli 19.30 uur: Ds. B. Toes, van Kinderdijk. Ned. Prot. Bond. 10: Mej. L. van der Voort, van Heemstede. Rooms Kath. Kerk. Agathakerk. 7, 8, 8.30 en 10.30 uur. Mariakerk. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur. Engelbewaarders. 7, 8.45 en 10.45 uur. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 19: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10: Ds. A. de Bruyn, van Schevenin- gen. 17: Ds. E. Zijlstra, van Aerdenhout. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Evangeliesamenkomst nam. 3 uur in het Nutsgebouw, evangelist K. Adelmund. Ma- ranathasamenkomst. Woensdag 29 juli, nam. 8 uur in „Weltevreden", evangelist Jan Se- vensma, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8.15, 9.30: Hoogmis en 11.15 uur. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. C. Jongeboer, van Apeldoorn. 19: Ds. G. Pettinga, van Lisse. Jeugddienst. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. M. Keyser. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 18.30. Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. H. Brons. Abbenes. 9.30: Ds. C. J. Meilink, van Badhoevedorp. Viering H. A. 18.30: Ds. H. Brons. Viering H. A. en dank zegging. Pniël (Hillegommerbuurt). 10: Ds. Eerhardt, van Hillegom. Bethelkapel. 10: Ds. J. C. J. Bronsgeest. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. C. W. Thijs. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. L. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. G. Rang. Rooms Kath. Kerk. 7.30: Hoogmis en 10 uur. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. Don. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10: Hoogmis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. C. Remijn. 19: Ds. G. J. Waardenburg, van Haarlem. Musis Sacrum. 10.15: Ds. P. M. van Waarde, van Wesepe. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 10: Ds. S. van Zwoll. 16: Ds. D. Coppoolse. Geref. Kerk. 9.30 en 17: Prof. Brillenburg-Wurth, van Kampen. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 8.30: Dienst in de Duitse taal. Voorganger Ds. G. Plantiko, Duits. pred. te Amsterdam. 10: Ds. F. O. van Gennep, van Amsterdam. Geen avonddienst en geen Jeugdkapel. Geref. Kerk, Julianaweg. 9, 10.30 en 17: Ds. W. van Wijk, van Nederhorst den Berg. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. II. Agatha, Grote Krocht. 6.30, 7.30, 8.30 (9.30: Hoogmis) 11 en 12 uur. 19.30: Lof. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedurende de maanden juli en augustus geen samenkomsten. Jehovah's Getuigen. Woensdag 29 juli n.m. 8 uur Gemeente-boek- studie in het Gemeenschapshuis, School plein.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13