Woningbouwvereniging „Zorgvliet' viert veertigjarig bestaan Uw Kunstgebit Uitslag van fotowedstrijd FLIT Plannen voor bouw in Schalkwijk FOTOKOPIEËN „Bloemenmeisjes in actie zomer-opruimmg „Do's voor niks, da's gewoon te geef Neem de flitspuit! a f 1.4© 5 Lichtdrukkerij de Rooij DCO verloor nog 2 keer in Engeland Burgerlijke Stand van Haarlem „De gestolen toverhoed" in de Haarlemse Vleeshal Ernstig verkeersongeval op Kleverlaan Examens Programma orgelconcert Zestig kleurtekeningen lagen in Haarlem op straat Openbare Werken verricht opmetingen op Parklaan Onderwij svoorstellen Alle insekten het huis uit!. Flessen vanaf '/j liter DDT VAKANTIESPELEN Programma voor woensdag Kort nieuws De Jacob-Marisstichting G. Heeren viert zilveren jubileum bij Droste 3. v. d. MÏ3E Haarlemse atleten blonken uit in jeugdwedstrijden ZOEKT U 'N DRUKKER HAV'er Sieffers behaalt twee B-kampioenschappen DINSDAG 28 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Haarlemse woningbouwvereniging „Zorgvliet" bestaat op 2 augustus veertig jaar. In die tijd heeft zij in de stad ver scheidene complexen huizen laten bouwen. Dat „Zorgvliet" nog steeds actief is, blijkt wel uit het feit dat nog vorig jaar een complex van 128 woningen in Delftwyk gereed kwam. Verder heeft de vereniging, die thans 321 leden en enkele honderden aspirant-leden telt en is aangesloten bij de Federatie, een kleine honderd huizen staan in de omgeving van de Vondelweg in Haarlem-Noord en een blok van honderd in de Slachthuisbuurt. Het was de heer T. Colegem die enige maanden na het einde van de eerste wereldoorlog de stoot tot de oprichting gaf. De heer A. B. van Kordelaar werd voor zitter en al spoedig wees de gemeente de vereniging bouwgrond in de Slachthuis- buurt toe. Men begon met 41 woningen, waarvoor de architect Th. Roetering de plannen maakte. Later kwamen er 44 hui zen bij en in 1927 maakten vijftien wo ningen aan de Slachthuisstraat het blok van honderd huizen aan Merovingenstraat, Siwartstraat, Noormannenstraat en Karo- lingenstraat vol. Vooral in de begintijd maakte personeel van de NZH en ook later van de spoor wegen het leeuwedeel van het ledental van „Zorgvliet" uit. In de veertig jaar van het bestaan van de vereniging zijn de tijden nogal eens veranderd. De heer Ch. Roos, die lange tijd secretaris is geweest en vorig jaar na het overlijden van de heer J. de Jonge voorzitter werd, heeft bijvoor beeld nog herinneringen aan de crisistijd van de jaren dertig, waar men nu wel een beetje om kan lachen. Er stonden toen veel huizen „te huur" en de heer Roos bracht, veel van zijn vrije tijd in die lege woningen van de vereniging door. Zodra voorbijgangers bleven staan nm een bepaalde woning door de ramen in ogenschouw te nemen, kwam de heer Roos te voorschijn die de mensen hartelijk uitnodigde om eens binnen een kijkje te nemen. „Ik bood dan aan het huis te laten witten, bijschilderen en behangen en ook nog een week vrij wonen. Je moest soe batten en smeken of ze het huis alsjeblieft maar wilden nemen en als je dan dacht dat alles in orde was, kwamen de mensen op het laatste nippertje toch nog vertellen dat het niet doorging. Dat is nu wel heel anders", aldus de voorzitter. Er is een lijst met enkele honderden gegadigden voor een nog door „Zorgvliet" te bouwen woning. Zo'n dertig jaar geleden heeft de ver eniging, met enkele andere woningbouw verenigingen, geijverd voor een brug over het Spaarne. De bewoners van de Slacht huisbuurt moesten gebruik maken van een pontje dat met veel gepuf en geblaas tus sen de Spaarne-oevers heen en weer voer. Tot hun grote vreugde is toen de Buiten- rustbrug aangelegd en kreeg het pontje „gedaan". In de oorlogsjaren heeft „Zorgvliet" uiteraard niet veel activiteit kunnen ont plooien. Acht jaar geleden kwam een com plex van 93 woningen, naar een plan yan de Haarlemse architect A. Zanstra, gereed aan de Vondelweg, Roerdompstraat en Nachtegaalstraat. Het werk van de woningbouwvereniging is voor een groot deel een papieren strijd. Zo duurde het drie jaar voor alle ver gunningen voor het complex-Vondelweg in orde waren. In laatste instantie haalde men in Den Haag een rode streep door de plannen. Maar het bestuur zette door en de woningen kwamen er. Zoals reeds is gezegd, kwamen vorig jaar naar een plan van de Groningse architect Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ De voetbalsters van de Haarlemse ver- miging DCO hebben de laatste twee wed- itrijden in Engeland verloren. In Stock- port werd het voor 7.000 toeschouwers een 3-1 nederlaag (Coby Kalter maakte de enige goal) en in Manchester konden de DCO-dames niet verder komen dan een 4-2 nadelige score (goals van Janny de Boer). Bij deze laatste match in Man chester gespeeld waren niet minder dan 21.000 toeschouwers. DCO werd na afloop officieel ontvan gen op het stadhuis van Manchester, waar na een bezoek werd gebracht aan de be faamde club Manchester United. HAARLEM, 27 juli 1959. BEVALLEN van een zoon: 25 juli: H. G. van Deelen-de Jong; J. Elsendoorn- Stevenhaagen; 26 juli: B. M. G. Voss- Franssen; M. E. Rozenhart-van Lunen burg; C. E. Boterblom-Laadstra; 27 juli: A. Rooij-Alkema. BEVALLEN van een d o c h t e r 25 juli: A. C. Neuteboom-Koops; S. W. Zandstra- Huttinga; 26 juli: P. van Dijk-Hezemans; A. M. Giesbergen-Tönissen; A. T. Steg- wee-Smit; A. M. F. Nederkoorn-Willemse. OVERLEDEN: 25 juli: H. M. Verzijlberg- Bouwman, 89 j„ Schotersingel; N. Cornet- Verhoef, 71 j., Bakenessergracht; E. A. van den Hoff-van den Eijkhof, 85 j., Spaanse- vaartstraat; P. G. J. van den Brink- Schuurmans, 28 j., Kamperlaan; J. P. Beekman, 37 j„ M. van Heemskerkstraat; S. van Ammers, 72 j., M. van Heemskerk straat; J. J. Roest, 72 j., Gasthuisvest; C. van Riel, 76 j., Kamperlaan; 26 juli: D. Oosterveld, 90 j., Kleverlaan; A. C. Stam, 73 j., Paul Krugerstraat; 27 juli: J. Spie ring. 80 j.. Hazepaterslaan. ONDERTROUWD: 27 juli: J. A. M. Korstjens en H. A. Lasschuit; W. G. B. van der Kruijs en J. A. Beneker. GETROUWD: 25 juli: P. Cornet en H. S. Roodenburg; L. Schilp en W. J. van Eer den; A. W. Franssen en M. Budding; J. Raven en J. G. Jantzen. ir. F. Klein 128 woningen in Delftwijk ge reed en sinds enige tijd heeft de vereni ging haar oog laten vallen op Schalkwijk. Zij zou daar graag zo'n honderdvijftig en zo mogelijk nog wat meer woningen willen neerzetten. Maar vooreerst gaat „Zorgvliet" het veertigjarig bestaan vieren. Op 1 augustus krijgen alle leden een feesttaart thuis be zorgd en op 4 augustus recipieert het be stuur van drie tot vyf uur in de kroonzaal van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. Advertentie voelt U de gehele dag niet! Geen vrees meer, dal de gebitsplaat van het gehemdte loslaat. DENTOF1X, het nieuwe, verbet<**.e. antiseptisdie poeder s mor gens een weiniq op de plaat qestrooid houdt het qobit de qehele daa onwrikbaar op zijn plaats. Geen onaanqename smaak DENTOFIX verschaft U een qevoel van zeker heid bi| het eten, lachen, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heelt. Ver krijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Tot 7 augustus geeft het poppentheater „Merlijn" uit Heemstede voorstellingen in de Vleeshal in Haarlem. Maandagmiddag was de première van „De gestolen tover hoed". Een de ongeveer honderd kinderen die aanwezig waren hebben van het ogen blik af dat Slingertjehet aapje en „Riki", het jongetje, op het toneel ver schenen om zichzelf aan het jeugdig pu bliek voor te stellen, genoten. „De gestolen toverhoed" is een aardig verhaal. In een groot bos woont de boze tovenaar „Drakekop" die, door middel van een toverhoed, de markies die in het grote witte paleis woont omgetoverd heeft tot een schilderij en de lieve tovenaar „Dras- sebas" tot een uil. „Riki" en „Slingertje" gaan nu met behulp van een paar aardige mensen proberen de toverhoed te stelen, die de markies weer levend maakt, en de uil weer doet veranderen in „Drassebas". Natuurlijk lukt dat. Maar er gebeuren heel wat verrassende dingen voordat het gelukkige einde er is. Maar dan slaken de kinderen ook een zucht van verlichting. Of misschien willen ze hiermee alleen maar laten blijken dat ze het zo jammer vinden dat alles al weer afgelopen is? Dat laatste zou dan een groot compliment be tekenen voor Rien Baartmans en Maaike Hobbel, die deze poppenvoorstellingen zo enthousiast leiden. s De door de Stichting „Haarlems Bloei" uitgeschreven fotowedstrijd „Haarlems bloemenmeisjes in actie" heeft, naar de organisatoren meedelen, niet geheel het verwachte resultaat opgeleverd. Deson danks bleken verscheidene inzendingen van goede kwaliteit te zijn. De jury, be staande uit de heren Dick Boer, directeur n.v. Focus, D. Helfferich, redacteur van het tijdschrift Foto, H. C. Croesen, jour nalist, J. Scholten van de Kennemer Foto kring en W. van Willige, directeur van „Haarlems Bloei", hebben de eerste prijs, groot 100 met zilveren legpenning, met lof toegekend aan de heer G. J. L. Offer- haus, arts, Kenaustraat 6, Haarlem. De winnaar heeft, aldus de jury, in zijn foto een prachtige compositie gevonden, waarbij zowel het gebaar van het aanbieden van een bloem, als de voldoening bij het ont vangen daarvan, door een sterk spel van zwart en wit, zeer suggestief tot uitdruk king komen. De heer Offerhaus heeft een kind als tegenspeler laten fungeren. Het is trouwens opmerkelijk te noemen, dat de meeste inzenders kinderen hebben ge kozen op het ogenblik dat zij een bloem ontvangen De tweede prijs, 50 met bronzen leg penning, werd toegekend aan de heer B. Schanikes, Schoterboschplein 1, Haarlem. De derde prijs, 25, aan de heer E. van Vier gewonden bij botsing tussen auto en motorfiets Maandagmiddag omstreeks tien voor zes heeft zich op de hoek van de Kleverlaan, Marnixstraat en Velserstraat in Haarlem- Noord een ernstig verkeersongeval voor gedaan, waarbij vier personen vrij ernstig werden gewond. In de richting Bloemendaal reed een personenauto, bestuurd door een 38-jarige jeugdleidster uit Baarn, die, naar de po litie meedeelt, geen voorrang zou hebben gegeven aan een motorrijder, die in de Marnixstraat richting stad reed. Er ont stond een hevige botsing, waarbij de motorfiets om zijn as sloeg en de auto dwars de weg overstak om tegen de heg van een woning in de Kleverlaan tot stil stand te komen. De berijder van de motorfiets, een 21- jarige magazijnbediende uit Haarlem, en een 17-jarige collega van hem, die op de duo zat, werden van de motor geslingerd en sloegen met het hoofd op het wegdek. Een 78-jarige dame uit Bloemendaal, die naast de jeugdleidster in de auto zat, sloeg met haar hoofd door de voorruit en is met een schedelbasisfractuur en snijwonden aan het gelaat naar het Grote Gasthuis gebracht. De motorrijder kreeg een her senschudding, een ribfractuur en inwen dige bloedingen. Hij is evenals de jeugd leidster die snijwonden aan bovenlip en armen had, naar het Grote Gast huis gebracht. De duopassagier van de motor is met een vermoedelijke linker beenfractuur en grote vleeswonden naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo over gebracht. Haarlem. Van de eerste groep leerlingen van hel Haarlems Avondlyceum die deel namen aan de staatsexamens slaagden voor het diploma gym nasium A: P. C. Boerree en F. v. d. Velde te Haarlem en voor het diploma HBS B: G. J. Cli- teur te Haarlem en A. Damen te IJmuiden. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte-examens (gehele akte): J. Smit, Volendam; C. M. Wijnkoop, Cas- tricum; P. N. M. Schouws, Heemskerk. Voor gedeelte B: mej. G. M. v. Schagen, Egmond-Bin- nen; A. C. v. Breda, HippolytushoefB. A. Post- ma, Weesperkarspel; G. J. Fijma, Amsterdam. 's-Gravenhage. Voor de akte tekenen A (exa mentekenen m.o.) zijn geslaagd: H. A. de Bruijn Kops, Amsterdam: T. Frölich, Haarlem; P. T. O. Blokhuis, Den Haag; P. Dorleijn, Utrecht; A. J. Jongmans, Amsterdam; P. B. Domhof, Aerden- hout; J. H. M. Krak, Laren. Utrecht Op het examen beroepskeuze-adviseur, dat op 20, 21, 22 en 23 juli onder auspiciën van ae afdeling beroepskeuzevoorlichting van het Rijksarbeidsbureau en het Centraal Comité van Samenwerking inzake Beroepskeuzevoorlichting door de Stichting voor Opleiding van Maatschap pelijke Werkers in Utrecht werd gehouden, is het getuigschrift adj. beroepskeuze-adviseur uit gereikt aan: H. K. J. van Kampen, Zwanenburg en aan mevr. J. Wijnekus, Bloemendaal. 's-Gravenhage. Voor de huisakte Duits m.o.-A zijn geslaagd: mej. Th. M. Dijker, Nijmegen; S. Kok, Vlaardingen: J. I. de Boo, Middelburg; C. M. H. Driessen. Rotterdam; L. W. F. A. van Ehren- thal, Amsterdam; H. Huvinga, 's Hertogenbosch; G. Th. J. Rensen, Nijmegen; S. C. Sep, Roosen daal; P. I. F. M. Spijkers. Tilburg; R. W. Stütter- heim, Halfweg; W. G.Verbrugge, Bergen op Zoom; K. Vonk, Enschede. Schoolakte Duits m.o.-A: M. J. Geven, Eindhoven; J. S. Leutscher, Ter Apel; H. Lehmacher, Rotterdam; J. J. Schols, Ge leen; A. P. van Baal, Axel; mej. A. J. Kraal. Den Haag; J. F. Bruma Amsterdam; F. H. van Dijk, Tegelen; M. T. Eekhof, Zaandam; J. H. Erkamp, Laren; M. N. Gloudemans, Den Haag; J. H. Kes, Amsterdam; H. P. Klipp, Haarlem: G. H. Leen, Amsterdam; A. Lievaart, Amsterdam; J. C. Th. Peters, Den Haag; J. Prins, Zwijndrecht: J. Rem mers, Oegstgeest; A. N. Simon, Winterswijk; J. J. Ch. Spiertz, Venlo. Amsterdam. Engels m.o.-A: mej. A. O. James, Delft: mej. H. G. Möller, Hilversum: mej. F. H. M. Scott. Vogelenzang: J. J. Korbee. Rotterdam; R. Krol, Franeker; A. Kuiper, Apeldoorn; H. C. Meyer, Amsterdam. Liempt, Dr Schaepmanstraat 249, Haar lem. Eervolle vermeldingen ieder 10 kregen C. G. Beekhuis, Planetenplein 30; J. H. van de Bogaard, Berckheydestraat 2; Carl Laarhuis, Badhuisstraat 25, allen te Haarlem en J. Pruys, Lorentzlaan 32, Heemstede. Bij de vaststelling van de prijzen heeft de jury enerzijds gelet op de fotografische kwaliteiten, terwijl anderzijds het doel „bloemenmeisjes in actie" een rol speelde. De jury moest dan ook enkele goede op namen buiten de bekroningen houden, omdat de actie niet tot uitdrukking kwam. Al te veel werd het meisje als persoon in de lens genomen, begrijpelijk, aldus de jury, maar niet de bedoeling. Op veel foto's is de overdaad van voorjaarsbloemen te veel verwaarloosd: er is zelfs in vele ge vallen niet op gelet, of de mandjes nog wel gevuld waren. De organisatoren schrijven het niet ge heel aan de verwachtingen beantwoorden van de wedstrijd toe aan de omstandigheid dat het aantal landelijke fotowedstrijden groot is en het onderwerp voor vele ama teurs te beperkt was. Niettemin zijn van de bloemenmeisjes honderden foto's ge nomen tijdens het voorjaar, waarvan vele door buitenlanders zijn gemaakt. Amsterdam, Rokin 116, Tel. 32958 Rotterdam. Deo Haag, Utrecht. Arnhem, Hilversum Het programma van het orgelconcert dat Albert de Klerk vanavond in de Grote Kerk in Haarlem geeft, omvat de volgende werken van Joh. Seb. Bach: Canzona d moll; vier werken uit het „Orgel-Büch- lein"; Toccata, Adagio en Fuga in C dur; Sonata II c moll en „Vor deinen Thron tret' ich". OP HUN HURKEN, je soms zelfs op hun knieën, kropen vanmorgen 63 Haarlemse kinderen enkele uren rond over het asfalt van het speelterrein aan de Graafschap straat in Haarlem. Met stukken kleurkrijt in de hand en volkomen geconcentreerd werkten zij voort en tegen twaalf uur lagen hun scheppingen daar als ware schilderijtjes, kleurig aaneengerijd het resultaat van de straattekenwedstrijd die het Haarlemse Speeltuinverbond voor het eerst heeft georganiseerd. schip. Uit elke afdeling van het Verbond moch ten vier kinderen meedingen naar de in totaal acht prijzen, vier prijzen in de A- klasse en vier in de (jongere) B-klasse. De ruim zestig deelnemende kinderen wa ren geselecteerd op grond van de resul taten van een voorwedstrijd, waarvoor men tekeningen moest inzenden. In elke klasse was de eerste prijs een badminton- spel, de tweede een grote bal, de derde een groot schetsboek met kleurpotloden en de vierde hetzelfde in kleiner formaat. Terwijl een geluidswagen kinderliedjes en andere vrolijke muziek over het plein liet schallen en velen op de trottoirs toe keken, ontstonden op het asfalt de mooiste dingen: sprookjesachtige diepzeetaferelen, romantische landschappen, ridders, ka bouters, paddestoelen, paardekoppen, apen, clowns, aquaria, vazen met bloemen, een Indianendorp, een prachtig gelijkend por tret van Mickey Mouse en ook een hyper moderne raketbasis. Leidsters van het Speeltuinverbond gingen met dozen kleurkrijt de kinderen langs om hen zo nodig van nieuw materiaal te voorzien. Toen alle kinderen met hun tekening klaar waren deed de Haarlemse kunst schilder, Frans Terpoorten, geassisteerd door de heer D. Vrolijk, de ronde langs de kleurige straat. Na veel wikken en wegen werden de prijswinnaars bekendgemaakt: A-klasse: 1. A. Winkel (14 jaar) van „Klaverhof" met mannenportret; 2. J. Weijers (10 jaar) van „Buitenrust" met paardekop; 3. Ria de Vries (12 jaar) van „Nieuw Leven" met kabouter; 4. M. de Haas (13 jaar) van „Jeugdland" met land schap. B-klasse: 1. Mike Engel (12 jaar) van „Oosterkwartier" met Zeeuwse kleder drachten: 2. Tonny Klein (9 jaar) van „De Glasblazers" met rolschaatsers; 3. Frank Baan (11 jaar) van „Buitenrust" met ridder; 4. R. Janus (12 jaar) van „W.I.K." met Op het ogenblik doet de Haarlemse ge meentelijke dienst van Openbare Werken opmetingen op de Parklaan, tussen Ke naupark en Kruisweg Men overweegt na melijk de Parklaan ter plaatse iets te ver breden met het oog op parkeermogelijk- heden van auto's. Op het ogenblik is de'si tuatie zo, dat de Parklaan eigenlijk iets te smal is en te weinig ruimte laat voor verkeer, plus aan beide zijden geparkeer de auto's. Men wil door de opmetingen nagaan, of de Parklaan mogelijk iets ver breed kan worden, waardoor aan genoemd bezwaar een einde zou kunnen worden gemaakt. In de donderdagmiddag te houden ver gadering van de Heemsteedse gemeen teraad komt een voorstel aan de orde tot aanschaffing van meubilair voor en de verbetering van vloeren in le Voorweg school. Ter vervanging van verouderde banken moeten honderd tafeltjes en stoe len worden aangeschaft. Hiermee is een bedrag van 6400 gemoeid. De vernieu wing van de vloeren in twee bovenlokalen kost 2400. Voor de vernieuwing van de vloer in het handenarbeidlokaal van de Dreef- school vragen B. en W. een krediet van 1650. Ten slotte stellen B. en W. voor gelden beschikbaar te stellen voor het aan schaffen van leermiddelen ten behoeve van de v.g.l.o.-school van de St. Aloysius- school. 99 De jeugd van de Jordaan zit in de vakantie niet stil. Anderzijds wordt er voor gewaakt dat ze al te veel energie ontplooit, vooral als dat bal dadigheid betekent. Maandag was er een „standwerkersconcours" georgani seerd. Een der jeugdige kooplieden bood zelfgemaakte poppen aan voor de somma van een kwartje. „Wie is de man, wie maakt me los?" Advertentie ook in aerosolf 4.S0 P R O D U K T Haarlems Speeltuinverbond Alle afdelingen doen mee aan het levend ganzenboi'dspel op het sport terrein aan de Kleverlaan. Voor de afdelingen uit het centrum aanvang half elf, voor de overige half drie. Leeftijd 8 tot 14 jaar. Verder: „D.V.S." (Vondelweg): 3 uur zandbak wedstrijden voor kinderen van 4 tot 7 jaar. „Flora" (Van Oosten de Bruijn- straat): 2 uur zandbakwedstrijden voor kinderen van 4 tot 7 jaar. „Nieuw Leven" (Spaarndam): 2 uur zandbakwedstrijden voor kinderen van 4 tot 7 jaar. „Te Zaanen" (Anthony Fokkerlaan): 10 tot 11 zwemmen in zwembad Kleverlaan. Leeftijd 6 tot 14 jaar. Haarlemse Kath. Ver. v. h. Gezin „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): 9 uur vertrek van de tuin voor een stempelwandeltocht met tractaties. Leeftijd 10 jaar en ouder. Verder spel op de tuin. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): 2 film voorstellingen, 's morgens voor de kinderen van 4 tot 7 jaar, 's middags voor die van 8 tot 12 jaar. „Noordervreugd" (Ambachtstraat) 9 uur vertrek van de tuin voor een fietstocht naar Schiphol en bezoek aan het Cruquiusmuseum. Leeftijd 10 tot 14 jaar. Brood en drinken mee nemen. „Elba" (Ged. Schalkburgergracht): tekenwedstrijd op de tuin (potlood en gum meenemen). „Kindervreugd" (Godfr. van Bouil lonstraat): film in het clubhuis. Aan vang half twee en half vier. „Mariagaarde" (Westergracht)half tien vertrek voor een bustocht naar Groenendnal. Leeftijd 7 tot 9 jaar. Brood en drinkbeker meenemen. Intocht Muggenronde. Van de zijde van het juniorenkorps van de C.J.M.V. wijst men ons erop, dat. de muziek bij de intocht van de Muggenronde zaterdagmid dag werd verzorgd door dit korps, alsmede door de Harmonie „Haarlem", en niet zo als in ons verslag stond door de drum band ..Concordia". Inbreker krijgt 3'/i jaar. De Utrechtse rechtbank heeft een 30-jarige Amsterdam se lasser tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden veroordeeld. Hij pleegde op 20 mei een inbraak in Abcoude, waar hij uit een colbertjasje, dat aan de kapstok hing, f 7.000 haalde. Elders in het huis vond hij nog eens 150. Op de terug weg werd hij reeds gepakt, omdat hij op een gestolen fiets over de autoweg terug reed naar Amsterdam. Laagvliegers. Naar aanleiding van klachten over laagvliegen op zondag door straalvliegtuigen boven het strand tussen Hoek van Holland en Katwijk deelt de luchtmachtstaf mee. dat het hier straal vliegtuigen betreft van de Koninklijke Canadese Luchtmacht, gestationeerd in West-Europa. De Canadese autoriteiten zullen maatregelen tegen de betrokken vliegers nemen. Straalvliegtuigen van de Nederlandse luchtmacht oefenen niet op zondag. 4 dvprtrntie De gemeenteraad van Den Haag heeft maandag lang gesproken over een voor stel van burgemeester en wethouders om geen gevolg te geven aan een verzoek van mejuffrouw M. Bie*eveld en enige andere nabestaanden van Jacob en Willem Ma- ris om de naam Jacob Maris van de Ja cob Marisstichting te verwijderen. In ja nuari hadden deze nabestaanden van de schilder een adres aan de gemeenteraad gestuurd, waarin zij zeiden van mening te zijn dat de Jacob Marisstichting door de wijze waarop deze thans te werk gaat in gebreke is gebleven eer te betonen aan de nagedachtenis van Jacob Maris zoals dat indertijd in de bedoeling heeft gele gen van de oprichters van de stichting. Mejuffrouw M. Hardeman (V.V.D.) en mr. G. J. de Lint (Prot. Chr.) bepleitten aanhouding van het pre-advies. Zij wilden een oplossing zien te vinden die satisfactie zou geven aan de nabestaanden en aan de stichting. De heren W. A. Rensen (Arb.), G. van Praag (C.P.N.) en mr. H. Schuer- mann (K.V.P.) de eerste en de laatste bestuursleden van de stichting spraken zich uit voor aanneming van het pre-ad- vies. Daarop kwam een motie, ondertekend door mejuffrouw Hardeman, en mr. De Lint en mr. P. J. M. Aalberse (K.V.P.) waarin stond dat het agendapunt moest worden aangehouden en met de nabe staanden besproken moest worden. Of zij hurt bezwaren tegen de naamgeving aan de stichting nog steeds wilden handhaven. Deze motie werd verworpen met tien te gen vijfentwintig stemmen, acht V.V.D.- ers en de heren Aalberse en De Lint stem den voor. Het pre-advies werd daarna aangenomen met achtentwintig tegen ze ven stemmen (allen V.V.D.). Maandag was de heer G. Heeren vijfen twintig jaar in dienst van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken n.v. te Haarlem. Des morgens werd de jubilaris, verge zeld van zijn echtgenote en twee para nimfen, door de directie ontvangen. Mr. L. van Nouhuys hield een waarderende toespraak, waarbij hij de nadruk legde op de capaciteiten van de heer Heeren, die chocoladebewerker is op de meng- en wals afdeling. Tevens roemde mr. Van Nou huys de collegialiteit en de betrouwbaar heid van de jubilaris, waarna de direc teur hem het vererend getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel, alsmede de zilveren fabriekspenning en een geschenk onder couvert overhandigde. In de toonkamer van het bedrijf werd de heer Heeren door het personeel gehuldigd, waarbij hij onder meer werd toegespro ken door de voorzitter van het jubileum fonds, de heer C. A. Guit, die wees op de humoristische kwaliteiten en de kame raadschap van de jubilaris. Hij memoreer de, hoe de heer Heeren nog onlangs is toe getreden tot de accordeonband van het be drijf en bood een fauteuil aan, alsmede bloemen aan mevrouw Heeren. De chef van de jubilaris, de heer J. F. Geerlings, sprak op waarderende wijze over de vakbekwaamheid van de jubila ris. Aan het slot van de huldiging vertrok de heer Heeren met zijn echtgenote en beide paranimfen voor de traditionele rijtoer. Advertentie Inkoop - Verkoop - Ruilen - Huurkoop Radio's Bandrecorders - Pick-ups Gram.platen - T.V. - enz. onder garantie. AMSTERDAMSTRAAT 20 -22 - TEL. 17601 In Alkmaar is in het Sportpark de laat ste van de serie jeugdcompetitiewedstrij- den van de afdeling Kennemerland van de K.N.A.U. verwerkt. De slechte accommo datie en 't gebrek aan juryleden maakten de wedstrijden tot een sfeerloos geheel. Voor Haarlem en Atmodes stond daar ge lukkig tegenover dat hun jeugdleden tot verschillende goede verrichtingen wisten te komen. Bij het vèrspringen voor de B- meisjes bereikte F. van Halen een tweede plaats met 4.50 m. Bij de C- meisjes won de Atmodes-atlete M. van Aken dit num mer met 4.08 m. en T. van Geylswijk werd bij de D-meisjes tweede met 3.26 m. M. Kools bezette bij de A-meisjes de tweede plaats op dit nummer met een sprong van 4.48 m. M. Boon won de de 80 m. meisjes B in 11.5 sec. en J. van Duffelen de 60 m. meisjes C in 8.2 sec. met haar clubgenote M. van Aken op de tweede plaats (8.3 sec.). I. van Abs won het hoogspringen bij de C- meisjes met 1.30 m. De 4 x 60 m. estafette meisjes C was voor Atmodes in 33.2 sec. en de 4 x 100 m. estafette in de A-catego rie eveneens in 53.6 sec. Bij de jongens won C. Mascini het hoog springen bij de B-junioren met een hoogte van 1.60 m. Dezelfde hoogte haalde ook Molenaers bij de C-jongens en dat beteken de ook voor hem een eerste plaats. Mole naers won eveneens het kogelstoten in zijn groep met 12.68 m. en hier kwam zijn club genoot Berkhoff op de tweede plaats met 10.36 m. Van Goor werd tweede bij het vèr springen D-junioren (4.09 m.) en dat was niet één cm. verder dan zijn clubgenoot Mulder, die derde werd. Weyers was heer en meester op de 600 m. voor B-junioren, die hij won in 1 min. 27.8 sec. Een andere H.A.V.'er P. van Buuren werd derde in de eveneens goede tijd van 1 min. 29.9 sec. Leuwener won zowel het kogelstoten als discuswerpen bij de B-junioren. De discus wierp hij 34.38 m. ver en bij het kogelstoten kwam hij tot 13.28 m. Bij het laatste num mer werd A. Mascani tweede met 12.68 m. Duits won de 100 m. in 11.8 sec. en Ver meer bereikte bij het hoogspringen voor B-junioren een tweede plaats met 1.55 m. „Haarlem" won alle estafette-nummers. De 4 x 60 m. D ging in 34 sec., de 4 x 60 m. C in 31 sec., de 4 x 80 m. in 38.9 sec. en de 4 x 100 m. in 48.1 sec. Advertentie Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12201 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 Tijdens de in Leiden gehouden nationale B-kampioenschappen is de „Haarlem"-at- leet Sieffers uitstekend voor de dag ge komen. Want ofschoon de aanloop en af zet bij het vèrspringen zeer slecht was. wist hij toch een afstand van 6.41 m. te overbruggen en dat bleek ruimschoots vol doende voor de eerste plaats. Sieffers was hiermede echter niet tevreden, want ook bij het hoogspringen toonde hij zijn uit zonderlijke springkracht. Met een hoogte van 1.75 m. was zijn tweede B-titel een feit. Als hij zijn looptechniek weet te verbete ren, dan gaat hij zeker een goede atletische toekomst tegemoet. Doornbosch bereikte de derde plaats op de 100 m. in 11,3 sec., na in de serie en halve finale 11,2 gelopen te hebben. Op de 110 m. horden kwam hij tot de tweede plaats in 17,1 sec. en zowel dit resultaat als de prestatie op de 100 m. was voor Doorn bosch moedgevend, met het oog op de na tionale tienkampkampioenschappen in sep tember. Joacim bezette tenslotte de derde plaats bij het speerwerpen met 44.43 m.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7