Nixon uitbundig ontvangen de hoofdstad van Polen in OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Afscheidsrede voor radio en televisie van Rusland Russische concessies in ruil voor Kroesjtsjevs reis naar de Verenigde Staten? Koningin Elizabeth uitgeput terug van Canadese reis Stier had wind mee 74e JAARGANG No 20 MAANDAG 3 AUGUSTUS 1959 304e JAARGANG No 172 Amsterdams meisje door Duitsers overvallen Jongen onder instortende muur bedolven Opklaringen Aan het strand V.S. blijven tegen China's toelating in UNO In de krant van heden: Vijf doden in het verkeer A ut o uit IJ muiden in Arnhem verongelukt Het woord is aan Surinamecompagnie komt een dag later Ernstige critiek op de koninklijke adviseurs Invitatie aan Kroesjtsjev vandaag nog verwacht Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 1529o. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 cti, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107, t n. v. Haarlems Dagblad/Opr. HaarL Crt Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De befaamde Spaanse stierenvechter Louis Miguel Dominguin, een vriend van de filmster Ava Gardner en ex- keizerin Soraya, is het slachtoffer ge worden van zijn beroep. Tijdens een gevecht in Valencia was een onver wachte windstoot er de oorzaak van, dat de stier de matador op de horens nam. Dominguin ligt nu ernstig gewond in het ziekenhuis. Nauivelijks 48 uur later werd zijn grote rivaal en zwager Antonio Ordonez in de arena van Palma de Mallorca door een stier ernstig gewond. Een aanranding en twee roofovervallen hebben de Amsterdamse politie gister avond beziggehouden. In al deze gevallen waren de daders buitenlanders Dankzij het optreden van de bemanning van een sleepboot, zijn vier Schotse militai ren gearresteerd, die omstreeks midder nacht op de De Ruyterkade een 62-jarige man wilden beroven. Zij wierpen hun slachtoffer een jasje over het hoofd, maar deze gaf zich niet zo maar gewonnen en schreeuwde zo luid dat vier bemannings leden van een sleepboot werden gealar meerd. Toen zij wilden ingrijpen, dreef de sirene van een toevallig passerende politieauto de Schotten op de vlucht. Een hunner kon ter plaatse worden ingerekend. Een ander werd na een achtervolging door de machi nist van de sleepboot op de Haarlemmer dijk aan de politie overgeleverd en in de loop van de nacht konden de twee andere overvallers worden aangehouden. De politieauto, die de Schotten op de vlucht joeg, was op weg naar de Ooster- dokskade, waar vier met alarmpistolen ge wapende Duitse nozems een vijftienjarig meisje hadden aangerand. Zij werden al len gearresteerd. Even na twee uur vannacht spoedde de politie zich naar de Lindengracht, waar een verloofd paar van 21 jaar door drie buitenlanders met messen was bedreigd. De overvallers maakten zich echter uit de voeten, toen andere mensen naderden. Het is de politie nog niet gelukt het drie tal te achterhalen. Zaterdagavond ondervond een student uit Apeldoorn, dat men Amsterdamse no zems beter uit de weg kan gaan. Hij maak te op het smalle trottoir van de Leidse- straat geen ruimte voor vier opgeschoten knapen die hem tegemoetkwamen. Twee van hen namen de student onder handen. Zij waren hier nog mee bezig, toen een politieauto passeerde. Een van de vecht jassen werd ter plaatse aangehouden, twee anderen werden later op de Nieu- wendijk ingerekend. In Maastricht is het 11-jarige jongetje F. Gunther onder een instortende muui- bedolven. Het ventje zat tegen de muur van een lege kolenbox in de opslagplaats van een kolenhandelaar. Plotseling stortte de muur in. Toen men de jongen onder het puin vandaan had gehaald, bleek hij reeds te zijn overleden. Verwachting +ot morgenavond: Opklaringen maar ook enkele plaatselijke buiten. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. In het algemeen iets ho gere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. Zonnige perioden maar ook kans op een bui. Vrij koel. Matige tot zwakke wind uit richtingen tussen noord en west. Temperatuur rond 19 gr. C. Helder zeewater met vrij sterke golfslag, temperatuur 18 gr. C. Laag water 's morgens om elf uur en 's avonds om half twaalf, hoog water kwart voor vier 's middag9. Strand voor fietsen berijdbaar van 's morgens half acht tot 's middags half twee en 's avonds na acht uur. WARSCHAU (Reuter) De Ameri kaanse vice-president Nixon is zondag in Warschau aangekomen en daar toe gejuicht door een enthousiaste menigte. Nixon zal in Warschau besprekingen voeren met Poolse regeringsleiders. Van daag bracht hij een officieel bezoek aan president Zawadski; daarna werd hij ontvangen door de voorzitter van het Poolse parlement. Nixon zal woensdag uit Polen vertrekken voor de terugreis naar Washington. Op het vliegveld van Moskou waren bij het afscheid vice- premier Kozlov en de waarnemende minister van Buitenlandse Zaken, Koez- netsov, aanwezig. Kozlov zei te hopen dat het bezoek van Nixon zal bijdragen tot een beter begrip. Nixon zei voor zijn vertrek: „Als het bezoek slechts tot resultaat heeft dat de uitwisseling van denkbeelden tussen beide landen groter wordt, dan zal ik het als een succes beschouwen". Enkele duizenden Polen hebben van morgen bij het graf van de onbekende soldaat te Warschau het politiekordon doorbroken en Nixon omstuwd terwijl zij uitriepen: „Lang leve de president" en „Lang leve Amerika". Nixon riep lachend terug: „Wij willen allen werken voor een beter leven. Lang leve de Pools-Ameri- kaanse vriendschap". Daarna barstte de opgewonden menigte los in een „Sto Lat" (te vergelijken met ons „Lang zal-ie leven"). Het Poolse communistische blad Triboe- na Loedoe en het voornaamste blad dat geen binding met een partij heeft, Zycie Warszawy, publiceerden op de voorpagi na het portret van Nixon en een welkomst groet aan .de hoge bezoeker. Het partij blad ziet in zijn komst een vriendschappe lijke daad jegens de bevolking van Polen en een uiting van een realistische bena dering van het zeer belangrijke vraagstuk van vreedzaam samenleven en samenwer ken van volken ongeacht hun sociale stel sels. Opvallend was de milde toon van het blad in de critiek op de Amerikaanse po litiek en het ongewoon edelmoedig toege ven dat Amerika een grote bijdrage heeft geleverd bij het verslaan van het fascisti sche imperialisme. De New York Times schrijft dat de Amerikanen wel diep ge roerd moeten zijn door de uitbundige ont vangst die de bevolking van Warschau Nixon heeft bereid. „Dit gebeurde in een stad die pas enkele weken geleden Kroesjt- sjev slechts lauw verwelkomde. Opnieuw heeft de waarheid zich sterker getoond dan de schijn." Het blad zegt verder: „Er is zondag iets belangrijks gebeurd in War schau, de bevolking heeft de propaganda campagne teniet gedaan, die het deed voorkomen alsof de bevolking van Oost- Europa voor het communisme gewonnen was, zodat niet meer van onderdrukte vol ken kon worden gesproken. De vrienden van vrijheid en democratie hebben weer moed gevat, waardoor het politieke we- NEW YORK (AFP) „Wij zijn vast van plan om in het tiende achtereenvol gende jaar in de Algemene Vergadering van de UNO de campagne tegen toelating van communistisch China tot de UNO te leiden." Dit heeft Cabot Lodge, het hoofd van de Amerikaanse delegatie in de UNO maandag in San Francisco verklaard op een lunch, die werd gegeven door de „Ca- lifornische raad voor wereldaangelegen heden." Cabot Lodge keerde zich met kracht tegen de voorstanders van toela ting, die stellen dat deze „onvermijdelijk" is. De redenen voor het Amerikaanse be sluit, aldus Lodge, zijn onder meer het optreden van China in Tibet, „de pogingen om Formosa met geweld te veroveren, de vervolging van missionarissen en zende lingen en de onmenselijke weigering om Amerikaanse burgers vrij te laten." Lodge drong er bij het Internationaal Olympisch Comité op aan de uitsluiting van nationalistisch China ongedaan te maken, omdat anders „vele Amerikanen gaan twijfelen aan de waarde van een Amerikaanse deelneming aan de Olympi sche Spelen." pag- Weerraporten 1, 2 Economisch nieuws 2 Toch is het zo2 Op cle Praatstoel3 Feuilleton 4 Radio en Televisie 4 Agenda 4 Examens 5 Uit stad en omgeving5, 6 Beurs6 Spon 7, 8, 9 DIT! NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S. reldbeeld ongetwijfeld zal worden beïn vloed." Vele waarnemers in Moskou beschou wen de tocht van Nixon aan de gesloten industriegebieden in Siberië als het meest geslaagde deel van zijn tiendaagse bezoek aan de Sovjet-Unie. De jeugdig uitziende, energieke Amerikaanse staatsman met zijn vertrouwelijke glimlach, wuivend en herhaaldelijk uitroepend „Vrede en vriendschap" een leuze waaraan hier een bijna mystieke betekenis wordt ge hecht heeft ongetwijfeld diepe indruk gemaakt op de vele duizenden Siberiërs. Dit vindt gedeeltelijk zijn oorzaak in het feit dat deze mensen niet gewend zijn bui tenlanders te zien. Voorts kwam Nixon waarschijnlijk niet overeen met hun op vattingen over een Amerikaanse kapitalis tische woordvoerder. De bevolking van Moskou die een meer zelfbewuste houding jegens buitenlandse bezoekers aanneemt, liet minder blijken van haar indruk over het optreden van Nixon. Zijn herhaalde gesprekken met Russi sche arbeiders die hem vragen stelden over de Amerikaanse buitenlandse poli tiek, zijn uitvoerig in Russische bladen verschenen. Maar niet al zijn antwoor den werden gepubliceerd en er werd een eenzijdige indruk gegeven van iemand die niet gaarne over diepgewortelde ver schillen met gewone mensen debatteert. Een van de belangrijkste zijden van het bezoek is waarschijnlijk dat Nixon steeds herhaalde dat het Amerikaanse volk vreedzame bedoelingen heeft en dat het de Russen beter wil leren begrijpen. De Russen horen dit graag en hij heeft ze nieuwe hoop gegeven dat de Amerikaanse staatslieden oprecht zijn als zij spreken van betere betrekkingen tussen beide lan den. Een commentator van radio-Moskou zei over de indrukmakende afscheidsrede van Nixon van zaterdag voor de televisie dat „zijn verblijf in Rusland te kort schijnt te zijn geweest om alle onjuiste denkbeelden die hij over dit land had, uit te wissen". „Hij (Nixon) kan zich niet losmaken van duidelijke feiten, zoals de Amerikaanse ba ses om de Sovjet-Unie, verbreking van handelsbetrekkingen en sabotage door het Pentagon van een overeenkomst tot een verbod van kernwapenproeven", al dus de commentator. Nixon heeft zondag op een persconfe rentie aan het eind van zijn reis door de Sovjet-Unie verklaard dat hij Kroesjtsjev niet naar de Verenigde Staten had uitge nodigd, maar over het geheel genomen gelooft hij dat Kroesjtsjev te gelegener tijd moet worden geïnviteerd. Nixon zei zaterdag voor de Russische ra dio en televisie dat Amerika zijn militaire bases niet in stand houdt om de Sovjet- Unie aan te vallen, maar om zichzelf en zijn bondgenoten te verdedigen. De oplos sing van het militaire vraagstuk kan vol gens Nixon uitsluitend worden gevonden in een gemeenschappelijke ontwapening en niet in een eenzijdige. Hij pleitte voor een openhartige samenwerking, „die ons samen naar de maan kan brengen". Ver der sprak de Amerikaanse vice-president zich uit voor een regelmatige uitwisseling op allerlei gebied voor een vreedzame concurrentie, voor een gezamenlijke strijd tegen honger en ziekte en voor een poli tiek van „open lucht, open stad, open geest en open hart". „Als Kroesjtsjev zich wijdt aan het scheppen van betere levensom standigheden voor het Russische volk zal hij de geschiedenis ingaan als een van de grootste Russische leiders, maar als hij er naar streeft andere landen gelijk te schakelen, zal hij vrees, achterdocht en spanning scheppen", aldus Nixon. Nixon zei dat hij zeer onder de indruk is gekomen van de efficiënte en moderne in richting van fabrieken, van de schitteren de balletten in Leningrad en Novosibirsk en van het streven naar verbetering op alle gebied. „De meeste indruk heeft ech ter uw volk op mij gemaakt." Nixon zei dat het hem was opgevallen, in hoevele op zichten de Russen met de Amerikanen overeenkomen. De toespraak werd rechtstreeks door al le Russische radiozenders uitgezonden, alsmede door elf televisiestudio's binnen een straal van vierhonderd kilometer van Moskou. Hedenmorgen om kwart over acht is op de Apeldoornseweg in Arnhem een auto uit IJmuiden in een flauwe bocht geslipt en tegen een lichtmast gebotst. De mast brak af en viel op de auto, die daardoor in elkaar werd gedrukt. De bestuurster, de 40-jarige mevrouw Zwart uit IJmuiden, werd zo ernstig gewond, dat zij enkele ogenblikken na het ongeluk overleed. De naast haar fittende mevrouw Wibbie, eveneens uit IJmuiden, werd in zorgwek kende toestand naar een ziekenhius ver voerd. De heer Zwart, die op de achter bank zat, kreeg een zenuwschok. De auto werd totaal vernield. In Tilburg wilde de 20-jarige scooter rijder J. de Voort een voor hem rijdende auto passeren. Hij botste daarbij tegen een hem tegemoetkomende auto. De V. werd over deze auto heen op de weg geslingerd. Hij werd zwaar gewond en is later in een ziekenhuis overleden. Zijn scooter vloog bij de botsing in brand en werd totaal vernield. In Delft is de 41-jarige mverouw Van H.De K„ die achterop de fiets van haar 13-jarig dochtertje zat, op het Oostplein Comtesse Diane: Schoner dan schoonheid is de lelijkheid die erin slaagt zich te doen vergeten. van de bagagedrager gevallen. Zij viel met het hoofd op het wegdek en is later in een ziekenhuis overleden. In Emmercompascuum werd de 21-jarige J. de Jonge, die bij een vriend achterop de fiets zat, aangereden door een achterop komende auto, waardoor hij op slag dood was. Zijn vriend werd vrij ernstig gewond naar een ziekenhuis gebracht. In Amsterdam kwam de 19-jarige werk student H. W. L. op de Hoofdweg in bot sing met een auto. Hij was vrijwel ter stond dood. Het m.s. Oranje" van de K.N.S.M. met aan boord het repatriërende tweede deta chement van de tweede Surinamecompag nie 1958, dat dinsdag te Amsterdam werd verwacht, zal pas woensdag aankomen. (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) GENèVE, 3 augustus. Het is niet meer de vraag, of Kroesjtsjev uitgeno digd zal worden de Verenigde Staten te bezoeken, die de Geneefse conferentie be zighoudt, alleen nog maar de kwestie, of dat bezoek hem zal nopen in Genève bij het scheiden van de markt nog enkele con cessies te doen op deze conferentie, die nu overigens wel wat van haar belang heeft verloren. De Amerikanen hebben hun ge allieerden inderdaad over een uitnodiging aan Kroesjtsjev geraadpleegd en die heb ben erin toegestemd. De Britten, die er niet zonder leedvermaak een analogie met het veelgesmade bezoek van Mac- millan aan Moskou, maar ook een uit stekende voorbereiding voor een top conferentie der grote vier in zien, zelfs met onverholen enthousiasme. De West- (Van onze correspondent in Londen) Koningin Elizabeth, die gisteren van haar inspannende reis naar Canada, waar zij ondermeer de St. Lawrence zeeweg opende, is teruggekeerd in Londen. Ze zal vandaag, of morgen, bijwijze van voor zorgsmaatregel, door haar geneesheren worden onderzocht. Het is geen geheim dat de Canadese tocht, die 45 dagen duurde, en tijdens welke zjj en haar echtgenoot 24.000 kilometer aflegden, te veel van haar krachten heeft gevergd. Toen zij gister middag met een Cornet op de Londense luchthaven aankwam, en met de rest van de koninklijke familie verenigd werd, was zij uiterlijk opgewekt, maar het was een geforceerde opgewektheid. Duidelijk viel waar te nemen dat de reis sporen had achtergelaten. Haar gelaat was gespannen. Twee weken geleden waren de Britten reeds gealarmeerd door het bericht dat de koningin aan uitputting leed. Haar werd slechts af en toe een rustdag gegund. Zij moest 8000 handen drukken, 136 plaatsen bezoeken, 50 redevoeringen afsteken en tweemaal voor de televisie verschijnen. De indruk, die men bij haar terugkeer kreeg, was dat zij oververmoeid was, maar ge lukkig niet ziek. Zij moet echter al meteen weer in staat zijn om met frisse moed een nieuwe officiële reis naar Schotland te beginnen. De koninklijke adviseurs staan aan ern stige critiek bloot. Koningin Elizabeth had Canada reeds driemaal eerder als vorstin bezocht, maar toen was het programma betrekkelijk kort. Dit was de eerste koninklijke Canadese tournee op grote schaal sinds 1939. De omvang van het land heeft de organisatoren parten gespeeld. Het was de bedoeling dat de koningin be halve de voornaamste steden ook vele uit hoeken zou bezoeken. Men wilde dat zij zoveel mogelijk zou zien en ook gezien zou worden. Dat had echter misschien beter door meer televisie-uitzendingen gekund. Men vraagt zich af waarom het nodig was dat bij voorbeeld de bezichtiging van een nikkelmijn drie uur moest duren. Het is zo goed als zeker dat, gezien het risico voor de gezondheid van koningin Elizabeth, dit de laatste maal geweest is dat zij een der gelijke monsterachtige reis heeft onder nomen. De moeilijkheid is dat naarmate Groot-Brittannië zich meer moet inspan nen het Britse Gemenebest bij elkaar te houden of de betekenis er van voor de buitenwereld te onderstrepen, deze taak voornamelijk op de schouders van koning in Elizabeth komt te rusten, die immers ook het staatshoofd is van de afzonderlijke Dominions, hoe onafhankelijk deze zich ook van het vroegere moederland mogen voelen. Groot-Brittannië klampt zich, in zijn vertoon van grootheid om een zekere on afhankelijkheid te demonstreren vooral aan Canada vast, niet in de laatste plaats om indruk te maken op de Verenigde Staten. Sinds premier Diefenbaker aan de Koningin Elizabeth van Groot-Brit tannië en prins Philip werden op Lon don Airport afgehaald door koningin moeder Elizabeth en hun beide kinde ren. Prins Charles volgt het voorbeeld van zijn vader en loopt met beide handen op de rug. Prinses Anne wan delt onbezorgd achter haar moeder aan. macht is, kregen de Canadese conserva tieven de wind mee door het verzet tegen al te grote Amerikaanse economische in vloed en werd de verhouding met Groot- Brittannië inniger. Het lijdt geen twijfel dat Canada de meeste andere Dominions binnen enkele tientallen jaren economisch in betekenis zal overtreffen. Groot-B/it- tannië, dat nog altijd schuw staat tegen over het Europese vasteland, vlucht, zeker emotioneel, in het Gemenebest, dat overi gens een verheugende stabiele factor vormt in een wankele wereld. Maar na de ontmoedigende ervaringen van de Canadese reis de Canadezen staan bovendien nog altijd ietwat vreemd tegenover de koninklijke mythe zullen dergelijke monarchale marathons waar schijnlijk voorgoed tot het verleden be horen. Opnieuw wordt het denkbeeld ge opperd dat koningin Elizabeth als veel vuldig staatshoofd van de in wezen gelijk waardige onderdelen van het Britse Ge menebest bij toerbeurt enkele maanden in de hoofdsteden er van zou resideren, maar voor een roulerend koningschap voelt Londen heel weinig, al zou dit met de moderne verbindingsmiddelen misschien technisch mogelijk zijn. Ook de zwaar wegende gezinsplichten van de koninklijke familie botsen met een dergelijk vergaand plan, dat misschien ideaal zou zijn omdat koningin Elizabeth dan in staat gesteld zou worden in haar Dominions een nor maal leven te leiden. Londen zou in dat geval echter ophouden het hart er van te vormen Onze reisredacteur vernam hedenmorgen in Genève, dat vanmiddag officieel bekend zou worden gemaakt, dat de Russische minister-president door president Eisen hower is uitgenodigd een bezoek aan de Verenigde Staten te brengen. duitsers hebben geen enkel bezwaar gemaakt, alleen de Fransen zijn wat minder geestdriftig omdat zü menen, dat generaal De Gaulle eerder ingelicht dan geraadpleegd is. Dit nieuws neemt niet weg, dat de Britten met even grote hard nekkigheid als tevoren er naar streven reeds hier een beperkt akkoord over Berlijn te bereiken. En hoewel er nog steeds geen stap voor uitgang is geboekt en de Geneefse confe rentie woensdag ophoudt, noteren de kan sen van zo'n akkoord bij de wedgrage Brit ten nog steeds een op vier. In tegenstelling tot anderen, die zeggen dat voor de Russen nu de laatste reden om concessies aan het Westen te doen is weggevallen, menen zij namelijk dat de Amerikanen bij het polsen van Kroesjtsjev over een bezoek aan Ame rika wel degelijk geïmpliceerd hebben, dat een zekere mate van ovei-eenstemming in Genève zo'n reis zeer zou vergemakke lijken. Wat zijn de principiële punten voor een tussentijdse regeling van Berlijn, die Oost en West in Genève gescheiden houden? Ten eerste de tijdsduur van zo'n regeling, ten tweede de westelijke positie in West- Berlijn na afloop van die termijn en een eventuele mislukking van nieuwe onder handelingen, ten derde de westelijke troe pensterkte in Berlijn. Wat het tweede, en belangrijkste, punt betreft, eist het Westen dat Gromyko er op een of andere manier mee instemt, dat de positie van het Wes ten door aflopen van de termijn en een eventueel mislukken van nieuwe onderhan delingen niet aangetast wordt. Als daai-- voor in het einddocument een bevredigen de formulei-ing wordt gevonden, zal de kwestie van de tijdsduur zelf automatisch veel van zijn belang inboeten. Het pro bleem van de troepensterkte eri de „tech nische punten" van het verbod op raket ten en atomische wapens, beperking van propaganda en subvei-sieve activiteit, als mede de vrijheid van toegang zouden dan ook vrij wat van hun scherpte verliezen. Al deze problemen lijken weliswaar te in gewikkeld om in drie dagen af te handelen, maar zij liggen op zo overbekend terrein, dat men, wanneer er bij de Sovjet-Unie ook maar enige wil tot toenadering zou be staan, er, technisch gesproken, in een half uur overeenstemming over zou kunnen bereiken. Er is oveiïgens nog een ander probleem, dat door een bezoek van Ki-oesjtsjev aan de Verenigde Staten ook minder stekelig zal worden: de vraag in welke vorm het Geneefse overleg opengehouden kan wor den, wanneer er geen akkoord bereikt wordt. Men heeft Gi-omyko over een ver daging gepolst, maar tot nu toe nog zonder succes. Ten slotte zal Gromyko ook nog de binding tussen een Bei'lijnse regeling en zijn voor het Westen onaanvaai'dbare al- Duitse commissie moeten laten vallen. Inmiddels is dus de Geneefse schildpad den-marathon, die in negen weken slechts centimetei-s heeft afgelegd, het laatste rechte eind naar de finish ingegaan. Lloyd, die gistei'en met Gromyko over de toe stand in Laos spi-ak en hem waarschuw de tegen de activiteiten van de Vietminh! in dat land. is vandaag door Gromyko voor de lunch uitgenodigd en zowel daar voor als daarna komen de westelijke mi nisters bijeen. Met spanning wordt nu af gewacht, of de Russische concessies in het laatste uur een betere basis kunnen leg gen voor het bezoek van Kroesjtsjev aan Eisenhower (naar men hier meent in sep tember) en een topconferentie der Grote Vier, die daarop meteen of later (men gist hier in novembei') zou kunnen aansluiten. Advertentie BARTEUORISSTR, HAARLEM TEL. 13439 IEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596, SUèDE DAMESJASJES IN KLEUREN

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 1