1.58 1.88 uperMarfc" Professor Veenhof sprak in Lisse over: „De eenheid der Kerk" Alle gehakt is nog geen gehakt LAPPEN Doorlaatbewijzen aanvragen voor de afgesloten wegen Banketbakker maakte ijs zonder vergunning: f 250 boete MAANDAG 3 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 magervlees-GEHAKT 500 gram 500 gram ALBERT HEIJN SLAGERIJ haarlem houtstraat 99 Haarlemmer wint hoofd prijs in S.U.S.-loterij Wereldkampioenschappen wielrennen Brand in bakkerij ECONOMISCHE POLITIERECHTER Jongen bij aanrijding ernstig gewond Jeugd versiert asfalt van de Orionweg Jonge „architecten" in de Stadsdoelen aan 't werk Mevrouw H. J. H. Mazee Harmsen overleden i fiotbe£ie>i faaêptlL in.zadel# Ds. Rang nam beroep naar Haarlem-Zuid aan Henk Buis wint zomerrit Bedrijfsvoetbal Lute in Beverwijk de snelste in eindsprint Lotharingse dansgroep in Openluchttheater Bermbrand langs spoorlijn HaarlemLeiden Corinthian ladies speelden gelijk tegen DCO „Zilveren Molen" voor biljartclub Houtpoort Hammarskjoeld sprak over Algerije met De Gaulle Communisten in defensief na slachting in Kirkoek Caryl Chessman dient verzoekschrift in VAKANTIESPELEN Programma voor dinsdag UIT STAD EN STREEK J eugdkampioenschappen van Nederland Australische tennissers versloegen Cuba Kerkelijk Nieuws Voor een aandachtig gehoor heeft pro fessor C. Veenhof, hoogleraar aan de Theologische School der Vrijgemaakte Gereformeerde Kerken in Kampen en oud studenten van Haarlem gesproken in de Gereformeerde (Syn.) Kerk in Lisse over het onderwerp: „De eenheid der Kerk". Professor Veenhof sprak op uitnodiging van de Gereformeerde Mannenvereniging der Vrijgemaakte Geref. Kerk. Onder de aanwezigen troffen wij personen aan uit kerken van verschillende richtingen en uit alle plaatsen van de bollenstreek. De heer Stegeman sprak aan het begin van de avond een woord van welkom tot allen die gekomen waren om naar het woord van professor Veenhof te luisteren, waarna hij professor Veenhof dank bracht voor zijn bereidheid om deze avond in Lisse te spreken. Prof. Veenhof zei dat men zich goed moet realiseren dat met de eenheid der kerk een wezenselement der kerk wordt aangeduid, want de kerk van Christus is één en moet één zijn. „Christus is het Hoofd van het lichaam der Kerk en wij zijn de romp. Het wezen lijke van de kerk is Christus, door Wien en uit Wien wij leven. Hij bewaart, be schermt en onderhoudt Zijn Kerk", aldus prof. Veenhof. Wij hebben als leden van de Kerk van Christus de opdracht om ervoor te wor stelen, dat de eenheid der kerk op aarde openbaar en gerealiseerd wordt. De weg tot de eenheid der kerk is de weg van het dienstbetoon. Het levenselement van de kerk var. Christus is dienen, zoals Hij zelf ook gediend heeft. Die eenheid op aarde moet openbaar worden doordat men rond om één kansel en één Avondmaalstafel kan zitten, zei de inleider. De huidige situatie is droevig te noe men. Wat moeten we nu in deze situatie doen? De eenheid wordt door twee banden samengebonden: de leer en de onderlinge liefde. Wat in de drie formulieren van Enigheid wordt geleerd is voldoende en al wat daar aan toegevoegd wordt is verkeerd. Door de Synode der Gereformeerde Kerk zijn in 1942 en 1946 aparte leeruitspraken vastge steld en als Goddelijke waarheid aan vaard. Daarmede is de ellende van de kerkscheuring begonnen. Wie zich niet aan deze leeruitspraken hield, werd beschul digd van ontrouw. Men wilde over de ver- bondsbeschouwing meer leren en vaststel len dan in de Schrift staat. Prof. Veenhof was blij, dat 'nu overal een geroep wordt gehoord dat het anders moet worden. Hij was bijzonder blij, dat men in Almelo reeds zover is, dat zich al leen wil houden aan de Drie Formulieren van Enigheid en de schorsingen van 1946 ongedaan heeft gemaakt. Met belangstel ling en het gebed in het hart zeide prof. Veenhof de verdere ontwikkeling van de kerkelijke situatie tegemoet te zien. Wat er uit dit alles worden zal? „We weten het niet, maar wel weten we, dat de ellende van de scheuring er spoediger is dan het herstel der kerk. Wij willen en kunnen ons alleen maar binden aan het Woord van God en aan niets anders". Op dit referaat volgde een gedachten- wisseling, waarna de voorzitter een woord van dank sprak en prof. Veenhof in dank gebed voorging. Advertentie Wanneer u echter kennis maakt met Albert Heijn's superieure kwaliteit, dan zegt u: Ja. dit is prima. Prima! dinsdag en woensdag Albert Heijn's prima met zakje kruiden en zout DOORREGEN t Met het oog op de wereldkampioen schappen wielrennen, die op zaterdag 15 en zondag 16 augustus in Zandvoort wor den gehouden, hebben ook de gemeenten Heemstede en Bloemendaal de gelegen heid opengesteld doorlaatbewijzen voor personenauto's aan te vragen. Zoals be kend is, wordt voor het betreffende week einde een intergemeentelijke verkeers regeling getroffen, waarbij om Zand voort een „verkeersring" wordt gelegd. Voor bestuurders van personenauto's zal de toegang binnen deze „verkeersring" slechts mogelijk zijn op vertoon van een doorlaatbewijs. De Zandvoortselaan wordt afgesloten ter hoogte van het station Heemstede-Aerden- hout. Alle autobezitters die ten westen van het station wonen, wordt aangeraden een doorlaatbewijs voor hun auto aan te vra gen. Ook mensen die per auto in het be treffende weekeinde familieleden binnen de „verkeersring" bezoeken, alsmede le veranciers enz. moeten in het bezit van een doorlaatbewijs zijn. Voor personen die een doorlaatbewijs nodig hebben voor het afgesloten gedeel te in de gemeente Heemstede wordt ge legenheid geboden in de week van 11 tot en met 14 augustus van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur op het politiebureau aan de Raadhuisstraat in Heemstede zo'n bewijs aan te vragen. Op 11 en 14 augus tus kan men dit doorlaatbewijs ook 's avonds van zeven tot negen uur afhalen. Autobezitters in Aerdenhout kunnen op vertoon van hun kentekenbewijs een door laatbewijs afhalen aan het politieposthuis aan de Schulpweg in Aerdenhout. Autobe zitters in de kommen van Bloemendaal en Overveen die op zondag 16 augustus hun auto willen gebruiken, kunnen zich even eens in het bezit van een doorlaatbewijs stellen. De politie houdt namelijk rekening met de mogelijkheid dat de verkeersdruk te op 16 augustus zo zal toenemen, dat geen verkeer meer zal worden doorgela ten. Inwoners die in het bezit van een door laatbewijs zijn, zullen dan wel doorgang krijgen, voor zover dat natuurlijk bij de verkeersdrukte mogelijk is. Zondagmiddag omstreeks twee uur is brand uitgebroken in een bakkerij aan de Bloemendaalseweg in Overveen. De brand ontstond doordat de vlam in een pan olie sloeg. Een hoek van de bakkerij brandde geheel uit. Het vuur is door de Bloemendaalse politie geblust. De brand weer verrichtte de nablussing. Er is voor dertienhonderd gulden schade aangericht, die door vei'zekering wordt gedekt. Haarlemse Raad voor de Jeugd De 39-jarige timmerman G. Opstal, Vier- s#terrenstraat 21, Haarlem, heeft één der lioofdprijzen van de landelijke rooms-ka- tholieke weldadigheidsactie S.U.S. gewon nen. De prijs bestaat uit een woonhuis of goederen (belastingvrij) ter waarde van f 25.000.—. Mevrouw Van Opstal heeft onlangs een partijtje lompen verkocht voor drie gulden. Voor dit bedrag kocht het gezin, bestaande uit zeven personen, S.U.S.-loten. Op één van deze loten viel de genoemde hoofd prijs. De uitslag werd zaterdagavond tij dens een radio- en televisie-uitzending, gewijd aan deze landelijke actie, bekend gemaakt. Zondagmiddag orr.treeks twaalf uur is een tienjarige jongen uit Overveen bij een aanrijding op de Julianalaan in Overveen ernstig gewond. De jongen, die met zijn fiets over het fietspad van de Julianalaan reed, sloeg plotseling linksaf om de rijweg over te steken. Bij deze manoeuvre werd hij aan gereden door een personenauto, bestuurd door een 22-jarige student uit IJmuiden. De jongen is met een schedelbasisfractuur in het Marinehospitaal in Overveen opge nomen. Morgen, dinsdag, zullen ongeveer hon- lerd jongens en meisjes tussen zeven tot 3n met veertien jaar het asfalt van de Orionweg in Haarlem-Noord versieren met kleurige uit hun fantasie ontsproten te keningen. Deze straattekenwedstrijd is een onder deel van het vakantie-activiteitenprogram ma van de Haarlemse Raad voor de Jeugd. Elke deelnemer krijgt een vierkante me ter wegdek en twaalf kleurkrijtjes tot zijn beschikking. De wedstrijd begint om tien uur. Om precies twaalf uur zal hoofdcom missaris Fontijne van de Haarlemse poli- Me samen met de winnaar van de Haar lemse Muggenronde 1959, Ab Koelemeyer tekeningen als de meest geslaagde aan wijzen en de prijzen uitreiken. Er kunnen zich nog deelnemers aanmelden om half tien bij de geluidswagen op de Orionweg. In de loop van vanmorgen zijn kinderen begonnen met de inrichting en versiering van het plein van de Stadsdoelen aan de Gasthuisstraat met het oog op de vakan tie-activiteiten die daar van 10 tot 22 augustus door de Haarlemse Raad voor de Jeugd op touw werden gezet. Er komt geen beroepstimmer- of schil der aan te pas. „Doe 't zelf" is het devies van deze architecten en ambachtslieden in de dop. Een leeshoek, een afdeling voor handenarbeid en een voor verkleedpartij en kwam spoedig tot stand. Iedere jongen of meisje tussen tien en veertien jaar die zin heeft om te helpen is welkom. Het werk wordt afgewisseld met spelletjes, voorlezen, muziek en lezen. De Stadsdoe len is elke dag geopend 's morgens van 10-12 uur en 's middags van 2-4 uur. Zij die nog materiaal beschikbaar willen stellen kunnen hiervoor terecht bij het secreta riaat van de Raad voor de Jeugd, Kleine Houtweg 47, telefoon 10101. Zondagmorgen is op 75-jarige leeftijd na een korte ziekte, in het St. Elizabeth's Gasthuis te Haarlem overleden mevrouw H. J. H. Mazee-Harmsen, een bekende fi guur op kerkelijk gebied in Haarlem en Noordholland. Gedurende 28 jaar maakte zij deel uit van het bestuur van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden in Haar lem, waarvan ruim 25 jaar als secretares se. In deze functie was zij de spil, waar omheen de plaatselijke organisatie van de Vrijzinnig Hervormden draaide Toen de vereniging enige jaren geleden een halve eeuw bestond, werden de ver diensten van mevrouw Mazee erkend door haar benoeming tot erelid, hoewel zij al lesbehalve „eer" zocht. Samen met haar enige jaren geleden overleden man, de heer J. N. Mazee, kerkvoogd van de Ne derlands Hervormde gemeente, heeft zij in alle bescheidenheid, maar met grote trouw en toewijding willen arbeiden op het brede terrein, dat de Nederlands Her vormde kerk beslaat. De begrafenis is vastgesteld op donder dag 6 augustus om half één op de Noor derbegraafplaats in Haarlem. Advertentie RIJWIELEN MOTOREN CAPRI SCOOTER, geheel compleet 995. Zandvoortselaan 158 Telefoon 40905 Zondag werd in de ochtenddienst van de gereformeerde kerk te Vijfhuizen mede gedeeld dat ds. G. Rang het beroep naar de kerk van Haarlem-Zuid heeft aan genomen. Tegelijkertijd heeft ds. Rang voor de beroepen naar Alphen aan de Rijn en Oegstgeest bedankt. Eerder heeft hij een beroep naar Huizen niet aangenomen. Zowel voor Bloemendaal, Overveen als Aerdenhout kunnen doorlaatbewijzen op vertoon van het kentekenbewijs worden afgehaald, op 7, 8, 9, 10 en 11 augustus tus sen negen uur 's morgens en vijf uur 's middags. Op 11 augustus kan men ook 's avonds tussen zeven en tien uur door laatbewijzen afhalen. Autobezitters die tijdens het weekeinde in Zandvoort moe ten zijn en al in het bezit zijn van een doorlaatbewijs, afgegeven door de Zand- voortse politie, behoeven uiteraard géén doorlaatbewijs bij de Heemsteedse of Bloe mendaalse politie aan te vragen. De gemeentepolitie in Heemstede en die van Bloemendaal raden autobezitters aan tijdens het weekeinde van de wereldkam pioenschappen slechts bij noodzaak van hun auto gebruik te maken, daar bij de overvolle wegen oponthoud en vertraging te verwachten zijn. Het verkeer vanuit Haarlem en Heemstede in de richting Vo gelenzang dient te rijden via de Leidse- vaartweg. De eerste rit van de tweede zomer competitie, die zondag door de Haarlem se wielerclub „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gehou den, is bij de A- en B-klassers op over tuigende wijze gewonnen door Henk Buis. Hij had zijn naaste rivalen een en meerdere ronden achterstand bezorgd. De uitslag luidde: 1. Buis, de 50 kilo meter in 1 uur 17 min. en 12 sec.; 2. Bouma op 1 ronde; 3. Van der Horst; 4. Van Tintelen op 2 ronden; 5. F. Vaars op 3 ronden. Bij de C-klassers, die een wedstrijd over 35 kilometer reden, zegevierde Jansen weör eens. Hij noteerde een tijd van 48 min. en 33 sec.; 2. Vergers; 3. Assema; 4. Ruijs; 5. Ramakers. De uitslagen van het bedrijfsvoetbal van de afgelopen week luiden: Afd. A: SVOW 1—VVV 1 0—0; Nebi- ma 1GIH 1—0. Afd. B: TramvogelsVES 13. Afd. C: Nebima 2—SVOW 2 7—2. Afd. D: PlanetaCo-op 26; J. G. Nelis—H. en S. 11—2. Het programma voor deze week luidt: Maandag 3 augustus A: Nebima 1 WW, Slaperdijk; D: Coop—J. G. Nelis WW, Slaperdijk; B: Coop—J. G. Nelis, Spaarndam. Dinsdag 4 augustus D: H. S.OCS 2, Spaarndam; C: Heeremans v. L. Vriebo, Slaperdijk. Woensdag 5 augustus A: GIH— SVOW 1, Slaperdijk; D: DijkstraPla neta, Spaarndam. Donderdag 6 augustus B: OCS 1— VVV 2, Slaperdijk. Vrydag 7 augustus: C: SVOW 2 Vriebo, Slaperdijk. Zaterdag 8 augustus B: VESOVN (2 uur) Slaperdijk; D: OCS 2J. G. Ne lis (4.15 uur), Slaperdijk. Cees Lute uit Castricum, die dit seizoen regelmatig in het zuiden van het land en België heeft gereden en veelal gewonnen, heeft zondagmiddag in de Ronde van Be verwijk die door de rennersclub „Ken- nemerland" in het sportpark „Adrichem" werd gehouden zijn achtste seizoenover winning behaald. De sterke Lute zegevier de in de eindsprint van een zes man sterke kopgroep, waarvan ook Rein Janissen, Manus Brinkman, Mik Snijder, Wim van Smirren en Cok Dullemans deel uitmaak ten. Zij hadden met uitzondering van Jan Timmer al de overige renners een of meermalen „gedubbeld". De Haarlemmer Cees Jansen behaalde in de voorwedstrijd voor nieuwelingen zijn allereerste over winning en de jonge Harm Ottenbros uit Alkmaar toonde zich voor de derde maal in successie in Beverwijk de snelste aspi rant. Uitslagen Aspiranten: 1. H. Ottenbros, Almaar, de 18 kilometer in 30 min. en 2 sec.; 2. B. Weeda, IJmuiden; 3. J. Rasch, Uitgeest. Nieuwelingen: 1. C. Jansen, Haarlem, de 50 kilometer in 1 uur 23 min. en 43 sec.; 2. C Duiker, Beverwijk; 3. T. Kleppe, Jisp; 4. A. Kloosterman, Leiden; 5. H. Braken hof, Velsen-Noord; 6. W. Vleesman; 7. P. Vleesman, beiden Uitgeest; 8. H. Peters, Heemstede; 9. E. Sminia, Haarlem; 10. N. Paaij, Amsterdam. Amateurs en onafhankelijken: 1. C. Lute, Castricum, de 88 kilometer in 2 uur 14 min. en 17 sec.; 2. R. Janissen, Amsterdam; 3. H. Brinkman, Rotterdam; 4. M. Snijder, Halfweg; 5. W. van Smirren, Amsterdam; 6. C. Dullemans, Beverwijk; 7. J. Timmer, Velsen-N.; 8. (op 1 ronde): A. Strawer, Haarlem; 9. R. de Jong; 10. J. Koolhof, bei den Amsterdam; 11. A Rutte, Haarlem- merliede; 12. L. Vink, Amsterdam; 13 (op 2 ronden): B. de Reus, Velsen-N.; 14. C. Elswijk, Zaandam; 15. W. Zonneveld, Uit geest; 16 (op 5 ronden): J. Oudkerk, Am sterdam. De prestatieprijs werd toegekend aan de strijdlustige Jan Koolhof. De Haarlemse economische politierechter mr. H. G. Rambonnet, heeft vanmorgen een 53-jarige Heemsteedse banketbakker wegens overtreding van het vestigings- besluit ysbereidersbcdryf veroordeeld tot 250 of 50 dagen. De officier van Justitie, mr. J. van den Oever, had 100 geëist. De banketbakker, die een zaak in Heem stede heeft, opende een cafetaria in Haar lem. Ernaast vestigde hij een ijsbereiders- bedrijf,evenwel zonder hiervoor vergun ning te hebben. Hij had deze niet nodig, meende de banketbakker ter zitting, om dat hij al een vergunning voor het ijs- bereidersbedrijf in Heemstede had. Boven dien, zo voerde hij aan. had de vertegen woordiger die hem de ijsmachine leverde, hem gezegd dat hij geen vergunning nodig had. „De machine maakt toch het ijs, niet ik?" vroeg verdachte. De officier ant woordde dat de volgende keer de machine dan maar in beslag moest worden geno men. De Heemstedenaar had de vertegenwoor diger meegebracht als getuige a décharge. Mr. Rambonnet weigerde echter deze man te horen, omdat, naar hij zei, de banket bakker het tenlaste gelegde toegeeft. De officier van Justitie eiste 100 of 20 dagen, maar de politierechter vond deze straf blijkbaar veel te laag. Tegen een 30-jarige winkelier uit Zaan dam eiste de officier van Justitie 50 of tien dagen, omdat de man klein gebak zonder vergunning heeft verkocht. Verdachte zei dat hij in oktober examen zal doen. Desgevraagd vertelde hij dat zijn jaarlijkse omzet ongeveer 80 mille bedraagt en dat zijn winst neerkomt op circa 20 mille per jaar. Hij vroeg zich af waarom hij het ene koekje wel en het andere niet mag verkopen, terwijl het volgens hem allemaal hetzelfde is. „Wij leven niet meer in een vrij land. Men mag niet meer doen wat men wil", antwoordde mr. Rambonnet. Na de eis van de officier van Justitie toonde de winkelier zich nogmaals bevreemd over het feit dat hij het ene koekje wel en het andere niet mag verkopen. In Bloemendaals Openluchttheater heeft een klein publiek zich zaterdagavond ge oefend in uiterlijke beleefdheid door na ieder nummer uit het repertoire van de daar optredende folkloristische groep uit Elzas-Lotharingen wat applaus los te laten. Na afloop van de eigenlijke voor stelling waren er zelfs enige tientallen, voornamelijk jongedames, die gretig gehoor gaven aan de vriendelijke uitnodiging om aan een paar dansen mee te doen. Zij dachten kennelijk: „Het is allemaal zo een voudig. dat kunnen wij ook!" En gelijk hadden ze. Ieder jaar laat een door de gemeente Amsterdam ingestelde commissie een der gelijk gezelschap overkomen, dat tevens in de gelegenheid wordt gesteld een kleine tournee te maken. Daar heeft men plezie rige ervaringen mee opgedaan. Die zou men ook nu kunnen hebben, als men dit in 1881 opgerichte ensemble de plaatsen had gewezen waar het van nature thuis hoort: op een stadsplein, een oude markt, een dorpsweide. De uiterst geringe variatie van vier ten nauwste verwante dansen, beperkt zowel wat passen als patronen betreft, alsmede het al even bescheiden niveau der instrumentale en vocale pres taties gaven op z'n zachtst gezegd aanlei ding tot verwondering over het feit. dat er voor deze gemoedelijke demonstratie be paald niet onaanzienlijke entreeprijzen werden geheven. Wie daar voordeel van heeft, is mij een raadsel. Het is geenszins mijn bedoeling om ook maar iets onaardigs te zeggen over deze Franse bezoekers in hun kleurige boeren kostuums, die volgens het programmablad „op originele wijze met behulp van eerste kwaliteit stof volgens de modellen in de musea Colman en die van Straatsburg werden gekopieerd en absoluut authentiek zijn". Mondeling werden nog nadere toe lichtingen gegeven ten aanzien van de historische kleuren. Een der spreekmees ters kon men een zekere welluidende naïveteit niet ontzeggen als hij „een stuk muziek" of „een ander stuk muziek" aan kondigde. Als de mensen op de tribune nog zingen konden, zouden zij vast de ma zurka „Het peerd van ome Loeks" of de zogeheten „schottische" dans „De hoed van ome Jan" hebben meegezongen. De klan ken werden geproduceerd door een kleine harmoniekapel, bestaande uit hout, koper en slagwerk. De lage tonen zijn in de Elzas haast onbekend (aldus wederom de ge drukte toelichting). De dansen boerenpolka's, waarvan enkele in walstempo lijken vooral onder Duitse invloed populair te zijn geworden. De meeste zijn kennelijk uit cie balzaal af komstig, soms versierd met resten van oogstfeesten. Merkwaardig is alleen hel ontbreken van iedere virtuositeit en van zelfs de geringste neiging tot springen. David Koning Zondagmiddag om k\yart over twee werd de Heemsteedse brandweer gealarmeerd voor een bermbrand, die op zes plaatsen tussen Leiduin en de grens van de ge meente Bennebroek langs de spoorlijn HaarlemLeiden was uitgebroken. De motorspuit was spoedig ter plaatse waar men ook de directeur van Openbare Wer ken, ir. Th. J. Mebius reeds aanwezig trof, om de situatie in ogenschouw te nemen. De brandjes bleken echter slechts van beperkte omvang te zijn, zodat de slan gen niet behoefden te worden uitgelegd en de brandweerlieden voor het blussen konden volstaan met het gebruik van scheppen en zand. Aldus konden de vuur tjes spoedig worden gedoofd. De oorzaak van de brandjes kon niet worden vastge steld. De brandweer heeft voor alle zeker heid nog enige passerende sneltreinen af gewacht. Daarna werd het commando voor het inrukken weer gegeven. Bezoek „Caprera". Gedurende de eerste twee dagen, dat het landgoed „Ca prera" in Bloemendaal voor het publiek is opengesteld, is het bezoek bevredigend geweest, aldus de Bloemendaalse gemeen tesecretaris de heer G. van Eek. Zaterdag waren er zeventien, zondag negenenzestig bezoekers. „Als ik het goed begrijp bent u van plan er mee door te gaan", zei de politie rechter. De winkelier antwoordde bevesti gend. „Het is goed dat u dit zegt", aldus mr. Rambonnet die verder opmerkte de gevraagde 50 of tien dagen erg laat te vinden gelet op de hoge omzet. Hij ver oordeelde de winkelier tot 250 of vijftig dagen. Een 31-jarige Zaandamse tennisleraar, die sportartikelen had verkocht zonder vergunning, werd veroordeeld tot 50 of tien dagen. De officier van Justitie had f 30 of zes dagen geëist, omdat hij de indruk had dat de verdachte een beetje „over donderd" was en alles deed om de zaak m orde te maken. De politierechter vond de gevraagde straf niet billijk tegenover hen die zich wel aan de voorschriften houden. Bovendien heeft de tennisleraar er in strijd met de wet bijna 600 extra verdiend, zei hij. Mr. Rambonnet legde de Zaandammer daarop twintig gulden meer op. Drie Haarlemse schilders, die in mei en juni van dit jaar samen of voor zichzelf schilderwerk zonder vergunning hadden uitgevoerd werden conform de eis veroor deeld tot 75 of 15 dagen. Een hunner had ook geen vakdiploma. Op het Haarlem-terrein hebben zater dagavond de „Corinthian-ladies" een pri ma beurt gemaakt. Zij speelden tegen DCO met 22 gelijk. Dat de Haarlemmers tenslotte niet verloren, danken zij uit sluitend aan het keepsterstalent van Gie- na van Maanen; haar spel deed menig applaus opklateren. De beste speelster bij de Britten was Doris Ashley, de dochter van de 71-jarige leider van de club, die in gezelschap was van zijn echtgenote. Mr. Ashley vertrouwde ons toe, dat de meisjes tijdens de wintertijd veel grote wedstrijden bezochten. Dat kwam in hun spel duidelijk tot uitdrukking. De heer A. Vreeken, secretaris van „Haarlem" stelde na afloop vast, dat het damesvoetbal hem honderd percent was meegevallen. De DCO-doelpunten werden gescoord door Janny de Boer en Tini van Zijl (strafschop); de Corinthian-goals werden gemaakt door Bunty Hilton. Het door de Haarlemse biljartclub „Suisse" georganiseerde Zilveren Molen- toernooi 1959 is gewonnen door de biljart club Houtpoort. DES werd tweede, Irene derde, Kennemerland vierde en ADO vijf de. Houtpoort, DES en Irene versloegen Suisse met 12-4 en Kennemerland en ADO deden dit met 10-6. Aan het toernooi na men bijna 200 spelers deel. De heren T. Copini en J. v.d. Horst van Suisse behaal den een prestatieprijs. Dinsdagavond worden in het clublokaal van Suisse aan de Rijksstraatweg in Haaidem-Noord de prijzen uitgereikt. PARIJS (Reuter) De secretaris-gene raal der Verenigde Naties, Dag Ham marskjoeld, die thans in Parijs verblijft, heeft vrijdag met president generaal de Gaulle en oremier Debré beraadslaagd. Officieel bezoekt Hammarskjoeld Frankrijk voor het leggen van contact met de Gaulle en Debré, die hij tevoren nog niet had ontmoet. Doch van gewoon lijk welingelichte Parijse zijde wordt ver nomen dat Hammarskjoeld met de beide Franse staatslieden van gedachten heeft gewisseld over het komende debat over Algerije in de Algemene Vergadering der Verenigde Naties. De Gaulle heeft hierbij, naar verluidt, duidelijk gemaakt dat Frankrijks bondge noten zijns inziens voor Frankrijk moeten stemmen, wanneer de Algemene Vergade ring zich met Algerije gaat bezighouden. De Verenigde Staten hebben zich ver leden jaar bij het debat in de Algemene Vergadering over deze aangelegenheid van stemming onthouden. Het verluidt nu te Parijs dat de Gaulle zijn Amerikaanse ambtgenoot Eisenhower mogelijk binnen kort een nota over dit onderwerp zal zen den. Hammarskjoeld vloog zaterdag weer terug naar zijn hoofdkwartier in New York. BEIROET (UPI) Volgens de in Beiroet ontvangen berichten zyn na de ongere geldheden in Kirkoek talrijke communis- tisch-gezinde officieren ontslagen over geplaatst of gearresteerd. Ten minste 150 anticommunistische officieren, die na de opstand van Mosoel gevangen werden ge zet, zouden nu weer zijn vrijgelaten. Als belangrijkste maatregel zien Weste lijke waarnemers de ontbinding van de zogenaamde „intergouvernementele com missies voor de verdediging van de repu bliek", een communistische mantelorgani satie, bedoeld om de controle op de de partementen in handen te krijgen. Naar het oordeel van de waarnemers lijdt de communistische partij in Irak aan gebrek aan discipline vanwege de grote toeloop van nieuwe leden. In het voorjaar werd de inschrijving van nieuwe leden reeds topgezet. Voorts zou er onenigheid zijn in de topleiding tussen aanhangers van Mos kou en van Peking. Caryl Chessman heeft bij het hoog ge rechtshof van de staat Californië een ver zoek ingediend tot herbehandeling van de stukken op grond waarvan het hof op 7 ju li besliste dat de aan Chessman wegens aanranding opgelegde doodstraf onherroe pelijk was. Onder andere stelde hij in zijn verzoekschrift dat het vonnis van 7 juli „steller dezes zou onderwerpen aan een wrede en ongebruikelijke straf, die zonder precedent is in de Amerikaanse jurispru dentie". Chessman doelde hiermee op de elf jaar die hij, rechten studerend en ver weerschriften opstellend, heeft doorge bracht in de dodencel van de San Quentin- gevangenis. Wanneer Chessman niet opnieuw uitstel van executie verkrijgt zal hij, na het von nis van 7 juli, in oktober of november het Oog in Al) (toez.) J. Germans te Enschede voor Huizum R. Strijker te Emmeloord. Haarlems Speeltuinverbond „Buitenrust" (Van Zompelstraat) 10.30 uur Openluchtfeest op de tuin vari „Oosterkwartier". Opvoering van eigen cabaretprogramma, poppenkast en optreden van clowns. Leeftijd 6 14 jaar. Brood en drinken meenemen. „Delftwijk" (Van Moerkerkenstraat: 9.15 uur excursie per fiets naar de sluizen van IJmuiden. Leeftijd 814 jaar. Brood en drinken meenemen. „D.S.V." (Vondelweg): 10 uur voetbal toernooi op terrein van V.V. „Spaarn dam". „Flora" (Van Oosten de Bruijnstraat): 10 uur voetbaltoernooi op terrein van V.V. „Spaarndam". „Frans Hals" (Schotersingel): 9 uur badminton op de tuin. 9.15 uur excur sie per fiets naar de sluizen van IJmuiden. Leeftijd 814 jaar. Brood en drinken meenemen. „Glasblazers" (Papentorenvést): 10.30 uur openluchtfeest op de tuin van „Oosterkwartier". Leeftijd 614 jaar. Brood en drinken meenemen. „Jeugdland" (Theemsplein): 10 uur voetbaltoernooi op terrein van V.V. „Spaarndam". „Centrum" (Wilsonsplein): 1011 uur zwemmen in zwembad Houtvaart. Leeftijd 614 jaar. Verder eigen pro gramma op de tuin. „Klarenhof" (Brouwersplein): 10 uur voetboltoernooi op terrein van V.V. „Spaarndam". „Nieuw Leven" (Spaarndam): 10 uur voetbaltoernooi op terrein van V.V. „Spaarndam". „Oosterkwartier" (Zomervaart): 10.30 uur openluchtfeest op de tuin. Op be zoek komen Glasblazers, W.I.K. en Buitenrust. „Patvliet" (Delftwijk): 9.15 uur excur sie per fiets naar de sluizen van IJmuiden. Leeftijd 814 jaar. Brood en drinken meenemen. „V.Z.O.D." )Nieuwlandstraat): 10.30 uur openluchtfeest op de tuin van Oosterkwartier. Leeftijd 614 jaar. Brood en drinken meenemen. „Weltevreden" (Spaarndamseweg) 1011 uur zwemmen in zwembad Kleverlaan. Leeftijd 614 jaar. 9.15 uur excursie per fiets naar de sluizen van IJmuiden. Leeftijd 814 jaar. Brood en drinken meenemen. „W.I.K." (Oude Weg: 10.30 uur open luchtfeest op de tuin van Oosterkwar tier. Leeftijd 614 jaar. Brood en drinken meenemen. „Te Zaanen" (Anthony Fokkerlaan): 9.15 uur excursie per fiets naar de sluizen van IJmuiden. Leeftijd 814 iaar. Brood en drinken meenemen, 2 uur badminton op de tuin. Haarlemse Kath. Vereniging voor het Gezin 4Iof van Eden" (Geuzevesperstraat): 9 uur vertrek naar het Burgemeester Rijkenspark om prijzen te zoeken, 's Middags autopedraces voor kinde ren van 710 jaar en rolschaatswed- strijden en zeepkistenrace voor kin deren van 1114 jaar. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): bezoek aan de speeltuin „De Zoete Inval". Met de bus heen en terug. Leeftijd 8—12 jaar. „Noordervreugd" (Ambachtstraat) 9.30 uur bustocht naar de Kennemer- duinen (speelvijver). Leeftijd 813 jaar. Brood en drinkbeker meenemen. „Dartele Jeugd" (Flevoplein): als bij „Noordevreugd". „Elba" (Ged. Schalkburgergracht): ex cursie voor de natuurliefhebbers naar de bijenstand Mellona. Haarlemse Raad voor de Jeugd Slraattekenwedstrijd op de Orionweg van 's morgens 10 tot 12 uur voor kin deren van 7 t/m 14 jaar. Ne afloop prijsuitreiking door de winnaar van de Haarlemse Muggenronde 1959. Nieuws in het kort Tegen lantaarn gereden. Zondagavond omstreeks '-.wart voor acht is een 16-jarige Haarlemse leerling-tuinder met zijn brom fiets tegen een lantaarnpaal op de Brede- rodelaan te Bloemendaal ^gereden, omdat hij tijdens het rijden achterom keek. Hij is met een gebroken arm in het Marine hospitaal in Overveen opgenomen Een 13- jarige duopassagier kwam er met enige ontvellingen af. Bij de wedstrijden in Hilversum om de jeugdtenniskampioenschappen van Neder land zyn na vele onderbrekingen wegens regen de beslissingen pas zaterdagmorgen gevallen. Jan Hajer (Rotterdam) werd jeugdkampioen bij de jongens. Hy ont troonde daarmee Evert Sneider, die op het ogenblik in Amerika verblijft. By de meis jes werd de titel veroverd door Hanneke van der Wal (Amsterdam), die daarmee haar stadgenote Marian Moritz opvolgde. De laatste uitslagen waren: Jongens Demi-finale: Paul Leistokow (Amster dam) tegen Henk Termeulen (Utrecht) 6—2, 64. Jan Hajer (Rotterdam) tegen Theo van der Broek (Roterdam) 6—1, 6—0. Finale: Jan Hajer tegen Paul Leistikow 6—4, 6—3. Meisjes Demi-finale: Marian Moritz (Amsterdam) tegen Elsie Spruyt (Rotterdam) 6—8, 6—2, 6—0. Anneke van der Wal (Amsterdam) tegen Reineke van der Londen (Amster dam) 64, 64. Finale: Hanneke van der Wal tegen Ma- Australië heeft de wedstrijd tegen Cuba voor de finale van de Amerikaanse zone van het toernooi om de Davis Cup gewon nen met 5-0. Mark, die zijn debuut maakte als Davis Cup speler, versloeg Orlando Garrido met 6-4, 6-4, 6-2 en in het laatste enkelspel behaalde Neale Fraser een zege met 6-3, 6-2, 6-4 op Reynaldo Garrido. In de interzone-finale komt Australië tegen de winnaar van de Europese zone, Italië. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Brummen (vac. S. Pennekamp) A. van der Veen te Joure. Bedankt voor Hedel P. de Jong te Koot wijkerbroek voor Utrecht (wijkgem. leven laten in de gaskamer van de San Quentingevangenis.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5