Nederlandse dames-atletiekploeg won negen van de elf nummers Discuswerpster Corrie van den Bosch brak weer record VOC gaf zich met nog een zee van speeltijd gewonnen tegen R. en W. Buitenlandse zeilers stelden weer teleur in FD-klasse Hollandweek LANDENWEDSTRIJD TEGEN ZWEDEN Hannie Bloemhof en Willy Cysouw deden niet mee Haarlem na overwinning op Sparta bijna kampioen in eerste klasse B Jac. Kraan zondag verrassend verslagen 8 Fons Veldhuizen nationaal kampioen 25 kilometer Ellen Ort won in Malmö Henk Groot scoorde twee keer voor Ajax-ploeg Come-back van Ezzard Charles mislukte Kreidel en Möller Europees kampioen in Kopenhagen Tienkamper Doornbosch sprong 6.94 vèr Goede resultaten van HA V Haarlem in Den Haag Parry O'Brien verbeterde zijn wereldrecord Smit won in Glasgow Haarlemse Cricketbond MAANDAG 3 AUGUSTUS 1959 De Nederlandse dames atletickploeg heeft er zondag op de sintelbaan van het sportpark „De vyf sluizen" in Vlaardingen tegen Zweden geen twyfel over laten bestaan wie de sterkste is. Met een ruime overwinning (76 tegen 41 punten) behaalden onze meisjes zonder Hannie Bloemhof en Willy Cysouw-Bakker eenzelfde resultaat als een jaar geleden in Trelleborg (75 tegen 42 punten), en ook nu weer kwamen de Zweedse dames niet verder dan twee overwinningen, namelyk by het hoogspringen door Inga-Britt Lorentzon en op de 100 meter door Ulla-Britt Maartensson. Onze landgenoten daarentegen wonnen niet minder dan negen van de elf nummers, waar van er zelfs zes in een dubbele zege voor de Nederlandse dames eindigden. Hieruit blykt overduidelijk hoe sterk de damesatletiek in Nederland, gezien ook de recente zege op de Italiaantjes in Maastricht, momenteel wel is. Weliswaar waren de presta ties op de verschillende loopnummers hadden de atletes te kampen met een sterke wind niet altyd van byzonder gehalte, maar toch hebben de ruim 3000 toe schouwers kunnen genieten van goede atletiek en sterke tegenstand van de Zweedse meisjes, die de laatste jaren pas naar voren zijn gekomen, aangezien de dames atletiek in dat land nogal stiefmoederlijk was bedeeld. Als beste verrichting van deze interland staaf ongetwijfeld de discusworp van de Brabantse atlete Corrie van den Bosch uit Oisterwyk bovenaan. Zy kwam na een uitstekende serie tot een prachtige worp van 47.92 meter, hetgeen 38 centimeter verder was dan het oude, reeds op haar naam staande, Nederlandse record. Het lijkt wel of Corrie van den Bosch by iedere belangrijke wedstrijd een record wil verbeteren, want tijdens de Nederlandse kam pioenschappen enkele weken geleden verpulverde zy het record kogelstoten en reeds nu, na haar uitstekende verrichting by het discuswerpen kijkt zy naar een worp boven de 48 meter. Ook de Amsterdamse juniore Loes Bohling kwam met 44.22 meter tot een goede prestatie. Voetbal Jammer was het ongetwijfeld dat Han nie Bloemhof en Willy Cysouw-Bakker niet uitkwamen. De eerste heeft zich dit sei zoen teruggetrokken, daar zij de gevolgen van een ziekte nog lang niet te boven is, en de Zeeuwse hordenloopster Willy Cy souw, die reeds twee weken bij mevrouw Blankers logeert en speciaal onder haar leiding traint, moest op het laatste mo ment afzeggen omdat een oude achilles peesblessure haar weer parten speelde. Nog meer blessures waren er de oorzaak van dat verscheidene Nederlandse atletes niet tot volle ontplooing konden komen. Joke Bijleveld bijvoorbeeld moest op de Atletiek 100 meter genoegen nemen met een der de plaats achter Ulla-Britt Martensson en Nannie-Haase, ofschoon naar veler me ning Joke als tweede finishte. En Dini Hobers eindigde bij het hoogspringen op de vierde plaats met 1.61 meter. Het num mer hoogspringen was ongetwijfeld het spannendste aangezien Inga-Britt Lorent zon (1.64), Nel Zwier (1.61), Mai-Lena Lundström (1.61) en Dini Hobers (1.61) el kaar niets toegaven. Wemmy Spierenburg-Scholtmeyer kwam bij het vèrspringen met een fraaie serie sprongen, namelijk 5.86, 5.99, 5.96, 5.93, 5.94, en 5.92 meter weer tot een uit stekende verrichting, terwijl Nel Zwier, die Joke Bijleveld verving, met 5.68 meter, slechts twee centimeter vóór bleef op de Zweedse Gunilla Cederström. De Haagse atlete Nannie Haase was op de 200 meter niet te kloppen en kwam, geholpen door wind in de rug tot 24.2 sec. Inte Terlaak- Spijk, die reeds eerder op de middag een uitstekende 400 meter liep in 58 sec. red de op het nippertje de tweede plaats in 24.5 sec. vóór de Zweedse Ulla-Britt Wies- lander die met 24.6 sec. 0,2 sec. onder het record van haar land bleef. De 800 meter werd zoals verwacht een dubbele Nederlandse zege door de adspi- rant politieagente uit Leiden Gerda Kraan en Jo Knaap. De tijden, respectievelijk 2 min. 17.3 sec. en 2 min. 18.5 sec. waren slechts matig. Evenals in Maastricht nam Jo Knaap de leiding en behield deze ge durende de eerste ronde. Toen kwam even een aanval van Gunnel Sjödin, die Gerda Kraan voorbij ging, maar direct daarop De wedstrijd om het Nederlands kam pioenschap 25 km. hardlopen, die zater dagmiddag in Gouda is gehouden, heeft een verrassend resultaat opgeleverd. Winnaar werd Fons Veldhuizen van Ge neraal Michaelis in Best, die voor de eerste maal op een afstand boven de 10 km. uitkwam en daarom als C-klasser startte. Van het begin af heeft Veldhuizen aan de kop van het uit 51 deelnemers be staande peloton gelopen. Aanvankelijk was hij in het gezelschap van zes A- klassers. waaronder de favorieten Fre- deriks en Bleeker, de kampioen van 1958 en Nederlands recordhouder op deze af stand. In de voorlaatste van de zeven ronden liep Veldhuizen zich uit dit kopgroepje los. Hij finishte tenslotte met een voor sprong van ongeveer 200 meter op Fre- deriks, die als tweede door de finish ging. Frederiks had op zijn beurt nog een grotere voorsprong op bleeker. De uitslag was: 1. en kampioen van Nederland A. Veldhuizen (Gen. Michae- les, Best) 1 uur 24 minuten 3 seconden; 2. J. Frederiks (Daventria, Deventer) 1 uur 24 minuten 48,8 seconden; 3. P. Bleeker (Lycurgus, Krommenie) 1 uur 25 min. 51 sec.; 4. J. van Ginkel (GAC, Hil versum) 1 uur 26 min. 1,8 sec.; 5. G. Kluivers (ASV, Eibergen) 1 uur 25 min. 36 sec. De Haarlemse atlete Ellen Ort heeft tij dens internationale atletiekwedstrijden in Malmö de 200 meter gewonnen in 26.2 sec. Ook bij het vèrspringen werd het Atmo- des-meisjes eerste. Zij kwam tot 5.58 m. Een andere Nederlandse atlete, Gerrie Huitema, haalde bij het kogelstoten een afstand van 11.66 m. sloeg de Nederlandse atlete terug. Met nog 300 meter te Mpen, nam zij resoluut de kop, gevolgd door Jo Knaap. Tegen de lange spurt van onze landgenoten hadden de Zweedse meisjes niets in te brengen. Toos Mutter verraste met een zege op de 80 meter horden in 11.9 sec. terwijl Corrie van den Bosch, die Willy Cysouw Bakker verving, met geconcentreerd aan de start kwam en met een derde plaats genoegen moest nemen. Corrie van den Bosch betrad voor de tweede maal het ere podium door met 12.80 meter het kogel stoten te winnen, terwijl Corrie van Wijk met 12.76 meter evenals Corrie van den Bosch onder hun kunnen bleven. Ook Wil van Montfoort zegevierde. Bij het speerwerpen kwam zij als enige boven de 40 meter. Greet Versterre van Zelm stelde teleur met een worp van 39.26 me ter. De Nederlandse ploeg op de 4x100 me ter estafette bestaande uit de loopsters Wemmy Spierenburg-Scholtmeyer, Ine Terlaak-Spijk, Nannie Haase en Joke Bij leveld, kwam ondanks slechte wissels tot een dragelijke 47.6 sec. De Zweedse atlete Inga-Britt Lorent zon, die het hoogspringen won met een sprong van 1.64 meter. Corrie van den Bosch. Al met. al een goede interland van onze Oranjedames en wij zijn dan ook benieuwd hoe zij het er volgende week zullen afbren gen tegen de Franse ploeg, die ongetwij feld sterker is dan de Zweedse. De uitslagen luiden: 100 meter: 1. Ulla-Britt Maartensson (Z.) 12.7 sec.: 2. Nannie Haase (N.) 12.7 sec.: 3. Joke Bijle veld (N.) 12.8 sec.; 4. Ulla-Britt Wieslander (Z.) 12.9 sec. 200 meter: 1. Nannie Haase (N.) 24.2 sec.; 2. Ine Terlaak-Spijk (N.) 24.5 sec.; 3. Ulla-Britt Wies lander (Z.) 24.6 sec. (nieuw Zweeds record); 4. Sulgun Bovall (Z.) 25.6 sec. 400 meter: 1. Ine Terlaak-Spijk (N.) 58.- sec.; 2. Els Nieuwpoort (N.) 58.2 sec.: 3. Elisabeth Oest- berg (Z.) 59.8 sec.; 4. Irne Jacobsson (Z.) 61.6 sec. 800 meter: 1. Gerda Kraan (N.) 2.17.3; 2. Jo Knaap (N.) 2.18.5; 3. Gunnel Sjödin (Z.) 2.21.1; 4 Gunvor Andersson (Z.) 2.24.9. 80 meter horden: 1. Toos Mutter (N.) 11.9 sec.; 2. Gunilla Cederström (Z.; 12.- sec.: 3. Corrie v. d. Bosch (N.) 12.3 sec.; 4. Mai-Lena Lundström (Z.) 12.7 sec. Vèrspringen: 1. Wemmy Spierenburg-Scholt meyer (N.) 5.99 m.; 2. Nel Zwier (N.) 5.68 m.; 3. Gunilla Cederström (Zw.) 5.66 m. Hoogspringen: 1. Inga-Britt Lorentzon (Z.) 1.64 m.: 2. Nel Zwier (N.) 1.61 m.: 3. Mai-Lena Lund ström (Z.) 1.61 m.; 4. Dini Hobers (N.) 1.61 m. Kogelstoten: 1. Corrie van der Bosch (N.) 12.80 m.; 2. Corrie van Wijk (N.) 12.76 m.: 3. Ingrid Engström (Z.) 11.40 m.; 4. Vivianne Bergh (Z.) 10.19 m. Een schotvaardig Ajax heeft zon dagmiddag in het Ajax-stadion in Amster dam de Duitse oberligaclub Schalke '04 verdiend met 3-0 verslagen. De van Storm vogels overgenomen linksbinnen Henk Groot scoorde het eerste en het derde doelpunt. Van Ham had de ruststand op 2-0 gebracht. De door vele incidentjes ge kenmerkte vriendschappelijke" wedstrijd werd door 10.000 toeschouwers bijge woond. Boksen De vroegere wereldkampioen zwaarge wicht, de Amerikaan Ezzard Charles werd in Doise (Idaho) verslagen door zijn landgenoot George Logan, die hem knock out sloeg in de achtste ronde. Voordien was Charles reeds tweemaal neergegaan en wel in de eerste en derde ronde. Het gevecht was vastgesteld op tien ronden. George Logan heeft tot dusver 14 gevech ten geleverd, waarvan hij er dertien won. Een partij eindigde onbeslist. Zeilen Het Europese kampioenschap twee- manszwaardboten is in Kopenhagen ge wonnen door West-Duitsland. Kreidel en Möller bezetten met Butzeman de eerste plaats in het eindklassement met 1334 punten. De zevende en tevens laat ste race eindigde in een Oostenrijkse zege. Praxmarer finishte met zyn boot Sagitta II als eerst vóór Kreidel met Butzeman en Jordine (GB) met Pandora. Het algemeen eindklassement luidt: 1. West-Duitsland, Kreidel en Möller met Butzeman 1334 pnt.; 2. Oostenrijk, Prax marer en Ferebeyer met Sagitta II 1288 pnt.; 3. Groot Brittannië, Lordine en Frejer met Pandora 922 pnt.; 4. Italië, Porta en Solari met Vira 867 pnt.; 5. Denemarken, Bang en Fersholdt met Trapez 774 pnt.; 7. Nederland, Jager en Rodenhuis met Good Luck 632 pnt. VOC, dat kort geleden HCC I versloeg met gedegen cricket, heeft er zondag aan de Spanjaardslaan in Haarlem tegen Rood en Wit niets van terecht gebracht. De Rot terdammers waren al voor de lunch all out voor een schamele 58 runs, waarna Rood en Wit dit totaal passeerde voor het verlies van slechts twee wickets: 61 voor 2. Het was toen kwart over twee, maar VOC's captain Wally van Weelde zag er geen heil meer in en gaf zich gewonnen. Waarmede deze All Holland-speler zich een bar slecht cricketer toonde. Aanvankelijk leek het of de VOC-bats- men rustig aan een redelijk totaal zouden gaan bouwen. J. van Weelde en Bobbinga tenminste gaven weinig krimp en ook Terwiel (10) viel wat dat betreft niet uit de toon. Doch toen deze laatste verdwenen was (42 voor 3) werd het, zoals men dat noemt, een komen en gaan. De volgende vier wickets namelijk (Trijzelaar, Wally van Weelde, Grijseels en Huising) lever den daarna slechts één run op, waarna Madsen nog even wat runs maakte, maar op 58 was het dan toch gedaan. Al met al een wel zeer povere battingprestatie. Uiteraard waren de bowlingcijfers fraai. Bijleveld, die af en toe nagenoeg onspeel bare ballen losliet, nam vier wickets voor slechts 4 runs (in zeven overs) en Wijk huizen verkreeg eenzelfde aantal wickets voor 19 runs (in ruim negen overs). De overige wickets werden genomen door On- stein (1—13) en Luining (1—7). Venker (0—12) had geen succes. De gehele innings had 182 ballen geduurd Uiteraard had de sterke battingside van Rood en Wit weinig moeite met deze score. Het beste batten kwam van De Ruig (19) en vooral Ter Haar (32 not out). Toen deze laatste met een snerpend harde vier de winning hit sloeg (61 voor 2) wilde aanvoerder Van V ..aide direct overleg plegen met Do Nijs, de captain van R. en W. Het resultaat was dat met nog een zee van speeltijd voor de boeg de wedstrijd door VOC werd opgegeven. Een onbe grijpelijke beslissing van een slecht cricketer. Dat Van Weelde en Terwiel al buiten het speelveld waren toen de bats- men nog rustig en van niets wetend op de mat stonden, zullen we dan maar aan ver geetachtigheid wijten al leek het een nog al wat grove inbreuk op de cricketeti- quette. Na afloop werd er nog een genoegelijk- heidspartijtje (elke partij anderhalf uur batten) gespeeld, dat weinig met cricket De afdeling Den Haag heeft zondag op de prachtige sintelbaan aan de Zuid-La- renseweg nationale atletiekwedstrijden ge houden. Het werd een wedstrijd, die men graag ten voorbeeld zou willen stellen aan alle andere wedstrijdorganisatoren op atletiekgebied in Nederland. Het program ma werd prachtig op tijd afgewerkt, er was een uitstekende voorlichting, er wa ren zo nu en dan ook uitnemende presta ties te vermelden kortom, het was een wedstrijd, die werkelijk sfeervol was. De ploeg van de HAV Haarlem die aan de wedstrijden deelnam, deed öat niet zon der resultaat. Vooral de tienkamper Doornbosch liet zien, dat het hem ernst is. Hij bereikte bij het vèrspringen een afstand van 6.94 m. Nu had hij bij zijn aan loop weliswaar het voordeel van de straf fe wind, daartegenover stond de minder gunstige afzet bij de springbak. De 200 m. in de B-klasse won Doorn bosch in 23 sec., waarmee hij naar de A-klasse promoveerde. Kan won de 400 m. in de C-klasse in 54.3 sec., nadat hij in de serie al 54 sec. had laten afdrukken. Ook de junioren van Haarlem deden het uitstekend. Bij de B-junioren werd Chris- tiaanse tweede bij het vèrspringen met 6.22 m. In dezelfde categorie won Van Bueren de 300 m. in 38.5 sec., waarmee hij bij de B-junioren een nieuw Haarlems record vestigde. Als C-junior wilde Mole- naers daarbij niet achterblijven. Bij het kogelstoten kwam hij tot 13.39 m. en ook dat betekende een nieuw Haarlem record. Daarvoor had deze atleet het hoogsprin gen in zijn groep gewonnen met een ove rigens voor hem matige sprong van 1.50 m. Tijdens atletiekwedstrijden in Albuquer que in Nieuw Mexico heeft Parry O'Brien het wereldrecord kogelstoten verbeterd. Hij kwam tot een afstand van 19,30 meter. Het oude record stond sedert 20 juli van dit jaar op zijn naam met 19,26 m. Op 16 juni j.l. heeft Parry O'Brien een afstand van 19,40 meter bereikt. Of deze prestatie als wereldrecord zal worden erkend is nog niet bekend. Tijdens atletiekwedstrijden in Glasgow won de Nederlandse sprinter Hans Smit de 220 yards in 21,7 sec. De Tsjech Kynos werd tweede in 22,1 sec. en de Engelsman Brightwell derde. Peter Nederhand finishte in 14,6 sec. als derde op de 120 yards horden. Razik (Pakistan) zegevierde op dit nummer in 14,2 sec. en de Engelsman Paitt eindigde als tweede in 14,5 sec. Op de 880 yards werd Henk Heida even eens derde met een tijd van 1 min. 52 sec. De eerste plaats was hier voor de Engels man Blagrove in i.51.03 en de tweede plaats voor de Tsjech Salinger in 1.51.06. Ook .Joep Delnoye eindigde als derde, namelijk op de twee mijl, met een tijd van 8 min. 52,2 sec. Winnaar op dit nummer werd de Engelsman Derek Ibbotson in 8.48.06, de tweede plaats was voor Wood (G.B.) in 8.48.04. ATLETIEK. Op de eerste dag van de tweedaagse ontmoeting tussen de atle- tiekploegen van West-Duitsland en Enge land verbeterde een Duitse ploeg, be staande uit de lopers Naujiks, Lauer, Mahlendorf en Gamper, het Europees record op de 4 x 110 yards estafette. De Duitsers maakten een tijd van 40,4 sec. en bleven 0,5 sec. onder het oude record, dat met 40,9 sec. sinds 2 oktober 1957 op .naam stond van Köln (Did). De wedstryden van de Hollandweek werden zaterdag onder gunstige omstan digheden voortgezet. Ditmaal was er volop zon en een stevige zuidwesten wind, die de zeilen flink deed bollen. In tegenstelling tot de eerste dag waren er nu veel (10) protesten: bij de Valken, BM's en Sharpies. De sterke wind deed de zeilers de uit gezette baan in snel tempo afleggen. By de Flying Dutchman, weer het eerst gestart, was Jac. Kraan voor de tweede maal het eerst binnen, ditmaal gevolgd door Kalff en op de derde plaats Frech. De Italiaan Capio eindigde als zesde. De Fransman Pigoreau, die op de eerste dag zyn mast overboord zeilde eindigde nu als 17de in de achterste gelederen. De Haas werd voor de tweede maal win naar bij de Vrijheidsklasse, terwijl De Vries opnieuw de tweede plaats bezette. Haaksma kreeg bij de Olympiajollen ge legenheid tot revanche. Hij eindigde als eerste, terwijl Tournier nu de derde plaats bezette. Eerste bij de Sharpies werd op nieuw B. Kraan met ditmaal Vlek op de tweede plaats. Wuyts op de eerste dag tweede, werd nu achtste. De uitslagen van de tweede dag luidden: Int. Flying Dutchman-klasse: 1. Mustang strmn. Jac. Kraan; 2) Jonker Cabeliau II, strmn. F. R. Kalff. Int. 12 m2-klasse A: 1. Meteor, strmn. Bart Kraan; 2. Piasjager, strmn. T. Vlek: 16 m2-Streepklasse: 1) Taas, strmn. A. A. Taselaar; 2) Scampi II, strmn. F. W. D. Grimm. Vrijheidsklasse A: 1) Speediest, strmn. C. de Haas jr.; 2) Naatje, strmn. J. R. de Vries. Int. Olympia-jollenklasse A: 1. Glipper, strmn. S. J. Haaksma; 2) Mustang, strmn. W. H. Stellingwerf. Pampusklasse: 1. Bries strmn. W. Blok; 2) Wervelwind, strmn. G. Biesot jr. Int. 12-voetsjollenklasse A: 1. Electron, strmn. J. J. van 't Hoogerhuys; 2) Twinkle, strvr. mej. M. Bootz. Valkenklasse A: 1) Zephyr, strmn. Kees Scherpel; 2) Merlin, strmn. B. Balder. Int. Finnklasse: 1. Planeetje, strmn. Bob Maas jr.; 2) Spurt, strmn. D. Waijboer. 16 m2-Puntklasse: 1) Clupea, strmn. Van de Gerner; 2) Krelisje, strmn. C. Schelling. Op de derde dag stond er een behoor- lykc wind en over het geheel was er veel zonneschijn. In de Flying Dutchmanklasse blijven de buitenlanders teleurstellen. Wereldkampioen Capio werd in de derde race elfde, de Fransman Bigoreau veer tiende. Jac. Kraan moest zich met de derde plaats tevreden stellen. Bij verrassing plaatsten Jongkind en Kamerling zich vóór hem. Bart Kraan was bij de Sharpies opnieuw ongenaakbaar. Hij werd voor de derde maal winnaar en is daarmee reeds prak tisch zeker van de hoofdprijs. In de zestien kwadraat Streepklasse kon Taselaar zich ditmaal minder doen gelden. De zege ging naar Siebrand voor Van Rietschoten en Endstra. In de vrijheidsklasse blijft het voor de hoofdprijs een geheel open strijd. Nu zege vierde S. N. de Jong voor de gebroeders Korswagen. Bij de Olympiajollen gaat het tussen Stellingwerf en Haaksma. De uitslagen van zondag waren: Int. Flying Dutchmanklasse: 1. Ama zone. strmn. J. M. Jongkind; 2. Schillebil, strmn. F. Kamerling. Int. 12 m2 klasse: 1. Meteor, strmn. Bart Kraan; 2. Brak, strmn. A. J. Piers. 16 m2 Streepklasse: 1. Poortje, strmn. R. Siebrand; 2. Dak, strmn. J. van Riet schoten. Vrijhéidsklasse: 1. Var, strmn. S. H. de Jong; 2. Dauntless, strmn. Korswagen. Int. Olympiajollenklasse: 1. Mustang, strmn. W. H. Stellingwerf; 2. Glipper, strmn. Sj. H. H. Haaksma. Pampusklasse: 1. Woelwater, strmn. E. van Essen; 2. Wervelwind, strmn. G. Biesot jr. Int. 12 Voetsjollenklasse: 1. Electron, strmn. J. J. van 't. Hoogerhuys; 2. Duvel, strmn. A. J. van Beekum. Valkenklasse: 1. Bounty II, strmn. E. Rolf van der Baumen; 2. Annemieke, strmn. C. van Schie. Int. Finnklasse: 1. Spurt, strmn. D. Waij boer; 2. Planeetje, strmn. Bob Maas jr. 16 m2 Puntklasse: 1. Ideaal, strmn. J. H. Lagendijk. Sport in het kort VOETBAL. In Munster is een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen Preussen Munster en PSV uit Eindhoven. De gastheren wonnen de ont moeting met 3—0 (ruststand 1—0). VOETBAL. De eerste-divisieclub He racles heeft een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen de Westduise club Sodingen. De eindstand was 34, nadat de Duitsers met de rust reeds met 12 leidden. VOETBAL. Het Zweedse voetbalelftal heeft zondag in Malmö met 31 gewon nen van Finland. De ruststand was 2—1. WIELRENNEN. De Zwitser Oscar Plattner heeft de Grote Sprinterprijs van Kopenhagen voor professionals gewon nen. In de finale, verreden in drie man ches, versloeg Plattner de Fransman Roger Gaigmard. De Zwitser Armin von Buren eindigde als derde; Jan Derksen moest zich met de vierde plaats tevre den stellen. WIELRENNEN. Gerrit Voorting is winnaar géworden van de zestiende ron de van Made, die zondag voor profs en onafhankelijken over 125 km. is gehou den. De uitslag was: 1. Gerrit Voorting (Roosendaal) 3.04.12; 2. Kees van der Borst (Etten) z. t.; 3. Sjef Coone (Eind hoven) z. t.; 4. Joop van der Putten (Den Haag) z. t.; 5. Jan Westdorp ('s Heeren- hoek) z. t. WIELRENNEN. Hans Junckermann is zondag in Saarbrücken kampioen van Duitsland op de weg der professionals geworden. De wedstrijd werd gehouden op een circuit van 23 km., dat tienmaal moest worden afgelegd. De uitslag was: 1. Hans Junckermann, 230 km. in 6 uur 20 min.; 2. Franz Reitz op een halve lengte. 3, Gunter Debussmann 6.21.36. te maken had. VOC was binnen de vast gestelde tijd uit voor 120 runs, Rood en Wit passeerde dit totaal v^or het verlies van drie wickets (121 voor 3). Haarlem vergroot de kampioenskansen Dat Haarlem de kans op het kampioen schap gisteren heeft vergroot door de las tige uitwedstryd tegen Sparta te winnen, heeft het aan twee factoren te danken gehad: in de eerste plaats door uitzonder lijk goed fielden en in de tweede plaats door prijzenswaardig batten van W. Peschar en Max Maas, waarvan de eerste bijzonder „sound" en de tweede bepaald briljant. Paul Maas koos na gewonnen toss fiel den, hetgeen een goede keuze bleek, want Max bowlde al spoedig H. v. d. Linde, terwijl Paul Meijers voor nul gestumped kreeg. Slechts De Bruijn (12) hield enige tijd stand, maar toen Borrani (19) het ook Cricket met runnen wilde forceren en daarvan het slachtoffer werd bij een fraaie ingooi van Paul Maas, zag het er met 5 voor 36 voor de Rotterdammers somber uit. Gelukkig voor hen hielden Meeken en Owen Brown het hoofd koel en met zeer verstandig batten wisten zij enkele tientallen op het scoringbord bij te voegen. Bij de lunch was de stand zelfs 81 voor 5 geworden en leek Soarta in voor een flinke score. Bowlen en fielden van Haarlem bleven echter van hoge kwaliteit, waarbij Thoden van Velzen, Feitman en v. d. Meij enige spectaculaire staaltjes vertoonden. Geholpen door vangen van Voogd en van Peschar (twee, waaronder een fraaie eenhandse) werden in een goed half uur na de lunch de resterende vijf wickets opgeruimd voor.... 18 runs, zodat Sparta voor 99 uit was! Meeken had voor 20 runs zeer waardevol gebat, terwijl Owen Brown (37) een onwaarschijnlijke mate van geluk afwisselde met prachtige drives. Max Maas 437, Heijdeman 010, Van Dok 014, Paul Maas 329 en Van Alphen, die prima als changebowler optrad, 28. Het bem'n van de Haarlemse innings was op de sterke swervebowlerij van Sparta allerminst geruststellend. Van Dok en Onkenhout maakten het niet lang, en toen Paul Maas op de eerste bal met een duik- vang werd verschalkt, wees het bord 3 voor 5 aan! Peschar, die dit seizoen zeer nuttw heeft gebat, bleef gelukkig stand houden en toen Max Maas in bijzondere vorm bleek, met hooks om van te water- tanten, leverde dit een stand van bijna 90 runs op, zodat de overwinning praktisch al binnen was toen Maas voor 67 uitging. Het kostte Peschar (25 not out) en Heijde man toen weinig moeite meer om de score naar 102 voor 4 te brengen, waarmede de- overwinning een feit was geworden. Ook het fielden van Sparta viel zeer të prijzen, terwijl Hoenderkamp opnieuw toonde een keeper van formaat te zijn. De Bruijn 121, Meijers 214, Owen' Brown 031( A. v. d. Linde 020, Borrani 1K). Haarlem heeft nu aan een 'draw in de laatste wedstrijd tegen Quick (N) vol doende voor het kampioenschap in de eerste klasse A. De stand is: Haarlem 11 9 0 2 27 Sparta 9 6 0 3 18 PW 9 5 1 3 16 MBS 9 4 0 5 12 Quick (N) 9 3 2 4 11 Excelsior 8 3 0 5 9 VVV 9 0 1 8 1 Rood en Wit BRood en Wit. Gewonnen door Rood en Wit b met 4 wickets. Rood en Wit C 165 v. 6. J. P. J. van Baas- bank 82 en D. Rigbers 46. L. O. Koenders 2-46. F. L. van Muiswinkel 3-47. J. W. Steffelaar 1-30. Rood en Wit B 168 v. 6. K. Leeflang 37. F. L. van Muiswinkel 67. S. de Wijn 15 n.o. E. Diets 19 n.o. D. de Boer van der Ley 3-27. J. P. J. van Baasbank 1-48 en M. Kuipers 1-30. De overige resultaten Eerste klasse A: HCC IVRA: Gewon nen door HCC I met 7 wickets. VRA 89 all out, HCC I 92 voor 3. VRA: Fischer 38, Peereboom 10, Raayen 23. .Van Staay 0 19, Young 18, Sillevis 110, Vriens 823. HCC: A. Schuur 57, Young 11. Peereboom 221. McMannis 122, Raayen 0—14, Klink 0—11. liermes DVSQuick (Hg): Gewonnen door Hermes DVS met 13 runs. Hermes DVS 157 all out, Quick (Hg) 144 all out. Hermes DVS: Stolk 52, Van der Ende 10, Van der Tuyn 29, Stahlie 14, Nolet 12. Bos man 030. Berkemeyer 651, Marseille 320, Stroo 132, Rambaldo 012, Dill 01. Quick: Das 12, Duran 58, Van Eek 10, Bosman 17. Noordwijk 123, Van Meurs 367, Baris 533, Nolet 04. ACCHCC II: Gewonnen door HCC II met 8 wei kets. ACC 66 all out, HCC II 68 voor 2. ACC: Wim Feldmann 22, Bregman 22. Bakker 4—32, Van Arkel 1—19, Aim 1—15, Van den Bosch 3—9. HCC: Schuur 21, Spekking 11, Van Arkel 26 not out, Aim 10 not out. H. van Weelde 121. Eerste klasse B: VVVHBS: Gewonnen door HBS met 7 wickets. VVV 93 runs, HBS 94 voor drie. VVV: Slagter 17, Alders 15, Fillis 15, Dorresteyn 19 n.o. Mulder 1 14, Derogee 1—20, Hageman 5—31, Rish- worth 219. HBS: Rishworth 55 not out, Mulder 13 not out. Diek Griebling 1—29, Grootmeyer 225. Quick (N)—PVV: Draw. Quick (N) 202 voor 7 besloten), PW 136 voor 6 (tijd). Quick 'N): Groenen 16, N. Phijffer 17, Van Elden 27, Ingelse 58, C. Burki 25, Van der Berg 31 n.o. Baak 1—29, Scheffer 1—44, Stroink 144, Van Riemsdijk 131, Leef- tink 335. PW: Baak 19, Stroink 16, Jor dan 15, Marseille 19, Leeftink 24, Van Riemsdijk 18 n.o. Hagen 4—36, C. Burki 154, Honig 022, Van der Berg 111. Lager cricket In de tweede klasse A won Kampong van ACC II met twee wickets: 174 voor 9 gesloten tegen 179 voor 8. VCC versloeg voorts SCHC met 188 runs: 224 voor 3 (gesloten) tegen 36 all out. In de tweede klasse B versloeg Rood en Wit III het veel hoger geplaatste VUC met ruim verschil: VUC 70 (Van Lennep 5—27, Van Son 410, Vandehoek 1—15), R. en W. 103 voor 6 (Nagtzaam 14, Molijn 10, Van Son 25, Molenschot 23 n.t.). Voorts verloor Cric (61) van VOC II (115). BMHC speelde met veel invallers tegen CVHW en verloor met 44 runs. CVHW 135 (Lokman 64, Kunen 41, Schouw 8—76, Elias 246), BMHC 91 (Doelwijt 31, Elias 14, Sluiter 19, Lokman 2—27, De Graaf 6—25, Eelman 1—30). R. en W. IV verloor verder van Concordia: 123 voor 5 tegen 81 all out.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 8