PANDA EN DE MEESTER-BESCHA VER Belasting zet rem op arbei d door de gehuwde vrouw r Wereldnieuws Nog weinig verandering Statuten Europilot zijn getekend NAAIMACHINES DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 2 Gedeeltelijke vrijstelling van belasting in Duitsland Altijd Hollandse Nieuwe Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Kerkelijk Nieuws Nutsspaarbank Haarlem Spaaroverschot twee maal zo hoog Spaar cijfers R.P.S. SERVICE „VAN BINNEN UIT"... MET ESSO BENT U BETER UIT! Frans economisch herstel overtreft verwachtingen De Air Union Samenwerking tussen TAI en Air France MOLENDIJK Turkije wil in de E.E.G. De plannen van Verolme Voor uw BgT2e/f naar DE LEEUWEN Koelermaar geen slecht zomerweer Oneerlijke kappersbediende op Schiphol aangehouden (Van onze parlementaire redacteur) De compensatie voor de huurverhoging schenkt het Nederlandse volk volgend jaar grotere koopkracht. De vrijere loonvorming doet daar nog een schepje bovenop. Die versterkte koopkracht zal zeker een tekort aan arbeidskrachten tot gevolg hebben, want er zijn op vele plaatsen nu reeds gevoelige tekorten. Handel en industrie zullen volgend jaar weer allerlei middelen proberen om hun pro- duktie uit te breiden, teneinde te kunnen voldoen aan de vergrote vraag naar hun artikelen. Tot die middelen zal ook weer behoren het aantrekken van gehuwde vrouwen voor werkzaamheden gedurende halve dagen. Dan komen onvermijdelijk eveneens weer de klachten, dat de verdiensten van de gehuwde vrouw onevenredig zwaar worden belast omdat zij worden gevoegd oij het inkomen van de man, waardoor van de verdiensten van de vrouw belasting wordt geheven volgens een veel hoger tarief. Afgezien van de vraag of men dit onbillijk vindt, animeert dat de gehuwde vrouw niet haar bijdrage te leveren aan de nationale produktie. Wanneer de binnenlandse produktie niet voldoende is om aan de vraag te voldoen, moet uit het buitenland meer worden ingevoerd (of minder worden uitgevoerd) waardoor de betalingsbalans scheef trekt en nieuwe bestedingsbeperking dreigt. Een consequentie van een onvoldoende binnenlandse produktie kan ook zijn dat de investeringen moeten worden beperkt om de betalingsbalans in evenwicht te houden. Beperking van de investeringen betekent echter een rem op de modernise ring van het produktie-apparaat (vermin dering van het concurrentievermogen) en het betekent voor de toekomst voorts een bedreiging van de werkgelegenheid voor de groeiende bevolking als de industrie in geringere mate door investeringen wordt uitgebreid. De gedifferentieerde loonvorming zal op den duur tot gevolg hebben dat in bepaal de bedrijfstakken hogere lonen worden be taald dan in andere. Dat leidt tot een ver schuiving van arbeidskrachten, die ook moet worden opgevangen en aangevuld. Het is te verwachten dat met de toene ming van de bedrijvigheid door de grote re koopkracht voor allerlei min of meer eenvoudige werkzaamheden op kantoren, fabrieken, winkels enzovoort voor halve dagen een beroep zal worden gedaan op de gehuwde vrouw. In het belang van het be drijfsleven (dat zijn organisatie er op moet instellen) en voor het welslagen van de vrijere loonvorming, zal het dan gewenst zijn tijdig de bezwaren weg te nemen die de fiscus de gehuwde vrouw in de weg legt. In het buitenland wel In Duitsland bestaat reeds lang een in gewikkelde regeling (verband houdende met het aantal kinderen en het inkomen van de man) die er op neerkomt dat van de verdiensten van de gehuwde vrouw ten minste 100 mark per maand vrij van be lasting is. In het buitenland werkt in het algemeen een veel groter percentage ge huwde vrouwen mee aan de nationale pro duktie dan in ons land. Buitenlanders spre ken van een „Nederlandse luxe", want de toeneming van het nationale inkomen, de algemene welvaart, wordt niet alleen be paald door de verbetering van de produk- tiviteit, maar ook door het aantal ar beidskrachten dat aan de produktie deel neemt. Het is daarom ook van belang de wèrklozen in de noordelijke provincies in te schakelen. De voordelen Er zijn natuurlijk velerlei bezwaren te gen arbeid buitenshuis van de gehuwde vrouw, maar er staat tegenover dat haar verdiensten meestal aan het gezin ten goe de komen. In vele gevallen hebben Jonge gehuwde vrouwen in haar moderne, klei ne woningen zoveel tijd over, dat zij toch de deur uitgaan. Overigens zal men in het gezin zelf moeten uitmaken of de vrouw een halve dag kan worden gemist. Toe neming van de gezinswei vaart komt in het algemeen ook aan de kinderen ten goede. Een Scheveningse firma heeft na jaren lange experimenten een manier gevonden om het mogelijk te maken dat de Neder landse consument het gehele jaar door „Hollandse Nieuwe" kan eten. Tot nu toe is de jonge groene haring alleen in het be gin van de haringteelt te krijgen. De methode van de firma berust voornamelijk op het diepvriezen van de gefileerde jonge haring in een luchtdichte verpakking, waarbij de vis goed geconserveerd blijft en de smaak er niet op achteruit gaat. De firma heeft aan het ministerie van Econo mische Zaken in Den Haag meegedeeld dat zij bereid is in de toekomst aanvoerover- schotten uit de markt te nemen tegen een lagere prijs en deze een zodanige bewer king te doen ondergaan dat ze voor de con sument behouden blijft en voor grote af nemers, zoals b.v. de strijdkrachten, kan worden opgeslagen. Hoewel een geheel nieuwe en grote fabrieksinstallatie nodig is zal de prijs niet hoger liggen dan 22 cent per haring. Olympic Challenger De flauwte op de vrachtenmarkt is er oorzaak van dat het grootste in Europa gebouwde vracht schip zijn maidentrip nog steeds niet maakte. De 65.000 ton grote Olympic Challenger, die te Kiel werd gebouwd voor de Griekse reder Onasis, werd in juni te water gelaten en men verwacht dat het schip niet voor Januari zal uitvaren. Geref. Kerken Tweetal te Zuilichem P. W. Martijn, woonachtig te Leiden en D. G. Molenaar te Renswoude, van wie eerstgenoemde is beroepen. Bedankt voor Huizum (Leeuwarden) R. Strijker te Emmeloord. voor Boven- smilde C. van der Giessen te Tzum. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Rotterdam-Kralingen J. P. Geels te Haarlem-Centrum. Aangenomen naar Vianen P. Zwier te Zaamslag. Baptisten Gemeente Bedankt voor Almelo M. de Jong te Muntendam. Beroepen te Almelo G. W. Tijman te Stadskanaal. Geborgen. Duikers hebben maandag in de haven van Stockholm de houten leeuwe- kop gevonden, die het boegbeeld was van het Zweedse oorlogsschip „Wasa", dat in 1628 op zijn eerste reis zonk. Dat blijkt ook wel uit het feit-, dat vóór 1940 van de 14-jarigen ongeveer 40 percent voortgezet onderwijs ging volgen en thans ruim 80 percent. In de Tweede Kamer is van diverse kan ten zonder succes reeds bij herhaling aan gedrongen op verlichting van de belasting druk op de inkomsten van de gehuwde vrouw. Met het oog op de te verwachten grote schaarste aan arbeidskrachten in de loop van volgend jaar dienen nu echter tijdig maatregelen te worden genomen. Het is eigenlijk de consequentie van de grote schep hooi die de regering op haar vork heeft genomen. Wanneer de belas tingwetgeving zich niet tijdig aanpast bij de ontwikkeling, werkt zij het euvel in de hand van „zwarte" lonen met alle schade lijke gevolgen daarvan. Delegaties van de verenigingen van vliegers van Frankrijk, België, Italië en Nederland hebben tijdens een bijeenkomst te Parijs de statuten van de pas opgerich te organisatie „Europilot" getekend. „Europilot" is een beroepsorganisatie van vliegers, die dienst doen bij een van de luchtvaartmaatschappijen van „Air Union". Aangezien de KLM niet deelneemt aan „Air Union" kon de vereniging van KLM-vliegers geen gewoon lid van „Euro pilot" worden. Als buitengewoon lid even wel zal de delegatie het recht verkrijgen de zittingen van de nieuwe organisatie als waarnemer bij te wonen. „Europilot" wil de belangen behartigen van de vliegers, in supra-nationale vorm, bij de leiding van de luchtvaartmaatschappijen, tie te za- men „Air Union" hebben gevormd. De inleggingen bedroegen in de afge lopen maand f 3.621.976 en de terugbe talingen 3.340.920 zodat het spaarsaldo 281.056 beliep. In de maand juni be liepen deze bedragen respectievelijk 3.217.309, 3.073.476 en 143.833. Gedurende de eerste helft van dit jaar groeide het inleggerstegoed met 4.667.198 zodat het per ultimo juli een totaal be reikte van 58.963.716. In juli werden 753 nieuwe spaarders ingeschreven, waar door het aantal spaarders steeg tot 91.988. Bij de Rijkspostspaarbank werd in juli 1959 ingelegd f 75,5 miljoen en terugbe taald 64,0 miljoen, hetgeen een positief spaarverschil opleverde van 11,5 mil joen (vorige maand +12,8 miljoen en in juli vorig jaar f 19,2 miljoen). In 1959 is tot dusver bij de Rijkspostspaarbank gespaard f 112,9 miljoen tegen 68,4 mil joen in hetzelfde tijdvak van 1958- Het saldo-tegoed per ultimo juli 1959 bedraagt 2255,5 miljoen (vorige maand f 2244,0 miljoen en ultimo juli vorig jaar 2024,4 miljoen). In Amsterdam werd bij de Rijkspost spaarbank ingelegd 8,4 miljoen en terug betaald 7,9 miljoen, een spaarverschil dus van +0,5 miljoen, tegen +0,9 mil joen vorige maand en f +1,7 miljoen vo rig jaar juli. In Rotterdam waren deze cijfers respectievelijk f 5,2 miljoen, 4,3 miljoen en +1,0 miljoen, tegen +0,9 miljoen vorige maand +1,2 miljoen in vorig jaar juli. In 's-Gravenhage respec tievelijk 6,0 miljoen en 5,5 miljoen en +0,5 miljoen tegen f +1,2 miljoen vo rige maand en +2,1 miljoen in juli vorig jaar. Het spaaroverschot in de tot nu toe verkregen periode van 1959 bedroeg in deze drie plaatsen respectievelijk f +12,1 miljoen, +10,1 miljoen en +9,2 mil joen, tegen respectievelijk +7,8 miljoen, +8,2 miljoen en f +6,3 miljoen in de zelfde periode van 1958. Advertentie m IÉ| In het hart van de auto bewijst Esso Extra Motor Oil goede diensten. De motor wordt perfect ge smeerd,zelfs direct na de start. Deze multigrade motorol ie heeft speciale anti-slijtage eigenschap pen en een extra reinigende werking, waardoor slikvorming effectief wordt bestreden. Dus altijd het volle motorvermogen 1 "Jt Ook voor het tanken,., even denken I Goed zo, stop bij Esso, want.... De staalstaking in de V.S. duurt nu reeds drie weken en het ziet er niet naar uit dat spoedig een oplossing van het conflict zal worden gevonden. De grafiek geeft een overzicht van de staalstaking en, die de V.S. sinds de oorlog hebben gekend en de invloed van deze stakingen op het aantal ver loren mandagen. De gouverneur van de Bank van Frank rijk, W. Baumgartner, schrijft in het jaar verslag over 1958, dat de resultaten, die het plan tot stabilisatie van de frank reeds heeft opgeleverd in vele opzichten de meest optimistische verwachtingen heeft overtroffen. Baumgartner vestigt er in zijn verslag de aandacht op, dat de deviezenreserves thans een overschot van 600 miljoen dol lar boven de behoeften aanwijzen, verge leken met een tekort van dezelfde grootte aan het einde van 1958, en dat de prijzen veel minder zijn gestegen dan de opstel lers van het versoberingsplan hadden ver wacht. Het zakenleven is over bijna de gehele linie vooruitgegaan en de door som mige deskundigen voorspelde produktie- daling heeft niet plaatsgehad. Naar de me ning van Baumgartner is het welslagen van Frankrijks plan voor financieel herstel „geruststellend en schitterend". Hij waar schuwt echter, dat het nationale streven, financiële stabiliteit en economische ex pansie met elkaar te verzoenen, moet voortduren. Van de zijde van Air France en de Com pagnie de Transports Aériens Interconti- nentaux vernemen wij dat beide Franse luchtvaartmaatschappijen zijn overge gaan tot het gezamenlijk exploiteren van hun lijnen naar het Verre Oosten en Australië. Dit commercieel akkoord, aan gegaan voor de duur van vijftien jaar, houdt ten nauwste verband met het sa mengaan in Air Union van Air France, T.A.I. U.A.T., Sabena, Lufthansa en Al italia. De lijnen van Air France naar Hongkong,-Manilla en Tokio, via de zuide lijke route en de T.A.I.-Iijnen naar In donesië en Australië worden van heden af beschouwd als één geheel, waarvan de inkomsten verdeeld worden in de verhou ding 69 percent Air France en 31 percent T.A.I. Om de commerciële organisatie te ver eenvoudigen worden de belangen van de combinatie in Malakka, Indonesië, Austra lië, Nieuw Engeland, Hawaii en het ver dere Stille Zuidzeegebied behartigd dooi de T.A.I. en in de rest van de wereld door Air France. In Frankrijk en de Franse Unie treden de beide luchtvaartmaat schappijen gescheiden van elkaar op. In aanvulling op deze overeenkomst inzake het Verre Oosten hebben Air France en T.A.I. elkaar zoveel mogelijk aangesteld als hoofdagent, om de verkoop op hun ver dere luchtnet te stimuleren. Elk der beide maatschappijen blijft eigen diensten uit voeren, maar overleg wordt gepleegd over technische samenwerking, standaardise ring en verbetering van de service, per fectie van de dienstregelingen enz. Pas sagebiljetten van de ene maatschappij gel den zonder meer op diensten van de andere De gezamenlijke dienstregeling voor het Verre Oosten toont aan, dat Air France en T.A.I. zes maal per week een verbin ding kunnen aanbieden met Hongkong en Manilla, vijf maal wekelijks met Tokio en Djakarta en vier keer in de week met Singapore. Advertentie MODE KAPSELS KLEUREN HAUTE COIFFURE Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijn 2-3-4-8-11 20. Terwijl gewapende mannen van alle zijden toestrooi^den, gaf de hertog met donderende stem zijn bevelen. „Op krij gers!", riep hij. „Sluit de poorten. Laat de valbrug neder. Zegt de kok, dat hij koken den olie gereed maakt. En.éh hebben we nog pekkransen in huis De soldaten volgden ijlings zijn bevelen op. De poortwachter zocht koortsachtig naar zijn sleutels e i twee krijgers probeerden met krachtsinspanning en smeerolie om het roestige mechanisme van de valbrug in werking te stellen. „Flink zo, mijne dapperen!", riep de hertog. „Ik zal dezen burcht verdedigen tot uwen laatsten adem tocht. Nog nimmer is het gelukt om hier met geweld binnen te dringen„Wel, dat lukte dan op dit moment, dat kon je wel horen aan het lawaai op de binnen plaats. Smithy's auto, die in volle vaart naar binnen stoof, werd gestopt door het metselwerk van een put. Panda en de ridder werden bedolven onder een lading televisietoestellen en dozen kauwgom, ter wijl Smithy zelf in hevige botsing kwam met de put, waarbij hij het bouwséltje ernstig beschadigde. „Dat komt er nu van, als je de aandacht van de bestuurder af leidt", riep hij bitter tegen de jonkvrouw. Van welingelichte zijde wordt in An kara vernomen, dat Turkije vorige week om toelating tot de E.E.G. heeft verzocht en dat dit verzoek thans door de organi satie wordt overwogen. Men zegt in An kara, dat het recente Griekse verzoek om toelating is gedaan in overleg met de Turkse regering en beschouwd kan wor den als „een wegbereider voor de Turkse kandidatuur". Verolme Verenigde Scheepswerven zul len in Sarpsborg, ten zuiden van Oslo, een scheepswerf overnemen, meldt het Noorse socialistische blad „Arbeiderbladet". De directeur C. Verolme wordt in Oslo ver wacht voor besprekingen met het ministe rie van industrie, dat de kwestie behan delt. De werf in Sarpsborg is in 1919 opge lucht. Vorig jaar kreeg zij moeilijkheden door gebrek aan orders. Er zijn plannen voor uitbreiding gemaakt, maar het bleek niet mogelijk de benodigde middelen te verkrijgen. De Nederlandse onderneming aldus het blad, is nu voornemens de plan nen te verwezenlijken, waardoor het mo gelijk zal worden schepen tot 70.000 bruto register ton te bouwen. Er werken op het ogenblik circa 480 man. Advertentie '7 IS WÉÉR giq^EN-WEER.' plastic jassen v.a. 6.90 Gen. Cronjéstraat 59 hoek Kloosterstr. Haarlem - Telefoon 52431 "prkriishaar bii Gen Cronjéstraat 40-44. Haarlem. Tel 5467£ Wij zijn de laatste maanden wat ver wend met hoge temperaturen met als ge volg dat wij het nu met maxima van 18 tot 20 C. koel vinden. De gemiddelde maximum temperatuur voor augxistus is 21 C. De eerste augustus dagen zijn iets aan de koele kant gebleven. Het kwik komt bij regenweer soms niet hoger dan 14 a 16 C., hetgeen bij krachtige wind niet aangenaam is. In augiLstus 1956 kwamen er maar vijf dagen voor waarop de temperatuur iets boven de 20 C. kwam. Doordat de depressies zelf ons land niet bereiken maar alleen de zwakke storings fronten blijft de wind over het algemeen zwak tot matig. Dit is belangrijk, want zelfs bij een temperatuur van 18 C. en opklaringen kan dan nog van aangenaam zomerweer worden gesproken, ook al blijft het koeler dan normaal. Ten zuidwesten van Ierland ligt een hogedrukgebied. Tot dusver in de zomer was het zo dat na enkele koele dagen dit hogedrukgebied zich weer via de Britse eilanden in de richting van de Noordzee ging uitbreiden. Eigenlijk zitten wij daar ook nu weer op te wachten. Een dergelijke ontwikkeling zou binnen twee dagen weer fraai zomerweer tot gevolg kunnen heb ben. Gelukkig blijven de depressies op vrij grote afstand, zodat er van slecht zomer weer geen sprake is. Congres. De Fédération Européenne d'As sociations Nationales d'Ingénieurs houdt van 9 tot 12 september te Brus sel haar derde internationale congres waarop met medewerking van de Euro pese intergouvernementele organisa ties het thema van „De ingenieur en de im-ichting van het Verenigd Europa" zal worden behandeld. Geblust. Brandweerlieden, gesteund door militairen en politiemannen, zijn er maandag na twee en een halve dag in geslaagd, een bosbrand ten zuiden van Draguignan, aan de Franse Rivièra, te blussen. Er werd ruim 2.800 hectaren bos verwoest. Goedgekeurd. De Beheerschapsraad van de UNO heeft zijn rapport aan de Al gemene Vergadering over het door Australië bestuurde deel van Nieuw- Guinea goedgekeurd. De raad spreekt de hoop uit, dat het besturende land zon der verwijl ontwikkelingsplannen op elk gebied zal aannemen, opdat de no dige voorwaarden worden geschapen voor onafhankelijkheid of zelfbestuur. Esperanto. Zondag is te Warschau het 44- ste Esperantistencongres geopend. Aan het congres wordt deelgenomen door drieduizend afgevaardigden uit 41 lan den, waaronder Nederland. Botsing. Op de drukke spoorwegovergang Gunung Sahari - Antjol te Djakarta is zondagavond de exprestrein van Dja karta naar Bandung in botsing geko men met twee vrachtauto's. Er waren zeven doden en veertien gewonden, van wie acht ernstig. De hekken van de overgang waren geopend na het passe ren van een elektrische stadstrein. Verdronken. Aan de zuidkust van Finland is het lijk van een Russische deserteur gevonden. De man was donderdag in een bootje met buitenboordmotor ont snapt van de basis Vaindlo voor de kust van Estland. De Russische autori teiten hadden om zijn opsporing ver zocht. De man was kennelijk verdron ken. Hoogverraad. Voor een bijzondere recht bank in Pretoria is bijna een jaar sinds de opening het proces hervat tegen dertig personen, die beschuldigd worden van hoogverraad wegens sa menzwering ter omverwerping van de staat. De verdediging heeft een ver zoek tot nietigverklaring van de tenlas telegging ingediend. Het proces begon na de arrestatie van meer dan 250 perso nen ruim twee jaar geleden. Deining. De heropening van het casino van Venetië, dat 43 dagen gesloten is geweest, ging maandag gepaard met botsingen tussen stakende croupiers en de politie. De stakers demonstreerden voor het casino tegen de indienstne ming van croupiers uit andere steden. De deining, die de gehele dag aanhield, hield de gokkers op een afstand. Laat op de avond hadden nog geen vijftig be zoekers het casino betreden. Zesde. Een 29-jarige Tsjech is gisteren met een gestolen vliegtuig naar Oos tenrijk uitgeweken en heeft de Oosten rijkse autoriteiten politiek asiel ver zocht. Hij is de zesde Tsjechische vluchteling, die in de afgelopen weken naar Oostenrijk uitweek. Een 41-jarige bediende van de op Schip hol gevestigde kapsalons is door de rijks politie gearresteeerd wegens verduistering. Sedert augustus van het vorig jaar heeft de bediende, die sinds 1955 in dienst was, slechts een gedeelte van de van cliënten ontvangen bedragen op de kassa aangesla gen. Na verhoord te zijn door de Dienst Luchtvaart van de rijkspolitie is de man, die bekend heeft, voorgeleid aan de officier van Justitie te Haarlem. De grootte van het verduisterde bedrag staat nog niet vast. Twee andere bedienden uit dezelfde zaak zullen wegens heling worden ver volgd, omdat zij geld van hun collega heb ben aangenomen, dat van verduistering afkomstig was. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Het K.N.M.I. deelt mede: In de algemene luchtdrukverdeling ko men maar geringe wijzigingen voor. De luchtdruk blijft laag in een zone, die zich uitstrekt van Turkije over West-Rusland naar het Oostzeegebied en vervolgens naar het gebied ten westen van Noorwe gen. Op de oceaan handhaaft zich een krachtig gebied met hogere barometer standen ten zuidwesten van Ierland. Zwak ke storingsgebieden bewegen van de oce aan via de Britse eilanden en de Noord zee naar het zuidoosten. Deze geven het weer in ons land nog steeds een enigs zins veranderlijk karakter. Maandag pas seerde een dergelijk storingsgebied ons land. Dit bracht voornamelijk ten zuiden van de lijn Alkmaar-Coevorden op de meeste plaatsen enkele milimeters regen. Een volgend front bereikte dinsdagmor gen Schotland. Dit zal woensdag in de loop van de dag over ons land trekken, maar de activiteit ervan is gering, zodat het wel wat meer bewolking maar waarschijnlijk geen regen van betekenis zal veroorzaken. De wind blijft zwak tot matig uit richtin gen tussen west en noord. In het tempera- tuurverloop komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN Woensdag 5 augustus Zon op 5.06 uur, onder 20.25 uur. Maan op 6.12 uur, onder 20.28 uur. 4 augustus 11 augustus 18 augustus 26 augustus Maanstanden 15.35 uur 18.10 uur 13.50 uur 9.03 uur nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 4 augustus Hoog water 3.29 en 15.56 uur. Laag water 11.29 en 23.51 uur. Woensdag 5 augustus Hoog water 4.05 en 16.32 uur. Laag water 12.08 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen OO d 3d binnen- en buitenland. d w a Neerslag, laatste 24 uur. H O E£G 2 a3 Den Helder zwaar bew. n 17 0 Ypenburg zwaar bew. nw 17 9 Vlissingen zwaar bew. nw 18 5 Eelde zwaar bew. w 18 0,3 De Bilt zwaar bew. w 16 5 Twente mist wzw 18 2 Eindhoven zwaar bew. windst. 17 1 Zd Limburg geheel bew. zw 18 0,3 Helsinki zwaar bew. zzo 23 1 Stockholm zwaar bew. windst. 23 6 Oslo zwaar bew. nno 26 0 Kopenhagen zwaar bew. w 20 7 Aberdeen geheel bew. windst. 16 0,4 Londen licht bew. w 21 0 Amsterdam regenbui wzw 16 3 Brussel zwaar bew. windst. 17 2 Luxemburg zwaar bew. n 19 7 Parijs licht bew. n 24 0 Bordeaux onbewolkt n 26 0 Grenoble onbewolkt windst. 24 0 Nice half bew. n 26 0 Berlijn half bew. wnw 21 0 München zwaar bew. zw 17 0,1 Zürich mist windst. 20 0 Genève onbewolkt windst. 23 0 Locarno half bew. ono 25 0 Wenen zwaar bew. nw 21 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 18 0 Athene onbewolkt w 30 0 Rome licht bew. no 30 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Madrid half bew. windst. 33 0 Mallorca onbewolkt windst. Lissabon onbewolkt nw 31 0 Belgrado zwaar bew. w 22 0

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2