Plan voor zwembad in Zwanenburg wordt met spoed uitgewerkt Spanning in eerste etappe van Tour de Lisse S. van der Ham wint ronde Amsterdamse Beurs DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Voetbalvelden verdwijnen voor nieuw sportpark Loop van bevolking Ruim tweehonderd huizen in aanbouw Burgemeester opende nieuwe clubhuis Gerstenmaier gaf zijn bezoekers een schok VOOR ZWARTER DRUK Burgemeester teruggekeerd uit Amerika Notaris benoemd Positie sleepboten van Bureau Wijsmuller De beurs van gisteren Zilveren jubileum als bloemistarbeider VAKANT1ESPELEN Joy-riding leidt tot een aanrijding Scheepvaart aSiï'fiSirjj'kEs: R""rt*k -• Rast",ura Kroesjtsjev 12 september in Washington De heer P. J. Grimbergen in Zwanen burg heeft als raadslid aan B. en W. van Haarlemmermeer vragen gesteld over de aanleg van het zwembad in Zwanenburg. Op de vraag in hoeverre de voorbereidin gen voor de bouw van het zwembad zijn gevorderd hebben B. en W. een uitvoeri ge uiteenzetting gegeven. Binnenkort zul len zij de raad een voorstel doen tot het beschikbaar stellen van de vereiste kre dieten. In juli 1958 hebben zij aan het architec tenbureau Wesselo en Van Voorst in Bus- sum een opdracht verstrekt tot het maken van een schetsplan. Dit is vorig jaar sep tember gereedgekomen. Bij de uitwerking van de plannen is ernstige vertraging on dervonden door moeilijkheden bij het ver krijgen van de grond. Om uit de impasse te geraken is het geprojecteerde zwembad met de daarbij behorende ligweide in noordoostelijke rich ting verschoven. B. en W. hebben zich over deze wijziging achteraf verheugd, omdat de huidige plaats beter is en de gehele in deling van het sport- en recreatiegebied er op is vooruitgegaan. Thans zal het schets plan met spoed worden uitgewerkt. Met het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid is al overleg gepleegd over het verkrijgen van de noodzakelijke rijksgoedkeuring. B. en W. geven de ver zekering dat zij alles in het werk zullen stellen om de vereiste goedkeuringen zo snel mogelijk te verkrijgen. De heer Grimbergen heeft voorts als zijn vrees uitgesproken dat bij een gelijk tijdige uitvoering van het zwembadplan en het stratenplan grote moeilijkheden dreigen voor de voetbalverenigingen ter Zand voort POSTDUIVEN VLOGEN De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" nam deel aan. de wedvlucht voor jonge duiven van St. Chislain af over een afstand van 220 km. Gelost om 11.40 uur, arriveerde de eerste duif weer op het hok om 15.56 uur. De uitslagen waren: Th. v. d. Meulen: 1, 2. 4, 11, 16, 24, 26, 27; J. Schrander: 3, 5. 23; H. Lansdorp: 6, 9; Jan Koper: 7, 19, 28; K. Driehuizen: 8, 29; R. van Gij ten- beek: 10, 12, 13, 17, 18, 22, 35, 36; R. En gelander: 14, 15, 32; A. H. Daane: 20, 30; W. Driehuizen 21; B. Lukassen: 25; C. K. Draijer: 31, 34; J. B. Koper: 33. Kampioen „Mid Fond" werden: 1. Th.. v. d. Meulen, 2. Corn. Koper, 3. R. Enge lander. Kampioen „Fond" werden: 1. H. Lans dorp, 2. G. Driehuizen, 3. Corn. Koper. Haarlemmermeer In het eerste kwartaal van dit jaar is 't aantal inwoners van Haarlemmermeer met 218 toegenomen en gekomen op 42.920. Er werden 243 kinderen geboren, 69 mensen overleden. Het aantal vestigingen bedroeg 501, er vertrokken 457 mensen. Blijkens het kwartaaloverzicht van de gemeente Haarlemmermeer zijn in net eerste kwartaal van dit jaar 39 woningen gereedgekomen. Aan het begin van het kwartaal waren 225 huizen in aanbouw. Begonnen werd met de bouw van 78 hui zen. Verstrekt werden 132 bouwvergun ningen tot een totaalbedrag van 2.402.410. In de loop van het kwartaal werden 229 gevallen van woningzoekenden afgedaan. Eind maart stonden nog 2570 woningzoe kenden ingeschreven. Van de vijftig pas getrouwde echtparen werden er veertien in een eigen huis geplaatst, zeventien echt paren betrokken inwoning bij de ouders en tien paren vestigden zich buiten de ge meente. Burgemeester mr. G. C. van der Willi gen heeft zaterdag in de buurtschap „De Nieuwe Brug" aan de Vijfhuizerdijk in Vijfhuizen het nieuwe buurthuis geopend. Deze gebeurtenis betekende tevens het be gin van de feestweek, welke in de buurt schap wordt gehouden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de speeltuinver eniging. In het clubgebouw werd een feestelijke bijeenkomst gehouden, waar verscheidene sprekers het woord hebben gevoerd. Bur gemeester Van der Willigen bracht hulde aan het initiatief van de burgerij van „De Nieuwe Brug". Overal wil men wel de beschikking hebben over een eigen club- en verenigingsgebouw, wanneer een an der ervoor zorgt. Maar hier stichtte de burgerij er zelf één met eigen krachten. Tien jaar geleden begon de speeltuinver eniging met een zandbak; thans beschikt zij over een goed ingerichte speeltuin en een fraai clubhuis, hetgeen alleen tot stand kon worden gebracht omdat ieder mee werkte. De afgevaardigden van andere organi saties uit de buurtschap leverden het be wijs, waartoe deze samenwerking in staat is. De heer M. van Soelen, voorzitter van de klaverjasclub, deed zijn felicitaties ver gezeld gaan van een geschenk, dat gelijk de complete inventaris van het clubhuis betekende, namelijk honderdtwintig stoe len. De heer P. Poelgeest, voorzitter van de reis vereniging die tien jaar geleden het initiatief nam tot oprichting van de speeltuinvereniging, bood een vaandel aan. Namens de N.U.S.O. sprak het hoofd bestuurslid, de heer Schuijtemaker. Als geschenk van de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties bood hij een foto in lijst aan van „Vader Klaren", de man die de stoot gaf tot de oprichting van het speeltuinwerk. Na afloop van het officiële gedeelte maakten velen gebruik van de gelegenheid om het nieuwe gebouw te bezichtigen. Nog dezelfde avond werd het in gebruik geno men voor de feesten ter gelegenheid van het tienjarig jubileum van de speeltuin vereniging. Zondagmiddag waren alle kinderen uit de buurt hier bijeen voos bet bijwonen van een filmmiddag. plaatse. B. en W. hebben geantwoord dat de beoosten de IJweg in Zwanenburg ge legen voetbalvelden alle zullen moeten verdwijnen om de uitvoering van het nieu we sport- en recreatiegebied mogelijk te maken. Dit recreatiegebied zal in gedeelten worden aangelegd. Voor de uitvoering van het zwembadplan zal het meest oostelijk gelegen voetbalveld moeten verdwijnen. Het meest westelijk gelegen sportveld zal worden doorsneden door een straat even wijdig met de IJweg en een parkeerter rein dat zal dienen voor het aan te leggen sportpark. Tijdens de aanleg van het' sportpark zul len onmogelijk de diie bestaande voetbal velden kunnen worden gehandhaafd. B. en W. zijn bereid de aanleg van het parkeer terrein op te schorten naar een later tijd stip. Hierdoor behoeft het meest westelij ke voetbalveld slechts ten behoeve van de aanleg van een straat een dertigtal meters te worden verlegd in oostelijke richting. De moeilijkheden voor de voetbalvereni gingen kunnen dus in zoverre worden be perkt dat het aantal voetbalveden met één zal verminderen tot het ogenblik, waarop het nieuwe sportpark geheel gereed zal zijn gekomen. BONN (Reuter) Bezoekers van de voorzitter van de Westduitse Bondsdag, dr. Gerstenmaier, die deze vooraanstaan de Westduitse politicus hadden bezocht, vertrokken de laatste tijd enigszins ont hutst. Wanneer zij Gerstenmaier de hand drukten kregen zij een gevoel, alsof zij een elektrische schok kregenZelfs degenen onder hen, die in de eerzame Westduitse politicus een „geladen figuur" zagen, werd dit te machtig. Resultaat: omzichtig gevoerde telefoongesprekken met Gerstenmaiers secretaresse. Gaf zij hem wel eens een hand en zo ja, had zij dan ook dat eigenaardige „schokgevoel"? De secretaresse waarschuwde een func tionaris en die stelde een onderzoek in. Het resultaat was schokkend: Er was een nieuwe vloer van plastiek in Gersten maiers werkvertrek aangelegd en dit had ertoe geleid dat de voorzitter der West- Duitse Bondsdag letterlijk was „opge laden" met statische elektriciteit. Wan neer hij nu een bezoeker een hand gaf, „ontlaadde" hij zich weer enigszins, tot pijnlijke verbazing van laatstgenoemde. Het euvel is thans verholpen. De vloer is weggehaald. Advertentie NAAR DRUKKER ZWART KOUDENKORN -11 - I/O IIJIIUMENJANSBRUQ - TELEFOÓN 12200 Er was maandagavond een grote be langstelling bij het starten van de „Tour de Lisse", welke jongens van tien tot veertien jaar in zes etappes zullen rijden. Voor de jeugd van Lisse betekent deze „Tour" een mooie vakantiebesteding. Maar ook de ouderen leven met de jeugd mee, want maandagavond waren zeer ve len aanwezig om de start van de ronde bij te wonen. Voordat de jeugd het strijdperk inging werden de ploegen met hun ploeg leiders voorgesteld, hetgeen een applaus je uitlokte. Dit jaar rijdt men niet meer voor de scholen maar voor adopterende firma's uit Lisse. Iedere deelnemer aan de rennen wordt nu geklasseerd, terwijl de eerstaan- komende een bonificatie van tien seconden krijgt en de tweede aankomende vijf sec. Er is echter nog meer waarop bij de Tour gelet wordt en wel het gedrag van de ren ners. Door fouten of andere onjuistheden kan men strafseconden oplopen. De groepscommandant van de rijkspo litie, adjudant Hendriks, was verhinderd het startschot te lossen, hetgeen nu ge daan werd door de heer A. Polle, bestuurs lid van de afdeling Lisse van de E.H.B.O. De heer Polle sprak de beste wensen uit voor een goed en vlot verloop van de wed strijden en zei te hopen, dat de E.H.B.O. geen bijzondere diensten zal behoeven te verrichten. Meteen nadat het startschot had geklon ken, ontstond al een pittige strijd onder de jeugdige renners om aan de kop te ko men. Een vijftal renners lag na de eerste ronde al aan de kop: S. van der Ham, B. Rooijakkers, B. van der Lans, J. Lam- boo en T. Zeldenthuis. De tijd van de jon gens aan de kop was 8.30 minuten met een gemiddelde snelheid van 33,8 km per uur. In de tweede rond wist S. van der Ham weer de eerste plaats te bezetten door als snelste de eindstreep te passeren, direct op de hielen gevolgd door N. de Kuyper. 5. van der Ham was ook in de derde ronde allen de baas door als eerste over de eind streep te gaan. Daarmede was hij de win naar van deze eerste ronde. Onder ap plaus werd hem de gele trui aangetrok ken. Hij kreeg van de Tour-miss Corry Wassenaar een kusje met een hartelijke felicitatie. De laatste rond werd gereden met een gemiddelde snelheid van 41 km per uur. De uitslag van deze eerste etappe is als volgt: 1. S. v. d. Ham tijd 24 min. en 46 sec.; 2. T. Zeldenthuis 24,51; 3. N. de Kuy per 24,56, 4. W. v. d. Veer, 5. B. Hagen, 6. K. Slagboom, 7. H. Verdegaal, 8. H. Warmerdam, 9. L. den Hagen, 10. B. Boot, allen in dezelfde tijd van 24,56; voorts 17. H. v. Drunen, 18. A. Hoogkamer en 19. P. Butter in 24.58 min.; 20. C. de Bruin 24, 58, 21. B. Rooijakkers, 22. J. Lamboo, 23. H. Leeflang, 24. F. Rooijakkers, 25. J. Ha- geman, 26. K. Paardekoper, 27. W. Mooije- kind, 28. T. van Kesteren, allen 25.59 min; 29. J. den Butter, 30. J. Boot, 31. M. van Dijk, 32. J. v. d. Ploeg en 33 E. v. d. Drift allen 26.49; 34. A. Vrijburg 27,04, 35. H. v. d. Salm, 36. L. Langeveld, 37. K. v. d. Leeden en 38. P. de- Kooker 27,04; 39. J. v. Diest 27.48, 40. C. Meulblok 28,26, 41. D. Guldemond 28,35, 42. B. Reitsma, 43. A. Hoogeveen, 44. J. v. d. Zwet, 45 C. de Bruin allen 29,20, 46. T. Broeke, 29,48, 47. J. v. Rijn 30.30, 48. Boogaards 34.32, 49. Barten 34.32, 50. D. Sittrop 34.32. Het puntenklassement geeft de volgen de uitslag te zien: L. S. v. d. Ham 100, 2. T. Zeldenthuis 80, 3. N. de Kuyper 60, 4. W. v. d. Veer 40, 5. B. Hagen 30, 6. K. Slagboom 25, 7. H. Verdegaal 20, 8. H. Hill eg om Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom, is teruggekeerd van een ruim veertiendaags verblijf in de Verenigde Staten. Voor de Koninklijke Algeméne Vereniging voor Bloembollencultuur heeft hij daar bespre kingen gevoerd. WATERPOLOTOERNOOI. Zaterdagmiddag houdt de H.Z.V. in de gemeentelijke zweminrichting in Hillegom een waterpolo-toernooi. De deelnemende ploegen zijn: V.Z.V., N.V.A., zwemclub „Haarlem" en H.Z.V. De Hillegomse aspi ranten besluiten met een polowedstrijd. Verschenen is thans het Koninklijk Be sluit, waarbij de heer C. Hogervorst, kan didaat-notaris in Hillegom,. is benoemd tot notaris in Lisse. Warmerdam 15, 9. L. ten Hagen 10, 10. B. Boot 5. Ploegenklassement: 1. Bronkhorst-ploeg 1 uur 14 min. 38 sec.; 2. Gezamenlijke melkhandelaren 1.14.43; 3. Tissing-ploeg 1.14.48; 4. De Vlinderploeg 1.14.48; 5. De „Vrijdag" ploeg 1.15.51. Strijdlustigste renner: N. de Kuyper. De renner J. van Diest was deze avond de ongelukkigste. Vanavond wordt de tweede etappe verre den. Dit zal een ploegentijdrit over tien ronden op de sintelbaan worden in het sportpark. Beslissend zal zijn de tijd van de derde aankomende renner. De „Zeeland" van bureau Wijsmuller bevindt zich met een tanker op sleeptouw 100 mijl ten noorden van Wake Island, op weg naar Osaka. De „Friesland" is 100 mijl ten noorden, van Paramaribo. Het schip is met twee duwboten op weg r.aar Buenos-Aires. 3-3 %'/o Nederl. '47 3 #/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6"/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fvenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl Amer. Lijn.. K.N SM N Scheepv. Unie v. Nievelt. Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.... Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union....— Tidewater Slotkoers gisteren 94 98/4 110% 81 97 99% 89 101 380 570 232 570 324% 405 662% 264% 592% 210% 157% 740 f 169,20 285 93% f 130. 160 158% 135% 127 252 149% f 181.40 339% 152 259% 314% 270 64% 56% 102H 56% 79% 26% Heden 13.45 uur 94 H 98% 110% 386 575 234 570 325 410 670 600 211 748 170.80 290 94 f 129. 161 159% 135V2 128 252 150% 182.50 340 152 260 315 64% 57 103'/2 56% 80% 26 H AMSTERDAM De eerste dag van de nieuwe beursweek bracht een zeer vaste stemming voor de internationale waarden. Hierin speelden aandelen Kon. Olie een voorname rol. Doordat Londen, wegens bank holiday, gesloten was, bleef het aanbod van die zijde vandaag achterwege. Het publiek en ook Zwitserland waren met kooporders aanwezig en hoewel de affaire niet van grote omvang was, betekende deze vraag een flinke koersstijging omdat het aanbod gering was. De prijs van f 168,60 lag circa een rijksdaalder boven pariteit New York en circa een gulden boven de slotkoers van vrijdag jongstleden. Het buitenland (Duitsland) gaf weer van belangstelling blijk in aandelen Unilever en AKU. De margarine-papieren waren op 593 circa 8 punten hoger. AKU zette de vaste tenden tie van vrijdag jongstleden vandaag ver der voort en liep op van 377% tot. 379, tegen 372 als laatste slotprijs. De KLM- waarden werden ingevolge Wallstreet lager geadviseerd. Philips-aandelen kalm doch enige punten hoger. De handel in de internationale waarden was vrij levendig. De scheepvaart lag kalm doch goed in de markt vooral voor aandelen Kon. Boot. Van de cultures werd Deli gevraagd bij geringe omzetten. Van de staatsfondsen was de staffellening zeer vast. Hier speel de de verplichte 200.000 vraag een be langrijke rol. De ovei'ige fondsen in deze sector ondergingen geen veranderingen van betekenis vergeleken bij de vorige slotprijzen. In de locale sector waren de aandelen van de grootbanken aan de vaste kant. Voor aandelen Indola bestond grote belangstelling door de gepubliceerde 85 percent hogere nettowinst van deze maatschappij over het eerste halfjaar van 1959. De aandelen die de vorige week ree ds gevraagd waren, werden geadviseerd op 305 a 310 percent tegen 285 vrijdag jongst leden. Aandelen Walvisvaart kregen een hogere adviesprijs. Aandelen Van Vlissin- gen Katoen werden op last van het beurs- bestuur niét genoteerd in verband met een op deze aandelen gedaan bod van 350 per cent. Commissarissen en directie van Van Vlissingen Katoen delen mede, dat het bod zonder enig overleg, te hunner kennis is gekomen. Vrijdag jongstleden werden de aandelen genoteerd on 300 percent. Pro longatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Op de gematigd actieve New Yorkse beurs registreerden industriële waarden maandag een nieuwe recordhoogte. Nuts bedrijven weerden zich eveneens goed, maar de spoorwegen waren achterblijvers met slechts een kleine wijziging in hun gemiddelde. Wat de industriële waarden betreft, was het de zesde achtereenvol gende beursdag waarop een nieuw hoog terecord voor alle tijden werd genoteerd. Speciaal sterk was General Foods, zon der dat nieuwsberichten hiervoor de ver klaring gaven, en er waren v insten van meer dan een dollar voor fondsen als In ternational Nickel, Goodyear, U.S. Steel. Du Pont en Texaco, met als resultaat een stijging van het gemiddelde. Het parade paardje van vandaag in de industriële sec tor General Foods boekte een avans van ruim vier dollar en bereikte zo een nieuw hoogtepunt. Eerder had Du Pont met een avans van vier dollar een nieuw hoogtepunt van 273% bereikt, maar dit fonds gleed wat terug door verkopen. Een lange lijst van andere 'ndustriële- waar den kwam hoger. Staalwaarden, olies en auto's boekten winsten. Banden waren vast en aluminiumwaarden liepen een deel van het verlies van eind vorige week in. International Nickel steeg ruim twee dol lar. Texaco bereikte een nieuw hoogtepunt in de petroleumgroep. Winstneming re duceerde verscheidene van de winsten van vroegbeurs. De omzet was 2 410.000 aan delen. op een totaal van 1.188 verhandelde fondsen, daarvan waren 525 hoger en 425 lager. Het industriegemiddelde kwam van 674.88 op 678.10, dat van spoorwegen van 167.80 op 167.58 en dat van openbare nuts bedrijven van 89.99 op 90.62 (TTPI). was De heer P. Band in Heemstede maandag een kwart eeuw als bloemistar beider in dienst van de koninklijke kwe kerijen G. C. van Meeuwen en zn. n.v. De directie heeft hem 's morgens ten kantore ontvangen. Nadat de heer Band in sympa thieke bewoordingen was toegesproken, ontving hij het gebruikelijke geschenk onder couvert. Een delegatie van het per soneel heeft de jubilaris in de loop van de ochtend thuis bezocht en hem uit blijk voor de collegialiteit een elektrisch scheer- apparaat aangeboden. In het kader van de grote jubileum feesten, die de tweehonderd jaar be staande harddraverijvereniging in Santpoort heeft georganiseerd, is dins dagmorgen een begin gemaakt met het ringsteken. Om negen uur kwam een groot aantal liefhebbers aan de start, waaronder ook enkele meisjes. Van het losse paard moest men trachten de ringen niet te missen, hetgeen nogal tilbury's en boerepaarden. wat problemen voor de deelnemers opleverde. De deelnemende dames za gen geen kans het tegen de mannelijke overmacht te redden: zij wonnen geen prijzen. De eerste prijs kreeg Theo van Veen. Tweede werd W. Molenaar, der de Simon Hagen, vierde Jan Ruthe. Daarna begon de ringrijderij op fietsen en s middags volgde het hoogtepunt van deze dag: de ringrijderij met PROGRAMMA VOOR WOENSDAG Haarlems Speeltuin Verbond „Buitenrust" (Van Zompelstraat): dag tocht naar Amsterdamse waterlei dingduinen. Leeftijd 814 jaar. „Delftwijk" (Van Moerkerkenstraat) eigen programma. „D.V.S." (Vondelweg): 2 uur excursie naar drukkerij van Haarlems Dag blad. Leeftijd 1014 jaar. „Flora" (Van Oosten de Bruijnstraat): openluchtfeest op de tuin. Leeftijd 614 jaar. „Frans Hals" (Schotersingel): 2 uur ex cursie naar drukkerij van Haarlems Dagblad. Leeftijd 1014 jaar. „Glasblazers" (Papentorenvest): 1011 uur zwemmen in zwembad Hout vaart. Leeftijd 614 jaar. 2 uur: speurtocht in de buurt. Leeftijd 614 jaar. .Centrum" (Wilsonsplein): openlucht feest op de tuin van „Flora", aan vang 10.30 uur. Leeftijd 614 jaar. Jeugdland" (Theemsplein): 10.30 uur openluchtfeest op de tuin van „Flora". Leeftijd 614 jaar. „Klarenhof" (Brouwersplein): 10.30 uur openluchtfeest op de tuin van „Flo ra". Leeftijd 614 jaar. „Nieuw Leven" (Spaarndam): 10li u. zwemmen in zwembad Kleverlaan. Leeftijd 614 jaar. 2 uur: excursie naar drukkerij Haarlems Dagblad. Leeftijd 1014 jaar. .Oosterkwartier" (Zomervaart): dag tocht naar Amsterdamse waterlei dingduinen. 3 uur: zandbakwedstrij den voor kinderen van 614 jaar. „Patvliet" (Delftwijk): dagtocht naar Amsterdamse waterleidingduinen. Leeftijd 814 jaar. .V.Z.O.D." (Nieuwlandstraat): dagtocht naar Amsterdamse waterleidingdui nen. Leeftijd 814 jaar. 2 uur: bad minton op de tuin. „Weltevreden" (Spaarndamseweg) eigen programma. „W.I.K." (Oude Weg): 9 uur badminton op de tuin. Eigen programma. „Te Zaanen" (Anthony Fokkerlaan): 2 uur: excursie naar de drukkerij van Haarlems Dagblad. Leeftijd 1014 Haarlemse Kath. Ver. v. h. Gezin ,Hof van Eden" (Geusevesperstraat): 10 uur Straattekenwedstrijd in de Eksterstraat. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): 10 uur Straattekenwedstrijd in de Van Dort- straat. „Don Bosco" (Phoenixstraat: 10 uur Straattekenwedstrijd in de Graaf schapstraat. „Noordervreugd" (Ambachtstraat): !0 uur Straattekenwedstrijd in de Ek sterstraat. „Elba" (Ged. Schalkburgergracht): 10 uur Straattekenwedstrijd in de Van Dortstraat. „Het Paraijsje" (Witte Herenstraat): 10 uur Straattekenwedstrijd in de Graaf schapstraat. „Het Kleverpark": 10 uur Straatteken wedstrijd in de Van Dortstraat. „Overveen" (Hendrik Roozenlaan): 10 uur Straattekenwedstrijd in de Graaf schapstraat. „Kindervreugd" (Godfr. van Bouillon- str.): 10 uur Straattekenwedstrijd in de Graafschapstraat. 9.30 uur bus tocht naar Groenendaal voor kinderen van 46 jaar. „Mariagaarde" (Westergracht): 10 uur Straattekenwedstrijd in de Graaf schapstraat. Haarlemse Raad voor de Jeugd Natuurspel „Het spel van de Kenne- merduinen". Vertrek om 10 uur van het station (onder de kap). Een twintigjarige Duitser, die met de au^o van een Amsterdammer, bij wie hij logeerde, een ritje maakte, heeft bij IJmui- den een aanrijding veroorzaakt. Een der tienjarig meisje. T. J. M. van der M. uit Bergen op Zoom, reed maandagmiddag tegen vier uur op de fiets naast haar vader op de strandweg te IJmuiden, toen een achteropkomende auto haar achterwiel raakte. Zij viel en liep een schaafwond aan de linkerheup op. De auto reed door. Een automobilist had echter het nummer genoteerd. De wagen bleek toe te behoren aan een invalide Amsterdammer, die zijn vakantie in een strandhuisje doorbrengt. Hij had zijn veertienjarige zoon en een twintigjarige Duitse logé het contactsleu teltje gegeven en hen gevraagd de auto schoon te maken. De Duitser is een eindje gaan rijden met het genoemde gevolg. Aagtedijk 2 200 m. z.z.o. Dakar n. Las Palmas. Aagtekerk 2 te Antwerpen v. Marseille. Aalsdijk 3 te Halifax verwacht v. New York. Y?rdVk te Kohcichang v.bangkok. Abbekcrk 4 te Dairen. Abida 3 120 m. w.z.w. Kreta n. Abadan. Aegis 4 te Nassau. tftn.mrtHi"?.225,/111, no' Azorcn n- Amsterdam AKkrumdijk 4 te Vancouver. Ala mak 3 170 m. w. Lissabon n. St. Vincent Albireo 2 te Antwerpen v. Las Palmas. Algcnib 3 85 m. o.n.o. Recife n. St. Vincent. a ii--, m" zoRec'fe n. Dairen. Almdijk 3 v. Houston n. Corpus Christi. Alphacca 3 v. Santos n. Mostevideo. A phard 3 10 m. z. Rio Grande n. Rosario. Alpherat 3 40 m. n. Sombrero n. Port of Spain. Alwaki pass. 3 Oporto n. Marseille. Amalie 3 70 m. o. Gibraltar n. Port Said. Ameland 3 450 m. z.z.o. Bermuda n. Landsend. Amerskerk 3 650 m. o.z.o. Chagos eil. n. Fremantle Amstelbrug 3 850 m. z.z.o. Freetown n. Dakar. Amsteldijk 4 v. Antwerpen n. Wabana. Andijk 4 et Rotterdam. Annenkerk 3 v. Lissabon n. Las Palmas. Area 6 te Thameshaven verwacht. Argos 3 v. Tunis n. Malta. ^r,en??,k.erk 3 v* Bremen n. Hamburg. Arkeldijk 3 170 m. z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Artemis pass. 3 westp. Cuba na Maracaibo. Attis 1 v. Piraeus n. Lattakia. Baarn 3 750 m. w.z.w. Horta n. Curacao. Bah 4 te Napels. Banggai 3 v. Vera Cruz n. Coatzacoalcoe. Bantam 3t e Londen. Batu 3 75 m. n.w. Benghazi n. Port Said. Bengalen 4 te Singapore. r.eninkust 2 te Amsterdam. Bennekom 4 te Curacao. Billiton 4 te Tuticorin. Bintang 3 30 m. z. Masira n. Damman. Bloemfontein pass. 3 Singapore n. Hongkong. Bonita 4 te Laceiba. Boskoop 3 te Vlissingen n. Antwerpen. Breda 2 520 m w.z.w. Oucssant n. Rotterdam. Caltex Gorichem 3 te Kopenhagen. Caltex Nederland 3 te Antwerpen, verwacht Caltex Pernis 3 te Bahrein. Caltex The Hague 4 te Saigon verw. v. Singapore. Caltex Utrecht 3 v. Bombay n. Kandia. Canllo 4 te Golf Ito. Casamance 3 80 m n.w. Kp. Blanc n. Dakar. Castor 4 te Rotterdam. Ceronia 4 te Singapore. Charis 2 v. Paramaribo n. Amsterdam. Cinuha 3 v. Adelaide n. Fremantle. Cities Servise Valley Forge 3 360 m. w.z.w. Sey chellen naar Philadelphia. Concepcion pass. 3 Ramallo n. Montevideo. Crsma 5 te Curasao verwacht. nf^hvn,3-on° m' W'n'T Kp' Finist' Londen Dmteldijk 3 a00 m. n.w. Azoren n. Bermuda. Eemduk 2 v. Brownsville n. Le Havre. WASHINGTON (UPI) In Washington is vernomen, dat Kroesjtsjev op 12 sep tember in de Verenigde Staten aankomt en dat zijn bezoek dertien dagen zal duren. Hij zal hoogstwaarschijnlijk de UNO-Assemblee in New York toespreken. De kans dat hij ook in het Amerikaanse Congres het woord zal voeren is gering. Een verschijning voor de televisie, vrij wel zeker met een rede, wordt ook ver wacht. Elizabeth B 3 te Stettin. Ena 4 te Balboa verwacht. Eos 3 te Amsterdam. Esso Amsterdam 3 540 m. n.o. Azoren n. R'dam. Esso Nederland 3 65 m. n.w. Pevim n. Suez. Friesland SSM 3 v. Kielevkanaal n. Ltibeck. Garoet 3 v. Belawan n. Tandjong Priok. Geertje Buisman 3 110 mijl n.n.w. Moermansk naar Umba. Giessenkerk 3 v. Kobe n. Hongkong. Graveland 2 v. Salvador n. Amsterdam. Guineekust 2 te Amsterdam. Gyrotoma 3 10 m. z.w. Portlandblll n. Tilbury. Hathor 3 te Amsterdam. Hector 3 te Amsterdam. Heemskerk 3 130 m. z.w. Socotra n. Penang. Hera 2 v. Willemstad n. Trinidad. Hersilia 3 240 m. n.o. Barbados n. Bridgetown. Hispania 3 130 m. z.w. Narvik n. Huil. Hoogkerk 4 et Kobe. Houtman 4 te Wellington. Iberia 3 130 m. z.w. Bodoe n. Igarka. Isis 3 te Puerto Cabello v. Willemstad. Ivoorkust 2 v. Takoradi n. Capecoast. Jacob Verolme 3 352 m. z.o. Kaap Canaveral naar Cristobal. Japara 3 nog steeds rede Belawan. Jason 4 te Rotterdam. Johannes Frans 4 te Philadelphia. Johan v. Oldenbarnev. 3 v. Sydney n. Wellington. Joseph Frering 3 te IJmuiden. Jupiter 2 te Beyrouth n. Alexandrië. Kaap Hoorn 3 v. Walvisbaai n. Abadan. Kabylia 4 te Cardon verwacht. Kalydon 3 1150 m. n.o. Dominica n. Curagao. Kamperdijk 3 v. Norfolk n. New York. Kara 3 650 m. o.z.o. Bermuda n. Rotterdam. Karsik 3 300 m. n.o. Zanzibar n. Singapore. Kasimbar pass. 3 eil. Billiton n. Timordilly. Katelysia 3 300 m. o. Formosa n. Miri. Kelletia 3 v. Rotterdam n. Oslo. Kellia 3 1300 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Kenia 3 340 m. z.z.o. Kp. Race n. Thameshaven. Koningswaard 3 425 m. n.w. Finist. n. Curagao. Kopionella 4 te Napels verwacht v. Marseille. Koratia 3 v. Bachaquero te Thameshaven. Korenia 3 300 m. z.o. Ceylon n. Aden. Kreeft 3 650 m. z.w. Valentia n. Rotterdam. Kylix 3 120 m. z. Merauke n. Sorong. Laarderkerk 4 et Ummsaid. Langkoeas 3 v. Port Said n. Halifax. Larenberg 3 v. Takoradi n. Freetown. Laurenskerk 3 120 m. z.z.o. Suez n. Suez. Lekhaven 3 dw. Kp. Verd. eil. n. Rio de Janeiro. Lekkerkerk 3 Ras Madraka gepass. n. Suez. Lelykerk 3 240 m. z.o. Port Sudan n. Rotterdam. Lemsterkerk pass. 3 Finisterre n. Port Said. Leopoldskerk 3 te Suez. Leuvekerk 3 700 m. z.o. Kp. Guardafui naar Dar Es Salaam. Liberty Bell 3 175 mijl z.z.w. Mozambique naar Philadelphia. Lopersum 3 240 m. z.o. Bermuda n. Mobile. Luna pass. 3 Ouessant n. Lissabon. Lutterkerk 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Maas 3 te Kingston v. Ciudad Trujillo. Maaskerk 3 v. Suez n. Aden. Maaslloyd 4 te Bombay verwacht v. Suez. Malea 5 te Pladju verwacht. Mariekerk pass. 3 Kp. Finisterre n. Port Said. Mariscal Lopez 2 v. Las Palmas n. Antwerpen. Maron 3 500 m. w.z.w. Landsend n. Amsterdam. Memnon 2 v. Charleston n. Baltimore. Mentor 3 te Fort Liberte verw. v. Willemstad. Merseylloyd pass. 3 Ouessant n. Le Havre. Merwelloyd 3 te Genua verwacht v. Port Said. Minos pass. 3 Nykoping n. Abö. Ivlississippilloyd 3 670 m. o.n.o. Bikini n. Cristobal. Mitra verm. 3 v. Schiedam n. Curagao. Montferland 3 100 m. w.z.w. St. Paulrocks naar Amsterdam. Muiderkerk 3 te Stettin. Munttoren 4 te Abadan. Musilloyd 4 te Singapore. Mijdrecht 4 te Montevideo. Mylady 4 te Owendo. Naess Commander 3 137 m. z.z.w. Ouess. n. Mena, Naess Lion pass. 3 Ras Fartak n. Suez. Naess Tiger 3 135 m. o. Massawa n. Napels. Nias 3 340 m, vv. Panama n. Los Angeles. Noordwijk 3 100 m. z.w. Finisterre n. IJmuiden. Nijkerk 4 te Genua. Oberon 4 te New York. Ootmarsum 3 te Brownsville. Oranje 3 155 m. n.o. Finisterre n. Casablanca. Oranjefontein 3 480 m. n. St. Helena n. Kaapstad, Oranje Nasau 1 v. Kingston n. Aruba. Oranjestad 3 150 m. n.o. Finisterre n. Plymouth. Orestes 3 370 m. n.w. Azoren n. Europa. Ossendrecht 5 te Hamburg verwacht. Ouwerkerk 4 te Aden. Papendrecht 3 dw. Lissabon n. Wismar. Pendrecht pass. 3 Santhome n. Pointe Noire. Perna 4 te Balikpapan. Philine 3 130 m. z.z.o. Madeira n. Mena Al Ahmadi, Poseidon 3 360 m. n.n.w. Azoren n. Londen. Prins der Nederl. 3 250 m. n.o. Az. n. Barbados. Prins Fred. Hendrik 2 v. Toronto n. Cleveland. Prinses Irene pas. 3 Belle Isle n. Plymouth. Prins Frederik Willem pass. 3 Belle Isle n. Huil, Prins Willem v. Or. pass. 4 Belle Isle n. Montreal. Pr. Casimir 3 430 m. o.z.o. K. Farewell n. Montreal. Pr. Willem II 2 640 m. w.n.w. Scillys n. Montreal. Pr. Joh. Will. Friso 3 340 m. n.n.w. Az. n. Napels. Pygmalion 3 760 m. n.o. Pto. Rico n. Rotterdam. Reza Shah The Great pass. 3 Muscat n. Suez. Roebiah pass. 3 Kp. Guardafui n. Singapore. Roggeveen 4 te Bangkok. Rossum 3 v. Amsterdam n. Constanza. Salatiga 2 960 m. o.n.o. Bermuda n. New Orleans. Samarinda 3 te Suez. Scheldelloyd 3 480 m. z.o. Manilla n. Manilla. Schie 3 120 m. o. Kp. Passero n. Piraeus. Senegalkust 3 v. Port Harcourt n. Lagos. Siaoe 3 v. Saigon n. Pnompenh. Sibajak 4 v. Sydney n. Melbourne. Siberoet 5 te Singapore v. Bangkok. Sigli 3 v. Sydsey n. Melbourne. Sir.abang pass. 3 eil. Karimata n. Brisbane. Sloterdijk 3 v. Antwerpen n. New York. Solon 3 v. Limon n. Miragoane. Sommelsdijk 4 te Bremen. Stad Alkmaar 3 90 m. z. Lulea n. Lulea. Stad Arnhem pass. 3 Borkum n. Genua. Stad Delft 3 300 m. w. Belfast n. Belfast. Stad Leiden 3 v. Piombino n. Las Palmas. Stad Rotterdam 3 90 m. z.w. Marseille n. Savon. Stad Schiedam 3 100 m. w.z.w. Stavang. n. Narvi t- Stanvac Talangakar 4 te Sungeigerong verwacht Statue of Lib. 3 390 m. n.w. Socotra n. Ph.delphia Steenwijk 3 v. Durban n. Dakar. Stentor 3 te Paramaribo verw. v. Mackenzie. Straat Bali 3 v. Singapore n. Hongkong. Straat Banka 3 v. Singapore n. Tandjong Priok. Straat Cook 3 240 m. o. Albany n. Fremantle. Straat Lombok 3 250 m. w. Adelaide n. Adelaide Str. v. Diemen 3 90 m. o. Agulhas n. P. Elisabeth. Tabian 3 v. Amsterdam n. Hamburg. f'ahama 4 te Tripolis. Talisse 2 v. Norfolk n. New Orleans. Tamara pass. 3 Ouessant n. Port Said. Tamo 3 te Antwerpen v. Hamburg. Ternate 3 v. Manilla n. San Francisco. Tero verm. 7 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Texel 3 te Kuwait. Themis 3 te Antwerpen. Tiba pass. 3 Kp. Frio n. Hamburg. Tibia pass. 3 Ouessant n. Abadan. Tjibodas 3 te Dar Es Salaam verwacht v. Tanga. Tjitjalengka 2 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tjikamjek 3 240 m. n.o. Mauritius n. Penang. v. Waerwijck 3 530 m. z.w. H'kong n. Singapore. Vasum 4 te Mena Al Ahmadi. Vlist pass. 3 Landsend n. New York. Waal 3 70 m. z.w. Brest n. Tripoli. Waikelo 4 te Basrah. Waterman 3 150 m. w. Scillys n. Rotterdam. Westertoren 3 130 m.t o.z.o. Colombo n. Aden. Wieldrecht 3 v. Cristobal n. Puerto La Cruz. Willemstad 2 v. Barbados n. Port of Spain. Woensdrecht pass. 3 Gibraltar n. Bremen. Woltersum 3 v. Antwerpen n. Amsterdam. IJssel 3 v. Ceuta n. Rotterdam. Zaankerk 3 te Amsterdam. Zeeland 3 v. Djibouti n. Belawan. Zuiderkruis 3 v. Las Palmas n. Amsterdam. KLEINE VAART Admiralengracht 1 v. Antwerpen n. Helsinki. Ank T v. Ostrand n. Stocka. Ardeas 31 v. Oran n. Savona. Boreas 3 20 m. o.n.o. Kp. Blanc n. Mostaganem. Draco 1 v. IJmuiden n. Halmstad. Flevo 3 50 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Inspecteur Mellema 3 dw. Norderney n. Cardiff. Joost 1 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Leliegracht 1 te Amsterdam. Manto 3 60 m. z.z.o. Ouessant n. Bilbao. Midas 2 te Rotterdam n. Amsterdam. Phidias 1 v. Famagusta n. Limassol. Plato 2 te Amsterdam n. Bordeaux. Ponza pass. 3 P-9 boei v. Holmsund n. Huil. Schippersgracht 2 te Amsterdam. Thal'etas 3 10 m. n. Villano n. Antwerpen. Twee Gebroeders 3 te Amsterdam. SLEEPVAART 4 X' Rotterdam te Amsterdam. Blankenbui g 4 v. Antwerpen te Maassluis Friesland 4 160 m. o. Trinidad n. Buenos Aires Humber 4 v. Gibraltar n. Italië. Duenos Alres' Noordzee 4 te Maassluis. Loire 3 v. Ontwerpen te Maassluis. Oostzee 4 v. Tyne n. Perzische Golf. Poolzee 2 v. Dover te Newcastle. Zeeland 4 120 m. n. Wake eil. n. Osaka.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 8