Radio-autodienst van politie wordt aanzienlijk uitgebreid Brandweerkazerne toont haar „nieuwe" gezicht RONDLEIDING IN TIEN TALEN PERRY J. v.d. Mije REDDING IN DE BERGEN Mexicaans 5 Méér assistentie aan publiek Iti de toekomst dagelijks twee autopatrouilles Uitbreiding Wethouder Van Gelukpark „Klarenhof" A en B winnen eerste ronde Bejaarde dame uit raam gevallen Voetganger gewond Grafiek uit de collectie Dirk Harting Wellicht eind deze maand gedeeltelijk in gebruik ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM Burgerlijke Stand van Haarlem Spaar Si-Si kroonkurken gevitaliseerd DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1^59 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dp surveillancediensten van de radio- autodienst van de Haarlemse politie zul len worden uitgebreid, teneinde het pu bliek betere en snellere assistentie te kun nen verlenen en tevens tegemoet te kun nen komen aan de talrijker wordende pro blemen, die hel steeds toenemende ver keer schept. Binnenkort zullen op iedere werkdag twee wagens van de radioauto- dienst van 's morgens zeven uur tot 's avonds elf uur door de stad patrouille ren. 's Nachts zal door één wagen gepa trouilleerd worden. Deze taakvergroting zal voor het wagenpark en voor het per soneel van de radioautodienst een uitbrei ding met zich meebrengen. Tevens ligt het in de bedoeling bij elk afdelingsbureau en posthuis een scooter te stationeren die eveneens zal worden gebruikt voor pa- trouilledienstcn, waarbij zij speciaal zul len worden gebruikt om streng te letten op overtredingen van de maximumsnel heid door bromfietsers. In overleg met de justitie is het reeds thans mogelijk bromfietsen van berijders onder de zestien jaar in besla'' te nemen. Van de ervaringen in de praktijk zal het afhangen, of het aantal scooters in de toe komst moet worden uitgebreid Naast een uitbreiding van het aantal patrouillewa gens zal tevens een grotere uitrukwagen in dienst worden genomen, uitgerust met zuurstofkoffer, dreggen, reddingshaken, verbandkisten en materiaal voor afzettin gen. Deze grotere wagen zal dag en nacht uitrukbaar in de garage aan de Lange Wijngaardstraat staan om assistentie te kunnen verlenen in die gevallen, waarin de (kleinere) patrouillewagens geen hulp kunnen verlenen, omdat zij de nodige ap paratuur niet beschikbaar hebben. Toen de radioautodienst van de Haar lemse politie als één der eerste in het land in 1949 werd opgericht, was het ver keer na de oorlog al weer aardig op gang gekomen. Men vond het in die dagen al overstelpend druk, zonder dat men enig vermoeden had, dat het verkeer in tien jaar tijd zo geweldig zou toenemen. In 'die tien jaar hebben de wagens van de radioautodienst hun nut en waarde duide lijk bewezen. In vele gevallen hebben de mannen van de R.A.D. huip en assistentie verleend, naast hur eigenlijke surveillan- cewerk. Zij allen zijn gediplomeerd E.H.B.O.-er en zijn zodoende in de gele genheid om waardevolle hulp te verlenen bij verkeersongelukken en aan drenkelin gen. Twee districten Door de voortdurende toeneming van het verkeer en tevens door de personeels- schaarste bij de politie, waardoor het steeds moeilijker werd voldoende voet- en fietspatrouilles uit te sturen, kwam men enige tijd geleden tot de overtuiging, dat aan een uitbreiding van de dienst niet viel te ontkomen. Tevens besloot men af te stappen van het grote autotype, dat men tot dusverre gebruikt en in de plaats daar van kleinere auto's aan te schaffen. Om een gunstige werkverdeling te krijgen, heeft men Haarlem verdeeld in twee dis tricten: Haarlem-Noord en Haarlem-Zuid. De grens loopt via Verspronckweg-Scho- tersingel-Staten Bolwerk-spoorlijn Haar lem-Amsterdam. Op werkdagen zal van Goedkeuring van G.S. Gedeputeerde Staten hebben hun goed keuring gegeven aan het besluit van de gemeenteraad van Bloemendaal. volgens welk het Wethouder Van Gelukpark zal worden uitgebreid. Door deze goedkeuring van G.S. kan thans worden begonnen met de voorbe reidingen voor dit plan, waarvan al ge ruime tijd sprake is. Zo zal men kunnen beginnen met de afgraving van het duin, waardoor het meertje kan worden ver groot, en met de bouw van het theehuis. Speeltuin-voetbaltoernooi Op het terrein van de voetbalvereniging .Spaarndam" werd in het kader van de 'akantiespelen de eerste ronde van het voetbaltoernooi van het Haarlems Speel tuin verbond gespeeld. De uitslagen luiden: Afdeling A (jongens van 8—11 jaar): D.V.S.Nieuw Leven 00; FloraKlaren hof 0—0; D.V.S.—Klarenhof 0—2; Nieuw LevenFlora 10; D.V.S.Flora 03; KlarenhofNieuw Leven 00; Klarenhof Nieuw Leven 21. Eindstand: 1. Kla renhof 6 pnt.; '2. Nieuw Leven 4 pnt.; 3. Flora 3 pnt.; 4. D.V.S. 1 pnt. Afdeling B (jongens 1214 jaar): Jeugd landNieuw Leven 11; FloraKlaren hof 04; Nieuw Leven Flora 10; Kla renhofNieuw Leven 11; Klarenhof Jeugdland 11; FloraJeugdland 01. Eindstand (na strafschoppen): 1. Klaren hof; 2. Jeugdland; 3. Nieuw Leven; 4. Flora. Woensdagmorgen is een dame van jaar in de Oranje Nassaulaan in Over men bij het ramen lappen uit een raam van de eerste verdieping gevallen. Zij liep daarbij onder meer inwendige bloedingen op. In ernstige toestand is zij naar het Marinehospitaal overgebracht. Woensdagmiddag om tien over twee is en 62-jarige Haarlemmer die op de Span aardslaan in Haarlem waarschijnlijk niet oplette bij het oversteken, aangereden door een vrachtauto met aanhanger. De man werd met een hersenschudding en schaaf wonden aan de linkerhand opgenomen in het Diaconessenhuis. zeven uur 's morgens tot elf uur 's avonds in elk der beide genoemde districten één wagen, uitgerust met mobilofoon, pa trouilleren. Des nachts zal één wagen de gehele stad bestrijken. B. en W. zijn in principe met deze plannen akkoord gegaan zodat binnen niet te lange tijd de verwe zenlijking ervan tegemoet kan worden ge zien. Veelal meent men, dat de R A.D. een on derdeel van de verkeerspolitie is en tot taak heeft speciaal óp het verkeer te let ten. Dit is niet juist: de controle op het verkeer wordt door de verkeerspolitie uit geoefend, onder meer met. behulp van mo toren-met-zijspan. Het ligt in de bedoeling deze motoren eveneens met een mobilo fooninstallaties uit te rusten. De radio autodienst is daarnaast bedoeld als aan vulling op de patrouillediensten, die door agenten te voet en per fiets worden uitge voerd en die ook bij een toenemende mo torisering nooit gemist zullen kunnen wor den. Scooters De grotere wagen zogenaamde sta tioncar die naast de kleinere patrouille wagens wordt aangeschaft, zal uitrukbaar gereed staan om aanvullende assistentie te verlenen. Bovendien zal deze wagen van zondagmorgen zeven uur tot maandag morgen zeven uur in de stad patrouille ren in plaats van kleinere auto's. Eeveneens in aanvulling op de patrouil lediensten zal aan elk der beide afdelings bureaus (Smedestraat en Rijksstraatweg) en elk posthuis (Amsterdamsevaart, Leid- seplein en Boekenrodestraat) een scooter worden gestationeerd. Deze zullen dienen om de agenten een grotere greep op de bromfietsers te verschaffen. Daarbij zal strenger kunnen worden opgetreden tegen overtredingen van de maximumsnelheid. Tot dusverre was het veelal zo, dat een agent te voet of per fiets vrij machteloos was tegen „bromfietsduiveïs".De politie heeft proeven genomen met een tweetal scootermerken en voorlopig besloten van beidewijze van proef eniige te bestellen. Door de uitbreiding van het materieel zal ook nog enig personeel voor de R.A.D. moeten worden aangetrokken, waardoor deze dienst in de toekomst uit zestien man zal bestaan. Door genoemde uitbreidingen zal de radio-autodienst nóg efficiënter dan tot dusverre, assistentie aan het publiek kunnen geven. „In 't Goede Uur" is deze maand een keuze te zien uit de collectie grafiek van de graficus Dirk Harting. Het is maar een heel klein deel van hetgeen Harting ver zamelde. De kwaliteit van Hai tings eigen werk, waarvan we hier maar een enkel voorbeeld zien, is van dien aard dat het hem mogelijk was veel te ruilen met col lega's, waarvan er enige een voor Neder land belangrijke naam wisten te verwer ven. We ontmoeten werk van Marius Bau er, van Pieter Dupont, bekend vooral om zijn paarden en ossen maar ook. gezien het hier vertoonde, tot andere onderwer pen in staat; van M. W. van der Valk, van wiens grafische werk best alleen al een tentoonstelling gemaakt mocht worden; van J. M. Graadt van Roggen, die nu al ruim negentig jaar is en wiens werk steeds fris blijft. Men zou deze collectie eigenlijk moeten zien onder geleide van Dirk Harting, die weet te vertellen van een tijd, die moge lijk wat voorbij is, maar ons nog veel te leren heeft. Dat is onder meer de zuive re instelling voor grafiek, die tegenwoor dig nog al eens mishandeld wordt. „Alles drukt" zei Klaas van Leeuwen, de leraar, wiens zelfportret we nu in het Huis van Looy kunnen ontmoeten. En bij die woor den wees Van Leeuwen op de verse afdruk van zijn gummihak op de achterkant van flodderig stukje grafiek, waarmee een leerling gehoopt had, hem te epateren. De door Harting bewonderde grafici specu leerden niet op toevalligheden en mochten al hun drukken voor kenners van de gra fiek wel eens even verschillend van kwa liteit uitgevallen zijn, bewust werd gezocht naar een volmaakte verveelvuldiging van een werkstuk waarvoor men het idee in het hoofd had. Inderdaad voelen we dan een en ander niet meer als van onze tijd. De zuiver ar tistieke kwaliteiten zijn soms van beschei den aard. Maar alles is vakwerk en van goede bedoelingen. Ik noemde slechts en kele namen. Men ontmoet zelf wel de an deren. Voorts worden nog een aquarel en enige tekeningen van een jongere, Jo Klin- gers, vertoond. Ik dacht dat Klingers wel wat belooft. Bob Buy-s Advertentie Voor ieder een passend RIJWIEL of BROMMER Gazelle - Magneet - HMW - Solex enz. Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 De verbouwing van de brandweer kazerne aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem is nagenoeg gereed. Giste ren werden de schuttingen gesloopt en toonde de kazerne haar nieuwe „ge zicht". Zeer waarschijnlijk zal men reeds aan het eind van deze maand een deel van de nieuwe verdieping in gebruik nemen. En hierbij gaat het dan om de zes slaapzalen voor onderofficieren en manschappen er is ruimte voor onge veer veertig man en de kantine. Ver der zijn er wasruimten, douches, toilet ten en garderobekasten en een vergader zaal voor het brandweercollege. De eveneens op de nieuwe verdieping ge bouwde kantoorruimten zullen wat latei- in gebruik genomen wórden, omdat men afhankelijk is van het moment, waarop P.T.T. de telefooninstallatie zal aanleg gen. Ook het tijdstip waarop de gedeel telijk vernieuwde apparatuur in de sein- zaal zal worden aangebracht is nog niet bekend en daarom is het nos niet te zeggen wanneer de officiële opening van de verbouwde en gemoderniseerde brandweerkazerne zal plaats hebben. Als aan het eind van de maand inder daad de ingebruikneming van de slaapzalen en de kantine doorgaat, korte tijd later gevolgd door die van de kantoorruimte, dan zal ook de officieuze ingebruikneming van de nieuwe stallingruimte voor het brandweermaterieel niet lang meer op zich laten wachten. Thans is het materieel nog ondergebracht in een noodgarage achter het bestaande complex. Behalve de bouw van de nieuwe verdie ping zijn namelijk een modernisering van enige gedeelten in het oude gebouw en een meer praktische inrichting van de bedrijfs ruimten vrijwel gereed. De achtergevel van de garage is naar achteren geplaatst, waardoor de ruimte groter is geworden en ook het modernste (langere) materieel een plaats kan krijgen. Tevens zijn de werkplaatsen belangrijk verbeterd. Onder meer is er een timmer werkplaats annex spuitinrichting en een magazijn aangebouwd. De voorgevel van de garage is ook aan zienlijk gewijzigd: alle deuren zijn vervan gen door kanteldeuren, die het snelle uit rukken ten zeerste bevorderen. Op een tussenverdieping is een kantoor tje voor de chef van de werkplaatsen ge bouwd. Verder wint men in het bestaande gebouw ruimte door de verkleining van de seinzaal. Deze verkleining was mogelijk door de aanschaffing van een nieuwe sein- tafel waarin de apparatuur voor de mel dingen, het alarmeren van vrijwilligers, de mobilofooninstallatie en de fabrieksmel- ders zijn gecombineerd. Een omroepin stallatie zal het personeel in de kazerne in de kortst mogelijke tijd kunnen alarmeren. Door het overbrengen van een werk plaats naar de nieuwe afdeling heeft men een groter leslokaal verkregen. Ook de slangenberging is gemoderniseerd. De verbouwing en modernisering, die on geveer veertien maanden heeft geduurd, zijn geschied volgens het ontwerp van de heer D. Heiloo van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken en uitgevoerd dooi de firma G. W. Kramer uit Amsterdam. Als inderdaad aan het eind van de maand de slaapzalen in gebruik kunnen worden genomen zal het Leger des Heils weer spoedig de beschikking kunnen krij gen over het gebouw aan het Spaarne 106. Zoals men weet is hier nog steeds het be- roenspersoneel van de brandweer gele gerd. Nu dit wellicht binnenkort in de nieuwe kazerne gaat slapen kan de ge meente voldoen aan de aandrang van het Leger des Heils om het gebouw vrij te maken. Deze instelling kan dan haar plan nen tot het inrichten van een gelegenheid voor het onderbrengen van pleegkinderen eindelijk toch uitvoeren. Advertentie Inkoop - Verkoop - Ruilen - Huurkoop Radio's Bandrecorders - Pick-ups Grammofoonplaten - T.V. enz. onder garantie Amsterdamstraat 20 - 22 - Telefoon 17601 VAN EEN Amsterdamse gids, de heer Carl Bosch, hoorden we dat er in het Frans Halsmuseum in Haar lem een rondleider moest zijn, die wel tien talen sprak. Daarom zijn we er heenge gaan. En inderdaad bleek de heer J. Stiekel, die sinds 1929 in het Frans Hals museum werkt, een enorme talenkennis te hebben. De heer Stiekel, 'n vriendelijke, bescheiden man praat er niet graag over. Hij houdt niet van publiciteit. Pas als we er erg op aandringen, vertelt hij iets over zijn leven en zijn grootste hobby: talen. De heer Stiekel werd in Wildervank geboren. Na de lagere school werkte hij korte tijd in een aardappel meelfabriek. Van zijn zes tiende tot zijn negentiende jaar ging hij varen op een coaster, als kokkie. De heer Stiekel vond dat geweldig. En hij was beslist blijven varen, als hij zijn vrouw niet had ontmoet. Toen hij met haar trouwde hield de heer Stiekel op met reizen, fn 1914 ging hij vrijwillig in dienst. Daarna kwam hij bij de Haarlemse politie, onder meer als rechercheur. Het was 1929 toen er bij het Frans Halsmuseum een „bewaarder" gevraagd werd. De heer Stiekel solliciteerde en werd aangenomen. Sinds dien heeft hij duizenden mensen langs de beroemde schilderijen in het museum geleid. En niet zomaar. De heer Stiekel maakte een grondige studie van Frans Hals en weet bij ieder schil derij bijzonderheden te ver tellen. En dan niet alleen in het Nederlands, maar ook 'n het Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans, Russisch, Zweeds, Esperanto en nog in een paar andere internatio nale talen, ondermeer in net Interlingue. Natuurlijk blij ven de reacties van de be zoekers van het Frans Hals museum niet uit, vooral wan neer .buitenlanders in hun eigen taal een prachtige ex plicatie krijgen. De heer Stiekel heeft een heel sta - peltje brieven en zelfs boe ken bij zich, die hij in de loop van de jaren kreeg. Hij laat er ons een paar zien, twee Italiaanse brieven, drie Duitse en twee Franse. Op 22 september 1957 kreeg het Frans Halsmuseum de vol gende enthousiaste reactie van een Nederlander: „Woensdag j.l. heeft een gezelschap Fransen, leraren en leerlingen van kweek scholen, het Frans Hals museum bezocht. Ook ik ivas daarbij tegenwoordig. Als gids trad op de heer Stiekel als ik de naam goed ver staan heb Het hele ge zelschap was vol lof over de explicatie, die ver uitging boven hetgeen de meeste gidsen vermogen. Ik weet in de geest van het gezelschap te handelen wanneer ik u met deze ambtenaar compli menteer". Lang zal de heer Stiekel echter niet meer van deze lovende brieven ontvangen. Op 1 januari gaat hij het Frans Halsmuseum verlaten, want hij wordt vijfenzestig. De heer Stiekel gaat vol gende week al in Zandvoort wonen. Tot 1 januari blijft hij dan nog op en neer rei zen. Daarna gaat hij nog eens écht op reis. Met zijn zoon, die wél kapitein is ge worden op een coaster, ver trekt hij naar Zuid-Amerika. Honderd dagen blijven ze onderweg. De heer Stiekel verheugt zich er erg op, want eigen lijk heeft hij ook al zat hij gewoon thuis of in het museum in gedachte al tijd reizen gemaakt, lange reizen naar vreemde landen, waar men een andere taal spreekt. Uit zich zelf is de heer Stiekel al die talen gaan leren. Urenlang kon hij zit ten schrijven en lezen. Hele scripties maakte hij. Zo heeft hij niet alleen in het Frans, Duits of Engels een rondleiding door het Frans Halsmuseum opgesteld, maar ook in 't Spaans en Italiaans. Na 1 januari zullen dus talrijke bezoekers tevergeefs naar de heer Stiekel vragen, De heer Stiekel, zoals zo- velen hem leerden kennen: staande voor zijn lievelings schilderij, „Regentessen van het oude manhuis" van Frans Hals. want ons lijkt zo'n tweede begaafde rondleider haast ondenkbaar. OP 20 JULI vertrokken de heer en mevrouw Timan uit de Karolingenstraat in Haar lem met enige kennissen en familieleden in een Volks wagenbusje naar Duitsland. Ze gingen op vakantie, vijf dagen bleven ze weg. Met de auto maakten ze allerlei tochtjes, onder andere naar Altenahr en Dernau. Zo ook de laatste avond, de vieren twintigste juli. Het was heerlijk weer. Ze hadden gegeten in Altenahr. Daarna besloten ze nog even ergens koffie te gaan drinken. Ze kozen het prachtige Hecken- tal. Om ongeveer acht uur kwamen ze er aan. Het was een uur later, toen ze plotseling hoorden roepen: „Walter. Walter, Walter"!!!! Aanvankelijk dacht men dat 't geschreeuw uit het dal kwam, later be merkte men echter dat het geluid van de dichtstbijzijn de berg kwam. De heer Ti- man en zijn kennissen be dachten zich geen ogenblik, maar gingen erop af. En ze zagen tamelijk snel 'n vrouw- liggen, maar het was enor.n moeilijk haar te bereiken. De ongeveer vijfenveertig jarige dame had een diepe De heer Timan met de kaart van het gebied waar hij met zijn vrouw en enige kennissen een Duitse berg- beklimster kon redden. hoofdwond, haar gezicht was nogal toegetakeld. Steeds weer gleed de heer Timan, die geassisteerd werd door Dik van der Klugt, Jan Marsbergen, Jan Koster en J. Robijn, terug. De lei stenen wand was erg glad. Het smalle pad voor zo ver dat aanwezig was moeilijk begaanbaar. Uit eindelijk lukte het de man nen de Duitse dame naar boven te hijsen. Daar stond toen reeds een brancard ge reed mevrouw Timan had vlug de politie en een dok ter gewaarschuwd waar op 't slachtoffer direct naar het ziekenhuis in Ahrweiler gebracht werd. Boven op de berg zagen de heer Timan en de anderen een man staan, die kennelijk te veel gedronken had. Dat was Walter om wie de vrouw steeds geroepen had. De heer Timan heeft de vol gende ochtend, zaterdag het was hun laatste vakan tiedag de vrouw nog in 't ziekenhuis bezocht. Zij had niet veel willen zeggen over het ontstaan van het onge luk. Van de politie hoorde de heer Timan later, dat de vrouw en de man waar schijnlijk hadden gevochten. Diezelfde zaterdagochtend is de heer Timan nog naar de berg teruggegaan. Het bleek namelijk, dat hij tij dens zijn redding zijn porte monnee verloren had. Met een Duitse jongen uit een aangrenzend dorpje hebben ze lang gezocht. Zonder resultaat echter. Nu, in de Karolingenstraat terugge keerd, heeft de heer Timan een brief van de Duitse jon gen gekregen met de beves tiging dat de portemonnee met het geld een bedrag van tweehonderdvijftig gul den teruggevonden is. Jammer genoeg heeft de heer Timan nu geen tijd meer om het geld zelf te gaan halen. Het geld wordt thans opgestuurd. De heer Timan heeft dus eigenlijk geen. nare gevolgen van zijn redding overgehouden, maar wel een onvergetelijke her innering. VAN MORGEN AF is er in de Spaarnestad weer eens van een circusvoorstelling te genieten: vandaag zet John ny Boltini op het terrein achter restaurant „Dreef- zicht" de masten op van zijn circus „Mexico" en vrijdag avond volgt de openings voorstelling. Voorlopig zullen er gedurende een week da gelijks twee voorstellingen zijn: 's avonds om acht uur en matinee om drie uur 's middags. Behalve van specifieke circusnummers zullen de Haarlemmers ook kunnen genieten van enkele niets met circuskunst te maken hebbende staaltjes. Zo zullen mensen uit het publiek zich kunnen meten met een Tsje chische meesterworstelaar op het gebied van de be faamde „catch as catch can". Verder kunnen gegadigden de Curapaoënaar Johanson met Amerikaans vrij worste len bevechten en bestaat de gelegenheid tegen een Cu baan te boksen. Van het circusgedeelte noemen wij de drie Wilke's met Mexicaanse cowboy- spelen, het Mexicaanse cir cusorkest Los Cabaleros, Se- norita Zulma als ballerina te paard, Senorita Valeska, mo derne en klassieke hoge school, de contorsioniste Erika, de kunstwielrijders „The Burgos", de Zwitserse komiek Andreff, Paulton's internationale hondenrevue, de jongleuse Miss Irena, het clownpaar de Bellini's, ae twee Adams met antipode- spelen, de trapezewerkster La petite Mouchette en Los Conrados, acrobaten op ga lopperende paarden. De verkeersbrigadiertjes, die het afgelopen jaar ais „klaar-overs" hebben dienst gedaan kunnen morgenoch tend van 9 tot 12 uur bij de verkeerspolitie, Lange Wijn gaardstraat, een stempeltje voor vrijkaartjes krijgen voor de openingsvoorstelling van het circus. BEVALLEN van een zoon: 3 aug.: J. M. H. Horstman-Jongens; H. Munk-van den Merkenhof; T. G. M. Hoek-Kauling; H. C. de Nijs-de Groot; L. H. M. Engel hard-Arts; J. C. Schmidt-Prinsen; J. C. M. Jansen-Booms; 4 aug.: G. van Altena- Brand; A. M. Castenmiller-Ruigrok; J. M. Faas-Koster. BEVALLEN van een dochter: 2 aug.: P. van Riel-Tijmstra; 3 aug.: J. van der Post-Klein Onstenk; E. N. van de Grift- Riksman: 4 aug: C. M. van der Werff- Burggraaf. OVERLEDEN: 2 aug.: P. F. Lindeman, 82 j., Schotersingel; F. Aassendelft, 82 j., Kruistochtstraat. ONDERTROUWD: 4 aug.: C. A. Hart man en J .G. M. Rientjes; A. Stoker en W. Pel; J .Rijkeboer en H. W. Vogel; J. Pie- terson en T. van Alten. GETROUWD: 4 aug.: P. J. M. Lubbers en M. H. C. van Schie; F. Honig en L. H. Kool. BEVALLEN van een zoon: 4 aug.: J. M. Biester-Clous; 5 aug.: M. C. Diehl- Spierdijk; E. G. M. Draaisma-Ubink. BEVALLEN van een dochter: 1 aug.: R. L. Knotter-van den Eijnde; 2 aug.: J. M. T. van Vaneveld-Sweers; 4 aug.: R. Holwerda-van der Veldt; A. C. M. van Niekerk-Bakkenhoven; 5 aug: L. B. Bloem- hard-Kaersenhout; A. J. Fieman- Ver- woerdt. OVERLEDEN: 2 aug.: C. Verduin-Porte- gies, 72 j., Kamperlaan; 3 aug.: J. van de Pol. 41 j., Dr. Schaepmanstraat; 4 aug.: A. Hoes-van Breemen, 84 j., Parklaan; L. Vlug, 78 j., Kastanjestraat; B. C. van Schooten, 63 j., P. C. Hooftstraat. ONDERTROUWD: 5 aug.: J. L. A. Holle man en N. C. van der Veen; W. J. H. Liic- kers en H. van Bakel; E. P. A. van den Hoven en C. P. G. M. van Galen; A. van Eerden en T. Stienstra; T. Hollander en M. M. van Santen; T. A. van Dam en P. G. Tholen; G. Oostrom en W. Hensen; J. Hen- sen en C. F. van Wanrooij; J. Pieters en G. H. Kooij; W. van Galen en A. J. M. Post; A. van der Linden en M. J. Beenders; H. W. M. Brantjes en H. Schultheis; D. Bakker en A. T. L. van Dorsselaer; P. G. Burghout en T. D. Bakker; A. van Petten en A. L. M. van Dam; C. van Soolingen en E. Z. van Gelder; J. Tensen en H. van den Broek; F. T. Zwart en J. C. Roelofs; H. Kleinhout en H. Laferte.H. E. Hahn en J. P. van der Raad; H. R. J. van Thienen en C. E. van der Zande; H. J. Moors en C. Luiten; J. Tijssen en F. Buitenhuis. GETROUWD: 5 aug.: W. N. A. Duijn en C. L. Verwoerdt; G. P .A. Nijssen en T. M. Dekker; B. R. van Ham en L. Sjardijn; Advertentie Elke werkdag f 100.— Elke zaterdag f ÏOOO.— Hoofdprijs f 30.000.— Vraag uw leverancier om inlichtin gen over deze Si-Si wedstrijd. De winnaars van f 100.- van vorige week waren: J. H. Wigman, Ede; C. Takken, Ede; C. Koeman, Den Helder; W. van Zeijl, Kwintsheul; Mej. E. Griek, Tilburg; van f 1000.-1 M. J. van der Sluijs, Tilburg. wuchtenlimoitadfl M. H. den Heijer en J. Blaauw; B. J. van der Vossen en T. E. Siepkes; F. S. W. Ge- laudie en M. M. Botter; C. Rietman en G. G. Elfers; H. M. Opdam en E. M. Koek.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5