van Duivenboden f760.- „As" Bonn-Parijs verspert de brug naar Londen GROTE GRUNOIG INRUIICAMPAGNE HARTENDORP Waarschuwing tegen nationalistisch onderonsje Adenauer - De Gaulle De parel der bankstellen EEN NIEUWE WONING VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 De Russische vissersvloot Strijd over de H-bom op komend T.U.C.-congres Joegoslaven over de grens gezet Azies begerig oog Subandrio's zinspeling trof Australiërs pijnlijk Thor-bases in Engeland al dan niet operationeel Londen verstoord over pnblikatie in VS. Hoek van Holland-Harwich Nederlands-Britse samenwerking Gevlucht Hongaar zegt zoon van Nagy te zijn Scheepvaart De beurs van gisteren Amsterdamse Beurs PLAATS EEN GROENTJE van der MEER 17G9S Tel.52760 vrm ff (Van onze correspondent in Bonn) De huidige Westduitse bondskanselier dr. Konrad Adenauer, was zo wil het verhaal voor 1933 lid van een Duits- Engelse club, die door de nazi's in dat jaar werd opgeheven. De stijfkoppige Ade nauer, pas afgezet door Hitier als burge meester van Keulen, accepteerde die op heffing niet. Hij nam de Britse vlag van de club mee naar huis en hield haar tol 1945 verborgen. Een in de nazitijd uiterst gevaarlijk bedrijf. In april 1945 haalde Adenauer de verschoten vlag triomfante lijk tevoorschijn. Nadat de Amerikanen hem toen weer burgemeester van Keulen hadden gemaakt, was het evenwel nota- bene een Brit, die Adenauer een bittere verrassing bereidde: de Engelse generaal Barraclough zette hem af als burgemees ter, omdat hij zijn werk niet naar de zin der Britten had verricht Sedertdien zou Adenauer er niet in ge slaagd zijn alle resten van de antipathie, die tegen de Britten bij hem in oktober 1945 werden gewekt, weg te werken. Tot vandaag de dag toe voert men overdre ven, maar menselijk gezien toch zeker be grijpelijk veel van de niet altijd sym pathieke houding v*n de 83-jarige bonds kanselier tegenover Londen terug op dat voor hem zo bittere, naoorlogse politieke begin Wat schort er aan de Brits-Westduitse verhouding, behalve Adenauers sombere herinneringen? Waarom heerst er tussen Londen en Bonn een zekere spanning? En wat bezielt de staatslieden van beide lan den om deze spanning niet met een streek weg te vegen, omdat het westelijke een heidsfront alleen maar verzwakt kan wor den door tegenstellingen in het eigen kamp? Dat deze controversen bestaan, daaraan valt niet te twijfelen: een keten van gebeurtenissen in de afgelopen tien maanden toont aan waar de schoen wringt. Men kan het begin stellen op oktober 1958, de maand waarin bondspresident Heuss een staatsbezoek aan Groot-Brittan- nië bracht. Volgens de publicist H. G. Alexander in zijn boek „Zwischen Bonn und London, Misverstandnisse und Hoff- nungen," waren de Westduits-Britse be trekkingen voor dit bezoek nog nooit zo goed geweest in deze eeuw. De Britse pers althans een deel ervan ging een paar dagen voor Heuss' bezoek evenwel tot de aanval over en herinnerde de krantenle zers aan de nazigruwelen. Dit staatsbe zoek werd dan ook door sommige Britten te vroeg geacht. In West-Duitsland werd prompt daarop dezelfde vraag gesteld, hoewel Heuss' optreden alleszins reden gaf tot optimisme, want het staatsbezoek werd wel degelijk een succes ..men be zat aan beide zijden ten slotte het realis me om te zeggen, dat hier een brug ge slagen was een brug van Bonn naar Londen over het verleden heen. Kruis punt-Kreuznach Aldra bleek helaas, dat het geharrewar in de Britse en de Westduitse pers over Heuss' bezoek het ongewilde begin zou worden van heel wat dieper gaande tegen stellingen, die niet zo zeer met het verle den als wel met de toekomst hadden te maken. De Britse critiek gold in feite niet Heuss, maar Adenauer en zijn Europese politiek. De Britten waren in die tijd na melijk druk bezig te pogen de zes landen van de Europese Economische Gemeen schap op losse wijze te koppelen aan de overige elf van de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking. Het uur van De Gaulle had te Parijs echter geslagen: Frans eergevoel, het verlangen politiek aan de Europese top te komen, verzet tegen de Britse plannen, hoop in Londen op bemiddeling van Bonn., in no vember had te Bad Kreuznach de tweede ontmoeting Adenauer-De Gaulle plaats en daar werd, volgens sommige Westduitse kringen, de „Frans-Westduitse club" op gericht, zoals die nu goed negen maanden zou functioneren. Sedertdien spreekt men van een „Karolingisch verbond" tussen Bonn en Parijs, van een „as" Bonn-Parijs, van een in de steek laten door Adenauer van de Britten, die hadden gerekend op zijn steun om de Fransen, terzake van de Vrijhandelszone, milder te stemmen. Verbond der autorit air en Mag men de ingewijden geloven, dan sloten Adenauer en De Gaulle te Bad Kreuznach een verbond als onderdeel van een ander verbond dat weer in een groter verbond is opgenomen: de „as" Bonn-Pa rijs in de E.E.G. in de Noordatlantische Verdragsorganisatie in ruil voor West duitse steun 'aan het Franse verzet tegen de Britse economische verlangens beloof de de Franse staatsman zijn hulp aan Bonn inzake de Duitse hereniging. Men legde daarbij al spoedig Adenauer de grove woorden in de mond: „Deze Britten moeten leren, dat zij het continent niet langer leiden. West-Duitsland en Frank rijk zijn de leiders van het vasteland." Nog temeer toen Macmillan, kennelijk tegen de zin van de grijze bondskanselier in, een bezoek aan Moskou bracht, vol- De voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommissie voor de Handel, Warren G. Magnuson, heeft gewezen op het gevaar dat Rusland met zijn snel groeiende en uiterst moderne visserij vloot de Ameri kaanse vissers van de zeeën en markten verdringt. Rusland heeft nu dertig trawlers die zo groot zijn als vrachtschepen en uit gerust met apparatuur voor het direct verwerken en bevriezen van de vangst, zo zei hij, en gaat er volgens zijn zeven-jaren- plan nog 120 bij bouwen. Bovendien worden deze Russische traw lers, volgens de Senator, ook voor andere doeleinden gebruikt. Zij hebben alle wetenschapsmensen aan boord voor net in kaart brengen van de zee en andere we tenschappelijke taken. In tijd van oorlog zouden de schepen met hun grote hoeveel heden bevroren vis dienst kunnen doen als bevoorradingsschepen. De Senator sprak op een vergadering van de vissers van Nieuw Engeland, waar een Russische film werd vertoond over zulk een vrachtschip trawler van 2.500 ton. gens vele Westduitsers om zich daarmee op te werpen tot de woordvoerder van het Westen. Sedertdien lieten Adenauers kleine aanvallen op de Britten niet af. Se dertdien ook wordt geregeld gesproken van het „dieptepunt", dat de Westduits- Britse betrekkingen hebben bereikt en wel voornamelijk doordat Adenauer na het bereiken van het Russisch-Amerikaanse atoomevenwicht zich genoodzaakt zou heb ben gevoeld niet al zijn troeven meer op Washington te zetten, maar in Europa daar steun te zoeken, waar hij die het meest logisch meende te kunnen vinden: te Parijs. Kernpunt van zijn na-oorlogse politiek was reeds een enge samenwerking tussen Fransen en Westduitsers, om definitief een streep te zetten onder het oude geschil. Thans zou hij de kans schoon zien, nu ook Frankrijk een min of meer autoritaire fi guur aan het hoofd heeft, deze politiek af te ronden: van de goede Frans-Westduit se samenwerking in het Europese sa mengaan, die West-Duitsland maakte tot een gelijkwaardige en geziene partner, naar de „as" Parijs-Bonn. Van het Euro pa der om hun soevereiniteit niet meer hardnekkig strijdende landen naar een Europa waarin het nationalistische den ken weer hoogtij gaat vieren. Een betere partner te Genève dan de Fransen hebben de Westduitsers dan ook op dit ogenblik niet, waar het de Duitse hereniging be treft. Een wankelmoediger Europees den ken dan te Bonn vindt men in het Europa- der-zes evenwel ook nergens., waar de leider der regering, Adenauer, en de lei der der economische politiek, Erhard, het met elkaar oneens zijn over de Vrijhan delszone, over de nog nauwere of al te nauwe samenwerking met de Fransen, daar ontstaan partijen voor en tegen Frankrijk, voor en tegen Groot-Brittannië zowel in de bondsrepubliek, als in het kabinet te Bonn, ja in de regeringspartij, de C.D.U.-C.S.U. Zware hypotheek Met in de rug de communistische hel lijkt het erop of Bonn thans de hemel te Parijs meent te hebben gevonden. Daar voor offert men hier veel op: de brug naar Londen laat men rustig versperren door de „as" met Parijs. De brug naar de an dere leden van de E.E.G. laat men moei lijk begaanbaar worden door de onenig heid in de Westduitse regering over de te volgen politiek aangaande Vrijhandelszo ne en E.E.G. Men laadt de verdenking op zich te vechten tegen de Frans-Britse „Entente Cordiale". Men vrijt met Ma rianne en laat de Britten in de kou staan, juist nu de kans reëel is om te komen tot een economisch engere band met vele an dere, buiten de E.E.G. gesloten staten. Men kan, gelukkig, niet zeggen dat dit proces waarbij de „as" Bonn-Parijs de Westeuropese brug naar Londen dreigt te versperren met gesloten ogen voort gaat. Alom waarschuwt men in de Bonds republiek dat de Westduits-Franse samen werking niet perfect wordt door Groot- Brittannië uit te sluiten, maar door Lon den er bij te betrekken. En dat de wes telijke zaak, alsmede de Duitse hereni ging, niet gebaat zijn bij een Frans-West duits onderonsje, maar alleen door een al omvattend westers eenheidsfront. Alleen zo, zegt men hier, kan voorkomen wor den wat in bepaalde Britse kringen, ver bitterd en rancuneus, thans hardop ge fluisterd wordt: „Adenauer gaat te Ge nève met zijn herenigingspolitiek tot de rand van de oorlog.." Een dergelijke, tot dusver alleen op hypothesen gegronde stelling betekent zelfs als laster en gerucht een zware hypotheek voor iedere Europe se staatsman. LONDEN (Reuter) Het meningsver schil tussen de Engelse vakbonden ten aanzien van de officiële kernwapenpolitiek van de Labourpartij zal het jaarlijkse con gres van de T.U.C. (het Britse algemene vakverbond), dat op 7 september in Black pool zal worden geopend, gaan over heersen. Dit blijkt uit de voorlopige agen da van het congres, waarop de twee groot ste vakbonden van Engeland „De Trans port and General Workers Union" en de „Amalgamated Engineers Union", die res pectievelijk tegen en vóór het Britse bezit van de waterstofbom zijn, tegenover elkaar zullen staan. De onvermijdelijke botsing zal een voor proefje worden van een nog grotere strijd, die op het congres van de Labourpartij, een maand na het T.U.C.-congres, wordt ver wacht. Dit congres zal in oktober worden gehouden, tenzij het ten gevolge van al gemene verkiezingen moet worden af gelast. Het uitvoerend comité van de T.U.C. is gebonden aan de verklaring over de nieuwe kernwapenpolitiek van de Labourpartij, waarin wordt gezegd, dat Engeland niet eenzijdig de produktie van de bom moet staken, maar moet streven naar een „club" van landen zonder kernwapens, met uit zondering van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Maar in de vakbonden zélf is de mening sterk verdeeld. Er zijn slechts twee reso luties voor het T.U.C.-congres ingediend, waarin men zich achter de gezamenlijke verklaring van de Labourpartij en de T.U.C. schaart. Uit vijf andere resoluties blijkt een sterke oppositie tegen de offi ciële partijpolitiek. Daarin stelt men de eis, dat Engeland eenzijdig van de water stofbom afstand zal doen. De drie Joegoslaven, die op 24 juli, ver borgen onder een treinrijtuig na een clan destiene treinreis van dertig uur in ons land binnenkwamen, zijn over de grens met Duitsland gezet. Het uitgebreide on derzoek had uitgewezen, dat zij niet om politieke redenen naar Nederland waren gekomen. De minister van Justitie heeft hun derhalve geen verblijfsvergunning verleend. Per auto zijn zij naar dc gren„ gebracht, nadat de Duitse autoriteiten van hun komst op de hoogte waren gesteld MELBOURNE (Reuter) Australische autoriteiten hebben de letterlijke tekst van uitlatingen over Nieuw-Guinea van de Australische minister-president. Menzies, in een televisieuitzending van zondag jongstleden woensdag naar Djakarta ge seind. Dinsdag was uit Djakarta gemeld, dat de Indonesische minister van Buitenland se Zaken, Subrandio, bezorgd was over de Australische politiek ten aanzien van Nederlands Nieuw-Guinea, nadat hij uit treksels uit Menzies' verklaring voor de televisie had gelezen. Naar verluidt, kreeg Subandrio de in druk, dat Australië was afgeweken van de geest van de gemeenschappelijke verkla ring die hij en de Australische minister van Buitenlandse Zaken, Cassy, eerder dit jaar hebben ondertekend. Australische ambtenaren zeiden woens dag, dat uit de letterlijke tekst zal blijken, dat Australië zijn standpunt over de Ne derlandse soevereiniteit over het Weste lijke deel van Nieuw-Ginea niet heeft ge wijzigd. (UPI) Menzies heeft geweigerd enig commentaar te geven op de kritiek die de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Subandrio op zijn opmerking gele verd heeft, hoewel in de Australische dag bladen veel plaats is ingeruimd voor de verklaring van Subandrio, met de klem toon op diens toespeling, dat „overbevolk te Aziatische naties misschien begerig zouden kijken naar de uitgestrekte gebie den van Australië. CANBERRA (UPI) De „Daily Mirror" van Sydney schrijft over de opmerking van Subandrio, dat een overbevolkt Azië het oog zou kunnen laten vallen op de grote uitgestrektheden van Australië, dat deze uitlating Australië niet bang behoeft te maken. „Het is duidelijk, dat hij niet weet, waarover hij spreekt", schrijft het blad. „Want die uitgestrektheden bestaan uit dorre, onvruchtbare en half-onvrucht- bare grond, die nauwelijks in staat is een dungezaaide bevolking te voeden. Te zeg gen, dat die uitgestrektheden opgevuld zouden kunnen worden met het teveel aan bevolking uit Azië is even realistisch als dat men zou beweren, dat de Verenigde Staten de Mojave-woestijn in Californië maar eens zouden moeten gaan bevolken. De Sydney Morning Herald schreef, dat het bezoek van premier Menzies aan In donesië in de komende maanden „een ge- beutenis van het grootste belang voor bei de landen zal worden, indien de bespre kingen die hij met Sukarno zal voeren over een formeel vriendschapsverdrag vrucht baar zijn". Maar het blad r.oemde het „on gelukkig en deprimerend" dat de opmer kingen van Menzies voor de televisie over Nieuw-Guinea als een verenigd onafhan kelijke zelfbesturende natie „een derge lijk emotioneel antwoord zou produceren, dat dr. Subandrio passend vond te geven". LONDEN (Reuter) Het Britse blad Daily Herald meldt, dat de Britse regering kracthig bij de regering te Washington heeft geprotesteerd tegen de publikatie van geheimen van raketbases in Groot- Brittannië in een Amerikaans technisch blad. Het betreft hier bases voor Thor- raketten. Volgens het Britse ministerie van bui tenlandse zaken en militaire leiders zou inbreuk zijn gemaakt op de Britse veilig heidsvoorschriften. Het technische blad „Missiles and Rockets" schreef ondermeer dat Groot-Brittannië's eerste Thor-basis in operationeel gebruik is genomen en paraat is. Volgens de Daily Herald heeft de Britse regering tegengesproken dat de eerste Thor-basis operationeel is. Wel zijn er al raketten op de basis, die in een noodtoe stand kunnen worden afgevuurd. (UPI) De Britse regering heeft tot dus ver, volgens de News Chronicle nog steeds de toestemming geweigerd om de met kernbommen uitgeruste Amerikaanse Thor-raketten in Engeland in 'n zodanige staat van paraatheid te brengen, dat zij in een kwartier operationeel zijn. „Dit", aldus het blad, „ondanks de voortdurende druk van Amerikaanse zijde om het toe te staan, en de herhaalde verklaringen van Ameri kaanse generaals, dat de Thorraketten m Engeland klaar staan om naar doelen ach ter het ijzeren gordijn te vertrekken". De Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" te Hoek van Holland en de Britse spoor wegen zijn. ter vervanging van het in 1927 gesloten contract, een nieuwe overeen komst aangegaan. Sinds de verplaatsing van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" naar Hoek van Holland in 1946 is steeds meer gebleken, dat de Nederlandse dag en de Britse nachtdienst elkaar aanvullen en verstevigen. De betekenis en reputatie van de route Hoek van HollandHarwich in het internationale passagiers- en goede renverkeer is daardoor gestegen. Een nau we samenwerking tussen de stoomvaart Maatschappij „Zeeland" en de Britse spoor wegen als gelijkwaardige partners in het verkeer tussen Nederland en Engeland waarborgt een handhaving en versterking van de positie van de route Hoek van Hol landHarwich. TRIEST (Reuter) Een kortgeleden uit Joegoslavië in Italië aangekomen vluchte ling heeft verklaard, dat hij Miklós Nagy, de zoon van de geëxecuteerde Hongaarse premier is. Deze mededeling heeft de autoriteiten verbaasd omdat Nagy voor zover bekend nooit een zoon heeft gehad, alleen een dochter, die nu 35 jaar oud is. De jongeman had geen documenten bij zich om zijn identiteit te bewijzen. WASHINGTON (Reuter) Mevrouw Maleter, de weduwe van de generaal, die tijdens de Hongaarse opstand van 1956 een der leiders van de opstand was, heeft van daag verklaard, nooit een zoon van Imre Nagy gekend te hebben. (Mevrouw Maleter woont nu in Hadley, New York.) Aagtedijk S v. Las Palmas n. Antwerpen. Acila 6 v. Avonniouth n. Curacao. Agamemnon 7 tc Amsterdam verw. v. Paramaribo. Alamak 7 te St. Vincent.. Aidabi 7 te Montevideo. Algenib 6 130 m. n.n.w. St. Paulrocks n. St. Vine. Algol 7 te Santos verwacht v. Rio de Janeiro. Alkes 6 te Rotterdam. Almkerk 6 te Lorenzo Marques. Alphard 6 te Buenos Aires. Er waren vanmiddag ter beurze twee hoeken waar de handel een levendig ka rakter had en wel in die voor de aandelen AKU en voor die van de scheepvaartwaar den. Geruggesteund door de vaste tenden tie voor de AKU-aandelen van gisteren in Wallstreet bestond er vanmiddag voor deze papieren op het Damrak een zeer grote belangstelling. Reeds voor de offi ciële beurs een aanvang nam werden tien tallen aandelen door de arbitrage opge kocht op een prijs van 396 tot 397. Bij de opening werd 397l/2 gedaan, tegen gisteren als slotprijs 390%. De openingsprijs was tevens een hoogterecord voor de rayon aandelen. De hoogste koers in 1955 bedroeg 396'/2 percent. De belangstelling voor deze stukken ging wederom uit van Duitsland, het publiek en de beroepshandel. Het hoge niveau kon in het verdere beursverloop niet behouden blijven en er volgden dan ook een koersreactie tot 3941/» waarna de prijs weer iets opliep. Ook Unilever zette de koersstijging van de vorige dagen ver der voort en noteerde op 606 circa 2 pun ten boven de vorige slotprijs. Het concern heeft in Marokko een n.v. opgericht voor de fabricage en verkoop van synthetiscne wasmiddelen enzovoort. Met Philips wilde het niet best vlotten. Bij een geringe omzet daalde de koers van 671 tot 670, tegen gis teren 671. In Kon. Olie ging heel weinig om. Op 171.50 lagen deze waarden ruim een gulden beneden de vorige slotprijs. KLM werd, ingevolge Wallstreet lager ge adviseerd. In de niet-officiële ochtend- handel werd AKU verhandeld op 387 tot 393l/2. Unilever van 602 tot 60414 en Phi lips van 667 tot 669. De scheepvaartwaar den trokken een flinke belangstelling. Deze groep van aandelen is hoegenaamd niet meegegaan met de koersstijging van vele andere aandelen ter beurze m de laatste maanden. Duitsland toonde be langstelling voor de scheepvaartwaarden terwijl daarnaast herbeleggingen plaats vonden. Doorelkaar bedroeg de koerswinst voor deze aandelen 1 tot 3 punten, .'n de leidende cultures lagen certificaten Deli zwak in de markt en daalden van t 180.50 tot f 178.30 waarna weer 1 179.30 werd ge daan. De slotprijs van woensdag was voor deze certificaten 181.60. Er vond in dit papier een behoorlijke uitverkoop olaats waartegenover slechts geringe vraag aan wezig was. Senembah kon zich vrij goed handhaven en HVA was aan de vaste kant. Staatsfondsen bij kalme handel door elkaar hoger. In de lokale sector werd Indola geadviseerd op 300 (310) en aan delen Van Vlissingen op 385 a 390 f401). Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK De New-Yorkse beurs vertoonde een on regelmatig beeld, met het merendeel der fondsen op lager niveau. Verscheidene groepen brachten sterke fondsen naar vo ren, met name de chemische, waarin Al- lied en Union Carbide ieder ruim een dollar stegen. Eastman deelde bijna 2 dol lar en Thiokol ruim 2 dollar. Du Pont verloor ruim een punt. Continental Steel steeg ruim een punt en U.S. Steel steeg een fractie in de staalsector. Electronische fondsen waren zwak, behalve General Telephone, welk fonds geholpen werd door een aandelensplitsing. De verliezen in deze rubriek liepen tot ruim vier dollar Inter national Paper was hoger in de papier- hoek, Schenley in die der dranken, Crane in de bouwfondsen, General Motors bij de auto-waarden. International Nickel bij de metalen en Texaco bij de olie-fondsen. Banden waren over het algemeen zwak, met name General Tire, welk fonds ruim drie punten moest prijs geven. Een kleine stijging wat betreft de vrachtenmarkt steunde de spoorwegen op een iets lager niveau. American Home Products verloor 2% dollar. Aanvankelijk ontmoette de markt goede vraag, waardoor een lange lijst van industriële waarden op hoger niveau kwam. Halverwege beurstijd was de situatie het gunstigst. Daarna overtrof het aanbod weer de vraag en kort voor sluiting kwamen de meeste fondsen op een dieptepunt voor deze dag. Aanvankelijk was de affaire gering, doch later namen de verkopen toe, hetgeen de druk op de markt vergrootte. De omzet was 2.610.000 aandelen. Bij een totaal van 1204 vernan- delde fondsen waren 428 hoger en 536 lager. Het industriegemiddelde kwam van 672.33 op 671.98, dat voor spoorwegen van 165.43 op 165.23 en dat van openbare nuts bedrijven van 90.75 op 91.20. (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 3-3%% Nederl. '47 94% 95 3 °/o Nedl. 1962/64 987/io 98% Woningbouw 6 °/o 111 Pr. A'dam '56 I.. 83% Pr. A'dam '56 II 93% Pr. A'dam '56 III 99 Pr. R'dam '52 I.. 89 Pr. R'dam '52 II.. 92 Pr. R'dam '57 100% A.K.U 394 395 Calvé Delft 589 592 Van Gelder Zonen 249% 250 K. N. Hoogovens. 575 575 Nederl. Ford 318'/s 318 N. Kabelfabriek. 420 420 gew.Philips Gloeil. 669 672 Pref PhilipsGloeil. 264 Unilever 606 617 Wilton Fyenoord 215 'Is 217 Werf Gusto 159% Dordtsche Petrol. 742 740 Kon. Petroleum f 172.2 170,70 Billiton 305 310 A'dam Rubber 94% 96 K.L.M f 127,5' 127,50 Holl. Amer. Lijn. 163% 164 K NS M 16114 162 N Scheepv. Unie 141 143 v. Nievelt Goudr 137 136 Phs. v. Ommeren 253 253 H.V.A 15!" 157 Delimaatschappij 181 f 182,- Amsterd. Bank 363 365 Nat. Handelsbank 155 156 Ned. Handel Mij 262% v Rotterd. Bank 325 328 Twentsche Bank 285 Anaconda Copper 64 6472 Bethlehem Steel. 56% 56% U.S. Steel 102% 103 Jen era 1 Motors.. 56% 56% Ihell Union 81 81 26% 26V.B Alpherat 6 400 m. n.w. Cayenne n. Rio de Janeiro. Aludra 7 te Sint Vincent. Alwaki 6 60 m. z.w. Marseille n. Marseille. Amalie B pass. 6 Kp. Bon n. Port Said. Amerskerk 6 600 m. z. Cocos eil. n. Fremantle. Ampenan 7 te Port Swettenham. Amstelmolen 6 v. New Orleans n. Ceuta. Andijk 6 v. Rotterdam n. Bremen. Ar.nenkerk 6 120 m. n. Kp. Blanco n. Kaapstad. Area 6 te Thameshaven verwacht v. Car don. Arendsdijk 6 v. Rotterdam, 7 te Bremen. Argos 6 160 m. z.w. Kp. Matapan n. Traklion. Arkeldijk 6 120 m. n.w. Perim n. Suez. Artemis 6 te Maracaibo. Asmidiske 6 15 m. z.z.w. St. Catherinapoint naar Hampton Roads. Asterope 6 115 m. z.w. Landsend n. Baltimore. Attis 6 te Aux Cayes. Averdijk 7 te Antwerpen. Axeldijk 7 te Santos verwacht v. Paranagua. Banggai 7 te Port Arthur. Bantam pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. 'Bat.ian 6 te Halifax. Batu 6 v. Suez n. Djeddah. Bawean 7 te Menado. Bengalen 6 10 m. z. Nicobaren n. Madras. Bennekom 6 v. Willemstad n. Ciudad Bolivar. Bloemfontein 6 240 m. z.o. Hainan n. Hongkong. Breda 6 v. Rotterdam te Emden. Calamares 8 te Hoek v. Holland n. Rotterdam. Caltex Arnhem pass. 6 Ras Al Hadd n. Rastanura. Caltex Delfzijl 6 v. Cork n. Swansea. Caltex Eindhoven 7 te Sldon. Calt. Nederl. 6 110 m. z.w. Esbjerg n.Kopenhagen. Calt. The Hague 6 360 m. z.o. Bangk. n. Bangkok. Castor 6 te Hamburg verwacht v. Rotterdam. Camerounkust 6 v. Grandbassa n. Monrovia. Camitia 8 bij Hoek v. Holl. verw. n. Rotterdam. Ceronia 6 v. Sambu n. Pladju. Cinulia 8 te Fremantle verwacht n. Curasao. Cities Service Valley Forge 6 180 m. o.n.o. Lour. Marques naar Philadelphia. Clavella pass. 6 Lizardhead n. Thameshaven. Concepcion 5 15 m. o.n.o. Kp. Polonio n. L. Palm. Congokust 6 180 m. n.o. Finisterre n. Freetown. Coolsitigel 6 220 m. n. Finisterre n. La Guaira. Corilla 6 op rivier Musi n. Singapore. Crania verm. 6 v. Curasao n Rotterdam. Dalerdijk 6 670 m. o. Bermuda n. London. De Eerens 6 te Bahrein. Delfshaven pass. 6 Alderney n. Londen. Delft 7 te Guanta. Dinteldijk 7 te Bermuda. Doris 6 te La Guaira verwacht. Drente 7 te Semarang. Eenhoorn 6 50 m. o.n.o. Algiers n. Londen. Ena 6 te Punta Cardon. Esso Amsterdam 6 te Rotterdam. Esso Nederland 6 te Suez. Fravizo 6 v. Dublin n. Amsterdam. Friesland KRL 6 v. New York n. San Diego. Friesland SSM 6 te Stettin verwacht. Giessenkerk 6 300 m. o. Formosa n. Hongkong. Graveland 7 dw. Kaap Verd. eil. n. Las Palmas. Groote Beer. 6 v. Rotterdam n. Quebec. Grootekerk 6 60 m. w. Djeddah n. Suez. Haarlem 5 v. Acajutla n. Champerico. Hathor 6 v. Amsterdam, 7 te Rotterdam. Hecuba 6 v. Amsterdam n. West-Indie. Heemskerk 6 250 m. w. Kp. Comorin n. Penang Helena 6 120 m. n.w. Esbjerg n. Antwerpen. Helicon 6 te Aruba verwacht. Hera 6 op Orinoco-rivier. Hersilia 5 v. Barbados n. Trinidad. Holendrecht 6 160 m. z.z.w. Finisterre n. Emden. Hydra 6 410 m. w.z.w. Terceira n. Bremen. Isis 6 te Oranjestad. Jagersfontein 6 te Bremen n. Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnev. 7 v. Wellington n. Auckland. Jupiter 5 te Alexandrië n. Rhodes. Kabylia 6 v. Punta Cardon n. Buenos Aires. Kamperdijk 6 v. New York n. Antwerpen. Kara 6 600 m. w.z.w. Azoren n. Rotterdam. Karakorum pass. 6 Burlings n. Genua. Karsik 6 300 m. n. Seycellen n. Singapore. Katelysia 8 te Miri verwacht. Kalydon 6 300 m. n.o. Dominica n. Curacao. Kelletia 6 v. Oslo n. Rotterdam. Kellia 6 430 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Kenia 6 500 m. n. Azoren n. Thameshaven. KennemerJand 6 v. Santos n. Rio Grande. Kermia verm. 7 v. Teesport n. Killirigholme. Khasiella 6 150 m. n.o. Paramaribo n. Curacao. Kieldrecht 6 v. Bremen n. Hamburg. Konlngswaard 5 210 m. n.n.w. Flores n. Curacao. Kreeft 7 te Rotterdam. Kryptos 7 te Trinidad verwacht. Kopionella verm. 7 v. Le Havre n. Aden. Koratia 6 te Saltend verwacht. Koroma 14 te Aden verwacht n. Rotterdam. Kcsicia 6 te Curacao verwacht. Korovina pass. 6 Kp. St. Roque n. Belem. Kvlix 6 te Sorong verwacht. Laertes 6 ten anker op Rejang-rivier. Langkoeas pass. 6 Kp. Bon n. Halifax. Laurenskerk 6 v. Port Said n. Catania. Lawak 6 te Trinidad. Lekhaven 6 40 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Rio. Le Maire 6 te Dar Es Salaam. Leopoldskerk 6 90 m. z.w. Kreta n. Rotterdam. Leuvekerk 6 540 m. o.n.o. Zanzibar n. Mtwara. Liberty Bell pass. 6 P. Elisabeth n. Philadelphia. Lieve Vrouwekerk 6 45 m. z.w. Kuria Muria eil. naar Aden. Limburg 7 v. Genua n. Port Said. Lindekerk 6 75 m. z.w. Kuria Muria n. Massawa. Loenerkerk 6 v. Aden n. Bahrein. Lombok 6 te Lorenzo Marques verwacht. Loosdrecht 6 op Thames n. Londen. Lopersum 6 dw. Miami n. Mobile. Louis Lantz pass. 6 Kp. Blanco n. Monrovia. Maasdam 6 v. New York n. Cobh. Maaskerk 6 150 m. n.w. Perim n. Aden. Maron 6 te Amsterdam n. Bremen. Mataram pass. 6 Finisterre n. Rotterdam. Maureen pass. 6 Texel n. Rouen. Meerkerk 6 250 m. o. Minicoi n. Aden. Meliskerk 6 v. Antwerpen n. Hamburg. Memnon 6 te New York verwacht. Mentor 6 v. Nassau n. Philadelphia. Merwelloyd 6 v. Barcelona n. Bremen. Mirzam 6 te Marseille verwacht v. Sete. Mitra 6 140 m. z.w. Ouessant n. Curacao. Molenkerk 6 v. Boulogne n. Antwerpen. Moordrecht pass. 6 Muscat n. Mena A1 Ahmadi. Munttoren 6 40 m. z.w. Bushire n. Durban. Naess Commander 6 150 m. z.w. Majorca n. Mena. Naess Tiger 7 te Suez. Neder-Eems 6 te Londen. Nias 6 dw. Acapulco. 10 te Los Angeles verw. Noordwijk 6 te IJmuiden. Notos 6 ct Amsterdam n. Genua. Ocstkerk 7 v. Bremen n. Hamburg. Oran.ie 7 te Barcelona n. Casablanca. Oranje Nassau 6 v. Barbados n. Madeira. Oranjestad 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Orion 6 v. Piraeus n. Tunis. Ouwerkerk 6 100 m. o.n.o. Massawa n. Suez. Papendrecht 6 20 m. z.w. Dover n. Stadersand. I'endreeht 6 v. Pointe Noire n. Douala. Peperkust 6 160 m.n.w. Lissabon n. Dakar. Perna 6 50 m. z. Balikpapan n. Singapore. Philine 6 290 m. z. Kp. Verde n. Mena A1 Ahmadi. Philippia verm. 7 v. Kaapstad n. Mena A1 Ahm. Prins Casimir pass. 7 Belle Isle n. Montreal. Prins der Nederl. 6 820 m. z.w. Az. n. Barbados. Prins Johan Willem Friso 6 180 m. w.n.w. Kp. St. Pi. Willem II 6 390 m. n.o. Belle Isle n. Montreal. Prins Willem IV 7 v. Montreal n. Londen. Provenierssingel 5 345 m. n.n.w. Midway n. Japan. Poseidon 6 55 m. o.n.o. Landsend n. Londen. Purmerend 7 tc Singapore. P.Vgmalion 6 650 m. w.z.w. Azoren n. Rotterdam. Raki 4 v. Surabaja n. Labuan. Reza Shah The Great 6 140 in. o.n.o. Ras Fartak naar Suez. Ridderkerk 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Riouw 6 v. Dar Es Salaam n. Mtwara. Koebiah 6 550 m. w. Minicoy n. Singapore. Roggeveen 6 v. Bangkok n. Singapore. Rossum 6 150 m. n.o. Finisterre n. Constanza. Rotti 5 1400 m. w. Los Angeles n. Los Angeles. Rijndam 6 v. Southampton n. Galway. Saloum 6 te Grand Curonne v. Duinkerken. Sarangan 6 350 m. n. Anabom n. Kaapstad. Saroena 7 te Sambu. Sarpedon 6 v. Port Au Prince n. La Guaira. Schelpwijk 6 v. Amsterdam n. Curacao. Schie j6 v. Piraeus n. Alexandrië. Sencgalkust 7 te Takoradi. Sibaiak 7 v. Melbourne n. Sibajak. Sinabang pass. 6 Soembawa n. Brisbane. Sloterdijk 6 540 m. w. Landsend n. New York. Solon 6 v. Sint Marc n. Haitien. Sommelsdijk 6 te Rotterdam. Stad Alkmaar 6 150 m. n. Stockholm n. A'dam. Stad Arnhem 6 150 m. z.z.w. Ouessant n. Genua. Stad Gouda 6 v. Vlaardingen n. Rio de Janeiro. Stad Leiden 6 150 m. o. Gibraltar n. Las Palmas. •Stad Maassluis 6 30 m. z.o. Wight n. Las Palmas. Stad Utrecht 6 v. Hamburg n. New York. Stanv. Talangakar 6 te Buatan verw. v. S'gerong. Statue of Lib. 6 280 m. n. Seychellen n. Ph.delph. Steven pass. 6 Kp. Nao n. Huelva. Straat Banka 7 te Buleleng. Straat Cook 7 v. Fremantle n. Mauritius. Straat Magelhaen 8 te Lorenzo Marques. Straat Malakka 7 te Balikpapan. Straat Torres 6 120 m. w. Noordw.k. n. Singapore. Sumatra 6 300 m. z. Ceylon n. Djibouti. Sunetta 11 te Pladju verwacht. Tahama 6 60 m. o. Kreta n. Engeland. Talisse 6 te New Orleans verwacht. Tamara 6 80 m. n.w. Oran eil. n. Port Said. Tsria verm. 8 v. Colombo n. Calcutta. Teiresias 6 te Otaru n. Verre Oosten. Teucer 6 te Houston verwacht. Tiba 6 40 m. z. Recife n. Hamburg. Tibia 6 dw. Gibraltar n. Abadan. Thelidomus 6 te North Weymouth verwacht. Themis 6 te Amsterdam n. Madeira. Tjipanas 5 v. Kobe n. Hongkong. Tomocyclus 6 v. Trinidad n. Philadelphia. Van Noort 7 te Brisbane. Vasum 6 270 m. o.z.o. Mena n. Lavera. Vincent n. Napels. Vivipara 14 in Suezkanaal verw. n. Montreal. Vlist 6 520 m. n.o. Flores n. New York. Waal 6 75 m. w. Gibraltar n. Tripoli. Waterland 7 te Santos. Westertoren pass. 6 Minicoy n. Aden. Westland 6 40 m. n. Fernando n. Montevideo. Witmarsum 7 te Savannah. Woensdrecht 6 120 m. n.n.o. Villano n. Bremen. Wonogiri 6 v. Karachi n. Damman. IJssel 6 95 m. n.o. Kp. Villano n. Rotterdam. KLEINE VAART Ank T 5 te Holmsund v. Stocka. Ardeas 5 te Barcelona n. Tarragona. Atlas 6 25 m. z.w. IJmuiden n. Amsterdam. Bab T 5 te Mantyluoto v. Karskaer. Bloemgracht 6 dw. Gotland n. Amsterdam. Boreas 5 v. Mostaganem n. Cartagena. Draco 5 v. Halmstad n. Kopenhagen. Flevo 6 te Rotterdam n. Amsterdam. Flevo (peck) 6 25 m. n.o. Noordhind. n. Galway. Joost 6 20 m. z.w. Bornrif n. Christinaham. Leliegracht 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Manto 6 30 m. n.w. Santander n. Leixous. Marianne 6 te Texel n. Aarhus. Nero 6 te Aarhus n. Amsterdam. Pavo 5 te Zaandam v. Walkom. Phidias 4 v. Tel Aviv n. Haifa. Ponza 5 te Hull v. Holmsund. Schippersgracht 6 te Westkapelle n. Antwerpen. Strabo 6 10 m. z.w. Kp. Palos n. Savona. Tilly 5 dw. Schiermonnikoog n. Zaandam. Westerdok 5 in Washbay v. Rotterdam n. Boston. SLEEPVAART Achilles en Argus 6 te Amsterdam v. Rotterdam. Friesland 5 310 m. o. Trinidad n. Buenos Aires. Humber 3 te Gibraltar. Loire 6 te Maassluis v. Amsterdam. Poolzee 4 te Dover. Tasmanzee 5 v. Maracaibo. Titan 5 v. Rotterdam te IJmuiden. Zeeland 5 280 m. w.n.w. Wake n. Osaka. Bij aankoop van een Grundig taperecorder ruilen wij uw oude wisselaar, platenspeler of taperecorder in. Inruilprijzen van 40 tot 150 gulden Speciale aanbiedingen Grundig T.V. en Radio ZIJLSTRAAT 87 HAARLEM TELEFOON 11110 HEDEN GEëXPOSEERD BI) INTERIEURVERZORGING SIERLIJK, ELEGANT EN STERK VAN CONSTRUCTIE EEN ECHTE GROEP C. 20 PRIJS 3-ZITS BANK 2 CLUBS GED. OUDE GRACHT 108-110 - HAARLEM Tel. 17165 -34200 ZIET OOK ONZE SPECIALE VLOERBEDEKKINGS-ETALAGE toegewezen Kom dan voor een doel matige verlichting eerst bij ons kijken! Waterd. Bollen v.a. 1.35 Moderne Plafonniers vanaf 9.95 Moderne Ornamenten voor de eethoek 9.75 enz. enz. Grote sortering. Lage prijzen Schagchelstraat 2 Telef. 11157 Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloei bare D.D.D. De jeuk be daart in enkele secon den, de ziektekiemen worden gedood, de huid geneest, f 1.20 p. flacon. geneest uw huid VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Dc Speciaalzaak CRONJéSTRAAT 43 RUILT UW OUDE WASMACHINE IN maakt Uw huid y weer gaaf en i Ai Tegen pukkelties. pulst|es. meeeteri en gevoelige huid. /V' Een grote dooi voor ilechti fl. 1.80

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6