neem Gillette mee.. Boerenpaardenrace was bron van veel amusement Dr. J. B. de la Faille te Heemstede overleden 4.50 Gillette Rocket set dameskapsalons Radio Moors Amsterdamse Beurs ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Jantjes op Tahiti Tarzan in New York Reprises en prolongatie Oosterkwartier en W.I.K. winnen tweede ronde Burgerlijke Stand van Haarlem Journaals Zaadhandel JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Medische verzorging tijdens het weekeinde Jubileum op binderij van Boom-Ruygrok n.v. GRATIS STOFZUIGER Vtal Hoofdingelanden van Rijnland verkozen Gemeenteraad vergadert La ligne Cygne A Pootaardappelenexport in gevaar Europazegels De beurs van gisteren (C i n e m a P a 1 a c e). De romantische schoonheid van een aards paradijsje in de Stille Zuidzee vormde wel het mooiste décor dat de makers van de film „Jantjes op Tahiti" zich maar dromen konden. Het verhaal is weinig origineel en erg zoete lijk met veel Duits gekweel over „Heimat" en „Sehnsucht" opgeluisterd. De handeling draait om enkele opvarenden van een schip die na anderhalf jaar rondzwalken op de oceaan voet aan wal mogen zetten om de drinkwatervoorraad weer op peil te bren gen. Wanneer hun schip voor naderende geallieerden de wijk moet nemen beschou wen de passagierende Jantjes dat aller minst als een straf. Ze amuseren zich best en een liefdesavontuurtje versmaden ze ook al niet. Hun aanvoerder (Karlheinz Böhm) denkt er zelfs serieus over om de dorpschone naar zijn Heimat mee te tro nen, maar als hij eenmaal goed en wel het dek van zijn teruggekeerd schip weer on der de zeebenen heeft wuift hij een beetje verdrietig maar zich schikkend in zijn lot de donkere schoonheid onder de palmen een laatst vaarwel toe. (R o x y) Een nieuwe episode wordt toe gevoegd "aan de toch al zo rijke levensge schiedenis van de held uit de oerwouden 'de vriend der dieren en belager hunner vijanden, Tarzan. Vredig is zijn bestaan tot de blanken opnieuw zijn rust komen verstoren. Ditmaal trachten zij onze grote vriend klein te krijgen door zijn zoon te ontvoeren. Dat brengt Tarzan tot het uiter ste. Hij waagt zelfs de sprong naar de „beschaving" en haalt zijn zoon van de wolkenkrabbers terug naar het veilig Afri ka. Maandag wordt deze avonturenfilm op gevolgd door een ander avonturenverhaal met een harde en minder romantische in slag: „Ontsnapping uit Corregidor. Er zijn talrijke reprises deze week. In Frans Hals wordt „The Glenn Miller - storv" opnieuw vertoond en dat zal iedere rechtgeaarde lifehbber van de goede jazz verheugen, want de levensgeschiedenis van deze befaamde band-leader wordt op een aangename manier in beeld gebracht met veel goede muziek. Ook wie „Fanfare niet hebben gezien zal de hervertoning in Rembrandt bevallen. Een frisse film, die de zaken nu eens met smaak aanpakt en met eenvoudige beelden en metaforen een soms niet erg duidelijke intrige een levendig aanschijn verleent. Het pakkend slot doet ons opgewekt de bioscoop ver laten, wat evenzeer voor „De vierkante recruut" geldt, die in L i d o draait. Daar krijgt Norman Wisdom alle lachers op zijn hand. Ook Studio biedt veel stof tot lachen. De prolongatie van „Kop op, borst vooruit" garandeert een heleboel vrolijk heid en plezier. Ook Minerva blijft niet achter. Scam- polo met ons aller Romy draait tot en met zondag in. alle voorstellingen. Romantiek voor alle leeftijden. Maandag tot en met donderdag kan men in de matinees Alan Fred dwaas zien doen in Rock, rock, rock. De avondvoorstellingen tot en met woens dag zijn gewijd aan „Ciske, de rat". Don derdagavond volgt „The last time I saw Paris". Tenslotte vermelden we de prolongatie Speeltuin-voetbaltoernooi Op het terrein van „Spaarndam" is de tweede ronde van het voetbaltoernooi van het Haarlems Speeltuinverbond gespeeld. De uitslagen in afdeling A luiden: VZOD Buitenrust 10; BuitenrustOosterkwar tier 00; OosterkwartierVZOD 10. Eindstand: 1. Oosterkwartier 3 pnt; 2. VZOD 2 pnt; 3. Buitenrust 1 pnt. On de afdeling B: BuitenrustWIK 00; BuitenrustOosterkwartier 00; Ooster kwartier—WIK 1—1Buitenrust—WIK 0—1WIKOosterkwartier 20. Eindstand 1. WIK 4 pnt.; 2./3. Buitenrust en Ooster kwartier 2 pnt. Advertentie DE EERSTE"COÓP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u ZIJLWEG 63 rtELÉFOON«15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers BEVALLEN van een dochter: 5 aug., M. J. MutsaersHesseling; 6 aug., C. M. van RooijenHeerens; H. Kopervan de We tering; M. van Oossanende Bree; M. HooijenKruijt; 7 aug., J. VisserBos; A. van Zeistde Keizer. BEVALLEN van een zoon: 5 aug., H. G. VerhagenVeeninga; M. KuikDob ber; T. M. Breukervan Zijp; L. C. Stok man—van de Iiaterd; T. van Goinga— Veldhuis; A. G. KokBlom; 6 aug., M. C. KimmanOkhuijsen; C. C. M. Veringa Campfens; M. Kessensvan Loenen; M. I. van der ZandtLeenhouts; 7 aug., H. M. Eind—Rozenhart. OVERLEDEN: 4 aug., J. S. Linke— Steenmeijer, 75 j., Schotersingel; J. Mooij, 74 j., Kamperlaan; 5 aug., W. Dinkla Prins, 81 j., Nassaulaan; J. A. Deelder, 61 j., Gasthuisvest; G. W. Spanhak, 58 j., de Genestetstraat; P. W. Willemse, 91 j., de Clercqstraat; F. de Graaf—Eekhof, 69 j., Gasthuisstraat 6 aug., D. Hoekmanvan den Assem, 76 j., Gasthuisvest; G. T. Hei- kens, 7 j., Gasthuissingel A. G. Jansen, 1 d., Kamperlaan; H. F. van Voorst, 87 j., Hyacintenlaan. ONDERTROUWD: 6 aug., M. N. E. Hin en G. U. Nijboer; A. Tollenaar en C. de Korte; 7 aug., W. A. van den Hoorn en S. M. E. van der Aar. GEHUWD: 6 aug., N. M. Buurman en T. L. M. van Duijn; K. A. Spoor en C. de Oude; R. Zeegers en N. M. Auf den Brinke; J. A. Notenboom en M. P. Blok; N. Cra mer en A. Kohier; 7 aug., G. H. Hoog kamer en K. G. J. Schipper. van „Les Tricheurs" in L u x o r, handelen de over excessen van de jeugd in spijker broek. „Spiegel van Nederland" presenteert ditmaal een bijzonder aantrekkelijk jour naal met als hoofdschotel een leuke repor tage over de straattekenwedstrijd die de zer dagen op de Orionweg in Haarlem- Noord werd gehouden. Verder kan men zien hoe de zwemster Corrie Schimmel na acht kilometer IJselwater doorkliefd te hebben weer eens als eerste aantikte en hoe achttien draaiende windmolens in de Alblasserwaard de toeristen een rad voor de ogen draaien, want hun wieken worden niet door de wind maar door machines rondbewogen. Knappe meisjes tonen ter opluistering van de tentoonstelling „Hart van Bra bant" hun liefste lachje en nog meer fraais om in aanmerking te komen voor de titel „Miss Benelux". Tot slot een „honds" schouwspel in een Amsterdamse bioscoop, waar ter gelegenheid van de première van een film over een hond die per raket de ruimte in wordt geschoten, alle baasjes en bazinnetjes met hun viervoetige vriend jes vrije toegang hadden. Snelheidsduivels voeren de boventoon in het Polygoon-Profiltijournaal van deze week. Men ziet huiveringwekkende beel den van de autoraces om de Grote Prijs van Duitsland op de Avusbaan, speed waywedstrijden in Den Bosch en een na tionale zeepkistenrace in jubilerend Amersfoort, waarbij de shots van het pu bliek langs de lijntjes voor een grappige contrastwerking zorgen. Bijzonder ge slaagd is de korte reportage van het spoor wegbedrijf, waaruit men ervaart, dat de N.S. in Limburg nog een twintigtal vrou wen als overwegwachteressen em- ployeert. Suggestieve closeups en leuke commentaren gaven een helder beeld van hun verantwoordelijke werk. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 16061 HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma J. H. Mathot, tel. 11990. Tandartsen: M. M. van Beek, Lorenlz- plein 33, Haarlem, tel. 21861. Dierenartsen: J. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, telefoon 13164. Apotheken: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkadé 181, tel. 52956; Apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; .Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038 HEEMSTEDE Artsen: A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, tel. 35008, en J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, tel. 38377. Wykverpleegster: zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 9, tel. 346"3 (b.g.g. 35235). Tevens in de week van zaterdag 8 tot en met vrijdag 14 augus tus, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. Tevens in de week van zaterdag 8 tot en met vrijdag 14 augustus, des avonds na zes uur. BLOEMENDAAL Artsen: J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal .tel. 52655; Overveen: J. A. Hollander, Zijl weg 17, Overveen, tel. 11431; Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. no. 40404. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, iel. 52129; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119 en zus ter M. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne- broek, telefoon 02502 618. Apotheken: Bloemendaalse ApotheeK, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560 - 8284 en de Aerdenhout-Apotheek, Zand- voortselaan 162, Aerdenhout, tel. 40753. ZANDVOORT Artsen: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, tel. no. 3355. Tandartsen: G. N. Kruisheer, De Fa- vaugeplein 13, tel. 3026 (zaterdag van 12—13 en 19—20 uur, zondag 10—11 en 19—20 uur). Dierenarts: J. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, telefoon 13164. Wijkverpleegsters: zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27, tel. 2791. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Apotheken: Gedurende augustus zijn de beide in Zandvoort gevestigde apothe ken: Wijnne, Haltestraat 8, en Kerk hoven—Nieuwenhuis, Zeestraat 71. ge opend van 8 uur 's morgens tot 10.30 uur 's avonds. Van zaterdag 8 tot en met vrijdag 14 augustus nacht- en zondags dienst: Zeestraat-apotheek M. J. Kerk hoven—Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. no. 3073. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 02502 430. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, telefoon 02502 618. HAARLEMMERMEER Artsen, Zwanenburg: D. H. Hovingn, Plein 31, Halfweg, telefoon 4405. Dierenarts: J. T. Heeg, Emmaplein 1, Halfweg, telefoon 02907 4340. Hoofddorp: dr. Roemeling-Frima, Kruis weg 1013, tel. K 2546 6220. Nieuw-Vennep: dr. E. v. d. Weg, Hoofd weg, telefoon K 2540 280. HILLEGOM Artsen: H. F. ten Hoopen, Stationsweg no. 2, telefoon 5417. LISSE Artsen: H. A. Holl, Veldhorststraat 50, telefoon 3155. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord. Te zijnen huize in Heemstede is heden nacht in de leeftijd van 73 jaar overleden dr. J. B. de la Faille. Dr. J. B. de la Faille was een bekend Van Gogh-kenner, wiens Beredeneerde Catalogus van Van Goghs werk, welke in 1928 verscheen, een bron van informaties en ook van tegenspraak is geweest. De auteur heeft dit belangrijke werk later herzien gepubliceerd. Jacob Baart de la Faille werd 1 juni 1886 te Leeuwarden geboren. Hij verwierf be kendheid als kunstkenner en -criticus en hield ontelbare malen, onder andere in opdracht van de regering, lezingen over Van Gogh. Met vijf lezingencyclussen in de Verenigde Staten heeft hij er veel toe bij gedragen het begrip en de waardering voor de door hem bewonderde schilder daar te vergroten. De heer J. B. de la Faille was vice-voorzitter van het Frederik van Eeden-genootschap. Hij was een groot francofiel, wiens verdiensten voor de Frans-Nederlandse betrekkingen in 1955 leidden tot zijn benoeming tot ridder in het Legioen van Eer. Aan het Musée de l'Homme in Parijs schonk hij een grote folkloristische verzameling uit Joegosla vië, Tsjechoslowakije en de sub-Karpaten. Hij speelde een rol bij enkele processen over de echtheid van bepaalde werken van Van Gogh. Dr. J. B. de la Faille was een vriend van Wilhelm Weinberg, wiens col lectie hij hielp samenstellen, waaruit na diens dood een Toulouse Lautrec aan het Ki-öller-Müller Museum werd geschonken. Het overlijden van dr. J. B. de la Faille kwam niet onverwacht. Hij was reeds enige weken ernstig ziek. Het stoffelijk overschot zal op maandag 10 augustus, na aankomst van de trein van 14.03 uur. te Driehuis-Westerveld worden gecremeerd. G. Borgmeijer gehuldigd Vandaag herdacht de heer G. Borgmeijer uit Haarlem het feit, dat hij veertig jaar geleden bij het drukkers- en uitgeversbe drijf Boom-Ruygrok n.v. in dienst is ge treden. Vanmorgen werd hij met zijn echtgenote door de directie ontvangen, waai-bij de heer J. Boom de jubilaris, die als vooi-man op de binderij werkzaam is, op hartelijke wijze toesprak en hem een geschenk onder couvert overhandigde, alsmede de gouden draagmedaillle van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Later werd de jubilaris door het perso neel gehuldigd, waai-bij hij werd toegespro ken door de voorzitter van de personeels vereniging, die hem namens het personeel een geschenk onder couvert overhandigde. Mevrouw Borgmeijer ontving bloemen en een mand met fruit. Advertentie >n bruikleen bij reparatie gr- HOUTSTRAAT Tel 16693 132 Advertentie mooi precisie apparaat en dispenser met 4 Blauwe Gillette mesjes. In aantrekkelijk plastic etui als u met vakantie gaat. In kamp of caravan, in bungalow of hotel kunt u zich dan op elk moment perfect scheren. Met GILLETTE voelt u zich steeds fris en schoon. Is uw oude apparaat geen precisie-apparaat meer? Vervang het dan door een nieuw, voor u op reis gaat. Neem een en vergèet uw Gillette scheererètne niet! Tot hoofdingeland van het hoogheem raadschap Rijnland zijn verkozen: de heren J. J. Meijer te Hoofddorp (Haarlem mermeer), P. Bos te Vijfhuizen (Haarlem mermeer), C. G. M. Meskers te Hillegom, J. J. van Haaster te Hoofddorp (Haarlem mermeer) en M. Visser te Alphen aan de Rijn. Tot hoofdingeland-plaatsvervanger zijn gekozen: de heren N. van Reeuwijk Jzn. te Abbenes (Haarlemmermeer), C. Kempe naar te Aarlanderveen (Alphen aan de Rijn) en P. van der Eijk Jaczn. te Wad- dinxveen. De gemeenteraad van Hillegom verga dert dondei'dagavond. Voorgesteld wordt ondermeer een perceel industrieterrein te verkopen aan de heer G. Kardol, Beek kade. Op dit terrein zal een garage wor den gebouwd. Verder wordt voorgesteld een perceel cultuurgx-ond van een ha, lig gend in Haai'lemmermeer. aan de heer J. I. Warmerdam ,te verkopen voor 17.770,-.- De hippische week in Santpoort zit er bijna op. Vanavond worden er nog muzikale rondgangen ge maakt en dan wordt het weer rustig in het dorp. Rustig voor het onvermoei- bare bestuur, dat het maar bar druk heeft gehad van de week. Rustig ook voor die bewoners, die de hele week met hun neuzen op de kermis gedrukt zaten. De paardenweek is een enorm succes geworden. Men heeft goed weer gehad, en de verschillende ondex-- delen zijn steeds goed ge slaagd, Alleen de publieke belangstelling had wel wat gi'oter mogen zijn, want we hebben de indruk gekregen, dat noch bij het concours hippique, noch bij de dra verij veel mensen van bui ten de gemeente naar Sant poort waren gekomen. Vi-ij dagavond ging de boerenjeugd met de paar den aan de slag. Er waren echte „boerenknollen" bij, stevige schillenpaarden, maar ook dieren, die er als sierlijke dravers uitzagen. En dan de ruiters! Er re den jongetjes als kabouters rond. Er was een Tijl Uilen spiegel en een echte Dón Kozak. Twee Westfriese boertjes, de een met, de ander zonder snor, draaf den ook al over het West- laanteirein, en al viel er dan eens een van zijn paard, hij werd er heus wel weer opgeholpen. Lang niet ieder was ge kostumeerd, maar degenen, die het wel hadden gedaan, hadden eer van hun werk. Zoals de Engelse lord, Sneeuwwitje en de jongen in nachtgewaad. Maar het ging niet alleen om de kos tuums, er moest ook nog worden gereden, en dat was heel wat anders. Want er waren er heel wat, die blij waren, dat ze zaten en hoe moet je dan draven? Gelukkig deed in zo'n ge val het paard het meestal uit zich zelf, maar het ge beurde ook, dat de draver de verkeerde kant opliep of aan de kant ging solli- citeren naar een suiker klontje. De kostuums wa ren overigens vaak een handicap. „Dat rotpak, het zakt steeds af" mopperde de Kozak op een gegeven moment tegen enkele jeug dige supporters. De races gingen erg vlot, voorzover het de organisa ties betreft. De meeste paarden kwamen bepaald niet hard vooruit, want het valt niet mee om „vierkant te draven" en nooit eens even lekker te galopperen. Misschien was dat maar goed ook, want voor som migen was het inderdaad beter dat het niet te hard ging. Ze zaten achterover op het paard, de leidsels krampachtig vasthoudend. En de vraag door de micro foon „Is de eerste hulp aan wezig?" kon in zo'n geval niet erg opwekkend wer ken. Om een paard hard te laten gaan, moet je gelui den maken. Bij deze boe renpaardendraverij heeft men op dit gebied veel kun nen leren. Een klein jonge tje riep „Hip, hip, hoj" en hij danste op de maat. De kozak riep geheel in stijl „Prr, prr", al is het bij Rus sische prr-hitten toch zo, dat ze stil staan als je „Prr" roept. Niet altijd was de over winning het belangrijkst voor de deelnemers. Een knaapje zat op zijn gemak op de brede paardenrug. Hij mikte zorgvuldig langs de rechterzijde, want daar stond de fotograaf. Toen hij eindelijk aan de finish was gekomen, kwam hij meteen weer terug naar de kiekjes maker. „Meneer, sta ik er op?" vroeg hij. Want dat vond hij veel belangrijker dan de uitslag. Juist zoals wij de sfeer van deze wed strijden van veel meer be lang vinden dan de uitslag, omdat ieder het zo goed mogelijk deed. Behalve dan het jongetje van de foto, maar misschien kon ook hij wel niet harder. Advertentie De met zachtheid getekende lijnen vormen het nieuwe kapsel toegepast in Oude Groenmarkt 24, tel. 10412 t/o Kostery Grote Kerk. Het is met de pootaardappels in geheel West-Europa mis. Deze zomer blijkt er een ongekend grote invasie van bladlui zen, waaronder vele gevleugelde, te zijn geweest. Deze laatste categorie heeft de zo gevreesde bladrolziekte overgebracht op' zo- goed als alle percelen pootaardap- pelen, waardoor een enorme schade is veroorzaakt. Met name de export heeft een zware slag ontvangen. Ons land, dat poot- aardappels over de gehele wereld uit voert, zal er miljoenen guldens door der ven. De zogenaamde igel-lange-test zal nu worden toegepast, wat wil zeggen dat monsters van aardappelknollen overal in het land zullen worden getrokken om te zien in hoeverre zij zijn geïnfecteerd. Het lijkt onontkoombaar om de normen door deze knollen te verruimen. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gedipl"meerd KRUISSTRAAT 38 - HAARI.EA Tel 14B0S Tijdens het in maart van dit jaar te Scheveningen gehouden congres van de samenwerkende postadministraties van België, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Ne derland en West-Duitsland is een der door de Duitse delegatie ingezonden ontwerpen gekozen als gemeenschappelijk- Europa zegel 1959. Frankrijk en Nederland hadden zich van mededinging onthouden, omdat in de voorafgaande jaren reeds een ont werp uit elk dezer beide landen was ge kozen. De Europazegel 1959 is een creatie van Walter Brudi, hoogleraar aan de ,Kunst- hochschule" te Stuttgart. Zijn ontwerp toont een gesloten keten van zes schakels, die de vei'bondenheid en eendracht der zes deelnemende naties symobiliseert. In deze compositie zijn de letters van het woord Europa verwerkt. Het ontwerp werd voor uitgifte in Ne derland geschikt gemaakt door de kun stenaar S. L. Hartz. De zegels worden in kleur uitgevoerd en wel de 12 ct. rood en 30 ct. groen. Zij zullen aan alle postinrich- tingen verkrijgbaar zijn van 19 september af en daarna zolang de voorraad strekt. De zegels worden gedrukt bij joh. En schedé en Zoon, Grafische Inrichting n.v. te Haarlem. De zegelgrootte is 25 x 36 mm, de beeldgrootte 22 x 33 mm, kamtanding 12% 14. De zegels blijven voor frankering geldig tot en met 31 december 1960. AMSTERDAM Bij een middelmatige affaire waren de Unileverwaarden, voor de laatste beurs- dag van deze week, zeer vast. Londen, Duitsland alsmede lokale vraag gaven de stoot tot een forse koersstijging voor deze papieren en gehandeld werd bij de ope ning op 617V2. De slotkoers van gisteren was 605. Het hoge openingsniveau kon echter niet behouden blijven en geduren de het verdere beursverloop daalde de koers tot 615. AKU deed het kalm aan en noteerde op 394Va ruim een punt boven de vorige slotprijs. In de niet-officiële och- tendhandel werd voor de rayonaandelen als hoogste prijs 398 betaald. In de Philips- hoek was het stil en de koerswinst be paalde zich bij een prijs van 671 op circa 2 punten. Ook vandaag ging er in aande len Kon. Olie niet veel om. De gang is er uit en de koers week niet veel af bij die van donderdag. Op 170,80 noteerden de aandelen echter boven pariteit New York. In de scheepvaarthoek was de handel we derom levendig. Vele stukken gingen te gen oplopende prijzen in andere handen over. Doorelkaar bedroegen de koers winsten 2 tot 4 punten. Bij de cultures herstelde Deli zich, daarentegen was Senembah lager. HVA en Amsterdam Rubber aan de vaste kant. Staatsfondsen vast speciaal voor de staffellening op de verplichte 200.000 vraag in een kleine markt. In de lokale sector weiden aande len Metaalbuizenfabriek Excelsior enige punten lager geadviseerd. Van Vlissingen kreeg een adviesprijs van 375 h 380 (379), Indola op 305 (303). Ketjen werd iets hoger geadviseerd. Deze aandelen liggen de laatste dagen, bij flinke omzetten, zeer vast in de markt op Duitse aankopen. Voor de inschrijving op de resterende no minaal 26 miljoen 41/» percent obligaties n.v. Provinciale Geldersche Electrici- teitsmaatschappij bestond goede belang stelling. De directie van de n.v. Lijempf deelt mede, dat geen onderhandelingen worden gevoerd met betrekking tot over neming van het bedrijf. De aandelen wer den vrijwel onveranderd op 111 112 ge adviseerd. Op dinsdag 18 augustus aan staande zal de inschrijving worden open gesteld op nominaal 2.500.000 5 percent in aandelen b converteerbare obligaties in stukken groot nominaal f 1.000 aan toon der ten laste van de n.v. Bronswerk tot de koers van 100 percent. De inschrijving is uitsluitend voor de houders van claims. De conversiekoers bedraagt 160 percent prolongatie 3 percent. ANP NEW YORK De New Yorkse beurs heeft op de slot zitting van de week, een vex-kooprage te zien gegeven in elektronische waarden en in andei-e industrieën die in verband staan met de defensie. Oorzaak van deze rage was waarschijnlijk de in sommige kringen ontstane verwachting dat de Amerikaans- Russische bezoekenuitwisseling een wijzi ging in de koude oorlog zal brengen. Het gevolg was een vermindering van de marktwaarden van twee miljard. Texas Instruments, onlangs nog zeer gewild in de groep van de elektronica, ging nu met 12 dollar naar beneden en aanzienlijke ver liezen waren er ook in de groepen van de chemische industrie, de olie, vliegtuigen, staal en niet-ijzerhoudende metalen. An deren hielden echter goed stand of gingen zelfs omhoog, zoals General Telephone met 1 dollar, Raytheon met en International Telephone met Van de 1.198 fondsen die aan bod kwamen waren 608 lager en 380 hoger. De omzet bleef beneden die van donderdag: 2.580.000 aandelen tegen 2.610.000. Het industriegemiddelde kwam van 671.98 op 668.57, dat voor spoorwegen van 165.23 op 164.45 en dat voor openbare nutsbedrijven van 91.20 op 91.11. (UPI). Slotkoers vrijdag 3-3 Nederl. *47 94*/» 3% Nedl. 1962/64 98ll/ts Woningbouw 6 llO'Vxs Pr. A'dam '56 I.. 83% Pr. A'dam '56 II 93% Pr. A'dam '56 III 99% Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. 89 Pr. R'dam '57 99 A.K.U 394% Calvé Delft 589'/s Van Gelder Zonen 255 K. N. Hoogovens. 573 Nederl. Ford 322 N. Kabelfabriek. 418 gew.Philips Gloeil. 670 Pref.PhilipsGloeil. 265 Unilever 615 Wilton Fvenoord. 218 Werf Gusto 161*/* Dordtsche Petrol. 740 Kon. Petroleum.. 170,90 Billiton 320 A'dam Rubber 95*/* K.L.M 127,50 Holl. Amer. Lijn. 168 K.N S M 164 N. Scheepv. Unie 146 v Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren 254 H.V.A. 157 Delimaatschappij 181,90 Amsterd. Bank.. 3.64'/» Nat. Handelsbank 157 Ved. Handel Mij.. 266 lotterd. Bank 324% Twentsche Bank 287 Anaconda Copper 64% Bethlehem Steel 56% U.S. Steel 103 General Motors.. 56'Vie Shell Union 81*/* Tidewater 261/i8

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5