Kinderen houden kinderen bezig op openluchtfeest in „Delftwijk" J. v.d. Amsterdamse Beurs Balletacrobatiekclowns en hoela-hoela VOOR ZWARTER DRUK Opperman, verdacht van flessentrekkerij, in arrest Sleutel tot Groenlands welvaart: Deens leren Burger liike Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK „Eigen Woning" bestaat veertig jaar Lijnen 2 en 3 voorlopig nog via tijdelijke route Lichtdrukkerij de Rooij FOTOKOPIEËN Haarlemse jongen breekt rechterbeen Santpoorter in natuurbad bij Ommen verdronken fa Pre-season sale no. 1 De beurs van gisteren VAKANTIESPELEN Programma voor woensdag Scheepvaart Hoofdstad Operette komt 17 aug. naar Bloemendaal D AG II AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wat was het gisteren warm op de speeltuin Delftwijkin Iiaarleni-Noord. Maar wat was het ook gezellig-dnd< met al die honderden kinderen die het grote tegel veld bevolkten. Uit diverse delen van de stad. waren ze daar samengekomen voor het grote openluchtfeest dat de vakantiecommissie van het Haarlems Speel- tuinverbond voor hen in petto had. „Delftwijk" had zijn tuinpoort wijd open gezet voor de jeugd van zustervereni gingen „Flora", „Wel tevreden", „Patvliet", „Frans Hals" en „Te Zaanen". Sommige kinderen waren niet met lege handen ge komen. Die wilden daadwerkelijk een steentje bijdragen tot het feest. Zij ver zorgden in de och tenduren een afwis selend en leuk va riétéprogramma. Zo verschenen op het to neeltje achtereenvol gens een ballet groepje. acrobaten, hoela-hoela meisjes, clowns en muzikan ten. Het talrijke pu bliek, van wie velen uit de ramen van de omringende flatwo ningen het tafreel gadesloegen, toonde zich bijzonder dank baar voor het ge- bodene. De jeugdige artiesten waren dan ook in blakende vorm en de aan wezigheid van een echte microfoon be zorgde hen niet de geringste planken koorts. Het dansgroepje van de speeltuin „Flo ra" oogstte veel bijval, niet in de laatste plaats door de fleurige aankleding van de meisjes. Menige mond ging van bewonde ring open bij de toeren van het acrobaten- groepje van „Frans Hals", vooral toen een van de meisjes een „halve hoepel" maakte en een dreumes van een jaar of vier dap per, maar toch wel een beetje benauwd op de aldus gevormde menselijke boog ging staan. Vier clowns zorgden met hun grol len voor de vrolijke noot. Het duo „Johnny en Pipo" liet zien het potsenmakersvak al aardig onder de knie te hebben. Tussen al die bedrijven door ontlokte een elfjarige accordeonist vrolijke wijsjes aan zijn in strument en als hij even pauzeerde was er altijd nog de geluidswagen om zijn muzi kale taak over te nemen. Mevrouw Gaart- T'erwijl een jeugdige accordeonist (rechts) voor de muzikale omlijsting zorgt laten acrobaten onder de bewonderende blik ken van het publiek zien tot welke knappe toeren zij in staat zijn. Gelaatsuitdrukking en gebaar van dit meisje laten er geen twijfel aan be staan dat ze met hart en ziel met de gebeurtenissen op het toneel meeleefde. man van de vakantiecommissie was druk in de weer om alles in goede banen te leiden, daarbij stonden de dames van de leiding haar goed terzijde. Des middags werden de artiesten toe schouwer. Op hun beurt konden zij kijken naar een „collega", in dit geval Mr. Bro- ckino, die als goochelaar en met zijn spre kende pop Kareltje optrad. Er werd harte lijk gelachen om de malle antwoorden van Kareltje, die er zelfs niet voor terugdeins de de fotograaf in het ootje te nemen. Voor straf moest hij in de koffer, maar dat vond een klein meisje zo verschrikkelijk dat zij in een huilbui losbarstte. Even later was het leed echter weer geleden toen de pop penkast op het podium werd gehesen en voor een vrolijk besluit van dit geslaagde festijn zorgde. Advertentie P& AR D RU K K ER ZW ART ifoUDLNIIORN 14 i l/o HARMENJANSBRUG - .TELErOON 12200 De Haarlemse politie heeft een 33-jari- ge opperman zonder vaste woon- of ver blijfplaats aangehouden, omdat hij zich aan flessentrekkerij zou hebben schuldig gemaakt. Volgens de politie kocht de man op 20 juni bij een Haarlemse firma een bandre corder voor 398. Hij zei de volgende week alvast 100 te zullen betalen. Dit ge beurde echter niet en negen dagen na de aankoop verkocht de opperman het appa raat voor 185 aan een koopman in Am sterdam. Op 27 juni kocht hij in een herenmode zaak in de Haarlemse binnenstad een col bertjasje en een pantalon. „De volgende week betaal ik alvast 60", zei hij, maai bij deze woorden bleef het. Op 11 juli gaf een winkelier in Haarlem- Noord de opperman een draagbare radio van 250 mee. Binnen drie maanden zou de man betalen. Hij gaf het toestel echter voor 50 in pand aan een Amsterdamse kraandrijver die het op zijn beurt voor 130 op de Zeedijk verkocht. Op 31 juli kocht de opperman die in Oosterbeek een bouwwerk uitvoerde, voor '315 aan bouwmaterialen bij een firma in Heemstede. Hij zei te betalen als hij van zi.in opdrachtgever geld gekregen had. De opperman wordt voorts verdacht van verduistering van een radio. Deze kocht hij bij een Haarlemse radiozaak in huur koop voor 251. Hij voldeed 61, liet niets meer van zich horen en deed het toestel op de Zeedijk in Amsterdam voor 130 van de hand. De opperman is in verzekerde bewaring gesteld en wordt morgen voor de officier van Justitie geleid. KOPENHAGEN (Eitzau) In een po ging om een oplossing te vinden voor moeilijkheden waarmede men de laatste jaren bij de ontwikkeling van Groenland heeft te kampen, zal in de plaats Godthaab dit jaar een proef worden gr nomen met onderwijs niet in het Groenlands maar in het Deens. De ontwikkeling van Groenland blijkt geremd te worden door een tekort aan gestudeerde eigen mensen. BEVALLEN van een zoon: 7 aug.: F. Baaij-van de Kerkhof; G F. Beringen- Verdam; G. A. I-Iollander-van Foeken (2 zn.); J. G. A. de Graaff-Bijvoet; 8 aug.: E. M. A. Bakker-van Dam; E. G. Brink- Hameetman: E. Aurik-van der Klis; 9 aug.: A. D. Mackor-Rijks; F. B. Swaan-Brui.in- tjes; J. C. Rooseboom de Vries-Beelen; M. J. M. van der Poel-Diels; J. H. J. de Waal-Timmermans; J. T. van Schaik- Ebbenhorst; 10 aug.: H. J. M. Hencsei- Mattaar; G. Lammers-van de Brand. BEVALLEN van een dochter: 8 aug.: M. M. Rutte-Groen; H. van der Linden- Jansen; M. Bot-Schmitz; 9 aug.: A. Duij- zer-Den Burger; M. van Brug-Hoogen- doorn; D. H. C. van den Haak-Velden; 10 aug.: M. E. Bosma-Beck. OVERLEDEN: 7 aug.: G. Krijtenburg, 84 j., Kenaupark; C. Urbanus, 67 j., Haze- paterslaan; 8 aug.: J. F. Oudendijk-Valko- net, 83 j., Voortingstraat; J. Brat, 68 j„ Kleverparkweg; P. Korver, 73 j., Pijnboom straat; W. J. van Egmond. 21 j., Tijnwijk- laan; 9 aug.: B. Visser, 68 j., Gasthuisvest; P. Elfring, 85 j., Hazepaterslaan; A. van der Veldt, 89 j„ Waldeck Pyrmontstraat; W. Boxma, 79 j., Friezenstraat. ONDERTROUWD: 10 aug.: W. F. van Ingen en M. T. Cornelissens. GETROUWD: 10 aug.: J. C. Balhuizen en B. A. Koster. Nieuws in het kort Spelbreker. Wegens het slechte weer zijn de zeepkisten- en autoped-races, die vanmorgen als onderdeel van de vakantie- spelen van het Haarlems Speeltuin Ver bond op het Albert Verweijplein in Haar lem-Noord gehouden zouden worden, tot nadare datum uitgesteld. Benoeming. Bij beschikking van de minister van Justitie is benoemd tot onbe zoldigd deurwaarder bij de rechtbank en bij het kantongerecht te Utrecht, ter standplaats Maarssen, de heer L. C. Hinfe- laar, kandidaat-deurwaarder, wonende te Haarlem. Blikseminslag. Maandagavond om streeks elf uur is de bliksem ingeslagen in het gebouw van het kadaster aan de Nieuwe Gracht in Haarlem. De concierge nam op zolder een brandlucht waar. Het elektrische licht ging uit en er bleken drie hoofdzekeringen doorgeslagen te zijn. Er ontstond geen brand. Beitel op oor. Bij het verbouwings werk aan het perceel Gedempte Oude Gracht 43 in Haarlem liet een 32-jarige Amsterdamse timmerman een steenbeitel, waarmee hij op het dak aan het hakken was, vallen. Het gereedschap trof een 39- jarige metselaar, eveneens uit Amsterdam. De man bleek slechts een wondje boven het rechteroor te hebben gekregen. Opening kleuterschool. Op maandag 24 augustus zal mejuffrouw G. Gelauff, inspectrice van het kleuteronderwijs, de nieuwe openbare kleuterschool in Benne- broek openen. De Haarlemse coöperatieve woningver eniging „Eigen Woning" bestaat op 12 augustus 40 jaar. Het bestuur meent aan dit jubileum evenwel geen feestelijkheden te moeten verbinden. Het stelt zich name lijk voor dit te doen bij het vijftigjarig be staan. De vereniging, opgericht in het voor jaar van 1919, kreeg in augustus van dat jaar koninklijke goedkeuring, zodat zij toen officieel aan het werk kon gaan zo als in de statuten stond „in het belang van de verbetering van de volkshuisves ting in Haarlem en omgeving." Vooral in het begin waren er vele moeilijkheden te overwinnen, maar in 1920 werd de eerste paal geheid voor de bouw van het oudste complex van „Eigen Woning": 106 wonin gen en 2 winkels in Haarlem-Oost. In 1922 was het complex voltooid. Ook in die na oorlogse tijd heerste er woningnood en het bestuur zat niet stil. Achtereenvolgens verrezen de volgende complexen: In 1922- '23 31 woningen in Haarlem-Noord, in 1924-'25 41 woningen in Haarlem-Oost, in 1930-'31 56 woningen in Haarlem-Noord, in 1932-'33 55 woningen in Haarlem-Oost, in 1934-'35 16 woningen voor bejaarden in Haarlem-Oost. In de laatste wereldoorlog werd er niet gebouwd, maar in 1951 konden de eerste duplex- en simplexwoningen worden be trokken van een complex van 61 montage woningen in Haarlem-Noord. En in 1952 volgden de eerste flatwoningen van een ander complex in het noordelijk stadsdeel. Zowel duplex- als flatwoningen waren tot die tijd voor de vereniging nog onbekend en dit bracht nieuwe problemen met zich. Inmiddels kwam in 1952 temidden van de genoemde duplex- en flatwoningen een complexje van tien bejaardenwoningen ge reed. In het geheel heeft „Eigen Woning" thans dus ongeveer vijfhonderd woningen in exploitatie en /of beheer. Voor de toe komst heeft zij nieuwe plannen om het ook in Haarlem nog grote woningvraag stuk te helpen bestrijden. Zoals wij in ons blad van gisteren mee deelden zijn de rioleringswerken in de Sant poorterstraat en op het Santpoorterplein te Haarlem voltooid, waarna het tijdelijk wegdek gedurende enige tijd zal moeten worden ingereden. Inmiddels is gebleken, dat dit wegdek voor de N.Z.H.-bussen slecht berijdbaar is, zodat is besloten de lijnen 2 en 3 voorlopig nog hun tijdelijke route van vóór 8 augustus te doen volgen. Dit betekent, dat lijn 2 gaat via Verspronck- weg, Kleverparkweg, Kleverlaan, Jan Ha ringstraat (halteplaatsen als van lijn 11) en lijn 3: Schotersingel, Van Ostadestraat, als van lijn 4). Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ Twee ongelukken Een elfjarige jongen uit Haarlem ver loor maandagmiddag om half vijf op de Hoge Duin en Daalseweg in Bloemendaal de macht over het stuur van zijn fiets, waardoor hij viel. Met een gebroken been moest hij naar het Marinehospitaal in Overveen worden overgebracht. Een vijftigjarige mevrouw uit Drieber gen, die tijdelijk in Haarlem verblijft, kwam maandagmiddag op de Zeeweg in Bloemendaal met haar bromfiets te val len, toen de voorband van de bromfiets sprong. Zij liep een lichte hersenschud ding op. Voorts was haar linker arm uit de kom geschoten. Zij werd naar het Ma rinehospitaal vervoerd. Maandag is de 46-jarige heer P. Koning uit Santpoort, accountant bij de Rijks accountantsdienst in Haarlem, tijdens het zwemmen in het natuurbad „Het Roosje" te Beerze, nabij Ommen, verdronken. De heer Koning, die met zijn vrouw en tienjarige zoon in de omgeving van Om men kampeerde, is vermoedelijk bij het zwemmen door een hartverlamming ge troffen. Zijn zoon, die met hem in het water was, hoorde hem plotseling om hulp roepen. De jongen heeft herhaalde ver geefse pogingen gedaan zijn vader op de kant te brengen. Pas veel later heeft men het stoffelijk overschot weten te bergen. Advertentie Als eerste in Nederland introduceerde „House of England" in het voorjaar met succes het Amerikaanse systeem van „voorseizoen-verkopen". Ook nü bent u in de gelegenheid om uitslui tend in de maand augustus enkele nouveauté's uit de nieuwe najaarscollectie te kiezen tegen een speciale prijs. Onze eerste aanbieding is een gloednieuw Supra Twist colbertkostuum van Robert Noble uit Schotland voor 189.50 Nieuwe nuances in „Oude Meester"-tinten. Chique streepdessins. Internationaal 1-rij modeL AMSTERDAM Reguliersbree- straat 21-23 Tel. 36881 DEN HAAG - EINDHOVEN - HILVERSUM - BUSSUM Advertentie Inkoop - Verkoop - Ruilen - Huurkoop Radio's - Bandrecorders - Pick-ups Grammofoonplaten - T.Y. enz. onder garantie Amsterdamstraat 20 - 22 - Telefoon 17601 AMSTERDAM De nieuwe beursweek werd met een kal me handel voor de internationale waarden ingezet. De stemming was vast. Hierin speelden Unilever en aandelen Kon. Olie een voorname rol. Voor de Unileverwaar- den kwam de belangstelling hoofdzakelijk van Duitse zijde, terwijl daarnaast het publiek en de beroepshandel tamelijk ac tief waren en de stukken uit de markt namen. Vrijwel de gehele middag bestond er in deze hoek een behoorlijke affaire. Geopend werd op 623'/» tegen 614'/2 als slotprijs van vrijdag jongstleden. Het hoge openingsniveau kon niet behouden blijven en de koers daalde tot 621. In het laatste beurshalfuur kwam er weer wat vraag en liep de koers op tot 622'/2. Londen, dat weken achtereen verkoper was van aan delen Kon. Olie, trad vandaag als koper op. Het aanbod was gering en dus kwam er een hoge notering uit de bus en wel op c.a. 171,80 Hierdoor bleven de aandelen een gulden boven de vorige slotprijs en noteerden tevens boven pariteit New York. In de Philipshoek bleef het rustig en koersfluctuaties van 'enige betekenis kwa men hier niet voor. De aandelen waren op 670'/2 goed prijshoudend zonder meer. AKU opende op het vorige slotniveau van 394'/2. In deze hoek vonden enige liquida ties plaats door het aflopen van premie affaires, waardoor de koers van 394'/a bij opening niet behouden kon blijven. De rayonaandelen daalden in prijs tot 392'/2. De handel was in deze hoek gering. K.L.M. werd, ingevolge Wall Street, iets hoger geadviseerd. In de scheepvaarthoek was gedurende de gehele beursduur een zeer levendige handel, waarbij postjes van 5 tot 10 stuks tegelijk in andere handen over gingen. De markt was hier, speciaal voor aandelen Kon. Boot en van Nievelt Gou- driaan, zeer vast. Deze aandelen monteer den respectievelijk circa 5 en 7 punten. Ook Scheepvaart Unie was gevraagd. De overige waarden in deze sector konden koerswinsten boeken van 1 tot 3 punten. De markt sloot hier vrijwel op het hoogste niveau van de dag. In de cultures was het, behoudens enige handel in H.V.A., zeer rustig. H.V.A. en Amsterdam Rubber een puntje beter, Deli en Senembah om de vorige slotprijs. Staatsfondsen waren bij kalme handel doorelkaar goed prijshou dend. Vandaag begon de inschrijving op de 50 miljoen rentespaarbrieven 1959 ten laste van de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten tot de koers van 99 percent. De inschrijving staat tot en met 30 september aanstaande open. Van Vlissingen Katoen werd op 395 a 400 (381l/2> geadviseerd. In- dola een paar punten hoger op 310. doch Bronswerk een paar punten lager op 155. Prolongatie 3 percent. (A.N.P.) NEW YORK Op de beurs van New York zijn de grootste verliezen van de laatste vier jaar geleden. Kort voor de sluiting herstelde de markt zich enigszins. Op het tijdstip van sluiting bedroegen de verliezen in som mige gevallen echter nog 10 dollar. Aan delen van de elektronische industrie ver loren het meest, maar herstelden zich het best. In mindere mate was deze tendens ook te bespeuren bij waarden van de che mische industrie. Als voornaamste oorzaak wordt gezien winstneming nadat de markt een ongekende hoogte had bereikt. Men verwacht echter een spoedig herstel. Zo daalde Texas Instruments aanvankelijk ruim 11 punten, tegen het sluiten van de markt slechts 3. Sinds 26 september 1955 de eerste beursdag na Eisenhower's hartaanval is niet zoveel verkocht. Aan delen waarop de afgelopen maanden winst werd uitgekeerd werden het meest ver kocht, zoals elektrotechniek, chemische in dustrie, staal, vliegtuigindustrie, pharma- ceutische industrie, metalen en automo bielen. De omzet in Reynolds Metals was 25.000 aandelen. Men wijst er echter op dat er op een bepaald prijsniveau een fun damentele vraag bestaat. De grote partijen gingen dan ook goed van de hand. Tot de zwaarste verliezers behoren: Chemische industrie: Du Pont IIV2, Allied Chemi cal 6%. Elektronische industrie: Texas Instruments 111/8 (laagtepunt), I.B.M. 9 V2, Zenith 7 5/8 (laagtepunt). Phar- maceutische industrie: American Home Made Products 12 (laagtepunt), War ner Lamber bijna 5, Vick 3V2. Staal industrie: Youngstown Sheet and Tube U.S. Steel ruim 3. Metaalindustrie: Alcoa ruim 4, International Nickel 3. De omzet was 4.190.000 aandelen, tegen 2.580.000 op vrijdag jongstleden, en was de grootste sinds 7 mei van dit jaar. Van 1238 verhandelde fondsen waren 121 hoger en 980 lager. Het industriegemiddelde kwam van 668,57 op 653,79, dat voor spoorwegen van 164,45 op 161,35 en dat voor openbare nutsbedrijven van 91,11 op 90,87. (UPI) Haarlems Speeltuinverbond Alle afdelingen gaan naar het zwem feest in Stoop's Bad, dat om tien uur begint. Einde pl.m. 1 uur. Voor kin deren van 6 tot 14 jaar. Haarlemse Kath. Vereniging v. h. Gezin „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): 9 uur vertrek naar Burg. Rijkerspark voor een spel. 2 uur viswedstrijd in Spaarndam. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): 's Mor gens filmvoorstelling voor kinderen van 4 tot 7 jaar, 's middags voor die van 8 tot 12 jaar. „Don Bosco" (Phoenixstraat)10 uur in de school aan de Cruquiusstraat toneelopvoering van „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Noordervrengd" Ambachtstraat) Autobustocht naar de Kennemer- duinen (soeelviiver). „Dartele Jeugd" (Flevoplein): Als bij „Noordervreugd". „Het Paradijsje" (Witte Herenstraat): 10 uur in de school aan de Cruquius straat toneelopvoering van „De avon turen van Tom Poes en Ollie B. Bom mel". „Overveen" (Hendrik Roozenlaan): 3 uur in de zaal van „Domi" toneel opvoering van ..De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Kindervreugd" (Godfr. van Bouil lonstraat): Filmvoorstellingen in het clubhuis. Aanvang half twee en half vier. „Mariagaarde" (Westergracht): 10 uur in de school aan de Cruquiusstraat toneelopvoering van ..De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". Haarlemse Raad voor de Jeugd Stadsdoelen (Gasthuisstraat, achter de Botermarkt): 10 uur en 14 uur voorstelling van handpopnentheater „Merlijn". Opgevoerd wordt „Het ge heim van het Blauwe Water". Aagtedijk 10 dw. Ouessant n. Antwerpen. Aagtekerk 10 v. Bremen. 11 te Hamburg. Aalsdijk 10 200 m. o. Terceira n. Tripoli. Abida 10 75 m. z.7. w. Ras Fartak n. Abadan. Aegis 13 te New Orleans verwacht. Alca 10 v. Georgetown n. Marseille. Aldabi 10 te Buenos Aires verw. v. Montevideo Algol 10 10 m. o.7..o. Kp. Sta. Marta Grande naar Montevideo. Alkmaar 10 te Punta Cardon. Almkerk 10 v. Lorenco Marques n. Beira. Amalie B 10 155 m. w.n.w. Port Said n. Port Said Amstelbrug 10 360 m. z.w. Las Palmas n. Leith Annenkerk 10 320 m. z. Kp. Palmas n. Kaapstad Argos 10 v. Thessaloniki n. Izmir. Arkeldijk 10 v. Port Said n. Halifax. Artemis 10 v. Willemstad n. Mantanza. Asterope 10 350 m. z.o. Kp. Race n. Baltimore. Attis 9 200 m. n.n.w. Inagua n. Jacksolville. Axeldijk 10 te Rio de Janeiro vrewacht. Baarn 10 v. Curacao n. La Guaira. Banggai 9 v. New Orleans n. New York. Bali 10 v. Barcelona n. Amsterdam. Bantam 10 te Hamburg v. Antwerpen. Batjan 10 v. Boston n. New York. Batu 11 te Aden. 3-3%°/„ Nederl. '47 3 °/o Nedl 1962/64 Woningbouw 6 "10 Pr A'dam '56 I Pr A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr R'dam '52 I.. Pr R'dam '52 II. Pr R'dam '57 A.K U Caivé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Pref PhilipsGloeil Unilever Wilton Fvenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Genera] Motors.. >hell Union Tidewater Slotkoers gisteren 949/ie 98% 110% 83 93% 99% 90 100% 392 591 260 571 320 416 669 V; 263 622 227 1631/ 749 171.71 340 96% 128.3 170 168% 149 y 149 259% 158 182.2 375 160 268% 339% 290 65% 56% 102 56% 79% 26% Heden 13.45 uur 94% 98% 110% 383 590 255 570 315 410 650 607 222 733 168,50 330 96 126, 168 164 145 144 255 155 180 375 160 339 63 54 %2 100 56% 77% 26% Op maandag 17 augustus zal de Hoofd stad Operette in het Openluchttheater in Bloemendaal een voorstelling geven van de operette „Zwei Herzen im Dreiviertel- takt" van Robert Stolz. De hoofdrollen worden vertolkt door Frfitz Steiner, Otto Aurich, Lizzi Schöff- mann, Rosy Parrish, Jan Handerson en Claii-e Clairy. De regie is van Otto Aurich. Bengkalis 11 te Manilla. Beninkust pass. 10 Finisterre n. Freetown. Bintang 10 te Bahrein. Boissevain 10 rede Santos. Breda 11 v. Bremen te Hamburg. Britsum 9 688 m. v. Saitozaki. Caltex Delft 12 te Calcutta verwacht. Caltex Eindhoven 10 140 m. n.o. Malta n. R'dam. Caltex Pernis 10 80 m. n.w. Muscat n. Mombasa. Calt. Rotterdam 10 28 m. n.w. Lissabon n. P. Said. Caltex Utrecht 10 160 m. n.o. Ras Al Hadd naar Bahrein. Calamares 10 v. Rotterdam n. Gothenburg. Camerounkust 10 v. Monrovia n. Freetown. Castor 10 te Amsterdam. Cinulia 10 v. Fremantle n. Curasao. Cities Service Valley Forge 10 430 m. w.n.w. Kp. De Goede Hoop naar Philadelphia. Coiytto 10 265 m. z.z.w. Kp. Race n. Bremen. Concepcion 9 60 m. o.n.o. Kp. Frio n. L. Palmas. Congokust 10 120 m. z.z.w. L. Palm. n. Freetown. Crania 10 600 m. n. Barbados n. Rotterdam. De Eerens 10 rede Basrah. Diemerdijk 11 te Astoria. Dinteldijk 10 v. Bermuda n. Cristobal. Doris 11 te Carupano. Duivendijk 10 v. Liverpool n. Londen. Eemdijk 10 385 m. z.z.o. Kp. Race n. Le Havre. Eenhoorn 10 200 m. z.w. Ouessant n. Londen. Elizabeth B 10 30 m. w. Ouesant n. Port Neches. Ena 14 te Durban verwacht. Esso Nederland 10 130 m. z.o. Malta n. Fawley. Friesland KRL 9 150 m. n. Cuba n. San Diego. Gaasterland pass. 10 Canarische eil. n. Recife. Gabonkust 10 v. Dakar n. Le Havre. Graveland 10 v. Las Palmas n. Amsterdam. Guineekust 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Haarlem 10 v. Amapala n. Cristobal. Hathor pass. 10 Finisterre n. Mostaganem. Heemskerk 11 te Penang. Helicon 10 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Hera 9 460 m. n.o. Trinidad n. Europa. Hersilia 11 v. Grenada n. St. Vincent. Houtman 10 te Christchurch verwacht v. Nelson. Iberia 10 75 m. z. Dixon n. Igarka. Isis 11 te Baltimore. Japara 10 dw. Pte. De Galle n. Aden- Joh. v. Oldenbarnev. 10 340 m. n. Auckl. n. Suva. Jos. Frering 10 80 m. z.z.w. Burlings n. L. Palmas. Jupiter 9 v. Rhodos n. Eleusis. Kaap Hoorn 10 65 m. z. Mozambique n. Abadan. Kabylia 10 270 m. n. Paramaribo n. Buenos Aires. Kamperdijk 10 820 m. z.w. Ierland n. Antwerpen. Karakorum 10 v. Genua n. Port Said. Karsik 10 170 m. w. Maladiven n. Singapore. Katelysia 11 te Singapore. Kelletia 10 v. Rotterdam n. Londen. Kenia verm. 11 v. Thameshaven n. Rotterdam. Khasiella 11 v. Punta Cardon n. Curasao. Koningswaard 9 470 m. z.o. Eermuda n. Curasao. Kopionella pass. 10 Malta n. Abadan. Kosicia 10 et Trinidad verwacht. Korenia 10 430 m. z.z.o. Socotra n. Aden. Kyiix 10 500 m. w.n.w. Guam n. Kawasaki. Laertes pass. 10 eil. Labuan n. Manilla. Laurenskerk 10 te Catania v. Port Said. Lekhaven 12 te Rio de Janeiro verwacht. Lelykerk 10 600 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Leopoldskerk pass. 11 Gibraltar n. Rotterdam. Leuvekerk 10 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Liberty Bell 10 350 m. z.o. St. Helena n. Ph.delph. Limburg 10 te Port Said. Lindekerk 10 v. Assab n. Massawa. Lissekerk 10 541 m. w. Bombay n. Aden. Loenerkerk pass. 10 Muscat n. Bahrein. Lombok 10 te Beira. Loosdrecht 10 v. Londen n. Marseille. Loppersum 11 te Houston verwacht v. Mobile. Louis Lantz 11 te Monrovia. Lutterkerk 10 v. Amsterdam 11 et Rotterdam. Maasdam 10 1100 m. w. Ierland, 13 te Cobh verw. Malea 11 te Balik Papan. Msriekerk 11 v. Suez n. Aden. Maron 10 v. Amsterdam n. Bremen/Hamburg. Meerkerk 11 te Aden. Memnon 10 380 m. n.w. Mona eil. n. La Guaira. Mira 10 te Antwerpen. Mitra 10 150 m. n.w. Fayal n. Goodhope. Modjokerto 10 160 m. z.w. Ouessant n. Port Said. Naess Lion 10 v. Port Said n. Napels. Oldekerk 10 te Kobe. Nestor 11 te Curagao. Ni as' 11 te Los Angeles verw. v. Buenaventura. Kotos pass. 9 Ouessant n. Genua. Nijkerk 10 v. Marseilel n. Lissabon. Oberon 10 130 m. n. Mona Passage n. Willemstad. Oranjefontein 10 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Oranje Nassau 10 920 m. z.z.w. Fayal n. Madeira. Orestes pass. 10 Dungeness n. Emden. Orion 10 v. Tunis n. Cartagena. Ouwerkerk 10 v. Port Said n. Genua. Papendrecht 10 v. Hamburg n. Novorossisk. Peperkust 10 80 m. z. Kp. Blanco n. Dakar. Philippia 20 te Mena Al Ahmadi verwacht. Prins d. Nederl. 10 v. Barbados n. Port of Spain. P. G. Thulin 10 v. Chanaral n. Balboa. Prins Willem V 10 te Montreal. Pr. Joh. Will. Friso 10 190 m. z.w. Napels (best.). Pygmalion 10 655 m. w.n.w. Finisterre n. R'dam Raki 10 te Tandjong Mani v. Miri. Randfontein 10 330 m. w. Walvisbay n. L. Palmas. Rempang pass. 10 Daedalus n. Aden. Reza Shah The Great 10 1250 m. o. Mussawa n. Suez. Riouw 11 te Beira. F.oepat 10 v. Marseille n. Antwerpen. Koggeveen 10 180 m. w.n.w. Singap. n. Mombasa. Rondo 10 te San Francisco v. Port Albert. Rossum pass. 10 Kp. Bougaroni n. Constanza. Rotti 10 te Los Angeles. Rijnkerk 10 te Mombasa. Saloum 10 240 m. n.o. Finisterre n. Dakar. Salatiga 10 te New Orleans verwacht. Sarpedon 10 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Schie 10 te Beyrouth verwacht v. Alexandrië. Siaoe 11 te Bangkok verwacht. Sinabang 10 480 m. w. Straat Torres n. Brisbane. Slamat pass. 10 Gibraltar, 12 te Genua verwacht. Sommelsdijk 10 10 m. w. Startpoint n. New York. Stad Alkmaar 11 te Amsterdam. Stad Arnhem 9 v. Ceuta n. Genua. Stad Gouda 10 190 m. o.n.o. Madeira n. Rio de Jan. Stad Maassluis 10 285 m. w.n.w. Casablanca naar Las Palmas. Stad Schiedam 13 te Gent verwacht. Stad Utrecht 10 680 m. w. Scillys n. New York. Stanvac Djirak 11 te Sungeigerong. Stan vac Lirik 9 v. Tandjong Uban n. Bangkok. Statendam 10 450 m. z.o. Kp. Race n. South.ton. Statensingel 10 225 m. z.z.o. New York n. Europa. Stentor 10 980 m. n.n.o. Paramarnbo n. A'dam. Steven 10 120 m. z. Finisterre n. Gent. Straat Banka 10 750 m. w. Str. Torres n. Brisbane. Straat Lombok 10 v. Melbourne n. Sydney. Str. Malakka 10 330 m. z. Str. Mindoro n. H'kong. Straat Mozambique 10 te Rio de Janeiro verw. Sunetta 10 te Singapore. Tabinta 11 te Singapore. Tahama 10 60 m. w. Algiers n. Finnart. Tamara 10 85 m. z. Kreta n. Port Said. Taria 13 te Calcutta verwacht. Thelidomus 15 te Curagao verwacht. Tiba 10 260 m. n. St. Paul Rocks n. Hamburg. Tibia 10 134 m. z.o. Kp. Spartivento n. Abadan. Tomocyclus 12 te Philadelphia verwacht, tweelingen pass. 10 Las Palmas n. Monrovia. Van Linschoten 11 te Lorenzo Marques. Van Noort 10 310 m. o. Townsville n. Holiandia. Vasum 16 in Suezkanaal verw. n. Le Havre. Vlist 10 156 m. z. Kp. Sable n. New York. Waikelo 10 te Kuwait verwacht. Waterman 10 v. Rotterdam n. New York. Weltevreden 10 v. Akaba n. Aden. Westertoren 10 285 m. z.o. Sokotra n. Aden. Westland 9 4000 m. n.o. Rio de Jan. n. Montevideo. Wieldrecht 10 120 m. o. Cayenne n. Manaus. Willem Ruys pass. 10 Gibraltar n. Port Said. Willemstad 10 v. Paramaribo n. Demerara. Witmarsum 10 100 mijl z.z.o. Kp. Hatteras naar Le Havre. Woensdrecht 10 te Bremen. Woltersum 10 te Bremen. W'onosobo 11 te Surabaja. Zaankerk 10 v. Rotterdam n. Shanghai. Zonnewijk 10 100 m. n. Sarnia n. Kingston. Zuiderkerk pass. 11 Kp. Guardafui n. Aden. SLEEPVAART Blankenburg 8 te Rotterdam. Gele Zee 10 v. Lübeck. Friesland 11 520 m. n. Belem 11. Buenos Aires. Humber 11 v. Gibraltar te La Spezia. Poolzee pass. 9 Brunsbüttel n. Lübeck. Schelde 11 te Maassluis. Witte Zee 11 v. IJmuiden te Maassluis. Zeeland 11 180 m. z.z.w. Marcus eil. n. Osaka. Zwarte Zee 11 te Maassluis. KLEINE VAAR! Admiralengracht 10 15 m. w. Rauma nMantyluoto. Ank T 7 v. Holmsund n. Zaandam. Ardeas 10 te Malaga verwacht. Bab T 8 v. Mantyluoto n. Zaandam. Bloemgracht 9 te Zaandam. Boreas 10 100 m. n.n.o. Villano n. Antwerpen. Draco 9 te Amsterdam n. Palermo. Elsa 10 60 m. n. Huil n. Gefle. Joost 8 v. Zaandam te Kristinehamn. Kaap Falga 7 v. Ostrand te Alholmen. Leliegracht 9 Kiel gepass. n. Helsinki. Lucas Bols 1 10 10 m. w. Gedser n. Amsterdam. Manto 8 v. Oporto n. Amsterdam. Nero 9 te Amsterdam n. Rotterdam? Pavo 5 v. Walkom te Zaandam. Ponza 5 v. Holmsund te Huil. Schippergracht 9 Kiel gepass. n. Abö. Strabo 9 te Savona n. Barcelona. Tilly 6 v. Haukipudas te Zaandam.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5