too KARPETTEN KUHLING SINCER GOEDKOPER! SINGER fWnliet Amsterdam bouwde driehonderd experimentele woningen Mej. Rollin Couquerque speelde zich in halve finale enkelspel Ongewone indeling 11 Haarlem wil niet betalen Avondlyceum duur voor IJmond-gemeenten Duitse jongens stalen geld uit garage Straaljagers met rode ster boven Nederland Levering van V.S. aan Joegoslavië Drie N.S.-employé's gearresteerd Gevonden voorwerpen op een geraffineerde manier verduisterd fabrieksrestanten tegen spotprijzen Amerikaanse school te Rotterdam Profiteer van dit enorme voordeel. U hebt dan de moderne elektrische SINGER zigzag de naai machine waar U alles mee kunt doen! Zelfs bij deze gunstig verlaagde prijzen geldt nog het bekende SINGER befalings systeem. Dit is een DRASTISCHE PRIJSVERLAGING Tot 25 augustus a.s. zijn de moderne elektrische zigzags In memoriam Jac. Rustige Rotterdam heeft een sluitende begroting Anderhalf miljoen bollen voor de „Floriade" Nederlandse kapitein in Bombay veroordeeld wegens smokkelarij PHILIPS tientallen guldens inruilwaarde Wapenvondst in slaapkamer van jeugdige Opheusdenaar Sidewinder-produktie Tennistoernooi voor de badgasten in Zandvoort Record gewichtheffen tweemaal verbeterd Haarlem-reserves leden nederlaag tegen De Vest W ereldkampioenschappen dames in gehele land OM DE NATIONALE TENNISTITELS Rood en Wit-juniores verloren van Wirksworth VRIJDAG 14 AUGUSTUS 19 59 (Van onze Amsterdamse redacteur) Driehonderd Amsterdamse gezinnen die de komende maanden een woning zullen betrekken aan het Anthony Spatzierhof in Tuinstad-Slotervaart in de hoofdstad hebben een brief van de Gemeentelijke Woningdienst ontvangen, waarin zij wor den voorbereid op het feit, dat het geen ge wone woningen zijn. Deze eengezinshuizen die door architect F. J. van Gooi zijn ge bouwd, wijken in vele opzichten af van de traditionele huizen. De woningen hebben gelijkvloers een woonkamer, een keuken en een daartus sen liggende, door glazen wanden afge scheiden halletje. De bovenverdieping heeft twee slaapkamers, een w.c., een douchecel en een was- en droogcel. Be neden is voorts nog een ruime bergplaats voor fietsen. Het opmerkelijke van deze huizen is, dat zij slechts 4,22 meter breed zijn. Op het tussenkamertje tussen kamer en keuken is nogal wat critiek geweest, omdat deze ruimte, die is bedoeld voor werk- of speel ruimte, geen directe lichtinval heeft. De door de stichting „Goed Wonen" ingerich te modelwoning, waar in dit halletje een eethoek is geconstrueerd, bewijst echter, dat er allerminst sprake is van een „al koof". Architect Van Gooi stond niet alleen voor de opgave een doelmatig huis voor een echtpaar met ten hoogste twee kinde ren te ontwerpen, het moest ook een huis zijn, dat door mensen met een inkomen van 5000 gulden kan worden bewoond. De huurprijs bedraagt 17,50 gulden per week en dat is voor de Amsterdamse nieuw bouw bijzonder laag. Een aantal van deze „experimentele hui zen" is voorzien van een oliekachel, die Advertentie De echte Engelse sigaret van distinctie en goec/e smaak De subsidieproblemen voor het Bever- wijkse avondlyceum zullen in IJmondver- band nader onder de ogen worden gezien. Men is in Beverwijk weinig gesticht over de houding van de gemeente Haarlem in deze, hetgeen in de raadsvergadering, die donderdagavond in Beverwijk is gehouden dan ook duidelijk naar voren werd ge bracht. De heer De Weyer (K.V.P.) constateer de, dat het avondlyceum voor Beverwijk wel erg duur wordt. „De drie IJmondge- meenten betalen niet alleen voor leerlin gen uit de eigen gemeenten, maar ook •.•oor leerlingen uit andere gemeenten. Met name wil ik hier Haarlem noemen. En dat 'arwïjl B. en W. wel betaald hebben voor Beverwijker leerlingen aan het Haarlem se avondlyceum," zei de heer Koger (prot. chr.). Ook hij vond het bedrag van 1000 per leerling erg hoog, maar wethouder Her mes (K.V P.) wees er op, dat dit bedrag vast staat. Of de leerlingen, de gemeente, of het rijk nu betaalt. Men kan alleen zeg gen, dat het voor de gemeente erg zwaar wordt, omdat men ook voor leerlingen bui ten de gemeente moet betalen. „Het is voor de drie gemeenten niet vol te houden," vond de heer Koger, die bo vendien in dit verband opmerkte, dat het IJmond-adviescollege toch maar weinig bij elkaar komt. „Waarom heeft het da gelijks bestuur hier nog niets aan ge daan?" wilde hij weten. Wethouder Hermes was het met de spre kers eens. Hij zei, dat pogingen van het curatorium om van Haarlem subsidie te krijgen op niets zijn uitgelopen. Nu gaan de IJmond-gemeenten het proberen. Burgemeester Bruinsma deelde mee, dat het IJmond-adviescollege zeer binnen kort weer bij elkaar zal komen. Er staat een zeer interessant punt op de agenda. Duitse jongens uit Oeding, even over de ons bij Winterswijk, hebben toen zij met ->n auto benzine tankten bij een garage i Winterswijk, uit het kantoor van deze •irage een biljet van 100 mark weg geno- ■en. Even na het vertrek van het tweetal •ord de diefstal ontdekt. De politie waar- •huwde de doorlaatposten aan de grens net het resultaat dat de auto werd aange- ouden. De twee jongens werden naar het olitiebureau te Winterswijk overge- racht. Zij bekenden de diefstal te hebben ^pleegd. Ook gaven zij toe enige tijd ge- bij dezelfde garage eveneens een mkbiljet van 100 mark te hebben gesto- hn. in het halletje staat en waarop twee ra diatoren één in de woonkamer en één in een slaapkamer zijn aangesloten. Voor het gebruik van deze verwarmings installatie moet vijf gulden per week huur extra worden betaald. De brandstof olie moet men uiteraard ook zelf beta len. Deze wordt van buitenaf in een tank je gestort, dat onder het aanrecht in de keuken is weggewerkt. Een bijzonderheid van deze huizen is nog, dat de wanden van woonkamer en halletje niet zijn behangen, doch met muurverf zijn behandeld, uitgezonderd één wand, die uit donkergrijze betontegels is opgetrokken. Er worden speciale haken beschikbaar gesteld om aan deze muur schilderijen te kunnen ophangen. De Gemeentelijke Woningdienst is be nieuwd hoe de ervaringen met deze wo ningen zullen zijn. Veel hangt af van de bewoners zelf, die mits zij over smaak en praktische zin beschikken, de huisjes heel gerieflijk kunnen inrichten. Boven het westen van ons land kan men op het ogenblik regelmatig straaljagers zien vliegen met het Joegoslavische em bleem. waarin de rode ster een domineren de plaats inneemt. Dit zijn Sabres van het type F-86 E, die door de Verenigde Staten aan de Joegoslavische luchtmacht zijn ver kocht. De toestellen stonden reeds ongeveer twee jaar bij Avio-Diepen op Ypenburg „in de mottenballen", dat wil zeggen, dat zij waren omgeven met een weersinvloeden werende plasticlaag. Diepen had gedurende al die tijd het onderhoud van de vliegtui gen te verzorgen, zodat zij ten alle tijde op korte termijn vlieggereed konden worden gemaakt. Drie weken geleden kreeg Die pen de opdracht de straaljagers van hun omhulsel te ontdoen en er het Joegoslavi sche embleem op te schilderen. Uit .Joego slavië kwamen vliegers over om de test vluchten uit te voeren en de vliegtuigen officieel over te nemen. De helft van het totaal van 78 toestellen wordt gemonteerd per spoor verzonden, de andere helft wordt door de Joegoslaven vliegend overgebracht. Er waren speciale vergunningen voor nodig om de Joegosla ven te machtigen boven Nederland te vlie gen. Over enkele maanden hoopt Avio- Diepen N.V. de opdracht geheel te hebben uitgevoerd. De spoorwegrecherche heeft drie N.S.- èmployé's, jongens van 21, 19 'en 17 jaar, gearresteerd, die hebben bekend dat zij zich een aantal gevonden voorwerpen, welke op de desbetreffende afdeling van het centraal station te Amsterdam waren gedeponeerd, hebben toegeëigend. De jongelui waren werkzaam op deze af deling. Volgens de kinderpolitie, die het onderzoek tezamen met de spoorweg recherche had ingesteld, moet de 17-jarige als hoofddader worden beschouwd. De twee anderen zijn hem behulpzaam ge weest. Op een geraffineerde manier zijn onder meer fototoestellen verduisterd. De administratie werd vervalst om ontdekking te voorkomen. De 17-jarige employé ging naar Leiden en belde vandaar de afdeling op het centraal station te Amsterdam op met de vraag of een fototoestel, waarvan hij een nauwkeurige omschrijving gaf, was gevonden. Hij verzocht dan het toestel naar Leiden op te sturen, waar hij het onder opgave van een valse naam afhaalde. Een deel van de buit is verkocht. Het drietal is ter beschikking van de Justitie gesteld. Advertentie bijv. Wollen Wilton 225/325 329. Sterke Wollen Smyrna 225/310 119. Klassieke wollen Haarvelours 225/325 135. Moderne wollen bouclé 200/280 79.— Moderne wollen haarvelours 225/310 69.— PROFITEERT NU Alleen bij Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel ANEGANG 27 TELEFOON 12610 De reeds geruime tijd bestaande behoef te aan een school voor kinderen van Ame rikanen die in Rotterdam en omgeving wo nen, heeft geleid tot de oprichting van „The American School Association of Rot terdam". Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur kon de school in een schoolgebouw in Blijdorp worden onder gebracht. Het bestuur heeft besloten ook een cur sus in de Engelse taal te organiseren voor kinderen van alle nationaliteiten, die een eenvoudige kennis van deze taal bezitten. Deze cursus, die niet alleen het onderwijs in de Engelse taal omvat, maar ook, de eerste beginselen van de Amerikaanse ge schiedenis, muziek, folklore e.d. zal op woensdagmiddagen worden gegeven. Advertentie De dichtstbijzijnde SINGER winkel of agent reserveert een zigzag voor U. 130.- Alleen bij kunt U kiezen moderne zigzags prijzen De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van de in Amsterdam overleden heer Jac. Rustige, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, is bepaald op maandag 17 augustus om twaalf uur op de algemene begraafplaats aan ce x-ieverraan te Haarlem. De heer Rustige zal dus be graven worden in zijn geboortestad, waar hij zijn jeugd heeft doorgebracht en waar hij de laatste negen jaren als lid van Ge deputeerde Staten werkzaam is geweest. In 1950 werd hij in dat college benoemd en sedertdien heeft hij zijn activiteit op provinciaal gebied ontwikkeld, nadat hij vroeger wethouder van Amsterdam is geweest. De thans overledene was in 't bijzonder belast met de volksgezondheid en zijn ar beidsterrein lag onder meer in de Provin ciale Ziekenhuizen. Als voorzitter van de raad van bestuur heeft hij meegewerkt aan vele verbeteringen in de ziekenhuizen van Santpoort en Bakkum. Er moest een grote achterstand ingehaald worden na de oorlog en door de ontwikkeling der weten schap moesten vele vernieuwingen worden aangebracht. Daaraan heeft de heer Rusti ge zijn krachten gegeven en ook heeft hij veel voorbereidend werk verricht. In de vergaderingen van de Provinciale Staten was hij een geziene figuur en met aandacht luisterde men naar zijn redevoeringen, waaruit zijn gevoel voor humor tot uiting kwam. Door zijn lidmaatschap van Gede puteerde Staten had de heer Rustige ook zitting in besturen en commissies op het gebied van de volksgezondheid. De heer Rustige was zeer actief op reli gieus gebied en was een goede vriend van prof. dr. A. H. de Hartog die destijds pre dikant bij de hervormde gemeente van Haarlem was. In 1909 richtten de heer Rus tige en enige anderen in Haarlem de Ver eniging „De Middaghoogte" op, waarvan als doel omschreven werd: aan te tonen dat de godsdienst voor de wetenschap gehand haafd wordt. Ook was hij mede-oprichter van de Vereniging „De Toortsdrager" (ver eniging tot verdediging en verdieping van de Christelijke wereldbeschouwing) en van de „Dr. A. H. de Hartog-stichting", waar door prof. de Hartog een leerstoel in de apologie van het Christendom te Utrecht had. De heer Rustige publiceerde een bio grafie over prof. De Hartog en bijdragen over „De Hartog en zijn aanklagers" en „Gedachten over De Hartog". In augustus 1936 werd de heer Rustige benoemd tot ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw. B. en W. van Rotterdam hebben de ge meenteraad ook voor 1960 een sluitende begroting kunnen aanbieden. Het totaal aan inkomsten en uitgaven bedraagt 1 312.024.567 tegen 291.885.862 voor 1959, ongeacht de onder de gewone dienst op genomen verrekenposten, welke voor 1960 en 1959 respectievelijk totalen van f 136.324.440, en 115.845.838 aanwijzen. De begroting voor 1960 geeft hetzelfde beeld als die van voorafgaande jaren. Zij toont een regelmatige stijging van de uit gaven en de inkomsten. Hierop maakt de raming van de kapitaalslasten in zoverre een uitzondering, dat de bedragen aan ren te en afschrijving ten opzichte van de be groting 1959 ongeveer zestien percent zijn toegenomen. Deze stijging van de kapitaalslasten kan voor een belangrijk deel worden verklaard uit de investeringen voor de elektrische centrale Waalhaven, de verdere ont plooiing in het Botlekgebied en de aankoop van de collectie-Van Beuningen, waar door in de begroting voor 1960 hogere be dragen aan rente en afschrijving moesten worden opgenomen van respectievelijk 7.175.000, 1.600.000 en 1.109.700, De vlottende schuld van de gemeente is in het afgelopen jaar regelmatig afgenomen, namelijk van 149 miljoen op 1 januari 1959 tot 48 miljoen op 1 juli. Op 21 september zal op een deel van het terrein, waar volgend jaar de inter nationale tuinbouwtentoonstelling „Floria de" in Rotterdam gehouden zal worden, een begin worden gemaakt met het in planten van anderhalf miljoen bolgewas sen. Er zullen bollen bij zijn van meer dan honderd gulden per stuk. De kapitein van het Nederlandse stoom schip „Hermes" is in Bombay tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld we gens het smokkelen van 280 horloges naar Bombay. De eerste machinist van de „Hermes" werd vrijgesproken. Ook hij was beschul digd van het smokkelen van horloges. De horloges werden in beslag genomen toen de kapitein in de nacht van 8 juli trachtte ze door de hoofdtoegang van het haventerrein van Bombay naa.- de stad te brengen. Advertentie SLECHTHORENDEN u hebt nu een prachtige kans in het bezit te komen van het nieuwste hoorapparaat omdat wij tijdelijk voor uw oude apparaat, hoe oud dan ook en des noods defekt teruggeven. Deze unieke aanbieding geldt voor alle PHILIPS boorapparaten, maar wij geven u in overweging van deze gelegenheid gebruik te maken om de nieuwe PHILIPS KL 5950 te Ieren kennen, het apparaat met de vele aanpassingsmogelijkheden en de bijzonder aantrekkelijke vorm. Vraagt inlichtingen en vrijblijvende demonstratie bij: horen zien KONINGSTRAAT 11 HAARLEM TEL. 16171 De rijkspolitie heeft een inval gedaan in een woning te Opheusden. Op de slaap kamer van de zoon vond de politie een hoeveelheid wapens en munitie, waarbij een viertal geweren van verschillend ka liber, een grote hoeveelheid scherpe pa tronen, een revolver met scherpe patx-o- nen, bajonetten, springstoffen en trotyl. De 19-jarige zoon des huizes is in bewa ring gesteld. Alle wapens en munitie wa ren van het Nederlandse leger afkomstig. Hoe de jongen ze in zijn bezit heeft ge kregen is nog onbekend. Dertig technische deskundigen uit zes NAVO-landen Nederland, de Duitse Bondsrepubliek, Denemarken, Noorwe gen, Griekenland en Turkije zijn don derdag te Washington een reis van twaalf dagen begonnen ter bestudering van de produktie der Sidewinder, een vliegtuig raket voor de luchtverdediging. Deze reis houdt verband met plannen van de NAVO om deze raket in produktie te doen ne men. In een bekendmaking van de Ame rikaanse marine wordt gezegd dat, naar men verwacht, de produktie van deze ra ket in NAVO-landen zal bijdragen tot sa menwerking in het bondgenootschap bij het ontwerpen en maken van moderne wapens. De Sidewinder is een vaste- brandstofraket die bestemd is voor de ver nietiging van snelle jagers en bommen werpers tot op een hoogte van meer dan 16.000 meter. Ook Zandvoort heeft weer een open tennistoernooi voor badgasten. Na een schuchtere poging in 1952, toen men op de twee banen van hotel „De Schelp" een toernooi hield, heeft de Tennisclub „Zand voort" weer de organisatie ter hand ge nomen. Men heeft het strijdperk verplaatst naar het tennispark nabij de Kennemer Golfclub aan de Kennemerweg in Zand voort, waar op vijf banen gespeeld zal worden. Men overbrugt met dit toernooi, dat maandag reeds om half tien begint, een lacune in de Haarlemse toernooi-agenda, waarin men augustus voor vakantie reser veerde. Dat de tennissers uit Haarlem en omgeving deze „vakantie" niet op prijs- stellen blijkt uit de grote deelneming. Het is opvallend dat de buitenlanders onder de badgasten, hoewel zij gretig van de Zannvoortse banen gebruik maken, niet voor het toernooi hebben ingeschreven. Naast de badgasten en de Haarlemmers zijn ook de tennissers uit Amsterdam en Hilversum goed vertegenwoordigd. Men heeft talrijke inschrijvingen moeten wei geren om het limiet van 210 partijen niet te overschrijden. Overigens een aantal dat naar onze mening nog voldoende moeilijk heden kan veroorzaken. Er wordt maan dag gestart met het B- en C-toernooi waarna later in de week met het A-toer- nooi begonnen wordt. Tijdens de Russische kampioenschappen gewichtheffen is het wereldrecord twee handig stoten in de zwaarmiddengewicht- klasse van de Amerikaan Jim George tweemaal verbeterd. Rudolf Plukfelder stootte eerst 176,5 kg., een halve kilo meer dan het record van de Amerikaan. Enige minuten later werd zijn prestatie reeds overtroffen door Vasili Pogov, die tot 177 kg. kwam. Waterpolo De reserves van De Vest uit Naarden zijn winnaar geworden van de halve com petitie die gespeeld moest worden om een plaats in de reserve tweede klasse in de waterpolocompetitie te behouden. Woens dagavond waren de reserves van Haarlem bij hen op bezoek geweest en met een 74 nederlaag huiswaarts gezonden. HPC 2 kreeg donderdagavond in de zwem vijver Groenendaal in Heemstede De Vest 2 op bezoek en moest eveneens met 74 het onderspit delven. Zodat De Vest 2 reserve tweede klasser blijft en Haarlem 2 en HPC 2 afzakken naar de reserve derde klasse. In de wedstrijd HPC 2De Vest 2 had den de gasten in Koudijs een gevaarlijk schutter die met slingerballen van de midvoorplaats af geregeld in de roos schoot. Nadat deze speler De Vest de lei ding had bezorgd brachten Lippe en Kabel de stand in het voordeel van HPC, maar nog voor het ingaan van de rust had Koudijs daarin verandering gebracht. In de tweede helft bezorgde dezelfde speler De Vest een voorsprong van 52, waarop Kabel de HPC-achterstand verkleinde en De Vest daar tegenover twee doelpunten stelde. HPC had echter het laatste woord, nadat Lippe er 47 van had gemaakt be hoorde de wedstrijd tot het verleden. Indien DWT vrijdagavond in Velsen de wedstrijd tegen Neptunus wint behoeven zij voor het behoud van een plaats in de tweede klasse slechts een wedstrijd te spelen en niet zoals wij foutief vermeldden een halve competitie. Deze wedstrijd is reeds op maandagavond in Leiden vast gesteld tegen Swift uit Den Haag. Voor de waterpolo-competitie Konink lijke Nederlandse Zwembond zijn de laat ste wedstrijden als volgt vastgesteld: Don derdag 20 augustus in Den Haag: dames derde klasse B: SwiftHVGB. Derde klasse C: ZIOSDWR. Heren reserve derde klasse C. donder dag 20 augustus: HVGB 3DWR 2 (Stoop); zaterdag 22 augustus in Rotterdam: Rot terdam 4HVGB 3. Handbal Het ligt in de bedoeling de in juni 1960 te houden wedstrijden voor het wereld kampioenschap veldhandbal dames op verschillende plaatsen in ons land te spe len. Reeds hebben verscheidene gemeen ten hun kandidatuur gesteld voor pen of meer wedstrijden. In eerste instantie denkt men aan toewijzing aan Amster dam, Arnhem, Eindhoven, Den Haag, Gro ningen, Rotterdam, Twente, Sittard en Utrecht. Donderdagmiddag vormde mejuffrouw Rollin Couquerque op de METS-banen te Scheveningen het onderwerp van het ge sprek. Vreemd was dat zeker niet. Deze 56-jarige Haagse speelster had immers door een overwinning op mevr. Kamp- schmidt de halve finales van het dames enkelspel bereikt. Een prestatie, voor wie iedereen diep de hoed af nam. Mevr. Kampschmidt had in de achtste finales de als nummer een geplaatste mevr. Thung uitgeschakeld, maar op het zeer taktische spel van mej. Rollin Couquerque vond zij geen juist antwoord Met 63 nam mej. Rollin Couquerque de eerste set. Zo ge makkelijk ging het in de tweede set niet. De Limburgse mevr. Kampschmidt kwam zelfs bij de stand 76 op setpoint. Deze ging echter verloren en nu nam mej. Rol lin Couquerque weer het initiatief in han den. Door haar goede spelinzicht won zij met 97 de set en de party. Het lange slanke Haagse meisje Fredy Marinkelle verspeelde in de derde set van haar partij tegen mevr. Vletter haar kan sen op een plaats in de halve eindstrijden. Zij had de eerste set met 57 verloren, won de tweede set met 63 en kwam in de derde set. bij 53 op matchpoint te T ennis staan. Een in het net geslagen volley wij zigde de stand in 54 en mevr. Vletter kreeg weer moed. Met 75 verloor Fredy Marinkelle de beslissende set. Mevr. Vlet ter was hiermede de tweede ongeplaatste speelster, die zich voor de halve finales aandiende, tot welke prestatie ook de Hil- versumse I-Ienriëtte Ruinen kwam door een zege op Jeanine Ferir na een langdu rige strijd. Met 64 won Jeanine Ferir de eerste set, de tweede ging naar Henriette Ruinen en daarna heeft het geruime tijd geduurd voordat zij Jeanine Ferir van haar kracht kon overtuigen. De negende game van de beslissende set werd door Jeanine Ferir niet onmiddellijk gewonnen gegeven. Niet min der dan 8 maal, waarvan 4 maal in het voordeel van het Haagse meisje, werd het deuce. Daarna volgden twee foutslagen en voor Jeanine Ferir betekende dit het einde van het enkelspeltoernooi. De strijd in het herenenkelspel is nor maal verlopen. Maris versloeg in drie sets (61, 61, 64) Dominicus, Van Eysden was te sterk voor Gurowitch (63, 63, 63), Van Dalsum won van Bijker met 64, 63, 64 en Karamoy versperde met zijn spectaculaire spel Goris de weg naar de halve finales: 62, 64, 60. Damesenkelspel 1/4 finales: mej. Rollin Couquerque versl. mevr. Kampschmidt 63, 97. Mej. Tervoort versl. mej. Seven 63, 60. Mevr. Vletter versl. Fredy Ma rinkelle 57, 63. 75. Mej. Ruinen versl. Jeanine Ferir 46, 86, 63. Herenenkelspel 1/4 finales: Willem Maris versl. Dominicus 61, 61, 64. Karamoy versl. Goris 6—2, 64, 60. Van Eysden versl. Gurowitch 63, 63, 63. Van Dal sum versl. Bijker 64, 63, 64. Damesdubbelspel, halve finales: mevr. Peters en mevr. Thung versl. mej. Dingier en mej. Tervoort 62, 46, 61. Fredy en Joyce Marinkelle versl. mej. Schouten en mej. Seven: 61, 64. Heren dubbelspel, halve finales: Goris en Karamoy versl. Van Dalsum en Van Meegeren: 60, 119, 63. Maris en Van de Weg versl. Van Evsden en Breukink 6—3, 6—1. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Mevr. Thung en Van Eysden versl. mej. Knop pers en Toe Water 62, 63, Joyce Ma rinkelle en Van Meegeren versl. mej. Schouten en Hajer 63, 64. Mej. Dingier en Tervoort versl. mej. Van Dongen en Adan 46, 64, 61. Mevr. Peters en Van de Weg versl. mevr. Roolker en J. Koerts 64, 63. Mej. Tervoort en Beukers versl. mej. Hannesen en Wittekamp 60, 75. Tweede ronde: Mevr. Thung en Van Eysden versl. mej. Moritz en R. Kuipers 64, 61. Joyce Marinkelle en Van Mee geren versl. mej. Fikenscher en Dominicus 64, 61. Mevr. Roos en Kloezen versl. mej. Dingier en Tervoort 61, 63. Mej. Commandeur en W. Maris versl. mevr. Baars en Kramer 64. 75. Mevr. Peters en Van de Weg versl. mej. Pieksma en Herok 62, 61. Mej. Tervoort en Beu kers versl. mej. Van Rijn en Volkmaars 63, 36, 64. Fredy Marinkelle en Ka ramoy versl. mevr. Vletter en Breukink 60, 62. Mej. Wilmink en Bitter versl. mej. Koster (Den Haag) en Menko 61, 6—3. Cricket Het junioren elftal van Rood en Wit heeft in Engeland nog een zesde wedstrijd gespeeld, en wel tegen de Wirksworth Cricket Club. Deze match werd door de gastheren gewonnen. Wirksworth: 182 voor 5 (gesloten). H. van Son 3 voor 28, L. Steffelaar 2 voor 68. Rood en Wit 78. Chr. Vogelzang 14, I. ter Gast 14, L. Steffelaar 21.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11