BRYLCREEM Kunst In de kelders van Eze r Parijs zal Eisenhower op grootse wijze ontvangen Engeland peilt relatie tussen Moskou en Peking inzake Laos Van dag tot dag Schadevergoeding Nehroe vindt Chinese optreden „vreemd" <:PraatótozL Wat 'n vondst! 3 J Eén luistervergunning voor meer toestellen? Twee Belgische nozem benden onschadelijk gemaakt -ooi haar bekoort Haar Ook contacten overwogen met Spanje en Turkije Strenge vakhonden-wet in V.S. door Huis aanvaard Broedermoord bij Gent Op de 98 ct Bosbezitter berooid Hit öf bprlpliFfl tijb 200 Jaar geleden VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1959 Het vraagstuk van schadeloosstelling van particulieren, die bij de aanleg van in het algemeen belang zijnde werken, fi nanciële schade lijden, is gecompliceerd genoeg om hieraan enige aandacht te wij den, in het bijzonder nu door de aanleg van het tweede gedeelte van de westelijke randweg van Zijlweg naar Heussensstraat in Haarlem een aantal inwoners van Over- veen bij een ophanden zijnde onteigenings procedure zijn betrokken. Het belangrijkste vraagpunt in deze is, of zij op grond van de onteigeningswet enig recht op een schadevergoeding we gens een eventuele waardedaling van de huizen hebben in dit geval bij voorbeeld door de bouw van het viaduct of dat bij de onteigening alleen de waarde van het onteigende perceel kan worden vergoed. Deskundigen zijn het over de beantwoor ding van deze vraag allerminst eens. In de Onteigeningswet staat bijvoorbeeld ten aanzien van onteigening ten behoeve van volkshuisvesting, dat bij de bepaling van de werkelijke waarde geen rekening ge houden wordt met de bestemming tot enig doeleinde van openbaar nut van het ont eigende als gevolg van een uitbreidings plan of een bouwverbod. Deze bepaling is in 1931 ingevoerd en zij diende om een on billijke consequentie weg te nemen, die voortvloeide uit het systeem van de Hoge Raad, volgens welk de werkelijke waarde indien het goed in werkelijkheid min der waard is geworden moet worden vergoed. Door dit arrest van het hoogste rechtscollege immers kregen eigenaren van onteigende percelen van essentieel ge lijke waarde, zeer verschillende bedragen vergoed. De kwestie van vergoeding door waardevermindering speelt niet alleen een rol bij onteigening ten behoeve van de volkshuisvesting, maar ook wanneer voor andere doeleinden onteigend wordt. Een ander bezwaar van het rekening houden met waardevermindering is, dat dan in het omgekeerde geval ook een verplichting zou moeten bestaan, volgens welke de eigenaar een speciale waardevermeerde ringsbelasting kan worden opgelegd. Waar deskundigen het allerminst eens zijn, staan dan ook bij een onteigening be trokken partijen vaak lijnrecht tegenover elkaar. Zo wijst men er bij de provincie op, dat volgens de wet alleen de werke lijk geleden schade behoeft te worden ver goed, terwijl de andere partij op een waar devermindering wijst, waarvoor naar haar mening zeker een financiële tegemoetko ming mag worden verwacht. Van de zijde van de provinciale overheid betoogt men bovendien, dat het onmogelijk wordt een weg aan te leggen zonder de belasting- schroef verder aan te draaien, indien men gedwongen zou zijn alle bijkomstige scha des, voortkomende uit een mogelijke waardevermindering, te vergoeden. Nu eenmaal het besluit tot de onteige ning door de Kroon is genomen, zal men over de schadevergoeding tot overeen stemming moeten komen. De Nederland se wet kent de mogelijkheid van een rech terlijke uitspraak in die gevallen, waarbij de partijen niet tot een minnelijke schik king kunnen komen. Deze rechterlijke uit spraak zal dan ook in de meeste gevallen uitkomst moeten brengen in het uiterma te gecompliceerde vraagstuk van een bil lijke schadevergoedingsregeling. Naar verluidt is een wijziging te ver wachten van de regeling voor luisterver gunningen. Thans is het zo dat men voor ieder radio-ontvangtoestel een aparte luis tervergunning dient te bezitten. Zeer ve len hebben tegenwoordig niet alleen een huiskamertoestel maar ook een kleiner toestel, geschikt om elders in huis of bui tenshuis te gebruiken. Het zou in de be doeling liggen één luistervergunning in te voeren, die wordt uitgereikt bij de aan schaffing van het eerste toestel en die te vens geldt voor alle verdere radiotoestel len, die men mogelijk van plan is te ko pen. De aangelegenheid is echter nog in studie bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. „SPIRITUALS", door Paul Breman, uit gegeven bij Servire in Den Haag. De gees telijke volksliederen van de pioniers die rond 1800 de westelijke grenzen van Noord-Amerika ontsloten, spreken nog al- lijd tot de verbeelding. Zij waren een uit laatklep voor deze mensen die onder moei lijke omstandigheden, met voortdurend le vensgevaar en in vaak maandenlange en volstrekte isolatie troost en hoop vonden in een rechtlijnig, eenvoudig en zeer emotioneel geloof. Maar ook in deze tijd van haast, rumoer, vervlakking en wanke lende zekerheden kunnen deze „spirituals" overigens een begrip dat zeker meer omvat dan de liederen der negerslaven nog tallozen inspireren en ontroeren. Een der beste kenners in Nederland van deze volksliederen, Paul Breman, heeft in de onderhavige bundel in pocketvorm vijfen dertig „spirituals" bijeengebracht met mu ziek, Engelse tekst en Nederlandse verta ling. Men kan nu zelf, zingend of met be hulp van een instrument, deze liederen thuis reproduceren. Zeer verhelderend werken in dit boekje de historische inlei ding en andere aantekeningen over de herkomst, samenhang en structuur van deze melodieën. LONDEN (AFP) In goed ingelichte kringen in Londen gelooft men, dat Enge land zaterdag aan de Sovjet-Unie het voorstel zal doen om een of meer verte genwoordigers van de UNO naar Laos te zenden om ter plaatse een onderzoek naar het oplaaien van de burgerstrijd in te stel len. Engeland en de Sovjet-Unie hebben in 1954 het voorzitterschap van de Gc- neefse conferentie over Indo-China be kleed. In Londen verwacht men dat uit de wij ze, waarop Moskou op de voorstellen zal reageren, zal blijken of de Sovjet-Unie be reid is haar invloed in China en Noord- Vietnam te laten gelden ten behoeve van een vermindering van de spanning in het Verre Oosten. Volgens de Londense con servatieve „Daily Mail" menen deskun digen in New Delhi, dat Peking wellicht de een of andere aclie tegen de grens van India of elders zal ondernemen om de sfeer van het komende bezoek van Krocsjtsjev aan Eisenhower te vertroebe len. NEW YORK (UPI) I-Iammarskjocld is volgens zijn eigf-n woorden „absoluut niet van plan" UNO-waarnemers naar Laos te zenden ten/.i) de regering van Laos dit vraagt, aldus heeft de secretaris-gene raal van de UNO cp een persconferentie in New York medegedeeld. De wapenstil standsovereenkomst van 1954 is het „wet telijke kader" voor dit gebied, aldus Ham- marskjoeld. Op 11 februari liet Laos we ten deze overeenkomst niet langer te er kennen. Zij zou slechts de UNO als het enige lichaam voor het oplossen van ge schillen aanvaarden Het pol'Ueke leven van Laos heeft volgens Hammarskjoeld een dualistisch karakter, omdat het is ge bonden aan de wapenstilstandsovereen komst van Genève en tevens lid is van de UNO. PEKING (AFP) President Ho Tsji Minh van het communistische Noord- Vietnam is donderdag te Peking aangeko men na een rondreis door het noordwes ten van communistisch China te hebben gemaakt. Tevoren had hij een bezoek van een maand aan de Sovjet-Unie gebracht. NEW DELHI (UPI) India heeft op 23 juli bij Peking geprotesteerd tegen pro paganda van officiële Chinese instellingen, waarin India als een imperialistische mo gendheid wordt afgeschilderd. Dit heeft Nehreo geantwoord op een motie van de oppositie, waarin aandacht wordt ge vraagd voor beweerde Chinese plannen Bhoetan, Sikkim en Ladhak te „bevrij den". India zou c'.eze gebieden tegen de wil van de plaatselijke bevolking in bestu ren. Nehroe noemde de betrekkingen tussen zijn land en China „niet zo hartelijk" en het optreden van de Chinese regering „vreemd". De amoassadeur van China in New Delhi slaat Indische uitnodigingen af en inviteert geen Indische diplomaten. In diplomatieke kringen te New Delhi spe culeert men er op, dat China een bepaal de actie uit Tibet wil laten samenvallen met de bezoeken van Kroesjtsjev en Eisen hower. (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische recherche heeft twee ben den nozems, die zich toelegden op kleine diefstallen te Luik en in het Belgisch- Franse grensgebied in West-Vlaanderen, gearresteerd. Te Luik werden zij gevan gen, toen een oude winkelierster bemerk te dat zij een auto van een Nederlan der, de heer Pinckaerts, plunderden. Zij telefoneerde naar de politie en zo geraak ten vijf nozems in de val. De jongste is 20, de oudste 26 jaar. In de woning van „Vic ky" die de leider van de bende scheen te zijn, werden twaalf kostbare fototoestellen gevonden. Het laatste lid van de bende moest met geweld uit een café worden ge haald. Het ventje \erklaarde dat hij op de politie zou hebben geschoten, wanneer hij een revolver zou hebben gehad. Uit het onderzoek is gebleken, dat de bendeleden af en toe ook etalageruiten stuk sloegen om horloges of bontmantels te roven. De meeste diefstallen pleegden zij uit gepar keerde auto's. Van een ambtenaar werd onder meer een bearag van 3.800 ont vreemd. De Frans-Belgische nozembende, die in de streek van Rou'raix, Kortrijk, Menen en Moeskroen, opereerde, werd aange voerd door een jonge Fransman uit Mar seille. Zij drongen café's of winkels bin nen om er de kas 1e lichten of goederen te stelen, evenals de Luikse bende, waar mede de Frans-Belgische bende echter niet samenwerkte. In het grensplaatsje drongen de bendeleden, nadat zij in ver schillende winkels en slagerijen gestolen hadden, een café binnen, waar een gevecht ontstond met de 66-jarige eigenaar. De Fransman werd op Frans grondgebied ge arresteerd. De Franse en Belgische re cherche zijn op het spoor van de overige bendeleden. Te Gent heeft, een groepje nozems die er zonder betalen vandoor wilden gaan, een caféhouder aangevallen en me* een mes gewond. De jeugdige messentrekker werd gearresteerd. Advertentie KAV0.*S.//6 6t- Advertentie Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Beecham (Nederland) N.V. Voor engros Jacq. Mot N.V.-Amsterdam PARIJS (Reuter) De woordvoerder van het Witte Huis, James Hagerty, is donderdagavond uit Bonn in Parijs aan gekomen om met de Franse autoriteiten de laatste regelingen te treffen voor het bezoek van president Eisenhower aan Pa rijs dat op twee september begint. Presi dent De Gaulle en de Franse regering willen zo veel mogelijk reliëf aan dit be zoek geven. Zij willen de Parijse bevol king elke mogelijke gelegenheid geven om de Amerikaanse president een warm wel kom te heten en de nadruk te leggen op het bijzonder belang dat regering en be volking hechten aan de Frans-Amerikaan se vriendschap. (AFP) Men verneemt te Washington dat Eisenhower te Londen ook een onder houd zal hebben met de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Castiella. Hoewel Spanje geen lid is van de NAVO heeft het wel Amerikaanse bases op zijn grondge bied die deel uitmaken van het westelijke verdedigingsstelsél. UPI meldt dat Washington en Ankara de mogelijkheid van een ontmoeting tussen Eisenhower en de Turkse premier Adnan WASHINGTON (Reuter) Na een debat van drie dagen heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden donderdag een wetsontwerp goedgekeurd ter beperking van de gangsterpraktijken van de vakbe weging. Het ontwerp heeft de krachtige steun van president Eisenhower. De stem verhouding was 229 voor en 201 tegen. De voorstemmers waren de republi keinen en de conservatieve democraten uit het zuiden. Tegen stemden de democraten uit de industriële staten van het noorden. Menderes in Parijs overwegen. Turkije is voorstander van een NAVO-conferentie wanneer Eisenhower de Franse hoofdstad bezoekt. Het is echter weinig waarschijn lijk dat een conferentie van NAVO-rege- ringsleiders of ministers wordt belegd. België heeft Washington officieel meege deeld dat het aandringt op overleg tussen alle NAVO-leden voordat Kroesjtsjev naar Amerika gaat. België heeft deze mening ook kenbaar gemaakt aan de partners van de Benelux. Het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag heeft desgevraagd meegedeeld dat Nederland overleg in N.A.V.O.-verband over de komende besprekingen tussen Eisenhower en Kroesjtsjev nuttig en wen selijk acht, maar dat het niveau een zaak is waarin de Nederlandse regering zich gaarne neerlegt bij de wensen van de meer derheid. (Van onze correspondent in Brussel) Een golf van misdaden gaat over Gent en de provincie Oost-Vlaanderen. Deze week werd het dorpje Overmere bij Gent in beroering gebracht door een broeder moord. Een 23-jarige jongeman wurgde in het ouderlijke huis zijn 32-jarige broer. Er moet twist ontstaan zijn over het feit, dat de oudste van beiden weinig werkte en veel dronk. Dat ergerde de jongste wiens geld door zijn broer werd verteerd. Te Gent werd een vader voor de onder zoeksrechter geleid wegens de verdachte omstandigheden waaronder zijn tweeja rig zoontje is overleden. Op het lichaamp je werden verwondingen aangetroffen en de lijkschouwing zou hebben uitgewezen, dat deze komen van mishandelingen. Vol gens buren hebben de ouders het kind ver waarloosd. „Aan de Riviera zijn geen ontdekkingen meer te doen", zei de allesweter in de over volle treincoupé tussen Mar seille en Nice. „Al het moois is vastgelegd in reisgidsen. Je kunt er alleen nog maar naar toe gaan om te controleren of de verschillende attracties er nog zijn en staan". We zwegen, minder uit eer bied voor zijn opinie dan wel uit verveling, want hij was tussen Parijs en Marseille ook al voortdurend aan het woord geweest. Hij had zich vóór Fontainebleau al bekendge maakt als restaurateur uit de hoofdstad, die zijn zaak een maand had gesloten om aan de Cóte d'Azur wat te bekomen van de bak- en braadlucht. Dat deed hij elk jaar en tel kens koos hij een ander va kantie-oord uit hij kon het dus weten. Maar ik was zo vrij hardnekkig vast te houden aan de illusie toch nog ergens te recht te komen, waar het bij zondere niet zo star was ge catalogiseerd. Het werd Eze. Een lief bad plaatsje onder de jurisdictie van de préfecture Nice. En tussen al het schoons van de azuren kust inderdaad niet uitblinkend. Toch heb ik er een ontdek king gedaan. Ik ben langs al lerlei vrijwel onbegaanbare paadjes omhooggeklommen naar het aloude Eze-Village. Het is welieswaar vóór mij al door Julius Caesar, Napoleon, George Sand, Nietzsche en Byron ontdekt, maar het schonk mij de bekoring van het gloednieuwe. En hoewel ik dadelijk na aankomst te vens de ervaring opdeed, dat Gélukkig is de weg naar Eze-Village nog niet platgetreden door de voetstappen van vreemdelingen. Hier. vlakbij het mondaine gedoe aan de stranden van de Cóte d'Azurkan men zich nog verbeelden te zijn overgeplaatst naar de Middeleeuwen als men even de ogen sluit bij het passeren van de autobus. het ook mogelijk is het op een gemakkelijker manier te be reiken, per autobus langs een heel andere weg, heb ik geen spijt van de romantische klau- terpartij. Ik heb Eze-Village in het zweet mijns aanschijns verdiend, de groepen rondslen terende toeristen niet. Het oude dorpje met zijn nauwelijks zeventig inwoners hangt als een arendsnest aan de rotsen. Het kan het natuur lijk niet doen zonder een ruïne van een kasteel, van waar uit men zó in het diepe blauw van de Middellandse Zee denkt te kunnen springen. Het uitzicht reikt van Porquerolles tot de Italiaanse grens. In de loop van de eeuwen hebben talloze benden en le gertjes avonturiers en verove raars in het slot gehuisd. Wan neer er door de bewoners weer zo'n vreemd schip werd gesig naleerd, klonk de waarschu wing van de tinnen: „Vijand op komst! Houd het vrouwvolk en de geiten binnen!" Meestal bleef het niet bij het binnen houden van het kostbaarst be zit, omdat het veiliger bleek weg te trekken, verder de ber gen in, waar voor plunderaars niets lucratiefs was te vinden. Wanneer de autobus nu zijn vracht nieuwsgierigen heeft gedeponeerd, blijven de geiten dom kijken en de meisjes ver tonen zich maar al te graag. De herinnering aan de overval van de Saraceense piraten in het jaar 900 is nu wel langza merhand vervaagd en niemand is er bang voor, dat de vreem de bezoekers het dorp zullen brandschatten, zoals de graaf van Berwick in 1706 deed tij dens de Spaanse successie oorlog. Op de plaats waar Nietzsche aan.de derde versie van zijn Zarathustra werkte en waar Madame de Sévigné een ogen blik uitrustte van de ver moeienissen van het intrige ren. wenden we onze schreden thans naar de Caveau des Lé gendes. enkele jaren geleden door Frédéric Zeiler in het leven geroepen. Het is een op merkelijk interessant regio naal museum, gehuisvest in een oude bakkerij. En van daar uit gaan we kijken naar de kelders-ateliers van de kunstenaars uit vele landen, die hier de beste sfeer hebben gevonden voor hun bruisende inspiratie. Een Joegoslavische schilde res legt de laatste hand aan een doek, dat in Chagall-ach- tige kleuren een impressie tracht te geven van het straat je, waarin zij woont. Het is een uiterst moderne voorstel ling en toch ergens ook weer niet in tegenstelling tot de omgeving, tot het hobbelige doorkijkje tussen de huizen, tot de verweerde muren, die zuchten van ouderdom. Ze kijkt even op, wanneer een al te nieuwsgierige vreemdeling in het licht gaat staan en haar blik is voldoende. Waar leeft zij van? Ze doet niet de minste moeite passanten uit te nodi gen haar produkten in het schemerlicht van de kelder te bekijken. Ze leeft blijkbaar van niets en dat moet wel kloppen ook, want ik heb in Eze-Village geen slager en geen bakker, geen kruideniers winkel en geen café kunnen vinden. Ze hebben er zich domweg niet durven vestigen, omdat de artiesten toch aan de onbedorven berglucht genoeg schijnen te hebben. Het uit de veertiende eeuw daterende kapelletje is kort geleden gerestaureerd. De meeste toeristen achten het te klein en te onbelangrijk om er een half uurtje voor uit te trekken. Zij hebben ongelijk; Michel-Marie Poulain heeft het kerkje met ontroerende liefde gedecoreerd en haar schilderijen, waarvan mij vooral het ragfijne „Bezoek van de engel aan Maria" en „De dood van Christus" trof fen transformeren het, kapel letje in een exquis museum. Niemand vraagt mij toch vooral een stuk te kopen, wan neer ik achtereenvolgens bij een houtsnijder, een koper wer ker en een Deense schilder binnenstap. Alweer treft het mij, dat zij hun laatste restje zakelijkheid in de „bewoonde wereld" hebben moeten ach tergelaten. Ik begrijp, dat zij het mij uiterst kwalijk zouden nemen, als ik naar hun om standigheden zou informeren en daarom berg ik mijn vragen maar op, deels ook om de illu sie te kunnen behouden, dat deze mensen buiten het nor male léven staan. Dit primitieve bestaan lokt af en toe ook beroemdheden, die doorgaans zonder luxe niet gelukkig kunnen zijn. Een paar jaar geleden bracht Edith Piaf er een langdurige vakan tie door, ondanks het gemis van alle comfort. Net als alle anderen stond zij haar wasje te doen op de enige plaats waar water voorhanden is. En hetzelfde behalve vermoe delijk het wasje deden An- dré Maurois, Georges Duhamcl en Charlie Chaplin. De merkwaardige beziens waardigheid van Eze-Village heb ik helaas niet kunnen be kijken. Dat lag voornamelijk aan het seizoen. Ik heb mij vast voorgenomen zo mogelijk met Kerstmis nog eens een bezoek te brengen aan dit arendsnest, om dan getuige te zijn van wat Francis Blanche's wonderboom oplevert. On voorwaardelijk geloof ik na melijk wat deze kunstenares beweert: „Ik heb in mijn tuin een vreemde exotische boom, waarvan ik elk jaar met Kerstmis een citroen, een si naasappel, een banaan, een appel, een peer en een tros druiven oogst." Zorgeloosheid U moet maar zo denken: het is nu weer augustus en één maandje is zó voorbij; dan is het september en als de ber in de maand, komt dan is het maar een oogwenk of wij zitten weer lekker in de huiskamer met een speculaasje bij de thee. Als u éven blijft uitslapen en u doet de ogen open, dan staat de kerstman voor uw bed dan gauw elkaar even een zalig uiteinde en een goed begin toegewenst en ik begin op deze plaats voor de 83ste maal te meieren over de hyacinten en de tulpen tussen Lisse en Castricum. Wéér de Keukenhof, even een zonnetje en Sinter klaas telgangt voor de zoveelste keer over uw dak. Er is geen beginnen aan om het bij te houden. Maar de meeste mensen zijn opper vlakkig. Zij verheugen zich over dit zo- mertje-schoon en weigeren vooruit te den ken. Oppervlakkig gedoe met al die blotig- heid-in-zee. Hebt u uw winterjas al laten nazien, of ze nog een jaar mee kan? Hoe staat het met uw kolenvoorraad? En gaat u met uw kerstvakantie nog ergens heen? Er zijn zelfs mensen, die niet beters te doen hebben dan met een verheerlijkt ge zicht door Italië en Spanje te toeren, zon der eraan te denken dat de winter op komst is en dat de kinderen dan weer warme kleertjes moeten hebben. Hoe staat het met uw warme-kleertjespotje? Dat hangt maar aan de Riviera zonder eraan te denken dat Henkie dit jaar nog schaatsen moet hebben en dat surprise avond en de kerstboom een flinke greep in de buidel vergen. Iedere fles Chianti en elk bord spaghetti minder is een ca deautje voor moeder en de koters méér. Dringt dat wel tot u door? Het is ontstellend zo oppervlakkig als de mensen tegenwoordig zijn. Dat doet maar. Uw grootvader is nooit in Spanje en Italië geweest. Even naar de Veluwe en dan gauw weer terug. „Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens", luidde zijn devies. Denkt u nu werkelijk, dat die goede man de Costa Brava en Florence heeft ge mist? Hij taalde niet vaar de Eiffeltoren. Die bestond niet eens in die dagen. Grootmoeder zorgde voor de inmaak. Mag ik u eens vragen, of u dat óók doet? U bent maar met een bal in zee aan het spelen en hoe staat het met de snijboon tjes? Hangen de hammen al in uw schouw terwijl u de zonnestralen op uw huid laat dansen? Ik heb de stellige indruk, dat wij aan zorgeloosheid ten onder gaan. Als het eenmaal augustus is is het nog maar zó'n rukkie en de verschrikkelijke sneeuwman staat voor de deur. En maar niet denken aan het warme wollen ondergoed voor uw kindertjes. Ontaarding alomme. Elias Advertentie Met één Van Nelle's groot formaat theebuiltje zet n 'n héle pot krach tige .Afternoon* thee voor nog geen vijf cent! In 'n paar minuten bent a er klaar mee. Zó gemakkelijk, zo modèrn proper. Geurige, krachtige „Afternoon"* thee van Van Nelle, die overal in Nederland zo .in trek* is! VAN NELLE's Afternoon theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks DIJON (AFP) Onbekenden hebben kans gezien om te Blessey (Frankrijk) een bos van bijna 30 hectaren te stelen. Toen de eigenaar dezer dagen met een houtkoper bij zijn bos arriveerde, bleek dat de meeste bomen waren verdwenen. De politie wist alleen maar, dat er een houtmaatschappij aan het werk was ge weest en dat plaatselijke werkkrachten, die deze maatschappij had aangenomen, klaagden, dat zij nog steeds niet betaald waren. De berooide eigenaar verkocht de weinige nog overgebleven bomen, die di rect werden gekapt, doch toen men daags daarna terugkwam om het hout weg te ha len. bleek ook dit verdwenen te zijn. Uit de Oprechte Donderdagse Haerlemse Courant van 16 Augusti 1759 s'GRAVENHAGE den 14 Augusti. Maho met Reziny, Ambassadeur van den Keyzer van Ma- rocco, den eersten deezer in Tessel met het Schip van Capt. Breman uyt Barbaryen gearriveerd, word na dat hy zyne Qua rantaine geëyndigt zal heb ben met de Presenten, bestaande uit Leeuwen en Tygers &c„ alhier verwagt.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3