Plan voor comfortabel hotel aan de boulevard in Zandvoort „Vergeten hoek" bij botenhuis wordt zo spoedig mogelijk bebouwd FOTOKOPIEËN 5 Haarlemse rechtbank Auto raakte tijdens „plezierrit" in brand Tegen handlangers zeven en vier maanden cel geëist Onderhoudswerken aan complex „Eigen Woning" Géén herziening van de begrafenisrechten Handtekeningen-rage in Zandvoort Postkantoor in Heemstede wordt 8 september geopend - ROOMBOTERGEBAK Mutaties bij het onderwijs te Haarlem Torenflat in Beverwijk Asfaltermg omgeving Santpoorterplein Nieuwe omroepster Gemeente wil pakhuis in Lombardstecg kopen Op 29 en 30 augustus: Nationale dahlia-show in Hillegom Lichtdrukkerij de Rooij v. r,. Slachtoffer van aanrijding overleden Wijziging uitbreidingsplan Stephensonstraat Fanfare uit Puttershoek bezoekt Heemstede Twee gewonden bij botsing VAKANTIESPELEN Programma voor zaterdag Pre-season sale no. 2 Griekse reder heeft betalingsproblemen Gaf voor 200 miljoen opdrachten melk Subsidie voor Sionskerk UIT STAD EN STREEK Inbreker engros stal o.m. ambtsketen van burgemeester de Rooij Ondertrouwcirculaires Burgerlijke Stand van Haarlem V R IJ D A G 14 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT AAN DE BOULEVARD PAULUS LOOT in Zandvoort zal, zoals het zich thans laat aanzien, vlak naast hotel Bouwes een comfortabel hotel worden gebouwd. Dit nieuwe hotel zal verrijzen op het stuk braakliggende grond op de hoek van de Boulevard Paulus Loot Seinpostweg. De archi tecten ir. F. W. de Vlaming en ir. H. Salm in Amsterdam, bouwers van het Hilton-hotel in de hoofdstad,, hebben de plannen ontworpen. De n.v. „Gast vrij Holland" hoopt zo spoedig mogelijk tot de bouw te kunnen overgaan. De financiering ervan is in kannen en kruiken. Thans wordt alleen gewacht op de rijksgoedkeuring. Directeur van het hotel zal worden de heer J. J. Pas, eigenaar van de „Wiener Bonbonnière" in Amsterdam. De heer Pas heeft in 1957 aan de Noordboulevard ook een „bonbonnière" geëxploiteerd. Daar het amusementspavil.ioen niet aan de ver eisten voldeed, kreeg de heer Pas niet de gewenste drankvergunningen. De „bon bonnière" werd daarom gesloten en af gebroken. Behalve de heer Fas maken van de n.v. „Gastvrij" Holland" deel uit de Amster damse bouwondernemer F. E. van dei- Hart en de n.v. Meyer's Metselbedrijf in Duivendrecht. De houw zal worden uitge voerd door Meyer's Metselbedrijf. Aanvankelijk heeft de n.v. zich ten doel gesteld in september met de bouw te be ginnen. De heer Pas wilde zelfs volgend jaar Pasen een gedeelte van het hotel ope nen. Dit zal niet mogelijk zijn daar nog geen rijksgoedkeuring voor de bouw is ge kregen. Er bestaat ten kleine kans dat de ze goedkeuring in het najaar wordt ver strekt. De heer Pas heeft de belangen van de vennootschap persoonlijk op het minis terie bepleit en op spoed bij de verstrek king van de goedkeuring aangedrongen. De bouwvergunning is reeds bij de ge meente Zandvoort aangevraagd. Zijn wij goed geïnformeerd, dan heeft de dienst voor Publieke Werken het bouwplan' gunstig ontvangen. De n.v. heeft al enige tijd optie op de ten westen van het red dingsbotenhuis braakliggende grond. Het te bouwen hotel onderscheidt zich in twee gedeelten: een gelijkvloerse be bouwing en een N eg gedeelb van vier woonlagen. In het gelijkvloerse gedeelte komen langs de boulevard een groot res taurant met ten noorden daarvan een „bonbonnière". Langs de Seinpostweg ko men een zaaltje, oen dagwinkel en een grote winkel te liggen. Onder de „bonbon nière" is in het souterrain een „Bierstu be" geprojecteerd. Overdekt zwembad? Nog geen definitief besluit is genomen over de bestemming van een achter het restaurant gelegen stuk grond. Het plan Advertentie BOUGIES voor iedere motor Imp. N.V. Willem yan Rijn Haarlemmerweg 475, Amsterdam Tel. 185222 (10 lijnen) Telex 12282 In de avond van 15 mei waren twee handlangers, een 19-jarige inwoner van Apeldoorn en een 24-jarige inwoner van Bergen, op weg naar hun schip in het Spaarne in Haarlem. Op de Spaarndamse- weg zagen zij een auto. De Bergenaar stel de voor wat te gaan rijden. Hij had on geveer tien glazen bier gedronken. Er was geen contactsleuteltje in de auto, maar de Bergenaar, die automonteur is geweest, wist daar wel raad op. Met een kabeltje dat hij van een in de buurt staande fiets haalde, maakte hij contact. Hij ging ach ter het stuur zitten en reed weg. Ver kwam het tweetal evenwel niet. Waarschijnlijk doordat de auto het trottoir raakte, kan telde ze en raakte in brand. Tegen de oudste handlanger eiste de of ficier van Justitie bij de Haarlemse recht bank, mr. J. J. Bredius, donderdag we gens diefstal subsidiair „joy-riding" en het rijden onder invloed negen maanden ge vangenisstraf, met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de rëclassering, alsmede drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Te gen de jongste van het tweetal luidde de eis wegens diefstal of „joy-riding" en dief stal van chocoladerepen zes maanden, met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De raadsman van de Bergenaar, mr. J. Sprey, achtte eveneens een gecombineer de straf op haar plaats, doch zijns inziens kon de ontzegging van de rijbevoegdheid achterwege blijven, omdat zijn cliënt toch geen rijbewijs heeft. De raadsman van de handlanger uit Apeldoorn, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, achtte diefstal niet, „joy-riding" wel bewezen. Hij vond de tweeënhalve maand voorarrest voor zijn cliënt voldoende en vroeg de rechtbank om zijn onmiddellijke invrijheidstelling. De rechtbank wees dit echter af. Uitspraak dinsdag 25 augustus om half tien. bestaat om hier een overdekt zwembad aan te leggen, zodat het hotel ook in de wintermaanden aantrekkelijk blijft. Een andere mogelijkheid is dit open stuk te be stemmen tot omsloten zonneterras. Voor het restaurant zal aan de zeezijde een groot terras worden aangelegd. In het hotelgedeelte worden op drie ver diepingen 48 kamers ondergebracht. Hier van krijgen er 42 ren afmeting van onge veer vier bij 2.84 meter. Zes kamers wor den bijna vijf bij ongeveer viei meter. De gevels krijgen een zaagtand-vorm zoals men dat ook ziet bi] flats aan de boule vard waardoor alle kamers een vrij uit zicht op zee hebben De kamers krijgen alle een douchecel. In het hotel zal een lift worden aangebracht. Kosten anderhalf miljoen De kosten van dit hotel bedragen ruim anderhalf miljoen ruiden. Bij de bouw zal een betonconstructie worden toegepast. De gevels bestaan voornamelijk uit grote glasvlakken. Gelijkvloers zullen enkele muren in natuursteen worden uitgevoerd. Voor het braakliggende stuk grond, waar op dit hotel zal woiden gebouwd, heeft reeds eerder een hotelplan bestaan. De voorbereiding hiervan was ai zo ver ge vorderd dat een bouwvergunning was ver strekt. Uiteindelijk bleken onvoldoende geldmiddelen voor de bouw beschikbaar te zijn. Thans ziet het ernaar uit dat aan de ze „vergeten hoek" aan de boulevard bin nen niet al te lange tijd een bestemming zal worden gegeven, daar het hotelplan nu wel „helemaal rond is". Ten behoeve van het uitvoeren aan on derhoudswerken aan het complex van 108 woningwetwoningen in de Barbarossa- straat, de Byzantiumstraat, de Dorreboom straat,, de Patriarchstraat, de Viersterren- straat, de Vijfhuizerstraat en de Zwaard straat van de Coöperatieve Woningver eniging „Eigen Woning" stellen B. en W. van Haarlem voor een voorschot te ver lenen van 72.188,38 tegen een rente van 4 percent, terug te betalen in annuïteiten. Om aande steeds verdergaande verwaar lozing van deze woningen paal en perk te stellen zullen de werkzaamheden in fasen moeten worden uitgevoerd, aldus schrij ven B. en W. in de toelichting. In eerste instantie is het nodig over te gaan tot het vernieuwen en herstellen van buiten deuren en -ramen en verder buitentimmer werken, het slopen van keukenschoorste nen en het vernieuwen van lood- en zink werken. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid kan zich verenigen met de hiervoor opgestelde begroting en is tevens in principe bereid een aanvullend voorschot tegen een rente van 4 percent ter financiering van bedoelde werkzaam heden beschikbaar te stellen. B. en IV. van Haarlem: Advertentie In antwoord op vragen van het raadslid de heer J. Prikkel (Arb.) over de hoge be grafenisrechten, speciaal met het oog op minder draagkrachtigen, delen B. en W. van Haarlem mee, dat met het oog op minder draagkrachtigen in de Verorde ning op de begrafenisrechten een bepaling is opgenomen, volgens welke graven kun nen worden uitgegeven, waarin mag wor den begraven zonder het uitsluitend recht tot begraven door de rechthebbende. In ge vallen, waarin desondanks de kosten een bezwaar vormen, kan, aldus B. en W. niet zonder meer worden voorzien, omdat het klassestelsel bij de invoering van de ver ordening is vervallen. Het ligt in het voor nemen van het college in de meest drin gende gevallen tegemoet te komen aan de finnaciële bezwaren. Daarom menen B. en W„ dat de tarieven niet behoeven te wor den herzien. Gezien het voornemen om langs andere weg aan mogelijke bezwaren tegemoet te komen, is geen noodzaak aan wezig een soepele overgang van de oude naar de nieuwe tarieven te overwegen, al dus B. en W. Tal van jongens en meisjes uit Zand voort, maar ook uit omliggende plaatsen, leven al volkomen in de ban van de ko mende wereldkampioenschappen wielren nen op de weg. Zo heeft zich een ware woede in het verzamelen van handtekenin gen van hen meester gemaakt. Wanneer ze maar ergens een racefiets zien staan, wachten ze geduldig tot de eigenaar zijn karretje komt ophalen. Hij wordt dan prompt door de handtekeningenverzame laars bestormd. Het „slachtoffer" kan niet eerder zijn weg vervolgen of hij moet aan alle verzoeken hebben voldaan. Twee Ita lianen zagen zich bij het station plotseling omstuwd door wel vijftig jongelui die met boekjes, velletjes papier en potlood zwaai den. Op het circuit was deze „belangstel ling" zo groot dat er politieversterking aan te pas moest komen om de jeugd op een afstand te houden omdat deze er zelfs niet tegen op zag de trainende renners staande te houden. Het nieuwe postkantoor aan de Binnen weg in Heemstede zal dinsdagmiddag 8 september om half vier, tijdens een be scheiden plechtigheid, officieel in gebruik worden genomen. I* Wij bezorgen overal SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zullen voorstellen van B. en W. aan de orde ko men om ontslag te verlenen aan mejuf frouw S. J. M. Boon als leerkracht aan de avondverzorging van de sociaal peda gogische nazorgdienst, aan mejuffrouw C. N. H. de Jong als lerares aan het Lou- rens Costerlyceum, aan dr. M. J. van Tussenbroek als leraar aan het Loux-ens Costex-lyceum, aan de heer H. de Hey als leraar aan de Gemeentelijke lagere tech nische avondschool, aan de heer J. M. W. Hos, als leraar aan de Lieven de Key- school en aan mejuffrouw J. J. de Haan als onderwijzeres aan de Van Zeggelen- school. De gemeenteraad heeft in de vorige vergadering besloten de openbare lagere scholen Mr. A. Bruchschool en Mr. .J. H. Thielschool op te heffen en een school te vormen. Voorgesteld wordt de heer H. E. Gottschal te benoemen tot hoofd van de nieuwe Mr. .J. H. Thielschool en het hoofd van de inmiddels opgeheven lagere Air. A. Bruchschool, de heer H. J. Schleiffert te benoemen tot hoofd van de Prinses Mar- grietschool aan het Junoplantsoen. Voorts stellen B. en W. voor te benoemen tot onderwijzer aan de Hildebrandschool voor mulo de heer J. van der Sluis te Haar lem, tot leraren in vaste dienst aan de Lieven de Keyschool de heren P. Deij en I-I. M. Biesmeijer en tot leraar in tijdelij ke dienst de heer A. AI. Schalk en tot vak onderwijzer in de lichamelijke opvoeding de heer J. H. Wille te Velsen. Voorgesteld wordt de heer L. de Klerk over te plaat sen als hoofd van de Linschotenschool naar de Prinsenschool (Soendastraat). Tenslotte stellen B. én W. de gemeente raad voor de dames A. Dijkstra en C. A. Vogel en de heren H. B. Noot en D. J. Werkman, allen thans werkzaam in tijde lijke dienst aan de Avondverzorging van oud-leerlingen van scholen voor buiten gewoon lager onderwijs, in vaste dienst te benoemen. In Beverwijk zal binnenkort een toren flat verrijzen, die bestemd is voor bejaar den en alleenstaanden. De stichting „Hu- manitas" zal zich met het tot stand bren gen van het gebouw belasten. De ge meenteraad van Beverwijk heeft donder dagavond hieraan zijn goedkeuring ge geven. De torenflat wordt dertien verdiepingen hoog, en is daarmee de eerste torenflat boven het Noordzeekanaal. Het gevaarte zal hoger worden dan de „wolkenkrabber in Amsterdam. Ten gevolge van de slechte toestand waarin het wegdek van de Santpoorter- straat en hel Santpoorterplein tussen de Wouwex-manstraat en het Lorentszlyceum en het gedeelte van de Kleverparkweg tussen de Velserstraat en de Santpoorter straat, verkeert, stellen B. en W. van Haarlem voor deze weggedeelten te asfal teren. Het college vraagt de raad hiervoor een krediet van 245.000. Elles Berger, de dochter van de vroe gere atleet Chris Berger, zal maandag haar debuut als televisie-omroepster maken. Zij zal te zien zijn in de kinder- uitzending van de VARA. Op de foto ziet men haar voor de microfoon van het Olympisch stadion, waar zij tijdens de ivereldkampioenschappen wielrennen als contactvrouw voor de journalisten fungeerde. De gemeente Haarlem kan voor 750 het perceel Lombardsteeg 14 kopen. Hier zou nog honderd gulden bijkomen voor kosten. Het pand komt voor op de voor lopige lijst van Nederlandse monumenten van geschiedenis en kunst. Het is een klein huisje met een trapgeveltje, dat met zijn kleine afmetingen en bescheiden vorm geving karakteristiek is voor de Haar lemse Renaissance-stijl. Het perceeltje ver keert in slechte staat en het is de laatste jaren als pakhuis gebruikt. B. en W. vinden de prijs redelijk en stellen de raad voor tot de koop te be sluiten. Over de vraag of restauratie mogelijk en gewenst is, wil het college zich nog niet uitspreken, daar momenteel een ambte lijke commissie studie maakt van het saneringsvraagstuk, waarbij ook dit stads deel is betrokken. Gelet op het feit, dat men met een grote mate van zekerheid kan aannemen, dat aan bepaalde voor zieningen in deze omgeving niet kan wor den ontkomen, achten B. en W. de aan koop van het pakhuis verantwoord. De grote nationale dahliatentoonstel ling wordt dit jaar op zaterdag 29 en zondag 30 augustus in de zalen van café restaurant Treslong in Hillegom gehou- O O o den. Ilillegoms burgemeester, jhr. mr. dr. A. F. A. H. van Nispen tot Panner- den zal de expositie openen. Er worden meer dan honderdduizend bloemen van de meest uiteenlopende variëteit en kleur verwacht. Deze jaarlijkse tentoonstelling betekent zowel voor de beroepskwekers als voor de amateurs het hoogtepunt van het seizoen. Ons land telt ontelbare mannen en vrou wen, die zich bij wijze van liefhebberij met het zaaien en opkweken van nieuwe dahliaroorten bezig houden. Hun beste exemplaren zullen zij inzenden om deze aan het oordeel van de keuringscommissie te laten onderwerpen. Bovendien treden zij op de meest vreedzame wijze tegen el kaar in het strijdperk met kleine of gro tere collecties. Vooraanstaande Nederlandse kwekers zullen aan de tentoonstelling meewerken. Heel hun schoonheidsgevoel en vakkennis brengen zij in het geweer bij het samen stellen van de diverse groepen. De laatste aanwinsten op het gebied van de dahlia kwekerij zal men er kunnen bewonderen. Ook bij de beroepskwekers is men zeer gebrand op het behalen van de hoogste onderscheiding voor hun nieuwe soorten of groepen. Tijdens de tentoonstelling bereiken de meer dan honderd nieuwe dahliasoorten, die in de Treslongtuin zijn uitgeplant. het toppunt van hun bloei. De organisatie van de tentoonstelling is in handen van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, afdeling Bennebroek en omstreken, en de Nederlandse Dahliavereniging. Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ De 80-jarige heer J. de Peer, Berck- heijdestraat 33 rd, Haarlem, die dinsdag op de Verspronckweg in Haarlem bij het oversteken door een motorfiets werd aan gereden, is in het ziekenhuis St. Joannes de Deo aan de bij het ongeluk opgelopen bekkenfractuur overleden. B. en W. van Haarlem bïëdèfi dé' raad ter vaststelling aan het ontwerp-uitbrei- dingsplan ..Omgeving Stephensonstraat en Munterslaan, partiële wijziging 1". De wij ziging in het oorspronkelijke uitbreidings plan was nodig, omdat de inmiddels ge reed gekomen bebouwing langs de Ein- steinstraat om x-edenen van stedebouwkun- dige aard enigszins anders is gesitueerd dan in het uitbx-eidingsplan was vastge legd. Tevens vragen B. en W. de i'aad een kre diet van f 25.550 voor de aankoop van enige terreinen, toebehorende aan de N.Z.H.V.M. Deze terreinen behoren tot het tracé van de vroegere trambaan Haarlem- Zandvoort. Zij vox-men een onderdeel van de ontwerp-uitbreidingsplannen „Om geving Stephensonstraat en Alunterslaan" en „Omgeving Faradaystraat". Op dinsdag 18 augustus brengt de fan fare uit Puttershoek een tegenbezoek aan „Eensgezind Excelsior" in Heemstede. Zo als men weet heeft Heemstede dit Zeeuwse plaatsje tijdens de watersnoodramp ge adopteerd. Om zes uur 's avonds vertrekt het mu ziekkorps van het Valkenbui'gerplein via Valkenburgerlaan. Raadhuisplein en -straat en Binnenweg naar het Cafetaria- restaurant aan de Binnenweg. Om half acht gaat het terug naar het Raadhuisplein langs Binnenweg, Hendi'ik Peeperkorn- straat, Vijfherenstraat, Lindenlaan, Bin nenweg en Raadhuisstraat. Om acht uur geeft de Puttershoekse fanfare een concert en een taptoe. Na afloop is er in het Cafetaria-restaurant een gezellig samenzijn. Politie vraagt getuigen Donderdagmorgen omstreeks kwart over tien heeft zich op de hoek van de Prins Bex-nhardlaan en de Zomervaart in Haai'lem een aanrijding tussen een vracht auto en een motorfiets voox-gedaan, ten gevolge waai'vaxi de motorrijder, een 23- jarige kok uit Enschede, en zijn duopassa- giere, een 24-jarig meisje uit Bocholtz (Duitsland), zijn gewond. De vrachtauto zou op de kruising hebben gestopt, waarna de bestuux-der weer op trok, omdat hij geen verkeer zag. Op dat ogenblik naderde de motorfiets, die met de vooxv.ijde tegen het linkei'achterwiel van de vx-achtauto botste. De motorrijder kreeg een shock en wonden aan het geiaat, zijn duopassagiere een gecompliceerde linkeronderbjeenfi'actuur en hoofdwonden. De politie vraagt getuigen van het on geval zich met haar in verbinding te stellen. Haarlemse Raad voor de Jeugd Stadsdoelen (Gasthuisstraat, achter de Botermarkt): om twee uur optreden van de goochelaar Ton Cup. Verder handenax-beid en leeshoek van 1012 uur en van 1416 uur. Advertentie Naar Amerikaans voorbeeld lanceerde „House of England" met succes haar eerste voorseizoen aanbieding. Dank zij dat systeem van „pre-season sales" bent u in de gelegenheid om uitsluitend in de maand augustus uit de nieuwe najaars collectie enkele nouveauté's te kopen tegen een speciale prijs. Onze tweede aanbieding in deze serie is een nieuw Dralon coSbertkosfuum moderne ruitmotieven in „Oude Meester"=tinten voor 179.50 45% polyester met 55% super Merinoswol. Plooivast, vlek- en vochtvrij. Motecht! AMSTERDAM Reguliersbree- straat 21-23 Tel. 36881 DEN HAAG - EINDHOVEN - HILVERSUM - BUSSUM (Van onze redacteur in Amsterdam Op de scheepswerf van G. dc Vries Lentsch Jr. te Amsterdam-Noord ligt het grootste zeiljacht, dat ooit op het vaste land van Europa is gebouwd. Het heeft vier prachtig uitgevoerde badkamers en een luxueuse eigenaars hut. Het is de bedoeling dat eens de bekende Griekse reder Carras in die hut zal slapen. De afgelopen maanden is betwijfeld of Carras ooit voet aan boord zal zetten van dit miljoenen zeiljacht. De tewaterlating geschiedde zonder zijn aanwezigheid en dit werd in verband gebracht met geldnood, waarin Carras zou verkeren. De werf heeft ontkend dat zij iets van die geldnood heeft gemerkt. De bouw van het jacht gaat normaal door. Enige kilometers verder, bij de Neder landse Dok- en Scheepsbouw- Maatschap- pij, is eveneens een schip voor CaxTas in aanbouw. Dit is bestemd voor de handels vloot. Ook hier zwijgt men over geldnood, maar,roet. de bouw van vier andex-e sche pen, waarvoor Carras bij de N D.S.M. or- ders heeft geplaatst, is nog geen begin ge maakt en in Den Haag wordt op het hoog ste niveau onderhandeld over de order portefeuille van de heer Carras, die in Ne derland alleen al een kleine tweehonderd miljoen gulden beloopt. Behalve in Am sterdam heeft hij ben schepen bij de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen besteld. Vier van deze sche pen zijn afgeleverd en betaald Over een vijfde wox-dt onderhandeld, want voor dit blijkt niet voldoende geld te zijn. De bij deze opdrachten betrokken scheepswer ven ontkennen, dat er sprake zou zijn van een faillissement van Carras. Men mag echter aannemen riat er op zijn minst likwiditeitsmoeilijkheden zijn. Aan de be- spx-ekingen, die op het ministerie van Fi nanciën worden gehouden, nemen deel de Nederlandse Exporl centrale, die bij het plaatsen van de orders heeft bemiddeld en de Nedex-landse Kredietverzekerings maatschappij en de Exportfinancierings maatschappij, via welke de financiering van de schepen plaats heeft. Het overleg heeft ten doel een financie- ringsi-egeling te ontwex-pen, die het moge lijk maakt dat alle geplaatste ordex-s kun nen worden uitgevoerd, zonder financiële stroppen voor de '.'ex-ven. Het ovex-leg is nog gaande. De besprekingen op het ministerie van Financiën over de betalingsmoeilijkheden van de Griekse reder CaiTas hebben nog niet tot concrete resultaten geleid. „Het is nog te vroeg om op deze zaak vooruit te lopen," zei een woordvoerder van het mi nisterie van Financiën ons vanmox-gen. „Daarvoor zijn de berichten over de moei lijkheden, die de Griekse reder Cax-x-as on- deiwindt. nog te vaag. Het kan echter wel als vaststaand worden aangenomen, dat de Griekse reder met. failliet is." Advertentie ontegenzeglijk lekkerder B. exx W. van Haarlem stellen de raad voor een subsidie van 56.024,97 te ver strekken in de stichtingskoslen van de Sionskerk van de kerkvoogdij van de Ne derlands hervormde gemeenten Spaarn- dam en Spaarnwoude. Deze kwestie is reeds enige keren in de raad ter sprake geweest. De raad was in dertijd van oordeel dat, hoewel de kerk- bouwsubsidievei'ordening op de Sionskex-k niet van toepassing was, tóch de factoren, welke aanleiding waren tot de vaststelling van genoemde verordening bij de bouw van de Sionskerk een rol hebben gespeeld, zodat een subsidie zou moeten worden verstrekt. Van de stichtingskoslen, groot 287.344,85, is een bedrag van 280.124,85 subsidiabel. De gx-ootte van de subsidie bedraagt 20 percent van dit bedrag. Nieuws in het kort Wegwijzers. B. en W. van Haaxdem stellen de raad voor een bijdrage van 521,96 te verstrekken aan de A.N.W.B. voor de aanvulling en wijziging van de wegwijzex-s met het oog op de geprojec teerde route voor het verkeer naar Am sterdam via de Prinsenbrug. Lening. B. en W. van Haarlem stellen de x-aad voor ter bestrijding van de kapi taalsuitgaven over het jaar 1958 van het St. Elisabeth's of Grote Gasthuis aan dit ziekenhuis een lening te verstrekken van 155.154.07 tegen eenzelfde rentepercen tage als de algemene dienst der gemeente aan het leningsfonds verschuldigd is. Eervol ontslag. B. en W. van Haax-lexn stellen de raad voor eervol ontslag te vex-lenen aan mejuffrouw zuster A. J. Ybus, adjunct-directrice bij het Grote Gasthuis, aangezien zij de 55-jarige leef tijd heeft overschreden. Raad van Bloemendaal. Woensdag avond om acht uur komt de gemeenteraad van Bloemendaal in openbare vergadering bijeen voor het onderzoek naar de geloofs brieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer A. Lagendijk (gekozen in de vaca ture mr. J. W. de Jong Schouwenburg) en voor de behandeling van een voox-stel een aanvullend krediet te vex-lenen voor uit breiding van de wethouder Rohlingschool. In Rijswijk is een 47-jarige Hagenaar aangehouden, die op een in Leiden gestolen bromfiets reed. Hij had zestien pakjes sigaretten bij zich, die eveneens gestolen bleken te zijn. Bij zijn verhoor bekende hij, de laatste twee jaar meer dan zestig inbraken te hebben gepleegd in Noord- en Zuid-Hol land en in de provincie Utrecht. Ook en kele raadhuizen vereerde hij met een nachtelijk bezoek, onder andex-e dat in Maasland, waar hij de ambtsketen van de burgemeester meenam. Flij is ter beschikking van de Justitie gesteld. Advertentie Arïegang 14 naast C&A BEVALLEN van een zoon: 11 aug.: M. C. W. Pijnaker-van Looij; M. Huig van Bentexri; A. M. van Koten-Snoeks; J. W. van Eex-den-Houniet; 12 aug.: D. B. Kroon-de Vries; C. van Egmond-Vrolijk; M. S. Wessels-van der Putten; M. Pijpstra- Bux-gstra. BEVALLEN van een dochter: 11 aug.: G. H. Eleveld-van den Brink; J. Ottolini- Mulder; J. Daas-de Boer; 12 aug.: A. M. Woudenberg-Christiaans; H. W. Sanders- van der Dussen; A. van der Vaart-de Keij- zer (2 drs)13 aug.: E. Bergsma-Gerrits; F. J. Jansen-Kosters; M. Korte-Theijs- meijex-. OVERLEDEN: 10 aug.: F. J. van Vlijmen, 77 j„ Kleine Houtstx'aat; 11 aug.: E. van der Haas-van den Heuvel, 70 j„ Badeloch- straat; M. E. van Veggel-Schot, 85 j„ Lange Herenvest; C. J. Zwemmer, 6 m„ Colensostraat: G. Gerrits, 52 j„ Wetering straat; C. G. van Veen. 55 j„ Lange Heren straat: C. M. Vrijland-Tiemens-Kex-ssen, 80 j„ Hazepaterslaan; M. M. Schafer, 55 j„ Rpgastx-aat; C. Groeneveld-Meijenbux-g, 67 j.. Emostraat; G. J. C. M. Kox-tekaas- Smithuis. 33 j„ Gasthuisvest; 12 aug.: J. Visbeen-Hogendoorn, 54 j„ Soerabaja- straat: E. Wijnrox-Schoen, 74 j„ Badeloch- straat. ONDERTROUWD: 12 aug.: A. R. Kle- vering en A. J. T. Bloemendal; P. de Klerk en R. B. Licht; H. Janssen en J. M. Ver dam; B. Loeuwerke en M. E. Postma; A. Prins en H. Strijkers; H. Zonneveld en C. M. Hoogkamer; A. H. van Unen en D. Wigersma; M. T. Meijer en A. Doekes; K. J. P. K. Gessner en M. W. G. Winkenius; S. Bulthuis en J. A. de Zwaan; A. P. van Iperen en M. Breijer; 13 aug.: J. J. H. Texier en G. J. Kroonsbex-g. GETROUWD: 12 aug.: C. Lampe en G. M. Koelemij; J. A. M. Korstjens en H. A. Las- schuit; N. J. S. Toledo en M. C. aan de Kerk; J. L. M. van der Voox-t en C. M. Bank; J. P. Bx-uin en E. Driessen; B. W. de Graaf en J. J. Verzandvoox-t; A. J. J. Bos en C. E. Klooster! N. in 't Hout en H. Kuiper; 13 aug: J. Hendriks en A. E. C. Menke.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5