André Darrigade spurtte in Zandvoort onbedreigd naar de regenboogtrui Maliepaard kon Oost-Duitser niet van tweede kampioenschap afhouden Vroege vlucht leverde - tot schrik van Belgische renners - succes op Geldermans zesde; Niesten achtste De wegwedstrijden in cijfers SCHUR OPNIEUW STERKSTE AMATEUR Snijder vijfde achter twee snelle Belgen Bas Maliepaard 9 Bergklimkampioenschap voor Duitser Barth Limonadehof Successen van de Robben in West-Vlaanderen Oosterkwartier-toernooi voor kampioen Rohda MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 ATLETIEK. Tijdens atletiekwedstrijden te Schaesberg heeft Jan van Uden (Schaes- berg) het Nederlands juniorrecord op de 1500 meter verbeterd. Hij maakte een tijd van 3 min. 59 sec. en bleef daarmee ruim onder het oude record dat met 4 min. 1.4 sec. sinds 31 mei van dit jaar op naam stond van Chris Konings (Zaanland, Zaan dam). Het wereldkampioenschap voor professionals op de weg, dat zondag in Zandvoort werd gehouden en waar voor een ongekend grote belangstelling bestond is op fraaie wijze gewonnen door de snelle Fransman André Darrigade. Hij zegevierde op duidelijke manier, vrij gemakkelijk in de eindsprint van een acht man sterke kopgroep. Zelfs de Italiaan Gismondi en de Belg Noël Foré, die beiden ook over een rappe eindsprint beschik ken, konden het hem daarbij helemaal niet lastig maken. Tientallen meters vóór de streep kon Darrigade zijn arm reeds juichend omhoog steken. De verrassend sterk rijdende Engelsman Simpson, de Italiaan Ronchini, de Duitser Fischerkeller en de Beverwijkers Ab Gelder mans en Coen Niesten, die zich van de acht Nederlandse rijders het beste hebben geweerd, kwamen er in deze eindsprint niet aan te pas. Maar de grote verliezers in deze titelstrijd waren toch de favoriete Belgische Rikken van Steenbergen en van Looy en de Italiaan Ercole Baldini, wereldkampioen in 1958. Vooral de twee Bel gen werden aan de finish op een oorverdovend fluit concert onthaald door hun vele supporters. Zij bliezen heel stilletjes de aftocht. Maar zij waren niet de enigen die in deze strijd om de zo fel begeerde regenboogtrui teleurstelden. Ook de Nederlander Jo de Haan, de Zwitser Rolf Graf, de Ier Seamus Elliott en de Duitser Hans Junkermann zijn beneden de verwachtingen ge bleven. Dit falen der favorieten heeft aan de triomf van Darrigade geen afbreuk kunnen doen, want de blonde boerenzoon uit het plaatsje Daix, die meer dan twee honderd kilometer voor dit succes heeft gestreden, ver diende de wereldtitel volkomen. De regenboogtrui zal hem bepaald niet misstaan. De Fransman Darrigade gaat juichend met grote voorsprong door de finish, gevolgd door (rechts) de Italiaan Gismondi. Derde werd de Belg Foré. Aanvankelijk droeg dit wereldkam pioenschap, waarvoor 69 renners aan de start verschenen, een vlak en eentonig karakter. Er werd in het eerste koersuur met de handen boven op het stuur gefietst. Pas na 56 km rijden kwam er een kleine opleving in de strijd, toen de Italianen Conterno en Pellgrini, de Zwitsers Moresi en Traxel, de Australiër Arnold, de Span- jaar Manzaneque, de Deen Retvig, de Duitse Fischerkeller en de Belg Foré een kopgroep formeerden en ijverige pogin- De wereldkampioen der profs op de weg 1959, de Fransman André Darrigade. gen deden om een afscheiding te forceren. Door toedoen van de Nederlander Piet v.d. Brekel, de Duitser Ommer en de Belg Baens kwam alles weer bijeen. Darrigade ontsnapt Nadat de renners al twee uur in 't zadel zaten en er bijna 80 km onder de smalle wieltjes waren doorgedraaid, sloeg Darri gade met de Deen Retvig en de Italiaan Gismondi op de vlucht Zonder enige te genstand van betekenis fietsten de drie aan vallers uit het peloton weg. Alleen de Deen Jonsson en de Engelsman Simpson rea geerden aanvankelijk op deze ontsnapping en sloten zich bij de drie vluchtelingen aan. De voorsprong werd verder opgevoerd en toen deze al 1 minuut en 48 seconden be droeg, ging Ab Geldermans alleen op jacht naar de vijf koplopers. In soepele stijl draaide de Beverwijker in zijn een tje over het parcours en werd daarbij lui de aangemoedigd door zijn talrijke sup porters en landgenoten. Na een achter volging van twee omlopen, zo'n kleine twintig kilometer, bekroonde Geldermans zijn solo met aansluiting bij de vijf koplo- De uitslag van het wereldkampioenschap op. de weg voor amateurs over 189.23 km was 1Gustaf Schur (Oost-Duitsl.) 4.39.02 (gem. 10 (590 km); 2. Bas Maliepaard (Ned.) z.t.; ,5. Goosson (Belg.) 4.39.08; 4. Troonbeeckx Belg.; 5 Snijder (Ned.): (5. Zorri (It:.); 7. Corneiis (Belg.); 8. Claes (Belg.); 9. Jaisli (Zwits.); 10. Enemark (Den.); 11. Schleuniger (Zwits.); 12. Ekhlom (Zwed.) 13. Pifferi (It..); 14. Postl (Oostenr.); 15. Troche (W.-Duitsl.); 16. Thull (Lux.); 17. Torok (Hong.); 18. Baunsoe (Den.,, 19. Hagen (O.-Duitsl.); 20. Horvat (Hong.); 21. Limbach (W.-Duitsl.); 22. El Gourch (Marok ko); 23. Van Egmond (Ned.): 24. Viot (Frankr.); 25. Karlsson (Zwed.); 26. Heckemuller (W.- Duitsl.); 27. Lorke (O.-Duitsl.); 28. Zilverberg (Ned.); 29. Reisenauer (W.-Duitsl-): 30. Schwei- ger (Oostenr.): 31. Podobas (Polen); 32. Tuller (W.-Duitsl.); 33. Hammei (Den.); 34. Bangs- borg (Den.); 35. Fornalczyk (Polen); 36. La- cheb (Marokko:; 37. Grisius (Lux.); 38. Wirth (Lux.); 39. Schober (O.-Duitsl.); 40. Scally (Eng.); 41. Verlinden (Belg.); 42. Andersson (Zwed.); 43. Ilugens (Ned.); 44. Trape (It.); 45. Tonucci (It.); 46. Enthoven (Ned.): 47. Schappi (Zwitsl.); 48. Venturelli (It.): 49. Eck stein (O.-Duitsl); 50. Pedersen (Den.): 51. Van- denberghen (Belg.): 52. Sauvage (Frankr.) 53. Chiodini)(It.): 54. Chtiej (Polen); 55. Bergkvist (Zwed.); 56. Kroeier (Den.); 57. Paradowski (Polen): 58. Lippeck (W.-Duitsl.): 59. Johans son (Zwed.). Op één ronde: 60 Weissleder (O.-Duitsl). Met: uitzondering van Weissleder hebben alle renners dezelfde tijd als nummer drie Goossens (Belg.). De officiële uitslag van het wereldkam pioenschap op de weg voor profs over 292.03 km was: 1. en wereldkampioen André Darrigade (Fr.), tijd: 7.30.43, gemidd. 38.250 km; 2. Gismondi (tt.); 3. Fore (Belg.): 4. Simpson (Gr.-Br.); 5. Ronchini (It.); 6. Ab Geldermans (Ned.); 7. Fischerkeller (W.-Did.);)8. Coen Niesten (Ned.) op 2 sec.: 9. Anquetil (Fr.) op 22 sec.; 10. Con terno (It.); 11. Schpubben (Belg.); 12. Junc- kerman (W.-Dld.); 13. Wierucki (Polen); 14. Hassenfordcr (Fr.); 15. Murray (Austr.); 16- De ouhannet (Fr.); 17. De Haan (Ned.); 18. Desmet (Belg.); 19. Benedetti (It.): 20. Damen Ned.); 21. Pellegrini (It.); 22. Elliott (Ierl.); 23. Defilipis (It.); 24. Suarez (Sp.); 25. Bal dini (It.); 26. De Roo (Ned.); 27. Oelibrandt Belg.); 28. Van Steenbergen (Belg.); 29. Cap- tein (Ned.); 30. Van Daele (Belg.): 31. Brum (It.): 32. Christian (Oostenr.); 33. Botella (Sp.); 34. Baens (Belg.); 35. Reitz (W.-Dld.); 36. Ca- zala (Fr.); 37. Moresi (Zwits.); 38. Van Looy (Belg.): 39. Van den Brekel (Ned.); 40. Saint (Fr.); 41. Thaler (Oostenr.): 42. Friedrich (W.- Dld.) 7.32.30; 43. Debussmann (W.-Dld) 7.33.40; 43. Galatti (Zwits.) 7.38.24. pers. Hun voorsprong op het peloton was toen al opgelopen tot 2 min. en 11 sec. Voor de Deen Jonsson werd de strijd :n het kopgroepje te zwaar en hij liet zich ontmoedigd terugvallen in het peloton. Aanvoerder Darrigade beleefde op de boulevard benauwde ogenblikken toen de lucht uit een zijner banden ontsnapte. Maar de Fransman kreeg snel een reser- vefiets aangereikt en wist zijn opgelopen achterstand weer ongedaan te maken. Ook het nadien overstappen op zijn eigen fiets leverde Darrigade geen verlies op. De vijf koplopers waren ondanks de es capades van Darrigade weer enkele se conden verder op het peloton uitgelopen. Niesten op jacht Met nog ruim 110 km te fietsen kreeg de voorsprong van Darrigade c.s. een flin ke knauw. Er was door de Spanjaard Segu, de Zwitser Ruëgg, de Duitser De- buschmann, de Fransman Gazala en de Italiaan Defilippis een jacht ontketend, die het peloton tot op 65 seconden van de kopgroep bracht. De ondergang scheen nabij. Maar de vluchtelingen hadden het geluk op hun hand, want de achtervolging werd niet voltooid. De sterke Beverwijker Coen Niesten rook toen zijn kans. Hij wil de blijkbaar niet voor stadgenoot Gelder mans onderdoen en helemaal alleen over brugde hij het „gat" dat hem van de kop groep scheidde. In deze kopgroep was de Deen Retvig voor het opgevoerde tempo om uit de greep van het peloton te kun nen blijven bezweken. Het aantal kop lopers bleef zodoende vijf man bedragen. Maar al spoedig werd dit aantal verdub beld. De koplopers kregen versterking van de Fransman Anglade, de Belg Foré, de Duitse Fischerkeller, de Italiaan Rochini en de Canadees Murphy. En deze verster king bleek bijzonder welkom, want de tot 54 seconden geslonken voorsprong werd dankzij Foré en Fischerkeller weer opge voerd tot bijna twee minuten. Toen wer den de Belgen Baens en Van Steenbergen met de Fransman Gazala toch onrustig Zij begonnen aan de achtervolging, maar evenals de Franse tijdrijder Saint, de Ita liaan Bruni, de Belg Rik van Looy en onze landgenoot Jo de Haan slaagden zij niet in hun opzet om de kopgroep te be reiken. De onderlinge rivaliteit speelde hen daarbij parten. Voor de Spanjaarden was de strijd toen al gestreden. Want nadat de ijverige Man zaneque door pech de strijd had moeten staken, kwam hun favoriet Poblet op de boulevard ten val en moest eveneens op geven. Ook Bober, Segu en Chacon gaven er toen maar de brui aan. Het had voor hen geen zin meer om verder te fietsen. Zij waren hoofdzakelijk meegekomen om Poblet bij te staan in zijn greep naar de regenboogtrui. Ook de Zwitserse ploeg kreeg een harde slag te incasseren, toen kort achter elkaar Rolf Graf, die zich in de Tour de France zo bijzonder had on derscheiden, Heinz Graf en Ruëgg van de fiets stapten. De Fransman Graczyck en de enige Luxemburger Schmitz werden bij de afdaling van de Hunzerug door een val- partijtje uitgeschakeld. Met nog ruim dertig kilometer te fiet sen, toen Murphy en Anglade al uit de aanvalsspits waren verdwenen, probeer de de strijdvaardige Geldermans de strijd alsnog met een ontsnapping in zijn voor deel te beslissen. De Beverwijker wist bij voorbaat in een eindsprint met Darriga de, Gismondi en Foré kansloos te zijn. Maar men gaf de Nederlander geen kans en Gismondi en Simpson riepen hem uiteraard tot groot genoegen van Darri gade weer tot de orde. Uit het peloton, dat tot 37 man geslon ken was, begon de sterke tijdrijder Gerard Saint aan een opmars naar de kopgroep. Maar wat de twee Beverwijkers daarvoor wel hadden gepresteerd, kon Saint toch niet verwezenlijken. Hij kwam tot op vijf tien seconden van de leiders en moest toen weer terrein prijsgeven. Ook de fa vorieten Baldini, Junkermann, De Haan en Anquetil slaagden er niet in om tot de zo nodige samenwerking te komen voor een georganiseerde tegenaanval. Boven dien gunden de Belgen Van Looy en Van Steenbergen elkaar geen meter. De ze tactiek en rivaliteit is de favoriete pelo tonrijders noodlottig geworden. Pas toen het reeds te laat was kwamen zij tot de ontstellende ontdekking dat het kopgroep- je meer kwaliteit bezat, dan zij aanvanke lijk vermoedden. Onder grote spanning naderde het einde van de strijd. Op de tribunes en bij de pits waren aller ogen gericht op de Hunze rug. Men hoopte in het Nederlandse kamp nog op een ontsnapping van Geldermans of Niesten. Maar zover heeft Darrigade het niet laten komen. Wel kwamen de twee Beverwijkers op kop over de Hunze rug, doch in de eindsprint werden zij kans loos verslagen. Niesten gaf zich reeds voordat de sprint goed en wel begonnen was gewonnen, terwijl Geldermans het tot een overigens eervolle zesde plaats kon brengen. Aan Darrigade viel niet te tor nen. De Franse wegsprinter toonde zich onbetwist de snelste van het achttal en be haalde zodoende zijn eerste wereldtitel. Zwemmen A utomobilisme De Westduitse coureur Edgar Barth heeft het internationale kampioenschap bergklim gewonnen. Hoewel de Porsche- rijder zondag in de voorlaatste wedstrijd bij Salzburg met een bescheiden klasse ring genoegen moest nemen is hij onbe reikbaar geworden voor de overige cou reurs. De Oostenrijkse coureur Vogel was zondag de snelste. Hij had met zijn Por sche voor de. beide manches in totaal 11 min. 29 sec. nodig. De Zwitser Walter, eveneens met een Prsche, werd "tweede in 11.37.0 en de Westduitse Porsche- fabrieksrijder Von Trips derde in 11.46,8. De stand in het officieuze wereld kampioenschap bergklim is thans: 1. Barth (W.Dld.) 25 pnt., 2. Walter (Zwits.) 15 pnt., 3. Vogel (Oostenrijk) 12 pnt. ZWEMMEN. De Engelse zwemploeg, die in Waalwijk tegen Nederland met groot verschil verloor, heeft zaterdag met 149 99 punten van West-Duitsland gewonnen. De 28-jarige sportleraar Gustave Schur uit Oost-Duilsland heeft zaterdagmiddag op het circuit van Zandvoort voor dc tweede achtereenvolgende maal beslag gelegd op het wereldkampioenschap op de weg voor amateurs. Een feit dat nog niet eerder in de geschiedenis van de wegrensport is voorgekomen. Nochtans heeft de sterke Schur, die momenteel in een voor zyn tegenstanders benijdenswaardige vorm is, deze hernieuwde triomf in de stryd om de regenboogtrui geenszins cadeau gekregen. Hij heeft er een fel sprintgevecht voor moeten leveren met de zeven jaar jongere Nederlander Bas Maliepaard uit het plaatsje Willemstad. Samen waren Schur en Maliepaard in de slotronde door Zandvoort op de boulevard uit het geenszins slui merende peloton ontsnapt. Vooral de jonge oranjerijder weerde zich goed in deze slotfase van de strijd om de kleine voorsprong te kunnen behouden. Dat werd hem in de eindsprint noodlottig. De meer geroutineerde Tave Schur, die het niet aan koersintelligentie ontbreekt bleef hem ten slotte met een half wieltje verschil de baas en mocht zich zodoende voor de tweede maal wereldkampioen noemen. Slechts zes seconden na Schur en Maliepaard snelden de Belgen Stan Goossens en Lode Troonbeeckx met de tweede oranjeman Mik Snijder als eersten van het compacte peloton over de finishlijn. De zes Nederlanders hebben in deze ti telstrijd, waarvoor 93 renners aan de start verschenen, niet verioren rond gefietst en het er heel wat beter afgebracht dan vo rig jaar in Reims. Steeds waren de oran jerijders in de voovste gelederen van het peloton, waar de strijd doorgaans beslist wordt, te vinden. En toen na wat onbedui dende aanvalletjes, die nooit meer dan honderd meter voorsprong opleverden, zes renners Bangsborg (Denemarken), de Polen Paradowski en Podobas, Trape (Italië) Schleuniger (Zwitserland) en Var- ga (Oostenrijk) een winst van 39 secon den bijeen hadden gefietst, waren de Belg Claes en de Nederlanders Jan Hugens en Dik Enthoven al eerder in het offensief ge weest. Ook Huub Zilverberg bracht met enkele demarrages wat meer vaart in het peloton. Zij kregen daarbij een helpend handje toegestoken van Belgen, Fransen en Ita lianen. Alles kwam zodoende met uit zondering van enkele pechvogels weer bijeen. Er was toen ongeveer 80 km. ge fietst. Belgen actie' Ook de Belgen hebben zich in de strijd om de regenboogtrui bij de amateurs niel onbetuigd gelaten. Na een vergeefse solo actie van Verlinden,, sloeg de snelle Goos sens op de vlucht. Maar de favoriete Belg kreeg geen kans om zich alleen af te zon deren. Hij moest het gezelschap duider van zijn landgenoten Vandenberghe ei Verlinden, de Italianen Tonucci en Zorzi de Oostenrijker Sehweiger, de Fransmar Homan, de Brit Scally, de Zweed Ekblon en de Nederlander Mik Snijder. Het had er alle schijn van dat deze ontsnapping dt beslissende zou zijn. Maar in het peloton wenste men zich nog niet gewonnen te ge ven en voor een georganiseerde tegenaan val moesten de tien koplopers het hoofd buigen. Ook de Nederlanders Hugens en Snijder met de Italiaan Trape liet men niet gaan. Benauwd Bij een nieuwe ontsnapping van de ac tieve Belg Goossens zag het er voor dr Nederlanders heel even benauwd uit. On der de jagers op Goossens was geen en kele Oranjetrui te ontdekken Hugens. Snijder, Zilverberg en Maliepaard hielden zich kalm om Ab van Egmond, die ten val was gekomen, en landskampioen Dik Ent hoven, die voor de vierde maal van fiets moest verwisselen, de kans te geven weer aansluiting bij het peloton te bekomen. Daarin slaagden A.b en Dik na een korte en felle jacht. Hugens kon zich toen met de Italiaan Venturelli en de Oostduitser Hagen weer aan een uitlooppoging wagen. Maar ook deze aanval leverde geen suc ces op. Een massasprint scheen uiteinde lijk de beslissing ie moeten brengen Het pakte evenwel toch nog anders uit. In de laatste omloop van tien kilometer rukten Schur en Maliepaard zich los uit de greep van het pe/oton. Vooral de kleine Nederlander weerde zich heftig en deed tussen de Hunzerug en Tarzanbocht nog een moedige poging om Schur van zich af te schudden. Deze gaf Maliepaard echter geen meter prijs. Onder een oplaaiend en thousiasme van Nederlanders en Oostduit sers snelden de twee demarranten op de eindstreep af. Even leek het er op dat Ma liepaard het pleit in zijn voordeel zou gaan beslissen, doch in de laatste meters toon de Schur zich juist iets rapper Alhoewel het verschil amper een half wiel bedroeg. Met een vijfde plaats van Mik Snijder en de overige vier landgenoten in het pelo ton, was men in het Nederlandse kamp helemaal niet ontevreden over het be reikte resultaat. De Fransen en Italianen hadden het er heel wat slechter afgebracht en bovendien kwamen er ook geen Luxem burgers, Westduiisers, Oostenrijkers, Zweden en Zwitsers in het stuk voor. Vooral op drukke dagen- als met de wereldkampioenschappen wielrennen is een van de belangrijke taken van ge meente- en rijkspolitie het wijzen van de goede weg. Ook de laatste categorie, die toch uit alle delen van het land in deze contreien gestationeerd was, zal de kaart van Zandvoort en omgeving goéd in het hoofd hebben gehad en niet spoedig met de mond vol tanden heb ben gestaan. Zélfs is dit niet gebeurd met de twee rijkspolitiemannen uit Almelo die in de vroege morgen van zondag in Heem stede werden aangeklampt door een Belgische automobilist. In alle ernst vroeg deze naar de „Limonadehof" Met enkele ivoorden hebben zij de man duidelijk uiteengezet hoe hij het vlugst het parkeerterrein bij de „Linnaeushof" kon bereiken. De Oostduitser Schur versloeg de Nederlander Maliepaard in de sprint. In het Westvlaamse plaatsje Breedene zijn lange afstand zwemwedstrijden ge houden, waaraan werd deelgenomen door een ploeg van de Robben. Zowel de 4500 meter vrije slag dames als de 4500 meter vrije slag heren, leverde een zege op voor de Hilversumse ploeg. Hennie van der Velde was bij de dames de snelste met 1 uur 6 min. 57 sec. Mary Kok finishte als tweede in 10.08.13 en ook de derde plaats was voor een Robbenmeisje: Amy Lande- weert, die 1.09.49 nodig had. Hermsen eindigde bij de heren met een voorsprong van bijna vijf minuten op nu mer twee. De uitslag was hier: 1. Hermsen (Robben) 1.01.21; 2. Van Damme (België) 1.06.16; 3. Van Kamp (Robben) 1.06.44. Korfbal In Haarlem is het korfbalseizoen ge opend met de wedstrijden om de „Hoog veld-wisselbeker". Landskampioen Rohda was in prima vorm, won driemaal, en leg de daardoor beslag op de eerste prijs. Tweede werd Koog Zaandijk, de nieuwe eerste klasser, die slechts van Rohda ver loor. Ons Eibernest uit Den Haag stelde te leur; niet alleen omdat het derde werd, doch nog meer door veel te fors spel. Vooral in de wedstrijd tegen Rohda speel den enkele Ons Eibernest-speelsters veel te zwaar, waartegen de zwakleidende ar biter onvoldoende optrad. Internationaal C. van Lunteren was in goede vorm, zo dat de toeschouwers van zijn spel onge twijfeld hebben genoten. Oosterkwartier kwam op de laatste plaats: men probeerde diverse jongere spelers (sters), zodat deze uitstekende oefenwedstrijden hebben gehad. Na af loop reikte voorzitter A. Grünwald met goed gekozen woorden de prijzen uit. De jonge Nederlandse renner Bas Ma liepaard is snel op de wielersportladder omhoog geklommen. Verleden jaar, toen hij zijn dienstplicht vervulde en niet eens waardig werd bevonden voor de militaire wielerploeg, was Maliepaard nog een vol slagen onbekende. Maar dit seizoen heeft de hardrijder uit Willemssstad de kenners verrast door zijn uitstekende prestaties. Vooral in de grotere wegwedstrijden, de „klassiekers", is hij sterk op de voor grond getreden. Bastiaan Maliepaard, 3 april 1933 in Willemstad geboren en van beroep tim merman, is in 1956 de wielersport gaan beoefenen als training voor het schaat senrijden. In deze tak van wintersport had Maliepaard reeds enkele succesjes ge boekt. De liefde van het schaatsen had hij van geen vreemde, want zijn vader is in vroeger jaren schaatskampioen van West- Brabant geweest. Met wielrennen ging het aanvankelijk niet zo best. De jonge Maliepaard reed zich in zijn eerste wielerjaar wel enkele malen in de prijzen, doch was nooit bij de eersten. Juist toen hij in 1957 goed ging fietsen winnaar in Dinteloord, Heve en Aardenburg moest de renner Malie paard soldaat worden. Van hardfietsen is toen niet veel meer gekomen. Desondanks werd hij in 1958 amateur en hij gaf zich op voor de militaire wielerploeg. Doch Ma liepaard werd niet eens gewogen en was dus al bij voorbaat te licht bevonden. In januari van dit jaar werd Maliepaard met groot verlof gezonden en hij is zich toen intensief op het wielerseizoen gaan voorbereiden. Dat is niet zonder succes ge bleven. Hij zegevierde in Berlicum, Over- zele (B.) en Koewacht, bracht de etappe van Breda naar Haarlem in „Olympia's Toer" op zijn naam, en beleefde zijn gro te doorbraak met overwinningen in de Omloop van de Kempen, de Ronde van Overijssel en de Grote Solitudeprijs in Stuttgart. Daaraan had hij ook zijn selec tie voor het wereldkampioenschap te dan ken. Bovendien werd Maliepaard dit sei zoen nog zesde in de zware Ronde van Oostenrijk en winnaar van straatkoersen in Dinteloord. Ulvenhout en Zwijndrecht (B.). Hij heeft zijn kwaliteiten in het we reldkampioenschap op de weg te Zand voort nog eens duidelijk onderstreept met een- eervolle tweede plaats. Het schaat sen rijden is nu bijzaak geworden. Bas Maliepaard wil nu als wielrenner probe ren te slagen. En het ziet er wel naar uit dat hij nog van zich zal doen spreken.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9