Giulio Glorioso in Utrecht te sterk voor zwakke Nederlandse aanval Volleybaltoernooi van De Blinkert voor HVS en Die Raeckse Amsterdammer Leistikow sterkste in Zandvoorts Badgastentoernooi Teleurstellende nederlaag voor de Nederlandse tennisploeg Twee honkbalinterlands tegen Italië In Haarlem nam Nederland revanche Nederland-Italië in cijfers 9 Nico Brands naar Triest De honkbaluitslagen ADO en Full Speed wonnen TYBB-toernooi Duitsers op dreef in Noordwijk Nederlandse turnsters turnden in Frankfort Motorrenner Verhoef in Alkmaar verongelukt MAAINDAG 24 AUGUSTUS 1959 Voor het eerst sinds drie jaar heeft het Nederlandse negental een nederlaag ge leden. Tegen een Europese tegenstander. Italië heet de trotse overwinnaar van de Europese kampioen. Met 8-3 bleven de mannen van Glorioso de meerderen van een zwak aanvallend Oranje. Alleen Simon Heemskerk bleek in Utrecht een sterk slag man, terwijl Nico Brands snikkend van het lachen de vier honken ineens afliep, want de massieve Amsterdammer kreeg een van de keiharde worpen van werper Glorioso vol op zyn knuppel. Homerun, de eerste die Brands in zijn honkbalcarrière sloeg. Ook Piet de Nieuwe deed goed werk in het slagperk, want uit twee slagbeurten plaatste hy een honk slag. De overige Oranje-hitters kwamen niet boven het middel matige uit. De Italianen sloegen niet minder dan drie homeruns, die zeven punten opleverden. Oorzaak van de 8-3 nederlaag: het falen van starting-pitcher Smidt en zwak aan- valspel van Nederland. Bij Italië was Giulio Glorioso de grote man. Als werper hield hü de Nederlandse score beperkt tot drie punten en als slagman zorgde hy in de eerste innings reeds voor twee punten door met een man op de honken een homerun te slaan. Ook rechtsvelder Faraone had met drie honkslagen uit vier beurten een groot aandeel in de, verdiende, Italiaanse zege. De overgang van een Amerikaans honkbalveld naar een voetbalveld was te groot voor de Italianen, want in Haarlem waren zij geen partij voor de Hollandse ploeg, die in Herman Beidschat een zeer sterke werper had. De starting-pitcher van Italië, Folli, bleek geen partij voor de Hollandse slagploeg en bovendien toonde hij een groot gebrek aan controle. Vooral Keulemans profiteerde hiervan, want niet minder dan drie maal wist h(j een vrije loop te krijgen. Ook Folli's vervanger Pesce, kon de Nederlanders het scoren niet beletten. In de Nederlandse aanval was Fabrie de grote verrassing. Hij behaalde het fraaie gemiddelde van 500 door twee honkslagen uit vier beurten. Ook Houtkamp noteerde 500, door 1 honkslag uit twee slagbeurten. Kok sloeg een homerun. Uit eindelijk won Nederland met 10-2. Beide wedstrijden werden door ongeveer 3500 toeschouwers bijgewoond. Giulio Glorioso is de Coppi van het Ita liaanse honkbal. Giulio, het idool van de vurige honkbalenthousiasten in Italië, wordt daar al jaren lang aanbeden. In 1956 nam Nederland voor het eerst deel aan de Europese kampioenschappen en deze kampioenschappen werden verspeeld in Rome Van Nederlands speelsterkte was niet zo heel veel bekend, maar toch werden de Hollanders als gevaarlijke outsiders be schouwd. De Italianen, die voor eigen pu bliek ten koste van alles kampioen wilden Honkbal worden, droegen Glorioso dan ook op om Nederland te verslaan. Vol vertrouwen ver schenen de Italianen in het veld, om na drie dramatische uren volkomen verslagen dit weer te verlaten. Giulio werd namelijk al le kanten opgeslagen en Nederland won met 13-2. Sindsdien heeft Nederland nog drie keer tegen Italië gespeeld en steeds was Glorioso aanwezig, maar geen enkele maal speelde Glorioso als werper tegen het'oranje-team. Sinds de vernietigende 13-2 nederlaag, die hem een flinke' deuk in zijn reputatie kostte, behaalde hij welis waar als werper goede resultaten (in Am sterdam werd hij tot beste pitcher van het toernooi uitgeroepen), maar het leek alsof hij een duel met Oranje ontweek. En daarom huilde Giulio na afloop van de wedstrijd in Utrecht. Hij huilde tranen met tuiten, ondanks een schitterende over winning op Nederland. Midden tussen zijn juichende landgenoten huilde hij als een kleine jongen, nog kleiner dan de ballen- jongen van het Italiaanse team, om zijn duidelyke revanche op Holland. Met zijn voornaamste wapen, de rechte bal, die hij echter ongemeen hard en zuiver gooit, troefde hij de Oranje-hitters af. Geduren de de gehele wedstrijd bleef hij uiterlijk onbewogen, behalve in de vijfde innings, toen het gehele Italiaanse team plotseling in paniek raakte. Ook in het slagperk was Giulio zeer sterk. In de eerste innings sloeg hij moeiteloos een homerun, waar van derde honkman Morelli meeprofiteer de. In de derde en vierde innings werd hij vlak voor het hek uitgevangen door Heems kerk en Houtkamp. Daarom is de naam Glorioso onverbre kelijk verbonden aan de 8-3 nederlaag, die het Nederlands negental leed op het Amerikaanse honkbalveld van UW in Utrecht. Al zijn de resultaten van hem niet zo imponerend (6-0-7), toch was hij de grote ster van dit zeer goede duel. Zijn tegenstander, Jan Smidt, bediende zich voornamelijk van incurves, die echter die scherpte misten om succes te behalen. In de derde innings reeds moest Smidt ver vangen worden door Brands, die welis waar aanvankelijk de moeilijkheden niet kon oplossen, maar daarna zeer sterk wierp. In de eerste innings liep Neder land al een 3-0 achterstand op. Door bo venvermelde homerun van Glorioso werd het 2-0 en door een twee-honkslag van Faraone en een honkslag van eerste honk man Goldstein 3-0. In de gelijkmakende innings kwam Houtkamp door een fout op de honken en stal het tweede honk. Heemskerk gaf een honkslag, Houtkamp bereikte het derde honk en kreeg op dracht om door te gaan, maar bij de thuis plaat werd hij uitgetikt door catcher Ca- meroni, die de bal middels een schitte rende aangooi van midvelder Gandini had ontvangen. In de derde innings moest Jan Smidt honkslagen laten passeren van Faraone en Gandini en dit was het moment, dat Zu- kiwsky Brands op de plaat zette. De eer ste tegenstander van Brands was de ge baarde Goldstein, die de derde worp van Brands zeker negentig meter ver weg sloeg en dat betekent op het UW-veld: homerun en dus 6-0 voor Italië. In de ge lijkmakende slagbeurt nam Brands re vanche en sloeg een homerun (6-1). Ne derland kwam in de vijfde innings zelfs op 6-3, zonder daarvoor echter ook maar een honkslag te geven. Vier Italiaanse veld- fouten waren de oorzaak van twee Neder landse punten en met de stand 6-3, het derde honk bezet en nul uit had Oranje een schitterende kans om nog verder in te lopen. Brands en Kops kregen echter opdracht tot een squeeze-play en dit mis lukte jammerlijk, want Brands' stootslag werd gevangen door Glorioso en ook Kops sneuvelde toen. Brands en Glorioso hielden de slagploe- gen daarna goed in bedwang. In de vijf de innings kreeg Brands na twee keer vier wijd steun van Hannie Urbanus (uit blinker in het veld), die een schitterend dubbelspel verzorgde. In de zesde innings kwam Glorioso even in moeilijkheden. Houtkamp en Heemskerk gaven honk slagen en bezetten het eerste en tweede honk. Wim Vreenegoor bracht beiden een honk verder met een stootslag. De wijze, waarop Glorioso daarna Urbanus uitscha kelde, was grandioos. De geroutineerde Amsterdammer kreeg niet eens de gele genheid een stootSlag" té plaatsen. In de negende innings werd alleen nog gescoord. Met een honk bezet sloeg de uit stekende Italiaanse midvelder Gandini een homerun, waardoor de eindstand op 8-3 kwam. Werpersresultaten: Nederland: Smidt (2 1/3 innings): 4-1-5 en Brands: 6-3- 5. Italië: Glorioso: 6-0-7. Veldfouten: Ita lië: 5, Nederland: 3. Op het voetbalterrein van de HFC „Haarlem" waren de Italianen geen te genpartij voor de Oranjeploeg, die dit maal de sterkste werper van Nederland op de plaat had, namelijk EHS-wer- per Herman Beidschat. Beidschat gaf de Italiaanse slagploeg wel heel weinig kan sen en pas in de zesde innings slaagden de Italianen er in te scoren. Tweede honk man Nardi sloeg toen een homerun, na eerst al een tweehonkslag te hebben los gelaten. De stand was toen echter al 8-0 voor Nederland. Met 14-4-5 bleef Beidschat de meerdere over de Italianen, die zich kennelijk met een overwinning tevreden stelden. Bij Italië stond Folli op de plaat, die door de Italianen werd gekwalificeerd als een „nothing-ball pitcher". Inderdaad bleek deze jonge speler weinig controle over zijn curves te bezitten, maar het ont breken van een werpersheuvel was voor hem geen excuus, want ook zijn ploeg, „Milano", speelt haar wedstrijden op een voetbalterrein. Op Folli scoorden de Ne derlanders zeven punten waarvan Keule mans er drie voor zijn rekening nam. Drie keer 4w was voor de snelle Schoten-spe- ler voldoende om via drie gestolen hon ken, een tweehonkslag van Houtkamp en een honkslag van Fabrie driemaal te sco ren. In de eerste innings nam Nederland al de leiding toen Keulemans scoorde op een tweehonkslag van Houtkamp, die de bal met één stuit in de tribune sloeg. In de tweede innings verhoogde De Nieuwe de voorsprong tot 2-0. Door 4w op de honken gekomen, nam de kleine EDO-er de vol gende hindernissen via een honkslag van Urbanus en opofferingsslagen van Kok en Geurts. In de derde innings werd het 4-0, Een beeld uit de honkbalinterland NederlandItalië in Haarlem. Keule mans tracht het derde honk met een sliding te bereiken. Enkele ogenblikken later zal scheidsrechter Schijvenaar terecht „in" geven, wat hem overigens op felle Italiaanse protesten kioam te staan. Giulio Glorioso toen het Italiaanse veld een drietal fouten maakte. Fabrie scoorde in de vijfde in nings 5-0 na een honkslag en twee gesto len honken op een honkslag van De Nieu we. In de zesde innings gaf Beidschat een honkslag en Keulemans kreeg 4w van Fol li, die echter plaats moest maken voor Pesce, die aanvankelijk zeer veel moeite had om zich aan te passen aan de omstan digheden. Fabrie profiteerde hiervan en plaatste een honkslag, waarop Beidschat en Keulemans scoorden (7-0). Van de ont stane verwarring profiteerde Fabrie goed en hij kwam op het derde honk. Door een opofferingsslag van Houtkamp scoorde ook Fabrie (8-0). Hierna scoorde Italië tegen door Nardi en in de zevende innings vergrootte Kok de Nederlandse voorsprong tot 9-1 door een homerun. In de achtste innings bereikte Keulemans voor de vierde maal de hon ken via 4w en na een aantal Italiaanse ta- freeltjes bereikte hij voor de vierde maal de thuisplaat (10-1). In de laatste Italiaan se slagbeurt slaagde Andrea Balzani er nog in de thuisplaat te toucheren na een honkslag van zijn broer Ugo. (10-2). Wer persresultaten: Nederland: Beidschat 14- 4-5. Italië: Folli: 5-8-5 en Pesce: 6-4-2. Veldfouten: Nederland: 4. Italië: 7. Nico Brands van VVGA is alsnog opge nomen in de honkbalploeg, die zaterdag en zondag zal uitkomen in het vierlan- dentoernooi te Triëst, waaraan, behalve Nederland, deelnemen,. Italië, Spanje en Duitsland. Het gezelschap bestaat nu uit één leider, één coach en vijftien spelers. De honkbaluitslagen van het afgelopen week einde luiden: Interlands: NederlandItalië (Utrecht) 3—8; Italië—Nederland (Haarlem) 210. Overgangsklasse A: RCHOVVO 6—10 (Nep- tunus kamp.): HCK 2—TYBB 9—1. Overgangsklasse B: SVV—Thor 9—1. Tweede klasse B: VVGA 2—DSS 19—3 (DSS degr.); RCH 2—Schoten 3 1—4. Tweede klasse C: Schiedam—EDO 2 25 3; Rood Wit—ABC 2 7—36. Rayon Haarlem 3 B: DIO—SC Haarlem 3 14—9. 4 B: Schoten 6-HHC 3 (HHC n.o.); Halfweg 2 —VI. Vogels 2 14—19. 4 C. Halfweg 3—DIO 2 uitgesteld. Beslissingswedstrijd: SikkensHFC Haarlem 2 14—7 (Sikkens kamp.). Promotiewedstrijden Naar tweede klasse: Terasvog.—Celeritas 87: Halfweg—WVHEDW 2 7—9 i WVHEDW prom.). Naar derde klasse: OG—TYBB 2 96. Handbal Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van TYBB hield de handbalafdeling een geslaagd toernooi, dat in de A-afde- ling werd gewonnen door het Heemskerkse ADO en in de B-afdeling een eerste prijs opleverde voor het IJmuidense Full Speed. In de pauze demonstreerden de heren- ploegen van Concordia en Rapiditas (bei de eerste klassers) hoe men handbal op hoger niveau pleegt te spelen. Deze de monstratie gold in het bijzonder om pro paganda te maken voor het herenhandbal nu ook TIJBB tot oprichting van een he renafdeling handbal is overgegaan. De Rapidianen wonnen dit treffen met 15-9. Óp vlotte wijze werkte men het pro gramma af zodat de heer F. J. Buschman, als voorzitter van de lustrumcommissie reeds om vijf uur tot de prijsuitreiking kon overgaan. De scheidsrechters ontvingen een herinneringsvaantje. De resultaten luidden, poule A: Concor diaADO 1-4, ConcordiaTIJBB 4-3. ADO—TIJBB 4-2. Eindstand 1 Ado, 2. Concordia. Poule B: DSOFull Speed 0- 5, TIJBB 2—DSO 6-1, Full Speed—TIJBB 2 6-2. Eindstand: 1. Full Speed, 2. TIJBB 2, Junioren: DSOConcordia 1-3, TIJBB Concordia 0-8, DSO—TIJBB 3-5. (B) ADO- IEV 6-0, ADO—TIJBB 6-0, IEV—TIJBB 3-1. HBC-toernooi Ook HBC hield op haar sportpark een handbaltoernooi waarvan de resultaten luidden: Poule-A; ADOHBC 3-6, Jong AdeFit (Amsterdam) 2-1, HBCJong Ade 2-3, ADO—Fit 5-2, Fit—HBC 1-5, ADO Jong Ade 2-1. Eindstand: 1. Jong Ade, 2. HBC, 3. ADO. Jeugd: ADO—HBC 1-0, Jong AdeVitesse 4-2, HBCJong Ade 2-2, ADOVitesse 3-2, VitesseHBC 4-1, ADO Jong Ade 0-4. Eindstand: 1. Jong Ade, 2. ADO en 3. Vitesse. ZWEMMEN. Tijdens de zwemwedstrijd EngelandZwedenItalië, die in Rome werd gehouden, heeft de Engelsman Ian Black het Europees record 400 m vrije slag, dat reeds met 4.28.4 op zijn naam stond, zondag op 4.28 gebracht. Het we reldrecord staat met 4.14,6 op naam van de Japanner Yamanaka. Utrecht. Nederland: Heemskerk 500; De Nieuwe 500; Keulemans 250; Houtkamp 250; N. Tromp 250; Brands 250. Italië: Faraone 750; Gandini 500; Goldstein 400; De Medio 333; Cerea 250; Glorioso 200. Blnnengeslagen runs: Nederland: Brands 1. Italië: Goldstein 4. Gandini 2, Glorioso 2. Haarlem. Nederland: Fabrie 500; Houtkamp 500; Kok 333; De Nieuwe 250; Urbanus 250; Beidschat 200. Italië: U. Balzani 1000; Folli 1000; Nardi 500. Binnengeslagen runs: Nederland: Houtkamp 2, Fabrie 1, De Nieuwe 1, Kok 1, Geurts 1. Italië: Nardi 1, U. Balzini 1. Uitblinkers: Utrecht. Nederland: Urbanus en N. Tromp. Italië: Glorioso, Goldstein en Faraone. Haarlem. Nederland: Beidschat en Keule mans. Italië: geen. Op de voetbalvelden van „Bloemen- daal" heeft de S.V. De Blinkert een volley baltoernooi gehouden waaraan door liefst zesenveertig ploegen werd deelgenomen. Vele teams speelden nog in een vakantie- samenstelling en bovendien bleken de eer ste schreden in het nieuwe seizoen bij zonder moeizaam, waardoor het spelpeil in het algemeen beneden de maat bleef. Het was overigens een gezellig, op negen velden zeer vlot afgewerkt toernooi en zo als de wethouder van Bloemendaal mr. H. B. Wildt Meyboom, bij de prijsuitrei king opmerkte; in een echte sportieve geest verspeeld. Weinig hardheid, weinig conditie, wei nig routine en een slechte wedstrijdmen taliteit. Ziedaar de oorzaken van een nieu we grote nationale tennisnederlaag. Met 13-4 in de „echte" en met 4-1 in de vete ranen-interland werd van de Duitse ploeg in Noordwijk verloren. En waarlijk niet van een wonderploeg, want ook de Duit se dames en heren hebben deze twee da gen op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging niet veel tennis van in ternationale klasse laten zien. De jeugdige Duitse kampioen Wolfgang Stuck had van de partij, die zijn landge noot Feldbausch zaterdag tegen de Ne derlandse titelhouder Karamoy speelde, genoeg geleerd om niet eveneens een set achter te komen. Feldbausch had op de eerste dag acht games achtereen verloren alvorens hij zijn T ennis normale spel terug vond. Struck had slechts vier games nodig om vat te krij gen op de kurketrekker-drives, de hef- schroeflobs en de boemerang-volleys van Karamoy. Na die 4-0 voor de Nederland se speler begon de Duitser met variatie in lengte en vaart en met sterk serveren het spel van Karamoy te ontregelen en met acht achtereenvolgende gewonnen games legde hij de basis voor een toch nog vlotte twee sets-overwinning (6-4, 6-3). Ook Van Eijsden begon veelbelovend in zijn partij tegen Feldbausch. Het was een treffen met goede, diepe drives, met veel vaart en aanvallende volleys in het net- spel. Van Eijsden maakte echter weer de fout om ook in de backhandhoek zoveel als hij kon op forehand te nemen en toen de Duitse coach Feldbausch had geïn strueerd zijn kansen vooral te zoeken in het grote gat, dat door deze tactiek in het achterveld van zijn tegenstander ont stond,. werd Van Eijsden keer op keer ge passeerd. Tot 5-5 speelde Van Eijsden een uitstekende en kansrijke partij, maar na dat hij de eerste set met 7-5 had verloren was hij nergens meer. En eenmaal met 2-0 in de tweede set in het nadeel, trad de zwakke moraal van onze landgenoot weer aan de dag. Hij won geen enkel spel meer. In het dubbelspel met Van Dalsum te gen de lang niet sterke combinatie Pe- chanel-Brunner (van wie de laatste met 7-5, 6-4 in het enkelspel van Van Dalsum had verloren) was het helemaal mis met Van Eijsden. De eerste set werd snel door de Nederlanders met 6-1 gewonnen, maar de verwachte zege bleef uit. Van Eijsden begon te knoeien en Van Dalsum werd er onzeker door. Terwijl de nieuwbakken Nederlandse kampioene mevrouw Vletter kansloos van de jeugdige, goed vollerende Karin Herich met 7-5, 6-2 verloor, toonde Fredy Marin- kelle op de andere baan, dat de nationale titel eigenlijk achter haar naam behoorde te staan. Het Haagse meisje zorgde in haar partij tegen Brigitte Foerstendorf voor een van de weinige lichtpuntjes van deze interland. Met goede lengte, veel spreiding en vaak heel sterk volleren won zij na een kleine inzinking in de tweede set, waarin het net ineens te hoog leek voor de drives en de volleys van de Ne derlandse met 6-4, 8-10, 6-3. Slechts twee van de acht partijen ein digden zaterdag in een Nederlandse zege. Van Dalsum zorgde voor de eerste over winning en het gemengde dubbel Fredy Marinkelle-Karamoy won de partij tegen mej. Herich en Stuck. Eigenlijk had de stand 4-4 kunnen zijn. Karamoy begon in het duel met Feldbausch bijzonder goed. Hij nam achtereenvolgens acht games. De Duitser kreeg geen vat op het effectvolle spel van onze landgenoot. Na die acht games wijzigde hij echter zijn tactiek. Het werd een spelletje priktennis, dat voor Gymnastiek In de Festhalle in Frankfort zijn zater dag internationale turnwedstrijden gehou den, waaraan ook enkele Nederlandse keurturners deelnamen. Nel Fritz werd bij de dames derde met een totaal van 26,80 punten achter de Duitse dames Rosi Rieder-Fottner (28,50) en Marie Louise Krutmeyer (27 ptDe wedstrijd werd als een driekamp verwerkt met als onder delen paardspringen, vrije oefening en brug met ongelijke leggers. De punten van de Nederlandse deelneemster op deze drie nummers waren: 8,80, 8,95 en 9,05. Willy Jaegers bracht het er bij de heren minder goed af. Hij werd achtste in totaal met 26 punten (ringen 8.25, vrije oefening 8,70 en rek 9,05 pt). De jonge Fin Otto Ksteola (28,85 pt) won de wedstrijd vóór de Duitser Giinther Lyhs (28,55 pt). De Olympische kampioen Helmut Bantz uit Keulen stelde teleur. Hij kwam voor namelijk door een weinig geïnspireerde vrije oefening met precies 28 punten op de vierde plaats in het eindklassement, nog achter de Brit Stuart die 28,15 punten haalde. Karamoy fataal bleek. Onbeheerst sloeg hij de ballen ver buiten de lijnen of in het net en van dat moment af heeft hij de cadans en de controle op zijn slagen niet meer kunnen vinden. De partij tussen Fredy Marinkelle en mej. Herich gaf ongeveer eenzelfde beeld. Met 7-5 won het Duitse meisje de eerste game. Daarna raakte Fredy Marinkelle op dreef. Fouten van haar tegenstandster werden onmiddellijk afgestraft en met de korte crossdrive scoorde zij menig punt. Dank zij dit goede spel werd het 6-2 in de tweede set voor Fredy en daarna ver kreeg zij een 2-0 voorsprong in de beslis sende set. „Ineens ging het niet meer. Het leek wel of ik aan de grond genageld stond", zei zij na afloop. En inderdaad van de tribunes af was het duidelijk te zien. Zij startte steeds te laat en bleef soms bij een lob staan. Met 6-2 verloor het Haagse meisje de derde set. Ervaring en concentratie hebben Van Dalsum de zege op de nog jonge Duitser Peschanel gebracht. Hij won zonder veel moeite de eerste set met 6-3, liet zich daarna door Peschanel verrassen (4-6), doch in de beslissende set doorbrak hij enkele malen de keiharde service van zijn tegenstander. Fredy Marinkelle en Karamoy, die een week geleden de nationale titel verover den, vormden tegen mej. Herich en Stuck de betere combinatie. Fredy deed weer goed werk aan het net en won zelfs dik wijls een volleyduel van de Duitse kam pioen Stuck. Terwijl Karamoy's topspin- drives voor mej. Herich bijna niet te re tourneren waren. Met 3-6, 6-2, 6-3 stuur den de Nederlandse combinatie de Duit sers van de baan. In de hoogste afdeling ging bij de da mes de beker naar Die Raeckse en bij de heren naar HVS. Het verloop in de A-af deling dames was bijzonder zonderling. Die Raeckse, MHBS, De Blinkert en het Enkhuizense Flevo gaven elkaar niets toe en behoudens het duel tussen Die Raeck se en Flevo, door Die Raeckse met 2-0 gewonnen, eindigden hier alle duels in een gelijkspel. Bij de heren moesten HVS en KVA als winnaars van twee afdelin gen op gelijk niveau een finale spelen. Aanvankelijk bood dit treffen weinig strijd maar toen KVA in de twee set beslag op de winst legde, ontstond in de derde be slissende set nog een interessante felle strijd die eindigde in een 15-11 zege voor de nieuwe hoofdklasser. De belangrijkste resultaten luidden: Dames, afdeling A: MHBSDie Raeck se 15-12, 11-15, De Blinkert—MHBS 12-15, 15-13, MHBS—Flevo 15-11, 13-15, Flevo— De Blinkert 4-15, 15-10, FlevoDie Raeck se 9-15, 2-15, Die RaeckseDe Blinkert 11-15, 15-8. Afdeling B, eindstrijd: De Kennemers Onze Gezellen 15-5, 15-13. Om derde plaats Tempo—Velox 15-13, 15-8. Afdeling C, eindstrijd: KVAZeemeeuw 15-1, 5-15 en 15-0. Om de derde plaats: Paragon—DSS 4-15, 15-14, 4-15. Afdeling D: 1. ABSV. Heren, afdeling A, eindstrijd: HVS—KV 15-4, 7-15, 15-11. Om derde plaats: Spor tief—Tyfoon 9-15, 12-15. Afdeling B, eindstrijd: ABSVDSS 15-3, 15-9. Om de derde plaats: ArmadaWIK 15-13, 15-12. Afdeling C: 1. Paragon. Motorsport Tijdens de zondagmiddag gehouden in ternationale motorraces op het gemeente lijk sportpark te Alkmaar zijn twee ren ners ten val gekomen, van wie er een, de Amsterdamse renner Henk Verhoef, om het leven kwam. In zijn val sleurde hij de renner G. Muts uit Hilversum mee. Beiden werden naar het centraal ziekenhuis ver voerd, waar Verhoef, die een dubbele beenbreuk, een ribfractuur en een hersen schudding had opgelopen, kort daarna overleed. Muts liep een gescheurde kuit op. i§ii De jeugdige Amsterdammer P Leisti kow heeft het badgastentoernooi in Zand- voort op zijn naam gebracht. In de eind strijd versloeg hij de Haarlemse kampioen C. Nieland in drie sets met 7-5, 2-6 en 6-2. Leistikow bereikte de finale door een ruime zege op K. v. d. Horst (6-0 en 6-2) en Nieland door een overwinning op de Amsterdammer W. Peeters, tweemaal 6-1. Ook in het herendubbelspel schitterde de veel belovende Leistikow. In samenwer king met zijn stadgenoot Chr. Coster van Voorhout klopte hij in de laatste strijd R. Kammeyer en H. Soeters met 7-5, 4-6 en 6-4. De eindstrijd gemengddubbelspel, waar voor zich plaatsten mej. G. Nijssen en S. Okker en mej. J v. d. Duim en H. Bor- gerding, moest evenals de halve- en de eindstrijden van het herenenkelspel in het C-toernooi, worden verschoven naar de komende dagen. De finale van het ge mengddubbelspel heeft woensdag om half zes plaats. Hoewel men de wedstrijden niet geheel volgens plan heeft kunnen afwerken en nog enkele partijen zijn blijven resteren, mag men niettemin dit toernooi in zijn opzet bijzonder geslaagd noemen en ze ker voor herhaling vatbaar achten. De or ganisatoren van de tennisclub „Zand- voort" hebben begrepen dat het overdag spelen slechts in beperkte mate mogelijk is en men heeft dan ook voor het volgend jaar andere plannen. De wedstrijdleiding wil de KNLTB toestemming vragen om op twee achtereenvolgende weekends een A- en B-toernooi te mogen houden, met hier tussenin een jeugdtoernooi. Het lijkt ons een aantrekkelijk plan waarvoor de KNLTB, gezien ook de ruimte in de toer- nooi-agenda in de maand augustus in het district Haarlem, zeker toestemming zal verlenen. B-toernooi In het B-toernooi hebben de Haarlem se jeugdkampioenen Tom Okker en Yvon ne Harms beslag gelegd op de titels. Tom Okker versloeg in de finale Arthur Offers met 6-3 en 6-1 en Yvonne Harms bedwong mej. Bos uit Amsterdam met 6-2 en 6-3. De winnaar van het A-toernooi de sym pathieke Leistikow had zich ook reeds kan didaat gesteld voor de titel in het B- Een overzicht vua de wedstrijden tijdens het badgastentoernooi in Zand- voort. toernooi. Maar de hoofdstedeling die uiter aard gerechtigd was om in het B-toernooi uit te komen, maar hiervoor veel te sterk speelde, trok zich op verzoek van de wed strijdleiding terug. In de eindstrijd van het herendubbel spel bleven de Zandvoorters Barten en Brandse in eigen omgeving baas over Huf- fermann en Zanders die met 9-6 en 6-3 verslagen werden. Het gemengddubbel spel leverde een zege op voor Yvonne Harms en haar partner P v. Maanen, die mej. M. Hoogendijk en A. Offers met 6-4 en 6-3 aan hun zegekar bonden. Bij de prijsuitreiking werd de wedstrijd leider de heer J. M. Smids dank gebracht voor zijn energieke arbeid, waarbij C. Nie land die namens de deelnemers sprak de wens uitte dat dit badgastentoer nooi ook op de sterke speelsters en spe lers aantrekkingskracht zal gaan uitoefe nen. De belangrijkste resultaten luidden: A-toernooi, H.E., kwart eindstrijd: K. v. d. Horst versl. L. Verhoef 60. 6—2; P. Leistikow versl. F. Schlattman 6—3. 7—5; C. Nieland versl. R. Kammeijer 8—6, 6—3; W. Peeters versl. H. Borgerding 62, 63. Halve eindstrijd: P. Leistikow versl. K. v. d. Horst 6—0, 6—2; C. Nieland versl. W. Peeters 6-1. 6—1. Eindstrijd: P. Leistikow versl. C. Nieland 75, 2 -6. 6—2. H.D., halve eindstrijd: Kammeijer en Soeters versl. Nieland en De Vilder 64, 10—8; Leistikow en Coster v. Voorhout versl. Van der Horst en Okker 2—6. 6—3, 6—3. Eindstrijd: Leistikow en Coster v. Voorhout versl. Kammeijer en Soeters 75, 46, 6—4. G.D., halve eindstrijd: mej. Nijssen en S. Ok ker versl. mej. K. Okker en Van der Horst 108, 64; mej. Van der Duim en Borgerding versl. mej. Verwaal en Kammeijer 6—2, 10—8. B-toernooi, H.E., halve eindstrijd: T. Okker versl. Beekhof 61, 61; A. Offers versl. P. Leistikow W.O. Eindstrijd: T. Okker versl. A. Offers 6—3, 6—1. D.E., eindstrijd: mej. Y. Harms versl. mej. Bos 6-3, 6—1. H.D., eindstrijd: Barten en Brandse versl. Huf- ferman en Zanders 86, 63. G.D.: mej. Y. Harms en Van Maanen versl. mej. M. Hoogendijk en A. Offers 64, 6—3. C-toernooi: Voor de halve finale plaatsten zich F. Beekman. Doodeheefver, J. Zegwaard en N. Kors. H.D., eindstrijd: Kors en Doodeheefver versl. Sabbe en De Graaf 6—4, 75. G.D., eindstrijd: mej. Lamp en Niggebrugge versl. mevr. Post en Lohof 7—5, 64.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9