BOSCH f. 660.- Uit koel overleg Verdere restauratieplannen van „Het Oude Slot" goedgekeurd Aanleg zwembad in Zwanenburg wacht nog op rijksgoedkeuring FOTOKOPIEËN 7 Gemeenteraad van Heemstede Lichtdrukkerij de Rooij Minister antwoordt Kamerlid: Stortingsplicht Grootboek bestaat nog steeds Kapelaan Oosterwijk nam afscheid Uitstel van ontruiming Nieuwe banken voor gereformeerde school Uitbreiding r.-k. school aan Oranjelaan Jubilarissen bij de post Wedstrijden voor speeltuinjeugd de meest gevraagde compressor koelkast. Prijzen yanaf N.Y. Willem van Rijn v Onderwijsvoorstellen in raad van Bennebroek Dankconcert Hoofddorps Fanfare „Excelsior" Verbeteringen in Zandvoorts raadhuis Huurcompensatie en kindertoelage Restauratie gebouw Sociale Zaken Instelling van dienstcommissies Nieuwe rijwielstalling bij het circuit Herziening van uitbreidingsplannen Benoeming onderwijzer Salaris* en loonverordening Vandalisme bij „De Springplank" VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De maandelijkse vergadering van de Heemsteedse gemeenteraad stond don derdagavond nog geheel in het teken van de vakantie, want niet alleen was burge meester mr. A. G. A. ridder van Rappard met verlof afwezig, ook een tiental ande re leden had zich voor deze bijeenkomst laten verontschuldigen. Hiervan was al leen de heer H. J. Verkouw wegens ziek te verhinderd. Wethouder Van Lent deel de aan het begin van de vergadering als loco-burgemeester mee, dat de heer Ver kouw onlangs een operatie heeft moeten ondergaan. Gelukkig is hij echter een de zer dagen uit het ziekenhuis teruggekeerd, zodat mag worden aangenomen, dat hij de volgende vergadering weer present zal zijn. De vergadering begon met een formele handeling: het onderzoek van de geloofs brief van mevrouw M. Cohen-Koster, die zoals bekend is ir. D. Tinbergen voor de fractie van de Partij van de Arbeid als raadslid zal opvolgen. De papieren van mevrouw Cohen werden door de desbe treffende commissie in orde bevonden, zodat zij tijdens de eerstvolgende verga dering officieel als lid zal worden geïn stalleerd. De agenda telde achttien punten, die voor het grootste gedeelte als hamerstuk ken konden worden afgehandeld. De heer Zegwaart (KVP) was praktisch de enige, die zich af en toe voor het maken van een opmerking meldde. Zijn eerste bedenking was gericht tegen het voorstel betreffende grondverkoop na bij de Bernard Zweerslaan, echter alleen, omdat in het bebouwingsplan weer enige garages zijn opgenomen. Biljartkoepel Verder gaf de heer Zegwaart uitdruk king aan zijn bezorgdheid over de hoge kosten van de herstellingen aan de biljart koepel in het wandelbos „Groenendaal", ofschoon hij de bestemming van het ge bouwtje voor jeugdwerk uiterst nuttig noemde. Vandaar dat hij extra politie toezicht vroeg. De voorzitter antwoordde hierop, dat het college bij de begrotingsvergade ring de raad hieromtrent nog nadere voor stellen zal voorleggen. Inmiddels heeft men reeds tot scherper toezicht besloten, voor al nu is ontdekt dat zekere jongelui des nachts de sloten vernielden ten einde het gebouwtje voor minder fraaie doeleinden te gebruiken. Vervolgens oefende de heer Zegwaart enige critiek uit op de clausule in de be palingen aangaande de leningen van de bank voor Nederlandse gemeenten, waar door zulk een snelle beslissing wordt ge- eist, dat de Heemsteedse raad binnen de vastgestelde termijn nimmer een besluit kan nemen. Naar sprekers opvatting wordt op deze wijze geen enkele rekening gehouden met de rechten van de raad. Wethouder Co r ver (VVD) kon niet anders dan een dergelijke mening onderschrijven. Vandaar dat het college deze lening schuchter heeft geaccepteerd; een stoutmoedigheid die men zich echter onder voorbehoud wenste te veroorloven. Hoewel een dergelijke clausule aan de andere kant ook als een formaliteit kan worden beschouwd, zou spreker zich toch eens met de directie in verbinding stellen, ten einde te trachten de voorgeschreven termijn te verlengen. „Het Oude Slot" Daarna was het opnieuw de heer Zeg waar t, die zich enigszins huiverig be toonde voor de verdere restauratieplan nen van „Het Oude Slot", omdat hij ook in het herstelde gedeelte al weer een scheur had geconstateerd. Hetgeen voor de heer Verhoeven (KVP) aanlei ding vormde eraan te herinneren, dat van deze „huiver" bij hem reeds negen jaar geleden sprake is geweest. De voorzitter vestigde er de na druk op, dat deze scheur niet kan worden toegeschreven aan de herstelwerkzaam heden, maar aan de ouderdom van het bouwwerk. Daarom is het college be vreesd de gebouwen in deze situatie de winter te laten doorstaan, zodat hij de raad adviseerde zijn toestemming aan het voor stel niet te onthouden. Bovendien zou spre ker het ten zeerste betreuren, indien de huidige gemeenteraad door het nage slacht beschuldigd moest worden, de res ten van „Het Oude Slot" niet beter te heb ben bewaard. Een argumentatie, welke door de leden met het gewenste fiat werd gehonoreerd. Het daarna aan de orde komende voor stel betreffende deelneming in de obliga tielening van de K.I.W.A., werd op ver zoek van wethouder m r. Van W ij k (Prot.-Chr.) weer teruggenomen om in de eerstkomende vergadering uitvoeriger te kunnen worden behandeld. Het college heeft namelijk intussen van de Heem steedse middenstand enige suggesties ont vangen, die stellig een nadere overwe ging waard zullen zijn. Op een desbetref fende vraag voegde spreker hier nog aan toe, dat het bij het college in de bedoe ling ligt, indien mogelijk, aan meerdere solliciterende middenstandsbedrijven de gelegenheid te bieden op dezelfde voor waarden deel te nemen. Hetgeen voor de volgende vergadering dus interessante dis cussies in het vooruitzicht stelt. Lof voor verkeerspolitie. Bij de rondvraag meldde alleen de heer Brink (VVD) zich voor een woord van lof aan het adres van de Heemsteedse verkeerspolitie. In het bijzonder voor de waarlijk voortreffelijke manier, waarop men bij de „waanzinnige zondag van Zandvoort" de situatie heeft beheerst bij het kruispunt Leidsevaart-Zandvoortse- laan. De voorzitter toonde zich bijzon der erkentelijk voor deze, door de heer Brink geboden gelegenheid, ook in het openbaar van zijn bewondering voor de Heemsteedse verkeerspolitie blijk te ge ven. Mij wilde daarom niet nalaten de raad ervan in kennis te stellen, dat de hoofdin specteur zelfs een brief uit Lunteren heeft ontvangen, waarin de schrijver zijn grote waardering tot uitdrukking brengt voor de uitzonderlijk goede verkeersregeling, welke hij op dit gevaarlijke kruispunt mocht aantreffen. Een ongevraagde hul debetuiging, die door de voorzitter van harte en volkomen werd onderschreven. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: P. H. Arisz en C. C. Böhm, B. Tromp en M. M. Timmers, W. Kastelein en G. S. M Volkers. GETROUWD: B. G. Mense en H. M. J. Kortekaas, V. d. P. Daly en M. A. PI. Schnabel, G. P. Venster en E. Stevenhagen, J. C. van Buuren en H. G Bodemeijer. GEBOREN: Yvonne H. C., d. van J. G. M. Gozeling en W. C. M. v. d. Weiden; Paula, d. van J. J. van Eijk en F. Huize bosch: Anne M., d. van W. de Vries en C. C. van Tongeren; Monique, d. van H. Laar man en J. Weber; Margaretha E., d. van A. Groenewegen en D. F. Volkers; Catha- rina Johanna, d. van L. J. J. Smit en C. J. Böhm. OVERLEDEN: Wed. N. Arendse-Vreken, 75 j. Mevr. H. Huisman-Middelveld, 74 j. Mevr. M. A. Göransson-Menist, 58 j. Advertentie Lis se Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ Do stortingsplicht en de overige ver plichtingen ingevolge de Wet Grootboek Woningverbetering blijven bestaan zolang daarin bij de wet geen wijziging is ge bracht. In afwachting van het tot stand komen van zo'n wet wordt van het instel len van invorderingsmaatregelen voors hands afgezien. Aldus vat minister Van Aartsen de hui1 dige situatie inzake het Grootboek Wo ningverbetering samen in zijn antwoord op vragen die door het Tweede Kamerlid mr. Van Rijckevorsel (KVP) waren gesteld. In dit antwoord zegt de minister, niet te menen, dat het rondschrijven dat de regering aan de huiseigenaren heeft toege zonden, aanleiding zal geven tot verwar ring of misverstand. Juist ten einde -'ulks te voorkomen heeft hij de directeur van het Grootboek voor Woningverbetering opdracht gegeven de circulaire te verzen don De inhoud daarvan beperkt zich tot het punt. ten aanzien waarvan naar uit talrijke bij het departement van Volks huisvesting en Bouwnijverheid ingekomen verzoeken om informatie bleek thans behoefte aan voorlichting bestond, name lijk de vraag of er per 31 juli al dan niet nog een stortingsplicht ingevolge de Wet Grootboek Woningverbetering bestond. De ze vraag is in de circulaire uiteraard be vestigend beantwoord. Zoals de minister bij de beraadslagingen over de nota inzake enkele hoofdpunten van het sociaal-economisch beleid in de naaste toekomst in de Tweede Kamer reeds meedeelde, staat het kabinet op het standpunt dat er geen voldoende aanlei ding is om thans zodanige maatregelen te nemen, dat alsnog een vervolging zou kun nen plaats hebben. In de circulaire aan de ingeschreven huiseigenaren kf>n deze kwestie blijven rusten, aangezien van enige behoefte aan nadere voorlichting, na de duidelijke mededelingen in de Kamer, niet was gebleken. De regering acht zich bevoegd het nemen van invorderingsmaatregelen voorshands achterwege te laten. In afwachting van de uitkomst van het overleg met de Staten- Ger.eraal omtrent een in te dienen ontwerp van wet tot opheffing van het Grootboek voor Woningverbetering acht zij de op schorting van bedoelde maatregelen bo vendien uit overwegingen van doeltref fendheid gewenst, aldus de minister in zijn antwoord aan mr. Van Rijckevorsel. Logiesprijzen. Volgens een voorzich tige schatting heeft. 25 a 30 percent van de logiesverstrekkende bedrijven in Neder land niet voldaan aan de verplichting tot aanduiding van de logiesprijzen in de kamers. Het aantal bedrijven, dat zulks wel gedaan heeft, bedroeg eind vorig jaar 4452. Kapelaan J. C. Oosterwijk, die benoemd is tot kapelaan in Den Haag is twee jaar in De Engel te Lisse werkzaam geweest. Bij zijn vertrek op donderdagavond zijn woorden van hartelijke waardering ge sproken. De heer K. van Noort, voorzitter van het afscheidscomité gaf de kapelaan een „rap port" mee over zijn verblijf in de Engel parochie! Daarop prijkten verscheidene achten en negens, onder andere voor zijn preken, ziekenbezoek en zijn optreden als raadsman. Dat hij voor voetballen slechts een 4 min op zijn rapport kreeg vond de kapelaan niet zo heel erg! Pastoor J. Bottelier prees in kapelaan Oosterhout de echt apostolische priester lijke geest. De heer J. N. Boekei voerde het woord namens de parochie. „Verhuizen kost bedstroo" zegt het spreekwoord en dat geldt ook voor een kapelaan. Daarom liet hij zijn dankwoord namens de parochia nen vergezeld gaan van een geschenk in enveloppe. Mej. L. Meeuwissen bood namens de jeugdverenigingen een koffer-schrijfma chine aan. Nadat de voorzitter van „Con Amore" een geschenk had aangeboden, dankte de kapeiaan voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Aangezien nog steeds geen oplossing is gevonden om de bewoners anders huis vesting te bieden, stellen B. en W. van Lisse de raad voor de termijn van ont ruiming van de onbewoonbaar verklaar de woning Ringdijk 13 tot 7 februari 1960 en die van de woningen Grachtweg 15, 19, 21. 25 en 27 te verlengen tot 1 februari 1960. Het bestuur van de Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gere formeerde grondslag in Lisse heeft de ge meenteraad van Lisse om financiële me dewerking verzocht voor de vervanging van het verouderde meubilair in de onder zijn beheer staande lagere school. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde me dewerking te verlenen. B. en W. van Lisse stellen de raad voor gunstig te beslissen op het verzoek om fi nanciële medewerking van het r.k. kerk en schoolbestuur van de parochie van het Onbevlekt Hart van Maria te Lisse ten behoeve van de uitbreiding van het be staande schoolgebouw aan de Oranjelaan met vijf lokalen. In de maand september zullen drie amb tenaren van dé P.T.T. in Li§se jubiléren, namelijk de hoofdopzichter de heer L. Slootjes en de heren I-I. de Graaf en Fr. Landkroon. De heer Slootjes is op 8 september 40 jaar in dienst, maar hij zal het jubileum op zaterdag 12 september vieren. De huldi ging geschiedt in het K.A.B.-gebouw te Lisse. Dan zal hij van halfelf tot elf uur een receptie houden met directie en col lega's en van elf tot twaalf uur een recep tie voor belangstellenden. De heer H. de Graaf zal op 17 september 25 jaar bij de P.T.T. in dienst zijn en de heer Fr. Landkroon op 2 september 20 jaar. Zaterdagmiddag worden voor de kin deren van de speeltuinverenigingen „Ma rijke" en „Kindervreugd" in het gemeente lijk sportpark allerlei wedstrijden ge houden. De jeugd van „Kindervreugd verzamelt zich om twee uur op het Engel plein. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Yvonne Wilhelmina Adria- na, d. van A. Hoogervorst en J. G. M. de Vos, Nic. Damesstraat 15; Ronaldus Petrus Cornelis Maria, z. van Th. Kortekaas en M. A. C. Oorschot, Romijnstraat 8; Gerar- da Martha Johanna, d. van J. N. v. d. Lans en A. G. Slootbeek, Montbretiastraat 11. ONDERTROUWD: Th. J. J. UI jee te Voorhout en M. J. Grimbergen te Lisse; J. M. Baak te Lisse en P. A. C. v. d. Berg te Lisse; P. G. Sijpkens te Utrecht en Th. J. M. Simonis te Lisse; J. A. Ippel te Lisse en A. van Groen te Lisse; A. P. L. den Elzen te Noordwijk en M. J. Trompert te Lisse. GETROUWD: C. H. Koster te Hillegom en M. Th. Warmerdam te Lisse; H. P. J. Warmerdam te Noordwijkerhout en E. L. Kleijhorst te Lisse; W. H. van Nobelen te Lisse en C. J. v. Gerven te Lisse; J. van Waaij te Zoetermeer en I. Daudeij te Lisse. VOOR DE KANKERBESTRIJDING Op woensdag 2 september zal in Lisse een collecte worden gehouden ten bate van het Koningin Wilhelminafonds. Zwanenburg is weer een stapje dichter bij de aanleg van zijn eigen zweminrich ting. Het wachten is slechts op de vereis te rijksgoedkeuring. De nodige financie ringsmiddelen zijn ruimschoots aanwezig. In zijn vergadering van 3 september zal de raad van Haarlemmermeer het voor stel van B. en W. behandelen tot stichting van dit zwembad waartoe de raad reeds in mei van het vorig jaar in principe be sloot. B. en W. merken in hun toelichting op dat de behoefte aan een zwembad in Zwa nenburg zeer groot is. Een bevolking van totaal ongeveer 13.000 zielen Zwanen- burg-Halfweg met omgeving zal op het bad zijn aangewezen. Dit aantal zal in de naaste toekomst nog aanmerkelijk toene men. Verwacht wordt dat Zwanenburg in 1970 circa 11.000 inwoners zal tellen. Voor het schoolzwemmen zullen op het bad zijn aangewezen elf scholen met een totaal van omstreeks 1700 leerlingen. De inwoners van Zwanenburg hebben alles in het werk gesteld om het plan vcor het zwembad te verwezenlijken. Een actie onder de bur gerij is zo'n groot succes geworden dat de financiering van het werk al is verzekerd. De raad aanvaardde reeds enkele aange- Advertentie Levering via de bonafide handel. Uitvoerig prospectus aldaar gratis verkrijgbaar. Allecnvertegcnwoordiging: Amsterdam, Haarlemmerweg 475, tel. 185222 (10 lijnen). DEI AUrDIII/ Alleen een door onze firma bij iedere van ons afkomstige koelkast afge- OC LAINIyittll J geven garantie-bewijs geeft recht op onze alom bekende Bosch service. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Jan, z. van J. Kolkman en M. H. Kaars; Antheunis Theodorus, z. van W. Geschiere en P. Eveleens; Antje, d. van J. van der Maarl en L. van der Weele; Martina Hillegonda, d. van J. Ree kers en H. C. M. van der Pouw; Mariene Catharine, d. van N. J. Kortenoeven en M. Hulsbos; Alida Johanna, d. van W. E. Kniep en M. J. Kreeft; Johannes, z. van H. ter Veen en T. Pecht; Jan Willem, z. van W. J. Vriesman en S. Dolieslager; Johannes Petrus Maria, z. van W. L. Blom en J. A. van Haaster; Cornelis, z. van W. van Groningen en A. de Groot; Rudolf, z. van J. A. van Breen en J. N. Feeleus; Dirk, z. van G. van Tol en G. de Wit; Robertus Josephus Theodorus, z. van C. H. J. van Velsen en S. G. H. Jansen; Martina Waltera Maria. d. van J. G. N. Wijlens en J. A. C. van Roermund; Chris tina Adriana, d. van J. F. Jongeneelen en E. van Rijn; Pieter Marinus, z. van J. A. Groeneveld en E. J. Kreeft; Ronald, z. van B. F. van der Heijden en G. Apma. ONDERTROUWD: K. Beudeker en C. J. van Marsbergen; K. P. Hartman en M. Timmer; G. van der Linden en N. M. Smits; D. G. Treur en A. H. van Tien deren; J. van der Hoop en T. F. Rijkeboer; P. van den Brink en L. Stam. GETROUWD: H. F. H. D. Groepenhoff en G. Smit; P. van Limpt en M. H. van Huizen; A. Borst en A. P. Roubos; S. Trommel en E. M. Huigen; A. Robertus en G. W. Prins; H. J. G. Nieuwenkamp en J. K. A. Fikke; H. Rienerwerf en A. J. Kruize; N. Smit en A. T. Baak. Bennebroek Voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de protestants-christe lijke kleuterschool vragen B. en W. van Bennebroek aan de raad om een krediet van f 1278,36 beschikbaar te stellen. Het bestuur van de St. .Jozefkleuter school in Bennebroek heeft zich tot de raad gewend met het verzoek financiële medewerking te verlenen bij het aanbren gen van een aantal voorzieningen in het schoolgebouw, betreffende o.m. nieuw meubilair, speelmateriaal en het leggen van een nieuwe vloer. De totale kosten hiervan worden geraamd op f 4735. B. en W. stellen de raad voor deze medewerking te verlenen. Voorts verzoeken B. en W. de raad gun stig te beslissen op het verzoek van het bestuur der r.k. Jongensschool om finan ciële medewerking voor het aanbrengen van verbeteringen in de verwarmings installatie van de gymnastiekzaal. De kos ten hiervan zijn begroot op f 1225. Voor de aankoop van schoolmeubelen, vloerbedekking, schoolbehoeften, gordijnen e.d. ten behoeve van de r.k. Meisjesschool stellen B. en W. de raad voor de door het bestuur van de St. Luciastichting de hier toe gevraagde financiële medewerking te verlenen. Vijfhuizen Als dankbetuiging aan de burgerij van Vijfhuizen voor de medewerking aan het jubileumgeschenk dat Hoofddorps Fan faregezelschap „Excelsior" ter gelegenheid geven, dat om half acht begint. Tevoren zal dit muziekkorps woensdagavond in de mu ziektent aan de Spieringweg een concert geven, dat om half acht begin. Tevoren zal een muzikale rondgang door het dorp worden gemaakt. Medewerking verleent de drumband „Excelsior" uit Heemstede. Het concert, dat uitgevoerd wordt onder leiding van Jan Zwagerman, omvat o.a. de „Serenade Napolitana" van Gerhard Wink ler, „In 't sprookjesbos" van P. B. Bisse- link, „Heinzelmanchens Wachtparade" van Noack, de „Lustspielouverture" van Keler Bela en „Secret de Sphinx" van G. Ga- denne. Het programma wordt afgewisseld met populaire marsmuziek, waarvan enkele tezamen met de drumband worden uit gevoerd. „Excelsior" heeft het plan om van dit zomerconcert in Vijfhuizen een jaarlijkse traditie te maken. Het bestuur heeft reeds te kennen gegeven, dat men volgend jaar graag de medewerking zal hebben van het onlangs in Vijfhuizen opgerichte Tamboer en Pijperkorps „Vijfhuizen", om het con cert gezamenlijk te verzorgen. boden geldleningen tot een totaalbedrag van 300.000. Het ax-chitectenbureau Wesselo en Van Voorst in Bussum heeft een plan voor de zweminrichting ontworpen. Er zijn twee zwembassins en een speelbassin voor de kleuters geprojecteerd. Het diepe bassin wordt 25 meter lang en 23 meter breed. De diepte varieert van 1.80 meter tot 3.25 meter. Het bad telt 6 wedstrijdbanen en zal voorzien worden van een één meter- en een driemeter springplank. Het tweede bassin zal een lengte krijgen van 42 meter, een breedte van gemiddeld 20 meter, terwijl de diepte varieert van 0,30 meter tot 0,90 meter. Het speelbassin voor de kleuters wordt 17 meter lang en 12 meter breed en is geprojecteerd in een afzonderlijk hoekje van het complex. Dit bassin zal nergens dieper zijn dan 0,30 me ter. Bij het kleuterbassin komen een zand bak en enkele zitbanken. De reiniging van het water geschiedt door middel van een filtergebouw. Lig en speelweide De zweminrichting zal 22 heren- en 26 dames-kleedcabines bevatten alsmede twee groepskleedkamers en een centrale garderobe. Aan de oostzijde van het bad is een ruime lig- en speelweide gedacht. Na de bouw zal het gehele terrein van een passende beplanting worden voorzien. B. en W. zullen zich omtrent de exploitatie vorm van de zweminrichting nog nader beraden. Zandvoort Vernietigd. De Kroon heeft een be sluit van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid van 19 september 1957 vernietigd en daardoor alsnog een vergun ning voor het in werking houden van een inrichting voor de drinkwaterleiding aan B. en W. van 's-Gravenhage geweigerd. B. en W. hadden op 11 november 1955 deze vergunning aangevraagd. De minister had haar verleend maar dijkgraaf en hoog heemraden van Delfland hadden een be zwaarschrift ingediend. Nu de restauratie van de representatie ve vertrekken van het Zandvoortse raad huis voor een groot deel is voltooid, blijkt dat aan de stoffering en meubilering van de hal nog een tapijt en een tweetal arm stoelen ontbreken. De kosten voor deze aanschaffingen worden begroot op 1450, maar het verleende krediet 29.000 is hiervoor niet toereikend. Aangezien de aanschaffingen echter noodzakelijk zijn voor de completering van de meubilering vragen B. en W. de gemeenteraad een aanvullend krediet van 1500 te verlenen. In de vergadering van 21 juli besloot de gemeenteraad van Zandvoort een brief van de heer W. J. Zoet betreffende de be stemming van het zgn. Naaldenveld in Bentveld, in handen van het college te stellen om pre-advies. B. en W. delen thans het volgende mede: De organisatie De Nederlandse Padvin ders heeft een gedeelte van het zgn. Naal denveld aangekocht, namelijk 12 ha. op Zandvoorts en 6 ha. op Bloemendaals grondgebied. De padvindersorganisatie wil dit terrein bestemmen voor padvin dersbijeenkomsten, kamperen en derge lijke. Daartoe zal op het terrein een club huis gesticht worden, terwijl ook sanitai re voorzieningen zullen worden getroffen. In het geldende uitbreidingsplan-in- hoofdzaak is het terrein aangewezen als duingebied in te richten als duinpark, waar recreatiebelangen overwegen met uitsluitend bebouwing ten behoeve van het beheer van de recreatie en van wedstrij den. Het dn,l waarvoor de padvindersorgani satie het terrein wil gaan gebruiken is zuiver recreatief en derhalve geheel in overeenstemming met deze bestemming. Het is namelijk geen eis, dat de voor „duinpark" aangewezen terreinen open baar moeten zijn. B. en W. hebben dan ook vooralsnog geen termen aanwezig geacht om zich te verzetten tegen de bestemming die de padvindersorganisatie aan het ter rein wil geven. Integendeel; ook een jeugd vereniging moet ruimte hebben, waar zij haar activiteiten kan ontplooien en het onderhavige terrein is daarvoor ongetwij feld geschikt. Gebrek aan recreatieruimte voor ande ren ontstaat daardoor zeker niet. In de onmiddellijke nabijheid blijft het uitge strekte waterwingebied van de 'gemeen te Amsterdam tegen betaling van een lut tel bedrag voor een ieder toegankelijk. B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor het te vei'wachten Koninklijk besluit, regelende de huurcompensatie voor het rijkspersoneel per 1 januari 1959 van over eenkomstige toepassing te verklax'en op het personeel van de gemeente, voor zo ver de bezoldiging daarvan door de raad wordt geregeld. Voorts om de gemeente lijke kindertoelageverordening te wijzi gen. In een vergadering van de commissie voor georganiseerd overleg is het instel len van een dienstcommissie aan de orde geweest, waarbij bleek dat de vertegen- woordigei-s van de organisaties sterk voor de instelling van een dergelijke commis sie bij de dienst van publieke werken zijn geporteerd. Over dit punt hebben B. en W. zich na der beraden en zijn tot de conclusie ge komen, dat het wenselijk is aan de wen sen van de organisaties te voldoen. Im mers de dienst van publieke werken telt momenteel 79 ambtenaren. Bij een dienst van een zodanige omvang achten zij over leg met de wex-knemers zeer gewenst, waartoe een vergadering van een dienst commissie een goede gelegenheid biedt. In een dergelijke commissie kunnen de vertegenwoordigers van de werknemers hun gedachten uiten en kan er overleg gepleegd worden over sociale en techni sche vraagstukken, de diensttak betref fende. De commissie zal zich hebben te bewegen in een zodanige sfeei-, dat de be staande bestuursverantwoordelijkheden onverlet blijven. In tegenstelling tot het ontwex-p-regle- ment medezeggenschapscommissie van het centraal orgaan voelt het college meer voor de benaming dienstcommissie, zulks teneinde hiermede tot uitdi'ukking te bren gen, dat zij slechts een medesprekende, doch zeker geen medebeslissende bevoegd heid bezit, welke bevoegdheid wellicht aan de naam „medezeggenschapscom missie" zou kunnen worden ontleend. Nabij de oude ingang van het cix-cuit van Zandvoort exploiteerde een inwoner van Zandvoort een x-ijwielstalling, voorname lijk tijdens wedstrijddagen op het circuit, maar het aanzien was allerminst fx-aai. Het aanstootgevend object werd dan ook vrijwel geheel opgeruimd. Er bestaat echter in deze omgeving gro te behoefte aan een rijwielstalling. De dienst van publieke werken heeft een nieu we stalling geprojecteerd aan de Parallel weg, tussen de Vondellaan en de hoofdtoe gang tot het circuit. Het oorspronkelijke plan het voorzag in een stalling met een capaciteit van 2100 rijwielen is teneinde de kosten zo laag mogelijk te houden sterk vereenvoudigd. Thans zullen er 860 rijwielen gestald kun nen worden. Op deze wijze was het moge lijk de beraamde kosten voor de stalling van 24.000 tot 7150 te verminderen. Doordat er als gevolg van een toevallige omstandigheid overtollig vuil zand ter plaatse is gestort zullen de kosten niet meer dan 5650 bedragen. De stedebouwkundigen van Zandvoort, de heren ir. G. Friedhof en ix\ W. de Bx-uijn en de dienst van publieke werken van Zand. voort werken aan een algehele herziening van de in 1950 door Ged. Staten vastgestel de uitbreidingsplannen voor Zandvoort. Het kan echter nog wel gei-uime tijd duren alvorens deze herzieningsplannen gereed zijn. De mogelijkheid bestaat daardoor, dat aanvragen om bouwvei'gunning wor den ingediend, die in overeenstemming zijn met de geldende uitbreidingsplannen, maar in strijd met de in voox-bex-eiding zijnde herzieningsplannen. Indien geen bijzondere maatregel geno men wordt moet in een dergelijk geval de bouwvex-gunning vex'leend worden, het geen uiteraard volgens het college onge wenst is. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een voorbex-eidingsbesluit te nemen, dat vervalt indien niet binnen een jaar na de dagtekening daarvan het ontwerp van het (herzienings) plan is ter visie gelegd. Bouwaanvragen die nu in strijd zijn met het in voorbereiding zijnde herzienings plan mogen nu woi'den aangehouden totdat de beslissing over dat plan onherroepelijk is geworden of het voorbereidingsbesluit is vex-vallen. Op 30 oktober komt vakant de betrek king van onderwijzer in vaste dienst aan de Karei Doormanschool, wegens vertrek van de heer E. Dees. B. en W. dx-agen de raad voor de heer W. van Wijk, ondex-wijzer bij het openbaar gewoon lager onderwijs te Rottex'dam, wo nende te Zandvoort. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Aloysius Hendrikus, z. van C. Boon en M. J. Bex-khout. GETROUWD: G. van Beekhoven en E. Haagmans; H. Th. Katz en J. M. Gom- perts; J. Wajon en J. M. Pieplenbosch. GEBOREN buiten Zandvoort: Nicole Kemper en Robert Everardus van der Vliet. Het gebouw van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken aan de Hogeweg te Zandvoox't moet enkele verbeteringen on dergaan. Het daartoe gemaakte plan be staat in hoofdzaak uit het verwijderen van de wanden tussen het kantoor van de di recteur en de daarachter gelegen ruimte, alsmede die in de admiixistratiei'uimte. De dix-ecteurskamer krijgt hiei-door een be langrijke vergroting. De kosten van voorzieningen wox'den be- gx-oot op een totaalbedrag van f 10.950. Het ZandvooxM.se gemeentebestuur stelt de raad voor te bevoi'dei-en, dat met in gang van 1 januari 1957 de aan rijks ambtenaren toegekende 6 percent salaris verhoging ook in de gemeentelijke salaris schalen wordt geïncorporeerd en wel met ingang van 1 januari 1959. De 5,6 per cent salarisverhoging als compensatie voor de ingevolge de Algemene Ouder domswet verschuldigde premie zal voor lopig nog buiten de salarisschalen worden gehouden. De maximumcompensatie is inmiddels verhoogd van 386.40 tot 417.24 per maand. De oude bijlage C (ambtenaren op week loon) is vex-vangen door een nieuwe bijla ge C (ambtenai'en op maandloon). De uit betaling per maand blijkt ook uit het oog punt van efficiency een uitstekende maat regel te zijn. De huwelijkstoelage wordt verhoogd van 336 tot 348 per jaar. Het gi'ensbe- drag, waar beneden de toekenning van de ze toelage mogelijk is, is vanaf 1 januari 1959 gesteld op 3960 per jaar. Hillegom Mej. J. Toeset, hoofdleidster van de kleuterschool „De Springplank" aan het Karei Dooi-manplein in Hillegom, heeft bij de politie aangifte gedaan van opzettelijke beschadiging van het schoolgebouw dat dinsdag oficieel in gebruik werd genomen. Het vandalisme betreft het vei-wijderen van de stopverf uit de ramen en het be schadigen van het schildei-wex'k. Het schijnt dat hier jeugdige onverlaten aan het werk zijn die tussen de middag en na het invallen van de duisternis hun verniel zucht op de nieuwe school botviei'en. De politie stelt een onderzoek in. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Agatha Cornelia Maria, d. van C. G. P. M. Steenvorden en E. M. Otte; Peti-us Johannes Theodox-us. z. van C. van Rooden en M. F. J. HaiMveld; Caroline, d. van G. Verdoes en A. M. Feldmann. ONDERTROUWD: A. J. Diependaal en S. E. M. Pieters; D. Ruighaver en C. E. Leenslag; P. J. Juiper en H. A. Koop; A. F. Otten en C. van der Lans; L. C. van der Eist en A. H. Zantvoort; C. Dekkers en L. Huisman. GETROUWD: Q. Phipphi en A. P. Seij- sener; P. S. Touw en A. M, van Dijk: O. A. F. Schurian en E. A. H. A. van Uden; J. M. Verhoeven en P. Th. M. Jansen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7