Eisenhower en De Gaulle geraakten in vuur Ontvangsten kohierbelastingen sterk gestegen SANDWICH SPREAD SPAANSE EZELTJES MAANDAG IN HUN NIEUWE VADERLAND Regelmaat van de klok! Natu-raLajg Compromis inzake vakbonden in V.S. 'mmmsssm HEINZ Frans-Amerikaanse liefdesverklaring door beiden in het openbaar bezegeld iilllfiliS 13 Crisis in de legerleiding van Argentinië Tunesië nog niet voldaan over toenadering van V.A.R. OPBRENGST DER RIJKSMIDDELEN Bagdadlanden onder nieuwe naam Indonesisch kabinet zint op verdere maatregelen ^ncertg'eHouworkeRf naar Montreux vertrokken Vier doden in het verkeer Hogere ziekenfondspremie waarschijnlijk DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1959 Op het fraaie buitengoed „De Beuken hof" van jhr. Jan van Vredenburch in Ka pellen, niet ver van Antwerpen, gi-aast sinds enkele dagen een klein wit ezeltje dat de naam Platero draagt. Het kwam er gens in Andalusië ter wereld, doch zal waarschijnlijk de rest van zijn leven door brengen in de buurt van het Nederlandse koninklijke gezin op de grazige weiden rondom het paleis Soestdijk. PJatero, voorbestemd om door studen ten van de landbouwuniversiteit van Ma drid als geschenk aangeboden te worden aan Prinses Irene, is na een tocht van meer dan 2000 km over de stoffige wegen van Spanje, Frankrijk en België met een begeleiding van zes Spaanse studenten en met nog twee andere ezeltjes die luisteren naar de namen Perez en Reverto, enkele dagen geleden op het domein van jhr. Van Vredenburch aangekomen. Studenten en ezeltjes zijn namelijk reeds bijna twee maanden onderweg, waarbij iedere dag gemiddeld 35 km werd afgelegd en waar bij men 's morgens in het algemeen nog niet wist waar men de nacht zou doorbren gen. De gehele reis verliep desondanks vlot, doch aangezien zowel mensen als dieren vrij vermoeid geraakt waren door de lange tocht en Platero zelfs ietwat kreu pel begon te lopen, had de promotor van het plan, de heer F. Dekker Pzn. uit Axel, het raadzaam geoordeeld studenten en ezeltjes eerst een paar dagen rust te gun nen, voordat zij de Nederlandse grens zouden overschrijden. Deze grenspassering zal nu, zoals wij reeds eerder meldden, maandagochtend bij Wernhout geschieden, waarna ezeltjes en studenten zullen worden ondergebracht in de buurt van 's-Hertogenbosch. De drie grauwtjes zullen namelijk eerst hun offi ciële opwachting maken op de nationale tentoonstelling van de Koninklijke vereni ging Het Nederlandse Trekpaard, die op 15 en 16 september in die stad wordt ge houden. Zij zullen hierbij dan getooid zijn met hun fraaie Spaanse harnassementen welke per K.L.M. uit Madrid worden over gevlogen, terwijl de studenten gekleed zul len zijn in de wijde capes van de Madri- leense universiteit en de bijbehorende, met kleurige linten versierde hoofddeksels. Ook de Spaanse ambassadeur in Neder land, de hertog van Baena, zal bij deze officiële ontvangst van Spaanse ezeltjes en studenten aanwezig zijn. Hij heeft trou wens reeds (zie de foto) in Kapellen ken nis gemaakt met de kleine ezelkaravaan. Grauwtjes op het Voorhout Op 19 september zullen ezels en studen ten een bezoek brengen aan de Spaanse ambassadeur in Den Haag. De studenten zullen bij die gelegenheid aan een diner aanzitten, terwijl de drie ezeltjes voor de ambassade aan het Lange Voorhout zullen worden geparkeerd waar ook zij, naar de hertog de Baena ons meedeelde, op bij zondere wijze getracteerd zullen worden. De ambassadeur is voornemens, die dag ook de Spaanse vlag uit te hangen. Hij ontveinst zich niet, dat deze ezeltjes in het deftige centrum van Den Haag wel enig opzien zullen baren, maar hij vindt toch dat het Nederlandse publiek, dat tot nu toe Spaanse grauwtjes wellicht alleen maar kende uit Cervantes' „Don Quijote", de ze dieren ook wel eens in levende lijve mag leren kennen. Na dit verblijf-op-hoog-niveau in Den Haag zullen Platero, Perez en Reverte naar een boerderij in de omgeving van Utrecht worden overgebracht. Vandaar zal Platero op een nader te bepalen datum zijn intrede doen in Soestdijk. Het ezeltje Perez, een grijs exemplaar uit Catalonië. zal ten geschenke worden gegeven aan de landbouwhogeschool te Wageningen ter wijl de zwarte Reverte, afkomstig uit Cas- tilië, voor een liefdadig doel zal worden af gestaan. Hoe het begon Dit Hollandse avontuur van studenten en ezeltjes is eigenlijk begonnen met de ro man van de Spaanse Nobelprijswinnaar Juan Ramon Jimenez' „Platero y yo" (Platero en ik). Platero was het ezeltje, dat in deze roman de hoofdrol vervulde De Madrileense studenten hadden vernomen Advertentie Nieuwe ontdekking helpt In de hele wereld lijders aan hard nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is het nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping te verhelpen met een min of meer drastisch werkend laxeer middel. Natu-raLax herstelt de natuurlyke regelmaatAag in dag uit! Ideaal voor hen die buitens huis werken ol maar zijn jen, enz. ook ot op reis voor kinderen, bedlegerig. fde regelmaat van de klok' Een uitkomst bij hardnekkige verstopping. 60 tsbl. f 1.35 Opgewekt poneerden studenten en grauwtjes op het Belgische landgoed voor de fotograaf, terwijl de Spaanse ambassadeur in Nederland, de hertog van Baena (tweede van links) glim lachend toeziet. Het middelste ezeltje is Platero, die aan Prinses Irene ge schonken zal worden, het linkse Perez en het rechtse Reverte. dat Prinses Irene dit boek met veel genoe gen had gelezen en zij kwamen op het idee, haar een echt Spaans ezeltje ten geschen ke te gaan aanbieden. De tocht begon aan de Spaanse grens in Irun op 10 juli en na heel wat avonturen arriveerden de zes stu denten maandag in Kapellen. Onderweg waren zij overal hartelijk ontvangen en van een ieder moesten zij de groeten over brengen aan de Prinses. „Het is fantas tisch zoals men in Frankrijk met het Ne derlandse koninklijke huis meeleeft", ver telde de studenten tijdens een gesprek dat wij met hen hadden op het landgoed van jhr. Vredenburch. De studenten hebben de afstand van 2000 km geheel lopend naast de ezeltjes afgelegd en slechts voor het vervoer van hun bagage beschikten zij over een auto. De tocht van de studenten, van wie een de zoon van de Spaanse mi nister van Landbouw is leidde over Bor deaux, Tours, Chartres, Parijs, Quievrain, Brussel en Antwerpen. Overal werden zij gul onthaald door de Franse en Belgische landbouwers. Als de Spaanse studenten hun ezeltjes hebben afgeleverd, zullen zij nog enkele weken in Nederland blijven alvorens naar Madrid terug te keren. BUENOS AIRES (Reuter) De Argen tijnse minister van Oorlog, generaal Anaya, heeft meegedeeld dat veertien gene raals zijn gearresteerd. Tevoren had hij generaal Montero, de opperbevelhebber van het leger, ontslagen en vervangen door generaal Castineiras. De veertien generaals zijn aanhangers van generaal Montero. In welingelichte kringen zegt men dat Montero het leger van nationa listische officieren wilde zuiveren. Twee hoge officieren zijn voorts van hun functie ontheven: generaal Lambardi, een cavalle- riebevelhebber, en generaal Villaroel, een inspecteur van het leger. Gemeld wordt dat de toestand in de garnizoenen in het land rustig is maar gespannen. In Cordoba in Midden-Argen- tinië, dat in het verleden een centrum van onrust is geweest, werd namens het gar nizoen een verklaring uitgegeven waarin werd gezegd dat de militairen aldaar slechts bevelen van generaal Montero zouden gehoorzamen. Het provinciale garnizoen in Cordoba, de derde stad van het land, speelde vier jaar geleden een belangrijke rol in de opstand tegen ex- president Perón en deze zomer bij een muiterij tegen nationalistische officieren. TUNIS (AFP) De Tunesische rege ring heeft de brief van de secretaris-gene raal van de Arabische Liga, Hassoena, aan president Bourguiba beantwoord. Hassoena had Bourguiba geschreven, dat de motie van wantrouwen tegen Tune sië, in 1958 door de vertegenwoordigers van de landen van de Arabische Liga aan genomen. was ingetrokken. De Tunesische regering geeft in haar antwoord haar vol doening te kennen over dit besluit, maar wijst er op dat er nog andere punten te regelen zijn, die aan de orde zijn gesteld bij het bezoek van Hassoena aan Tunesië. Het gaat hier in het bijzonder om de on dermijnende activiteit in Tunesië, die ge leid wordt door één van de leden van de Liga. Als deze punten van wrijving uit de weg zullen zijn geruimd, is Tunesië bereid om zijn plaats op de bijeenkomsten van de Liga weer in te nemen, aldus het Tu nesische antwoord. CAIRO (Reuter) President Nasser van de Ver. Arabische Republiek heeft woens dag een uitnodiging van koning Saoed voor een bezoek aan Saoedi-Arabië aan vaard, zo heeft Emir Mohamed, een zoon van koning Saoed, in Cairo bekendge maakt. De president en de koning heb ben woensdag hun besprekingen voortge zet o.a. kwamen de Algerijnse en de Pa lestijnse kwestie ter sprake. Zij bleken dezelfde standpunten in te nemen, aldus de emir. Maximumstraf. De politierechter te Groningen heeft de maximumstraf van drie maanden gevangenisstraf opgelegd aan een inwoner van Winschoten, wegens het rijden op een fiets onder invloed van alcohol. De man was reeds meermalen voor dergelijke feiten veroordeeld. Het ministerie van Financiën deelt mee dat in de maand juli 1959 de ontvangsten uit hoofde van de kohierbelastingen 217,4 miljoen beliepen, tegen 151,1 miljoen in juni. Deze staging is voor een aanzienlijk deel toe te schrijven aan hogere ont vangsten aan inkomstenbelasting. Nu het opleggen van voorlopige aanslagen over het lopende jaar in belangrijke mate is afgewikkeld, beginnen ook de betalingen ruimer te vloeien. Het totale nog in te vorderen bedrag steeg in de verslagperiode met 242,9 miljoen tot 1557 miljoen per ultimo juli. De ontvangsten uit hoofde van de nict-kohierbelastingen bedroegen in juli in totaal 453,7 miljoen tegenover 445.6 miljoen in de eerste maand van het voorafgaande kwartaal en 439,8 miljoen in juli 1958. De loonbelasting bracht 152,5 miljoen op tegen 125,9 miljoen in april jongst leden. Een opbrengststijging van het twee de op het derde kwartaal is bij deze be lasting aan te merken als een seizoenver schijnsel, onder meer samenhangende met de uitkering van vakantiegelden in het tweede kwartaal van het jaar. De op brengst van de omzetbelasting beliep in juli f 114,9 miljoen en was daarmede na genoeg gelijk aan die van april (f 115,1 miljoen De ontvangsten wegens dividendbelas ting bedroegen in juli f 6,1 miljoen en bleven daarmede niet onaanzienlijk bene den de opbrengst in juli 1958 ad 15,6 miljoen. Daarentegen beliep de opbrengst van de commissarissenbelasting f 5,7 mil joen tegenover 5.3 miljoen in de over eenkomstige maand van het voorgaande jaar. De ontvangsten aan motorrijtuigenbe lasting ad 11,2 miljoen lagen op een iets hoger peil dan in juli 1958, toen 10,4 miljoen werd geïnd In het opgetreden accres komt de verdere uitbreiding van het autopark tot uiting. De daling van de ontvangsten wegens invoerrechten van f 80,7 miljoen in juni tot f 77.3 miljoen in juli is toe te schrijven aan een vrij sterke vermindering van de opbrengst van het bijzonder invoerrecht op benzine. De ontvangsten aan rechten op de invoer in engere zin vertoonden een aanzienlijke stijging De lichte stijging van de ontvangsten wegens accijns op gedistilleerd, te weten van 10,4 miljoen in juni tot 11,3 mil joen in juli, houdt verband met het feit dat in de verslagmaand vijf betaaldagen voorkwamen. Een toeneming gaven even eens de ontvangsten wegens accijns op ANKARA (Reuter) In Ankara is dins dag een conferentie van drie dagen van de economische commissie der centrale Ver dragsorganisatie (CENTO). het voormalige °act van Bagdad, begonnen. De Amerikaanse. Britse. Turkse. Pa kistaanse en Perzische delegaties zullen de vorderingen bespreken, die zijn ge naakt bij de verbetering van de spoor weg- en radioverbindingen en verslag uit brengen aan de ministerraad van de CENTO die de volgende maand in Wash ington vergadert. suiker te zien. namelijk van 5,6 miljoen op 5,9 miljoen, dit ondanks de omstan digheid, dat in juni vijf en in juli vier afdrachtstermijnen vervielen. De opbrengst van de tabakaccijns ad 40,2 miljoen ver toonde een vrij aanzienlijke daling ten opzichte van de hoge ontvangsten in de voorafgaande maand, welke 48,5 bedroe gen. Het uit hoofde van de bieraccijns geïnde bedrag van 3,4 miljoen kan als vrij normaal worden aangemerkt. WASHINGTON (Reuter) Vertegen woordigers van de Amerikaanse senaat en het Amex-ikaanse Huis van Afgevaax-dig- den hebben woensdag een compromis be reikt over het wetsontwerp, waarin getracht wordt een einde te maken aan de afper- singspolitiek van verschillende Ameri kaanse vakbonden. Dit compromis bete kent een overwinning voor president Eisenhower, die zoals bekend onlangs voor de televisie gepleit, heeft voor een strenge re wetgeving op dit punt. Leiders van vak bonden hebben zich tot het uiterste inge spannen voor aanvaai-ding van het veel minder rigoureuze wetsontwerp, dat door de Senaat was aangenomen. Het wetsont werp, dat door het compromis uit de bus is gekomen, zal nog door Senaat en Huis van Afgevaardigden goedgekeurd moeten worden. De voornaamste punten van dit compro mis zijn: 1. een omschrijving van de rech ten van de vakbondsleden, welke rechten op straffe van sancties zijn af te dwingen. 2. De eis aan de vakbonden om hun finan cieel vei-slag tot in bijzonderheden open baar te maken Deze eis heeft betrekking op activa en passiva, ontvangsten, sala rissen en leningen aan functionarissen en leden. Ook de werkgevers zullen verslag moeten uitbrengen over de gelden, die zij hebben uitgegeven om vakbondsleden te beïnvloeden. 3. Geheime verkiezingen in de vakbonden. 4. Een verbod om mensen als vakbondsfunctionarissen aan te stel len die voor een belangrijk vergrijp ver oordeeld zijn of die lid van de communis tische partij zijn geweest. Dodelijke val. Tijdens bouwwerk zaamheden te Franeker is de 46-jarige K. Tjelsma uit Achlum in een kelder ge vallen en om het leven gekomen Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Hij was gehuwd en vader van vijf kinderen. DJAKARTA (UPI) Sukarno's „kern kabinet" heeft verdere maatregelen be sproken in verband met de monetaire maatregelen, die verleden week zijn af gekondigd. Het kabinet vex'gaderde vijf uur en ging pas tegen middernacht uiteen. Su karno was dinsdagmorgen vertrokken voor bezoeken aan Atjeh, Noord-Suma- tra en Boi-neo en een vakantie op Bali. De maatregelen volgende op de mone taire zijn verdeeld in drie categorieën, al dus een bekendmaking van het kabinet: 1. Besnoeiing van de staatsuitgaven, 2. Vergroting van het staatsinkomen, 3. Doel matiger investeringen. Het kernkabinet besprak ook de begro ting 1960 en stelde 1 november als streef datum, waarop de begi-oting aan het par lement moet worden voorgelegd. In de bekendmaking werd besloten een „nieuw systeem in te voeren waai'bij de begi-oting 1960 in vier delen wei-den ge splitst. Deze zijn 1. Gewone begroting, 2. Begroting voor de wederopbouw, 3. Begro ting voor ondernemingen, 4. Begroting voor berekeningen (een hoofd, waarvan geen uitleg werd gegeven). Advertentie de nieuwe vÊw, broodbelegging MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. (Van onze correspondent in Parijs) Wanneer de besprekingen, die sinds gistermogen elf uur achter gesloten deu ren tussen de generaal-presidenten de Gaulle en Eisenhower aan de gang zijn, ook maar door een part van de hartelijk heid en de warmte worden gekenmerkt, die zich in het openbaar in Parijs overal manifesteerden, dan mag men, lijkt ons, voor de diplomatieke en politieke betrek kingen tussen Frankrijk en de Verenigde Staten voor de naaste toekomst nog veel goeds verwachten. Wel is het altijd ver standig in politieke en staatkundige zaken te pogen de buitenkant van de kern en de schijn van het wezen te blijven onder scheiden, maar niettemin valt het moei lijk bij de beide hoofdfiguren, Eisenhower en de Gaulle, van dit overleg weer zoveel hypocrisie, of zo men wil acteurstalent, te veronderstellen, dat zij zich binnenska mers principieel anders zouden gedragen, dan onder de schijnwerpers en de ogen van het publiek. Over het naadje van de diplomatieke kous. waaraan de Gaulle en Eisenhower breien, zal men vermoedelijk niet veel te weten komen, al is er dan ook vagelijk een slotcommuniqué en misschien zelfs een persconferentie van Eisenhower in het vooruitzicht gesteld. Maar de geest en het klimaat van de besorekingen moe ten ontegenzeggelijk uitstekend .;ijn. De beide staatslieden hebben gistermid dag op een speciale feesttribune voor het Parijse stadhuis, elkander, onder het be wogen oog en oor van tienduizenden Parij- zenaars en toeristen, zoveel welgemeen de lof toegezwaaid, dat alle problemen tus sen hun twee landen, die enkele weken ge leden nog bijna onoverbrugbaar geleken, als sneeuw voor de zon leken te verdwij nen. Eerst sprak de Gaulle in zijn klassieke stijl van gi-oot woordkunstenaar. Over de vrijheid van de wereld, over de vriend schap tussen het Amerikaanse en het Fran se volk, over de vele gezamenlijk gedra gen lasten en smarten, waardoor beide lan den, ondanks vooi-biieaande moeilijkheden toch voor altijd met elkander vei-bonden zouden blijven. Tot de persoonlijke stiil van de Franse generaal behoox-t het ook dat hij de verhoudingen ten gunste van zijn land -- en nooit klinkt de naam La France zo vibrerend als in de mond van de Gaulle soms een tikkeltje scheef wil trekken. In de koi-te toespx-aak van de Gaulle werd Frankrijk in 1945 vooral, zo niet uitsluitend, door Franse soldaten be vrijd en ook wekte bii de indruk, dat Eisen hower alleen naar Parijs was gekomen om zijn hart weer eens aan zijn oude liefde voor deze stad en haar bevolking te vex-warmen „Je vous alme tous" De woorden van Eisenhower kwamen recht uit een hart dat vol is van opx-echte sympathie en menselijkheid. Hij is geen gladde politicus, maar een man die van Frankrijk de Fransen en van de Gaulle, „uw grote president" ontegenzeggelijk en veel moet houden Zonder valse frases ook was zijn korte en uitstekende rede. Al de ze mensen hier om mij ieen, zo riep Eisen hower uit. maken de indruk gelukkig te zijn en ik ben het met x allen. Eisenhower sprak in het Engels en hit ve'-nntcehntHig- de zich voor zijn gebrek aan kennis van het Frans doch niettemin besloot hij zijn Bij zijn aankomst op het vliegveld Le Bourget werd president Eisenho wer gistermorgen begroet door zijn Franse collega De Gaulle korte toespraak in de taal van zijn toe- hoordei-s. „Je vous aime tous", ik houd van u allemaal, zo klonk het met een lood zwaar Yankee-accent onder een stroom van applaus. Na dit publieke en spectacu laire hoogtepunt van het tweedaagse Pa rijse verblijf van de Amerikaanse presi dent hebben de twee staatslieden zich, voor en na het diner van gistex-avond weer in hun raadskamers teruggetrokken. Gastheer Vanmorgen verwisselde Eisenhower de rol van gast even voor die van gastheer om in de Amei'ikaanse ambassade op na tionale bodem andere Eux-opese staatslie den, als onze minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns en de secretaris-generaal van de NAVO. Paul-Henri Spaak, te ont vangen. Dc besprekingen met de Franse regeringspex-sonen werden vanmiddag voortgezet in het kasteel van Rambouillet, "oormalige x-esidentie van koning Fran cois I. waar Eisenhower, achter de vier meter dixk^ muren, ook ziin laatste nacht op Franse bodem zal doorbrengen. We hopen vanavond t.e vernemen en u morgen te kunnen melden, welke politie ke perspectieven eventueel door het Ame rikaans-Franse contact geonend zullen kun nen worden. Voor het ogenblik overheerst het optimisme. Men kan zelfs bijna spre ken van een publieke liefdesverklaring tussen beide presidenten, die op een tij delijke verwijdering als uitvloeisel van en kele huiselijke conflicten gevolgd zou zijn Er zouden al grote vorderingen zijn ge maakt bij het uit de weg ruimen van de geschillen inzake Algerije en de NAVO zo meldt Reuter Amerikaanse en Franse woordvoerders hebben verklaard dat zij zeer tevreden zijn. Diplomatieke waarnemers zijn van me ning dat Eisenhower na ziin enthousias te ontvangst in Parijs en de inleidende besprekingen met De Gaulle tot de slot som is gekomen, dat De Gaulle in Fx-ank- riik op zijn plaats is en dat een zo krach tic mogelijke steun aan frankrijk in overeenstemming is met de Amerikaanse oolitiek van „voortgang in de i'ichting van de vx-ede". Hedenmorgen is het Concertgebouw orkest per speciale trein van het Centraal Station te Amsterdam naar Montreux ver trokken, waar het zes concerten zal geven ter gelegenheid van de „Septembre Musi- cale" De concerten staan onder leiding van Karl Böhm. Antal Dorati. Rafael Kubelik. Eugene Ormandv en Paul Klocki. Solistische medewerking zal wor den verleend door de oianisten Claudio Arrau. Wilhelm Baekhaus. Rudolph Fir- kusny en Wilhelm Kempff. de violisten •Takob Kraehmalnick en Nathan Milstein en de cellist Pierre Fournier Het orkest zal op 14 september in Amsterdam terug keren. De 56-jarige grondwerker J. W. uit Groesbeek is met zijn bromfiets onder de trein van Nijmegen naar München ge komen op de onbewaakte overweg aan de Kranenburgsestraat te Groesbeek. De heer W. was op slag dood. De trein had 21 mi nuten vertraging. De 18-jarige D. A. ten Harkei uit En schede is dodelijk verongelukt toen hij, fietsend naast een vriend door onopgehel derde oorzaak kwam te vallen voor de wielen van een juist passerende vracht auto. Hij werd overreden en was onmid dellijk dood. In een ziekenhuis te Breda is overleden de 23-jarige motorrijder L. Dekker uit Delft. Hij was ernstig gewond bij een aan rijding met een auto in Prinsenbeek. De 17-jarige H. Vruggink uit Ruurlo kwam hedenmorgen op zijn fiets in de Dorpsstraat te Ruurlo in botsing met een vrachtauto. Hij werd zo ernstig gewond dat hi. kort na het ongeluk is overleden. De Ziekenfondsraad zal zich binnen kort beraden over de wens van de zieken fondsen de premie voor verplicht verze kerden te verhogen van 4,5 tot 5 percent. De fondsen willen deze verhoging zo mo gelijk reeds per 1 januari invoeren. De verhoging is noodzakelijk, zo menen de ziekenfondsen, als gevolg van de ho gere honoraria van medewerkers. Over de ze honoraria is onlangs tussen de orga nisaties van de medewerkers en de zie kenfondsen overeenstemming bereikt. De uitkeringen aan de huisartsen zul len als gevolg van deze regeling met 12 percent stijgen, de tandartshonoraria gaan met bijna 5 pei-cent omhoog en de vroed vrouwen krijgen zeven gulden per beval ling meer uitgekeerd. De medewerkers meenden op deze hogere uitkeringen aan spraak te kunnen maken op grond van de gestegen kosten. De premieverhoging heeft in eerste in stantie de goedkeuring nodig van de Zie kenfondsraad en daarna moet zij gefiat- teei-d worden door de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid, dr. C. J. M. A. van Rooy. Advertentie Heerlijk zacht en geurig! Panter Mignon. Al 25 jaren het grote merk onder de kleine sigaartjes. In het bekende handige blikje 10 stuks f140 Ook in 20 stuks f2.80 ll§ps& M I G N O f! v'

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13