Bezwaren bij de VARA tegen de regeringspolitiek Amsterdamse Beurs ARABISCHE LIGA HEEFT GEEN VERTROUWEN IN FRANKRIJK 544ste STAATSLOTERIJ 4e kias 9e Israel zal de UNO wijzen op zijn benarde positie „Haarlem"-jongens raakten titel kwijt Uitloting Premielening Rotterdam 2l/z 1957 Sedov president van de astronautische federatie Egyptische pers heropent aanval op Sovjet-Unie Maurice Duplessis, premier van Quebec overleden Doornbosch verbeterde Haarlems record tijdens tienkamp Miilier-beker voor Jansen „Jeugdstop" bij HBS Jaarvergadering BMHC R.-K. kleermakers vergaderen vandaag in Haarlem Heemstedenaren krijgen nieuwe vuilnisemmers Geslaagd voor strandwacht Actie voor Algerije in de UNO en bij de NA VO Rollandschaaktoernooi begint op 3 oktober Scheepvaart MAANDAG 7 SEPTEMBER 1959 Dit weekeinde heeft het „parlement" van de Vara, de verenigingsraad, te Hil versum vergaderd en zich daarbij vooral bezighouden met de uitzendingen van radio en televisie in de komende winter. De televisiesecretaris van de VARA, de heer J. W. Rengelink sprak uitvoerig over de uitspraak van de regering betreffende de reclame in de televisie. Die uitspraak, zo zei hij, achten wy op culturele, pedago gische en sociaal-ethische gronden niet gelukkig. De regering is op grond van economische overwegingen tot haar besluit gekomen, maar niemand weet, welke mo tieven dat zijn. De regering heeft zich nog niet uitge sproken over de wijze, waarop de reclame in de televisie zou moeten komen en het parlement heeft zich zelfs nog in het geheel niet over de reclame in de televisie uit gesproken. Als de volksvertegenwoordiging inderdaad de voornemens van de regering tot de hare zou maken, dan spreekt het vanzelf, dat de N.T.S. en de omroepvereni gingen in hoge mate interesse hebben voor de wijze, waarop die zullen worden uit- Het clubkampioenschap voor junioren, met als inzet de Wouter Groenesteyn Beker, is gisteren met grote overmacht door het Amsterdamse AAC gewonnen De ploeg behaalde niet minder dan 108 pun ten. Het Nijmeegse Union, dat overigens sterk verraste met. de tweede plaats, stelde daar 49 punten tegenover. De clubkam pioen 1958, de HAV „Haarlem" kwam met 46 punten op de derde plaats. Holland- Leiden werd vierde met 43 punten, DOS uit Rotterdam vijfde met 41 punten en Zaanland zesde met 27 punten. Verreweg de beste verrichting van de middag kwam ongetwijfeld op naam van de „Haarlem" sprinter Duits te staan. In prachtige stijl won hij de 100 rn in 10.9 sec., waarmede hij het Haarlems jeugdrecord evenaarde. De Nederlandse jeugdkampioen Mock moest tot zijn eigen verbazing con stateren, dat hij tegen deze sprintkracht van Duits werkelijk kansloos was. Hij moest zich in 11 sec. met de tweede plaats tevreden stellen. De HAV-er Beelen kwam op de 300 m met een derde plaats redelijk goed voor de dag en dat geldt zeer zeker ook voor Kiewit, die op de 1500 m achter Konings van Zaanland de tweede plaats innam in 4 min. 17 sec. Ook voor Weyers was een tweede plaats weggelegd op de 600 m. In de werkelijk zeer sterk lopende Kat van Zaanland moest hij zijn meerdere erkennen, ondanks het feit, dat Weyers zijn gewoonte getrouw tot het uiterste bleef terugvechten. Kat noteerde 1 min. 24.8 sec., Weyers liet 1 min. 26.5 sec. af drukken. Ook Van Bueren van „Haarlem" wist nog een punt te veroveren, door in 1 min. 31.1 sec. de zesde plaats in te nemen. Bij het discuswerpen kwam Mascini zeer ver rassend tot een vierde plaats met een worp van 38.68 m, doch zijn clubgenoot Leuvener werd bij dit nummer al even verrassend voor de finale uitgeschakeld. Van Gelderen bezette de vierde plaats bij het speerwer pen met een worp van 42.93 m. Winkel en Van Halem wisten met een vijfde- en zesde plaats op de 3000 m Haar lem drie punten rijker te maken en dat deden ook Brouwer en Vlottes op de 800 m. Bij het polsstokhoogspringen kwam Boven- kamp met een overigens matige sprong van 2.57 Va m tot een derde plaats. Mascini, die bij het polsstokspringen zich niet tot - de beste zes kon scharen, bezette bij het hoog springen met 1.65 m de vierde plaats en bleef ook met deze verrichting eigenlijk beneden zijn kunnen. Goed werk verrichtte Christiaanse op het vèrspringen door met een sprong van 6.02 m de derde plaats in te nemen. De 4 x 100 m leverde Haarlem tenslotte de vierde plaats op in een tijd van 46.8 sec. 120 obligaties (12 series) van de 2lk per cent premielening Rotterdam 1957, groot 200.000.000 zijn uitgeloot: ƒ100.000 viel op no. 7 van serie 13949, 10.000 op no. 3 van serie 12400, 5000 op no. 6 van serie 8583. 2500 op no. 8 van 1006 en no. 1 van 217, 1000 op no. 4 van serie 8971, de nrs. 1 en 2 van serie 12400, no. 2 van serie 14715 en no. 7 van 10727, 500 op de nrs. 1 en 3 van serie 19682, no. i van serie 8971, no. 3 van serie 1006 en no. 5 van 217. De overige nummers van deze series, alsmede alle nummers van de series 13466, 5225 en 12485 zijn uitgeloot met 125. Slotkoers Heden 3-3V20/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962-64 Woningbouw 6°/o Pr. A'dam'56 I.. Pr. A'dam '56 II.. Pr. A'dam '56 III. Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn.. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater vrijdag 931s/,6 9914 11114 82>/z 9314 9354 89?4 380 630 2541/2 577 315 400 648'/2 246 648 219 169 V2 74154 167.30 343V2 101 126.10 162 163 14414 141 V2 248'/2 152 173.50 32954 168 245 30314 280 6514 5714 10354 55% 81 2454 13.45 uur 9354 111% 372)4 255 573 315 400 637 634 219 169 736 168,- 345 101% 125,- 162 162 143 140 248 152 172,- 328 168 245 302 6514 5714 105 56)4 8054 2454 gevoerd. Het geven van een concessie aan de O.T.E.M. (Onafhankelijke Televisie Ex ploitatie-Maatschappij) zou de reclame niet dienstbaar maken aan de televisie, maar de televisie aan de reclame. De O.T.E.M. wil geen cultuur dienen, maar winst ma ken, zoals ook blijkt uit haar samenstelling: zij wordt behalve door een aantal dag bladen, gevormd door banken, een bier brouwerij, grote kledingfirma's en om vangrijke industriële ondernemingen. Al die ondernemingen tezamen vormen reeds nu in ons land een grote economische macht en zij willen nu blijkbaar ook op cultureel gebied de macht aan zich trek ken. Het is niet nodig dat het zogenaamde „monopolie van de omroepverenigingen" wordt doorbroken, zoals men hier en daar uitroept, maar dat van deze grote machten, die toch al te veel invloed in ons land hebben. Wij wijzen dus af, aldus de spreker, dat er naast de N.T.S. een aparte maatschappij voor de commerciële televisie zou komen. Dat zou geen „stimulerende concurrentie" betekenen, maar harde strijd, die een na delige invloed zou hebben op de program ma's en op de exploitatie van de televisie. Men schenkt nu in regeringskringen wel grote aandacht aan het vraagstuk van de reclame in de televisie, maar er zijn andere problemen, die veel dringender om een oplossing vragen: we weten nu nog niets over de zendtijd en de financiële middelen, die de regering na 1 januari beschikbaar zal stellen. Het is dus onmogelijk, contrac ten met artiesten te sluiten, zalen te huren, personeel aan te stellen, de opleiding te organiseren, experimenten op het gebied van de schooltelevisie voor te bereiden, en zovoorts. Andere jaren was de regering ook steeds laat met haar beslissingen, maar die kwamen toch nooit na juli. Nu is het onmogelijk om ook maar enigszins effi ciënt en vooruitziend te werken. LONDEN (UPI) —Prof. Leonid Sedov, Rusland, is zaterdag gekozen tot presi dent van de Internationale Astronautische Federatie, als opvolger van de Ameri kaan Andrew G. Haley. Sedov is de eer ste Rus, die aan het hoofd van de organi satie komt te staan. Stockholm zal volgend jaar de zetel zijn van de jaarvergadering. LONDEN (Reuter) Het congres heeft zaterdag op zijn laatste vergadering te Londen besloten, dat de juridische com missie van de organisatie voor ruimte vaart vervangen zal worden door een in ternationaal instituut voor ruimterecht. Een commissie zal dit denkbeeld verder uitwerken. Intussen zal de algemene raad van de or ganisatie werkgroepen instellen om de ju ridische aspecten en vraagstukken van de ruimtevaart te onderzoeken. TEL AVIV (Reuter/AFP) De Israë lische minister van Buitenlandse Zaken, Golda Meir, heeft zondag bij haar veHrek uit Tel Aviv naar New York verklaard, dat zij op de komende vergadering van de UNO-Assemblee de hangende Israeli- sche-Arabische geschillen ter sprake zal brengen. Zij noemde als voornaamste de vrije vaart door het Suezkanaal, die Egyp te aan Israel ontzegt, de Ax-abische boycot van Isi'aelische goederen en de „vijandi ge houding van Egypte ten aanzien van Isi-ael.. De Israëlische regering heeft zondag be sloten Frankrijk te steunen als de Alge- ï-ijnse kwestie in de UNO aan de orde komt CAIRO (Reuter) De Egyptische pers heeft zaterdag na een pauze sinds mei, opnieuw aanvallen gedaan op het commu nistisch blok. Zo schrijft het weekblad „Akhbar El Yom", dat de aanvallen, die door communistische radiostations op de Verenigde Arabische Republiek worden gedaan, een „openlijke poging tot inmen ging in onze binnenlandse aangelegenhe den en die van andere Arabische landen zijn". Het blad voegt hieraantoe: „Radio-Mos kou en omroepstations in de andere com munistische landen moedigen communis tische agenten in de Arabische staten aan hun land te verraden en de deur te openen voor een nieuwe vorm van imperialisme". Andere Egyptische bladen oefenen soort gelijke critiek uit. Gratie voor Swinburn (UPI) Al Ahi-am meldt, dat een de- ci-eet dat gevangenen pai'donneert, die de helft van hun straftijd hebben uitgezeten, zal worden toegepast op de Engelsman James Swinburn, die in 1957 tot vijf jaar gevangenisstraf wei'd veroordeeld wegens beweerde spionage. De 53-jarige Swinburn, bedrijfsleider in Cairo van het Arabisch Persbureau, werd in juni 1957 veroordeeld. Swinburn werd tijdens het proces beschreven als de leider van een Bi-itse spionagegroep. Later dat jaar maakte het Britse ministerie van bui tenlandse zaken bekend, dat het zou blij ven ijvei-en voor zijn vrijlating. MONTREAL (Reuter-UPI) Maurice Le Notlet Duplessis, de eerste minister van de Canadeze provincie Quebec, is zon dag in het mijnwerkersstadje Scheffervil- le, 1200 kilometer ten noorden van Mon treal in de ouderdom van 69 jaar aan een hei-senbloeding oveiieden. Duplessis, die sedert 1944 minister-president van Que bec was, had een stoi-machtige politieke carrière van 32 jaar achter zich. Van 1936 tot 1939 was hij ook al premier geweest. Duplessis behoorde tot de partij der Na tionale Unie. Duplessis, die vrijgezel was, won zes van de zeven verkiezingen tijdens zijn carriè re. waarvan de laatste vijf met zeer gro te meerderheid. Zijn bestuur wei'd geken merkt door de overgang van landbouw naar industrie en mijnbouw in zijn provin cie. Zijn bestuur stond steeds op voet van „oorlog" met Ottawa, in hoofdzaak over belastingkwesties en andere provinciale rechten. De Nederlandse Tienkampkampioen schappen, die zaterdag en zondag op de sintelbaan Vijf Sluizen in Vlaardingen zijn gehouden, hebben de deelnemende „Haar- lem"-atleten uitstekende resultaten ge bracht. Vooral Doornbosch heeft 't er zeer goed afgebracht, want zijn derde plaats met 5925 punten betekende niet alleen een zeer eervolle derde plaats achter Kamer beek en Timme, maar ook een ruime ver betering van zijn eigen Haarlems record. Na lange tijd uitstekende kansen te hebben gehad op de vijfde plaats, kwam Joacim tot een zesde plaats met 5274 punten en daarmede bleef ook hij in puntenaantal boven het oude Haarlems record van Doornbosch. Vissers, die op de tienkamp debuteerde deed het al dadelijk heel goed door met 4946 punten de zevende plaats in te nemen en met een dei'de, zesde en zevende plaats uit een totaal van 26 deelnemers maakte de HAV „Haarlem" als vei'eniging zeer zeker de beste beui-t op deze tienkamp. Dor een minder goede start liet Doorn bosch op de 100 m een tijd van ll,6sec. afdrukken, waarmede hij wel aanzienlijk beneden zijn kunnen bleef. Het vèrspringen met 6,73 m maakte echter alweer wat goed en ofschoon het hoogspi'ingen met 1,65 m en het kogelstoten met 13,15 m nog niet direct meevallers waren, maakte het laat ste nummer van zaterdag, de 400 m, in 52,7 sec. weer heel wat goed. Zondag liep Doornbosch de 110 m horden in 16,6 sec. Bij het discuswerpen kwam hij tot. 37,94 m, terwijl hij op het. polsstokhoogspringen zijn zwakste nummer toch nog een hoogte van 2,81 haalde. Niettemin stond hij toen nog ruim 100 punten achter op Parle- vliet van Vlug en Lenig, die de derde plaats innam. Dankzij een prachtige pres tatie bij het speerwerpen, waai-bij hij een afstand bereikte van 56,90 m en waarmede hij het meer dan 25 jaar oude Haarlems record van Kees Visser vei'beterde, zette hij zijn achtei-stand om in een 100 punten voorsprong. Een prachtige 1500 m, waarbij hij niet alleen Parlevliet, maar ook de na tionale recordhouder op de tienkamp Eef Kamerbeek kansloos liet, stelde toen zijn dei-de plaats volkomen veilig. Zijn tijd op de 1500 m was 4 min. 23,2 sec. De prestaties van Joacim waren als volgt: 100 m 11,7 sec.; vèrspringen 6,38 m; kogelstoten 11,10 m; hoogspringen 1,73 m; 400s m 52,8 sec.; 110 m horden 15,8 sec.; discuswerpen 29.24 m; polsstokhoogsprin gen 2,71 m; speerwerpen 47,31 m; 1500 m 4 min. 37,3 sec. De verrichtingen van Vissei-s waren: 100 m 11,6 sec.; vèrspringen 6,23 m; kogel stoten 9,48 m; hoogspringen 1,60 m; 400 m 51,7 sec.; 110 m horden 16,2 sec.; discus werpen 29,67 m; polsstokhoogspi'ingen 2.81 m; speerwerpen 41,30 m; 1500 m 4 min. 40,5 sec. Zaterdagmiddag is op het HFC-terrein in Haarlem een zeskamp gehouden met als inzet de Muliei'-beker. F. Jansen mid- voor van het eei'ste elftal kwam in het bezit van dit fraaie kleinood, dat de laat ste twee keer gewonnen was door De Nijs. Deze laatste kon de beker wegens ziekte niet vei-dedigen. De zeskamp was één van de onderdelen van het jubileumprogram ma van het tachtigjarige HFC. In restaui-ant Brinkmann in Haarlem heeft de Bloemendaalse mixed-hockey club „Houdt Braef Standt" de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden, on der vooi'zitterschap van de heer J. E. J. Hogenhuis. Een der belangrijkste mede delingen was dat het bestuur thans een ledenstop heeft moeten invoeren voor het toelaten van jeugdleden. Het tekort aan speelvelden is een der oox-zaken, dat HBS niet meer in staat is de jeugd op te vangen. Er was al een ledenstop voor meisjes. Deze ledenstop is nu tot alle jeugdleden uitgebreid. HBS beschikt op het gemeen telijk sportveldencomplex „Bleek en Berg" over drie velden. Het afgelopen jaar hebben de leden van HBS onder lei ding van de heer P. J. van der Maas, hoofd van de afdeling Plantsoenen van de Bloe mendaalse dienst van Publieke Werken, ruim 160 kubieke meter duinzand op het veld aangebracht. Dezelfde behandeling zal in de komende jai-en nog enkele ma len worden hei-haald. De bovenste tien centimeter van de velden is te zacht en door bodemverschraling wordt getracht de velden té vei-beteren. Aan het einde van het vorige seizoen telde de hockeyvei-eniging HBS 259 leden, waarvan 31 aspii-anten, 83 junioi-en en 132 seniorleden, alsmede 13 buitenleden. Er wai-en 92 dames- en meisjesleden en 123 heren- en jongensleden, de aspiranten niet meegerekend. Het bestuur onderging enige wijziging, door het zich niet langer beschikbaar stel len van bestuux-sleden en door een ver schuiving in functie van bestuui-sleden. Het bestuur van HBS is voor het komende seizoen als volgt samengesteld: J. E. J. Hogenhuis, voorzitter; mej. IJ. Wieringa, secretaresse; F. A. C. de Vries, penning meester; R. Noorda, tweede secretaris; -J. H. Hultzer, tweede penningmeester; mej. B. Saijes en C. Out, commissarissen. Mevrouw M. Schi-ödei'-Damme en de he ren M. Tjaden en Chr. de Nooyer traden dus uit het bestuur van HBS. De vereniging bereidt thans de plannen voor om in het laatst van oktober de vie ring van het veertigjarig bestaan van HBS niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Onder vooi'zittei'schap van de heer B. H. A. Schmeink heeft in het clubhuis aan de Aelbertsbergweg de hockeyvei-eniging B.M.H.C., de jaai'lijkse algemene leden- vei-gadering gehouden. Ter sprake kwam onder meer het vijfenzestigjarig bestaan van de Combinatie in het vooi-jaar van 1960. Dit dertiende lustrum zal minder gi-oots wox-den gevierd dan het zestigjarig bestaan. Voorlopig is bekend, dat tijdens de Paasdagen van 1960 op de velden van BMHC een gi-oot internationaal Paastoer- nooi gehouden zal worden. Toezeggingen om daarbij van de partij te zijn werden onder meer ontvangen van hockeyvex-eni- gingen uit Engeland en uit België. Een Deense en Spaanse ploeg konden geen ge volg aan de uitnodiging geven. In zijn openingswoord sprak de voorzitter van het verheugend feit, dat in de toe komst het veldenaantal met één kan wor den uitgebx-eid. Hoewel de werkzaamheden daaraan nagenoeg voltooid zijn, blijkt het toch niet mogelijk nu al het vijfde veld uit te zetten. Daarvoor is de grasmat aan de zijde van de Aelbertsbex-gweg nog te nieuw Aan de zuidzijde van deze weg blijven dus voorlopig twee speelvelden gehandhaafd, gelijk de situatie steeds was. Sedert augustus heeft BMHC de bekende x-oeier Iwan Vanier van Nex-eus aangetrok ken, die elke dondex-dag een dei-tigtal spe lers ouderen, eersteklassers en veelbe lovende jongeren een training geeft, die uitstekend blijkt te voldoen.Het profijt van deze fysieke en conditietx-aining zal onge twijfeld blijken als straks de comnetitie een aanvang neemt. Uit het jaax-vei'slag van de secx-etax-is. de heer A. C. Strumphler, bleek dat BMHC ver over de tweehondex-d leden heeft, te weten 117 senioren en 127 jeugdleden. In het bestuur kwam een wijziging. De penningmeester, de heer S. Minnema. ver blijft in het buitenland en kan deze functie dus niet langer waarnemen. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Kuiper. Behalve uit de reeds genoemde leden van het da gelijks bestuur, de heren Schmeink, Strumphler en Kuiner. hebben in het be stuur van de BMHC zitting de hex-en C. de Jong Jzn., vice-voorzitter; M. Maas. tweede secretaris; mr. H. Ph. H. Sluvter en R. Bunge, commissarissen. Met het eerste elftal neemt BMHC zon dag deel aan een in Lax-en te houden hockeyschouw. Vandaag wox-dt te Haax'lem het jaarlijkse congres gehouden van de R.-K. bond van Kleex-makex-spatx-oons in Nederland „Sint Martinus". De deelneiners zijn vanmid dag in het stadhuis officieel ontvangen door burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers. Na een begroetingswoord herinner de deze aan de taak van de bond en de le den, waarna de bondsvooi-zitter, de heer B. Poelman, woorden van dank sprak voor de ontvangst. Binnenkort, zal in Heemstede het huis vuil worden opgehaald met auto's zie zijn voorzien Van éen Stofvrije laadinrichting. Als deze nieuwe vuilnisauto's x-ijden, zal het huisvuil alleen kunnen worden aange boden in emmers van een bepaald stan daardtype. Van volgende week dinsdag af worden de nieuwe vuilnisemmers ver- spi-eid. Men kan naar behoefte één of meer em mers betrekken, de eex-ste emmer wordt gratis van gemeentewege vérstrekt, de overige emmers moeten worden gekocht tegen de prijs van 8.50 per emmer. Men kan deze emmers bij het bedrijf voor Open bare Werken aan het Wipperplein afhalen. Zoals bekend is, heeft, de gemeenteraad van Heemstede in zijn vergadering van 26 maart voor het ophalen van vuilnis reinigingsrechten vastgesteld. Het i-echt bedraagr 0,50 per maand voor niet meer dan drie emmers. Voor elke emmer meer wox-dt 0,50 per maand extra gevraagd. De i-echten wox-den per twee maanden, te beginnen op 1 oktober, per kwitantie ge- ind. Onder auspiciën van de Zandvoortse reddingsbrigade heeft een technische com missie van de Koninklijke Nederlandse Bond tot redden van drenkelingen zater dagmiddag nabij de reddingspost „Ernst Brokmeiei-" de examens afgenomen voor het strandwacht-diploma. Het volledig stx-andwacht-diploma B werd behaald door de heren W. Beulink uit Bloemendaal en J. Vex-hoeven uit Ois- terwijk. Voor het volledige examen diplo ma A slaagden de dames B. Redeker uit Heemstede en Th. Turkenburg uit Haar lem en de heren F. Behrend uit Amster dam en T. van Soolingen uit Zandvoort. Voorts behaalden het px-aktisch gedeelte strandwacht-diploma A: mejuffrouw G. M. Thijssen uit Heemstede, mejuffrouw L. M. W. van Houten eveneens uit Heemstede, en de volgende inwoners van Zandvoort: de dames H. van Staveren en H. Stenis en de heren E. Hagen, M. Wallenberg, J. v. d Mije jr., K. Hendrikse, B. Ouendag, P Hulst, N. Baan, J. van Duijn, A. Kemp, IJ Rietberg, E. van Duijn en W. de la Court CASABLANCA (Reutei-) De politieke commissie van de raad der Ax-abische Li ga is van mening dat de Frans-Ameri kaanse besprekingen die voi-ige week in Parijs over Noord-Afrika zijn gehouden en de berichten dat px-esident De Gaulle spoe dig een bekendmaking over Algerijë zal uitgeven, een voortzetting zijn van de Franse taktiek in het verleden. De afge vaardigden zijn van mening dat de Ara bische staten hun pogingen om een oplos sing voor dit vraagstuk te bereiken moe ten voox-tzetten. De Algerijnse afgevaar digden zouden een door Frankrijk ver leende autonomie zonder dat zij er in ge kend worden niet in overeenstemming met hun eer achten. Do „voorlopige x-egering" verzet zich niet tegen autonomie voor Al gerije binnen het kader van de Franse Ge meenschap, maar zij staat er op dat over een dergelijke autonomie moet worden on derhandeld. De „voorlopige regering" is van mening dat zij de enige organisatie is waarmee Frankrijk over de toekomst van Algerije mag onderhandelen, zo werd gezegd. De politieke commissie heeft de Arabi sche landen opgewekt de kwestie van de kampen in Algerije in de UNO ter sprake te brengen en een internationaal onder zoek te eisen. De commissie verzoekt de Arabische landen voorts er bij de NAVO landen op aan te dringen dat Frankrijk geen NAVO-uitx-usting in Algerije ge bruikt. Ten slotte wordt er bij de leden op aan- gedx-ongen hun aandeel in de gemeen schappelijke financiële steun van 120 mil joen gulden, te storten. De raad heeft de rebellenregering toege laten als pei-manent waarnemerlid van de Arabische Liga. Zaterdag 3 oktober zal in een zaal van de buitenplaats „Bloemenheuvel" in Over- veen een begin worden gemaakt met het Rollandjeugdschaaktoernooi. Het toernooi dat openstaat voor jeugdige schakers die op 1 september van dit jaar nog geen twin tig jaar oud waren, wox-dt voor de dertien de maal geox-ganiseerd. Inzet vormt de wisselbeker van het Haaidems Dagblad/ 0.H.C. Bovendien valt er een afvaax-diging naar de Noox-dhollandse jeugdschaakkam- pioenschappen in 1960 te verdienen. De organisei-ende vereniging heeft de spelex-s een prettige vex-rassing bereid door de nationale schaakmeester N. Coi't- lever te bewegen voor de deelnemende spelex-s een simultaan-séance te geven. Inschrijving voor deze wedstrijden kan plaatsvinden tot 27 september bij de heer H. Kerkheide, Oosterstraat 50 in Haarlem. De wedstrijdleiding is ook nu weer in han den gelegd van de heer G. J. Bloemen die geassisteex-d zal worden door de heer J. W. de Munck Jr. Aagtekerk 6 180 m. z.w. Monrovia n. Kaapstad. Aalsdijk 6 te Singapore. Aardijk 8 te Djibouti verwacht. Abbedijk 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Abida 6 v. Balikpapan n. Miri. Acila 7 le Rotterdam. Acmaea 7 te Port Said. Alamak 6 te Santa Fe. Alca pass. 7 Gibi-altar n. Bordeaux. Alcor 6 75 m. 7.. Vitoria n. Las Palmas. Algenib 7 te Antwerpen. Alhena 6 v. Santos n. Montevideo. Alkaid pass. 6 St. Pouls Rocks n. Las Palmas. Almkerk 5 v. Dar Es Salaam n. Aden. Alnali 6 te Bremen. Alpherat 7 te Rio de Janeiro. Ameland 7 te Curagao. Ampenan 6 v. Port Said n. Napels. Amsteldijk 5 v. Houston n. Le Havre. Amstellaan 6 125 m. z.o. Diamondpoint n. Aden. Amstelland 5 te Amsterdam. Amstelpark 6 50 m. n.o. Andamanen eiland naar Singapore. Amstelshiis 6 60 m. o.z.o. Taipeh n. Singapore. Amstelvart 6 v. Singapore n. Japan. Annenkerk 5 v. Lorenco Marques n. Beira. Arendsdijk 6 te Tampa verwacht v. Mobile. Ariadne 6 et Amsterdam. Arkeldijk 6 te Baltimore verwacht v. New York. Artemis 6 te Amsterdam. Asmidiske 6 625 m. o. Kp. Race n. Hpt. Roads. Asterope 6 25 m. w.z.w. Bishoprock n. H. Roads. Astrid Naess 5 dw. Mocka n. Suez. Averdijk 6 te Boston. Axeldijk 7 te Philadelphia. Baarn 5 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Bali 6 v. Weser n. Amsterdam. Barumun 7 te Singapore. Batu 8 te Pandjang verwacht. Bengalen 6 v. Sandakan n. Baliapapan. Bengkalis 6 te Manilla. Beninkust 7 te Pointe Noire verw. v. P. Amboin. Bennekom 5 v. Amsterdam n. West-Indië. Billiton 6 te Manilla. Calamares 6 v. Pto. Libertador n. Tela. Caltex Delft 6 315 m. n.o. Madras n. Bahrein. Caltex Eindhoven 6 100 m. n.o. Rastanura n. Suez. Caltex Gorinchem 7 te Kopenhagen. Caltex Nederland 7 te Port Arthur. Caltex Rotterdam 6 110 m. o.n.o. Massawa n. Suez. Carillo 7 te Armuelles. Casamance 5 te Kaolack. Cities Service Valley Forge 6 30 m. n.w. Kp. Bon naar Port Said. Clavella 7 te Wismar verwacht. Coolsin.gel 5 v. Puerto Barrios n. Corpus Chri-tt. Crania 5 te Curagao verwacht v. Rotterdam. Dalerdijk 6 v. Antwerpen n. Londen. De Eerens 7 te Abadan. Delft 6 520 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Diemerdijk 5 v. Los Angeles n. Cristobal. Pongedijk 5 te Rotterdam. Drente 6 260 m. n. Perim n. Suez. Eemland 6 v. Las Palmas n. Amsterdam. Eenhoorn 6 20 m. z.z.w. Finisterre n. Malta. Esso Amsterdam 6 v. Rotterdam n. Aruba. Friesland SSM 8 v. Asnaes n. ïmmingham. Gaasterkerk pass. 6 Suez n. Djibouti. Geertje Buisman 6 143 m. v. Den Helder n. Londen. Guineekust 6 v. Freetown n. Monrovia. Haarlem 8 te Amsterdam verwacht. Kathor 6 te Tanger. Hecuba 6 te Willemstad verwacht v. Kingston. Heemskerk 7 te Nag'oy.a verwacht. Helena 6 te Frenada verwacht v. Port of Spain. Helicon 6 ten anker op Schelde n. Antwerpen. Hera 5 te Antwerpen v. Hamburg. Houtman 6 140 m. z.z.o. Kp. York n. Singapore. Hydra 4 680 m. w.z.w. Flores n. St. Croix. Tsis 6 350 m. o. Jacksonville n. Philadelphia. Japara 6 20 m. z.w. Finisterre n. Le Havre. Kabylia 6 370 m. n.o. Kp. Frio n. Curagao. Kara 6 60 m. n. Mona eil. n. New York. Karimata 5 v. Port Said n. Amsterdam. Karimun 8 te Singapore verwacht. Karsik 6 v. Nagoya n. Moji. Katelysia 6 25 m. n.w. Malta n. Gibraltar. Keizerswaard 7 te Curacao. Kerkedijk 5 te Moreheadcity. Kieldrecht 5 v. Rotterdam n. Bombay. Kcratia 7 dw Ras Fartak n. Mena. Kreeft 5 te Vigo. Kdvptos 7 te Hamble. Kylix 6 80 m. o Sabang n Aden. 1.elykerk 6 v. Rotterdam n. Londen. Lemsterkerk 6 v. Damman n. Bahrein. Leopoldskerk pass. 6 Ouessant n. Port Said. Liberty Bell 6 75 m. z. Kreta n. Port Said. Lindekerk 6 70 ni. z.w. Ouesant n. Hamburg. L.'ssekerk 6 te Hamburg. Loenerkerk 6 te Khorramshahr. Lombok 6 v. Port Said n. Lissabon. Loosdrecht 7 te Bahrein. Loppersum 6 350 m. z.o. Halifax n. Le Havre. Lutterkerk 6 v. Suez n. Bahrein. Maasdam 8 te Southampton. Maaskerk 7 te Durban. Mariekerk 6 te Calcutta. Marnelloyd 6 te San Fernando. Meerkerk 6 te Hamburg verwacht v. Rotterdam Meliskerk 6 v. Port Sudan n. Aden. Memnon 6 te Maracaibo verw. v. Pto. Cabello. Merseylloyd 6 te Hamburg. Merwede 6 130 m. n.w. Lissabon n. Conakry. Minos 6 te Amsterdam. Mississippilloyd 6 v. N. Orleans n. Philadelphia. Modjokerto 6 ten anker rede Belawan. Molenkerk 6 v. Genua n. Port Said. Moordrecht pass. 6 Kaapstad n. Landsend. Muiderkerk 7 te Port Said. Munttoren 6 190 m. o. Mogadiscio n. Mena. Mijdrecht 6 v. Livorno s. Mena. Mylady 6 v. Bremen n. Rotterdam. Naess Commander 6 90 m. n.n.w. Alexandrië n. Fawley. Naess Tiger pass. 6 Kp. Vincent n. Tripoli. Nanusa 6 t Napels verwacht. Nestor 6 te La Guaira verwacht v. New Orleans. Nias 6 te San Francisco verwacht v. Portland. Noordam 6 v. Rotterdam n. New York. Noordwijk 6 100 m. w. Lissabon n. Monrovia. Notos 6 te Rotterdam. Oldekerk 8 te Hongkong verwacht. Ommenkerk 7 te Kobe. Oostkerk 6 700 m. n.w. Chagos arch. n. Fremantle. Ootmarsum 5 v. Amsterdam n. Bremen. Oranje 6 v. Amsterdam n. Southampton. Oranje Nass. 4 1190 m. n.o. Barbados n. Barbados. Oranjestad 5 v. Paramaribo n. Georgetown. Osiris 2 te Mobile. Ossendrecht 6 te Zecbruge verwacht v. Norfolk. Overijsel 6 v. Antwerpen n. Amsterdam. Papendrecht 6 6 m. w. Berlenga n. O.-Duitsland. Pendrecht 6 te Zeebrugge. P. G. Thulin 7 te Coquimbo. Pieter S 7 te Rotterdam. Poseidon 8 te Puerto Cabello verwacht. Prins Alexander 6 70 m. w. Gibraltar n. Genua. Prins der Nederlanden 6 940 m. w.n.w. Kaap Ver- dische eilanden naar Madeira. Prins Casimir 6 250 m. z.w. Belle Isle n. Londen. Prins Fred. Willem pass. 5 Belle Isle n. Montreal. Piins Johan Willem Friso 8 te Montreal verw. Prins Willem II 6 v. Toronto n. Montreal. Prins Willem III 7 te Cleveland. I-rins Willem V 6 v. Rotterdam n. Montreal. Pi ins Willem George Frederik 7 te Chicago. Prinses Irene 7 te Toronto. Provenierssingel 6 1515 m. w.n.w. Midway naar New Orleans. Purmerend 6 140 m. o. Masira n. Abadan. P\gmalion 6 58 m. w.z.w. Cadiz n. Tripolis. Rempang 5 v. Adelaide n. Melbourne. Ridderkerk 7 te East-London. Riouw 6 480 m. z. Kp. Palmas n. Las Palmas. Roepat 7 te New York. Rondo 6 300 m. n.w. Fern. Noronha n. Kaapstad. Rotti 5 te Los Angeles. Rijnkerk 6 v. Barcelona n. Antwerpen. Sambas 7 te Pnompenh. Schelpwijk 6 v. Boston n. Maracaibo. Sehie 6 te Amsterdam. Schiedijk 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Schouten 8 te Lyttleton verwacht. Senegalkust 6 te Amsterdam. Sigli 7 te Sandakan verwacht v. Tawau. Sloterdijk 6 te Rotterdam. Stad Alkmaar 6 dw. Oland n. Emden. Stad Arnhem 6 80 m. n.w. Lissabon n. Bremen. Stad Leiden pass. 6 Beachyhead n. Freetown. Stad Rotterdam 6 te Ceuta v. Rotterdam. Stad Utrecht 6 v. Baltimore n. Vlaardingen. Stanvac Benakat 7 te Sungeigerong verwacht. Stan vac Lirik 6 v. Bangkok n. Sungeigerong. Stanvac Talangakar 6 te Buatan v. Ttndj. Uban. Statendam 6 v. Le Havre n. Rotterdam. Steenwijk 6 te Bremerhaven. Stentor 6 15 m. o. Beachyhead n. Curagao. Steven 6 265 m. n.o. Quebec n. Montreal. Straat Banka 6 te Adelaide. Si raat Johore 7 te Proboiingo. Straat Mozambique 6 v. Durban n. Penang. Straat Torres 7 te Colombo. Straat van Diemen 6 v. Manilla n. Hongkong. Sunetta 6 120 m. n. Christmas eil. n. Adelaide. Tabian 7 te Aden verwacht. Tahama 6 Gibraltar gepass. n. Finnart. Tamara pass. 6 Str. Ormoes n. Havana. Tamo 6 te Rualade n. Buenos Aires. Taria 6 275 m. z.o. Bombay n. Cochin. Tawali 6 100 m. z.o. Socotra n. Aden. Tegelberg 6 v. Penang n. Mauritius. Teiresias 6 te Penang n. Port Swettenham. Tero 6 te Hamburg verwacht. Tibia 6 te Bombay. Tjitjalengka 7 te Singapore. Tjiluwah 6 v. Makassar n. Buleleng. Tjimentcng 6 v. Yokaiclii n. Niihama. Tomocyclus 7 te Portland. Van der Hagen 7 te Walvisbaai. Van Linschoten 6 v. Port Harcourt n. Accra. v Spilbergen 6 780 m. z.w. Colombo n. Pt. Elisab. Van Waerwijck 8 te Auckland verwacht. Vasum 6 300 m. w. Gibraltar n. Banias. ïvipara 6 v. Montreal n. Curagao. Vlieland 6 120 m. z.z.o. Suez n. Mena. Vlist 5 v. Breinen n. New York. Waal 6 15 m. w. Berlenga n. Antwei-pen. Waikelo 6 v. Mogadiscio n. Mombasa. Waingapoe 7 te Bahrein verwacht v. Ummsaid. Westertoren 5 te Eastham. Willem Ruys 5 v. Melbourne n. Sydney. Willemstad 5 te Amsterdam. Wonorato 6 400 m. n.o. Guam n. San Francisco. Wonosari 6 v. Suez n. Djeddah. IJssel 7 te Saloniki. Zaankerk 6 te Port Swettenham. Zaanland 6 te Las Palmas. KLEINE VAART Admiralengracht 5 te Kasko. Alcetas 6 50 m. z.w. Casquets n. Rotterdam. Ank T 5 op Elbe v. Delfzijl n. Karskaer. Appingedam 5 160 m. n.o. K. Villano n. Guernsey. Atlas 6 dw. Wight n. Rotterdam. Boreas 4 v. Valencia n. Alicante. Brouwersgracht 5 te Antwerpen v. Scheveningen. Elsa 4 te Stocka v. Gefle. Ilias 6 15 m. n.o. Texel n. Odense. Inspecteur Melelma 3 v. Kasko n. Grangemouth. Kaap Falga 4 Brunsbüttel gepas. n. Amsterdam. Manto 4 te Oporto n. Amsterdam. Marianne 6 50 m. w. IJmuiden n. Rouen. Midas 5 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Nero 6 30 m. n.o. Bougie n. Sl'ax. Looiersgracht 6 dw. Vlieland n. Amsterdam. Favo 4 Kiel gepass. n. Karskaer. Phidias 4 v. IJmuiden n. Piraeus. Plato 6 140 m. z.w. Ushant n. Tanger. Pcnza 4 te Holmsund v. Ostrand. Strabo 6 v. Aarhus n. Amsterdam. Thaletas 6 w. Ushant n. Tripoli. Twee Gebroeders 6 30 m. z. Toulon n. Genua. Westerdok 6 35 m. z.o. Smithknoll n. Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop 6 v. Brunsbüttel n. Nederland. Friesland 3 210 m. o. Rio de Janeiro. Hudson 7 te Maassluis. Oostzee 7 te Maassluis. Poolzee 5 te New York. Titan 7 v. Vlaardingen te Oslo. HOGE PRIJZEN 5000 15680 2000 9271 1000 4682 13627 400 3749 6122 12758 14123 15016 15037 16964 17150 19577 20777 J ^00 1807 1883 3911 4604 5173 6329 6694 7184 1526 7605 7815 8072 8406 8469 8746 8767 9101 10191 12408 13106 14001 14340 14908 15889 16167 17833 18363 18384 18520 19747 20441 21565 PRIJS VAN f80 1155 991 2012 988 3037 4318 662 5063 794 6057 520 7172 931 8093 809 9125 789 10091 788 484 505 611 626 704 748 819 146 239 286 314 496 545 578 199 403 499 374 397 496 783 836 879 246 2S2 285 855 993 099 113 268 673 698 886 348 350 424 109 257 273 853 923 963 280 3IS 319 902 931 973 111 146 164 835 935 721 832 501 532 881 994 355 498 302 368 u49 964 470 538 460 634 192 353 449 975 205 343 948 980 558 570 513 723 376 388 988 700 780 645 647 487 673 525 559 826 S75 822 838 576 593 734 754 429 489 804 S05 747 800 744 752 704 742 X1007 923 12081 13001 989 14147 758 15089 610 16050 17057 18180 998 19396 835 20016 903 21083 952 294 927 285 017 276 791 109 618 131 134 232 425 569 658 668 721 766 831 870 632 703 055 063 285 322 858 870 145 147 640 653 196 329 307 373 2S2 423 723 861 065 131 361 380 941 196 291 909 916 347 388 448 518 433 468 406 420 529 599 622 849 876 8S5 995 119 243 2°9 344 455 983 166 177 225 384 437 979 968 984 160 326 640 656 353 394 659 760 570 580 474 868 674 680 612 797 469 547 547 885 692 757 407 497 969 912 940 732 777 81"7 902 753 884 NIETEN 1016 088 097 099 124 127 233 308 318 331 336 375 511 518 581 59: 609 613 716 740 772 786 -(35 837 966 3010 047 066 113 205 21 335 376 384 403 142 462 559 606 636 676 <10 722 781 793 874 918 952 967 3020 060 081 084 121 143 2S8 305 308 356 365 449 665 669 724 731 738 801 940 961 966 983 4038 100 112 117 124 138 282 293 317 349 365 413 615 618 627 630 677 719 934 963 965 982 5013 021 053 087 133 143 291 360 362 363 387 390 510 517 571 585 591 598 722 740 755 763 765 780 844 873 943 949 6013 063 234 261 282 317 400 411 424 448 490 498 704 732 736 779 783 803 987 7001 003 047 048 125 140 290 344 347 387 410 419 528 531 568 574 581 588 794 827 861 862 869 870 991 8017 027 038 124 156 200 323 345 349 384 404 419 502 549 585 592 621 777 892 909 953 9022 054 073 074 077 096 158 162 203 207 229 260 340 344 362 377 380 442 682 706 709 725 764 770 883 886 937 993 10GJ9 015 019 028 074 087 213 258 287 339 351 374 440 4Sb 501 534 536 592 689 697 738 756 759 783 873 907 917 957 996 146 183 191 227 377 404 437 487 644 698 705 715 865 910 921 958 245 265 276 279 490 508 514 537 742 752 764 768 984 985 991 200 214 250 285 468 472 582 644 819 877 935 937 168 220 224 277 493 506 531 568 815 843 876 883 175 217 231 249 412 470 484 493 614 633 639 718 797 820 824 830 328 340 354 373 519 522 526 538 820 833 849 852 141 156 174 216 447 466 488 505 643 646 680 695 882 887 941 953 232 239 300 317 449 455 484 494 847 864 870 879 097 112 152 153 274 277 299 313 460 498 596 616 797 810 829 865 099 104 113 183 380 403 406 433 604 626 627 653 785 818 850 866 11011 021 354 381 596 616 755 772 952 979 12031 130 292 307 418 497 800 816 13026 099 353 354 662 676 14002 026 284 303 488 511 776 824 15023 129 301 335 488 490 772 819 978 982 16035 054 404 466 758 776 968 979 17002 024 230 235 386 401 491 530 763 791 18039 065 404 410 671 690 983 994 19054 069 317 325 556 562 671 676 20034 094 335 343 516 546 730 769 880 900 21007 016 459 475 588 618 047 096 108 144 193 256 257 351 385 423 452 489 501 549 586 591 633 (5 o70 678 693 697 701 719 785 786 794 856 858 876 900 921 178 179 316 318 580 589 859 891 130 200 426 429 752 790 038 078 311 341 513 551 834 913 169 176 340 401 511 544 853 884 987 101 132 467 496 811 828 995 075 098 238 241 402 415 541 639 829 844 105 133 494 514 737 738 126 164 363 379 567 576 707 741 101 138 400 401 562 618 785 800 906 929 065 131 484 492 668 670 193 202 329 324 596 605 233 276 455 471 803 966 088 100 379 390 565 579 950 952 202 221 414 420 551 558 895 901 142 217 506 524 860 872 115 122 247 258 417 423 667 717 92S 978 136 145 518 527 754 787 198 214 382 398 600 607 784 SI 9 165 178 403 452 631 635 809 823 947 150 273 506 511 709 728 214 242 266 274 357 389 410 414 750 757 767 771 291 296 300 313 487 508 587 637 110 156 422 423 583 620 959 236 239 442 465 573 584 924 933 207 271 459 483 645 668 262 284 472 478 646 721 936 955 235 287 362 391 554 613 666 667 898 916 920 932 131 163 174 207 280 310 313 365 442 455 464 469 731 737 749 754 213 248 289 399 604 609 637 656 866 869 889 911 226 236 433 444 614 632 827 855 182 222 472 479 656 669 835 S45 984 991 292 307 519 555 805 955 240 299 494 533 640 643 912 930 283 331 488 504 707 718 857 863 327 378 561 583 988

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6