ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 18 Het meisje in de tijgerkooi T a bar in Overvad in d ePacific Eis van 7 jaar tegen vrouw die haar man liet vermoorden Tegen chauffeur vijf jaar gevorderd Opdracht zonder genade De clown van Circus Krone Dagboek van Anne Frank Giant Journaals Groot kinderfeest op 23 september Steiger stortte ineen Raad bespreekt begroting Rietschelf afgebrand Bromfietser tegen bestelauto Diefstal uit auto In de bocht geslipt Volgende raadsvergadering in oktober Huisvrouwenvereniging komt weer bijeen Nieuwe nozem-razzia in Rotterdam Westduitse socialist houdt club voor Algerijnen Drie bataljons rebellen vallen Moengson aan A merikaans wapentrans port naar Laos in volle gang De Raad van Europa Raadgevende Vergadering gaat Vrijhandelszone bespreken Unesco-Centrum helpt actie voor het gebrekkige kind (Cinema Palace) Als we honder den films mogen geloven die in de loop der jaren over het circusleven zijn ge maakt, dan zijn er onder de zo heterogene groep artiesten altijd wel een paar die elkaar het licht in de ogen niet gunnen. En de oorzaak van deze rivaliteit is altijd een jonge, knappe vrouw, die de harten van haar mannelijke collega's soms al te snel doet kloppen. Dat is ook in deze spannende circusfilm weer het geval. Want het meisje in de tijgerkooi wordt niet alleen begeerd door de jonge dierentem mer (die met een groep bijzonder fraaie tijgers verrassende staaltjes van zijn dres- suurtalenten laat zien) maar ook door een scherpschutter, die uiteraard een levens gevaarlijke tegenstander blijkt te zijn. Gelukkig gebeuren er in deze film geen ongelukken. Desondanks bereikt het ver haal een climax tijdens een revolver-strip tease-scène, waarbij iedereen de adem in houdt. De eigenlijke intrige wordt omlijst door tal van andere circusbelevenissen, die ook het aanzien ten volle waard zijn, mede door een rijkelijke expositie van vrouwe- schoon. (Minerva) Aanalles wat zich voor en achter de schermen van de Parijse ca barets en nachtclubs afspeelt, is deze film gewijd. Tot maandag. De matinees worden opgeluisterd door Abbot en Costello als „De schatgravers van Doodskopeiland". Maandag en dinsdag een reprise van „The last time I saw Paris". Woensdag en don derdag nogmaals „Jour de féte". (Luxor). Een Amerikaans marine officier krijgt in de oorlog opdracht op een door Japanners bezet eiland in de Stille Oceaan de code van een zendstation te be machtigen. Voor niet terzake kundigen lijkt zo'n opdracht onmogelijk te volvoe ren, maar de energieke luitenant Kenneth Braden doet het in „Overval in de Pacific" zonder blikken of blozen. Blozen doet hij alleen als hij tevoren een meisje ten hu- De officier van Justitie bij de rechtbank te Rotterdam eiste vrijdagmiddag na een uitvoerig requisitoir zeven jaar gevange nisstraf tegen de 38-jarige vrouw M. A. B.P., en vijf jaar gevangenisstraf met terbeschikkingstelling van de regering tegen de 30-jarige chauffeur A. A., beiden uit Rotterdam. De officier achtte beiden schuldig aan moord-met voorbedachten rade op L. P. van W. in de nacht van 18 op 19 november 1954 in de woning van het echt paar Van W. aan de St. Agathastraat te Rotterdam. Daax'bij was Van W., met wie de vrouw was gehuwd, met een hamer op het hoofd geslagen, waarna het lichaam uit de tweede verdieping was geworpen op een tien meter lager gelegen binnen plaatsje achter de woning. De vrouw gaf het ten laste gelegde toe, maar de chauffeur bleef, ook na het uit voerige getuigenverhoor, hardnekkig ont kennen. In het psychiatrische rapport werd over hem gezegd, dat hij een hys- terisch-psychologische persoonlijkheid be zit. Zijn daden kunnen hem niet alle wor den aangerekend. De officier bracht de politie hulde voor haar onderzoek. Voor de officier stond het vast, dat 's nachts om twee uur Van W. uit het raam is gegooid. De chauffeur was dol-jaloers op de vrouw. Hij is tot geweld overgegaan toen hij vermoedde, dat de idylle van kost en inwoning in de Sint Agathastraat verstoord dreigde te worden. De vrouw heeft na het gebeurde alles in de kamer opgeruimd en zelfs medicijnen neergezet om het te doen voorkomen als of Van W., haar man, daarvan had ge bruikt. Zij wist heel goed wat er ging gebeuren en keurde goed wat A. ging doen. Later heeft zij een nieuw huwelijk ge sloten. De officier wees nog op de ver houding tussen moeder en dochter, van wie eerstgenoemde is gaan spreken, ge dreven uit liefde tot haar kleinkind, ge boren uit de verhouding tussen de vrouw en de chauffeur. Thans wijst de vrouw de chauffeur aan als de dader van het mis drijf, maar zij heeft met hem in vereniging gehandeld en het deed er, volgens de officier, niets toe wie de hamerslagen had toegebracht. De vrouw kan volkomen ver antwoordelijk voor haar daden worden gesteld. Zij was voor haar echtgenoot een harde, egoistische vrouw. Zij bezat een zodanige cynische hardheid, dat zij de actetas, die besmeurd was met het bloed van haar man, door het dochtertje van die man als schooltas liet gebruiken. De toegevoegde raadsvrouwe, van de vrouw, mevrouw mr. C. H. Verstegen Kettlitz, beschreef het huwelijksleven van haar cliënte, die naar moederschap ver langde en in een buiten-echtelijke ver houding bevrediging vond, die door haar man oogluikend werd toegestaan. Pleit- ster opperde voorts bezwaren tegen de tenlastelegging en stelde vast, dat haar cliënte gedurende de moord geen hulp heeft geboden, omdat zij met geweld door A. werd tegengehouden. Pleitster conclu deerde op verschillende juridische gronden tot vrijspraak en vroeg, indien de recht bank 't daarmee niet eens zou zijn, 'n straf op te leggen, die in overeenstemming is met de druk, waaronder haar cliënte jaren heeft geleden. In haar laatste woord vroeg de vrouw de rechtbank een lagere straf teneinde haar dochtertje, dat haar hulp zo nodig heeft, te kunnen grootbrengen. De toegevoegde raadsman van de chauf feur, mr. J. M. van der Vorm, had critiek op het door de rechter-commissaris ge leide onderzoek en op psychiatrische rap porten. die te suggestief zouden zijn. Ook de verklaringen van de vrouw trok pleiter in twijfel: zij heeft bij het vooronderzoek zes verschillende lezingen van het drama gegeven. Van een wettig en overtuigend bewijs was geen sprake, aldus pleiter, die vrijspraak voor zijn cliënt vroeg. Op 24 september zal de rechtbank uit spraak doen. welijk vraagt, dat later een hooggeplaatste figuur van de Amerikaanse spionagedienst blijkt te zijn, die een geschikt persoon voor de gevaarlijke opdracht moet uitzoeken. Enfin haar oog valt dan in twee beteke nissen op de luitenant Braden en deze begeeft zich per onderzeeboot op weg naar het beloofde eiland. Na enige vliegtuig- aanvallen en het torpederen van een Ja panse torpedobootjager slaagt Braden erin op het eiland aan wal te stappen en de geheime code van de Japanners te foto graferen. Bij terugkomst in Amerika staat het meisje van de spionagedienst op hem te wachten. Een wat onwaarschijnlijk ver haal, dat met aandacht voor het pathe- tisch-heroïeke en met begrip voor enige spanning is verfilmd. (R o x y) Het ruige berglandschap van Mexico vormt het decor van de film „Op dracht zonder genade". De opdracht is voor de jonge, vastberaden Brad Ellison, die op zoek moet naar de ruim 30 jaar reeds ver dwenen broer van John Fordes. Hij vindt die broer, maar zijn weg gaat niet over rozen, want er blijkt een heel net van in triges te zijn gespannen rond deze mys terieuze man. De kogels vliegen ons weel lustig om de oren en Brad's beste vriend blijkt weldra zijn grootste vijand. Hij ver vult zijn opdracht. De buit, waarmee hij gaat strijken is de vrouw van zijn hart. Van maandag af kunnen we ons verdie pen in de strijd van Rome tegen de bar baar Attilla in „Het teken van de helden". (Frans Hals). Een allervriendelijkste fantasie rond een negermeisje, dat in de bonte circuswereld verzeild raakt en er de samenleving aantreft, waarin het zich tenslotte toch gelukkig zal voelen. Een film waarvan vooral de jeugd zal genieten, al is het genoegen ook verzekerd voor al die ouderen onder ons, die de harde wer kelijkheid nu eens met vertedering en ge loof in geluk willen zien opgesierd. (Rembrandt en L i d o) Bij de Nederlandse première van deze film kon den wij al gewagen van de goede kwali teiten op het stuk van integriteit, die de verfilming van Anne Franks dagboek blijkt te bezitten. Bij die gelegenheid is betoogd, dat de film wel korter had gekund. Haar verdiensten maken haar evenwel waarde vol voor wie het Dagboek wel en niet hebben gelezen. (Studio) De reprise van deze film zal beslist wel in de smaak vallen van de bewonderaars van James Dean, die met zijn race-auto verongelukte toen men aan de laatste opnamen van „Giant" bezig was. Polygoon-Profilti heeft Friesland dit maal als operatie-terrein verkozen. De vierling te Deinum en de fokveemarkt vormen dankbare objecten voor de camera. Natuurlijk ontbreekt ook het springcon cours tijdens de Europese kampioenschap pen paardrijden niet. Al met al een aar dige „doorsnede" van een week vader landse geschiedenis zonder schokkende wederwaardigheden. Spiegel van Nederland geeft na een overzicht van het. stadionspel als besluit van het Aalsmeerse bloemencorso een im posant beeld van de Douglas DC 8, de nieuwste luchtreus, die een bezoek aan Schiphol kwam brengen. Een uitvoerige reportage van de veiling der laatste Am sterdamse stalhouderij besluit dit journaal. Lis se Het was vorig jaar een uitstekende ge dachte om na de spanning van de export- tijd in de bloembollenbedrijven enige ont spanning te bieden aan de jeugd van Lis- se, die in de seizoendrukte in de bollenbe- drijven wel eens wat tekort komt. Een drietal verenigingen, de Harddrave rijvereniging, de V.V.V. en het Oranje comité hebben een kinderfeest georgani seerd daags voor de traditionele harddra verijdag. Uit deze verenigingen werd een comité gevormd tot het organiseren van een groot kinderfeest, welk comité ook dit jaar er de schouders weer onder heeft ge zet om de jeugd een najaarskinderfeest te bieden. Er zal een origineel sportfeest wor den gehouden voor alle kinderen van de zesde klas van alle scholen in Lisse. Dit jaar zal dit feest plaatshebben op 23 september in het gemeentelijk sportpark. Het comité heeft voor de goede gang van zaken contact gezocht met de hoofden der scholen. Evenals verleden jaar hebben ver schillende schoolhoofden weer toegezegd aan dit sportfeest te zullen meewerken. Men is erin geslaagd weer een aantrekke lijk programma samen te stellen. Voor de jongens zullen er autoraces en een drave rij met echte sulky's worden gehouden. Het traditionele touwtrekken ontbreekt ook niet op het programma. De jongens van de verschillende scholen zullen hier hun krachten kunnen meten. De meisjes kun nen meedoen aan een behendigheidswed strijd op fietsen en balspelen in wedstrijd- vorm tussen schoolteams. De leerlingen van alle zesde klassen kunnen zich bij het schoolhoofd opgeven. Het bestuur van de Harddraverijvereni ging heeft zich het vorig jaar van een zeer goede zijde laten zien en zal ook dit jaar weer een collectie prachtige prijzen be schikbaar stellen. Alle deelnemers zullen een aax'dige attentie ontvangen. Het comité wil alles in het werk stellen om dit feest ook nu weer te doen slagen. Zo heeft het comité drie geheel nieuwe race-auto's en drie sulky's laten vervaar digen, speicaal voor dit kinderfeest besteld. Bij de bouw van de huizen op de hoek Kanaalstraat-Broekweg te Lisse, waar vakmensen in vrije tijd hun eigen huizen bouwen, stortte een gedeelte van de stei gers ineen. De werklieden vielen van een hoogte van ongeveer vier meter. Zij ble ven ongedeerd. De gemeenteraad zal op 21 september in twee sectievergaderingen de gemeentebe groting 1960 bespreken. Na de vragen- stelling door de raadsleden volgt een schriftelijk antwoord van B. en W. GESPAARD In de maand augustus werd bij de Rijks postspaarbank in Lisse ingelegd 58.000 en terugbetaald 40.000. Vrijdagmiddag ontstond achter de bol. lcnschuren van de firma Verduyn-Ten Ha gen bij de Jannetjesbrug in Lisse brand bij werkzaamheden aan de verwarmings buizen. Overspringende vonken zetten een rietschelf vrij spoedig in lichter laaie. De brandweer van Lisse was spoedig ter plaatse, doch kon tegen de vuurzee van de grote rietschelf niets meer uitrichten. De brand kon tot de rietschelf worden be perkt. Een Lisser wilde vrijdagavond in de Engel met zijn bestelwagen de verkeers weg opriiden. Hij zag dat naar alle kanten het fietspad vrij was. Hij stond met de wagen reeds gedeeltelijk op de rijksweg, toen een bromfietsrijder uit Lisse, die ken nelijk niet gelet had op het achterste ge deelte van de bestelwagen, in flinke vaart tegen de bestelwagen opreed. Hij werd vrij ernstig gewond. De man werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. BENOEMING De heer J. Koppenaal uit Lisse, onder wijzer in Hoofddorp, ontving een benoe ming tot sportleraar aan de scholen in Rijnsburg. Zandvoort Een in Zandvoort logerende Duitse bad gast heeft bij de politie aangifte gedaan dat uit zijn op de Noord-Boulevard ge parkeerd staande auto een aantal bank biljetten is ontvreemd. Een uit Duitsland afkomstige bestuur der van een auto slipte met zijn wagen in de bocht van de Strandweg, komende van de boulevard. Het voertuig kantelde en werd ernstig beschadigd. De bestuur der en zijn echtgenote liepen wonder boven wonder geen enkel letsel op. De eerstvolgende openbare vergadering van de raad der gemeente Zandvoort is met het oog op vakanties van vele leden van de raad vastgesteld op dinsdag 20 oktober 's avonds te acht uur. De afdeling Zandvoort van de Neder landse verenigingen van huisvrouwen heeft het programma voor de eerstvol gende weken bekend gemaakt. Op 28 september zal in het Gemeen schapshuis een huishoudelijke vergade ring worden gehouden, waar een bespre king van het komende winterprogramma zal plaats hebben en een bestuursverkie zing zal worden gehouden. Daarna zal me vrouw H. P. de Muinck Keizer-Gerth van Wijk een causerie houden over haar reis naar Méridon. Op 8 oktober volgt de eerste openbare bijeenkomst, eveneens in het Gemeen schapshuis met een lezing door ir. J. Ham mes uit Zeist over edelstenen. Op 14 oktober houdt men een koffie- uurtje in hotel Meijers aan de Burgemees ter E igelbertsstraat. Op 19 oktober heeft een excursie plaats naar de Volkshogeschool in Bergen, met 's middags een wandeling naar Bergen en Schoorl en bezichtiging van de „Zandhoe- ve", waarna op 23 oktober een zgn. „Kasspekmiddag" in het Gemeenschaps huis wordt gehouden. Vijfhuizen GESLAAGD VOOR DOKTERS ASSISTENTE Mejuffrouw Gerda Schering, wonend aan de Spieringweg in Vijfhuizen, is ge slaagd voor het examen doktersassistente. De Rotterdamse politie heeft gisteravond nog feller dan de dag daarvoor gereageerd op elke uitdaging van de zijde van de no zems. Jongelui die in de omgeving van de Karei Doormanstraat, hartje stad, niet on middellijk aan een politiebevel gevolg ga ven, werden direct naar het hoofdbureau overgebracht. Vandaag zal de politie nog strenger optreden: „Als ze alleen maar scheel kijken zij ze er al bij", aldus hoofd commissaris Staal, die zich gisteravond weer op het berucht geworden kruispunt met de Van Oldenbarneveldtstraat bevond. Drukker dan ooit tevoren was het gister avond in de omgeving van de schouwburg. Het autoverkeer was zo intens, dat de po litie zich gedwongen zag de Karei Door manstraat gedurende een uur voor alle verkeer te sluiten. Het duurde niet lang of de chaotische toestand van de vorige avond was weer teruggekeerd. Tussen dikke drommen van kijklustigen door achtervolgden agenten met gummieknup pels jongens, die maar even voor aanhou ding in aanmerking kwamen. Motoren reden over de trottoirs en agenten met lange gummilatten, zogenaamde zwepen, dreven jongens, die niet snel genoeg weg kwamen voor zich uit De nozems kregen eenvoudig geen kans om ook maar een vinger uit te steken. Sommige jongelui dachten in de groenstroken tussen de flat gebouwen in het duister een goed heen komen te kunnen vinden, maar ook daar ontdekten zij dat de lantaarns niet voor niets waren gedoofd. Uit het struikgewas doken de agenten tevoorschijn, die de ach tervolging van de knapen van hun colle ga's overnamen. Ook in de portalen van de flatgebouwen bevonden zich politie mannen in burger, die de zaak volledig af grendelden. Er werden ongeveer 25 knapen opgepakt. ZONDAG 13 SEPTEMBER 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, bed. H. A. in het Koor. 19: Dr. G. Snijders. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. N. van Egrnond. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16-17. uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk. dhr. F. H. Geursen. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Spaans. 10.45: Mej. Ds. J. H. Bethe. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwen- huijzen, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Dr. A. v. Biemen, van Bentveld. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Diaconessenliuis, Haze paterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. Geen dienst. Oost, Zomerkade. 10: dhr. R. Wijers. West, Leidsestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Genieinde, Waalse Kerk. Begijnhof. 19.30 Uhr: Gottes- dienst. Pfarrer Plantiko. Alle Dag Kerk. Dinsdag 15 uur. Rondetaf elbijbelbespreking Ds. D. E. Boeke in de Broederkerk, Park laan 34. Dagelijks geopend voor stilte, medi tatie en gebed van 10-12 en 3-5.30 uur. Christian Science, First Church of Christ, Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Fila- delfia Gemeente (Volle Evangelie). Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst (ook Maleise dienst). Woensdagavond 19.30 uur: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondag 15 uur: dienst met H. A. Donderdag 17 sept. 19.30: bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15: 10: Rev. G. Brucks, van Doorn. 17: Evangelist H. Spoor, van Haarlem. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 20 uur: bid stond. Zaterdag 20 uur: Openluchtsamen komst Ged. Oude Gracht „Youth for Christ". Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 20 uur: Geen samenkomst wegens Youth-for-Christ Open luchtcampagne aan de Ged. Oude Gracht. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30. 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nw. Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kin dermis. 8.30: Hoogmis. 10, lil en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozen krans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15. 7, 81.5, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. 10.30: Ds. D. Solinger, foyer van het Minervatheater te Heemstede. 10.30: Aanvang der Zondags scholen in Noord, Centrum en Heemstede. Remonstr. Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, van 's-Gravenhage. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk. Wil- helminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoorweg. Jeugddienst. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum- Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. D. J. Roos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17 uur: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: dhr. Huisman. Geref. Gem. in Nederland, Nassauplein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's middags 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30: lees- dienst. Dinsdag 15 sept. 19.30 uur. Ds. Toes. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Kinderdienst. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag bidstond. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. 12-13: Zondags school. 19: Opwekkingssamenkomst met ver schillende sprekers. Donderdag 17 sept. 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr. W. Zeegers. 10: Zondagsschool. 18.45: Open- luchtdienst aan de Krocht. Grote jeugd dienst. 19.30: dhr. Ds. Starrenburg. Woens dag 16 sept. 20 uur: Grote openluchtmeeting met Youth for Christ aan de Ged. Oude Gracht. Donderdag 17 sept. 20 uur: bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap, Ged. Oude Gracht 47. 10: dhr. S. Priester. 17: dhr. E. Schuurman. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis- singel 76. Zondag 10 uur: Hoogmis. Woensdag 16 september 9.30 uur: H. Mis. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de fa milie Drayer, Koudenhorn 46A i"d. De Chris tengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10 uur: Mensenwijdingsdienst. 11.15: Doop. Donder- dagmox-gen 8.30 uur: Mensenwijdingsdienst. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (bx-oodbreken). Apostolische Gemeente, Jacobijnestx-aat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Zevendedags- Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere za- terdagrmmgen om 10 uur prediking. Zevende. Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zater dagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 17: Kerkdienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 19. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Zaal Hoofmanstraat 12. Zondag 10: Aanbiddingsdienst. 11: Zondags school. Duvenvoordestx-aat 61. 20: Evangeli- satiedienst. Dinsdag 20: Bijbellezing. Zater dag 20: Zangdienst. Leger des Heils, Schag- chelstr. 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlossings samenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Jehovah's Getuigen, Wolstx-aat 7. Zondag 17- 18 uur: Wachttox-enstudie. Donderdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstr. 83 (gebouw). Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische be dieningsschool en praktische toexnxsting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstxaat. Zatex-dag 19.30 uur: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. Jeugdappel. 19: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Ds. G. Koch. Wijkkapel, Eenhoornstraat 29. 19: Ds. G. Koch. Zondagsschool. 12: Marnix- school, Wijkkapel Eenhoornstraat en Kleu terschool Colensostraat. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Sionskerk, Ek sterstraat. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Bed. H. Doop. Ziekendienst. 19: Ds. A. Kla- mer, radiopx-edikanl. Onderwex-p: „Wonde ren in 1959". Met medewerking van Mej. Anke Attema, sopraan. Kapel Sionskerk. 9.30: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10.30: Oppas dienst '4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10.30: Kon. Emmaschool (Raafsti'aat)Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan); Elout van Soetex-woudeschool (Muiderslotweg). Kleu- terdienst (4-6 jaar). 10.30: Kon. Emmaschool, Raafstraat. Afscheidsavond Zondagsschool. Maandag 14 sept. 20 uur in Kapel Sionskexk. Ned. I'rot. Bond, Bexkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. van der Horst. Zuiderkapel afdeling Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zon- derwerken niets", verlengde van de Geuze- vespersti-aat. Zaterdag 12 sept. 19.30 uur: Openluchtsamenkomst aan de Ekstei-straat, hoek P. C. Hooftstx-aat. Zondag 13 sept. 10 uur: dhr. J. P. Bouhof, van IJmuiden. 19.30: Grote Jeugdsamenkomst. Woensdag 16 sept. 20 uur: Opwekkingssamenkomst, spreker dhr. J. Bouman. Zondagsschool voor kinderen tot 12 jaax-, elke zondagochtend van 10 tot 11.30 uur in het speeltuingebouw ..Vondelkwar tier" aan de Vergierdeweg. Rooms Kath. Kerk. H. Hart, Kleverparkweg. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Barbara. Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). II. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestx^aat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Geref. Kerk. Ko ningkerk, Kloppex-singel. 8.30 en 10.30: Ds. P. de Ruig, H. A. 17: Ds. P. de Ruig, nabe trachting H. A. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. M. W- J- C. de Kluis, van Santpoort. 17: Ds. H. W. Wierda. Goede Herderkerk, Spaaxm rijkstraat. 9.30: Ds. J. A. van Arkel, H. A. 17: Ds. J. A. van Arkel, nabetrachting. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17: Ds J. C. Maris. Leger des Heils, Ceram- straat 4 (in de poort). 10: Altaar- en zen- dingsdienst. 19: Openluchtbijeenkomst in de Gen. Cronjéstx-aat. 20: Opwekkingssamen komst. Dinsdag 15 sept. 14.15 uur: Vrouwen vereniging. Jehovah's Getuigen, Spaax-n- dammerweg 9. Zondag 15.30-17.30 uur: Wachttorenstudie en theocratische bedie ningsschool. Donderdag 20-21 uur: Praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. Bei-kenstr. 10. Zondag 18.30-19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Hcxxkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. H. J. Bos. Herv., Makkinga. Rooms Kath. Kerk. II. Bavo, 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vr. Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Ver. Doopsgezinde Gemeente. „De Olijf tak". 10.30 uur: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Dr. A. Don- dorp. H. A. 17: Dr. A. Dondox-p. H. A. Pink sterkerk, Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. H. A. 17.30: Dr. P. J. Richel. H. A. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Crayenestersin- gel. 7. Dinsdag 20 uur: Gemeeixschappelijke bijbelstudie. AERDENIIOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drast. Zondags school. 10.30: Kinderdienst van 5-12 jaar. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. H. W. Meihuizen, Doopsgezind, 's-Gravenhage. Rooms Kath. Kerk, 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. W. M. van Aspex-en, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. E. de Vries, van Amsterdam. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. W. H. Walvaart. van Sassenheim. 19: Ds. G. Pettinga. Jeugddienst. Opening winterwerk. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten, bed. H. A. en nabetrachting. Chr. Geref. Kerk. 10: leesdienst. 17: Ds. D. H. Biesma. Jeugd- zondag. Geref. Gemeente. 10 en 16: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleux-. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15: leesdiensten. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 19: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10: Ds. A. K. Kx-abbe. Jeugddienst. 17: Ds. A. K. Krabbe. Afscheid wegens vertrek naar Canada. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Mevr. Boeke, van Noordwijk, Nutsgebouw. Evan gelisatie-samenkomst 3 uur n.m. in het Nuts. gebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. P. Ver- bi-ee, evangelist te Amsterdam. Maranatha- bijeenkomst. Woensdag 16 sept. 20 uur in het Nutsgebouw, v. d Endelaan 52. Ds. J. A. Visser, van Amstei'dam. Rooms Kath. Kerk. Sint Martinus. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.30 uur. Sint Joseph. 6.30, 7.45, 9: Hoogmis en 11 uur. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: dhr. H. W, Hofmeester-, van Hilversum. 19: Ds. J. H. H. van Beem, van Amstei-danx. Doopsge zinde Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Sipkema, van Aalsmeer-, Rooms Kath. Kerk. 7. 8.30: Hoogmis en 10.15 uux\ Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Bos. 18.30: Ds. G. Rang, van Vijfhuizen. JeUgddiertst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. Dinsdag 15 september 18.30 uur: Ds. J. W. Kerstens, van Scheveningen. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. C. J. Bronsgeest. 19: dezelfde. Jeugddienst m. m. v. Hillegoms Kex-kkoor. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons. 19: Ds. W. Spruit, van Amsterdam. Jeugddienst. Pniël (Hillegommerbuurt). 19: Ds. W. van Boven, van Den Haag (Loosduinen). Betlielkapel. 10: Ds. H. J. v. d. Zee. 19: Ds. G. A. Alma. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. C. W. Thijs, H. A. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds L. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Bal jé. H. Doop en voorbereiding H. A. 19: Ds. N. van Egmond, van Haarlem. Jeugd dienst. Geref. Kerk. 9.30: Ds. G. Rang. 15: geen opgave. Rooms Kath. Kerk. 7.30: Hoog mis en 10 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 19: Dr. J. H. Stelma, H. A. Jeugdkapel. 9 uur in Maranatha. Zon dagsschool. 10.30: Jexxghuis en Maranatha. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. II. Sacra ment. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 11 uur. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. W. Leendertz, Doopsgezind, Santpoort. Geref. Kerk. 9.30: Ds. G. Toornvliet. 15.30: Prof. Dr. J. H. Bavinck, van Amsterdam. 19.30: Ds. G. Toox-nvliet (dienst voor be langstellenden). OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. 12: Wijkgebouw Irene, Elswoulslaan 1 en Beatrixschool. G. Schoolmeesterlaan. Julianakwai-tier. 10.15: Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. Rooms Kath. Kerk. 7. 8: Kindermis. 9: Hoog mis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. Jeugdzondag. Marine Hospitaal. '0 uur: Ds. S. Oegema. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. 19. Ds. J. S. Hax-tjes. Rooms Kath. Kerk 7.30 en 10: Hoogmis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. C. Renxijn en Ds. C. A. F. Stipriaan Luïscius, van Gent. 19: Ds. A. J. Schneider, van Amstex-dam. Musis Sacrum. 10.15: Ds. G. H. van Willenswaai-d. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 9: Ds. J. C. Maris. 15: Ds. A. H. Schippex-s. van Hillegom. Geref. Kerk. 9.30: Ds. H. W. Wierda, van Haarlem- Noord. 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kexk- plein. 10: Ds. R. II. Oldeman. 19: Jeugddienst in het Jeugdhuis. Voox-g. F. O. v. Gennep, theol. kand. te Amsterdam. Jeugdkapel om 10 uur in het Jeugdhuis. Spr. dhr. J. de Smalen. Kapel Bentveld. 10.45: Dra. W. H. Buys, vicaris. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. Jeugdzondag en bed. H. Doop. 17: dezelfde. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Ds. C. P. Hoekemt, Doops gezind predikant te Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. 7.30 en 11: H. Mis. 9: Hoogmis. 19: Lof. Ned. Chr. Ge meenschapsbond. Dinsdag 15 sept. n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuider straat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's Getuigen. Woensdag 16 september n.m. 8 uur Gemeente boek- studie in het Gemeenschapshuis, Schoolplein no. 17. HAMBURG (UPI) Het Westduitse so cialistische parlementslid Kalbitzer heeft ertegen geprotesteerd, dat de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken Schro der in het geheim inlichtingen laat verza melen over de bijeenkomsten die Kalbit zer twee keer per maand in Hamburg be legt voor Algerijnen. De minister had de inlichtingen kunnen krijgen door mij te schrijven, zei hij. Kalbitzer verdedigde zijn club met. te zeggen, dat het beter is, dat de Algerijnen op deze wijze ïuet elkaar in contact komen dan in twijfelachtige res taurants. VIENTIANE (Reuter-AFP-UPI) Vrij dag verklaarden de waarnemend minis ter van Buitenlandse Zaken van Laos, Nachmakassak, en de minister van Voor lichting in Vientiane, dat er donderdag geen schot gelost was, maar ondertussen deelde de opperbevelhebber Rattkonc, mede, dat drie bataljons rebellentroepen donderdag een aanval hebben geopend op het afgelegen fort van Moengson. Dit fort hadden de x-egex-ingstroepen dx-ie dagen geleden op de communisten ver- ovex'd, nadat de laatstgenoemden het mid den juli, in de eex-ste fase van hun opera ties, hadden bezet. De bezetting van het fort heeft een dringend radiobericht om hulp uitgezonden. De generaal zei dat de aanvallen deels communistisch gezinde op standelingen van de Pathet Lao, deels over de grens gekomen militairen van het communistische Noox-d-Vietnam waren. Er worden versterkingen uit het zuiden van de provincie Sam Neua naar Moeng son gezonden. Militaire waai-nemers, die uit het moei lijk toegankelijke noordoostelijke gebied van Laos in Vientiane zijn teruggekeerd, hebben aldaar medegedeeld, dat de com munisten bezig zijn hun posities in de pro vincie Sam Neua te consolidex-en. De re bellen bedreigen deze provincie door om trekkende bewegingen in het oosten en het westen ervan. Twee Laotische compagnieën infanterie, tot een gezamenlijke stex-kte van onge veer 220 man, zijn per vliegtuig naar het ongeveer 65 kilometer van de stad Sam Neua gelegen fort Sam Teu ovex-gebracht, nadat berichten wax-en ontvangen, dat de opstandelingen voorbereidingen troffen om het fort aan te vallen. Op het vliegveld van de Laotiaanse hoofdstad Vientiane is het nog nooit zo druk geweest als in de afgelopen week. Bijna elk uur daalden x-eusachtige Ameri kaanse transportvliegtuigen met voor het Laotiaanse leger bestemde lichte vuux-- wapens en munitie aan boord. Een gi-oot gedeelte van deze wapens werd onmiddellijk aan boox-d van Lao tiaanse legervliegtuigen gebracht, die er mee naar Sam Neua vlogen, waar de wa pens zullen worden gebruikt voor de uit rusting van oerwoudpatrouilles. De Raadgevende Vergadex-ing van de Raad van Europa hervat de volgende week het Europese parlementaire wex-k in Straatsburg met een herfstzitting van maandag tot zaterdag. In de week daarop komt het Europese parlement van E.E.G., Euratoom en E.G.K.S. bijeen. Op de agen da van de Raadgevende Vergadering staan' als voornaamste onderwerpen: de Europe se Vrijhandelszone, verbetex-ing van de werkzaamheden der Europese instellin gen en een bespreking van de intex-natio- nale politieke toestand. Naar verluidt denkt men in E.E.G.-krin- gen in Brussel aan de mogelijkheid een speciale contactcommissie van de E.E.G. in het leven te x-oepen die met een groep uit de Kleine Vrijhandelszone zou kunnen onderhandelen over een multilaterale as sociatie. Van E.E.G.-zijde zou men bij dit overleg evenwel de Ver. Staten en Canada willen betrekken en daarbij ook de kwes tie van hulp aan onderontwikkelde gebie den aan de orde willen stellen. De grote moeilijkheid in de E.E.G. blijft echter dat de Fransen nog maar weinig voor een Euro pese Economische Associatie voelen. Frankrijk zou eerst zijn economisch her stel n de ingrijpende hervormingen van eind vorig jaar willen consolideren. De Fransen worden hierbij door de Duitsers uit algemene politieke overwegingen ge steund. De Belgische minister van Buitenland se Zaken, Wigny, is van plan zijn ziens wijze te koirxen vex-dedigen, die onder an- dere neerkomt op overdx-acht van het cul- turele en sociale werk der Westeuropese Unie (Benelux, Engeland, Frankrijk, Griekenland, West-Duitsland en Italië) aan de Raad van Eux-opa, die behalve de ze landen ook Scandinavië, IJsland, Ier land, Oostenrijk, Griekenland en Turkije omvat. Tegen dit plan is x-eeds vex'zet ge rezen in de Assemblée van de W.E.U., voox'al omdat men dan de militaire kwes ties van de W.E.U. wellicht naar de parle- mentaix-e vei-gadering van de NAVO zou willen verplaatsten, heteeen od een feitelii ke liquidatie van de W.E.U.-assenxblee zou neerkomen. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van het Unesco Centrum Nederland heeft de stichting Amstei'dams schriftmu seum een gx-ote nationale schrijf- en te kenwedstrijd georganiseerd voor leerlin gen van all 3 scholen in Nedex'land, Surina me en de Nederlandse Antillen. In de wed strijdkrant, in een oplaag van 45.000 exeirxplaren op de scholen verspreid, wordt tevens aandacht gevx-aagd voor de actie „Filmstrip" van de Nedexdandse stichting voor het gebx-ekkige kind. Deze stichting stelt zich ten doel inter naten te stichten voor lichamelijk ge brekkige kindex-en, waai'door zij onder wijs, opvoeding en medische behandeling kunnen ontvangen. In ons land zijn vol gens schatting 6.000 lichamelijk gebrek kige, doch geestelijk volwaardige kinde- ren. Hondex'den daai-van kx-ijgen door hun lichamelijke gesteldheid of het ontbreken van een zogenaamde Mytylschool in hun omgeving geen onderwijs. Het is de bedoe ling, internaten te bouwen naast de My tylscholen, waax-door deze een gx-otex-e ac tieradius krijgen. De Stichting voor het gebrekkige kind heeft nu een „pocketbio" ontworpen een projector, die op een zaklantaarn gemon teerd kan worden voor de projectie van de door haar uitgegeven filmstrips. Deze pi-ojector kan ook als viewer gebruikt wor den. Deze „pocketbio" met zaklantaarn (kosten 3.50) kan men bij de te Ainster- dam gevestigde stichting bestellen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 18