Modern gebouw van „Haarlems Bloei" geeft cachet aan vernieuwd plein Mode NIEUW VERKEERSHUIS BIJ STATION Overdracht aan stichting op 23 september I 'U I 4pW Tollenaars mozaïek voor het kantoor van „Haarlems Bloei" VELPO In en om de stad Ongeremd ■■Bi ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 ze gaan langer met u mee Bromfietser reed tegen bestelwagen Scooterberijdster slipte op Verspronckweg in Haarlem Openbare Werken onder zoekt of bocht verkeerd ligt Bevestiging van W. J. van der Linden in Deventer Haarlemse Fokveedag Marijke 7 van C A, Vink werd kampioen koe Zilveren professiefeest van broeder Albertus VOETGANGERS LET OP Bietencampagne begint op 15 september Concertmeester G.O.V. \W/ Waarom Burgerlijke Stand van Haarlem Het ongeluk dat deze week op de Delft laan 'S gebeurd en waarbij een 25-jarige aanstaande moeder het leven liet, heeft Weer eens de aandacht gevestigd op een voor de bewoners van Sinnevelt kwellend probleem, waarin volgens onze informaties het Haarlems gemeentebestuur geen ver andering kan brengen. Deze wijk wordt sinds jaar en dag ge bruikt voor rijproeven met militaire auto's, die daar hun remmen proberen en ijverig hun best doen de maximale snelheid te bereiken. Vroeger was dit niet zo bezwaar lijk omdat in deze buurt nog praktisch geen huizen stonden. Daarin is echter sinds 1955 wel de nodige verandering ge komen en thans is Sinnevelt een reeds tamelijk dichtbevolkte wijk, met veel kleine kinderen, drie scholen, een tehuis voor ouden van dagen en aan de overzijde van de Orionweg een kleuterschool. Juist op de weg naar de kleuterschool, waaraan thans veel vrachtauto's geparkeerd staan in verband met de daar plaats vindende woningbouw en waarover bovendien nog bus twee rijdt, wordt door de militairen het meest geoefend. Er ontstaat hier een hoogst gevaarlijke situatie, ook al omdat deze weg nog geen trottoirs heeft. Het wordt hoog tijd dat de militairen hun heil elders zoeken, want wie hun escapa des in Sinnevelt ziet, verbaast zich er steeds weer over, dat er niet meer onge lukken gebeuren. Bij remproeven kunnen de remmen namelijk ook, weigeren Het is misschien niet zo eenvoudig om in de Randstad nog een gunstige plaats te vinden, maar wellicht biedt het circuit in Zandvoort uitkomst, daar kunnen „onze jongens" naar hartelust robbedoezen. Advertentie BANDEN TÉGEN HET OUDE HAARLEMSE station tekent zich het moderne gebouw van de stichting „Haarlems Bloei" af. Nog zijn de arbeiders aan en in het gebouw aan het werk, maar dat zal nog maar ruim een week het geval zijn. Als burge meester mr. O. P. F. M. Cremers op woensdag 23 september om vier uur 's middags het gebouw aan het stichtingsbestuur overdraagt, zijn voor „Haar lems Bloei" alle zorgen over de huisvesting achter de rug. Met de overdracht van dit moderne gebouw is weer een stap gezet in de vernieuwing van het Stations plein, waaraan het verkeerslum een aantrekkelijk cachet geeft. Doordat de bestuurder van een bestelwa gen H.J.B. uit Haarlem onverwacht voor spelende kinderen op de weg moest stop pen, reed een achter hem rijdende brom fietser uit Lisse op de bestelwagen. De voertuigen werden beschadigd. Op de Verspronckweg in de bocht bij de Brederodestraat in Haarlem is vanmorgen om kwart over acht een 25-jarig Haarlems meisje met haar scooter geslipt en geval len. Zij belandde met haar hoofd tegen de stoeprand en moest met een hersenschud ding en schaafwonden aan het gezicht naar de Deo gebracht worden. Men vermoedt, dat de scooterberijdster geslipt is omdat de weg glad was. De oor zaak van deze glibberigheid is nog niet met zekerheid vastgesteld, maar men maakte er ons van de zijde van de buurt bewoners op attent, dat de uit IJmuiden afkomstige vrachtwagens dikwijls visslijm verliezen, dat dan in het wegdek dringt. Bovendien bestaat het vermoeden, dat de bocht in de Verspronckweg „verkeerd" ligt. De dienst van Openbare Werken zal dezer dagen een onderzoek in stellen, waarbij men door diverse metingen wil vaststellen of de klacht van talloze weg gebruikers en van de politie, dat deze bocht te gevaarlijk is, gegrond is. Kandidaat W. J. van der Linden uit Santpoort zal woensdagavond 25 novem ber, na vooraf diezelfde dag te zijn be vestigd door ds. J. C. Maris uit Bloemen- daal en predikant van de christelijke Ge reformeerde kerk van Haarlem-Noord, in tree doen als predikant van de christe lijke gereformeerde kerk van Deventer, waar hij beroepen is in de vacature van ds. H. Toorman, die op 16 mei 1954 naar de christelijke gereformeerde kerk van 's-Gravenhage is vertrokken. Kandidaat Van der Linden werd op 1 maart 1933 te Warmond geboren Hij bezocht het christelijk lyceum te Haarlem en was daarna eerst een jaar werkzaam op een kantoor. Vervolgens studeerde de beer Van der Linden eerst vijf jaar aan de theologische faculteit van de Vrije Universiteit te Amsterdam en daarna nog twee jaar aan de theologische school van de christelijke gereformeerde kerken in Nederland te Apeldoorn, waar hij op 1 juli van dit jaar zijn kandidaatsexamen deed. Kandidaat Van der Linden werd toen dadelijk door het college van cura toren beroepbaar verklaard in de christe lijke gereformeerde kerken in Nederland. Bijna 27 jaar hebben duizenden in het huidige verkeershuis allerlei inlichtingen over stad en omgeving gekregen. Met vier verbouwingen kon niet worden verhinderd dat het gebouwtje te klein werd. Daarbij komt dat directie en administratie van „Haarlems Bloei" ongeveer tien jaar in het stadhuis gastvrijheid hebben genoten, doch vorig jaar elders moesten worden ondergebracht. De oplossing voor de „woningnood" werd gevonden in de bouw van een nieuw kan toor naar een plan van ir. H. A. Breuning van de gemeentelijke dienst van Openba re Werken. Nadat geruime tijd op de rijks goedkeuring is gewacht, kon op 9 januari van dit jaar de bouw worden gegund. In dus amper een half jaar is het nieuwe kan toor aan het plein verrezen. Het huidige verkeershuis blijft bestaan als dependan ce van de stationsrestauratie. Voor de restauratie komt een groot terras, waar men in de beschutte ruimte van de zon kan genieten. Voor de bouw van het nieuwe kantoor was slechts een beperkte ruimte beschik baar. Het gebouw geeft van deze beperkt heid nergens blijk. Integendeel, het heeft allure en is ruim genoeg om „Haarlems Bloei" op uitstekende wijze te huisvesten. Luchtige bouw Het gebouw is luchtig als de kleding van de vakantiegangers die hier om raad zullen komen. Deze luchtigheid gaat sa men met een sobere, stijlvolle vormge ving. Het verkeershuis ligt vlak bij de uitgang van het station en nodigt de reizi gers als het ware uit om binnen te komen. Op de begane grond vindt men de afde ling informatie met bij de ingang een aan gebouwde kiosk voor kranten en tijd schriften. Achter de informatie zijn een magazijn, toiletten en een fietsenberging. Vanuit de afdeling informatie komt men via een open trappenhuis op de eerste ver dieping, die groter is dan het informatie kantoor en aan de zuid- en oostzijde is uitgebouwd. Door de schuine uitbouw aan de voorzijde is een luifel ontstaan, die de glazen kiosk gedeeltelijk overlapt. Deze luifel werkt beschuttend en voorkomt een broeihitte in het informatiekantoor; bij re gen biedt de schuine luifel aan voorbijgan gers beschutting. De voorgevel van het gebouwtje is bij na geheel van glas. Van het benedenge deelte is de overblijvende muur bepleis terd met kleine, zgn. Venetiaanse tegel tjes. Op de eerste verdieping is de glazen voorgevel afgezet met Caroline pijnhout. Onder de luifel ligt een terras van kwartsiet in flagwtoneverband. In het pu blieke gedeelte voor de lange, gebogen ba lie liggen eveneens kwartsiet-tegels, hier echter in blokken. De lange balie heeft drie schrijftafels voor de informatrices en is tevens bergruimte voor de vele folders, welke hier worden verstrekt. In de vloer van het publieke gedeelte wijst een don- Maryke 7, de fraai gebouwde twee jarige melkvaars van de Haarlemse fok kereigenaar C. A. Vink is bekroond als de kampioen-koe van de Fokveedag die vrij dag in Haarlem is gehouden. De zesjarige Velseboer van mevrouw J. van der Sluis- Van Buuren uit Velsen legde beslag op de titel reserve-kampioen-koe. De kwali teiten van de tien eersteprijswinnaressen liepen zo weinig uiteen, dat de jury pas na lang beraad haar beslissing bekend maakte. De eerste prijzen in de diverse keurings rubrieken werden als volgt toegekend: Pinken (geb. na 15 maart 1958): Wietske van fam. Barnaart, Vogelenzang. Pinken (geb. vóór 15 maart 1959): Bak ker 21 van C. A. Nelis, Spaarndam. Melkvaarzen: Marijke 7 van C. A. Vink, Haarlem. Melktwenters (geb. na 1 maart 1956): Emma van C. A. Vink, Haarlem. Melktwenters (geb. vóór 1 maart 1956): Johanna 6 van gebrs. Van Leeuwen, Hoofddorp. Derdekalfskoeien (geb. na 15 april 1955): Frans II van gebr. J. J. P. en S. C. Vink, Haarlem. Derdekalfskoeien (geb. tussen 16 febr. 1955 en 15 april 1955): Cornelia 18 van gebr. J. J. P. en S. C. Vink, Haarlem. Derdekalfskoeien (geb. vóór 13 febr. 1955): Wieza 6 van gebr. J. J. P. en S. C. Vink. Haarlem. Oudere melkkoeien (geb. na 15 maart 1954): Annie 15 van J. v. d. Peet, Halfweg. Oudere melkkoeien (geb. tussen 15 apr. 1933 en 15 mrt. 1954): Schouten 8 van gebr. Van Leeuwen, Hoofdorp. Oudere melkkoeien (geb. tussen 1 apr. 1952 en 1 apr. 1953): Velseboer 4 van mevr. J. v. d. Sluisv.Buuren. Oudere melkkoeien (geb. voor 1 april 1952): Grietje 5 van S. Nap, Vijfhuizen. Produktieklasse (30.000 kg): Schouten 7 van gebr. Van Leeuwen, Hoofddorp. Produktieklasse (35.000 kg): Atie van B. J. Witteman, Santpoort. Drachtig vee (geb. in 1957): Friesje 9 van fam. Barnaart, Vogelenzang. Drachtig vee (geb. in 1956): Liesbeth 15 van N. Warmei-dam. Spaarndam. Eigenaarsgroepen (4 of 5 dieren): Jac. Dijkman, Santpoort. Eigenaarsgroepen (6 dieren): C. A. Vink, Haarlem. Eigenaarsgroepen (8 dieren): gebr. Van Leeuwen, Hoofddorp. kere pijl het noorden aan. Langs de wan den van het informatiekantoor staan grote open kasten voor folders, gidsen enz. Opvallend kunstwerk In het open trappenhuis heeft de Haar lemse kunstenaar Levinus Tollenaar op de wand een groot marmer mozaïek aan gebracht dat betrekking heeft op Haarlem als Bloemenstad. Via een groot raam heeft men aan de buitenzijde een goed oog op het kunstwerk, dat 's avonds zal worden verlicht. Op de bovenverdieping zijn onderge bracht de kamer van de directeur, tevens bestuurskamer, die ook aan de oostzijde is uitgebouwd en gedeeltelijk op de kiosk steunt. 'Naast deze kamer ligt de kamer van de administrateur. Verder bevinden zich op deze verdieping het kantoor, ar chiefruimte en een keuken. Aan de bui tenkant bestaat de oostzijde van het direc teurskantoor geheel uit pijnhout, afgewis seld met wengé, een tropische houtsoort. De treden van de trap zijn ook van deze mooie houtsoort gemaakt. Het kantoor wordt grotendeels met sta len meubelen ingericht. De wanden wor den in verschillende, rustige kleuren ge schilderd. Boven de balie hangen lampen in rood en wit metaal, de Haarlemse kleu ren. De kantoorruimte krijgt een vloerbe dekking van linoleum. De bestuurskamer krijgt een mahoniehouten tafel met don kere varkensleren stoelen. Aan de oost- gevel vormen drie V.'s een richtingwij zer voor de vreemde bezoeker. Aan het nieuwe kantoor van „Haar lems Bloei" wordt de laatste hand ge legd. De foto geeft een goede indruk van het kantoor, waarvan de glazen voorgevel met bloembakken zal wor den opgefleurd. Het kantoor is los van het station ge bouwd en hoewel uiteraard de moderne stijl van het mooie gebouw afsteekt bij het oude station, is dit zeker niet storend. Met dit gebouw van „Haarlems Bloei" is de vernieuwing van de bebouwing aan het plein waardig ingezet. BEELDHOUWERS van monumenten en wandschilders hebben een ervaring van node, die moeilijk op het atelier alleen op te doen is. Hun eerste opdrachten zijn moeilijk en riskant. Hoewel de Haarlemse schilder Levinus Tollenaar zich voor zover mij bekend steeds naar behoren van zijn taak gekweten heeft, is zijn laatste werk stuk, een mozaïek in het nieuwe kantoor van Haarlems Bloei, een mijlpaal in zijn ontwikkeling te noemen. Technisch gezien is dit werkstuk meer dan een mozaïek, daar ook de specie van de wand meewerkt, er voor bepaalde vlakken een ruwere specie werd gebruikt, in de specie werd gekrast en tussen de stukjes merendeels Italiaans marmer van velerlei soort en kleur een gevarieerde kleur specie werd gelegd. Door het domineren van het marmer en de samenstelling der vlakken uit stukjes van grotendeels gegeven vorm is mozaïek toch nog wel de meest passende benaming te noemen. De verschillend gekleurde voegen tussen de stukjes marmer beïnvloeden de kleuren van dat marmer en fl'é'verscheidenhetrd aare-kteorérr" nog groter. Voorts werd voor sommige lijnen de steen wat naar voren geplaatst en daarmee de scherpte dier lijnen verzacht door de schaduw veroorzakende reliefs. MAAKT DIT alles de kleur al zo rijk, rijk is ook de vorm. Als symbool voor Haarlem in een ge bouw als dit koos Tollenaar een tulp, een ver opengebloei- de rijke tulp, die men in het wild, in het vrije veld zou kunnen vinden.Vrijheden per mitteerde hij zich ten aanzien van de bio logie, terwille van zijn compositie, maar ook om het begrip vrijheid, de vrijheid van de vakantiegan ger, door zijn beel ding te symboliseren. Langs de wand loopt een trap. Die trap is los van de wand ge plaatst en deze archi tectonische bijzonder heid wordt onder streept door het door gaan van Tollenaars schepping achter die trap. In zijn compo sitie had hij daar mee rekening te houden. Het grootste deel bo ven de trap moest in de details van een andere schaal zijn dan het kleinere en meer gevangen deel onder die trap, ter wijl toch van een ge heel sprake moest blijven. TOLLENAAR realiseerde dit en uit stekend zijn de oversnijdingen van trap en de grote lijnen van zijn compositie. De langwerpige stukjes marmer werden ver ticaal geplaatst om mee te gaan in het zo verticale accent van de wand. Enkele horizontale onderbrekingen zorgen dan weer voor een schoon ritmisch geheel. Hoewel alles wijst op een weloverwogen overdenken van deze opdracht proef ik aan dit werkstuk van Tollenaar een spon taniteit van doen. Om de aanvankelijke spontaniteit te bewaren heeft Tollenaar, evenals bij een vorig werkstuk, weer leer lingen ingeschakeld bij de uitvoering er van. Door het snelle werken werd de span ning bewaard, de stemming waarin men een dergelijk werk begint volgehouden, en kreeg Tollenaars arbeid iets van het schil deren. Dit gehele werk is doorleefd tot in de details. Men constateert dit gemakke lijk door van buiten door vensters en glazen deuren op deze wand te zien. De door kozijnen en posten uitgesneden delen blijven boeiend. De wand sluit aan op een groot raam in de rechthoekig daarop staande muur en is voor een groot deel zelfs vanaf het busstation te zien. On danks een licht spiegelen van de ramen intrigeert de wand al van verre. Hij zal dan ook 's avonds verlicht blijven. PRATEND met Tollenaar op een ter rasje voor het station hebben we ook het bouwwerk van ir. Breuning van Openbare Werken leren bewonderen. Hoewel veel minder daartoe bevoegd, mag ik toch wel Het mozaïek van Levinus Tollenaar in het nieuwe kantoor van „Haarlems Bloei". enige redenen tot diens naar mijn smaak slagen vermelden. Juist door een passen aan de structuur van de op dit punt ver velende architectuur van het station ver kreeg dit laatste een gunstiger uiterlijk. Door het parallel lopen van de onderbouw met het station werd een zekere eenheid bevorderd. De hoek, die de bovenbouw maakt met het station is een verlevendi ging in het geheel, een zinvol meegaan met het rechtsafslaand verkeer. De glaswand van de bovenbouw is naar vorm goed van verhouding tegen de glaswand van het station en biedt door de scherpe hoek daar op andere reflexen en daarmee een wel kome verlevendiging. De ramen der onder bouw passen zich ritmisch goed aan de doorgang van het viaduct aan. De vorm der ramen van het station krijgt een ge varieerde herhaling van het verticale ac cent in de planken van de houten be kleding, waardoor een zekere eenheid weer bevorderd werd. Deze hoek is nu levendig zonder rommelig te zijn. TENSLOTTE vermeld ik nog dat Tolle naar bezig is met een decoratieve kaart van Kennemerland voor dit gebouw. Die kaart moet het karakter krijgen van als het ware een wandschildering in linoleum, waar Tollenaar van hoopt dat de voor handen kleuren en hun structuren een schilderachtig effect zullen bevorderen. Bob Buys Advertentie LUni en plak alles met van Ceta-Bever Zondag wordt in Heemstede het zilve ren professiefeest gevierd van broeder Al bertus, thans hoofd van de Sint Henricus ulo-school aan de Herenweg. Broeder Al bertus is reeds sinds 1929 aan het katho liek onderwijs verbonden, doch zijn jubi leum wordt berekend van het jaar 1934 af, toen hij de gelofte heeft afgelegd. Broeder Albertus werd na het behalen van zijn diploma in 1929 onmiddellijk als onderwijzer verbonden aan de Sint Jozef school, om reeds in 1930 te worden over geplaatst naar de ulo school. Deze wa^. in die jaren nog enigszins primitief in diver se villa's ondergebracht en in 1932 defini tief aan de Herenweg gevestigd. Sinds dien heeft broeder Albertus deze school niet meer verlaten. Zijn grote verdiensten als onderwijzer werden in 1954 gehono reerd door zijn benoeming tot hoofd. Ter intentie van de jubilaris wordt zon dagmorgen eenfpIbgUUS?mis opgedragen in de kapel van het Broederhuis De la Salie aan- de Herenwgg. Vervolgens is hier van elf tot één uur een' receptie, waarbij de gelegenheid voor belangstellenden is opengesteld de jubilaris te komen compli menteren. (Shows, snufjes en alles waf verder in hel domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In de najaarscollectie van Irma Spruit, die gisterenavond in Brinkman werd ge presenteerd, is voor iedere vrouw iets ge schikts te vinden. Er zijn modellen, die alleen voor heel slanke, jeugdige persoon tjes zijn, maar ook de wat rijpere niet meer zo tengere vrouw komt volledig aan haar trekken, wanneer ze tenminste met kennis van zaken weet te kiezen. De con- l'ectie-modellen van vóór de pauze waren over het algemeen smaakvol en goed draagbaar; we willen ons echter nu be perken tot een beschrijving van de collec tie van na de pauze. Hierin werden model len getoond, die door Irma Spruit zelf ont worpen waren en op eigen atelier ver vaardigd. De japon-jasje combinaties heb ben de soepele ongetailleerde lijn en de iets verbrede ronde schouders, die door Parijs worden voorgeschreven en ze zijn vervaardigd in mohair, winterse shet- lands en effen wollen bouclé's in cycla men, wit, maïs en brons. De ensembles bestonden over het algemeen uit een een voudig mooi gemodelleerd japonnetje met uitspringende coupe-naadjes met daar overheen een kort even afstaand jasje met een sluiting op de rug. Pretentieloos en evenwichtig van lijn, twee factoren die zeer sterk meespelen voor de Nederlandse vrouw bij het samenstellen van haar gar- derobe. Ze zal zich daarentegen niet zo gauw laten verleiden tot één van de over- bloesende jurkjes, vooral nu de mode de taille weer sterk accentueert door een bre de leren ceintuur. Veel japonnen vertonen een laag en wijd decolleté met vaak een garnering langs de hals in een contraste rende kleur. Mooi hierin was een simpele witte mohair japon, waarvan de laaguit- gesneden hals met blauw afgebiesd was, hetzelfde blauw waarvan de daarover- heengedragen mantel was, die van een witte voering was voorzien. Wollen georgette en bouclé waren de meest uitgelezen stoffen voor de mid dagjaponnetjes, terwijl voor geklede gele genheden een sterke voorkeur bestond voor zuiver zijde en fluweel. Het zacht glanzende fluweel heeft jaren in de kast gehangen, maar verovert nu stormender hand de harten van jong en oud. En geen wonder, want men ziet er zoveel warm gloeiende tinten in. Bijzonder geslaagd vonden we een zwart fluwelen cocktailja pon met „cape-effect" door de korte wij de mouw, die met wit was tegengevoerd. De echte gala-toiletten waarmee de show besloot waren eveneens uitgevoerd in flu weel of zijden pongé; ze hadden allen een indrukwekkend decolleté en een sterk ge accentueerd middeltje, onverschillig of het een nauwe kokerjapon of een japon met wijdvallende „Watteau rug" betrof. Katy Voetgangers.- Let tn oïle gevcllen op het AFSLAAND VERKEER GOED GOED FOUT X •X Met ingang van 14 september stelt de politie een verscherpt toezicht in op de gedragingen van de voetganger in het verkeer'. De ANWB waarschuwt daar om de voetgangers om niet blindelings de rijweg over te steken. Men moet er altijd op rekenen, dat er verkeer de hoek om kan komen, ook als het ver keer op het kruispunt wordt geregeld. Een voetganger moet wel degelijk rekening houden met de verkeerslich ten. Bij rood licht mag men niet over steken en niet nog gauw even over wippen. Bij groen licht dient men zon der aarzelen over te steken, waarbij men wel moet letten op het verkeer, dat links- en rechtsaf gaat. Als een politieagent het verkeer op het kruispunt regelt, mag een voet ganger alleen oversteken als het ver keer links en rechts van hem is stop gezet. De verwachtingen voor de komende bie ten-campagne laten zich zo deelt de N. V. Centrale Suiker Maatschappij mede moeilijk calculeren. Uitgezaaid werden 93.000 ha. tegen het vorige jaar 81.000 ha. De oogst in Friesland, Noord en Zuid-Holland en de Noordoostpolder staat er goed voor. In de overige kleige bieden verwacht men een matig gewas. In de Betuwe en Limburg en op de zand gronden staan de bieten slecht. Het gehal te aan suiker is de laatste veertien dagen sterk gestegen. Men verwacht een totale opbrengst van ongeveer 3.500.000 ton bie ten tegen 4.000.000 ton het vorige jaar van een oppervlakte, die ongeveer 13 pet. klei ner was. De suikeropbrengst is moeilijk te taxe ren. Men verwacht een opbrengst van on geveer 470.000 a 480.000 ton tegen het vo rige jaar 525.000 ton. De consumptie zal dit jaar 460.000 ton bedragen. De suiker prijs is gegarandeerd door de overheid tot een hoeveelheid van 465.000 ton. Op 1 ok tober zal de voorraad suiker in Nederland ongeveer 120.000 ton bedragen. De ontvangst van de bieten wordt in het noorden van het land opengesteld op 15 september, in het zuiden op 23 september. De fabrieken verwachten nogal wat moei lijkheden in verband met de droogte, waardoor bieten moeilijk rooibaar zullen zijn. Tot eerste concertmeester bij de Gro ninger Orkest Vereniging (G.O.V.) is be noemd de heer Chr. Braam, tweede con certmeester van het Radio Philharmonisch Orkest, De heer Braam is 39 jaar oud. De G.O.V. zal in november 1961 het hon derdjarig bestaan vieren. In het kader van de culturele contacten over en weer tussen Groningen en noordwest-Duitsland zal het Staatssymfonie Orkest van Oldenburg op 11 november in Groningen concerteren. De G.O.V. zal een tegenbezoek brengen aan Oldenburg op 13 en 14 maart. Advertentie iièf& Als 2 of 3 VALDISPERT dra- gées Uw zenuwen kalmeren en U daardoor Uzelf meester blijft? VALDI SPERT is een zeker werkend, onschadelijk natuur- produkt zonder reuk of smaak. Men raakt er niet aan verslaafd en het is ook bij groter hoeveel heid onschuldig. Vergeet nooit: Vraag Uic apotheker of drogist. BEVALLEN van een zoon: 10 sept. S. Geluk-Bakker; A. C. van Berkel-Hoge- slag; M. F. G. Post-Verrijt; 11 sept.: M. J. P. Peters-Smit; J. A. Heneweer-Bühl. BEVALLEN van een dochter: 10 sept: R. van der Linden-Twisk; L. van Dijk- Duursma; L. J. Ducro-Hoenderken; A. C. Vlasveld-Vink. OVERLEDEN: 10 sept,: S. Oudman, 70 j„ Kinderhuissingel; G. W. van Rossum, 81 j., Lange Begijnestraat. GETROUWD: 11 sept: H. Kooijman en B. J. Whittaker.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5