uperMarfr Geslaagd ontmoetingsconcert in Santpoortse kerk AH-SuperMart TIPS Haarlems Dagblad Amsterdam heeft geen „wachtkamer" meer voor woonschepen Aanmeldingsformulier 5 Nieuw meisjeslyceu m in Haarlem-Zuid Friendship-de-Luxe voor sjah van Perzië LAMSBORST LAMSCOTELETTEN WORTELTJES DOORREGEN VARKENSLAPPEN SAUCIJZEN BLOEMKOOL 43 APPELEN 65 PERSSINAASAPPELEN 10 voor 99 ALBERT HEIJN RGH en HVV wonnen HFC's jubileum- jeugdtoernooi Jeugd van BMHC tweede in het Bosplan-toernooi Vijftig ha duingrond verbrand in Kennemer- duinen Bedrijfsvoetbal Vrachtschip „Martha" bij botsing beschadigd Duitse kustvaarder in brand bij Terschelling Opvarenden gered Gereformeerde Synode Bewogen debatten over de Wereldraad van Kerken Gewonde bij aanrijding op Cruquiusweg „De Watervrienden" in het komende winterseizoen Noorse studentenbond eist onderzoek in Zuid-Afrika Philippijnse klacht tegen Indonesië overwogen Belgisch prinselijk paar in stilte teruggekeerd Critiek in een deel van de Belgische pers Drie doden in het verkeer Kerkelijk nieuws MAANDAG 4 SKPTRMRRR 1959 HAARI.bMS DAGBLAD —OPRECHTB HAAKLEMSCHE COURANT Zoals wij reeds zaterdag hebben be richt is de rijksgoedkeuring verleend op het plan van het curatorium van het roóf&s-katholiek lyceum voor meis jes „Sancta Maria" in Haarlem tot het bouwen van het nieuwe lyceum op Eindenhout in Haarlem-Zuid. Deze afbeelding van de maquette van het scholencomplex geeft een goede in druk. hoe het lyceum, dat berekend is op een bezetting van zeshonderd leer lingen, er over ongeveer twee jaar van de Leidsevaart af zal uitzien. Rechts de vleugels met de klas- en vakloka len, gegroepeerd om de centrale hal. Boven deze hal is een kapel geprojec teerd. De twee gebouwen links zijn de gymnastieklokalen met daarvoor het sportterrein. Rondom het gebouwen complex zal een park worden aange legd. Verwacht wordt dat met de bouw nog dit najaar kan worden begonnen. In de Fokkerfabrieken op Schiphol is za terdag een F. 27 „Friendship-de-Luxe" aan de directeur-generaal van de burgerlucht vaart van Iran, generaal-majoor I. Stodakh in aanwezigheid van de ambassadeur van Iran, overgedragen. Deze „Friendship" is bestemd voor de sjah van Iran, die des tijds opdracht gaf dit toestel te bouwen na zijn officieel statiebezoek aan Nederland. Vandaag wordt 't keizerlijk vliegtuig on der commando van A. P. Moll, chef-vlieg- dienst van de Fokkerfabrieken, via Ro me, Athene, Istanbul en Diyarbakir in Turkije naar Teheran overgevlogen. Advertentie A.H. prima MAGER VLEES GEHAKT met zakje kruiden en 500gram 158 500 gram I UO 500 gram 138 Geschrapte jonge met peterselie 750 gram48 500 gram I dB 500 gram 1 Uö Hagelwitte, grote James Grieve per kilo Surinaamse Grote Houtstraat 99 Het j ugdtoernooi dat HFC zondag ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan aan de Spanjaardslaan hield, is vlot en gezellig verlopen. Om tien uur begonnen de wedstrijden, waaraan twintig elftallen, voor het meren deel jeugdploegen van de oude amateur verenigingen in Nederland, deelnamen. Op de tribunes zaten ongeveer tweehonderd toeschouwers. Van de tien aspirantenelftallen plaatste RCH zich als eerste. Tweede werd Scho ten, derde HFC en vierde WH. Van de tien junioreneltallen bleek uiteindelijk na het nemen van strafschoppen HVV het sterkst te zijn. HFC werd tweede, AFC derde en HBS vierde. De Nederlandse Hervormde Kerk te Santpoort was zaterdagavond geheel gevuld, toen daar het ontmoetingsconcert werd gegeven door het Evangelisch Interkerkelijk Koor uit Gent en het Santpoorts Hervormd Koor. De Santpoorters waren in april in Gent heel hartelijk ontvangen en nu was het hun beurt om als gastheren, en gast vrouwen op te treden. De heer G. W. F. de Man, administra teur van de Velser Gemeenschap, be groette de Belgische gasten namens het gemeentebestuur van Velsen. Hij zei, dat de gemeente het initiatief van de kerk koren toejuichte. „Wij zijn als Benelux- partners familie van elkaar en dan is een familiebezoek zo nu en dan wel goed. We worden dan geconfronteerd met eikaars problemen. Want die problemen zijn er bij de zangverenigingen. Misschien vormt Velsen wel een uitzondering, omdat hier de zangverenigingen er rooskleurig voorstaan. Maar toch zijn er ook in Velsen proble men. Zo toont de jeugd voor koorzang maar weinig interesse". De heer De Man zette uiteen, hoe men in de Velser Gemeenschap probeert de problemen te doorgronden. De Velser Ge meenschap neemt een unieke plaats in, omdat het een orgaan is. dat is opgebouwd uit alle geestelijke stromingen. „De verenigingen verdelen zelf de sub sidie. En het gaat uitstekend. Men ziet elke keer weer hoe een vereniging, die in nood zit, door de anderen wordt geholpen. We doen in de Velser Gemeenschap van alles om de koren te helpen. We organiseren dirigentencursussen, trachten een goed, modern repertoire samen te stellen, dat ook de jongeren kan binden, en zingen ge zamenlijk op nationale feestdagen. We streven er naar de zangkunst te bevorde ren. Om ook op dit gebied een plaats te bouwen, waar het goed is te wonen". De heer C. van Puffelen, hoofdbestuur der van de Koninklijke Bond van Christe lijke Zang- en Oratoriumverenigingen, voorzitter van de „Ring Aalsmeer", wees daarna op de geestelijke waarde van het uitwisselingsconeert. „Men vraagt zich wel eens af, waar men nog belangstelling vóór heeft. Daarom is dit alles zo belang rijk. Ook al omdat men zijn seloof door de zang uitdraagt, zich het Evangelie niet schamend". Mevrouw A. L. Bier-Brusse uit Melle (België), presidente van de „Interkerkelijke Bond Evangelische Koren", sprak een dankwoord uit. „Er ontstaat een nieuw wegennet met steeds meer contactpunten", zei ze. „Dit wegennet is heel bijzonder, het is gebaseerd op één en dezelfde wegwijzer: Jezus Christus". De spreekster zei, dat de Op de laatste „vrije" zondag voor het begin van de hockey-competitie hebben de besturen van nagenoeg alle hockeyvereni- gingen in Kennemerland hun leden in staat gesteld in onderlinge wedstrijden en vriendschappelijke ontmoetingen te tonen dat de trainingsavonden in de afgelopen weken voldoende zijn geweest om de spe lers op de komende competitie voor te be reiden. Op de velden van Bleek en Berg aan de Brederodelaan de enige velden in Bloe- mendaal, waar werd gespeeld, want de velden van BDHC-BMHC, alsmede die aan de Zeeweg en Donkerelaan waren door de droogte afgekeurd hebben een aantal elftallen van HBS, Rijswijk en Kraaien in een onderling onder-onsje er een genoeg lijke hockeyzondag van gemaakt. De laatste oefenwedstrijden voor de teams van BDHC en BMHC, voor zaterdag en zondag vastgesteld, konden zoals ge zegd niet doorgaan. BMHC zal het eerste veld voorlopig tot 1 november niet bespe len. Getracht zal worden gedurende de eerste weken van de competitie zoveel mo gelijk uitwedstrijden te spelen. De eerste thuiswedstrijd zondag tegen SCHC zal in Bilthoven worden gespeeld. Uit Kennemerland namen BMHC- en Strawberries jongeren tot achttien jaar deel aan een op de velden van Amsterdam gehouden Bosplanbeker-toernooi. Het elf tal van BMHC werd met ruime overwin ningen poule-winnaar, won vervolgens in de halve finale met. vijf- nul van HGC, maar moest tenslotte met twee - nul het onderspit delven tegen bekerwinnaar SCHC. Er namen ongeveer twintig elf tallen aan dit jongeren-toernooi deel, dat in het voorjaar reeds zou worden gehouden toen verschillende keren werd uitgesteld en vervolgens werd afgelast. Eechtrop en Ever Swift waren met Ter riers en Hoorn de gast van Hermes in Den Helder waar voor de eerste keer een vuur toren-toernooi voor seniorelftallen werd gehouden, dat door de organiserende ver eniging werd gewonnen. Ever Swift werd derde, Echtrop vierde. BMHC I eindigde op CraÉo in Hilversum bij een toernooi van Be Fair op de tweede plaats in een der beide poules. Het team boekte drie overwinningen maar verloor van een Duitse ploeg uit Hamburg, die in de finale tegen Laren uit kwam. De BMHC-er R. Bunge werd voor enige weken uitgeschakeld door een blessure, waar voor hij later naar het Marinehospitaal is overgebracht. koren de taak hebben dit wegennet verder uit te breiden. Ze bood de Santpoortse gastheren en gastvrouwen een ets aan, die de drie torens van Gent voorstelde. Het concert werd met grote aandacht beluisterd. De kwaliteit van het Sant poortse koor zijn genoegzaam bekend. Het zingt robuust en vol overtuiging. Het Gentse koor bleek een zeer lyrisch ingesteld ensemble te zijn. Onder leiding van de heer J. Dispa liet men van zeer intelligente koorzang genieten. Waren som mige tenoren wat scherp, de klank van de sopranen was soms wondermooi. Tot de glansstukken van het Belgische koor be hoorde zeker de „Hymne a la Nuit" van Rameau, een ontroerend werk, dat zeer fijngevoelig werd vertolkt. Jene Meilof speelde op uitstekende wijze enkele orgelwerken. Zondagmiddag omstreeks kwart voor drie werd van de uitkijkpost aan de Berg weg in Bloemendaal een rookontwikkeling in de Kennemerduinen waargenomen in de richting Zeeweg. De brandweer van Ovcrveen rukte onmiddellijk uit en kreeg later assistentie van de brandweren van Bloemendaal en Aerdenhout,. Ook moest de hulp worden ingeroepen van de militaii-en van de Koudenhornkazerne. Om half vier werd nog hulp gevraagd van de Haar lemse 'brandweer, maar toen die kort daarop arriveerde, was de brand al ge- IVust. Een oppervlakte van ongeveer 50 ha duingrond en struiken, in hoofdzaak duin doorns, is verloren gegaan. Waarschijnlijk is de brand in een duinpan ontstaan door onachtzaamheid van rokende bezoekex-s. De beslissingen zijn gevallen. In afdeling A eindigden SVOW I, VVV I en Figee I gelijk, ieder met 15 punten. Er was een halve competitie nodig om uit te maken wie kampioen werd. De uitslagen hiervan waren: Figee I—VVV I 3—2, VVV I— SVOW I 0—0, SVOW I—Figee I 0—1. Figee werd dus kampioen. In afdeling B behaalde OVN de titel; in afdeling C was de kampioen reeds bekend, namelijk Heeremans v. L. Kampioen in afdeling D werd J. G. Nelis. Tot besluit van de competitie spelen de vier kampioenen om het algeheel kam pioenschap Bedrijfsvoetbal 1959 met als inzet de Heemstee Wisselbeker. Het pro- gramma hiervoor luidt: maandag 14 sep tember OVNI-Ieeremans v. L.; dinsdag 15 september .T. G. NelisFigee I: donder dag 17 september Winnaar IWinnaar II. Al deze wedstrijden worden gespeeld op het terrein Slaperdijk. Aanvang zes uur. Na de wedstrijd van donderdagavond volgt de prijsuitreiking in de zaal van Kenne merland, Rijksstraatweg 433. Het Nedexdand.se vrachtschip „Martha" is zaterdagavond de haven van El Ferrol ii\ Spanje binnengelopen met een beschadigde kiel. Het schip was na bij Kaap Villano bij de noordwestelijke punt van het Iberisch schiereiland in botsing gekomen met het Amerikaanse vrachtschip „Eagle". De Amerikaan kon de reis voortzetten. Het Nedexdandse schip wordt gerepareerd in El Ferrol. Persoonlijke ongelukken werden niet gemeld. Op het Duitse schip „Bussard" (499 brt.) heeft gistermorgen een hevige brand gewoed. Het schip, dat onder meer gela den was met schietkatoen en vaten benzol, is door de sleepboot „Holland" van rederij Doeksen oj Terschelling naar het vaar water „De Meek" bij Terschelling ge bracht. De „Meck" is zeer ondiep, zodat er geen kans op zinken bestond. De kapi tein en vier leden van de bemanning zijn door een Duitse mijnenveger aan land ge bracht. De elf andere opvarenden zijn door het Israëlische schip „Etrog" aan boord genomen en naar Hamburg ge bracht. Bij hen bevond zich de vrouw van de tweede machinist. Op de „Bussai-d", die zaterdagmiddag uit Bremen was vertrokken met bestem ming Londen, ontstond zondagmorgen om streeks 7 uur bx-and in een der ruimen. Het voer ter hoogte van het lichtschip Ter- schellingex'bank. Binnen een kwartier stond het schip in lichterlaaie. Het machi- nekamerpersoneel kon zich met moeite x'edden en wist via een nooduitgang het dek te bereiken. De brand, die zeer fel was, nam in het begin van de middag af. Er deden zich talrijke ontploffingen voor. Er waren vijftien bemanningsleden en een passagier aan boord. Zij zijn overge nomen door de „Etrog". De Duitse mij nenveger „Vegesak" heeft later vier le den van de bemanning van de „Bussard", en de kapitein ovex-genomen van de „Etrog" die de reis naar Hamburg heeft voortgezet. De sleepboot „Holland" met de „Bus sard" op sleeptouw is 's middags om half twee in „De Meek" voor anker gegaan. Daar is het vuur geblust. De „Bussard" zal waarschijnlijk naar Harlingen worden gesleept. De generale synode der Gereformeerde Kei-ken te Utx-echt heeft zich vrijdag de gehele dag beziggehouden met de behan deling van de voorgenomen integratie van de Internationale Zendingsraad in de We reldraad van Kerken. Vijftien sprekers voerden over deze zaak het woord. Pro fessor dr K. Dijk uit Amsterdam bracht ex-nstige bezwaren naar voren tegen wat de commissie voox-stelde. Hij sprak zelfs van geloofsbezwaren. Als men bij de We reldraad zou gaan, aldus de hoogleraar, rijst de vraag of men nog wel lid kan blijven van de Gereformeerde Kerken. Professor dr. H. Bergema te Baarn, zendingshoogleraar der Geïnformeerde Kerken, verklaarde dat de kei-ken in In donesië in de Internationale Zendingsraad meer een zaak van het Westen zien, ter wijl zij bij de Wereldraad van Kerken meer begrip vinden voor zusterkerken. Als de Gereformeerde Kerken zich terugge trokken hadden, was de situatie ontstaan zoals thans op Celebes onder de toradja's waar een chaotische toestand heerst, al dus de hooglex-aar. Professor dr. J. H. Bavinck, zendings- hooglei'aar van de Vrije Universiteit, zei: „Neemt de synode thans geen beslissing, dan laat zij deputaten zonder richtlijn. De Gex-eformeex-de Kerken kunnen geen zui ver negatieve beslissing nemen, nu zij in het intei-nationaal verband een plaats heb ben gekregen. Dr. J. Blauw uit Hilversum, secretaris van de Nedex-landse Zendingsraad, en dr. mr. D. C. Mulder, docent aan de oplei ding te Djokjakarta, spraken in gelijke geest. Dr. Mulder betoogde dat als de Ge reformeerde Kerken zich distanciëren zij het werk in Indonesië lamslaan. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 oktober 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal abonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. (Vaxi onze Amsterdamse redacteur) De vestiging van het nieuwe graanover- slagbedrijf te Amsterdam heeft de hoofd stad genoodzaakt nieuwe wegen te zoeken tot bestrijding van de „woonschepen- plaag". Het overslagbedrijf zal worden ge bouwd in de voor uitbreiding van het stukgoedei'enverkeer bestemde, maar sinds vele jaren ongebruikte Vlothaven. De Vlothaven is echter de „wachtkamer" voor woonschepen, die de hoofdstad van alle kanten kunnen binnenvaren. Er liggen thans 180 schepen en de helft hiei-van zal plaats moeten maken voor de bagger molens, die dit havenbassin voor de graan schepen toegankelijk moeten maken. Om dat langs de Amsterdamse grachten en vaarten geen officiële ligplaatsen voor woonschepen meer zijn te vinden, heeft de gemeente nu een aantal grachten aange wezen voor de negentig Vlothaven- schepen. Een groot deel hiervan zal tussen Amstelhotel en Berlagebrug beide oevers van de Amstel markeren. Omdat het stedeschoon allerminst is gediend met deze oplossing, wil de gemeente haar slechts als een tijdelijke maatregel beschouwen. Zo zullen de schepen geen aansluiting krijgen van water en elektriciteit. De vaax-wegen, die toegang geven tot de hoofdstad zijn niet af te sluiten. Het aan tal woonschepen is de laatste jaren dan ook steeds toegenomen, waarbij velen zonder vergunning een ligplaats aan de Amstel of in de binnenstad hebben in genomen. Totdusver kon men echter in afwachting van een officiële ligplaats in de Vlothaven terecht. Deze mogelijkheid is in de toekomst uitgesloten, zodat de hoofdstad niet langer een toevluchtsoord voor woonschepen zal zijn. De hoofdstad telt thans ruim 1400 woonschepen, waarvan er 229 zo genoem de krepeergevallen zijn, schepen, waarop het wonen eigenlijk strafbaar is. Sinds januari heeft men twintig gezinnen van deze wrakke bouwsels een woning toe gewezen op voorwaax-de dat hun schip zou worden vernietigd. Volgens de rijkspolitie te water liggen verspreid over de stad nog ongeveer vijf tig schepen zonder vergunning. Zij zullen Advertentie Zondagavond even na zes uur is op de Cruquiusweg ter hoogte van de woonsche penhaven in Heemstede een verkeersonge- luk gebeurd, waarbij een inwoner van Haarlemmermeer ernstig werd gewond. De toedracht van het ongeluk is nog niet geheel duidelijk gewoi-den. Waarschijn- lijk wilde een onbekend gebleven automo bilist uit de richting Haarlem linksaf de inrit van de woonschepenhaven inzwen- ken. Er was nogal veel verkeer op de weg en dit kwam tot stilstand. De bestuui'der van een motorfiets, een chauffeur uit Haai-lemmei-meei-, lette ver moedelijk niet goed op en botste tegen een voor hem rijdende auto. Hij en zijn duo passagier, eveneens uit Haax-lemmex'- meer, werden tegen de weg geslingerd. Het bleek, dat beide mannen onder in vloed van sterke drank verkeerden. Zij werden naar de Mariastichting over gebracht. De motorrijder kon na behan deld te zijn naar huis gaan, de duopassa gier kreeg vermoedelijk een schedelba- sisfractuur en werd ter verpleging opge nomen. De motorfiets werd licht bescha digd. De politie vorderde het rijbewijs van de motorrijder in. Een zestig jongeren van de Haarlemse zwemvereniging „De Waterviienden" heb ben zondagochtend in gebouw „Cultura" hun wedstrijd- en polobestuur gekozen. Henk van Dijk werd voorzitter, Jan Boks secretaris, Jan Duyn penningmeester, ge assisteerd door Joke v. d. Putten, Adri van Dijk krijgt de verzorging van de interne wedstrijd- en poloadministx-atie. Het ko mende wedstrijdpi-ogramma werd daarna bespi'oken. Per bus gaat de gi'oep op 4 oktober naar Amsterdam om deel te ne men aan een internationaal zwemfeest, georganiseerd door de Amsterdamse Wa tervrienden. Op 8 oktober worden in IJ- muiden de nationale bondszwemkampioen- schappen van de Nedexdandse Culturele Sportbond verzwommen. Ook het Watervriendenbestuur is met haar winterwerk gestart. Aan de opleiding van het kader wordt deze winter grote aandacht besteed. Reeds is men begonnen met de opleiding voor het hulpinstructeurs (trice)-diploma van de N.C.S. Vei'der zijn een aantal kaderbijeenkomsten vastge steld, verdeeld over de komende winter maanden om het kader technisch „bij" te houden. Een feestelijke bijeenkomst in november is het begin van al deze acti viteiten. Op 29 november heeft in het Sportfondsenbad het traditionele Sint- Nicolaas-jeugdwedstrijd plaats. In januari 1960 wordt begonnen met de repetities voor het Kindei-watercircus „Zeepakoe" waarvan op 1 mei in het Sportfondsenbad de opvoering plaats vindt. De Watexwriendenjeugd, welke deel ge nomen heeft aan liet Ruim Baanjeugd- kamp „Wording" op Texel komt 27 sep tember bijeen om het kamp te doen her leven. Film en kampdia's over Texel staan op het programma. Ook de grondslag van het Watervriendenwerk wordt niet verge ten. Het elementair zwemondei-richt aan jong en oud. Hiervoor zijn reeds een aan tal afzwemprogramma's vastgesteld waar door weer vele honderden Haarlemmers in het bezit komen van een zwemdiploma. Bij al deze Watervriendenactiviteiten is maar één somber geluid. En dat is het gebrek aan zwemruimte. Want al de beschikbare zwemuren zijn meer dan overvol. Zo .vol. dat voor de jeugduren reeds wachtlijsten moesten worden aangelegd. in de komende weken worden vei-sleept naar het zijkanaal H van het Noordzee kanaal op de grens Amstex-dam-Zaandam, waar een tijdelijke ligplaats, overigens vex-stoken van enig comfort, in aanleg is. Het gemeentebestuur is van mening dat door de schepen aan te sluiten op het elek- triciteits- en waterleidingnet de woon- schepenplaag alleen maar zou toenemen. OSLO, (UPI) De Noorse studenten- bond heeft de Noox-se regering opgeroepen om. zo mogelijk in samenwerking met de andere Scandinavische landen, op de ko mende UNO-zitting te streven naar het in stellen van een commissie die een onder zoek moet instellen naar de rassenpolitiek in Zuid-Afrika. De bond nam een resolutie van deze strekking aan op de bijeenkomst in Oslo, waarop het woord gevoerd werd door Hans Beukes, de Zuidafrikaanse stu dent, die van zijn regering geen pas kon krijgen om te gaan studeren in Noorwegen. Beukes vergeleek de toestand van de kleur lingen in zijn land met de horigen in de middeleeuwen, hoewel deze volgens hem waarschijnlijk meer vrijheid genoten. De zogenaamde wetten tegen de communisten maken het de autoriteiten mogelijk ieder een die zij maar willen, te arresteren. Stu denten kunnen elkaar niet bezoeken zon der het gevaar van beschuldigd te worden als samenzweerders. Op de univer siteiten en onderwijsinstellingen wemelt het van spionnen, aldus Beukes. MANILLA, (UPI) Een hoge functionaris van het Philippijnse ministerie van Justi tie heeft te Manilla meegedeeld dat met het ministerie van Buitenlandse Zaken de indiening bij het Internationale Gerechts hof wordt voorbereid van een Philippijnse klacht tegen Indonesië, en een eis tot schadeloosstelling. Dit proces vloeit voort uit de beschieting van een Philippijns schip in open zee, door schepen van de Indonesische marine op 14 juli van dit jaar. Veertien opvax-enden, allen mohammeda nen met de Philippijnse nationaliteit, kwa men daarbij om het leven. Tussen de Philippijnen cn Indonesië be staat geen regeling voor oplossing van ex-territoriale geschillen. Het Internatio nale Hof te Den Haag is de enige instantie die in deze zaak bevoegd is, en kan be slissen over de eisen tot schadeloosstelling die de nabestaande betrekkingen willen in dienen. BRUSSEL (ANP) Een deel van de Belgische pers toont zich verwonderd over de wijze, waarop pi-ins Albert en prinses Paola van hun huwelijksx-eis naar Spanje in Brussel zijn teruggekeerd. Alge meen werd gedacht, dat de terugkeer aan leiding zou geven tot hai-telijke ontvangst, na twee maanden van afwezigheid, aldus „De Standaard". Voorts wordt het opvallend genoemd, dat geen lid van de Belgische koninklijke familie bij de aankomst op het militaire vliegveld van Brussel aanwezig was. Aanvankelijk zouden prins Albert en prinses Paola met een lijnvliegtuig van de Sabena tex-ugkeren. De reeds besproken plaatsen in dit vliegtuig werden echter afbesteld en het jonge paar maakte de reis met een militair vliegtuig waarmee koning Boudewijn zaterdag naar Barce lona was gereisd voor een korte vakantie aan de Spaanse kust. Hieraan werd ech ter geen enkele bekendheid gegeven met het gevolg, dat honderden belangstellen den nog op de nationale luchthaven van Brussel op de aankomst van het prinselijk paar stonden te wachten, toen prins Al- bert en prinses Paola al lang met een auto naar het paleis te Laken waren vertrok ken. Zondagavond hebben zij hun intrek genomen in het kasteel Belvedère. De zestigjarige mevrouw P. uit Egmond aan Zee heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij geen verkeersongeval in Alk maar het leven verloren. Omstreeks twee uur verongelukte de personenauto, waar mee de heer en mevrouw P. met hun drie kinderen (twee jongens en een meisje) na een verjaardagsfeestje in Amsterdam door de heer S. uit de hoofdstad naar huis weid den gereden. De auto ramde enkele ver keersborden en paaltjes en reed tenslotte tegen een paar bomen. De voorzijde van de auto werd totaal vernield en de linker zij wand werd opengereten. Mevrouw P., die links achterin de auto zat, was op slag dood. De bestuurder van de wagen, die vermoedelijk door slaap overmand was, kreeg ex-nstige verwondingen en werd naar een ziekenhuis in Alkmaar overgebi'acht. De overige inzittenden liepen schaafwon den op. De 88-jai'ige J. M. C. van dqr Griendt, stak te Haren (Gr.) de rijksstraatweg over, waarbij hij werd aangex-eden door een auto. Hij werd ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen overgebracht, waar hij in de loop van de nacht overleed. De heer Van der Griendt was uit een bus gestapt, wachtte enkele auto's af en stak toen over, waarbij hij blijkbaar niet heeft gezien, dat er nog een auto naderde. Te Beuningen (Gld.) is de 72-jarige tuin man A. Willems uit Weurt, toen hij met zijn bromfiets de weg wilde oversteken door een auto aangex-eden. Hij werd in zorgwek kende toestand naar een ziekenhuis te Nij megen overgebracht, waar hij kort na aan komst is overleden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lemele (toez.) Chr. Mata- heru, oud-voox-zitter Molukse Kerk te Am- bon, wonend te Haren (Gron.) - te Ede P. de Jong te Kootwijkerbroek - te Wognum en Zwaag (toez.) H. J. Bos te Makkinga. Aangenomen naar Hem en Venhuizen (toez.) H. W. de Kriijff, kand. te Amster dam.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5