Mode Omwonenden kritiseren toestand van Munterslaan in Haarlem-Zuid-West Kies nü voor jaren... een AljpinG matras „Les Prinsjesdag" op lyceum Rebellerende bakker blijft goedkoop witbrood verkopen „Groenen" rapen aardappels in polders bij Spaarnwoude van binnen hef best van buifen hef mooist Geen steun voor de vollegrondtuinders Nederlandse arbeiders zijn teruggekeerd uit Oost-Duitsiand Faillissementen Winterprogramma Bijzonder Kerkewerk Heemstede UIT STAD EN STREEK Burëerliike Stand van Haarlem „BROODOORLOG" DUURT VOORT Provinciale Staten komen op 8 oktober bijeen Juwelen en geld gestolen Zelfkant van stadsuitbreiding99 Betaling abonnementsgeld per giro WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1 959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie innenvermg vanaf f 79.- schuimrubber vanaf f 122.50 VOOR DE LEERLINGEN van de hoogste klassen van het Lorentzlyceum aan het Santpoorterplein in Haarlem stond gistermiddag een ongebruikelijke „les" op het rooster. Men zou het een les Prinjesdag" kunnen noemen, toegelicht met televisie beelden. In voorgaande jaren luisterden leerlingen van het lyceum, op school naar de radio, als de reportage van de rijtoer in Den Haag en het voorlezen van de Troonrede werden uitgezonden. Thans had de schoolleiding het initiatief genomen om een televisietoestel te huren. Het apparaat werd opgesteld in het scheikunde lokaal en voordat de uitzending begon gaf de docent in economie, drs. H. H. Ensing, voor het gehoor van scholieren en de andere leerkrachten een populaire les staats inrichting. Daarna kwamen de gebeurtenissen in en om het Binnenhof op het scherm. De lyceisten keken en luisterden aandachtig. Zo te zien stelden zij deze bijzondere les wel op prijs. Grote oogsten in de tuinbouw van het ge hele Westeuropese gebied veroorzaakten in 1958 een druk op de prijzen, met name bij de groenten van de volle grond, waar door een langdurige periode van lage prij zen voorkwam, dit ging gepaard met gro te „doordraai". De gemiddelde opbrengst van verschillende produkten dekte de kos ten niet of nauwelijks. De inkomens der tuinders zijn derhalve laag geweest. Het dynamische karakter en de prijsge voeligheid van het tuinbouwbedrijf in aan merking genomen, dienen echter naar de mening van de minister van Landbouw alle facetten van een eventuele onder steuning nauwkeurig te worden bestu deerd. Nader overleg met de betrokkenen heeft ertoe geleid, dat ten aanzien van de ingediende voorstellen voorshands een af wijzend standpunt is ingenomen. Ondanks lage prijzen voor sommige sommige produkten zijn de uitkomsten namelijk niet in alle streken en voor alle bedrijven zo ongunstig geweest en wel we gens de compensatiemogelijkheden, die andere teelten hebben geboden, aldus de Memorie van Toelichting op de Landbouw begroting. Advertentie Vraagt Uw Apotheker of Drogist De Nederlandse consul-generaal in West- Berlijn heeft meegedeeld dat op ongeveer vijf mannen na alle Nederlandse arbeiders, die enkele maanden geleden op arbeids contract in dienst traden van een scheeps werf in Rostock (Oost-Duitsland), naar huis zijn teruggekeerd. Bij de „Warnow Werft" zijn vijf arbei ders in dienst gebleven. De overigen, on geveer 85 man, zijn naar Nederland te ruggekeerd. Totaal 91 arbeiders waren eind vorig jaar naar Rostock gegaan. Hun werk daar heeft de hoogste lof van de Oostduitse autoriteiten verworven. Verschillende an dere Oostduitse werven lieten merken dat ook daar belangstelling was voor Neder landse scheepsbouwers. In het arbeidscontract dat de Nederlan ders kregen was een woning in het voor- 'itzicht gesteld. De salarissen waren on- aveer 40 mark zakgeld per week. Weke- ;ks werd ongeveer 110 gulden op een re- .nirig ten gunste van de arbeiders of hun .ozinnen in Nederland gestort. De Haarlemse rechtbank heelt dinsdag in staat -i faillissement verklaard: :r. Beverwijk, Dullaertsstraat 20 te Haarlem, an. Rechter-commissaris: mr. J. P. Peter- - Curator: mr. G. J. Vermeulen, advocaat en •eurëür te Haarlem, Lorentzplein 20. Li arrest van het gerechtshof te Amsterdam is hogèr beroep vernietigd het vonnis van de 'htbank te Haarlem waarbij L. W. Sijsenaar, cmbollenhandelaar. Prins Hendrikstraat 7 t.e cgom en aldaar aan de Meer laan 164 gehan- d hebbende als vennoot in de thans geëindigde 'nnootschap onder firma Sijsenaar en Van Bree, et benoeming van mr. H. Jonker, advocaat en i-ocureur te Haarlem, tot curator. De commissie „Bijzonder Kerkewerk" van de Nederlands Hervormde gemeente te Heemstede heeft voor het komende winterseizoen het volgende programma samengesteld: Donderdag 22 oktober: eerste filmavond in het Minervatheater. Vertoond wordt de Italiaanse film „Het dak" van Vitt. de Sicca. Vooraf zal een inleiding worden gehouden door wika J. A. Pies, lid van de hervormde stichting „Filmcentrum". Na afloop zal in de foyer van het theater ge legenheid bestaan met de spreker over het vertoonde van gêd'achterf :W' wisselen. Donderdag 19 november: Lyeede film avond in het Minervatheater met de nieuwe kleurenfilm „Albert Schweitzer"; een autobiografisch document, waarvoor dr. Schweitzer zelf de tekst schreef en waarin hij ook optreedt. Ook deze film wordt ingeleid door een deskundige, die het publiek zal inlichten over de moderne zendingsarbeid in Afrika. Deze avond wordt eveneens met een nabespreking be sloten. Donderdag 17 maart: derde filmavond in het Minervatheater. Vertoond wordt de Frans-Italiaanse coproduktie „De jongge huwden" van Renato Castelloni. Deze avond is door de organiserende commissie in het bijzonder gericht op verloofden en jonggehuwden, zodat in een daarop vol gende jeugddienst, onder leiding van een predikant-psycholoog, naar aanleiding van deze film vragen over het huwelijk aan de orde zullen worden gesteld. De commissie heeft verder nog een vierde filmavond in voorbereiding, be stemd voor een bepaalde beroepsgroep. Voor deze voorstelling heeft men op het oog de film „Jonas", van de Duitse psy chiater Ottomar Dommich. Het Kerstfeest zal dinsdag 22 december worden ingeleid met een wijdingsavond in het Minervatheater. Een Jonge Kerk-groep zal een opvoering geven van „In het veld van Efrétha", een Kerst-silhouettenspel door C. Dortman. Voorts wordt door een drietal zangers enige Kerstliederen ge zongen, aan de piano begeleid door Coby Riemersma. Verder worden in de kapel „Nieuw Vre- denhof" aan de Johan van Oldenbarnevelt- laan twee bijzondere avonden gehouden, waarvan de eerste in het teken zal staan van het „Vluchtelingenjaar". De heer J. Elffers, vertegenwoordiger in Nederland tfan de Hoge Commissaris der Verenigde Naties voor vluchtelingen, houdt een in leiding over „Vluchtelingennood in onze moderne tijd", gevolgd door de vertoning van een aantal films uit de noodgebieden. De bedoeling van deze avond is voorname lijk belangstelling en offervaardigheid te kweken voor de vluchtelingennood. De tweede avond in deze kapel staat onder leiding van ds. F. R. A. Henkels en is gewijd aan de Chassidische legenden. Er zullen hierbij kleurendia's worden ver toond van werken van de Nederlandse kunstenaar H. N. Werkman, geïnspireerd door het lot voor de Joden in de laatste oorlog en de uitbeelding van de Oost- Joodse geest, zoals deze tot uitdrukking komt in de publikaties van Martin Buber. Ten slotte vermeldt het programma twee kerstavonddiensten op donderdag 24 de cember in kapel „Nieuw Vredenhof' en de hervormde kerk aan het Wilhelminaplein. Hieraan wordt medewerking verleend door het kerk- en kapelkoor. Zoals gebruikelijk wordt dit winterpro- gramma ingeleid met een gemeenteavond op 24 september in het Hervormd Jeugd huis aan de Herenweg. Voor de pauze zul len uiteenzettingen worden gegeven van het aangekondigde programma en over de stand van zaken bij de landelijke en plaat selijke actie voor kerkbouw. Na de pauze volgt de vertoning van de Calvijnfilm „God alleen zij eer", van de Franse cineast Roger Leenhardt. Nieuws in het kort Brandje. Een dakkapel van een wo ning aan de Binnenweg in Heemstede, die bewerkt was met een afbijtmiddel, vatte vlam doordat schilders op een nabijgelegen dakkapel met verfbranders bezig waren. Het vuurtje kon met behulp van enige emmers water worden geblust. Gemeentepolitiek. Op vrijdag 18 sep tember houdt de A.R.-kiesvereniging „Mackay" een ledenvergadering in een van de lokalen van de Zuid-Oosterkerk aan de Richard Holkade in Haarlem. Het raadslid de heer P. v. d. Berg zal spreken over de gemeentepolitiek. Oplichting. De Bloemendaalse politie heeft dinsdag een 31-jarige Duitser uit Leer aangehouden, die door de Groningse politie werd gezocht wegens oplichting van tweehonderd gulden. De man had gepoogd van een Bloemendaler geld te lenen. BEVALLEN van een zoon, 14 sept.: J. G. SchuurmansVan der Vliet; K. Smit Wijma; 15 sept.: C. G. van Kampen Verduin. BEVALLEN van een dochter, 12 sept.: F. I-I. CapponKwast; 14 sept.: A. G. M. DiependaalBaars. OVERLEDEN. 13 sept.: G. Astuling— Molenaar, 82 j., Ripperdapark; L. A. Meijer, 69 j.. VersDronckweg. ONDERTROUWD. 15 sept.: C. Wittkam- per en M. M. J. Verhaar; G. Vermeer en A. de Leeuw. GEHUWD. 15 sept.: M. C. Hogenes en PI. C. Moolekamp; H. Gaartman en C. P. H. G. van Graas; IJ. van Meeuwen en A. A. Boxs; H. de Vries en M. C. van Koer- sel; F. T. Zwart en J. C. Roelofs. In een vergadering van de Rayonale Bakkerijcommissie in Haarlem, waar in vertegenwoordigd zijn de grootbe drijven, de zelfstandige bakkers en de werknemers, heeft men gister avond besloten de rebellerende bak ker in Haarlem-Noord te bewegen zijn witbrood weer voor 41 cent te gaan verkopen in plaats van voor 36 cent. Door bemiddeling van de voor zitter van de Nederlandse Bakkerij- stichting wil men vandaag en morgen nog trachten de rust te herstellen, maar wanneer dit niet lukt zullen alle bak kers in Haarlem en omgeving de broodprijs in navolging van de bakker uit Haarlem-Noord vrijdag met vijf cent verlagen. Daarmee komt men echter tot een prijs, die ver beneden de van overheidswege toegestane marge ligt en men verwacht, dat de overheid binnenkort zal ingrijpen. Daarbij ligt het in de lijn der verwach tingen, dat uit het gepleegde overleg een broodprijs van 40 cent per witbrood te voorschijn zal komen. De bakker uit Haarlem-Noord wil ech ter van geen wijken weten. „Als de anderen de witbroodprijs op 36 cent bren gen, dan ga ik naar beneden tot 31 cent. Ik houd er mee op, als het spaarzegel- systeem wordt opgeheven. Ik zie dat systeem namelijk als een stap van de grootbedrijven op weg naar de monopolie positie. En wanneer zij een dergelijke positie eenmaal hebben verworven dan wordt de klant de dupe, want dan gaan die Op de landerijen in de aardappels niet genoeg Rangeerder gedood. Op het stations- emplacement te Alkmaar is woensdag ochtend de 25-jarige rangeerder S. Viering uit een rangerend postrijtuig gevallen. Hij viel met het hoofd tegen een perronsignaal en werd zo ernstig gewond dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Het slacht offer was gehuwd en had geen kinderen. omgeving van Spaarnwou de werken deze week wat Yul Brynner-achtige man netjes. Al vroeg 's morgens verlaten zij het stille boe rendorp. want om half acht moeten zij aantreden op de velden in de IJpolders. Over de slingerende hoge dijk gaan de Yul Brynners naar hun karwei, in de om geving van de Stompetoren even de neus dichtknijpend ter wering van het aroma dat een berg ingekuild gras verspreidt. De kale mannetjes zijn studenten uit Delft die een deel van hun groentijd in de polder doorbrengen. Maandagmorgen is de eer ste groep van ruim honderd „groenen" met het werken in de polder begonnen. Drie dagen achtereen rapen de studenten aardappelen die met de machine zijn ge rooid. Vanavond komt een nieuwe groep van honderd eerstejaars in het werk kamp in Spaarnwoude aan. Die blijft tot zaterdag. De groentijd wordt daarna in Delft voortgezet. Dat rapen van de aardap pels moet natuurlijk goed gebeuren. Allereerst let de landbouwer daar natuurlijk wel op. Maar nu en dan komen een paar oudere jaars studenten op een zware motor aanstormen en dan weten de „groenen" het: de beproeving begint weer. Want de ouderejaars zal op niet mis te verstane wijze duidelijk maken dat de eerstejaars die corpslid wil worden, eigenlijk maar een prul is, een waardeloos individu, een onmondig en onhandig papkindje, een verwaten kerel die meent iets te weten. En op het uit gestrekte aardappelland vooral zal de autoritaire en met gezag sprekende oude rejaars de „groene" duide lijk maken dat deze: 1. van aardappelrapen geen ver stand heeft; 2. te langzaam werkt; 3. de op te rapen koestert. Na zo'n tirade keert de ouderejaars het werkvolk dan waardig zijn rug toe om elders weer controle op de „groenen" te gaan uitoefenen. Nu boffen de „groenen" dat de polder kurkdroog is. Want bij regen zouden zij als het ware door de vette klei moeten zwemmen om de kleffe aardappels uit de grond op te vissen. Nu is de grond brokkelig, maar hard. Als de „groenen" een paar uur achtereen over de grond hebben gekropen, steeds maar aardappels in kisten gooiend, voelt de grond aan als een granie ten rots. De handen schu ren langs de scherpe klci- brokken. En middelbare- schoolhanden zijn daar meestal niet op berekend. Maar de „groenen" laten zich hierdoor op hun kruip- tochten niet ontmoedigen. Zij vinden dat aardappel- rapen helemaal niet zo erg, zij het wel vermoeiend. Toen wij de „groenen" bezochten om hun wat moed in te spreken, raap ten ze bij onze komst drif tig door en durfden ze haast niet op te kijken. De stoutmoedigste van hen vroeg: „Tot hoe lang wer ken we vandaag?" „Ik denk tot zes uur „Dat kan niet, nee dat mag niet. D'r staat in de arbeidswet dat je niet lan ger dan 8Vz uur mag wer ken". „Er zijn genoeg arbeiders die veel langer werken". „Ja maar in de arbeids wetwaagde de stout moedige. „En als er nu een over- werk-vergunning is?" De stoutmoedige boog het hoofd en ging snel door met rapen. We wilden de kwelling niet langer voort zetten en maakten tot aller opluchting duidelijk dat we beslist geen toezichthou dende ouderejaars waren. Hoe ze het vinden, dat aardappel rapen? „Dat is de vakantie in onze groen tijd. Je bent natuurlijk wel moe 's avonds, maar het is beslist niet het vervelendste karwei. Kikkeren, achter een door je knieën zakken, dat maakt je kapot. Overi gens is de groentijd best uit te houden, je komt alleen enorm veel slaap tekort". De „groenen" verdienen met rapen net zo veel als andere arbeiders: ander halve cent per strekkende meter. Een getrainde land arbeider verdient „in het aangenomen" ongeveer dertig gulden per dag. Maar een „groene" komt hier lang niet aan toe. De eerstejaars zijn al blij als zij op één dag de aardap pels op de zeshonderd me ter lange regel hebben op geraapt. Ze hebben dan bij na tien gulden verdiend. De lengte van de regels ont moedigt wat. „Je ziet er geen eind aan komen". De verdiensten gaan in de se- naatskas, een gedeelte er van komt in de kas van de „groenen". Terwijl de studenten ver der rapen, rust de land bouwer wat uit bij de rooi- machine. „Ze hebben geen tempo, hè. Ze moesten meer opschieten. Ik denk dat ik nog maar meer rapers aan neem. De oogst is door het droge weer wel niet groot, maar we moeten nu nog van het mooie weer profi teren". De rooimachine gaat door, met machinale vor ken worden de schone aardappels uit de droge, korrelige grond gewipt. De „groenen" zien de voorraad steeds maar groeien. Aan de lange regels komt geen eind. Maar om half zes 's avonds wordt de ver moeide ruggen en armen rust gegund en wordt in de oude school van Spaarn woude verder gepeinsd over de voor- en nadelen van de groentijd. bedrijven de kapitalen, die zij thans in hun fabrieken investeren verhalen op de klanten". De rebellerende bakker deelde ons nog mee, dat hij van diverse jonge collega's adhesiebetuigingen heeft ontvangen. Hij heeft zijn collega's echter aangeraden voorlopig nog niet over te gaan tot ver laging van de witbroodprijs. Hij wil eerst de komende besprekingen afwachten. Overigens betekent, deze actie van de bewuste bakker volgens de statuten zijn royement uit de Nederlandse bakkers- bond. Bij een eventuele prijsverlaging van het witbrood door de andere bakkers kan hij dan geen aanspraak maken op een uit kering uit het weerstandsfonds. De Provinciale Staten van Noordholland komen op donderdagmorgen 8 oktober in een buitengewone vergadering bijeen, waarop aan de orde zal komen de verkie zing van een lid van Gedeputeerde Staten in de vacature, ontstaan door het overlij den van de heer Jac. Rustige te Amster dam. In deze vergadering zal ook een voorstel van Gedeputeerde Staten worden behan deld een bijdrage van duizend gulden te verlenen voor het tezamen met de overige provincies aanbieden van een geschenk aan de provincie Zeeland ter gelegenheid van de opening van haar nieuw pi-ovincie- huis. Het vroegere gebouw is in de oorlog verwoest en het nieuwe nadert zijn vol tooiing. Een kennelijk geroutineerde inbreker is met succes te werk gegaan in een winkel aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden. Via het erf van de ernaast gelegen woning en het balkon verschafte hij zich toe gang tot het woongedeelte van de win kel waar hij zijn slag sloeg. Hij kon dit rustig doen daar de bewoners niet thuis waren. De buit bestond uit familiejuwe len ter waarde van meer dan 2000 gul den en contanten, tot een bedrag van enkele honderden guldens. De inbreker heeft echter niet kunnen voorkomen dat zeer duidelijke sporen zijn achtergebleven. De benadeelde winkelier was tegen braak en diefstal verzekerd. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Al gluurde buiten nog een warm na jaarszonnetje door de wolken, in het Carl ton te Amsterdam, waar Dick Holthaus zijn najaarscollectie toonde, was de win tersfeer volkomen. Daar konden we in een prettig vlot tempo kennis maken met de nieuwe modelijnen, die in zijn „ligne vi- vante" tot leven waren gekomen. Het streven van Holthaus om alles wat de vrouwelijke charme en gratie kan ver hogen te benadrukken was hem voor het belangrijkste gedeelte van de collectie ge lukt. Een duidelijke misgreep vonden we de voetvrije avondrokken van zware stug ge tweed, die een ware dissonant vormden met de geklede blouses, die daarop wer den gedragen. Maar de japonnen en ensembles, die de belangrijkste plaats innamen waren zeer stijlvol en mooi van lijn. De taille werd gemarkeerd door een strakke brede leren ceintuur of door een koord, dat op beval lige wijze los gestrikt was. Ook ingestikte coupenaadjes benadrukten deze duidelij ke voorkeur voor de taille. Zwarte wollen crêpes waren verwerkt tot stijlvolle gedis tingeerde namiddagjaponnetjes (U weet toch, dat zwart dé kleur is voor overdag, terwijl men het voor de avond meer in kleurige tinten zoekt). Deze soepelvallen- de crêpe had van Holthaus juist dat accent meegekregen, dat de japonnen tot zeer chique bestempelden: een ceintuur of an dere garnering van satijn, of een manchet je van nertz of decoratieve knopen. Een bijzondere voorkeür vertoonde de ontwer per voor japonnen in manteleffect. De tu niek zagen we in allerlei lengten en varia ties, met een gehele overrok of alleen een los voorpand, in allerlei stoffen voor elk uur van de dag. De prince de Galles ruit en wollen stof fen met rendierhaar vonden een dankbare toepassing in japonnen en tailleurs. De aanmerkelijk langere jasjes vertoonden een lage en verbrede schouderlijn door de mouwinzet of door de coupe. De ceintuurs waren evenals bij de japonnen en mantels vaak ingewerkt, een detail dat de collectie van Holthaus een zeer persoonlijk accent gaf. Zo ook de aangeknipte stola's en sto lakragen. Jammer dat de avondkleding het minst geslaagd was in deze overigens zo smaakvolle en echt vrouwelijke collec tie Katij Een van onze lezeressen vestigt de aan dacht op de haars inziens onhoudbare toe stand van een stuk braakliggend terrein aan de Munterslaan, tussen de Leidsevaart en de Einsteinstraatin de uiterst zuid westelijke uithoek van de gemeente Haar lem. „Wij bewonen een prachtige flat aan de Einsteinstraat aan de rand van de stad. Dat wil tevens zeggen aan de vuilnisbelt van de omgeving", schrijft zij ons veront waardigd. Verder merkt zij op dat men 's avonds op het tegelpad, dat vanaf de Leidsevaart toegang geeft tot de Einstein straat geen hand voor ogen kan zien om dat er geen verlichting is. „Wij en met ons tientallen gezinnen zouden gaarne zien dat spoedig aan deze ongewenste toestand een eind wordt gemaakt", aldus de harte- kreet van onze abonnee. Na eigen aanschouwing van de situatie ter plaatse kunnen wij ons deze klacht wel enigermate voorstellen. Zoals dit ge deelte van de Munterslaan er op het ogen blik voor staat verdient zij inderdaad de naam „laan" nauwelijks. Tussen het hoog opgeschoten onkruid liggen hopen puin, „gegarneerd" met rottend groente-afval en stiekem-weggeworpen huisvuil dat net niet met de vuilnisman mee kon. Dit on aantrekkelijk stuk niemandsland vormt wel een schril contrast met de keurig onderhouden gemeenschappelijke tuinen van de flatwoningen aan de Einsteinstraat. Vooral voor de bewoners van de flats die er dagelijks mee geconfronteerd worden is deze woestenij een gestaag borrelende bron van ergernis. „Wij wonen hier nu al bijna twee jaar. maar wij zijn nog steeds niet aan die troep gewend", verzucht een van de bewoners, zijn neus optrekkend voor de inhoud van een vuilnisemmer die kennelijk nog niet zo lang geleden daar is gedeponeerd. „Je snapt eigenlijk niet waar de mensen de moed vandaan halen, 't Is louter gemak zucht. Kwijt is kwijt, denken ze, maar an deren zitten met de kwalijke luchtjes en de kans op allerlei ziekten opgescheept. De ratten hebben hier vrij spel. Als je hier 's avonds loopt hoor je dikwijls ge noeg hoe ze zich aan de rommel te goed doen". Het is in dit verband wel dienstig er op te wijzen dat de gemeentereiniging en de politie optreden tegen mensen, die op ongeoorloofde plaatsen vuil storten. Tegen „illegale" vuilstorters. die op heterdaad worden betrapt, zal onherroepelijk proces verbaal worden opgemaakt. De burgerij kan zelf meehelpen om aan deze onge wenste toestand een eind te maken door in het algemeen belang mee te delen wie zich aan deze ongeoorloofde praktijken schuldig maakt. Van de zijde van Openbare Werken ver telde men ons dat de sanering van het hier bedoelde terrein verband houdt met de verdere tenuitvoerlegging van het uit breidingsplan in onderdelen, dal voor de omgeving Stephensonstraat en Munters laan is opgezet. Men verzekerde ons dat de verbetering van de situatie bij de Munterslaan binnen niet al te lange tijd ter hand zal worden genomen. Het wacii- ten is op het beschikbaar hebben van de nodige financiën. „Helaas kan bij de realisering van een stadsuitbreiding dikwijls niet worden voorkomen dat de mensen tijdelijk aan een soort zelfkant van de stad komen te wonen. Er zijn in Haarlem vele van deze terreinen, waarop het uitzicht voor de be woners nu niet direct riant te noemen is. Maar stuk voor stuk komen ze aan de beurt om aan de omgeving aangepast te worden", aldus onze zegsman van Open bare Werken. Speelplaats Het uitbreidingsplan voor dit gedeelte van Haarlem-Zuidwest omvat de aanleg van een openbare speelplaats met een parkje op het terreingedeelte tussen de Einsteinstraat en de spoorbaan. De Mun terslaan wordt een acht meter brede rij weg, die iets zuidelijker van de huidige ligging is geprojecteerd. Tussen de nieuwe Munterslaan en de bebouwing aan de Ein steinstraat en de Teslastraat komt een brede groenstrook. Verder ligt het in de bedoeling" de Munterslaan via een tun neltje voor voetgangers en fietsers onder de spoorbaan aan te sluiten op de Fara- davstraat en Lorentzkade. De grond ten zuiden van de Munters laan, waar momenteel verscheidene volks tuinen liggen, is bestemd voor de vesti ging van lichte industrie, in dezelfde geest en omvang als thans aan de Stephenson straat wordt verwezenlijkt. x:ooooccoococoocax U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingev (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE :o.^^co;cccc©:»ccoroKxcoco=oxcoDcccco3cocx

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5